>e gÉ UUR ANNIE HARTMAN urant D?„ËS!?dHddJabobank Soest groeide bijna 16% Klaarwaterloop met bandparodist Geslaagden 1991 Eindtoernooi Soester Bowling Vereniging fotoservice 1997 129^ FILM AANBIEDINGEN TRA! T EU R»C A TERING Voor een goed verzorgde party, >(huur bij slecht weer onze overkapping) Diverse kant-en-klaarmaaltijden vanaf f 10,-. iBrunch- en dinner-service (doe eens een maaltijd kado) I AGINA 24 Insluiper betrapt in Zonnegloren Apparaat voor schrikdraad weg Inbraak koffiehuis verrast met wat i goed advies. rolkorenwijn ienever Iroft Sherry - /ledium of Pale )ry amous Grouse /hisky WOENSDAG 12 JUNI 1991 SOESTER COURANT Algemene Leden vergadering weer druk bezocht PAGINA 25 ZOMER-AANBIEDING Rood-licht-controle Inbraak Kerkpad Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Let op! Voor al uw Op alle stoffen en confectie verande™erk 10-30% KORTING BRIDGE Bridgeclub sluit seizoen af ATLETIEK Vier clubrecords gebroken Veiling bij de Retoerbeurs SPORT SCRABBLE Hoge scores in laatste ronde om boekhandel- Van der Ven-bokaal BOWLING ZOMERJAPONNEN REGENMANTELS BLAZERS KORTE JASJES EN JACKS AGFA AGFA 35 mm PACK Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F. C Kuiperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 Dat er in ziekenhuis Zonnegloren goed wordt gewaakt over de fysieke gesteldheid van de patiënten staat vast, maar ook aanslagen op hun materiële welzijn hebben wéinig kanè. Dat bleek zaterdagmiddag, toen een van de verpleegsters een jongeman betrapte bij het wegne men van een pakje sigaretten. De knaap - een Soestervan ca. 20 jaar - ging ervandoor, maar de politie kon hem later in de omgeving van het zie kenhuis achterhalen. Hij had twee dagert eerder ook al twee portemon nees gestolen, zoals hij bij zijn ver hoor bekende. Hij had ze in het bos verstopt, beweerde hij, maar de poli tie heeft ze nog niet kunnen vinden. Een 37-jarige Soester mist sinds maandag een apparaat voor schrik draad. De kast werd weggehaald uit een weiland aan de Grote Melmweg. Aan de Torenstraat werd uit een tuin een conifeer ontvreemd. De 45-jarige eigenaar deed aangifte van de diefstal van de 1.25 meter hoge naaldboom. De onbekende dader van een inbraak in een koffiehuis aan de Koninginnelaan heeft vorige week een bedrag van ver moedelijk ruim 1000 gulden buitge maakt. Het geld verdween uit twee ge kraakte fruitautomaten en uit een geld kistje achter de bar. De deur bleek te zijn opengebroken. Een 30-jarige Soes ter deed aangifte bij de politie. ubtiel bouquet en én van de meest koop, opende de algemene ledenver gadering met een hartelijk welkom aan de bijna 100 leden. Anders dan andere jaren - ook hierin gaat de Ra bobank met z'n tijd mee - begon de vergadering met een videopresentatie over het jaarjournaal 1990 van de Ra- bobank-organisatie, De voorzitter van de hoofddirektie, de heer Wijffels, be lichtte een aantal beleidsaspecten die het afgelopen jaar hebben plaatsge vonden. Dat deed ook voorzitter Mid delkoop over zijn Rabobank. Hij legde aan de leden verantwoording af over het gevoerde beleid. Door een groter verloop dan andere jaren heeft de personele bezetting, mede door ziekte, onder druk gestaan. Veel geld en tijd zijn besteed aan opleiding om kwa liteit van de medewerkers op een hoger niveau te brengen. De cliënten zijn er mee gebaat, aldus de voorzitter. Hij gaf aan dat op het punt van de marktgerichtheid veel van de organisa tie gevraagd zal worden. Steeds goed inspelen op de verwachtingen van de cliënten is de boodschap. De krediet- coöperatie heeft als belangrijke doel stelling het bieden van scherpe finacie- ringstarieven en gunstige voorwaarden, en in 1990 zijn we daarin geslaagd, al dus voorzitter Middelkoop. Met behulp van de steeds verdergaande automatisering krijgen de relatiebe heerders beter en sneller de informatie om hun cliënten te adviseren. De parti culiere verzekeringen worden nu op al le kantoren verkocht, hetgeen een bete re en snellere service aan de cliënten be tekent. De uitbreiding van de beleg- ginsafdeling met de heer A.W. van Sprang heeft ook tot uitbreiding van de dienstverlening geleid en - heel belang rijk - ook tot vele nieuwe relaties. Ook de milieu-aspecten werden door de voorzitter belicht, vooral het belang voor de ondernemers die ermee te ma ken krijgen. En dan vond er dit keer ook een statutenwijziging plaats. Deze wij ziging kwam erop neer dat wanneer de plaatselijke banken onzorgvuldig han delen, Rabobank Nederland maatrege len kan nemen dit te beteugelen. Sterke balansgroei De direkteur van de bank, de heer W.G. Hil horst, was zeer tevreden over de 16% balansgroei, die zijn bank vorig jaar door de inzet van de medewerkers heeft geëffectueerd. Hij deed zijn toelichting op de jaarrekening dit jaar vergezeld gaan van kleurendia's om zo zijn betoog visueel te ondersteunen. Na enkele kerncijfers van de Rabobank Organisatie behandeld te hebben, presenteerde hij de cijfers van de bank Soest. Daarbij viel het op dat de groei van de spaardeposito's met ruim 15% is toegenomen, landelijk was dit 10%. De particuliere woningfinancièringen daarentegen bleven achter, hetgeen in de gehele Rabo-organisatie het geval was. Minder enthousiast was .hij over de sterke kostenstijging. De komende planperiode zullen wij deze kritisch De drukbezochte vergadring stond voor het eerst onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer T. Middelkoop. Foto: Goos van der Wilt. moeten volgen, aldus direkteur Hilhorst. Ondanks de sterke kostenstijging is de bank er toch in geslaagd de bruto winst met 7,7% te laten stijgen. Bij de organisatie was dit 4%. De aftredende leden van de colleges, de heren De Zoete en Lochmans werden herkozen. De vergadering werd informeel met een hapje en een drankje besloten. KODAK F 4,-VOORDEEL GRATIS COLORKID AGFA VOORDEEL GRATIS FRISBEE Eddy de Roo uit Apeldoorn zal op woensdagavond 26 juni a.s. een tweetal voorstellingen geven tijdens de 13 Klaarwaterloop. Deze sympathieke bandparodist, die a la André van Duin, met zijn geluidsband door het land trekt is door Super van Doorn aan getrokken om het loopevenement extra luister bij ln het kader van de actie tegen het door- rood-rijden, waarvoor de maand juni tot "actiemaand" is uitgeroepen, hield de politie vrijdagmorgen een controle op het kruispunt Dalweg/Koningsweg. Zes automobilisten liepen tegen de lamp, of liever: ze reden er doorheen. Ze kregen een proces-verbaal. Bij een inbraak in een bedrijf aan het Kerkpad heeft de dader vorige week een digitale weegschaal, een zakreken- machine en een geldkistje met ongeveer 100 gulden meegenomen. Hoe de in braak plaatsvond is niet bekend. Een 47-jarige Soesterse deed aangifte bij de politie. te zetten. Voor deze gelegenheid zal het terrein voor Super van Doorn enigszins aange past worden, maar de normale Brade- rie-aktiviteiten zullen hiervan geen en kele hinder ondervinden. Ook dit jaar zijn weer van de partij de pottenbakker, de houtbewerker, de glasblazer en is er plek ingeruimd voor de bloemen-, koek- en notenkraam, alsmede de popcornhoek van Joop v.d. Vaart. Kortom, voldoende gelegenheid voor het publiek om tussen de "lopen" door even de Braderie te bezoeken. Eddy de Roo zal tijdens de Klaarwaterloop op treden rond kwart voor 8 en rond half negen. Het programma ziet als volgt uit: Wedstrijdloop Lagere Scholen: 18.30 u. Recreatieloop Lagere Scholen: 19.00 u. Wedstrijdloop Middelbare Scholen: 19.15 u. Recreatieloop over 1 en 3 mijl: 19.30 u. Bedrijven Estafetteloop: 20.00 u. Volksloop over 5 mijl: 20.30 u. Openingstijden: maandag 13.30 -18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00 - 18.00 uur, zaterdag 09.00 -17.00 uur. Geen koopavond. Aan diverse scholen voor voortgezet onderwijs, in en buiten Soest, slaagden de volgende Soester(bergse) leerlingen voor het eindexamen. Griftland College VWO: Astrid B.oerboom, Anneke Bosman, David van Brummelen, Harald van Brummelen, Jeroen Buitenhek, Niels Chavannes, Henriëtte Da velaar, Ma- thieu Doorduijn, Annemieke Eggink, Rogier van Eijsten, Mark van Gardin- gen, Miranda de Groot, Bas Heere mans, Sander van der Heijden, Maarten Homan, Manon Hugen, Charles Kals- hoven, Annemarie Köhnen, Jojanneke Kraaykamp, Tjebbe Loonstra, Eble Mink, Marco Pouwen, Tom Priester, Eric Roozendaal, Eric Scharringa, Bas Smid, Muriel Veen, Melle Visser, Ma rieke Vossestein, Arjen van Vulpen, Bart Wiegmans, Caspar de Wijker- slooth, Karen van der Zanden. HAVO Huib Afman, Chiel Aldershoff, Hester Blaauw, Johan van den Brakel, Remy Brand, Lieuwe van Brug, Pieter Bern- hard Dijkstra, Marco Donkervoort, Marcel van Doorn, Emiel van Dorre- stein, Annelieke Druijff, Brit Gijten- beek, Linda Hilhorst, Mare Hilhorst, Astrid Hogewoning, Cindy Hooft, Maurits Jansens, Evelien Kaspers, Ni- cole van Keulen, Marion Koot, Darja Koster, Eveline de Koster, Karin Kreté, Martijn Krijnen, René Lergner, Peter Meijer, Betty Mourits, Hari Muljokar- no, Victorine Nuijsink, Pascal van der Ploeg, Sylvester Ponsen, Arjan Post, Jan van der Pouw Kraan, Annet Prin sen, Marije Quelle, Evelyne Renes, Wendy van Ringelesteijn, Jan-Willem Septer, Jacco Sjoukema, Alexander Smink, Koos Steenbakkers, Petra Stol wijk, Rivka Stroes, Jeroen van Vulpen, Constantijn Weber. MAVO Maaike Aerts, Floor van Apeldoorn, Ronnie van Arkel, Sylvia van Barne- veld, Arjan de Beauveser, Pascal Be- mer, Linda van den Berg, Peter Brou wer, Karina de Bruin, Harm Buning, Jessica van Burgsteden, Suzanne Davi- na, Remco Demmers, Susanne van Doorn, Petra van Dorrestein, Cindy van Drie, Dorien Eikelenboom, Esther En- gelberts, Suzanne Everts, Jaïr God schalk, Albert van der Hart, Bianca van def Heiden, Tonny van den Hengel, Pa- trick van den Heuvel, Mirella Hilders, Jan van Homoet, Pieter Hoogendoorn, Arja Hop, Anouschka de Jager, Karin de Jong, Sanne van Keken, Dicky Lam, Jeroen Leive, Michelle Leijs, Mathijs van Logten, Erwin Marsé, Geraldine Melgert, Petra Melgerl, Sandra Mou rits, Fanny Mouthaan, Miriam Mulder, Nathalie Neisingh, Nander Netelenbos, Steven Nieberg. Ewart Nijburg, Lotte Oostrum, Cynthia Opstal, Renske Pe ters, Thies Porton, Emil Roest, Bas Ruis, Peter Ruizendaal, Eleane van der Schaaf, Inge Septer, Karsten Sijtsma, Stcphan Stegeman, Marloes Tielens, Natasja Valk, Willeke van der Veen, Bertina Versteeg, Willemieke van der Vinne, Wendy Vólger, Henk Voorhans, Manfred van de Water, Frank Wielinga. S.G. Eemland Bouwtechniek Yusuf Altuntas, Robin Cino, Raymond van Gent, Johnny v. 't Klooster, Marcel v. 't Klooster, Marcel v. 't Klooster, Ach- med Moussaui, Mare Post, Eldert Slagt, Patrick Verlaan, Cor Wiggerts. Mechanische techniek Etienne Altena, Marco van Herwarden, Sebastiaan Langeweg, Maarten v.d. Meer, Martin Mijnlieff. Motorvoertuigen techniek Danny van Arnhem, Rachid Ennaha- chi, Mustafa Erdogan, Zeki Kurt, Ra- sim Kurt, Ozcan Satikboga, Raymond Smit, Gregor van Vloten. Kantoorpraktijk Fatma Celikkaya, Meryem Cetinkaya, Mirjam Demming, Sylvia van Raven- zwaay, Aynur Sahingoz, Hurriyet Sa- hingoz, Selma Soysal, Richard Steens- ma, Elmas Uzun, Caty v.d. Wetering. Verzorgende beroepen Bianca van Arnhem, Yasemin Baskaya, Caroline v.d. Heijden, Mirella Hilhorst, Simone van Houttum, Nathalie Huie, Miranda Huver, Daniélle v. Ringelen- stein, Saskia Spronk, Natascha v. Surk- sum. RSG Schoonoord, Zeist HAVO Carlien Croonberg, Arnoud van Moer kerken, Maarten Pranger. MAVO Madalon Gijsbertse. S.G. De Eem, Amersfoort LBO Vanessa van den Brink, Raimond Bos huizen, Ferry Carli, Jeroen Grootveld, Mark Molenaar, Soerish Ramroep, Rob de Vries. Eemland College, Amers foort VWO Gunter Bauer, Susan Hendriksen, Paul Moonen. HAVO Debby van Amelsvoort, Lisette Man- ders, Oliver Roozemond, Ingrid Schol ten, Marije Vischer. S.G. De Koppel, Amersfoort LBO-consumptieve techniek Remco Bos, Michael-John van der Pas, Rolf Bouhuis, Sarah Graham, Marck Wollenberg, Rick Weehuizen. Mode/commercie Elsa vari de Kuit. Mechanische techniek Daniël Merts. Agrarisch Onderwijscen trum, Naarden LAS Ronald Marsman. Vakdipl. bloemschikken Sylvia van den Breemer, Bianco van Hofslot, Claudia Sieben. KONICA VOORDEEL FUJI FILM VOORDEEL Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-13109 02155-25942 BRINKSTRAAT 29 - BAARN - TELEFOON 02154 -1 79 93 (t.o. drogisterij v. d. Horst) Op 8 juni werd het seizoen van de Soester Bowling Vereniging afgesloten met het traditionele eindtoernooi en een loterij. Aan dit toernooi werd deelgenomen door die teams die in het afgelopen seizoen in hun league eer ste, tweede of derde geworden waren. Er deden in de voorronde twaalf teams mee waarvan er zich zes konden plaat sen voor de finale. Er werden zowel in de voorronde als in de finale drie games gespeeld op handi cap-basis. Na een spannende voorron de bleven de volgende zes teams over: team Heineken, team Silver Star, team Strajk, team Autoschade Koffrie, team trio Bleeker en team de Arrows. De sco res van de voorronde werden niet mee genomen naar de finale zodat ieder team de kans had om als eerste te eindi gen. Nadat in de finale de eerste game achter de rug was, lagen de verschillen zo dicht bij elkaar dat de spanning nog volop aanwezig was. In de tweede game kwa men er al wat verschillen, maar uitein delijk bracht de derde game de uitkomst welk team zich kampioen van het afge lopen seizoen mocht noemen. Team Autoschade Koffrie is dat gelukt met een totale pinfall van 1451. Tweede is team Heineken geworden met een totale pinfall van 1435. Derde is team trio Bleeker met een tota le pinfall van 1388. Vierde is team Arrows met een totale pinfall van 1356. Vijfde is team Silver Star met een totale pinfall van 1330. Afgelopen donderdag sloot Bridgeclub Eemland het wedstrijdseizoen af met een Top-Integraalwedstrijd die de tien de was in dit seizoen. Terwijl de compu ter de einduitslag over de 10 wedstrij den berekende, werden de bekers voor de clubcompetitie uitgereikt door mevr. C. Felix-Schut. De A-beker ging voor het derde achter eenvolgende jaar naar de heren Swaalf- Ligtenberg. De B-beker werd gewon nen door de heren Kelderman-van Amerongen, die de eer op het laatst nog moesten delen met de dames Swaalf- Ligtenberg. In de C-lijn waren het mevr. Benink en de heer Tromp en in de D-lijn de dames Keet-Middelkoop die de beker in ontvangst mochten nemen. Immiddels was de totaaluitslag van de Top Integraal wedstrijden bekend en de daaraan verbonden wisselbeker ging naar de heren Kelderman-van Ame rongen met slechts 0,08% voorspong op het echtpaar Agterberg. Zesde en tevens laatste is team Strajk geworden met een totale pinfall van 1301. De hoogste game bij de dames werd ge gooid door A. Bolland met een score van 178. Bij de heren was dat B. Breu- nesse met een score van 200. Helaas is dit seizoen het huisrecord, dat op 244 pins staat, niet gebroken, alhoe wel Hans Brehler er dicht tegenaan zat met 228 pins. De Soester Bowling Ver eniging kan terugzien op een geslaagd seizoen waarin een tienjarig jubileum feest plaatsvond alsmede twee uitste- De pupillen van A.V. Pijnenburg had den zaterdag hun tweede baanwedstrijd te Huizen. 22 Pupillen moesten een driekamp en een 1000 m. afwerken. Het was Nadine de Goede die verant woordelijk was voor drie van de vier clubrecords. De estafetteploeg van de meisjes pupillen B verbraken met vier tiende seconde het oude record en brachten het op 27.0 sec. De ploeg be stond uit Nadine de Goede, Paulien Hanse, Nienke Hooyer en Chantal v/d Laan. Het tweede record werd door de estafetteploeg van de jongens pupillen A verbeterd met een halve seconde, op 35.2 sec. De ploeg bestond uit Alexan der v/d Linden, Bo Menning, Geert van Poppel en Michael Breeschooten. Het derde record werd verbeterd door twee personen.Het was wederom Nadi ne de Goede met Paulien Hanse die de 40 m. sprint met ééntiende seconde ver beterden naar een tijd van 6.7 sec. Het vierde en laatste record was voor Nadi ne alleen. Ze verbeterde de 1000 m. met 1.6 seconde en bracht het nieuwe record op 3.55.7 min. Zaterdag 15 juni a.s. houdt de Retoer beurs te Baarn een veiling. Mooie, oude spullen en meubilair, curiosa, soms wat antiek, gaan dan onder de hamer. En kele dagen van tevoren worden de arti kelen reeds tentoongesteld in de Re toerbeurs. Er wordt geveild bij opbod. De veiling start om 11.00 uur. De Retoerbeurs (spullen, meubilair, enz.), maar ook de Retoerboetiek (kle ding), zijn zaterdag geopend van 10.00 - 14.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 16.00 uur. Adres: Dahliastraat 6, Baarn, tel. 02154-21895. In de laatste competitieronde om de door boekhandel Van der Ven beschik baar gestelde bokaal ging het er tussen de vier koplopers heet aan toe. Alsof zij ieder nog voor de laatste maal streden om een zo gunstig mogelijke eindstand, vlogen de topuitslagen de deelnemers om de oren. Jan Danvers en Annie Janssen voegden elk meer dan 600 pun ten aan hun totaal toe, terwijl Trudy Danvers en Anne Nuysink daar niet veel voor onder deden. Iedere deelnemer heeft nu meer dan 24 partijen gespeeld, zodat de schrapresul- taten voor elk van hen gaan meetellen in de bepaling van de eindstand. Zoals reeds enige tijd vaststond is Danvers niet meer te achterhalen, maar achter hem gaat de strijd om de tweede, derde en vierde plaats onverminderd verder. Uiteindelijk zal het aantal mindere re sultaten, dat elke der deelnemers heeft gehaald, dat in mindering kan worden gebracht, de doorslag gaan geven. De uitslagen van de laatste competitieron de: A. Janssen - W. Klute 625-347 T. Danvers - J. Boester 587-472 T. v. Egdom - A. Nuysink 424-555 T. v.d. Leij - T. v.d. Veer 423-399 J. Danvers - R. de Groot 679-465 R. Rabelink - J. Hekkenberg 408-356 Donderdag 13 juni vindt de slotavond van scrabbleclub De VanDalen plaats in Dienstencentrum Honsbergen. De Van der Ven scrabblebokaal zal dan aan de eindwinnaar worden overhan digd. Tevens zullen de overige seizoen- prijzen dan worden verdeeld. Boek handel Van der Ven heeft de eerste drie prijzen beschikbaar gesteld. De aanvang van de slotavond is half acht. Op deze avond wordt tevens be kend gemaakt, wanneer de start zal zijn van het seizoen 1991-1992. GRATIS 2 X 15 x 21 VERGROTINGEN 12 GRATIS OPNAMEN kend georganiseerde loterijen en goed bezette toernooien. Het bestuur wil langs deze weg dan ook iedereen bedanken die ons op enigerlei wijze van dienst is geweest. Zij wenst haar leden een prettige vakan tie en ziet iedereen graag terug in het nieuwe bowlingseizoen dat start op maandag 2 en dinsdag 3 september op de banen van C-drie. maat 38 t/m 52 QQ vanafï7ï/j o.a. Falcon maat 38 t/m 52 van 325, div. kleuren alle maten 4 OQ« vanafI van Falcon vanaf

Soester Courant | 1991 | | pagina 25