UUR 340,- k Soest iken Nieuw restaurant 'Raden Ayu' in Soest: het beste van de Indonesische keuken Hartstichting Soest geeft reanimatiecursus in najaar Schoonheid en natuur gaan hand in hand in salon van Boukje Abbink 356Inbraken per dag Plantenkweekwedstrijd voor scholen nadert ontknoping )ERT L 'Vv •laatst renes Ga safe op vakantie met een kluis - u -1 1 in huis 15% korting Gekostumeerde slotuitvoering van balletleerlingen Nandine Redeker Wem Van Oosten fotoservice PAGINA h n 5ENSDAG 19 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 13 «Ml op ofte geef? ?n "Kleintje" 'Ster Courant AUE Dakwerken Ook afhaal-gerechten verkrijgbaar Inbreken, bier drinken, vloeken en nog een dom uiterlijk ook...! Meisje steelt geld van schoolvrienden Behandeling volgens Dr. Hauschka-methode - ÜS» Mensen,een prettigevakantie! wnrnhxyyih kluizen J J.1ÜU3 4 3 4* brandvrije kasten DATA-SAFES Leverbaar vanaf inkl. BTW Bffiuencv Zaterdagmiddag in Artishock Slotmanifestatie op kinderboerderij Tas gestolen Spullenhulp op zoek naar chauffeur m/v FILM AANBIEDINGEN v kostbare I TGL plus anger. Het aarbij nog P en tech- lit handige KKENS 55-12563 'Afgelegenheid. voorzitter van het Inter- oraal Beraad in Soest. vitale" kerk die hem en gen staat. "Persoonlijk er zal straks geen kerk kerk die zich richt op de lilijk zitten. Het Conci- sschien een van de laat je kerk heeft, maar ik isch. In de praktijk lijkt emaal een beetje mod- kante millimeter, maar tijd nog de plaats waar geloof de waarden en christendom worden gerichtheid op de an- >ord in Mattheus 25. anders dan binnen het ;erk...?" st heeft twee extra si- en. Per 1 juli worden ;com in het maande- opgenomen. zijn geplaatst op het 1 bv aan de Sterren- het flatgebouw Pro- 1 165-179, beide in sirenes staan op de -n: Officierscasino, 2l Het Witte Huis, ns Willem Alexan- tn 148, Flatgebouw 14-298, winkelpand 37, Brandweerka- /eg 71, Pompstation laan 1, flatgebouw en Oude Kerk, To lt elke eerste maan- twaalf uur 's mid- dit op een erkende ilt het proefalarm lens het proefalarm 'olgorde in acht ge- i twintig seconden irtig seconden stil- i janktoon, dertig twintig seconden Wandelaar irie heeft last van een fobie. Heeft u ook wel eens kaas van gegeten, van ii fobie dus? or het geval daarvan geen sprake is, [eft Arie dezer dagen bij Van Dale, epper van het grootboek der Ne- landse taal, de verklaring voor het ;enwoordige fenomeen FOBIE op- ocht. •est u even mee: een fobie is een igstbeklemming die in bepaalde om- indigheden of tegenover bepaalde orwerpen kan optreden, zonder dat zichtbare oorzaak voor de angst be- lat. armee is de douche-fobie verklaard Arie's oud-tante. Ze vertrouwde in jen enkele douche de ventilatie en ig er dan ook voor geen enkel nader ereen te komen prijs onder staan. fobie komt claustrofobie. Het is igeveer hetzelfde, maar dan in een gere versnelling. Het betreft mensen je amechtig gaan ademen bij het zien in een stilstaande lift bij Vroom en freesmann. Anderen krijgen het lamme zweet in alle aanwezige lede- iaten, zodra ze tijdens vakanties zijn ngewezen op een gezamenlijk toilet een camping. »bie, in feite een luxe van deze tijd. 'ie niet onder de douche durft, kan aks zomer en winter in het nieuwe •ester zwembad terecht, of behelpt jch met de tuinslang van de buurman, lesnoods terug naar af: de tobbe of de ;ii weer in ere herstellen, ouwens, de problematiek op de imping ontgaat Arie ook. de mensheid zozeer van de natuur rwijderd dat de vrije hurkzit in het ichtstbijzijndé weiland over het hoofd ordt gezien? •uidelijk is wel dat fobie het inkomen in huisartsen en gespecialiseerde ge- [eesheren heeft opgetrokken. Mensen !ie bij Vroom en Dreesmann in paniek iken bij het zien van een lift krijgen iet deskundige medisch advies van de iltrap gebruik te maken. 'eertien dagen later rolt de prijs voor jit consult in de brievenbus, een week ter gevolgd door de mededeling dat [oor een herhaling van een uitgeschre ven recept f 8,- in rekening zal worden [ebracht. ekeningen van artsen, fobie van rie, maar dan wel aanwijsbaar en erklaarbaar. jn Arie's jeugd, lang geleden, was er lok geen sprake van flatneurose. Die lingen bestonden niet, dus niemand 'oelde zich opgesloten, behalve verve ende jongetjes die het op school of op itraat zo bruin hadden gebakken dat :e voor straf op een zolderkamertje tot ezinning mochten komen, •e generatie van vroeger zag ze wel- icht weieens vliegen, vliegangst kende :e niet. Wie in vakanties kampeerde, •elde bij de boer aan, kocht voor wei- ig geld melk en boter en zette zijn tentje neer. 7n van Mart Smeets had ook niemand jn die tijd nog gehoord. "och gebiedt de eerlijkheid te melden lat iets wat op fobie lijkt reeds vele ja ren heeft bestaan. Generaties moeders :n grootmoeders hebben levenslang rwaar van achteruit hun keel gepraat. Lo strak zaten de aanbiedingen van rïünkemöller-Lexis. Op zondagmor- ;en, vlak voor het naar de kerk gaan, noest Arie's vader er wekelijks aan te >as komen om het laatste haakje op de uiste plaats te krijgen. Toen er nog iprake was van oer-degelijke zonnige zomermaanden werden vergelijkbare :aferelen afgebeeld op ansichten, die vanuit badplaatsen met hartelijke groeten aan tante Truus en Oom Piet werden verzonden. De komst van de elastiek step-in- zorgde voor tijdwinst, bespaarde on gemak en kwam ook een normaal ge bruik van de stembanden ten goede. Het leed dat als ongemak werd geac cepteerd was ten einde. Foieën kwamen ervoor in de plaats. Ieder zichzelf respecterende samen stelling van een medische encyclope die zal u erover vertellen. De attente lezer zal zich langzamer hand toch wel gaan afvragen waarom dit wekelijkse Rondje Soest aan de fo bie van Marie moest worden opgehan gen. Zoals in de aanvang werd vernield: Marie heeft er ook een. Soms. De hare luidt: Arie. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. cornelisse bv. m Telefoon (02155) - 1 30 *14 "Raden Ayu", zo heet het nieuwe In donesische specialiteitenrestaurant aan de Burgemeester Grothestraat 16 in Soest. Sinds vorige week heeft het zijn deuren geopend voor het publiek van Soest (en omstreken) en al heel wat fijnproevers hebben er inmiddels uitgebreid kennisgemaakt met het beste dat de Indonesische keuken te bieden heeft. Max Soenarto en Nor-Jan Hussain vor men samen het team dat verantwoorde lijk is voor het succes van de nieuwe ho- reca-zaak. Hij is afkomstig van Madoe- ra - een eiland ten oosten van Java, on geveer ter hoogte van Soerabaja - zij komt van Singapore. Het spreekt dan ook vanzelf dat in de keuken bij "Raden Ayu" het accent wordt gelegd op de Madoerese en Singaporese bereidings wijze, die in het algemeen gesproken een tikkeltje pittiger genoemd kan wor den dan de gebruikelijke Indonesische benadering. De naam "Raden Ayu" duidt overigens op een voorname komaf; in feite is het de vrouwelijke (Ayu) vorm van een In donesische adellijke titel (Raden), die zoveel betekent als "jonkvrouw". Max Soenarto mag zelf ook de titel Raden voeren. Zijn ouders zijn de eigenaars van het bekende restaurant Madoera in Amsterdam. Opvallend is het interieur van het nieu we restaurant, dat een rustige sfeer ademt. De wanden zijn wit, de tafels keupg gedekf en d<p be£,cjiej,der} wand versiering bestaat uit hier en daar enke le fraaie "batiks", een schilderij en een opmerkelijk stukje houtsnijwerk. "Ik hou niet zo van dat kitscherige," aldus Max, "dus hangt het hier niet vol met wajang-poppen." Achter in de zaak voert een trapje bovenwaarts naar een soort "opkamer", waar een flinke tafel plaats biedt aan een wat groter gezel schap, en benedenwaarts naar een ge zellige, goed voorziene bar, waar ook de klanten kunnen wachten op de af- haalgerechten die bij "Raden Ayu" ver krijgbaar zijn. 'Wegwijzer' De kaart biedt een zeer smakelijke keu ze uit de heerlijkste voortbrengselen van de Indonesische keuken..De meeste gerechten zijn voorzien van een kruis jes-code, waarbij één kruisje staat voor "mild", twee kruisjes voor "pittig", drie kruisjes voor "heet" en vier kruisjes voor "zeer heet". Voor gasten die nog niét zo thuis zijn in de Indonesische eet cultuur is dat een zeer welkome wegwij zer. Dé specialiteit van "Raden Ayu" is ui teraard de rijsttafél. Daarin ontmoeten twee culturen - die van Madoera en die van Singapore - elkaar in voortreffelijke harmonie. Er is een kleine rijsttafel voor f 27,50 en een uitgebreidere (Rijsttafel "raden Ayu") voor f 37,50. Op de lijst van voorgerechten prijken naast de soto ayam Madoera (kippesoep) loempia, pangsit goreng en gepaneerde inktvis ringen, maar ook sateh in wel acht ver schillende variaties. Naast de rijsttafels biedt "Raden Ayu" een keur van hoofdschotels op basis van kip (ayam), vlees (daging en anak kam- bing, resp. rund- en lamsvlees) en vis en garnalen (ikan en udang). Deze gerech ten zijn eventueel aan te vullen met groenteschotels als gado gado, sayur lo- deh, acar campur en tahu campur. Ten slotte zijn er ook complete nasi- en ba mischotels in een aantal variaties. Ook afhalen Dat men bij "Raden Ayu" smakelijk en zeer gezellig kan eten staat vast, maar ook de thuis-genieters komen volop aan hun trekken. Op de afhaalkaart staat een keur van niet te versmaden ge rechten, zoals een rijsttafel voor twee personen, nasi en bami rames, vlees- en kipgerechten - inclusief rijst en groente - en diverse soorten sateh voor bepaald In september start in Soest een cursus reanimatie van de afdeling Soest van de Hartstichting. De lessen worden ge geven in gezondheidscentrum de Bun deling aan de Schoutenkampweg. De cursus bestaat uit drie lessen van twee uur. Het lesmateriaal is gratis, maar deelname kost 37,50 gulden. De docenten zullen gebruik maken van vi deobeelden. Bedrijven, waarvan mini maal twaalf medewerkers zich opgeven, kunnen gebruik maken van de moge lijkheid om de cursus in het eigen pand te laten geven. Ieder uur overlijden twee mensen in ons land aan de gevolgen van een hartin farct. Reanimatie kan van levensbelang zijn. Er is een wereld van verschil of ie mand toeschouwer is of geoefend hulp verlener, wanneer iemand in de omge ving wordt getroffen door een hartaan val. De cursus is daarom belangrijk. Met na me familieleden van hartpatiënten, winkelpersoneel, sporttrainers en sportbeoefenaars zouden hun voordeel met de cursus kunnen doen. Voor inlichtingen over de cursus reani matie kan worden gebeld met mevrouw H. Lagerwerf (tel. 21045) of mevrouw A. Bleumer (tel. 13153. niet overdreven prijzen. Voor het afha len dient men even door het restaurant te lopen naar de bar achter in de zaak (trapje af), waar een drankje het wach ten kan veraangenamen. Bij "Raden Ayu" worden alle gerech ten zelf-gemaakt. Max is meestal over dag al druk in de weer met de voorbe reidingen, en 's avonds zwaait Nor-jan de scepter in de keuken, als Max zich in spant om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken. De Indonesische keuken is overigens niet te vergelijken met de Chinees-Indi sche, zoals Max benadrukt. "Veel men sen scheren ze over één kam, maar ten onrechte. Wat wij brengen is zuiver In donesisch, en je treft bijvoorbeeld wei nig varkensvlees aan." Op de lijst zijn voor de liefhebbers overigens wel babi pangang en sateh babi opgenomen. Rijsttafel-buffet Aparte vermelding verdient het weke lijkse rijsttafel-buffet, speciaal geschikt voor de snelle eters of voor gasten die graag zelf bepalen hoeveel ze van elk gerecht op hun bord willen nemen. Voor f 37,50 mogen zij onbeperkt ge nieten van de gerechten die op een tafel staan uitgestald; alleen de soep en de sateh worden aan tafel geserveerd. Het nieuwe specialiteitenrestaurant aan de Burgemeester Grothestraat heeft een smaakvol interieur. Foto: Goos van der Wilt. "Raden Ayu" heeft al veel succes gehad met het buffet, dat in het weekend wordt geserveerd. Wie belangstelling heeft kan het beste tevoren even bellen om te informeren wanneer het buffet precies wordt aangericht. Dat de gerechten doorgaans ook een tikkeltje heter zijn maakt de Indonesi sche keuken juist zo geliefd bij de fijn proevers. "Het voordeel is dat het al leen in de mond scherp is, maar niet in de maag, zoals bij de Pakistaanse of In diase curry's vaak wel het geval is." Wie het desondanks toch wat te heet vindt kan het "vuur" blussen met een stukje kroepoek of - uiteraard - een drankje, waarbij een biertje voor veel Nederlan ders toch vaak de voorkeur geniet. "Raden Ayu", het nieuwe Indonesische specialiteitenrestaurant in Soest, is ge vestigd aan de Burgemeester Grothe straat 16 en telefonisch bereikbaar on der nummer 28744. Creditcards kun nen voor de rekening worden gebruikt. De zaak is elke dag geopend vanaf 17.00 uur; de keuken sluit omstreeks 22.00 uur. De politie werd in de vroege ochtend van zondag omstreeks 06.00 uur gealarmeerd door bewoners van de P.C. Hooftlaan. Die waren wakker geworden omdat ze bij de keuken deur tikkende geluiden vernamen. De vrouw des huizes had een blik uit het slaapkamerraam geworpen en daarbij gezien dat een onbekende jongeman de scharnierpennen aan het lostikken was. Toen hij in de ga ten kreeg dat hij gezien was sprak hij een vloek, nam onverstoorbaar nog een slok uit een bierflesje, maar staakte zijn werkzaamheden en ver dween vervolgens - onder het op nieuw uitbraken van luide godslaste ringen - in de ochtendnevel. Bij onderzoek bleek dat hij het bier - zelfs een hele krat vol - uit de schuur van het bewonersechtpaar had ge stolen en daarvan intussen op z'n ge mak het nodige naar binnen had ge werkt. Volgens de bewoners ging het om een ca. 20-jarige jongeman, ge kleed in een lichtblauwe spijker broek en dito jack, met een lengte van ca. 1.80 meter, kort donker haar en een normaal postuur. Verder werd in het signalement van de gezochte een detail genoteerd dat volgens de politie op een zeer aan zienlijk deel van de Nederlandse be volking betrekking kan hebben: de jongeman had volgens de beschrij ving een "dom uiterlijk"... Een zestienjarig meisje uit Huizen is door de politie van Soest aangehouden voor diefstal. Ze heeft bekend dat ze onder meer achttienhonderd gulden via een bankpas van de rekening van een schoolvriendin had opgenomen. De vriendin, een negentienjarige Soest- se, kreeg argwaan toen haar bankreke ning bleek geplunderd. De verdenking viel op de vriendin uit Huizen, omdat zij de pincode van de pas kende. Nadat het Huizer meisje was aangehou den, bekende ze ook 175 gulden van haar vriendins moeder te hebben gesto len. Van drie andere medeleerlingen van de Amersfoortse school ont vreemdde ze bedragen van 35,45 en 50 gulden, alsmede een walk-man. Een andere vriendin raakte ongemerkt een body-warmer aan haar kwijt. De jonge dievegge heeft, volgens de politie, al het gestolen geld omgezet in artikelen, waaronder kleding. Aan de Ereprijsstraat 68 heeft schoon heidsspecialiste Boukje Abbink on langs haar nieuwe praktijk ingewijd met een druk bezocht open huis, waar mee Soest een bijzondere schoon heidssalon rijker is gewprden. Boukje behandelt haar cliënten volgens de in middels wereldberoemde Dr. Hausch ka-methode, gebaseerd op de homeo pathische en biologisch-dynamische benadering. In Delft, waar ze met haar gezin tot an derhalf jaar geleden woonde, had Boukje al een schoonheidssalon. Nu de kinderen groter zijn geworden was de verhuizing naar Soest een goede aanlei ding om haar "zakelijk" bestaan weer op te pakken en zich te vestigen als Dr. Hauschka-therapeute. Het huis aan de Ereprijsstraat bood daarvoor alle mo gelijkheden. Heel bewust werkt Boukje, die uiter aard ook een officiële beroepsopleiding .heeft gevolgd, volgens de Dr. Hausch ka-methode, waarbij gebruik wordt ge maakt van homeopatische principes. Ze is daar zelf - mede door haar eigen ervaringen - bijzonder enthousiast over. De methode beperkt zich niet uitslui tend tot gezichtsverzorging, maar richt zich op de "totale mens". De Zwitserse natuurarts Rudolf Hauschka legde al voor de Tweede Oorlog de basis voor de naar hem ge noemde schoonheidsbehandeling met de ontwikkeling van geneesmiddelen volgens antroposofische inzichten, dus zonder synthetische hulpstoffen als conserveringsmiddelen en geur- en kleurstoffen. Later ontwikkelde hij ook een serie cosmetische produkten op de zelfde basis, waarbij grotendeels ge bruik wordt gemaakt van planten uit ei gen biologisch-dynamische kruidentui nen. De natuur speelt in de Dr. Hauschka- methode dus een centrale rol, en dat spreekt Boukje Abbink en haar inmid dels bijna honderd collega's in Neder land bijzonder aan. Meer en meer stel len milieubewuste consumenten zich kritisch op bij het gebruik van allerlei stoffen. De behoefte aan verantwoorde produkten groeit de laatste jaren sterk. De Dr. Hauschka-preparaten komen daar volop aan tegemoet: ze zijn vrij van chemische en andere onzuivere fabrica- ge-processen, getest zonder vivisectie (dierproeven) en bevatten zowel ver zorgende als decoratieve produkten van een hoog kwaliteitsniveau, geschikt voor elk huidtype. Voetenbad Ontspanning is een heel belangrijk ele ment in de Dr. Hauschka-methode. Vandaar dat een behandeling altijd be gint met een speciaal voetenbad, waar bij de weldadige warmte door het gehe le lichaam trekt, en een penseel-massa- ge die, anders dan de gebruikelijke han den-massage, niet gericht is op de bloedbanen maar of het lymfestelsel van het lichaam. Het gevolg is een totale ontspanning, ook van de huid, waar door de toegepaste preparaten aanzien lijk beter tot hun recht komen. Haar keuze voor deze methode is heel bewust gemaakt. "Ik maakte ervoor het eerst in 1977 kennis mee. De natuurlij ke benadering sloot heel goed aan bij mijn eigen bezwaren tegen het gebruik van allerlei synthetische stoffen en vivi sectie, wat ik echt walgelijk vind. De methode past ook heel goed bij mijn ge voel en intuïtie, dat je mensen niet zo maar iets mag aan- of opsmeren." Foto: Goos van der Wilt. De Dr. Hauschka-methode is niet al leen maar gericht op de verzorging en "versiering" van de huid, maar op de volledige ontspanning van de cliënt. "Warmte en ontspanning vormen de therapeutische grondslag van de behan deling," aldus Boukje Abbink. "Daar mee wordt niet alleen de huid soepel, maar voelen de mensen zich ook bevrijd van spanning." Meestal ontstaat daar door een goed kontakt tussen de cliënt en de therapeute. Gezond en mooi Het zichtbare resultaat van de behande ling in de salon van Boukje Abbink ver schilt in het algemeen niet sterk van diq van de "gewone" behandeling. "De mensen gaan hier meestal niet zo 'ge plamuurd' de deur uit," aldus Boukje, "eerder wat transparant. De nadruk ligt ook niet persé op een mooie, maar op een gezónde huid." Dat wil overigens niet zeggen dat de Dr. Hauschka-me thode alleen geschikt is voor mensen met huidproblemen, want gezond en mooi is vaak hetzelfde en de verzorgen de, verwarmende en ontspannende be handelingvan de Dr. Hauschka-speica- liste is voor iedereen een uiterst plezie rige ervaring. De schoonheidsbehandeling in de salon van Boukje Abbink is niet duurder dan die in een "gewone" schoonheidssalon. De behandeling vindt altijd op afspraak plaats. Boukje: "Dan kunnen de cliënt en ik samen afstemmen wat voor beiden het prettigst is." Wie belangstelling heeft voor een kennismaking met deze bij zondere en succesvolle behandeling, waarbij natuur en schoonheid hand in hand gaan, kan een afspraak maken via telefoon 27118 in Soest. Op alle kluizen Geldig tot 31 juli 1991 Sieraden gestolen uit woning Tijdens ynkantie van de bewoners werd Ingliïbraajf "n huls- S1®1»* een fee e'^eg "n^na 'ers Onze showroom, Korte Brinkweg 32 te Soest, is niet permanent bezet. Belt u daarom voor een afspraak Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 - Telefax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Telefoon 02154 - 1 23 01 - Telefax 02154 -1 28 37 "De Baljurk", zo heet de (gekostu meerde) uitvoering die de leerlingen van de balletschool van Nandine Rede ker aanstaande zaterdag - 22 juni - uit voeren in de theaterzaal van Artishock aan de Steenhoffstraat. Het optreden vormt de afsluiting van het lesseizoen en de 22 leerlingen vertonen daar staal tjes van hun kunnen. Nandine Redeker startte vorig jaar met haar balletlessen in Soest. Speciaal voor deze uitvoering schreef ze het verhaal "Dë Baljurk", waarin alle leerlingen een werkzaam aandeel hebben. De oudste meisjes (gespeeld door de leerlingen van 10 en 11 jaar) mogen naar het bal, uiteraard in hun mooiste jurken. De jongste meisjes (8 en 9 jaar) zijn daar natuurlijk vreselijk jaloers op, en zij maken de jurken kapot. Gelukkig zijn er dan ook nog elfjes 6 en 7 jaar) die de kleding weer heel maken. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. De voorstelling begint om 15.00 uur. Op kinderboerderij De Vrije Teugel worden woensdag 26 juni de prijswin naars bekendgemaakt van de planten kweekwedstrijd voor basisscholen. De slotmanifestatie op het terrein aan het Vedelaarpad begint om drie uur 's middags. De deelnemende scholen hebben in april hun Floralia-planten op het mi lieu-educatief centrum van de gemeen telijke kwekerij aan de Molenstraat op gehaald. In de afgelopen maanden kon den de planten groeien en bloeien. De Floralia-jury bezoekt vrijdag en maan dag de scholen om te kijken hoe het met de planten is gesteld. De mooiste stuk ken worden op De Vrije Teugel geëxpo seerd. Tijdens de manifestatie wordt uit die selectie de prijswinnaar gekozen. Een 47-jarige Soesterse is zaterdag bij het winkelen in een supermarkt aan de van Weedestraat haar tas kwijtgeraakt. Die had ze in haar winkelwagentje ge zet. Bij de kassa bleek hij verdwenen te zijn. In de tas zat een portemonnee met ca. 60 gulden, een bankpasje, een rijbe wijs en nog wat persoonlijke paperas-, sen. Spullenhulp, het bekende kringloopcentrum aan de Parallel weg, is op zoek naar een vrijwilliger voor het vervoer van kleding naar Amsterdam. Het gaat om ingelever de kleding die overtollig is, maar nog goed bruikbaar. Spullenhulp schenkt die weg aan instanties die zich bezighouden met de hulpverle ning in de Derde Wereld. Ongeveer eenmaal per maand gaat er een zending naar Amsterdam, waar de goederen worden ver scheept. Het kringloopcentrum zou graag in kontakt komen met een vrij williger (m/ v), in bezit van rijbewijs, die dat regelmatige transport wil ver zorgen. Voor een auto kan eventueel worden gezorgd. Opgave bij Peter Visser, tel. 11563. AGFA AGFA PACK KODAK F 4,-VOORDEEL GRATIS COLORKID KONICA VOORDEEL GRATIS 2 X 15 x 21 VERGROTINGEN AGFA VOORDEEL GRATIS FRISBEE FUJI FILM VOORDEEL 12 GRATIS OPNAMEN Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942

Soester Courant | 1991 | | pagina 13