Klaarwaterloop voor jong en oud ZITTEN Pijnenburg pakt wisselbeker Brandweer blust ambities ambtenaren Lvondfietsvierdaagse verloopt weer Super Soester samenzang geslaagd Licht- en Krachtinstallaties Sportverenigingen krijgen geen kwijtschelding zuiveringsheffing HOE PLEZIERIG KAN EEN REISVERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Startschot volgende week woensdag SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Goede prestaties van atleten in competitie ATLETIEK Inbraak bij S.O. Soest Goede vangst van Soester politie B en w wederom laatsten op gemeentelijk volleybaltoernooi FIETSCROSS Goede prestaties King's Road Riders ATLETIEK VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" Schaakprobleem 35 PAGINA 14 )ENSDAG 19 JUNI 1991 SPORT Vim 330 deelnemers pakken tweewieler voor tiende editie Decker elzuiger VOLLEYBAL [WIELERSPORT Ronde van Soest in Klaarwater Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Sportverenigingen komen niet in aan merking voor kwijtschelding van de zuiveringsheffing. Kwijtschelding is al leen bedoeld voor privé-personen, die aan bepaalde voorwaarden voldoen. Belastingen in de zakelijke sfeer, zoals de aanslagen zuivèringsheffing voor sportverenigingen, vallen niet onder de kwijtscheldingsregeling. Dat schrijven Gedeputeerde Staten aan de- Vereniging Sportbelang Utrecht (een koepelorganisatie van sportver enigingen uit de stad Utrecht), die om een soepeler beleid van de provincie had gevraagd. De vereniging pleitte on der andere ook voor het verlagen van de aanslagen en de mogelijkheid om ge spreid te betalen. G.S. wijzen de vereni ging erop dat gespreide betaling in ver band met betalingsproblemen al sinds 1986 mogelijk is. Vóór het verstrijken van de betalingstermijn moet dan pen schriftelijk verzoek bij de provincie worden ingediend om tot een betalings regeling te komen. De opbrengst van de zuiveringsheffing wordt gebruikt voor het zuiveren van afvalwater. Dat gebeurt op zo'n 25 in stallaties in de provincie. Een huishou den van twee of meer personen wordt aangeslagen voor drie vervuilingseen heden. De aanslagen die sportverenigingen moeten betalen, zijn daarvan afgeleid. De heffing is gebaseerd op het water verbruik. De stijging van het aantal ver vuilingseenheden, waarvoor de sport verenigingen worden aangeslagen, hangt dan ook nauw samen met het sterk gestegen verbruik van water. Door minder water te gebruiken kun nen sportclubs de hoogte van de aan slag beïnvloeden. Vereniging van Nederlandse 'nsfoJJafiebedrijvt Q2155-1 0354 Op dinsdagavond 11 juni stonden de lange-afstandlopers van AY Pijnen burg en BAV uit Baarn in Baarn te genover elkaar om uit maken, wie op dit moment op de 5 kilometer de sterkste lopers en loopsters in haar ge lederen had. Was het de BAV-ploeg, die in novem ber vorig jaar de strijd op de 10 kilome ter in Soest in haar voordeel besliste, nu was het de beurt aan de Soesters om te laten zien dat de nederlaang van vorig jaar een sportieve vergissing was. Uit elke klasse werden de beste drie ge- klasseerden van beide verenigingen meegenomen voor het totaalresultaat. Met name de Pijnenburg-dames, onder aanvoering van Henny, Pot, die d.irekt een gat van bijna 5 minuten geslagen werd. Bij de senioren waren het weliswaar Gert de Ruygt in 15.32(!) en Dick van de Broek in 16.06, die respectievelijk le en 2e werden in het eindklassement, maar de plaatsen 2 t/m 8 waren voor de B A V-ers, die daardoor als ploeg slechts 35 sekonden op AV Pijnenburg verlo ren. De veteranen I-klasse was overduide lijk voor BAV, die hier 1.56 minuut te rugpakte van de achterstand, maar de veteranen II was voor de Soester ploeg, die hier de Baarnaars met 55 sekonden •terugwees. Oud-marathonkampioen van Neder land, Jan van Ginkel van BAV, reikte na afloop van de wedstrijden de wissel beker uit aan de tevreden en trotse Pij nenburg-trainer/ coach Wim van Dor- resteijn. Hij voegde er wel aan toe dat de BAV-ers er alles aan zouden doen om tijdens de 1 O-kilometerontmoeting in september Soest de wisselbeker weer mee naar Baarn terug te nemen. Competitie Op zondag 16 juni was voor de senio- ren-competitieploeg van de atletiek vereniging Pijnenburg de 2e wedstrijd in de 2e klasse van de distriktscompeti- tie. Na de le wedstrijd stond de ploeg op de eerste plaats, zodat een ieder zijn uiterste beste moest doen om deze plaats te behouden. Begonnen werd met de estafette 4 x 100 m., Ard Vermeulen, Hans-Peter Roel, Angelo v. Leyenhorst en Dave Brou wer zorgden voor een prima tijd van 45.1 seconden een verbetering van 0.8 seconden ten opzichte van de vorige keer. Dave Brouwer verbeterde zich op allebei zijn onderdelen, hij sprong 6.85 meter vér en hij liep 11.0 seconden over 100 meter. Op de 400 meter werden twee atleten ingezet. Paul van de Brink liep de beste tijd met 50.9 en Hans-Pe ter Roel zat daar met 51.8 bijna 1 se conde achter. Op de midden- en lange-afstand num mers werden weer veel punten gehaald door Dick van de Broek op de 1500 me ter met een goede tijd van 3.58.7 en Gert de Ruigt die iedereen achter zich liet op de 5000 meter met een tijd van 14.57.1. Op de 110 meter horden was het Ard Vermeulen die een prima race afleverde met een tijd van 17.3. Angelo van Leyenhorst presteerde goed op de werpnummers met een stoot van 10.09 meter met de kogel en een worp van 41.38 meter met de speer. Ard Ver meulen verbeterde zich nog met de dis cus ten opzichte van de vorige wed strijd, hij wierp nu 33.78 meter met de platte schijf, een verbetering van ruim 3.5 meter. Al met al een hele goede prestatie van de Pijnenburg-ploeg en dit resultaat betekent dat de ploeg mag gaan strijden om het kampioenschap in de 2e klasse van het distrikt West 1. De ze wedstrijd zal in september plaatsvin den. In Leiden werden een hele en halve ma rathon gehouden, waarbij twee Pijnen burgers acte de présence gaven. Jan van de Lee liep op deze drukbezette mara thon naar een prima tijd van 3.00.55. Roel Hoksbergen kwam uit op de halve marathon, die hij beëindigde in 1.46.54. Onbekenden hebben in. het weekeinde ingebroken in de kantine van de voet balclub S.O. Soest aan de Bosstraat. Uit de koeling werd een hoeveelheid bier weggenomen. Er worden ook sleutels vermist. Behalve de koelkast werden ook een stereokast en een cassettedeck vernield. De Soester politie heeft zondag een goede vangst gedaan. Met de aanhou ding van een Groninger werden tien tallen misdrijven opgelost, variërend van diefstal tot wapenbezit. De man (23) werd klemgereden op de Nieuweweg. Dat gebeurde nadat de po litie van Amersfoort een autodiefstal had gemeld. Tijdens een surveillance ontdekten Soester agenten de wagen. Een andere auto, die in Hilversum was gestolen, ging ervandoor, maar werd een dag later op de Schans teruggevon den. De aangehouden Groninger bekende de auto in Amersfoort te hebben gesto len. Hij werd gezocht in dertien politie districten en heeft bovendien vijf von nissen open staan. Vijftien leden van fietscrossclub Kings's Road Riders hebben zondag deelgenomen aan een wedstrijd in Bla- ricum. De prestaties tijdens de streek- cross waren wel degelijk om over naar huis te schrijven. In de open klasse werd Jorn Sterken- burg derde. Dennis Krol en Sander Kolb werden respectievelijk vierde en zesde. Bij de recreanten sleepte King's Road Riders vier eerste plaatsen in de wacht. Verantwoordelijk daarvoor wa ren Geert Demage, Gert-Jan Vlug, Ma rieke Demage en Manuel van de Berg. In de junioren klasse eiste Jorn Sterken- burg een derde plek op. Sander Kolb eindigde als tweede, terwijl Rudy Krol als zesde eindigde. Robin van de Wolk veroverde de eerste plaats bij de crui- sers. Vincent Govaard verdiende de .tweede prijs en Erwin Marsé kwalifi ceerde zich als zesde. Bij de experts benaalden Toine Marsé en Robin van de Wolk een eerste plaats. Dennis Krol en Vincent Govaard na men genoegen met een bronzen plak. De fietscrossers van King's Road Riders gaan komend weekeinde naar Heilo voor de Nederlandse kampioenschap pen. ixfauleuil. e In leder v.a. 2.995,- spakenburg De dertiende editie van de Klaarwa terloop begint volgende week woens dag om half zeven *s avonds met een wedstrijdloop voor basisscholieren. Om half negen klinkt het startschot voor het laatste onderdeel, de volks mijl over 5 kilometer. Het parcours leidt de deelnemers, even als voorgaande jaren, over de Wiardi Beckmanstraat, de Johannes Post- straat, de Klaarwaterweg en de Titus Brandsmastraat. De start- en finishlijn is getrokken bij de parkeerplaats bij Su per Van Doorn, samen met AV Pijnen burg organisator van de Klaarwater loop. Bedrijven Nieuw op het programma is de bedrij- ven-estafetteloop. Elke zaak kan in schrijven met teams van maximaal vier personen. Bedrijven mogen een ongeli miteerd aantal ploegen laten meedoen. De kosten per team bedragen tien gul den. Inschrijven kan bij Rene/ van Zee aandeTurfstreek 183. Betalen moet via een cheque. Er zijn bekers beschikbaar voor de drie beste dames- en heren- ploegen. Gemengde teams dingen mee naar de prijzen in de categorie voor he ren. Tijdens de Klaarwaterloop verzorgt Su per Van Doorn een braderie op het par keerterrein. Naast kramèn met versna peringen, staat een aantal oude am bachten in de schijnwerpers. Het gaat om glasblazen, houtbewerken en pot tenbakken. Als extra trekpleister heeft de bedrijfsleiding Eddy de Roo uit Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRA1NZN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd verzorgd door de Soester Schaakclub nel. Het Luchtmacht-mannenkoor "Groot Soesterbèrg" was op vrijdag 7 juni te gast bij het gemengd koor "Chorus Li- ne" in de aula van ziekenhuis Zonne gloren. De gasten, onder leiding van di rigent H.C. Janssen, brachten liederen ten gehore variërend van klassiek tot gospel en van traditionele tot kerkmu ziek. Vooral na de pauze kwamen de Luchtmacht-mannen, afkomstig uit het gehele land, goed voor de dag met voor al traditionele liederen, voorafgegaan door het "Vliegersgebed" en afgesloten met "The Gospeltrain". Terwijl het Luchtmacht-mannenkoor 'a capella zong, werd "Chorus Line" met Paul-Michél Tijssen als dirigent bege leid door André Emmen aan de piano, Sjors Emmen achter het slagwerk en Joop van Baaien met de elektrische bas gitaar. o', U nei gemengde Koor, dat ruim vijfjaar geleden als "Ziekenhuiskoor" begon, is onder leiding van P.M. Tijssen uitge groeid tot meer dan zestig leden. "Cho rus Line" liet vooral musicalmuziek uit de afgelopen twee decennia horen, maar muziek van o.a. Saint-Saëns en Mendelssohn en liederen van de Beat les worden eveneens door dit enthou siaste koor vertolkt. Het publiek, dat voor een uitverkochte aula had gezorgd, stak zijn waardering niet onder stoelen of banken. Vooral de gezamenlijke slotzang van beide koren, waarin zij het bekende nummer "Edel weiss" uit de musical "The sound of music" ten gehore brachten, werd met een ovationeel applaus beloond. De toegift in de vorm van een Russisch sol datenlied zorgde voor een kort, maar krachtig einde. i w d* Het gaat niet goed met burgemeester en wethouders van Soest. Voor de tweede achtereenvolgende maal ein digde het gemeentebestuur als laatste op het volleybaltoernooi voor ambte naren en raadsleden. Met de vijftiende plaats kwamen de bestuurders don derdag bij lange na niet in de buurt van de brandweer I die in sporthal Beu kendal de ambities van de zwetende ambtenaren bluste. In 1990 sprak burgemeester Hans de Widt de verwachting uit dat b en w in 1991 beter voor de dag zouden komen. Immers, destijds was het college nog maar net gevormd en reikte het niet ver der dan de zeventiende plaats. De Widt en co. konden de voorspelling niet waarmaken, waardoor de roep om ver vroegde verkiezingen toenam. Overi gens verschenen de wethouders Jan Menne, Frans Kingma en Jan Visser niet binnen de lijnen. De eerste twee schitterden door afwezigheid, terwijl Visser traditiegetrouw op de stoel van de scheidsrechter neerstreek. Visser ge noot ervan om in zijn eentje beslissin gen te mogen nemen. vlak van prestaties bleek het eerste team van de brandweer ongenaakbaar. Hoe wel POI in de poule sterker was, eindig den de brahdbestrijders dank zij een be ter doelsaldo dan dat van Gemeentebe langen Groen Soest op de eerste plaats. Dat leverde een ticket voor de finale op, waarin titelverdediger afdeling welzijn en interne zaken aan de andere kant van het net stond. Na 15-6 en 15-8 kon het sein 'brand meester' worden gegeven. Het toernooi kreeg daarmee een ver diende winnaar. het spel was geweest. De brandweer Soesterberg klom dit jaar, zonder lad derwagen, van veertien naar acht en de afdeling huisvesting voelde zich thuis op de negende plaats. Financiën kocht zich, evenals vorig jaar, in op tien en we gen/riolering/verkeer legde aan op de elfde plaats. Personeel/organisatie/ informatie werd slechts twaalfde, dit ondanks het feit dat dit team als enige de winnende brandweer op de knieën had gekregen. Het tweede brandweer- team eiridigde, bij de gratie van b en w, als voorlaatste. Voor het scheidsrechterskorps, onder wie een aantal leden van Stam/SoVo- Co, en de wedstrijdleiding was er na af loop in het kader van het alcoholmati- gingsbeleid een flesje wijn. Grote pech vogel van de avond was Aad Demage. De voorzitter van de personeelsvereni ging moest uitvallen met een enkelbles sure. Opgave: wit moet moeite doen om re mise te maken. 1. Tfl x f7! 1. Ke8 x g2+ 2. Tal - fl+!Kf7 x g7 3. Lg5 - h6+! Kg7 x h6 4. Tfl - f7 Dc7 - d8 5. Tf7 x h7+! en mat op de volgende zet. iffectievejaarrente na wettelijke lanbetaling 25*9 la Comfort financieringen. Jle aanbiedingen zijn erkrijgbaar zolang e voorraad strekt rijs- en drukfouten Jorbehouden. jegegeven, de weersomstandigheden tegen niet echt bij aan ideale om- lndigheden voor een avondfietsvier- pgse, maar het jaarlijkse evenement i Super van Doorn en Tempo Toer i in de boeken worden bijgeschre- i als een geslaagd festijn. Aan de |nde editie namen 336 fietsliefheb- i deel. In niet gering aantal had regenpakken 1 poncho's meegenomen of zelfs al fcgetrokken. De beschermpakken te- ii de regen waren voor het grootste peelte overbodig. Daarentegen re- hde het wel prijzen tijdens de afslui- Ig op donderdagavond, die zoals ge- ponlijk uitgroeide tot het hoogtepunt n de avondfietsvierdaagse. e vier trajecten van de fietsvierdaagse |dden de deelnemers door Soester- de Eempolder, Baarn en Lage en Soest. Onderweg passeer- ze diverse fraaie plekjes. Bij aan- na de vierde tocht werden de deelnemers opgewacht door het mu ziekgezelschap De Vallei Blazers uit Amersfoort onder leiding van Jan Apon. Snel werd duidelijk dat Super van Doorn weer flink had uitgepakt. Be drijfsleider J. Riemer en secretaris J. Henning van Tempo Toer zetten de prijswinnaars in de schijnwerpers. Dat gebeurde op het parkeerterrein bij de supermarkt aan de Wiardi Beekman- straat, waar ook een aantal met lekker nijen ingerichte kramen van Van Doorn stonden opgesteld. Een moeder en dochter, uitgedost als Chinese Vrouw en clowntje, kregen een draagbare kleurentelevisie mee naar huis voor de meest originele 'outfit'. De als ijsbeer vermomde deelnemer ont ving twee cd's, de kleine wegpiraat kaapte een horloge weg en een groep clowntjes mocht een puzzel en een bad laken verdelen. De zeerover kan voor taan muziek opnemen met zijn nieuwe cassetterecorder, terwijl het kleine 'roodkapje' naar muziek kan luisteren, via een walkman. Een groep EHBO-ers won een radio. Onder de goede inzenders van de tradi tionele prijsvraag werden tien prijzen verloot. De trekking leverde de volgen de gelukkige Soesters op: Draagbare radio: W. Wolfsen, Troel- strastraat 47; Walkman: W. Daan, Veenbesstraat 416; Luchtbed: G. Smits, Olijkeweg 11; Buddy: C. van Oostenbrugge, Albert Hahnweg 24; Rugzak: A. van 't Klooster, Oude Utrechtseweg 56; Flintstone badlaken: D. Reinders, Spinet 46; Badlaken: Muis, Koninginnelaan 91; Flintstone: A. Schuurhannes, Smitsweg 285; Flint stone puzzel: Hornsveld, Groen van Prinstererstraat 39; Videobanden: J. Rupert, Ereprijsstraat 65. Druk is het altijd tijdens de avondfiets vierdaagse. Ook dit jaar tijdens de tiende editie van het evenement pakten honder den mensen hun tweewieler. Foto: Goos van der Wilt. Apeldoorn gestrikt voor optredens. De bandparodist geeft twee voorstellingen. Liefhebbers van dit soort amusement moeten zorgen dat ze om kwart voor acht en rond half negen ter plekke zijn voor de shows van De Roo. Programma Het programma ziet er als volgt uit: 18.30 uur: Wedstrijdloop basisscholie ren, 1 mijl, kosten 2,50 gulden. 19.00 uur: Recreatieloop basisscholie ren, 1 mijl, kosten 2,50 gulden. 19.15 uur: Wedstrijdloop middelbare scholieren, 1 mijl, kosten 2,50 gulden. 19.30 uur: Recreatieloop over 1 of 3 mijl, kosten 2,50 of 3,50 gulden. 20.00 uur: Bedrijven estafetteloop, 4 x 1 mijl, kosten 10 gulden per team. 20.30 uur: Volksloop over 5 mijl, kos ten 5 gulden. Start 24ste aflevering dinsdagavond vorieten voor de zege aan te wijzen. Onder hen Johnny Broers uit Maar tensdijk, Dennis van der Meyden le Westland klassement 1991), Ton Zwiers (Badhoevedorp) en Frans Berrens (Nieuwegein). Van de Tempo Sachs-formatie be hoort onder anderen Kees van de Akker tot de kanshebbers. Mario van Baarle, die vijf keer Nederlands kampioen op de baan werd, mag niet worden uitgevlakt. Paul Bartels die in Olympia's Ronde door Nederland in het algemeen klassement de tien de plaats opeiste, behoort eveneens tot de favorieten. Verdiend Het volleybaltoernooi werd geken merkt door een sportieve sfeer. Op het In de strijd om de derde en vierde plaats versloeg Groen Soest het team van groenbeheer met twee keer 15-11. De nieuwe politieke partij boekte daarmee een forse zetelwinst. Tijdens de vorige editie was Groen Soest op de achtste plek blijven steken. De combinatie van sport en recfeatie en bouw- en installa tietechniek moest genoegen nemen met de vijfde plaats, net voor burgerzaken. De sociale dienst werd zevende. Dat re sultaat wekte de indruk dat er bij de tweede plaats van vorig jaar fraude in Ondanks de elegante acties van burge meester Hans de Widt eindigden b en w als laatsten op het jaarlijkse volleybal toernooi voor ambtenaren en raadsle den. Bedrijfsleider J. Riemer van Super Van Doorn reikte na afloop van de fiets vierdaagse medailles uit aan de deelne mers. De 24ste Ronde van Soest gaat dinsdagavond van start. De ren- en toervereniging Tempo Toer heeft het parcours uitgezet op de Wiardi Beckmanstraat, Johannes Pos straat, Klaarwaterweg en Titus Brandsmastraat. Om zes uur begint het programma met een wedstrijd voor B-amateurs en veteranen. Het klapstuk van de avond begint om half acht. Dan wor den 75 A-renners weggeschoten. Ze moeten honderd kilometer afleggen. Start en finish zijn te vinden aan de Wiardi Beckmanstraat. Volgens de organisatoren van Tem po Toer zijn er ten minste twintig fa- Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15