Feestelijk défilé van 2000 wandelaars Nieuw bestemmingsplan Landelijk Gebied in de pas met structuuiwisie Wildschut Optiek VL o/ - Soester Zakenkring viert veertigjarig jubileum in eigen 'bakermat' j^gr 'Buitengebied heeft voor mij bijzondere aantrekkingskracht' PAGIN/u WOENSDAG 5 JUN11991 D(ST)ER SOESTER COURANT PAGINA 5 kenburg vraagt; uw aandacht voor Hinderwetaanvraag Hinderwetvergunning Zuster overloopt inbreker in Zonnegloren V erkeersmaatregelen NS-overwegen Bouwzaken Toespraken en diner-dansant in Soesterberg Elf firma's naar Nieuwegracht 1 Op 17 juni informatie-avond over 'plan van aanpak' A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: v\A Visser voelt zich sterk betrokken ilon in Soest. schrijf even een pers. gegevens. Soester Courant ttf# <END VAN EEN GROEP DRIJVEN DIE GESPECIALI- ATERIALEN EN EXCLU- :ht zich mede op de IJN VAKANTIECHALETS gen. Onze chalets JDIG TOT PRESTIGIEUS, TWERPEN DAARBINNEN. ONZE KWALITEITSNORM OLDOEN, ZOEKEN WIJ en in Amersfoort JSIASTE COLLEGA'S, DIE .AMHEDEN UITVOEREN: BOEIENDE EN AFWIS- N VOOR VAKMENSEN N PERFECT PRODUCT AF TE RONDEN. UITSTEKEND SALARIS, ïN GOEDE JKHEDEN. ,\S** ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 zwart met de moge als opstelling 315 cm 120 cm o met inleg- id 1.455,-. |houfen rug en 0,- p/st. Zitgroep 'Long Life' leder als 50,-. t van 7.00 - 9.00 u. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan (en voor B. en C. ook bij de dependance Pu- bliekszaken te Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: A. B.V. E.S.E.D., Braamweg 49 voor het uitbreiden/wijzigen van de inrich ting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning (art. 6as) ten behoeve van een drukkerij op het perceel Braamweg 49; B. Handelsmaatschappij ELMA b.v., Sterrenbergweg 50, Soesterberg voor het uitbreiden/wijzigen van de inrich ting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning (art. 6a) ten behoeve van een elektromotoren- revisiebedrijf, handelsmaatschappij, reparatiebedrijf, schakel- en regeltech niek op het perceel Sterrenbergweg 50 te Soesterberg; C. Firma Hoogland Trading Compa- ny, Willem Stuutlaan 1, Soesterberg voor het uitbreiden/wijzigen van de in richting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning (art. 6a) ten behoeve van handel en reparatie van las- en aanverwante artikelen ophet perceel Willem Stuutlaan 1 te Soester berg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen voor A; op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op 27 juni 1991 om 09.00 uur in commissiekamer 3 van het gemeentehuis; voor B: op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op ver zoek. Men gelieve daartoe desgewenst vóór 27 juni 1991 een afspraak te ma ken; voor C: op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op ver zoek. Men gelieve daartoe desgewenst vóór 27 juni 1991 een afspraak te hou den. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indienen niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissingen kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaar heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens openingsuren (en voor B., C. en D. bij de dependance Publiekszaken, Soesterberg) ter inzage de beschikking op de verzoeken van: A. AJ. Botter, Wieksloterwego.a. 109 voor het oprichten van paardestallen/ paardehouderij op het perceel Wieks- loterweg o.a. 109; B. B.V. Bouwmaatschappij W. Uy- land, Schoutenkampweg 35 voor het De politie van Soest is op zoek naar een man van ongeveer 30 jaar, met glad achterover gekamd en volgens de getuige duidelijk "vet" haar, die vorige week in het zusterhuis van zie kenhuis Zonnegloren werd overlo pen bij een inbraak. Een van de zus ters zag hem in de woonkamer van een collega, waarvan de deur open stond. De man ging er direct van door, vermoedelijk zonder iets mee te nemen. Hij had een klein postuur en was gekleed in een vaal bruin of zwart jack en een spijkerbroek. De deur bleek met een schroevedraaier geforceerd. In verband met herstelwerkzaamheden aan een aantal spoorwegovergangen zijn op verschillende dagen tijdelijke verkeersmaatregelen genomen. Van 6 op 7 juni is de overweg Ossen- damweg, van 9 op 10 juni de overweg Veldweg en de overweg Talmalaan, en van 10 op 11 juni de overweg P. v.d. Breemerweg dagelijks van 23.00 tot 07.00 uur gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. oprichten van ondergrondse tanks op het perceel Postweg 57; C. Gebr. Tammer B.V., Amersfoort- sestraat 7, Soesterberg voor het uitbrei den/wijzigen van de inrichting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende, vergunning (art. 6a) ten behoeve van een transport/containerbedrijf zand- en grindhandel ophet perceel A- mersfoortsestraat 68$ Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door:L a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d.enig ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tij dig) in staat is geweest eerder bezwa ren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Wieksloterweg OZ, sectie G, nr. 8178. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 6 juni 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzage. Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Een prachtige avond voor een feestelij ke intocht, dat was het donderdag tij dens de laatste kilometers van de Avondvierdaagse, waaraan in Soest dit jaar ruim 2000 wandelaars hebben meegedaan. De wandeltocht in vier etappes kende niet veel uitvallers, vol gens de organisatie slechts 24. Het défilé vond dit jaar voor het eerst plaats bij het nieuwe gemeentehuis, waar het publiek zich al ruim van tevo ren had verzameld. De wandelaars zelf groepeerden zich bij de brandweerka zerne aan de Lange Brinkweg en maak ten vandaar langs de Dalweg de laatste kilometer vol naar het Raadhuisplein, dat zich uitstekend bleek te lenen voor deze "ronde" intocht. Daér stonden burgemeester De Widt en de leden van de regelingscommissie op een schavotje het voorbijtrekken van de stoet - inmiddels op grote schaal voor zien van bloemen en aangevuld met honderden familieleden en maar liefst Burgemeester De Widt begroet de lo pers bij het gemeentehuis. zes muziekkorpsen - gade te slaan, uiteraard met de nodige uitwisselingen van verdiende complimentjes. De wan delaars zelf spoedden zich daarna nog naar Van Asch aan de Industrieweg, waar de optocht werd ontbonden, en vandaar naar huis, om uit te puffen... Omdat veertig jaar geleden de wieg van de Soester Zakenkring in Soester berg stond - waar een handjevol op de jaarbeurs demonstrerende fabrikanten uit Soest een tentoonstelling organi seerde - werd het jubileum ook d£ar, in de "bakermat", gevierd. Dat gebeurde afgelopen vrijdag, waarbij de Lucht macht als gastheer optrad, met een feestelijke bijeenkomst in het Militaire Luchtvaartmuseum en een diner-dan sant in het Officierscasino aan de Kampweg. Voor het diner werden de leden van de jubilerende "directeurenclub", zoals de Zakenkring oneerbiedig nog weieens wordt aangeduid, en hun dames ont haald op een aantal toespraken in de onderofficiersmes van het museum. Voorzitter H. Bilek sprak o.a. over de positieve houding die het gemeentebe stuur van Soest destijds had ingenomen - "Ik zou dat wel herhaald willen zien" - en het doel van de Zakenkring: werkge- legenheidsbevordering,, overleg met de plaatselijke overheid en de culturele verheffing van de werknemers. Volgens hem was dat fundamenteel nog niet zo erg veranderd. Volgens Bilek gaat het ook nu om werken, wonen en scholing, maar te genwoordig meer dan vroeger ook om een schoon milieu. "Werkgelegenheid kan alleen op een gezonde economi sche basis worden geschapen," aldus de voorzitter. Hij wekte het gemeentebe stuur - het College van B. W. was na genoeg voltallig onder zijn gehoor - op om niet per definitie "Den Haag" te volgen, maar vooral te blijven letten op de kwaliteit en de snelheid van de be slissingen. Scheppend De belangrijkste gast, commissaris van de koningin jhr. Beelaerts van Blok land, hield een uitvoerige, meestal ko mische speech, waarin hij de grondleg gers van de Zakenkring alsnog lot toe zwaaide, maar niet terugschrok voor het plaatsen van enkele kritische kant tekeningen. Soesterberg, als bakermat van de Nederlandse luchtvaart, be schouwde hij als een voorbeeld van "baanbrekend" werken, wat hem inspi reerde tot een beschouwing over de uit dagingen van het ondernemerschap, hun strijdlustigheid en hun houding in allerlei maatschappelijke processen, en hun "kunstenaarschap": de behoefte om scheppend bezig te zijn. Hij bond de ondernemers op het hart de overheid niet met rust te laten - "dan ontspoort ze" - maar vroeg wel hun aandacht voor de kwetsbaarheid van Soest, dat volgens hem ruimtelijk om een extra zorgvuldige invulling vraagt. "U moet het 'schilderij' van Soest zien, het is mooi, en het kan nóg mooier wor den..." Krachtproef Burgemeester De Widt bracht de ge meentelijke felicitaties over en ook hij benadrukte het belang van een goede samenwerking. "De overheid kiest te genwoordig vaak voor een bedrijfsma tige aanpak, maar ze is geen onderne ming, omdat ze altijd belangen moet af wegen en naar compromissen zoeken," aldus De Widt. Het Soester bedrijfsle ven is gezond, volgens de burgemeester, die overigens hoopte dat de uitgespro ken behoefte aan 14 hectare extra in dustrieterrein niet "opgeblazen" was, vooral met het oog op de structuurvisie, die hij een ware krachtproef noemde. Hij betreurde het dat sommige bedrij ven inmiddels Soest hebben verlaten, maar kondigde ook goed nieuws aan: de lang verwachte definitieve invulling van het resterende bedrijfsterrein (2,5 hectare) op Nieuwegracht 1, eigendom van TBS. Het bedrijf is tot overeen stemming gekomen met elf onderne mingen in Soest, die willen uitbreiden of inmiddels een belasting voor de woon- Elf Soester bedrijven hebben grond aangekocht op de resterende 2,5 hectare van het industrieterrein Nieuwegracht 1, dat tot dusver het eigendom was van TBS-Soest. De kavels zijn in nauw overleg met de gemeente verkocht. Doordat som mige bedrijven tussentijds afhaakten heeft het allemaal wat lang geduurd, liet burgemeester De Widt de Soes ter Zakenkring weten. De elf firma's zijn: Metaverpa (al aan Nieuwegracht); Van Buuren (Koningsweg); Brepo Hilhorst (Schoutenkampweg); v.d. Hengel (Veldweg); Stalenhoef (le Heeserlaantje); Dupral (Nijverheidsweg); Golu (Dorresteinweg); TBH Elderman (Smitsweg); Hoenselaar (Kerkpad). Volgens mededelingen van TBS worden er voorwaarden gesteld aan de gebouwen om een "rommelige aanblik" te voorkomen, zodat het terrein een voor de gemeente repre sentatief karakter krijgt. De kopers zijn enthousiast over deze centrale aanpak. omgeving vormen (zie het kader). Ten slotte stelde De Widt vast dat het niet eenvoudig zal zijn om in Soest nog nieu we mogelijkheden voor bedrijfslokaties te vinden zonder planologische bezwa ren, hoogstens nog wat in Soesterberg, langs het vliegveld. Een handicap is volgens De Widt dat Soest mensen "vasthoudt"; wie hier werkt en woont blijft er wonen, maar vindt op den duur vaak een baan buiten Soest. Dat levert voor de huisvesting dan ook een zeker spanningsveld op. Soest gaat a raison van 450.000 gul den een gloednieuw plan maken voor de ruimtelijke inrichting van het Lan delijk Gebied, het "buitengebied", dat zo'n twee-derde van de totale ge meente-oppervlakte uitmaakt: de bossen, de duinen en de polders. Voor het gemak wordt het kleinste bestem mingsplan (Soestduinen) in dit groot ste plan (30 vierkante kilometer) "meegenomen". Bureau Zandvoort - door de gemeente ingehuurd om het nieuwe bestemmingsplan te maken - heeft onlangs het "plan van aanpak" gepubliceerd. Dat wordt met zoveel mogelijk betrokkenen besproken op een informatie-avond, die op maan dag 17 juni 19.30 uur) in het gemeen tehuis wordt gehouden. Het nieuwe plan zal zoveel mogelijk "in de pas" lopen met de uitvoering van de structuurvisie. Die is vermoedelijk ook in de zomer van 1992 klaar, en dat valt zo'n beetje samen met de publikatie van het concept-bestemmingsplan. De bei de "stukken" kunnen dan aan elkaar getoetst worden. Deze week buigt de politiek - de raadscommissie R.O. - zich over het plan van aanpak, waarna de fa se van het onderzoek volgt. In novem ber vindt daarover de inspraak en be sluitvorming plaats. Tot het opstellen van een compleet nieuw bestemmingsplan is besloten na het échec van de herziening van het vo rige plan, dat vorig jaar door de provin cie van tafel werd geveegd. In het nieu we plan wordt ook alvast "toegewerkt" naar het nieuwe Streekplan, dat bij de provincie in voorbereiding is en dat ook in 1993 afgerond moet zijn. "We streven naar een conflictvrij be stemmingsplan," aldus wethouder Jan Visser vorige week. Hij verwacht bij de provincie wel gehoor te vinden voor de nieuwe opzet, na de vernietigende kri tiek op het vorige plan. "Ambtelijk zit ten Soest en de provincie op één lijn, dat blijkt wel bij de voorbereidingen. Er zijn over en weer uitstekende kontakten en we krijgen tot nu toe positieve signa len." Met de provincie komt het wel goed, aldus Visser, die meer problemen verwacht uit de hoek van het gewest Eemland.Dat zet zich volgens hem nogal af tegen de provincie. "Dat is dus een kwestie van erbij blijven," aldus de wethouder. Inspraak Visser hecht veel waarde aan de in spraak. Vandaar dat voor het nieuwe bestemmingsplan dezelfde aanpak wordt gevolgd, die met succes al is be proefd bij het bestemmingsplan Soest duinen. "We willen de burgers, de men sen die er wonen en werken, er in een zo vroeg mogelijk stadium bij betrekken." Dat houdt in. dat de betrokkenen hun mening kenbaar kunnen maken zónder dat er al van alles op papier staat. Voor 17 juni zijn o.a. uitnodigingen ver stuurd naar de bedrijven, Defensie, de Kamer van Koophandel, het Land bouwschap, de provincie, Zonnegloren en diverse milieu-organisaties. Verder staat er ook een schriftelijke en quête op hét programma, waarmee de agrarische en andere produktie-bedrij- ven in het plangebied worden bena derd. Ze kunnen daarin hun wensen la ten doorklinken. De recreatie-onder- nemers worden niet benaderd, want hun wensen zijn al bekenden er zijn - af gezien van het Soester Natuurbad - nu eenmaal weinig uitbreidingsmogelijk heden, zo staat het in het plan van aan pak. Unieke opzet In dat "voorplan" zijn alle uitgangspun ten nog eens op een rijtje gezet. Voor de duidelijkheid zijn de talrijke kritiek punten van de provincie onder elkaar genoemd, met daarnaast de voorstellen van het plan van aanpak en de relevante opmerkingen uit de structuurvisie-fa cetstudies voor het landschapsbeleid en het recreatiebeleid. Visser spreekt in dat verband over een unieke opzet. Opmerkelijk is o.a. dat voor Zonneglo ren niet langer wordt vastgehouden aan een ruime woonbestemming, hoog stens nog voor klein onderdeel. Visser ziet het liefst een bosbestemming voor het gebiedje, maar realiseert zich dat dat niet haalbaar zal zijn. De hoofdbe stemming zou nu in de sfeer van de re creatie of een bijzondere instelling moeten komen te liggen, aldus het plan van aanpak. Voor het dierenasiel aan de Eemweg - ook door de provincie ge kraakt - ziet Visser alsnog mogelijkhe den. Minder plannen Met de "invoeging" van Soestduinen in het landelijk Gebied wordt overigens vporuitgelopen op een operatie die bin nenkort van start gaat: het terugbren gen van het aantal bestemmingsplan: nen - nu nóg ruim vijftig! - tot een effi ciënter en overzichtelijker aantal van zestien. Een en ander is de vrucht van de "doorlichting" van de gemeentelijke afdeling ROB, die onlangs heeft plaats gevonden. "Het is een voorstel van de zgn. röntgengroep," aldus Visser, die er hartelijk mee instemt. "Dat scheelt een hoop tijd en toestanden...." m von BREUKELEN b»m\ adviseurs in... r hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A- van Breukelen B.V Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met een grote garage (3.80 x 20 m), c.v en tuin. Ind.: entree, grote kelderkast, toilet, woonk. met open haard, mod. keuken met aangr, douchecel met vaste was-! tafel. Verd.: badkamer met vaste wastafel en ligbad, 3 slaapkamers w.v. 1 met was tafel en 2 met inb. kast. Vaste trap naar grote zolder met dak raam Gevraagde koopsom f 285.000,- SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met garage en grote tuin, ca. 470 m2. Ind L-vorm. woonkamer, hal, keuken, toilet en kelderkast. Verd.. 3 slaapkamers en douche cel. Zolder met vaste trap en kamer. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 245.000,- LIUNdM SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhuis met c.v., garage en grote tuin op ca. 650 rrr grond. Ind L-vormige woonkamer, mod. keuken, slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad, hal en kelderkast. Verd 3 slaapkamers en een bergzolder. Goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- SOEST Eigendomweg Aantrekkelijk gelegen helft van dubbel woonhuis met schuur, garage en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, L-vormige woonkamer, moderne keuken met inbouwapparatuur, kelderk. Verd 2 slaapkamers, badkamer met douche en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met slaap/ werkkamer. Garage is thans in gebruik als woonunit. Gevraagde koopsom f 269.500,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 1e etage van het flatge bouw. Indeling: entree, toilet, hal. douchecel met vaste wastafel, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken, bijkeuken en balkon. Gevraagde koopsom f 85.000,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 3e etage van het flatge bouw. Indeling: entree, toilet, hal, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, keuken, bijkeu ken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 82.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- NIEUWBOUW SOEST Insingerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een lig bad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an- kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991 Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Ind.: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kel derkast en toilet, Verd. luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,r NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmontlaan is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvrijstaande villa's. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport, grote garage en luxe afwerking. Per celen grond ca. 375 m2, De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kel derkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een ligbad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). De villa's worden zeer góed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- v.o.n. 8AARN G. Doulaan 4-Kamer appartement met berging op de>%v moderne keuken met afzuigkap en Gevraagde koopsom f 105.000,- \V.t, Dc id.: hal, toilet, ruime woonkamer, Douchecel en 3 slaapkamers. A - "n SOEST Stadhouderslaan Helft van een dubbele villa met grote tuin, 9araCL •*n c v- °P ca- m* 9r°nd. Ind.: vestibule, hal, grote woonkamer en eo' Keuken met inb.app. Verd overloop, ouderslaapkamer me; ^V*v*-vaste kastenwand, 2e en 3e slaapkamer, badkamer met ligbad, (wastafelc^- iy*toilet en balkon. Vaste trap naar de zolder met 2 slaapkamers, beide met vasteVSl, aparte bergruimte, aparte bergvliering. Gevraagde koopsom f 369.000,- "Het leuke is dat ik zelf het eerste plan Landelijk Gebied nog hele maal heb meegemaakt, toen dat on der burgemeester Corver in de raad werd aangenomen. Ik was toen als enige tegen en noemde het 'van nul en generlei waarde'. De bescher ming van het gebied was in dat plan niet genoeg gewaarborgd, er kon nog te veel gerommeld worden." Aldus wethouder Jan Visser in een persoonlijke kanttekening bij het plan van aanpak voor het nieuwe be stemmingsplan, dat nu onder zijn hand wordt "overgemaakt", nadat de herziening van het eerste plan vo rig jaar sneuvelde onder de scherpe kritiek van de provincie. "Ik voelde me destijds zó betrokken dat ik in mijn dichtbundel 'Klaarwater' ge dichten opnam met het thema 'Voorschriften voor het Landelijk Gebied'. Het was een bron van poë zie; al die plekken met die mooie na men, dat inspireerde me." Ook zijn nieuwe bundel heeft direct of indirect de invloed ondergaan van het bestemmingsplan, en heet dan ook "Buitengebied". De bundel ver schijnt deze zomer en Visser putte zijn inspiratie voor een belangrijk deel ook uit het materiaal dat voor de Structuurvisie is aangedragen. Volgens de wethouder wordt het niet zozeer een "poëtisch" als wel een "heel boeiend" bestemmingsplan. "Het gaat nou juist om het gebied dat voor veel mensen de pure reden is om in Soest te (blijven) wonen: de bossen, de duinen, de polders, alles wat van Soest de mooie gemeente maakt die zij is. Het is goed om dat in een wettelijk kader vast te leggen en het doet mij deugd dat ik daarbij in deze functie zo nauw betrokken kan zijn en zelf een plan kan maken..." Militaire toestanden Jammer vindt hij het dat de "militai re toestanden" buiten het plan zijn gebleven. "Het is een muur waar je steeds tegenop loopt. Ik hoop dat de behandeling van de Defensienota binnenkort wat meer duidelijkheid zal brengen over de Stompert en de Vlasakkers, en wat er gaat gebeuren met de oefenterreinen." Visser ziet ze liever meer open voor het publiek dan voor tanks, zoals hij opmerkt. Alle wethouders van Soest hebben zich onlangs schriftelijk tot hun poli tieke vrienden in de Defensiecom missie van de Tweede Kamer ge richt, waarin ze hun teleurstelling ui ten over het feit dat bij de Defensie nota tot nu toe alleen over de militai re en niet over de planologische as pecten is gesproken. Als die aan de orde komen wil Soest graag gehoord worden. "Als we gaan wil ik ook de kwestie van de oefenterreinen ter sprake brengen," aldus Visser.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5