SEC-reü Driemaal goud voor Smurfit Mercurius 10e Fietsvierdaagse Super van Doorn en Tempo Toer start maandag Nefkens/Eemvogels sluiten seizoen af met familietoernooi Drukke interculturele sportmanifestatie DE SPORTIEVE WANDELSCHOEN VOOR DE HELE FAMILIE Sanitair WIELERSPORT Grote deelname scholen en bedrijven verwacht Klaarwaterloop Super van Doorn en AV Pijnenburg op 26 juni ATLETIEK m$B NIC VAN DAM WOENSDAG 5 JUNI 1991 SPORT SOESTER COURANTSPORTPAGINA18 SEC 6 in Frank DVS/Knollei WOENSDAG 5 JUNI Zwemwedstrijd voor bedrijven en instellingen Duinkikkers gaan 40-jarig bestaan vieren in nieuw zwembad Dalweg ZWEMMEN/ WATERPOLO BASKETBAL Wie vergelijkt leest de Soester Courant Tweede plaats in Eemmeerloop voor Pijnenburg-dames Evenementen b KORFBAL SoVoCo-recreanten oppermachtig ATLETIEK fQlv VOETBAL bij s.o. SOEST V*-/ begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" Tweede lustrum van sportief evenement BOWLING Bowling-uitslagen SCHAKEN Schaakprobleem 33 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Aanstaande maandag, 10 juni, wordt op het grote parkeerterrein bij Hons- bergen (Wiardi Beckmanstraat) het startsein gegeven voor de tiende editie van een sportief evenement, waaraan in de loop der jaren al duizenden Soes- ters hebben meegedaan: de Avond- fietsvierdaagse, georganiseerd door Super van Doorn en Tempo Toer. Tot en met donderdagavond, de slotavond die traditiegetrouw altijd al een feeste lijk tintje krijgt, zullen ook dit jaar weer enige honderden Soesters die niet opzien tegen een paar kilometer trappen, zich in het zadel hijsen. Voor deze lustrum-vierdaagse pakt Su per van Doorn - de sportiefste super markt van Soest (denk bijvoorbeeld al vast maar aan de jaarlijkse Klaarwater- loop, die ook alweer bijna voor de deur staat) - extra uit. Er zijn dit jaar bijzon der aardige prijzen te winnen voor hen die onderweg de prijsvraag goed oplos sen (o.a. een fraaie walkman en een ra dio) en voor hen die op de slotavond het meest origineel uitgedost op de pedalen klimmen, zoals een portable televisie, een radio en vele andere zeer aantrek kelijke prijzen. Bovendien is er voor iedereen die de fietsvierdaagse uitrijdt op de slotavond een extra attentie. Dat slotfeest met de prijsuitreiking is altijd al een echte "happening", maar wordt dat nu hele maal door de muzikale medewerking van een onvervalste blaaskapel - de Val leiblazers uit Amersfoort, in de gebrui kelijke samenstelling zo'n 16 man sterk - die voor een gezellig sfeertje zullen zorgen. Verder zijn er kraampjes met bloemen, koffie, frisdrank en nog zo het een en ander. Uiteraard zorgt Super van Doorn ook dit jaar - de "vaste" deelnemers zijn dat gewend - dat het de fietsers aan niets ontbreekt. Alle deelnemers krijgen voor onderweg een versnapering aan geboden, en dat is tijdens de fietstocht altijd een zeer welkome verrassing. Ook dit jaar neemt 'Tempo Toer het fiets-technische deel van de Fietsvier daagse voor zijn rekening. De toerclub heeft daarmee in de loop der jaren een geweldig ervaring opgebouwd, die er voor zorgt dat elke editie weer een beetje gesmeerder verloopt dan de vori ge- Schitterende routes De vereniging staat ook dit jaar weer borg voor schitterende routes, uitgezet door de fraaie omgeving van Soest, langs rustige wegen en zoveel mogelijk gebruik makend van fietspaden. Uiter aard ontbreekt ook dit jaar een duidelij ke routebeschrijving niet; de kans dat men onderweg verdwaalt is dan ook buitengewoon gering. Tempo-mede- werkers zullen er bovendien voor zor gen dat de toch zo veilig mogelijk ver loopt; ze staan op strategische plaatsen klaar om behulpzaam te zijn bij het oversteken van wegen waar even opge let moet worden. Er is eigenlijk maar één element dat Tempo Toer en Tempo Toer niet echt in de hand hebben, en dat is het weer. De organisatoren hopen natuurlijk vurig op een beetje medewerking van de weergoden, want het is uiteraard plezie riger om onder zonnige - of in elk geval droge - weersomstandigheden op de fiets te stappen dan wanneer het regent. Toch heeft de ervaring geleerd dat ook in de stromende regen het aantal deel nemers altijd groot is. Echte liefhebbers laten zich door een buitje natuurlijk ook niet zo gemakkelijk van de fiets houden, maar vanzelfsprekend wordt er tevoren bij Super van Doorn en Tempo Toer heel wat "geduimd" voor een beetje zon. Voorverkoop Hoe dan ook, voor deze lustrum-fiets vierdaagse worden weer veel deelne mers verwacht. In de voorverkoop zijn al heel wat deelnemerskaarten ver strekt, maar wie dat tot nu toe heeft na gelaten en toch mee wil doen, kan deze week nog terecht bij de drogisterij-afde ling van Super van Doorn aan de Wiardi Beckmanstraat, tijdens de openingsu ren, en bij het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg 6, op donder dagavond (morgen dus) tussen 18.00 en 20.00 uur. De kosten zijn f 6,- per deelnemer. Kin deren tot en met 12 jaar betalen slechts f 2,50. Het is wel aan te bevelen de kaar ten in de voorverkoop aan te schaffen, want als men zich bij de start pas als deelnemer laat inschrijven - wat natuur lijk óók kan - betaalt men een gulden extra. Groepen van tien of meer perso nen, die zich gezamenlijk laten inschrij ven, krijgen overigens een korting van een gulden per deelnemer. De start vindt elk van de vier avonden - maandag 10 juni tot en met donderdag 13 juni - plaats op het parkeerterrein bij Super van Doorn, tussen 18.15 en 19.00 uur. De finish is maandag, dinsdag en woensdag bij het Tempo Toer-clubge- bouw aan de Industrieweg. Doen! De 13e editie van de Super van Doorn loop ofwel de "Klaarwaterloop" staat over drie weken al weer te gebeuren in de Klaarwater, De deelname van de vele scholen die Soest rijk is, is ook dit jaar weer onlosmakelijk aan het eve nement verbonden, maar ook de echte trimmers, joggers en hardlopers kun nen hun hart ophalen op woensdag 26 juni a.s. De wedstrijd begint al vroeg in de avond en wel om 18.30 uur met de Wedstrijd loop voor de lagere scholen. Deze af stand gaat over exact één ronde over het in de wijk uitgezette parcours. De recreatieloop (individueel) voor de scholieren, ook over één Engelse mijl, gaat van start om 19.00 uur, terwijl de start voor de middelbare scholen om 19.15 uur is. De recreatieloop over 1 en 3 mijl gaat vervolgens om 19.30 uur van start, waarna het sportieve evenement ver volgd wordt met een nieuw onderdeel: de bedrijven-estafetteloop, die om 20.00 uur van start gaat. Élk bedrijf kan inschrijven met ploegen van vier dames of vier heren, die elk een ronde van 1600 meter voor hun rekening nemen. Het inschrijfgeld bedraagt f10,00 per team. Inschrijven is vanaf nu mogelijk bij AV Pijnenburg, t.a.v. René van Zee, Turf- streek 183, 3766 HV Soest. Het in schrijfgeld te voldoen per cheque t.n.v. AV Pijnenburg. Er zijn bekers voor de eerste drie aan komende teams bij de mannen en bij de vrouwen. Gemengde teams dingen mee naar de prijzen bij de mannen. Per be drijf kunnen meerdere ploegen deelne men aan dit evenement. Het evenement wordt om 20.30 uur af gesloten met de traditionele Volksloop over 5 mijl. De inschrijfgelden voor de Super van Doorn:loop bedragen: 1 mijl f 2,50; 3 mijl f 3,50; 5 mijl f 5,00. Dit laatste be drag geldt ook voor schoolteams; zij worden binnenkort benaderd door de AV Pijnenburg om weer mee te doen. Braderie Naast het sportieve gedeeldte van de Super van Doorn-loop is er op woens* dag 26 juni ook weer de gezellige brade rie, waar de vele toeschouwers die elk jaar weer het parcours bevolken hun hart op kunnen halen aan de talloze ver snaperingen, verkrijgbaar bij de kra men in de buurt van start en finish. Evenals dat in andere jaren het geval was zal Super van Doorn zeker weer zorg dragen voor een "brede" omlij sting van dit sportieve spektakel, wat de gezelligheid rondom dit loopfestijn al leen maar verhogen. I activa soorts mm wsdesthmj w. soest tb. atn Op 25 en 26 mei j.1. trad het 6 SEC aan voor deelname Rhein- Main- Pokal" -toern( nodiging van de "F.C. Bornh kicker" uit Frankfurt am Ma moesten zeven wedstrijden i se regionale teams afgewer Evenals verleden jaar bleel niet de specialiteit van de gc veerde SEC-ers is. De Duits het gehele seizoen op gravel ren slagvaardiger en hadder derlandse gasten niet al te Ook dit jaar stond de sporti hoogste plan en het toernc halve wederom een groot s Voor het 6e van SEC was 11e plaats weggelegd, mi reusachtige bekers pronker kantine. Dank zij deein£ "tientjes-actie", met nagel name van Auto Alblas en therm, kon SEC-6 een si zoen afsluiten met een ir tintje. De zaalvoetballers van 1 zaterdag laten zien dat zij het veld uit de voeten ki jaar doet DVS/Knollent het groots opgezette hore Hilversum, en behaalde tweede en in 1990 een DVS moest het in de ee opnemen tegen Café 189 spelers van LW 1. In gaande strijd was het R« die de bal beheerst in de schoof. In de tweede wedstrijd m treden tegen Open Pooi melijk bestond uit spel menkwartier. Het werd 1 wedstrijd, met aan DVS blinkende keeper Jan W De strijd bleef steken oj De laatste wedstrijd in c DVS tegen het Gooi spe lijk een maatje te kleii mannen uit Soest. Met zegevierden de mann Charles Roest. Dave Robbie Embricqx scoor maal, Ronald de Rooy sco maar wel een hele mooi ter schoot hij de bal s kruising. Door dit resultaat eindi] ste in de poule en moest finale opnemen tegen Afgelopen donderdag werd ook het laatste onderdeel van de Soester be drijfscompetitie door Smurfit Mercu rius winnend afgesloten. Daarmee kwam na een 4e plaats bij het voetbal, een le plaats bij het damesvolleybal, een le plaats bij het heren prestatie volleybal het merendeel van de bekers bij dit sportieve bedrijf terecht. Geen toevalligheid, want het bedrijf doet al jaren mee en weet zich telkens bij de sterkste teams te plaatsen. Toch was deze 29e versie van de Soester bedrijfscompetitie wel uniek. Enerzijds omdat het niet eerder is voorgekomen dat één bedrijf zoveel eerste plaatsen wist weg te halen, anderzijds omdat het voor het eerst was dat basketbal was toegevoegd aan deze competitie. Bij dit basketbal waren twee poules met elk vijf teams, die streden voor de eerste twee plaatsen in de poule. Dat de strijd vaak gelijk opging, kon men zien aan de einduitslag in beide poules. In poule A eindigden DHV en Smurfit Mercurius gelijk en in poule B eindigden Chemco, Zwart Mul Co en Auto Smeeing ge lijk. Door een beter doelsaldo speelden Chemco en Smurfit Mercurius de finale en DHV en Zwart Mul Co bevochten de 3e plaats. Deze strijd om de derde plaats was een zeer spannende en er moest een verlenging aan te pas komen om een uiteindelijke winnaar te krijgen. Dat werd DHV. Op het andere veld vond het spectacu laire gevecht plaats om de grootste be ker tussen Chemco en Smurfit Mercu rius I. Smurfit Mercurius, dat sinds kort enkele Amerikanen in de gelederen heeft, bleek technisch en taktisch de sterkste, maar kreeg het bepaald niet cadeau en voor elke bal, rebound en lay-up moest tot het uiterste worden ge streden. Het enthousiasme over dit toernooi was na afloop dan ook zeer De Soester Zwem- en Polovereniging "De Duinkikkers" viert haar 4-jarig jubileum na de zomer met een aantal activiteiten, waarbij ook anderen in de feestvreugde zullen kunnen delen. Op het programma staat bijvoorbeeld een grootse zwemwedstrijd op donderdag 29 augustus, speciaal bedoeld voor Soester bedrijven en instellingen. Die kunnen met teams van minimaal vier en maximaal zes personen deelne men, waarbij in tien minuten een zo groot mogelijke afstand in het water moet worden afgelegd. Elke "slag" is toegestaan en na iedere 25 meter mag er van zwemmer/zwemster worden ge wisseld. De zes teams met de meeste meters gaan door naar de finale, die "verzwommen" wordt in een estafette van 6 x 25 meter. De drie snelste teams worden beloond met een beker. De wedstrijden worden 's avonds ge houden in het nieuwe zwembad aan de Dalweg en het inschrijfgeld bedraagt f50,- per team. "De Duinkikkers" heb ben in de afgelopen weken al diverse bedrijven en instellingen in Soest bena derd en de reacties zijn positief. Diverse hebben hun deelname toegezegd. Voor 1 juli verwachten de Duinkikkers de verspreide inschrijfformulieren te rug en storting van het inschrijfgeld op giro 1083072 t.n.v. De Duinkikkers, Varenstraat 43, 3765 WK Soest. Meer informatie bij Joke de Zoete, Dorre- steinweg 68, 3763 LL Soest, tel. 16117 (b.g.g. 11286) of fax 17647. Het kampioensteam van Smurfii Mercurius. gropt en werd gedeeld met de suppor ters, die een aanta leuke en enerverende wedstrijden hebben kunnen zien. Via de professionele begeleiding van door de Red Stars-organisatie inge huurde scheidsrechters werd het spel in goede banen geleid. Dit was zeker no dig, gelet op het fanatisme waarmee werd gespeeld. Het toernooi kon der halve sportief en zonder noemenswaar dige blessures worden afgesloten. Een pluim hiervoor komt de Red-Stars organisatie zeker toe, die ook bij de prijsuitreiking de zaken tot in de puntjes geregeld had. In de overhandiging van een grote beker door initiatiefnemer van het basketbal Rinus Valk, kreeg de Soester bedrijfscompetitie 1991 een waardig einde. Daarbij moet echter worden aangetekend dat deze bedrijfs competitie een Soester historie heeft en dat dit ook zo moet blijven, anders dreigt het doel - het versterken van de onderlinge kontakten tussen de Soester bedrijven - verloren te gaan. Vele honderden lopers en belangstel lenden verdrongen zich afgelopen za terdag in het centrum van Spakenburg bij de start van de 7e Eemmeerloop over ruim 50 km. Maar liefst 130 ploe gen (80 meer dan in 1990), die in esta fettevorm deze loop volbrengen, en 40 solisten haden zich voor dit evenement bij de organiserende vereniging Quo Vadis opgegeven. AV Pijnenburg had zes teams, bestaane uit vijf lopers of loopsters ingeschreven: drie recreantenteams, een senioren-, een veteranen- en een damesteam. Met name de dames stalen de show in de loop en speelden, zoals in de voorgaan de edities ook al het geval was, een sportieve hoofdrol. Mart van Hal was de eerste loopster van de Pijnenburg-trein die haar afstand af raffelde in 39.58 (10,2 km). Zij werd gevolgd door Corine Wallet, die de 2e etappe voor haar rekening nam, vanaf Nijkerk langs het IJsselmeer. Corine legde de afstand van 9 km in een prima tijd van 40.38 af. Op dat moment was al duidelijk dat de Saucony-ploeg te sterk voor hen was, hetgeen overigens geen schande was, daar in deze ploeg vele toploopsters verzameld waren. Een tweede plaats in de eindrangschikking lag echter wel in het verschiet. Adri van de Zon liet in de 3e etappe over 10,6 km, die met die wind pal in het gezicht niet bepaald gemakkelijk was, zien dat haar vorm weer stijgende is. Men een tijd van 43.48 was zij die dag zelfs de snelste Pijnenburg-atlete op uezu m- stand. Henny Pot pakte de 4e etappe, de in te genstelling tot de voorafgaande editie iets langer was gemaakt 12,6 km). Vo rig jaar raakte zij hier flink geblesseerd, reden waarom zij erop gebrand was nu goed te presteren. Met een eindtijd van 48.38 slaagde zij ruim in haar opzet. Slotloopster Elly Moerman - voor het eerst van de partij - liep een prima laat ste etappe (8,9 km), die zij afrondde in 38.46, waarmee de dik verdiende 2e plaats veiliggesteld werd. De totale eindtijd van de Pijnenburg-dames was 3.31.48. Senioren - veteranen De senioren o.l.v. captain Rob Jansen was er dit jaar alles aan gelegen in ieder geval het onderlinge duel tegen de vete ranen, die al menig jaar te sterk bleken, nu eens winnend af te sluiten. In de aan vangsfase leek er geen vuiltje aan de lucht, doordat Rini Kouwenberg en Rob Jansen de eerste twee etappes ver rassend snel aflegden in resp. 40.56 en 35.39. De veteranen moesten hier iets terrein prijsgeven. Wim Doekes kwam tot 42.38, terwijl Ruud Ambags 38.50 liet noteren. In de 3e etappe kwamen de veteranen echter behoorlijk terug. Gerard Roest liep hier naar een tijd van 44.17, terwijl senior Piet Rademaker op dit slopende traject tot 47.17 kwam. Henk Wallet ontnam de veteranen echter de illusie om nug vuoi ae senioren te euuiigwi. Op de velden van S. O. Soest en SEC aan de Bossstraat vond zondag de jaarlijkse interculturele sportmanifestatie plaats, georganiseerd door het Provinciale Steunpunt Sport in Utrecht. Het was voor het eerst dat het evenement in Soeston derdak vond. De deelnemers - al met al een kleine duizend - vertegenwoordigden tal van soms zeer exotische nationalitei ten. Ze beproefden hun vaardigheden in tal van takken van sport, zoals voetbal (40 teams), softbal, volleybalen diverse andere sporten en spelen. Het meedoen was daarbij meestal belangrij ker dan het winnen. De belangstelling van de zijde van het Soester publiek was matig, maar dat mocht de onderlinge pret niet drukken. Ook aan de "bij-activiteiten", die meestal een cultureel of folkloristisch tintje hadden, werd enthousiast mee gedaan. Mede door het uitstekende weer groeide de sportmani festatie tot een feestelijke dag. Afgelopen zaterdag vond aan de Sta ringlaan het jaarlijkse familietoernooi van korfbalvereniging de Eemvogels plaats. Veel spelers en speelsters had den hun familie, vrienden en kennissen opgetrommeld om mee te spelen. De teams zorgden ervoor dat alle leden on geveer dezelfde kleding hadden en ver zonnen een naam voor hun team. Zo speelden o.a. "de Turtles'de Ze pers", "de Zwarte Aanval enz. mee. Het werd een gezellige dag, waarbij de doorbrekende zon voor een extraatje zorgde. Naast drie of vier wedstrijden, nam elk team deel aan een drietal geor ganiseerde spelletjes en na afloop kon den alle deelnemers genieten van de traditionele barbecue. Al met al was de ze dag een zeer geslaagde afsluiting van het korfbalseizoen. Eemvogels op 'Sportmarkt' Op zaterdag 15 juni wordt er in de Van Weedestraat een sportmarkt georgani seerd. Ook de korfbalvereniging Eem vogels zal daar van de partij zijn. De sportmarkt duurt van 11.00 tot 15.00 uur. In de recreanten-competitie in de regio Amersfoort wist het SoVoCo-team slechts een tweede plaats te behalen omdat té regelmatig teamleden onder weg zoekraakten. Deze plek gaf geluk kig nog net krediet voor deelname aan de regionale kampioenschappen, op 31 mei in Harderwijk. Teams uit Laren, Almere, Dronten (2) en Amersfoort streden er om de eer. Vooral dit laatste team is van Soest de aartsrivaal en had dus de werking van de welbekende rode lap op de stier. Na een twaalftal zeer spannende wedstrij den, die in hoofdzaak gelijke spelen op leverden, nestelde het SoVoCo-mix- team zich op een riante le plaats in de gemengde klasse. Alles bij SEC liep zaterdag j.1. letjes: geen onvertogen woon dereen was laaiend enthousi; bet feit dat men zoveel oude be de hand kon schudden. Niet dan 400 oud-leden (waarv deelnamen aan de gezamenlijl tijd) waren op deze le juni aï Leken de weergoden in de eerst niet te willen meewerken de middag brak de zon door en de reünisten in het zonnetje grote tent hun babbels opzett Veel werd er gesproken over oude tijd. Als oudsten waren a de ex-ESVAC-(sekretaris Dii (inmiddels alweer 83 jaar) Soest-bestuurslid Renger Jan zich later zeer verdienstelijk I maakt voor SEC. Oud-ESVAC-leden waren er c Brugman en Louis Wiemans. grote verrassing was de komst v Böschen uit Stevensweert, di< had vernomen over de SEC-ri al vroeg in de morgen aanwezig ontmoette een streekgenoot wisten niet dat zij zo dicht b woonden), Bertus van de Hoi van de oud-Soest-voorzitter van de Hoek. Bertus woont in1 Frans Böschen in Stevenswe dicht bij elkaar. Ook Bertus van de Hoek had vi hoord over de reünie en de entl oud-militairen (zowel Böschei de Hoek verdienden hun spoi landmacht) raakten niet uitgej hopen dat zo'n reünie een ja£ rugkerend evenement zal wor organisatiecomité heeft ecl nieuwe reünie gepland over t als de Combinatie haar 70-j; leum viert. Om kwart voor twee sprak SI zitter Bert Krijger de aanwez Hij heette iedereen hartelijk w gaf vervolgens het woord aa commissie-voorzitter Jan P.C. zen. Veldhuizen liet in het kc schiedenis van SEC passeren van iedere groep een aantal digden welkom. Behalve de heren Waal en Jan: het de spelers van het eerste t€ 1938/39 het kampioenschaj den. Aanwezigen waren Meir weerd, Jan van Ginkel (aan van de Wijngaard (keeper) e de Rooy. Een speciaal welke f ook voor de 83-jarige oud-SE Ari van Appeldoorn, die SI zoen 1957/58 naar de dei KNVB bracht. Fietssponsorcross Eerste programma-onderde Fietssponsorcross, eerst voo en later voor de senioren, b 500 ballonnen waren opgelal Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Uitslagen Soester Bowling Vereniging. Jeugd, vrijdag 24 mei: v.v. S.B.B.-J.P.C. 3-2 de Dotjes-G. Team 0-5 RA.S.-Charvida Fashion 3-2, Pascal1 Vaessen goöidé Óp dë ééh' h&' laatste speelavond een 195 game met een totaal hoogste serie van 506, wat neerkomt op een gemiddelde van 168,6. Menige senior kan hier nog wat van leren. Senioren, maandag 27 mei: Silver Star-Grillroom Cairo 4-1 Baanbrekers-Bloopers 2-3 T.P.P.-Pin Downs 2-3 Bull's Eye-Arrows 5-0 Glasservice van Ede-d'Oude Enghe 4-1 Heineken-de Streepjes 2-3 J. Katee gooide bij de dames 207, wat neerkomt op een plaats in de top 5 van dit seizoen. Senioren, dinsdag 28 mei: Funnel-Trio Bleeker 1-4 H.A.M.-Kegelkeilers 4-1 Bazuintjes-Heppie Hoekers 2-3 Kaasspecialist-Autoschade Koffrie 4'/2J/2 Strajk-Kapperij 1-4 Cobra's-B.B. Engineering 5-0 Op zaterdag 8 juni wordt het eindtoer- nooi voor de senioren gehouden; voor de jeugd zal dit zijn op vrijdagavond 14 juni. Om 11.00 uur zaterdagmorgen begin nen de voorronden en de finale begint om plm. 14.30 uur, waarna de prijsuit reiking om 16.30 uur zal plaatsvinden. Natuurlijk ontbreekt de loterij niet, waarbij deze keer weer mooie en leuke prijzen te winnen zijn. Iedereen is deze dag van harte welkom. Zijn tijd over de ruim 12 km tellende 4e etappe was 46.08, terwijl Paul Vermey hier een tijd van 50.32 voor zich af liet drukken. In de laatste etappe kwam Ulrich Man- ders namens de veteranen nog wel iets dichterbij, maar Paul Jansen was niet meer te achterhalen. Beide lopers reali seerden tijden van resp. 38.15 en 40.01. De eindtijd van de seniorenploeg be droeg aan de finish bij de haven van Spakenburg 3 uur 30 minuten en 1 se conde, terwijl de veteranen uitkwamen op 3 pur 34 minuten en 31 seconden. De recreantenteams van AV Pijnen burg, die voor het eerst aan de Eem meerloop deelnamen, kwamen prima voor de dag. Het team van Gé van Zal realiseerde een eindtijd van 3.49.15, na ca. 10 minuten gevolgd door het team van Rudo Reiling in 4.00.52, op de voet gevolgd door het team van Philip van Tienhoven in 4.01.25. L.U.S. Naast het succes dat de damesploeg van AV Pijnenburg in Spakenburg boekte was er nog een opmerkelijk succes voor een aantal jonge Soesters onder de 19 jaar, die met een gemengde ploeg onder naam L.U.S. (Lopers Uit Soest) voor het eerst deelnamen en direkt de eerste plaats wisten te behalen. Het team, be staande uit Marco van Doorn, Karei v.d. Berg, Ingrid v.d. Berg, Maarten Peters en Valentijn Roest, verbeterde het "jon- geren-parc'oursrecord" met maar liefst een half uur naar 4.04.39. Vervaardigd uit eerlijke materialen zoals volnerf anilinegelooid kwaliteitsleer. Zuiver schuimrubberen tussenzolen maken dat MEPHISTO's zo anders zijn dan andere. Rondom gepolsterd. Mede daardoor zitten MEPHIST0 schoenen direkt als een handschoen. Verkrijgbaar in dames en herenmaten. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Zet wit mat. Oplossing schaakprobleem 32: 1.Dd 1 - h5 met de dubbele dreiging ("dubbele da me") D x d5 en Lh3+, gevolgd door Dd 1 mat.

Soester Courant | 1991 | | pagina 18