sasss ONTBIJT-SERVICE ^barthi Stance Andeweg werkt huidvlekken en verkleuringen feilloos weg uipen Willem Strumpel 35 jaar achter stuur Unieke ontbijtservice van de Tromslager Natalia G in/burg Familie Soest 50 jaar geleden dërmable* Voor alle moeders die op vaderdag niet willen koken, is hier ons telefoonnummer: 138 07. SURPRISESURPRISE DE TROMSLAGER VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. 5 jjAGjNAgjj WOENSDAG 12 JUNI 199? SOESTER COURANT PAGINA 21 SOES'S er Courant KWESTIE VAN SMAAK Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Specialiste in cosmetische camouflage xlermai Vaderdag-verzoekplaten tijdens 'Romantiek bij Radio Soest' het restaurant Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Veel spullen uit auto's gestolen Nieuw in Soest: Videoband van vakantiebestemming! 'Familie': novelle van Natalia Ginzburg STRALEN SCHOPEREN FIJNSTRALEN t PLAATWERKERIJ BEDRIJFSWAGENS 13 juni 1941 3' □oor Arie Wandelaar stOuderProjectSoest jraag een gastouder- opbouwen en zoekt gastouders die enke len beschikbaar zijn deropvang. De ver- daarvoor bedraagt cinderenf5,-peruur). t bijzonder, vraagt het i omg. van Soest-Z. t jongetje van 2 jr en nawodovan 12-17 u. erhees zoekt zij opv. fjreneen meisje van 15 -17.45 u en wo van jrote vakantie komen heeszoektzijopvang resp. 1 en 3jrop ma Onze buurdame van nr. 9 heeft zich tij delijk aan het oog van Soest onttrok ken. Voor drie weken afgereisd naar een lidstaat van de EEG waar paraplu's zo mer noch winter in de verkoop zijn. De bescherming van haar huis en haard heeft ze in 1991 niet aan Arie en Marie toevertrouwd. Niet dat er spra ke zou zijn van enige ontevredenheid over onze bewakingsdiensten in voor gaande jaren, de aanleiding van de af wijzing van aangeboden diensten was er een die op zeer loffelijke humanitai re en diervriendelijke gronden berust te. Naast huis en haard beschikt ze sinds jaar en dag ook over enig huisvee. De verzameling, bestaande uit twee hon den en een Siamees, had in haar opvat ting kennelijk geleden in een asiel tij dens de vakantie in de zomer van 1990. De twee honden toonden na terugkeer gestoord gedrag, de Siamees was tij dens een niet voorzien stapavondje in relatie gekomen met een kater die zijn koren zag bloeien. De tragische verkrachting bleef niet zonder gevolgen, hetgeen door dier en poesvriendelijke gezinnen met adoptie voor altijd werd opgelost. Daaronder een bevriende, buiten Soest wonende dierenarts/kattenpsy- choloog, die na consult vaststelde dat enig knutselwerk de Siamees in de toe komst voor ongewenste intimiteiten zou vrijwaren. Na dit op orde stellen van kattenzaken beloofde de eigenares van de twee honden en de Siamees plechtig in voorkomende gevallen voor een oppas te zullen zorgen. Arie en Marie kwamen daar in haar opvatting niet voor in aanmerking. Te recht overigens, aangezien de relatie met de vierbeners van hiernaast niet recht hartelijk kan worden genoemd. Enkele oorzaken. Geen tulpebol is er in 1991 tot wasdom gekomen. Ze wer den tijdens onbewaakte ogenblikken met grote regelmaat blootgelegd door de buiten spelende honden, terwijl de Siamees tijdens haar nachtelijke uit stapjes grote belangstelling aan de dag legde voor de vissen in ons minuscule vijvertje. Met vochtig afweergeschut en andere hulpmiddelen zijn wij onze naaste vijanden te lijf gegaan, dus u begrijpt dat wij de laatst aangeweze nen waren om als oppas te worden op geroepen en geaccepteerd. Daarvoor in de plaats een alleraardigst echtpaar afkomstig uit een gedeelte van het land waar fabrieken porties vuiligheid de lucht inspuwen, de lucht hun gezondheid afbreekt. Frisse lucht, een mooie omgeving, in ruil voor vrij willige dienstverlening, de keuze was niet moeilijk. Vandaar dus dat wij tij delijk nieuwe buurtjes hebben. Er gaat van de komst van de nieuwe dompteurs een zeer positieve werking uit. Sinds enkele dagen heeft Arie geen hond meer horen blaffen, terwijl naar het schijnt ook de Siamees na drukkelijk bij de heropvoeding is be trokken. Alle door Marie aangekocht tien goudkleurige visjes hebben, sinds ze bij ons in de plas verblijven, nog het leven, hetgeen meer uitzondering dan regel is. Met grote vreugde hebben wij dezer dagen de positieve veranderingen bij de nieuwe oppassers ter kennis ge bracht. Door de honden werd het goe denavond, tot ons gericht, met blaf fend kabaal tot uitdrukking gebracht. De Siamees evenwel toonde ons geen blik waardig, had zelfs nog niet eens het fatsoen even op te staan. Hoe bevooroordeelt Arie in deze ook is, vastgesteld dient te worden dat het hier een uitzonderlijk intelligent huis dier betreft, en er ook op haar goede smaak niet in het minst iets valt aan te merken. Allergisch voor reutelmuziek opende ze onverwacht de ogen bij het beluiste ren van de filmmuziek die de 287e af levering van "Goede tijden, slechte tij den" aankondigde. Vervolgens ging ze in de benen en schreed als een vorstin naar een ander vertrek. Als enige. Na afloop van aflevering 287 maakte Arie het gezelschap op het gebeurde attent. Bij de vrouwelijke oppasser maakte het voorval niet de minste in druk. "Wij hebben", aldus haar verklaring, "in Rotterdam eens een poes gehad, Suze heette ze, die iedere keer de ka mer uitrende als Herman Brood aan het zingen was." "En wat dacht je van Adam, de pape gaai?", vulde de nieuwe buurman aan. "Die verwoestte zo ongeveer de tralies van zijn kooi als-ie alleen Rob de Nijs maar op het scherm zag." De Siamees was inmiddels terugge keerd, nestelde zich voor de buis en luisterde met toegeknepen ogen naar hetgeen nieuwslezer Jeroen Pauw te vertellen had. "Ach, alles is een kwestie van smaak' berichtte Marie. ARIE WANDELAAR Telefoon (02155)- 1 30 14 "Het werkt perfect." Dat zegt Stance Andeweg, in Soest vooral bekend door haar nagelstudio aan de Vosseveld- laan, van wat in haar ogen weinig min der dan een wondermiddel is en dat een uitkomst is voor mensen met vlek ken of verkleuringen in de huid. Veel mensen lijden daaronder, en Stance Andeweg is dan ook blij dat ze hen kan helpen. Het middel - "Dermablend" geheten - is nog niet oud. Het werd vorig jaar in Nederland geïntroduceerd en is nu voor het eerst ook in Soest verkrijgbaar, waar Stance Andeweg de alleenverkoop heeft. Dermablend is een aanvankelijk harde substantie, die op lichaamstem peratuur in de huid wordt geklopt, waardoor het uitstekend dekt. Het kan worden toegepast bij vrijwel alle soor ten huidverkleuring, zoals vitiligo ("witte vlekken"), wijnvlekken, coupe rose, pigmentvlekken, spataderen, kringen onder de ogen en sproeten. Zelfs tatouages kunnen er onzichtbaar mee worden gemaakt. Stance Andeweg kwam Dermablend op het spoor toen ze in haar nagelstudio een klant met veel "ouderdomsvlek ken" ontmoette. Ze ging op zoek naar een goed middel, ontdekte Derma blend en was direct enthousiast over de resultaten. "Veel mensen hebben pro blemen met hun huid. Ze kunnen zich daardoor heel onzeker voelen en zelfs psychisch in het nauw komen. Dé om geving reageert ook vaak vervelend en de mensen schamen zich daardoor ex tra." Voordelen De voordelen van Dermablend zijn o.a. dat het vetvrij en reukloos is, en boven dien volkomen waterproof, zodat het ook in bad of tijdens het zwemmen niet oplost. In feite moet het met een specia le cleanser worden verwijderd. Het is bovendien lang houdbaar, voelt licht aan, is gemakkelijk aan te brengen en geschikt voor elke huid. Uiteraard is het vooral toepasbaar bij een verder onbe schadigde huid. "Hobbels en bobbels gaan er niet uit," aldus Stance Ande weg, "en littekens worden er alleen mee verhuld." Dermablend wordt verstrekt in potjes 'Lieve Erika' lost liefdesproblemen op Aanstaande zondag 16 juni is het Va derdag. Het programma "Roman tiek bij Radio Soest" draait dan ver zoekplaten voor vaders, dus alle ver zoekjes zijn welkom. Ze kunnen worden aangevraagd bij Radio Soest (Romantiek), Postbus 193, 3760 AD Soest. De program mamakers zien 't liefst rustige platen, een beetje aangepast aan de sfeer en het karakter van het programma. Verder heeft "Romantiek" een gloednieuw item: "Lieve Erika". Als iemand zijn of haar liefdesproble men en -perikelen kwijt wil, dan kan dat bij Erika (bereikbaar via hetzelf de postadres). Ze worden dan in de uitzending behandeld. Daarnaast zijn er plannen voor ver anderingen in het programma, zodat er buiten de romantiek om ook an dere platen, interviews, andere on derwerpen, enz. aan de orde kunnen komen. Blijven luisteren dus, elke zondag tussen 14.00 en 16.00 uur, naar "Romantiek bij Radio Soest" met Eline Adriaans en Jan Trimbos! Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon 02155 -1 38 07 STRUMPEL Op camping de Westdijkin Bunschoten-Spakenburg wordt zaterdag een feestje ge bouwd. Verantwoordelijk daarvoor is Willem Strumpel uit Soest. Hij viert zijn 3 5-ja rigjubileum als vrachtwagenchauffeur. Met familie, vrienden en collega's staat hij bij die mijlpaal stil. Willem Strumpel (53) heeft een eigen bedrijf voor handel en transport van zand en grind. Hij is in het bezit van drie vrachtwagens en rijdt ook in opdracht van een trans portbedrijf in Amersfoort. Uitgerekend in de periode dat Paul de Leeuw met zijn 'truckerslied' 'Gidiupgoore gelmatig via de radio is te beluisteren, is het 35 jaar geleden dat Strumpel voor het eerst de weg op draaide. De Soester ondernemer stuurt zaterdag op een feest aan en zal daarna waarschijnlijk niet achter hel stuur kruipen. Foto: Goos van der Wilt. (speciaal voor de gezichtshuid, in tien verschillende kleuren) en in tubes (voor het lichaam en de benen (in zes kleu ren). Een "toner" zorgt ervoor dat er ook "tussentinten" gemaakt kunnen worden en de kleuren kunnen ook ge mengd worden, zodat er een natuurlijk effect ontstaat. Met de zomer in aan tocht kan gaandeweg worden overge stapt op wat donkerder tinten, zodat de behandelde huid gelijke tred houdt met de natuurlijke verkleuring. Stance Andeweg is zeer enthousiast over Dermablend. Ze is graag bereid het gebruik te demonstreren. Het is im mers de bedoeling dat de mensen het middel zelf aanbrengen, na een korte instructie. "Het moeilijkst is de keuze van de juiste kleur, de rest is kinder spel." Dermablend is niet duur en zuinig in het gebruik. Potjes zijn er voor 25 en 40 gulden, tubes voor 32 gulden. Het gebruik van een "setting powder" is overigens meestal ook gewenst, en die is verkrijgbaar voor 25 gulden per potje. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met Stance Andeweg, Vosse- veldlaan 47, tel. 12013. Een radio/cd-speler, een tas met 24 singles, een jas en een zonnebril zijn maandag uit een auto aan de Vrij- heidsweg gestolen. De inbreker vernielde de ruit van het rechter portier om in de wagen te ko men. Van een auto, die stond geparkeerd aan het Van de Veldeplantsoen, werd het scheerraampje stuk geslagen. De dader ging er met de radiocassetterecorder vandoor. Pogingen om geluidsapparatuur te ste len uit auto's aan de Prins Hendriklaan en de Varenstraat mislukten. In het eer ste geval werd veel schade aangericht. Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen! Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief. voor particulieren en bedrijven! De salade en koud buffet-specialist 02155-22871 DE TROMSLAGER! Een smakelijk ontbijt, vers bereid, voorzien van een paar knapperige croissants (een met vlees, een met kaas), koffie, vruchtesap, een eitje, fruit, en bonbons, eventueel met champagne - wie loopt daarvoor het water niet door de mond? En wat is er heerlijker dan zoiets niet eens zélf te hoeven maken, maar het bij verrassing aangeboden te krijgen? Dat kan sinds kort in Soest, want de Tromslager - het wijd en zijd bekende cateringbedrijf - introduceert deze unieke service voor het eerst in Soest. Over de samenstelling van de tongstre- lende verrassing is altijd te praten - er zijn uiteraard allerlei variaties mogelijk - en ook over het aantal personen dat ervan mag genieten. De Tromslager be zorgt het ontbijt als het moet al om ze ven uur, tot een uur of tien, maar als het eventueel als lunch of brunch moet wor den aangeboden kan dat, in overleg, na tuurlijk ook. "Hoe dat werkt? Heel eenvoudig," al dus de Tromslager. "Kijk, je bestelt zoiets meestal niet voor jezelf - hoewel dat uiteraard ook zou kunnen - maar voor iemand die je graag, en nu eens op een originele manier, een plezier wilt doen. Je bestelt 't voor een jarige, voor een bruidspaar, op Vaderdag of Moederdag of bij welke feestelijke gele genheid ook, als je iemand eens echt wilt verwennen." In stijl Uiteraard wordt het feestelijke ontbijt niet zomaar bij de "ontvangende partij" op de stoep gedeponeerd. Integendeel, dat gebeurt in stijl, met alle égards, door de Tromslager zelf (of zijn echtgenote), in passende uitmonstering en in vol or naat: als kok bijvoorbeeld of in een an dere feestelijk outfit. "Goedemorgen - Ontbijtservice!" klinkt er aan de andere kant van de deur, en even later zit de ontvanger aan een smakelijk ochtendmaal, hem of haar kakelvers bezorgd op een feestelijk aangekleed dienblad, compleet met serviesgoed, bestek en servetten. En meestal voorzien van een kaartje met de afzender, soms nog aangevuld met een persoonlijk briefje of cadeautje. De Tromslager is nog maar net begon nen met de ontbijtservice, maar via de mond-op-mondreclame heeft hij al heel wat ontbijtjes her en der in Soest kunnen afleveren. En altijd met succes, want wie zou zo'n feestelijk maal, dat hem of haar per verrassing wordt aan geboden, ooit weigeren? Redelijk prijsje Zo'n ontbijt is ook voor de "schenker" Nieuw bij Reisbureau Plus Travel: Reisbureau Plus Travel in, Baarn intro duceert een nieuwe en bijzondere vorm van informatie over vakantiebestem mingen: de videoband. De band geeft een goed en objectief beeld van de ge woonten en gebruiken in het land waar men zijn of haar vakantie denkt door te brengen, maar ook van het land zelf. Op die manier is het vakantieland-van-uw- dromen makkelijk te ontdekken. Voor de prijs hoeft men het niet te laten: de videoband kan voor een bedrag van f 2,50 worden gehuurd; men mag hem dan maximaal drie uagen houden. Maar wie zijn vakantiereis bij Plus Tra vel boekt, krijgt het geld terug! De service van Reisbureau Plus Travel strekt dus verder dan het gebruikelijke uitgeven van reisgidsen aan de balie. Voor meer persoonlijke informatie over vakantie- of zakenreizen is men altijd welkom in het reisbureau aan de Brink- straat 13-15 in Baarn, tel. 02154- 18484. Plus Travel is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur; op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Bij Libris-boekhandel Van de Ven "Familia" is de nieuwe novelle van de 'grand old lady' van de Italiaanse lette ren, Natalia Ginzburg. De Nederland se vertaling, getiteld "Familie", is van Etta Marisen ligt als zomerverrassing voor f 7,50 bij Libris-boekhandel Van de Ven. "Wanneer wij gelukkig zijn, heeft onze fantasie meer kracht; wanneer wij on gelukkig zijn, is onze herinnering leven diger." Deze autobiografische uitspraak van Gihzburg kan als motto dienen voor haar gehele oeuvre, ook voor de novelle "Familie". Het altijd opgewekte pessimisme van de Italiaanse schrijfster is opnieuw de grondtoon in dit verhaal over twee mislukte gelieven, Carmine en Ivana. Op een zomerse zondagmid dag besluiten ze naar de film te gaan in het gezelschap van hun wederzijdse kinderen. Ginzburg speelt geraffineerd met de verhouding tussen de hoofdper sonen, koppelt diverse geschiedenissen aan de hunne, en houdt ons daarmee een gevarieerde familiespiegel voor, waarin ieder lezer zich kan herkennen. De auteur Natalia Ginzburg is in'1916 te Palermo geboren als dochter van een joodse va der en een katholieke moeder. Haar le ven werd getekend door de moord in 1944 op haar eerste echtgenoot, de linkse verzetsstrijder Leone Ginzburg. Haar officiële literaire debuut, "De weg naar de stad", verscheen in 1942 onder pseudoniem, in verband met de rassen wetten. Toen deze eerste roman enkele jaren geleden in Nederlandse vertaling verscheen, ^meende Dante-vertaler Frans van Dooren: 'De schrijfster weet KEN NOVELLE de tragiek van de "condition numame" met een zodanige warmte en compassie te beschrijven dat je wel van ijzer en staal moet zijn om er niet door ontroerd te worden.' Na dit debuut publiceerde Ginzburg talrijke essays, toneelstukken en proza werken, waarin het thema van de stilte steeds weer een centrale plaats inneemt. The Times Literary Supplement noem de haar onlangs nog 'zo goed als zeker de beste schrijfster van het hedendaagse Italië. Behalve "Familie" zijn nog zes ti tels van Ginzburg in Nederlandse verta ling verkrijgbaar. ervan heel plezierig, want het kost be paald geen vermogen - de Tromslager: "We hanteren een heel redelijk prijsje" - en is op een simpele manier te bestellen: via telefoon 22871 in Soest. Eventueel kan men ook bestellen via de drie kon- taktadressen van de Tromslager: de Kaasspecialist (Zuidpromenade), bak ker Van Buuren (Smitshof), en slagerij de Bruin (Overhees). Daar is een foto van het "standaard"-ontbijt te zien, lig gen reserveringsformulieren klaar en kan men desgewenst nog verdere infor matie krijgen. De Tromslager stelt één voorwaarde: bestellingen moeten wel drie dagen van tevoren worden opgegeven, want als dat pas de "avond-ervoor" gebeurt, kan het weieens problemen opleveren, ui- Zo feestelijk ziet het welverzorgde ont bijt van de Tromslager eruit. teraard. Vooralsnog worden de ontbijten bereid bij een bevriende slager, want de Trom slager is nog op zoek naar een geschikt onderkomen in Soest. Tot begin dit jaar was het Soester cateringbedrijf geves tigd in de voormalige bakkerswerk plaats van Van Brummelen aan de Os- sendamweg, maar ondanks het feit dat dat onderkomen is weggevallen gaat de Tromslager onverdroten door, met de uitstekende verzorging van feesten en partijen, zakenlunches, evenementen etc. De Tromslager blijft dus ook het adres voor prima verzorgde hapjes, drankjes, salades en complete barbe cues en koude buffetten. Nijverheidsweg 11, 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 Centrale Keukens ook in onze gemeente Vanaf 23 Juni 1941, zal te Soest dagelijks, behalve Zondags, de uitgifte van maaltijden plaatsvinden aan: a. de Koninginnelaan 2 (C.J. de Hooge) b. de Soesterbergschestraat 32 (R Koelewijn) van voormiddags half twaalf tot namiddags één uur. De maaltijden worden verschaft tegen 10 cents voor de houders van vet kaarten een 22 cents voor de houders van boterkaarten. Ieder, die zijn maaltijden van de keuken wil betrekken, is verplicht zich van een couponkaart, waaraan zich zes bonnen bevind n, te voorzien. Deze kaart wordt gratis verstrekt tegen inlevering van 3 vleeschbonnen, 1/4 vetbon of boterbon, 1/3 peulvruchtenbon en 1/2 aard appelbon. Bij aanvraag van een couponkaart voor maaltijden a 10 cents dient de vetkaart ter inzage te worden aangeboden. Voor het verkrijgen van een maaltijd dient een dagkaartje te worden gekocht, waarvoor wordt afgescheurd. De kaartverkoop voor de maaltijden geschiedt twee dagen voor het uitreiken- der maaltijden aan bovengenoemde uitdeellokaal van voormiddag half twaalf tot nam. één uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat zonder voorkoop van dagkaarten geen maaltijden kunnen worden verstrekt. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar ten Gemeentehuize. Ons spoortje rijdt weer Het reizen van onze gemeente naar Utrecht en omgekeerd is in de laatste tij den aan veel veranderingen onderhevig geweest. Bij afwisseling reisden we of per trein of per autobus, of uitsluitend per auto bus over het geheele traject van Baarn tot station Utrecht of van Soestdijk naar De Bilt, vanwaar we dan weer verder gingen per tram tot het station Utrecht. Thans zijn we weer tot ons punt van uitgang teruggekeerd. De bussen zijn weer verdwenen en ons treintje is weergekeerd. De dienstregeling is wel niet zoo volledig als in de vooroorlogsche tijden, maar we zijn al meer dan tevreden, dat hij ons weer wil opnemen. In de richting Utrecht rijden 8 treinen en vanaf Utrecht 9 treinen per dag. De vertrektijden vanaf Soestdijk zijn: 9.59 8.56 10.56 13.08 14.56 16.56 19.26 21.06. De tijdstippen van vertrek te Soest en Soest-Zuid zijn respectievelijk steeds 3 en 6 minuten later. Vanaf Utrecht vertrekken de treinen te 7.7.30 8.10.12.17 14.16.18.17 - 20.17. De autobus op lichtgas Reeds eerder hebben wij medegedeeld, dat de heer Tenssen plannen had een of meer autobussen in te richten voor verbruik van lichtgas. Woensdag zijn de ze plannen tot uitvoering gekomen en is een der bussen in dienst gesteld. Natuurlijk is ook gedacht aan toepassing van andere trekkracht, b.v. door ge bruik te maken van een generator voor hout of anthraciet, maar het feit, dat hierbij veel vlugger stagnatie optreedt, hetgeen bij het rijden van een perso- nendienst moet worden voorkomen, heeft tot gebruik van lichtgas doen be sluiten. Achter een der groote autobussen is nu een aanhangwagen gebouwd, waarin zich 'n rubber gashouder bevindt van 20 M3. Deze inhoud is voldoende voör een rit Amersfoort-Soest-Baarn en terug, zoodat dan weer vulling van den gashouder moet geschieden, hetgeen steeds plaats heeft aan de Gasfabriek te A'foort. Symphonie-orkest opgericht Het streven van den heer J. Bartelsman, om in onze gemeente een symphonie- orkest op te richten, is met succes bekroond. Het orkest werd opgericht met een 34-tal leden, die de navolgende instru menten bespelen: viool, altviool, violoncel, bas, piano, orgel, klarinet, fluit trombone enz. In het bestuur hebben zitting genomen de heeren J. den Bes ten, H. Krug en M.H.J. Veldhuijsén.

Soester Courant | 1991 | | pagina 21