S'i e molenaars" 2 Q fëfeösl® Smeeing/BDC en Hein van der Heijden uit elkaar t. 500 Scholieren op de loop voor Stimulans Wervelende show jarige Springbokken I Afscheid midgetgolfbaan met record Jan Molenaar: 'Eindelijk een echte race' !EN MOEDERS GAAN VOOR VADERS NAAR. AGINA 32 WOENSDAG 12 JUNI 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 33 Onenigheid over wijze van aanpak van Soester handbalformatie IK HELP U UIT DE BRAND NDER .700,- back Exiv' .130,- - 1 23 30 HANDBAL Woensdag 26 juni Griftland Vijfkamp ATLETIEK Sporthal Beukendal bomvol tijdens feest gymnastiekvereniging GYMNASTIEK Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Loodgieterswerk Huntelerslag als winnaar getipt bij de Snoekbaars VISSEN King's Road Riders in Challenge Cup FIETSCROSS Zaalvoetballers DYS willen nog niets van vakantie weten ZAALVOETBAL H Krant niet ontvangen? i® AUTOSPORT ^ILDE TWLEWIE1ER3 SCHAKEN Schaakprobleem 34 Aft Wt aken met luitse man- i- Schade aan uw to. Stapt U maar in onze GRATIS iwagen. Intussen reren wij uw wa- i. Ongeacht welk t Alle know how )or in huis, zoals chtbank en richt en vakbekwame eurs. Daarom is in Doorn in staat larantie te geven tieplaat en spuit- 'or pech/schade Onze sleepdienst aat voor u klaar. s tectyl )lete voorzien i stuur- ng npers en ola-bepalingen. voorbehouden. De herenselectie van Smeeing/BDC en trainer/coach Hein van der Heij- lle"zl)" "J' °.Vtr de w'Jze van aanpak van de handbal- f0.m hleft Pedm.rH nag **1 ?,ndc van de samenwerking die één SCBoen heeft geduurd. De eerste dmsionist is op zoek naar een vervanger de Utrechtse oefenmeester. Oud-trainer Piet Diemei uit oesterberg ZOU.een van de kand.daten zi,n. Van der Heijden heeft teleurgesteld en verbaasd gereageerd op zijn ontslag. E "Alles was koek en ei. We waren het er- --- ft over eens dat het beter was dat we niet K naar de eredivisie zijn gepromoveerd. ■Tijdens het seizoen was er al wel wat W\kritiek. In persoonlijke gesprekken met I de spelers kwam er echter niets uit. In I het laatste gesprek kwamen er opmer- f kingen over wat we volgend seizoen I zouden gaan doen. Ik wilde eerst weten welke spelers zouden blijven, want er E gingen voldoende geruchten over men- I sen die zouden weggaan. De groep wil- K de eerst duidelijkheid over de aanpak. 1 Maar dat kon ik niet zeggen. Als drie, vier spelers vertrekken en ik moet vijf E junioren inpassen, ga ik natuurlijk an- I ders te werk dan wanneer iedereen blijft" Aanvoerder Arjan Roest zegt dat al va- K ker signalen naar Van der Heijden wa- I ren verzonden. "Het speelt al een tijdje. I Voordat de competitie begon, was Paul E, van den Deijssel al ontevreden. Na zijtf I vertrek hebben we goed gewerkt, maar dat is weggezakt. De laatste zeven wed- 1strijden zaten we in een neerwaartse I spiraal. Dat kwam voornamelijk door I de trainingen. De ideëen die Hein over handbal heeft, komen niet overeen met I die van ons." Volgens Roest hebben I acht van de tien spelers uiteindelijk I voor het vertrek van Van der Heijden I gestemd. In maart was in elk geval een t brede meerderheid het er nog over eens 1 dat de Utrechter bij de club zou blijven. Politieman "Ze willen voor iedere training weten I wat er gaat gebeuren, maar dat is gelul. I In de wedstrijd verloopt het ook anders I dan je soms denkt. Ik had geen zin om I ze alles voor te kauwen. Ik ben ook geen politieman. De mensen moeten zelf ko- I men trainen en hun best doen." Roest: "Het is natuurlijk niet alleen de schuld van Hein. Het ligt ook aan som migen van ons. Hein is gewend om met keihard knokken te presteren. Wij zijn soms kinderen. Als sommigen te veel vrijheid krijgen, gaan ze klooien. We hebben aangegeven dat Hein ons har der moest aanpakken, ons soms op on ze donder moest geven. Maar Hein kon dat niet opbrengen." Een ander aspect is, volgens Roest, de taktische lijn. "Wij willen een spelletje erin. Dat leek op een gegeven moment nergens meer op. Dat viel ook de men sen, die regelmatig komen kijken, op. Op de training is best aandacht besteed aan bijvoorbeeld de break-out, maar niet op de goede manier. Wij zijn een ploeg die het van het systeem moet heb ben. Maar na Pauls vertrek werden be paalde mensen niet fundamenteel op een bepaalde plek gezet. Toen kreeg je dat iedereen elkaar ging staan aankij ken in het veld." Van der Heijden heeft die kritiek steeds naast zich neergelegd en gesteld dat ie dereen op elke plaats moet kunnen spe len. "Als iedereen op een plek staat en iemand valt weg, dan moet je je ook aanpassen. Met twee wisselspelers kun je dat niet opvangen. Dat ze te weinig hebben geleerd, vind ik onzin. Als je ziet hoe we van Olympia/Hengelo ver loren...." Van der Heijden doelt daarmee op de 18-20-nederlaag in de nagenoeg beslis sende wedstrijd voor promotie naar de eredivisie. De inzet van BDC was toen voor rust ver te zoeken. Daarnaast schoot Roest herhaaldelijk mis en Cleem Diemers hielp een aantal kansen om zeep vanuit de hoek. "Dat kun je niet aan de trainingen wijten. Dat ligt aan de spelers zelf', aldus de handbal trainer. Onvrede In de afgelopen drie weken kwamen de ontwikkelingen in een stroomversnel ling. Richard van de Hoef, als cirkelspe ler een belangrijke schakel in de ploeg, gaf te kennen dat hij wilde stoppen. Roest ging met hem praten en stelde vast dat tachtig procent van zijn onvre de was terug te voeren op de methode van Van der Heijden. "Het verbaast me het meest", reageert Van der Heijden, "dat wordt voorbijge gaan aan de kritiek die Richard op een aantal spelers heeft. Ik denk dat het ver standig is als de spelers bij elkaar komen en echt de mening over elkaar uitspre ken. Michel Roest bijvoorbeeld, denkt dat hij de sterren van de hemel speelt, terwijl anderen hem aankijken en zich afvragen waar hij mee bezig is. Daar moet over worden gepraat, maar dat ge beurt niet." De trainer laakt de manier waarop hem te verstaan is gegeven dat een voorzet ting van zijn activiteiten in Soest geen zin meer had. "Op de training van vori ge week woensdag merkte en hoorde ik dat sommige jongens al niet meer ge dacht hadden dat ik nog zou komen. Na de training werd ik door het bestuur ge roepen en kreeg ik te horen dat ik te wei nig op de wensen van de spelers inging. Het valt me enorm tegen dat de groep dat niet zelfheeft gezegd. Je ziet elkaar drie, vier keer per week, dan kun je toch als volwassenen met elkaar omgaan? Zoiets heb ik in mijn twintig-jarige handbalcarriere nog nooit meege maakt. Ik ben nog twee keer bij de groep geweest om te praten. Het valt me tegen dat ik toen niet van een aantal spelers meer bijval heb gekregen. Charly (Charles van Zetten-red.) heeft bij mij toch 87 procent gespeeld, vorig jaar bij Paul misschien maar vijftien of twintig procent. Maar ja, het zijn altijd maar en kele spelers die hun mond open doen." Arjan Roest beklemtoont dat niet de persoon Hein van der Heijden ter dis cussie stond, maar dat slechts zijn hand baltrainingen te wensen over lieten. "Daarom hebben de jongens het niet hardop durven zeggen." Voorzitter Herman Duit zegt het ver trek van de trainer te betreuren. "Het is een hartstikke fijne vent. Als bestuur waren we blij dat het lekker liep, maar achteraf blijkt dat toch minder goed te zijn geweest. Ik denk dat het overlijden van Frits Bosken beide partijen toch een tik heeft gegeven." De boezemvriend van Van der Heijden overleed plotseling in februari aan de gevolgen van een hartstilstand. Vanaf dat moment kwam de klad erin. Bosken stond bekend als een speler die zijn teamgenoten tijdens de wedstrijden kon opjutten door met de juiste menta liteit in te vallen. Bosken viel steeds va ker in. Na zijn dood verloor BDC van Volendam, zodat de voorsprong op Olympia/Hengelo twee punten bleef. In de laatste serie van drie duels beten de Soesters in het zand tegen de uitein delijke kampioen Aalsmeer 2, concur rent Olympia/Hengelo en Sparta Gro ningen. De teleurgestelde Van der Heijden weet nog niet wat hij volgend seizoen gaat doen. Als hij een slepende blessure kan overwinnen, denkt hij nog in elk geval een jaar te gaan 'ballen in het Utrechtse'. "Het is jammer, ik was al bijna rond met een speler van UDSV over een over gang naar BDC. Maar hij blijft nu bij zijn club." De selectie van BDC stelt alles in het werk om op korte termijn een vervanger aan te trekken. De spelersgroep heeft haar oog laten vallen op trainers uit Hoogland, Amersfoort en Soesterberg, onder wie een voormalige trainer van de club. Dat zou Piet Diemei moeten zijn uit Soesterberg. Hij stond in de ja ren tachtig al aan het roer van de BDC- heren. Evenals in voorgaande jaren besluit het Griftland College te Soest op spec- tacülaire wijze het schooljaar. Voor de ij vakanties een aanvang nemen is er 1 voor 500 leerlingen van dit college veel en zwaar werk aan de winkel. Op 26 juni a.s. wordt op het sportcom- j plex van de Soester atletiekvereniging i Pijnenburg de traditionele Vijfkamp gehouden, waarvan een 4000-meter- i loop het afsluitende gedeelte voor ie dere deelnemer is. Een afronding, ge richt op een sportieve.prestatie, echter ook letterlijk van levensbelang voor de stichting Stimulans, gevestigd aan de Birkstraat 131 te Soest, waar ernstig li- chamelijk en verstandelijk gehandicap- i te kinderen sinds 1985 met paardrijles sen en tijdens vakantie zomer- en win terkampen worden gerevalideerd en waar zij kunnen recreëren. De Stichting Stimulans stond de afgelo pen maanden met een "pompen of ver- zuipen"-actie in de belangstelling van de media en is er, naar het zich thans laat i aanzien, voorlopig in geslaagd met een gedeeltelijke restauratie en nieuwbouw het bestaan te verlengen. De chronische financiële nood van de vrijwilligers aan de Birkstraat 131 bracht docenten en leerlingen van het Griftland College op het idee van de afsluitende 4000-me- terloop van de vijfkamp het karakter van een sponsorloop te geven. Rob Duit, sprekend namens de docen ten lichamelijke opvoeding van het Griftland College: "Ieder jaar heeft de 4000-meterloop iets te maken met sponsoring. Vorig jaar leverden wij met een bijdrage van bijna f8.000,een do natie voor mensen die om financiële re denen een van levensbelang zijnde me dische operatie niet konden laten uit voeren. Dit jaar plaatsen wij het werk van de Stichting Stimulans onder de aandacht. Een fantastische instelling die, wil zij goed en optimaal kunnen functioneren, aangewezen is en blijft op financiële hulp van derden. Directeur Peter Bisschop heeft op het Griftland College het werk en de doelstelling van zijn stichting toegelicht, onze school krant heeft er de aandacht op gevestigd, kortom: 500 leerlingen zijn bereid ge vonden de mouwen op te stropen, de benen in beweging te brengen om daad werkelijk te helpen." De mouwen opstropen, de benen in be weging zetten betekent in dit geval dat de 500jongelui en hun docenten sinds 6 juni j.1. in Soest, Amersfoort, Baarn, Hilversum en Eemnes op stap zijn ten einde sponsors voor hun activiteiten te interesseren. Van zakenmensen, parti culieren, ouders, familieleden, buren, vrienden en bekenden wordt voor deze sponsorloop ten bate van de Stichting Stimulans een financiële bijdrage ge ledere Griftland-atleet wordt geacht maximaal tien ronden van 400 meter binnen een tijdsbestek van 15 minuten af te leggen. Tién sponsors per atleet moeten zorgen dat de vliegende Grift- lander dank zij financiële ondersteu ning voor een uniek object vleugels krijgt. Na afloop van de 4000-meter loop gaan de deelnemers de toegezegde sponsorbedragen incasseren, aangeno men dat ze aan de gestelde eisen hebben voldaan, waarna tijdens het eindfeest op 28 juni a.s. de prijsuitreiking plaats vindt en het totaalbedrag van de bijeen- gelopen sponsoring bekend wordt ge maakt. Peter Bisschop van de Stichting Stimu lans toont zich razend enthousiast over de sportieve onderneming die op stapel staat. "Fantastisch wat gezonde kinde ren voor gehandicapten willen doen. Fantastsisch ook dat leraren en leiding van het Griftland College zich zo posi tief voor dit initiatief opstellen. Je mag gerust weten dat een enkele keer de moed je in de schoenen zinkt, wanneer je' er niet in slaagt op een redelijke wijze de financiële eindjes aan elkaar te kno pen. Wat die 500 Griftlanders voor de Stichting Stimulans gaan doen is hulp op korte termijn van de beste soort en dat mag aan ieder vergelijkbaar college ten voorbeeld worden gesteld. Logisch dat een leerinstituut met een dergelijke instelling geen tekort aan leerlingen kent." Hoewel de bereidheid tot het geven van een prognose voor wat betreft de uit komst van het totaalbedrag niet bijster groot is, wordt er door leerlingen en do centen gemikt op een bedrag dat rond de f 10.000,— moet uitkomen. Op 26 juni a.s. moet in de ochtend- en midda guren op de Pijnenburg-accommodatie te Soest het karwei worden geklaard. Een van de 500 daarover: "Ik ben van nature niet zo'n hardloper, maar voor dit doel wil ik mijn benen laten wappe ren. Hopelijk zullen thuisblijvers en toeschouwers in financieel opzicht met papiertjes wapperen." Geheel volgens de verwachtingen van het bestuur en de leiding hebben hon derden Springbokken en -bokjes za terdag in sporthal Beukendal hun feest luister bijgezet met een gymshow, die er zijn mocht. Een breed publiek, waaronder veel genodigden, oude ge trouwen en ouders van jeugdleden, was er getuige van. Voorzitter Piet Ekel opende en sloot de i show ter gelegenheid van het twintigja- rig bestaan met een kort welkomst woord. i Intussen werden de dames Renée Eich- j holtz en Marijke Rust in het zonnetje gezet in verband met hun tomeloze in zet bij de 'aankleding' van praktisch alle jeugdleden. Ter gelegenheid van het 20-jarige bestaan van de club waren zij allemaal in een modern nieuw turnpak- je gestoken. Mien van Heeringen en Harry Eichholtz werden gehuldigd als Springbokken van 't Jaar 191 en Hilde Tessels ontving de eretekenen, die be horen bij haar intrede in het Corps d'Honneur van de vereniging als Lid van Verdienste. Een en ander ging ver gezeld met vriendelijke woorden, veel applaus en een grote bos bloemen. Overigens was de show met vee'^antf sie voorbereid en ten tonele gebractit met kleurrijke kleding, feestelijk vlag vertoon en bovenal met goede presta ties van jong en oud op het specifieke terrein van de gym, het jazzballet en he selectie-turnen. Mede door de functio nele lichteffecten en de zinvolle presen tatie achter de microfoon en het geluid werd het onderste uit de kan gehaald. Met deze uitvoering hebben de Spring- Foto: Goos van der Wilt. bokken hun bestaansrecht in de Soester sportwereld weer eens duidelijk onder streept. Telefoon (02155) -1 30 14 HSV de Snoekbaars heeft zaterdag 8 juni aan de oevers van de Eem de vier de competitiewedstrijd gevist. De le divisie viste bij Bestevaer en de 2e divi sie moest bij Daatselaar zijn visje zien te verschalken. Op de eerstgenoemde stek lukte dat het best en veel 2e-divisie hengelaars kijken halsreikend uit naar 10 augustus, want dan zullen zij Baarns beroemdste vis- stek mogen bevissen. De wind zat in de noordhoek, wat inhield dat de meeste hengelaars hem schuin voor hadden. Voor alle deelnemers gold dat een te- genstroomse wind zorgt voor wisselen de waterstanden, iets waar een henge laar terdege rekening mee moet hou den. In de le divisie was Willem Hunteler slag de grote man met 13.84 meter vis. Huntelerslag is door velen getipt als zo- merkampioen 1991. Dat wordt hij niet als het aan Theo Bosman ligt, die er ook in deze wedstrijd weer alles aan gedaan had en dat gehonoreerd zag met een goede tweede plaats en 12.52 meter. In de 2e divisie was Hans Nitert de triomfator met 7.07 meter. Hans is een snel opkomend jeugdig talent die vol gendjaar vrijwel zeker bij het elitekorps van de Snoekbaars zit. De tweede plaats was voor oudgedien de Wout v.d. Groep met 5.34 meter. De 10 hoogst geëindigde uit beide divisies zijn: le divisie: 1. Willem Huntelerslag 13.84. 2. Theo Bosman 12.52. 3. Ron de Bruin 12.43. 4. Gerrit Kasius 11.48. 5. Evert Kasius 10.33. 6. Rinus Brons 9.91. 7. Jan Aertssen 9.45. 8. Jaap Lin deboom 8.27. 9. John Hibbel 7.82. 10. Henk Horst 7.59. 2e divisie: 1. Hans Nitert 7.07. 2. Wout v.d. Groep 5.34. 3. John Huntelerslag 5.17. 4. Richard Horst 4.66. 5. Ton van Drie 3.22. 6. Eddy Strumpel 2.86. 7. Jaap Koele wijn 2.81. 8. Leo v. 't Kloos ter 1.82. 9. Ad Hooft 1.82. 10. Henk Altena 0.97. Negen leden van de King's Road Ri ders verschenen zaterdag en zondag aan de start in Slagharen. In het pony park werd de European Challenge Cup verreden. De Soesters sleepten in een deelnemersveld van twaalfhonderd fietscrossers vier prijzen in de wacht. Koen van Valkenhoef veroverde een beker in de Expert-klasse. Hij finishte als vierde, evenals Erwin Marse bij de cruisers. Marse viel ook bij de experts in de prijzen. Ondanks een valpartij plaat ste hij zich voor de finale, waarin hij achtste werd. Leon van Valkenhoef stelde zich garant voor de vierde beker. De cruiser legde beslag op de vierde plaats. Johan Man ten, Sancho Kers, Örjan Kers, Vincent Govaars, Robin van de Wolk en Dennis Krol bleven verstoken van succes en werden vroegtijdig uitgeschakeld. De Duinholers hebben hun laatste toernooi verspeeld op de midgetgolf baan bij het Soester Natuurbad. De achttien 'holes' verdwijnen, evenals het zwembad. Tijdens het traditionele verjaardagstoernooi brak Rob Drost uit Amersfoort het baanrecord. Over vier ronden had hij slechts 126 slagen nodig. Het oude record, van 128 punten, werd geëvenaard door Henk van de Meent uit Baarn. Hij werd tweede bij de heren. Fred van de Broek uit Soest sloeg zich naar een derde plaats, gevolgd door Cees Boevee uit Zoetermeer. Bij de dames lag het spelpeil lager, maar daarom was de strijd niet minder span nend. De eerste prijs werd opgeëist door Dini van de Meent uit Baarn met een score van 143 punten. Ingrid Kollen uit Amersfoort eindigde als tweede, ter wijl Stien Bouma uit Zoetermeer na een barrage met de junior Erika Tromp de derde prijs in de wacht sleepte. Foto: Goos van der Wilt. DVS 1 en 2 speelden vrijdag beide een oefenwedstrijd in de Banninghal in Soesterberg. DVS 1 trad aan tegen Ma- ke it Up uit Soesterberg. Make it Up komt uit in competitieverband bij de HZVF en is dit jaar ongeslagen kam pioen geworden en geeft de ploeg uit Soesterberg recht op promotie naar de hoofdklasse. DVS kwam met de nieuwelingen Ray- mond Brandes, Japie Schmidt en Guy Dekker binnen de lijnen. Coach Henk van Dorresteijn kon geen beroep doen op het duo Ronald de Rooy en Luits Houkes, terwijl ook Maurice Aginho en keeper Jan Willem de Wint verstek moesten laten gaan. Vooral in de begin fase moesten de nieuwelingen even om schakelen van het veld naar het korte werk van het zaalvoetbal. Vooral in het begin van de wedstrijd, toen DVS ver zuimde terug te verdedigen, stond DVS al met 2-0 achter. De gehele wedstrijd was het DVS die het spel maakte maar niet tot scoren-kwam. Vlak voor rust kon DVS toch nog terugkomen op 2-1 door een goal van Raymond Brandes. Na rust ging .DVS te gehaast op jacht naar de gelijkmaker en speelde hiermee het countervoetbal van Make it Up in de kaart. De laaste tien minuten kwam DVS wel steeds meer in het spel en kom men zien dat men elkaar begon te vin den in het veld. Dit leverde diverse kan- senop voor Guy Dekker. Hiervan ver zilverde hij er één en zag tot tweemaal toe zijn schot door de lat worden ge keerd. DVS 2 trad aan tegen Time Out 1 uit Soesterberg. Coach Paul Huisman was gewaarschuwd doordat Time Out vori ge week SEC 1 op een 3-3 stand hield. DVS 2 kon deze wedstrijd niet beschik ken over topscorer Teus Verwoerd en Gerrit van der Laan. Time Out beschikt over een jonge snelle ploeg die al snel op een 2-0 voorsprong kwam. DVS kon vooral in de beginfase totaal geen lijn in het spel brengen. Toch kreeg de ploeg van het duo Huisman/Roest kansen ge noeg. Dave Leijenhorst, Paul Schimmel en Theo Altenaar scoorden voor DVS, terwijl bij een 4-3 stand voor Time Out DVS-speler Dave Leijenhorst een pe nalty miste. Toernooi DVS speelt vanavond de voorronde wedstrijden van het Amsterdam-zaal voetbaltoernooi, waaraan 24 teams meedoen. DVS is het enige team van buiten Amsterdam. Op donderdag 13 juni wordt de tweede ronde gespeeld, waarbij acht ploegen zich plaatsen voor de finaledag op zaterdag 15 juni. Op dinsdag 18 juni speelt DVS 1 nog een oefenwedstrijd om 21.30 uur in sporthal Beukendal tegen'Team Vos uit Huizen. BLACK EN DECKER ACCU BOORMACHINE BD -405-R Met 4 cellen (4,8 volt en 400 toeren per minuut boort en schroeft u moeite loos. Met oplaada- daptor. Zonder snoer kunt u overal werken. 1 Jaar volledige garantie. Normale prijs 119,50 .mcoo Vakwerk prijs 105,00 J_0 IEDERE DAG GEOPEND IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPENHANDEL B.V. Soesterbergsestraat 4 - Tel. 1 11 37 Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. ftotiy Fofmulo ""wmmar' 1 «and* Na de vorige race had Jan Molenaar beloofd de volgende wedstrijd een stuk sneller te gaan. Hij hield zijn woord. Dank zij het sperdifferentieel en de gewijzigde wielophanging ging er ruim een seconde van zijn trainings- tijd af. In de race voor toerwagens tot 2 liter was Molenaar nog sneller. "Eindelijk kan ik me nu met het echte race werk gaan bezighouden. Het toe ristisch rondrijden is afgelopen. Ik heb het deze race flink aan de stok gehad met Huib Onderstal en Michel Opreij, beiden in een Alfa 75 Twin Spark. Huib speelde het zeer leep. Hij zag dat, naar mate de race vorderde, mijn banden en dus de wegligging een stuk minder wer den en kon mij voorbij steken. Opreij kon ik echter achter mij houden", aldus Molenaar, die en passant voorspelde, dat hij de volgende race onder de 1 mi nuut 20 zou duiken, onder andere door een nieuwe tank. "Nu houdt de motor af en toe in als de tank leeg begint te ra ken. Dat is straks met die nieuwe veilig heidstank over." Er zit dus nog meer in dan de verdienstelijke dertiende plaats. In het begin van de wederom door Tom Coronel gewonnen race zag het ernaar uit dat Linda Molenaar haar verjaardag luister bij zou zetten met een hoge klas sering. Na een goede start lag ze zelfs een tijdje achtste en was ze tweede da me. Maar de regen gooide troet in het eten. "Ik ging drie keer vlak achter el kaar in de rondte. Elke keer als ik gas gaf, ging mijn auto dwars. Ik dacht dat er iets niet in orde was en wilde zelfs de pits inkomen, maar toen de baan weer opdroogde was het over." Door haar uitstapjes zakte Linda ver terug en werd Jan Molenaar reed naar eigen zeggen eindelijk een echte race. slechts zeventiende. Maar ze heeft wel bewezen, dat als ze een foutloze wed strijd rijdt, ze tot de snelste dames be hoort. VAN DE op»**; NUVERE FIETSENMAKERS •UtbfcnkererFietsmanachap- BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN ACCESSOIRES REPARATIE SPECIALIST IN ONDERHOUD verzorgd door de Soester Schaakclub lts m t—i Opgave: Wit springt er grof in. Oplossing schaakprobleem 33: 1.Tg8 x g2+ 2. Kgl x g2 Td8 - g8+ 3. Kg2 - h3 Ld3 - f5+ 4. Kh3 - h4 Tg8 - g4+ etc.

Soester Courant | 1991 | | pagina 33