Felicitaties voor prins Bernhard DOE HET ZELF MET HET CREATE-A-PRINT VERGROTINGSWONDER VAN WILLEM VAN OOSTEN SEC krijgt kassa Soester Natuurbad ssSSSïSSssb Beleefde maar zeer koele ontvangst structuurvisie van WD-werkgroep voor 'SOESTDIJ WOENSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 11 Willem van Oosten Totografie geeft u in 3 minuten een stoomcursus 'creatief kleurvergroten': Geen ring Dolkstoot Willem Van Oosten. Van Weedestraat 147. Tel. 25942. Naast Jac. Hermans Intercity HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Jongens bekennen inbraken in Soest SOESTER COURANT Bij felle brand bedankt Groart Car Reconditioning Brandweer Soest, Politie Soest, alle vrienden en kennissen voor de snelle hulp. Bij wederopbouw voor de bouwvak wordt het bedrijf weer gerealiseerd dank zij Bouwbedrijf Westerveld, Firma Jensma en Soester Slopersbedrijf, Stam Soest, Nefkens Soest en verhuisbedrijf Van Buuren. (Pk 'Horizontale discussie' maakt tongen los 4 'P 20x25, 21x35 cm KODAK 'JflirieW" godsnaam die flats op de Eng be dacht?" vond een ander, die ernstige problemen had met de voortschrijden de verstedelijking van Soest. "Waarom moet Soest zo nodig een stad worden, dan worden we straks inderdaad gean nexeerd door Amersfoort, net als Hoogland." Hij vond het onvoorstel baar dat Brunekreef repte over "rare open plekken" die nog bebouwd kon den worden en zag de noodzaak niet om de bevolking op het peil van 40.000 te houden. Dat eerbied voor de Eng niet overal aanwezig is bleek vervolgens uit de sug gestie die dan maar vol te bouwen, zoals een van de aanwezigen opmerkte. "Dat lijkt me zo'n ramp niet." Op Brune- kreefs uitvoerige uiteenzetting over de natuurhistorische waarde van de Eng reageerde hij met een kortaf: "Dan bouwen we maar om die grafheuvel heen..." De werkgroep kiest bewust voor veel woningbouw in O verhees - "Het Veen is toch al grotendeels verloren", aldus Brunekreef - in plaats van de Koningin- nelaan/Jachthuislaan, die overigens ook op het lijstje staan, maar dan van wege hun "lelijke achterkant" die om "afronding" vraagt. De bouw van "blokkendozen" achter de Korte Brinkweg - volgens de werkgroep kan dat makkelijk, omdat er een aanzienlijk hoogteverschil is met bijvoorbeeld Hoog-Soestdijk - viel zeker niet in goe de aarde. "Dat is een typische Soester oplossing, die het allemaal niet mooier maakt. Van een afstand zie je 't mis schien niet, maar wél van dichtbij." Vooral.de plannen die de werkgroep met de Van Weedestraat voorheeft maakte de tongen los. Met name de be woners van de "groene driehoek" (Korte en Lange Brink), maar ook an dere Soestdijkers maakten duidelijk dat er wat hen betreft geen "ring" hoeft te worden aangelegd om de winkeliers te plezieren. Dat zo'n ringgweg niet bre der dan drie meter hoeft te worden (a la de Praamgracht) vonden sommigen ronduit ongeloofwaardig. Bewoners van de Prins Bernhardlaan vreesden dat hun straat uiteindelijk alleen maar drukker wordt (ook zonder Albert He- ijn op de hoek) als het Nassauplantsoen wordt afgesloten. Elke voorgestelde verbetering van het winkelcentrum zal op bezwaren blijven stuiten en geen van de omwonenden plengt tranen om het gevreesde weg ebben van winkels of het voortbestaan van het kooplek. "Dit is gewoon een Op deze kaart zijn de lokaties aange geven waar volgens de VVD-werk groep in de toekomst gebouwd moet worden. stuk verstedelijking van een boeren dorp," was de reactie op de plannen voor winkels en gestapelde woning bouw op de half-ondergrondse par keergarage, die de werkgroep zich heeft voorgesteld. Brunekreef verdedigde de plannen manmoedig, maar kreeg van Winkel- kring-voorzitter Nota als het ware een dolkstoot in de rug toen $eze het pu bliek voorhield dat de winkeliers zélf ook niet zitten te wachten op grootscha lige uitbreiding. Volgens Nota ont breekt daarvoor het draagvlak en zijn de ondernemers al tevreden met het op vullen van de lege plekken aan de win kelstraat. Zeer opmerkelijk was de reactie van een bewoner van een monumentale boerderij aan de Korte Melmweg, die volgens de werkgroep beter kan wor den afgebroken en aan de andere kant van het spoor weer opgebouwd. "Ik hoor hier vanavond dat m'n huis wordt verplaatst..." Hij zag weinig in verster king van het winkelcentrum - dat op ge spannen voet staat met het milieubeleid - en bovendien geen rekening houdt met ontwikkelingen op het gebied van teleshopping en het auto-ontmoedi- gingsbeleid vanuit Den Haag. Brune kreef meende dat het allemaal zo'n vaart nog niet zou lopen. Pleidooien klonken ook voor een ande re ring-route, met name vanaf de brandweerkazerne, en verplaatsing van het winkelcentrum naar de Dalweg - "dat is veel logischer" - maar volgens Brunekreef zou zo'n oplossing alleen haalbaar zijn als Soest helemaal op nieuw gebouwd zou kunnen worden. Over de plannen voor Soest-Zuid werd nauwelijks gesproken. De verkeersaspecten van het plan ble ken al eerder becommentarieerd te zijn door de Spoorwegen en Centraal Ne derland. Aansluiting van de spoorlijn Utrecht-Baarn op het intercitynet bij Hilversum schijnt onmogelijk, aldus Brunekreef, omdat er geen kruising kan plaatsvinden met de lijn Amersfoort- Amsterdam. Wel staan de NS niet per sé afwijzend tegenover het idee om de Intercity eenmaal per uur in Baarn te la ten stoppen en krijgt station-Baarn over een paar jaar een nieuw perron voor de lijn naar Soest/Utrecht, die zeker niet zal worden opgeheven. De kwartiers-busdieiist die de werk groep voorstaat zit er volgens de bus maatschappij niet in. Om het half uur, dat kan nog net, maar qua aanbod en kosten is een hogere frequentie onhaal baar. Brunekreef dacht dat een ge meentelijke subsidie in dat verband wel gepast zou zijn: "Waarom wel voor het zwembad, het gemeentehuis en de bi bliotheek, en niet voor het openbaar vervoer...?" De WD-werkgroep vindt dat de pro blemen op de Ossendamweg/'Vondell- aan moeten worden opgelost door een lange tunnel, maar ook dat ontlokte het nodige commentaar aan de aanwezi gen. "Een tunnel in een dorp als Soest...? Dat is toch ten hemel schrei end. Waar zijn we in hemelsnaam mee bezig, Soest heeft al lang z'n grenzen bereikt!" De werkgroep noteerde alle opmerkin gen en zal die, indien mogelijk, in het definitieve plan verwerken. Of alle commentaren gehonoreerd zullen wor den lijkt twijfelachtig, gezien de strijdig heid met het eigen plan. Brunekreef be loofde de aanwezigen alles nog eens goed te zullen overdenken. "HEEL GERUSTSTELLEND Als één van de weinige overblijfsels van het Soester Natuurbad wordt het kassahok op de dieplader gezet. Foto: Goos van der Wilt. Het kassahok werd met een dieplader vervoerd. De spoorwegovergangen op de Soesterbergsestraat en de Nieuweweg vormden geen obstakel. Niet alles van het Soester Natuurbad is verloren gegaan. Het kassahok staat vanaf vorige week bij de ingang van het terrein van SEC. Met de aanhouding van twee jongens heeft de politie drie inbraken opgelost. Het tweetal werd vorige week opge pakt na een inbraak aan de Koningin- nelaan. Daarvoor hadden ze uit de sportzaal aan de Paulus Potterlaan een horloge gestolen. Eén van de jongens was ge zien door eert getuige. Ruim een uur na die melding ontdekte een bewoner van de Koninginnelaan dat zijn cassette recorder in de tuin klaar stond voor transport. De jongens, veertien en zestien jaar, werden kort daarop aangehouden. Ze bekenden ook een woning aan de FC Kuyperstraat te zijn binnengedrongen. Daar namen ze een portemonnee met twee betaalcheques en een bedrag van tien gulden mee. Waar het tweetal niets mee te maken had, is de diefstal van een radiocassette recorder uit een auto aan de Soester bergsestraat. De 23-jarige eigenaar uit Putten had zijn wagen daar tijdelijk ach tergelaten. Het gebouwdoor de firma Van Asch met een dieplader van het voormalige zwembad aan de Van Weerden Poel- manweg naar de Bosstraat vervoerd. Het transport, dat ongeveer een half uur in beslag nam, verliep zonder pro blemen. Tussen de fundamenten van de kassa lagen onder meër oude zwemkle- ding en een groot aantal fietssleuteltjes. Vrijwilligers van SEC geven de kassa een opknapbeurt. Een aantal ruiten moet worden vervangen. Daarnaast zal de kassa de vertrouwde groenwitte kjeuren van de voetbalvereniging krij gen. Bij de start van het nieuwe voetbal seizoen wordt de aanwinst officieel in gebruik genomen. Het oude hokje aan de linker zijde van de ingang wordt weg gehaald. De nieuwe kassa staat aan de rechter kant. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Nu bij elke Create-a-Print vergroting een fotolijst met maar liefst 20% korting! Lijst uw eigengemaakte kleurvergroting gelijk in. Willem van Oosten Fotografie biedt u tijdelijk een bijpassende fotolijst aan met fikse korting! Bh 2i maakt u Mt eigen creatieve kleurvergretiHg: Een leger van oud-verzetsstrijders, voormalige militairen en onderscheiden burgers heeft zaterdag prins Bernhard ge feliciteerd met zijn tachtigste verjaardag. De prins verjaart overigens pas komende zaterdag. Bernhard schudde de hand van velen onder de ongeveer drie duizend mensen die de stichting Eerbetoon had uitgenodigd. Hij ontmoette een groot aantal mensen die hij in de Tweede Wereldoorlog van nabij had meegemaakt. Na een korte toe spraak inspecteerde de prins de oud-militairen. Ook prinses Juliana en kroonprins Willem-Alexander waren bij het voor uitgeschoven verjaardagsfeestje aanwezig. Foto: Herman van Dam "We hebben veel waardering voor uw moed, maar weinig voor de inhoud van uw plannen." Zo reageerde een van de deelnemers vorige week aan de openbare en langdurige discussie over de "eigen" structuurvisie, die een werkgroep van de WD-Soest had op gesteld en in een wat genoemd werd horizontale discussie aan de bevolking voorgelegd. Het plan kreeg een op merkelijk beleefde, maar zeer koele ontvangst. Ongeveer honderd belangstellenden - waarvan volgens insiders niet meer dan een kwart VVD-ers - bevolkten de zaal van Darthuizen, waar de werkgroep lo kaal onder leiding van S. Brunekreef het plan presenteerde, compleet met vi deofilm, overhead-projectie, foto's en ingetekende plattegronden. Brune kreef maakte eens te meer duidelijk dat er nog geen sprake was van een "poli tiek" standpunt, omdat de fractie daar over zelfstandig pas in november be slist. De reacties van het publiek wor den zeker meegewogen bij het uiteinde lijke plan. Die reacties waren niet mals, al werden de bezwaren doorgaans op een beleefde manier naar voren gebracht, wat bij de presentatie van de gemééntelijke con cept-plannen waarachtig wel eens an ders is geweest. Het voorstel om de toekomstige bouw van 1500 woningen - ook de VVD kiest voor handhaving van het huidige inwo nertal, en dan zijn er ongeveer zoveel huizen nodig - voor ongeveer de helft te laten plaatsvinden achter de Clemens- straat in Overhees leidde nog niet tot veel protest, maar voor de lokatie tus sen de Stadhouderslaan en de spoorlijn kreeg de werkgroep de handen niet op elkaar. "Doe maar aan de voorkant, daar zitten wij toch nooit," aldus een bewoonster, die haar achteruitzicht in teressanter vond dan de knotwilgen voor. Een ander protesteerde tegen de aan tasting van het kwetsbare polderland schap daar - "dan is er niks meer veilig" - en vond dat er eigenlijk alleen maar "ingebreid" mocht worden. Een WD- lid - toch al gepikeerd omdat er niet eerst een besloten vergadering had plaatsgevonden waarin de plannen aan de eigen achterban waren voorgelegd - maakte ernstig bezwaar tegen de voor genomen hoogbouw aan de noordelijke dorpsrand: "Waar bent u mee be zig...?" Charmant dorp "Ik ben hier komen wonen omdat Soest een charmant dorp is. Wie heeft in Ta en jMÏten af 13*1S em oreave-a-Priat VERGROTINGEN IN' Neemt u plaats achter de Kodak Create-a-Print. Lees de gebruiksaanwijzing en begin met'het maken van uw kleurvergrotingen. Heel gemakkelijk: u voert uw kleurnegatief in de computer in en ziet dé beelden daarvan direkt op een heldere monitor verschijnen. Nu kunt u kiezen. Het formaat bijvoorbeeld (13x18, 20x25 of. 28x35 cm) én... nog leuker, de beelduitsnede! Haal een detail uit uw foto naar voren en met een druk op de knop presenteert de Kodak Create-a-Print luttele minuutjes later een haarscherpe kleurvergroting. Natuurlijk alléén bij Van Oosten Fotografie. Vooroplopen in fotografie is en blijft de grote hobby van Willem van Oosten. Dat bewijst hij ook nu weer. En u profiteert daar als eerste van. Willem van Oosten nodigt ook hierbij uit om plaats te nemen achter de magische kleurvergrotingsmachine van Kodak. Probeer het zelf en merk hoe leuk creatief kleurvergroten is. Een magische - maar zeer eenvoudig te bedienen - machine die er voor zorgt dat elke door uzelf gemaakte vergroting haarscherp en uitstekend van kleur is. De Create-a-Print staat dagelijks voor u klaar. Elke werkdag kunt u achter de Kodak Create-a-Print plaatsnemen. Om zelf kleurvergrotingen te maken van uw meest geliefde foto. De mogelijkheden van deze kleurvergrotende machine zijn legio. Denk eens aan toepassingen voor hobby, verfraaiing van offertes, origineel kado-idee en een nóg leuker foto-album! plaats achter de magi sche Kodak Create-a-Print machine. Voer uw Jm kleur negatief in. 5 Kies het gewenste formaat (lig gend of staand). Bepaal de H" beelduit snede. 5 Maak de af druk door één druk op de knop. V Een paar (y minuten later een verbluffend resultaatl

Soester Courant | 1991 | | pagina 11