Diashow Kerngebied Enquete Bestemmingsplan Landelijk Gebied WOENSDAG 12 JUNI 1991 OP 'T HOOGT PAGINA 2 yyOENSDA Kennismaking - ontgronding De Paltz De voorlichtings- en kennisma kingsavond op maandag 17 juni onder leiding van wethouder Jan Visser begint met een korte dia show. Daarin zal de voorzitter van de bijeenkomst enkele hoog tepunten laten zien van het bui tengebied. Deze actuele dia's zijn professio neel gemaakt door fotograaf Wil lem van Oosten, die geheel be langeloos deze maand in het lan delijk gebied heeft rondgefietst en met zijn camera verschillende plekjes heeft vastgelegd. U komt toch ook? - bedrijven Birkstraat - bedrijven Zandlaan - ziekenhuis Zonnegloren - de Stompert - dierenasiel Eemweg, enzovoorts. Zeer recent is verschenen het Beleidsplan Natuur en Landschap van de provincie Utrecht. Daarin wordt het hele buitengebied van de ge meente Soest aangemerkt als "kerngebied". Net als in de Rijksnota Visie op het Landschap worden in dit pro vinciale beleidsplan maatregelen aangekondigd om kerngebieden als waardevolle natuurgebieden te beschermen. Een kerngebied is een gebied (de Engh valt daar ook onder) met belangrijke natuurwaarde van dusdanige omvang, dat daarin onder de juiste omstandigheden een groot deel van de soorten die horen bij die gebieden, zich duur zaam kan handhaven. Landbouwschap Om de landbouw een gelijkwaar dige plaats te geven in de discus sie over het Landelijk Gebied en een correcte behandeling te ga randeren, heeft het bureau Zand- voort voor maandag 17 juni ook uitgenodigd de landbouwkun dig specialist de heer Van de Wolfshaar van de gewestelijke raad van het Landbouwschap. De complexe ontwikkelingen op agrarisch terrein, de steeds stren gere eisen om op de zandgrond te "boeren", de nieuwe voorschrif ten voor huisvesting, welzijn van dieren, ammoniak, mest, schaal vergroting, nevenactiviteiten en zovoorts, vragen om een grondi ge studie van de wetsregels, en veel voorlichting terzake. Kom dus luisteren! Alle produktiebedrijven en agrarische bedrijven hebben in middels een brief ontvangen met een enquêteformulier. Deze en quete is bedoeld om voldoende gegevens te verkrijgen en vormt een wezenlijk onderdeel van het onderzoek. Hoofddoelstelling van het nieu we bestemmingsplan is het in principe handhaven van het be staande gebruik. Een onderlinge afstemming is nodig van de in het gebied aanwezige functies: na tuur, landbouw, wonen, bedrij ven en recreatie. Hebt u geen enquêteformulier ontvangen, bel dan 030 - 308411 En vraag naar Ir. J.M. Hoefsloot of mevrouw Drs. M.L.H. Rhei- ter, van Zandvoort ordeningen advies. In de Randst: extra betaald voor heeft de pleinen uitge pleinen gepla ter Heide, en kan. Hier, ma dat gevolgen "Als Nederland een kwartje al ei wordt wel eens f zal men, als er al gen tolpleinen Amersfoortsestr gaan gebruiken, nu voor om eerst mogelijk van zuil ten. Als dat niet k die wegen tolplf betekent dus dl Amersfoortsestr; bergen HuisterJ terwijl ditzelfde ti de Biltseweg tuss weg en de Dolder sage richting het 1994-1995 een drie en vijf gulde Snelle groei Sneller dan verw; jaar in ons land 1 Iedereen wil blijk gaat de komenc Over krap twinti miljoen zijn berei De voorlichtingsavond op maan dag 17 juni is mede bedoeld om kennis te maken met de project leider van bureau Zandvoort, die het nieuwe bestemmingsplan gaat maken Ir. J. M. Hoefsloot. Hij zal op deze voorlichtings avond uitleg over en toelichting geven op het Plan van Aanpak en de werkwijze van bureau Zand voort. Voor nadere inlichtingen is de heer Hoefsloot telefonisch te be reiken: 030 - 308411. Voor een bele uitgegaan van staan heel wal daarvan zou d palen. De Sot gehouden woi Om één ding ku Soest heeft nau verkeer. Per daj Birkstraat maar in de richting 7 Biltseweg verlat via de Vredehof Stadhouderslaa richting Soestei 510 auto's: 351 Birkstraat binn ten, 80 via de eveneens 80 vi laan. Het verkei lemaal een Soes Als zich proble we zelf de vero Buitengebied Als men de kaart bekijkt, bevat het Landelijk Gebied, ook wel het Bui tengebied genoemd, behalve de buurtschap Soestduinen een aantal zeer waardevolle landschappelijke gebieden en defensieterreinen: - de bossen (onder meer De Paltz - de Korte en Lange Duinen - de Eempolder - de Birkt - Pijnenburg - de Langeindsche Maten - de Leusderhei - de Vlasakkers - de vliegbasis, enzovoorts. Knelpunten Een aantal zaken moet in dit nieuwe bestemmingsplan Landelijk Gebied geregeld worden ten aanzien van: t- - agrarische bestemming - intensieve veehouderij - terrein Soester Natuurbad - verblijfsrecreatie - bosgebieden - veilige loop-1 voor de kindei - een parkeerp lijk bij en liefst woning; - zo kort mog< verkeer naar al en naar de plas - openbaar v stap, maar w< quentie; - een bushalte maarliever n de woning; - een gezellig buurt, dat ooi bereiken is; - voldoende p bestemminge De gemeente Soest is bezig een nieuw bestemmingsplan Landelijk Gebied voor te bereiden. Daartoe heeft het adviesbureau Zandvoort (Ordening en Advies) uit Utrecht een zogenaam de Nota van Aanpak (fase 1) gemaakt. Deze is op 3 juni in de commissie ruimtelijke ordening besproken. Het Landelijk Gebied van Soest en Soesterberg omvat dertig vierkante kilo- Structuurvisie meter (tweederde deel van de hele gemeente!en is dus het grootste bestem mingsplan van Soest. Ter vergelijking: de bebouwde kom van Soest is twaalf vierkante kilometer en Soesterberg vier vierkante kilometer. Uit efficiency-overwegingen heeft hef college van burgemeester en wethouders de vorige maand be sloten om Soestduinen, het klein ste bestemmingsplan, op te nemen in het Landelijk Gebied. Deze buurt (60 gezinnen) wordt even eens door bureau Zandvoort mee genomen en begeleid. Voorlichtingsavond Net zoals bij Soestduinen is ge beurd, wil wethouder Visser de be woners van het Landelijk Gebied vanaf het prille begin bij de plan nenmakerij betrekken en inspraak geven. Op 17 juni wordt in het gemeente huis aan het Raadhuisplein een voorlichtingsavond gehouden, waarvoor alle betrokkenen worden uitgenodigd: agrariërs, eigenaren van recreatiebedrijven, leden van milieugroeperingen, veehouders en overigen. Externe adviseurs van Zandvoort zijn van plan om in de tweede fase van deze bestemmings planprocedure alle agrarische be drijven en andere produktiebedrij ven te enqueteren om inzicht te krij gen in de wensen die er leven. In eerste instantie worden in de. eerste fase knelpunten gedestilleerd uit de kritiek van Gedeputeerde Staten op de vorige planherziening die vorig jaar door de provincie is verworpen. Bureau Zandvoort werkt tegelijker tijd aan dit nieuwe bestemmings plan en aan de Structuurvisie voor de gemeente Soest. Werkzaamhe den en planning zijn op elkaar afge stemd. Samen met de facetplannen Landschapsvisie en Recreatienota worden zo alle bouwstenen verza meld om te komen tot een gedegen bestemmingsplan. Daarbij onder houden de plannenmakers nauw contact met de provinciale ambte naren, die momenteel een nieuw Streekplan (in 1993 klaar) voorbe reiden. Wethouder Visser van ruimtelijke ordening hierover: "We proberen zoveel mogelijk in de pas te lopen met de provincie om nieuwe con flicten te voorkomen. De provincie heeft veel begrip voor onze natuur gebieden als je "De toekomst gete kend" (januari 1991) leest. Letter lijk staat in deze provinciale Per- spectievenschets: "Het is van be lang dat de kwaliteiten van dit ge bied voor de toekomst worden vei lig gesteld". Als de Structuurvisie van Soest in de zomer van 1992 door de ge meenteraad definitief is vastgesteld, kan fase 3 van de bestemmingsplan procedure Landelijk Gebied in wer king treden. Fase 2 en 3 In fase 2 wordt het specifieke onder zoek in het Landelijk Gebied uitge werkt, ook wel het veldwerk ge noemd. In fase 3 wordt het ont- werp-bestemmingsplan vervaar digd, op basis van de resultaten van fase 2. Fase 2 duurt zeven maanden en fase 3 negen maanden. Eind de cember 1992 start het artikel 10- overleg. De bedoeling is dat regelmatig via Op "t Hoogt verslag wordt gedaan. Er komen nog meer momenten van inspraak. Voorkomen moet worden dat betrokkenen pas op het laatste moment nog geconfronteerd wor den met definitieve voorstellen of nieuwe ontwikkelingen. Alleen op deze manier kunnen bezwaarschrif ten en ingewikkelde procedures tot een minimum worden beperkt. Wensen en Als we de gemi begrijpen, zou len: - een veilige en ving; - geen of zo we gaand) verkeei - geen of zo w tingvan het d< ving van Soe: Een groot aai beleid van he

Soester Courant | 1991 | | pagina 28