)NDER [JIJR 675,- Verdwenen Soest Soester Natuurbad onder slopershamer Verdwenen Soest hervonden ;on etbakkerij -y/illem in Oosten WOENSDAG 12 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 VADERDAG-AANBIEDINGEN Alléén geldig op zaterdag 15 juni Schiesser ondergoed 2 stuks 19.95 Stylemaster ankiets 3 paar25,- "WORTMANN"-shirts van 69.90 voor 59,90 2 stuks 100,00 Wie aan politiek doet leest de Soes ter Courant Ontvangst België 2 tijdelijk gestoord Diefstal uit hotel Soester aangehouden met gevaarlijke aanhanger 5 - 1 71 20 )foservice Mllllll— yü Raadsvergadering Spreekrecht publiek: HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERINGZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. I.v.m. de opening van onze nieuwe showroom aan de Korte Brinkweg 32 te Soest. Iedere week één speciale SHOWROOM-AANBIEDING WEEK-AANBIEDING ROLDEURKASTEN van f. 775,- voor b.v. Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant A._M Museum Oud Soest estraat 76 - Soest 52155 - 1 28 23 BAARN Laanstraat 65 - 02154 -15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155 - 14488 naai niet, nu deze aroid zonnebril ter aderdag maar cost. lodel is verkrijgbaar litvoeringen, elk met de beroemde ?nde lenzen. Ga nu voor deze speciale aanbieding direkt naar: Sinds maandag is de ontvangst van de televisiezender België 2 tijdelijk gestoord. Het televisiescherm ver toont voorlopig alleen het testbeeld. De zender is van de kabel "afge haald" in verband met de slechte beeldkwaliteit in de afgelopen perio de. Het RNE neemt maatregelen om de ontvangst te verbeteren, maar dat kan wel enige tijd vergen. Deze week nog zal, naar verwachting, de ont vangst hersteld worden. Een onbekende dader heeft vorige week in een hotel aan de Birkstraat een bedrag van 210 gulden en een walkman gestolen. De zaken werden weggeno men uit een kleedkamer. De benadeel de is een medewerker van het hotel. Een gevaar op de weg, dat was de een- assige aanhanger die een 50-jarige Soester in het weekeinde op de Lange Brinkweg achter zijn auto meevoerde. De politie constateerde dat de aanhang wagen geen rem- of knipperlichten had en bovendien een kentekenplaat miste. Verder bleek bij een technisch onder zoek dat de as scheef onder de wagen stond. Dat werd veroorzaakt door het feit dat een van de vier bouten geheel ontbrak en de andere drie inmiddels vrijwel waren losgetrild. De aanhanger werd in beslag genomen en tegen de be stuurder werd proces-verbaal opge maakt. Foto: Goos van der Wilt. ding geldt zolang I De tribunes zijn verlaten, de bassins zijn leeg. Nog even en mets herinnert nog aan het plezier dat miljoenen mensen be leefden in het Soester Natuurbad. Stenen in plaats van zwem- angstaanjagend. Nog even en dit bekende 'panorama' behoort voorgoed tot de verleden tijd. Waar badmeesters een oogje in het zeil hielden als Soest ging zwemmen, verrijzen straks een imtstigen hebben een duik in het diepe genomen. De stilte is hotelgebouw en 96 appartementen. >est-Zuid 02155-13109 Soestdijk 02155-25942 De garderobe was altijd een doorn in het oog van de meeste te. Jammer genoeg voor velen illustreert dat tevens het einde oekers. Het lelijke, onooglijke optrekje dat tijdens de laatste van het tijdperk van het openluchtbad aan de Van Weerden zoenen nau welijks werd gebruikt, is eindelijk tegen de vlak- Poelman weg. Foto: Goos van der Wdt iken. Want Polaroid binatie van een stijl- modieuze uitvoerin tan Polaroid lenzen - 02155-17120 Projectontwikkelaar M.A. Taphoorn mag eindelijk zijn plannen realiseren en heeft de slopershamer in gang gezet. Wat ooit als het mooiste zwembad van Europa werd gekwalificeerd, biedt vandaag een troosteloze aanblik. Na jarenlang politiek geschommel, is het Soester Natuurbad op de wip. Na de ver koop, volgens velen een uitglijder van jewelste, worden jong en oud verbannen naar de Dalweg, waar het nieuwe, overdekte zwembad over enkele weken centraal staat tijdens een ope ningsplechtigheid. Foto: Goos van der Wilt. Donderdag 20 juni is er een openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De agenda luidt: 1. Spreekrecht 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 maart 1991. 3. Ingekomen stukken. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 91- 95: tot het vaststellen vaii het meerjarenprogramma 1992 t/m 1997, in het kader van de Monumentenwet 1988. 6. Voorstel 91- 80: tot vaststelling van de kosten ter uitvoering van het programma voor de basiseducatie over het jaar 1990. 7. Voorstel 91- 96: tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer F. J. Meijer als directeur van de openbare basisschool De Regentuuter. 8. Voorstel 91- 93: tot het aangaan van een ruiling van gronden aan de Den Blieklaan met de heer en mevrouw Westeneng. 9. Voorstel 91- 94: tot onteigening van percelen gelegen nabij de Eigen domweg en de Den Blieklaan. 10. Voorstel 91- 97: tot verkoop van grond gelegen voor en achter de wo ning Eigendomweg 17 aan de heer G. G. Westerbeek. 11. Voorstel 91- 98: tot het garanderen van deelneming voor 50% in een eventueel verlies indien de bouw van het verzorgings huis te Soesterberg geen doorgang vindt. 12. Voorstel 91- 99: tot het wijzigen van de vernoeming van een straat naar Rinke Tolman. 13. Voorstel 91-100: tot uitgifte in erfpacht van het pand Steenhoffstraat 9a (wordt nagezonden). 14. Voorstel 91-102: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift tegen de wei gering van een vergunning voor de bouw van een dienstwoning op een perceel, gelegen aan de Peter van den Breemerweg, sectie B, nummer 739. 15. Voorstel 91-103: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van het beroepschrift tegen de wei gering van een sloopvergunning voor het bijgebouw bij het voormalige stationsgebouw aan de Stationsweg 18. 16. Voorstel 91-104: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een aanlegvergunning voor het verharden van een oprijlaan (particuliere weg) naar percelen op de Paltz. 17. Voorstel 91-105: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een aanlegvergunning voor een pad op de Paltz 2. 18. Voorstèl 91-106: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een vergunning voor de bouw van een fau nahuis op de Paltz 2. 19. Voorstel 91-107: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een vergunning voor de vervanging van een serre van de woning Paltz 2. 20. Voorstel 91-108: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een vergunning voor de bouw van een schuur op het perceel de Paltz 2. 21. Voorstel 91-109: van de Commissie voor de beroepschriften tot het on gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de wei gering van een vergunning voor de bouw van een gara ge c.a. op het perceel de Paltz 2. A. Dc totale insprccktijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepe ring. t B. He't spreekrecht (écn termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vast stelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot be noeming van personen. C. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht al daar gebruik te maken. D. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op dc ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan al leen betrekking op de wijzigingen. E. Dc wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.0 uur op de dag voorafgaande aan dc vergaderdatum van de raad bij het kabinet van dc burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. HEEL GERUSTSTELLEND Met cilinderslot. Zijwaarts verdwijnende lamellen. Kleur: Grijs 45, grijze lamellen. Afmetingen (bxd) 1000 x 460 mm 100 (h) x 100 (b) x 46 (d) cm. Prijs excl. BTW Geldig t/m 22 juni 1991 Exclusief legborden Legborden per stuk40,- Onze showroom is nog niet permanent bezet. Belt u daarom voor een afspraak Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest QfftQgSjHU Telefoon 02155 - 1 01 15 - Telefax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Telefoon 02154 - 1 23 01 - Telefax 02154 -1 28 37 Die gemeenteraad uit 1922, waarvan de foto 15 mei in deze krant stond, dat was een moeilijke. We hébben er een paar reacties op gehad, we zijn er wel zo'n beetje uit, maar helemóal zeker is niet alles. Laten we u maar voorschotelen hoe we denkén dat het is. Zittend, van links naar rechts zoals u er tegenaan kijkt, zag u: M. Scheffer (RK), notaris A.O. Dammers (Vrijheids bond), RC.W. Foeken (CH), wethou der Peter van den Breemer (RF) die 40 jaar raadslid is geweest, en waarnaar de weg werd vernoemd, gemeentesecreta ris J.G.A. (Jan) Batenburg, burgemees ter mr. dr. J. A. A.H. de Beaufoh (niet te verwarren met jhr. P.P. de Beaufort die hem opvolgde en nog geen twee jaar burgemeester was), wethouder A. En dendijk (AR) en Th. (Teus) Butzelaar (RK), die voor ons herkend werd door zijn zoon. Staandp, alweer van links naar rechts, /.ag u: G. Hilhorst (RK), gewoonlijk Gies van Aalbert genoemd, C.F.W. Rietveld (AR), Hendrik Butzelaar (RK), S.F. Besselsen (SDAP), en ge heel rechts gemeentebode Beuzel. Nogmaals, er blijft hier en daar onze kerheid, en als u denkt dat we het nie goed hebben, aarzelt u niet het ons te la ten weten. Wat dat betreft hebben we nog wat recht te zetten ook. Toen we u de foto van Ey- ken-daal lieten zien, hebben we er niet bij gezet dat het gebouw in feite op Baarns grondgebied staat. Het was dus, strikt genomen, geen verdwenen en hervonden Soest. Maar de boerderij ligt zo aangesloten aan de Soester bebou wing, en zal met de komende grenscor rectie ook tot Soest gaan behoren, dat we haar toch maar in onze serie hebben opgenomen. Tot slot nog dit: we kregen al verschil lende oude telefoonboeken, maar mocht u er nog hebben uit de jaren ze ventig (of misschien nog wel ouder!) dan houden we ons ten zeerste aanbe volen! Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende, editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou- rantisJrinnengekomeiL^^^^^^ 3 "SBIIH Hierbij een foto uit 1923 die ook al ge staan heeft in het boekje "Soest en Soesterberg in oude ansichten", ver zorgd door de onvolprezen E. Heupers. In het bijschrift gaf Heupers indertijd maar vier namen van alle mensen die op deze foto staan: in het midden, met ho ge hoed, burgemeester De Beaufort; rechts van hem wethouder A. Enden dijk; links van hem, met wandelstok, gemeentesecretaris Batenburg. Even verder, óók met hoge hoed en met de hand in zijn jas gestoken, Peter van den Breemer. Aanleiding van de plaat was de officiële ingebruikneming van de huizen, van woningbouwvereniging Goed Wonen, aan de Beetzlaan. We hopen dat er lezers zijn die ons met de namen van de aanwezigen nog wat verder kunnen brengen. Bij voorbaat onze dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gézich- ten herkennen worden uitgenodigd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1991 | | pagina 15