OPRUIMING HALVE PRIJS óchmtitnalwo Combi Van Essen morgen weer geopend Nieuwbouwproject CB-Apeldoorn wordt min of meer Soester 'onderonsje' Soest 50 jaar geleden r cmoAor NSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 17 ïKENV A^Wandelaar Zaak richt zich op foto's en video-apparatuur Bouwtekeningen worden per computer uitgewisseld Wandelen met de boswachter ELK 2e ARTIKEL SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Gekneusde ribben en hersenschudding na botsing auto's Centrale verwarming Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Boek van de Week Wolfgang Amadeus Mozart Accountantskantoor J.H. Braber RA 27 juni 1941 Bekendmakingen kan 't natuurlijk mis hebben, volgens hem is tegenwoordig al- dit leven een uitdaging. 1 van tegenwoordig is om uit de te komen vallen. Meest recente jeeld dat van die 82-jarige oma volgens zeggen bij haar volle ver- B, per parachute aan een vrije val >n, vervolgens acht minuten tussen el en aarde zweefde en tenslotte in drooggelegde land van Almere grond onder de stokoude spata- benen kreeg, dj niet gestoord is, dan in ieder ge- wel haar kinderen en kleinkinde die met hun instemming, enthou- me en applaus een bijdrage lever- i de dood voor hoogbejaarden toe- kelijker te maken, ge mensen, zich sporters noemend, )ben in sommige gevallen met deze gankelijkheid ook een exclusieve atie. In de bebouwde kom rijden ze bezetenen op bromfietsen en in au- s, erbuiten op een daartoe aange- st circuit in de hoop er net zo wan- iltig te mogen uitzien als Niki Lauda. nis lees je ook over mensen die bij in volle verstand een poging wagen ;n of ander levensgevaarlijk hoogge- ;rgte te beklimmen. Een dag of wat |ter wordt er dan niet zelden melding maakt van het "droevige" feit dat ze bevroren toestand als opgerolde au- irken zijn teruggevonden, lok in opmars is om je in een mandje oor een ballon te laten optrekken. ]en opvallend gebeuren dat is afge- temd op dat deel van de mensheid, lat door verheven idealen plotseling vordt bevangen. Zouden deze halve ;are luchttoeristen, in hun honden- nand voor volwassenen, soms in de eronderstelling leven dat ze met het volbrengen van een ballonvaart iets van hogere orde ontlenen? Let op Arie's woorden. Als 't weer wat bijtrekt, zon en blauwe lucht zich ein delijk laten zien, gaat "t straks weer spitsuur in de lucht worden. Rollen de bolvormige met gas gevulde zakken weer over Soest heen. Iets voor onze wethouder van verkeer, meisje Swin- kels, om daar een seen stokje voor te steken, zogezegd een ballonnetje door te prikken. Als we terecht bekeuringen krijgen omdat we in "Hobbeldam" tien kilometer harder rijden dan is toe gestaan, dan dient de ballonvaarder, die zonder te mikken op eigen initia tief kilo's lood dropt, om voor het don ker thuis te zijn, ook te worden aange pakt. Je zal toch maar met je LAT-rela- tie in bad zitten en ineens onaange kondigd een ballon met tien kilo lood door het dak van je huis krijgen. Schrijf je relatie of je huis, misschien wel allebei, dan maar af. Het zou overigens typisch iets voor de gemeente Soest kunnen zijn om in de ze het voortouw te nemen. Wie zich als gemeente onsterfelijk be lachelijk maakt door te gaan hakke takken over de toegestane hoogte van een schutting die aan een particulier toebehoort en vervolgens door de Raad van State in het ongelijk wordt gesteld zal zonder twijfel scoren in de rubriek "opmerkelijke initiatièven van Nederlandse gemeenten". Wie alleen maar ja of nee in huis heeft als 't erom gaat een gehandicapte top- ruiter al of niet een bouwvergunning te verstrekken voor een "Hans en Grietje-woning" mag zich de kans om een hogerop beleid te voeren niet laten ontgaan. Wie huisregels voor alcoholgebruik voorschrijft die tegen de drooglegging van Soest anno 1991 aanleunen, be sluit om in een periode van wereldwij de politiek en militaire ontspanning in Soest/Soesterberg extra sirenes voor het maandelijkse proefalarm te plaat sen, mist het bestuurlijke "met beide benen op de grond" bewustzijn. Het is in Soest als met de elf sirenes die zich iedere eerste maandag van de maand laten horen: om te janken. ARIE WANDELAAR RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 "Een foto? Nee, liever een andere keer. Op dit moment zijn we nog volop bezig." Dick van Essen liep maandag morgen nog van hot naar her in zijn winkel aan de Zuidpromenade. De zaak voor foto's en video-apparatuur gaat morgen weer open na enkele we ken, waarin de verbouwing veel aan dacht kreeg. De klanten van Combi Van Essen kon den de laatste week niet eens naar bin nen. Hun geduld werd door Van Essen op de proef gesteld, maar die 'opoffe ring' blijkt het wachten nu dubbel en dwars waard. Toegegeven, eigenlijk had Van Essen maandag het rijk al voor zich alleen ge had om zijn veelheid aan artikelen een plaats te geven. Het belangrijkste is ech ter dat hij het nieuwe gezicht van de zaak vanaf morgenochtend kan presen teren. Kiezen De optiek en de hard- en software be horen, wat Van Essen betreft, tot het verleden. Hij richt zich alleen nog op de foto- en video-afdeling. "De ruimte voor die twee afdelingen werd te klein en dan moet je kiezen. Dan trek je de conclusie dat de computers eruit moe ten. .Ais f-^oboeren hebben wij van oudsher verstand van foto's en video's. Je kunt overal een video kopen, maar in de bruingoedsector, waar ze radio's en televisies verkopen, hebben ze de ken nis niet in huis. Voor de accessoires en de service moetje in een zaak als de on ze zijn. Wij kunnen omgaan met lenzen, met objectieven en wij bieden een com pleet pakket eromheen. Daar zit het verschil. Wij kunnen mensen helpen die een goed advies nodig hebben." Het interieur van Van Essen heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Met een oppervlakte van negentig vierkante meter is de foto-afdeling anderhalf keer groter dan voorheen. De overige veer tig vierkante meter zijn gereserveerd voor video-camera's en alle denkbare accessoires. "Wij hebben nagenoeg het hele assortiment in huis en alles staat demonstratieklaar. Als iemand komt voor montage- of trucage-apparatuur, moet je kunnen laten zien wat je te bie den hebt. En dat kan nu. Ik denk dat wij in de regio het grootste assortiment van alle foto/videospeciaalzaken hebben", stelt Van Essen. Hij heeft in zijn winkel vanaf morgen tevens kleurentelevisies op de planken staan. En dat is een nieuwtje in de 52-jarige geschiedenis van Van Essen. Jubilaris Dicks vader begon in 1939 aan de Birk- st'raat, op de hoek met de Soesterberg- sestraat. De zaak werd in de loop der ja ren verschillende, keren uitgebreid en verbouwd. In 1966 verscheen Dick in de winkel. Hij zit eind dit jaar 25 jaar in de zaak die in 1985 verhuisde naar de Zuidpromenade. Tot voor kort ver kocht de zilveren jubilaris-in spé ook brillen en computers, maar die artikelen hebben plaats moeten maken voor de foto- en video-afdeling. "Je zou misschien verwachten dat alles een smak geld moet gaan kosten, maar dat is dus niet de bedoeling", gaat Van Essen verder. "Wij willen echt concur rerende prijzen hanteren. Kijk, een col lega in de omgeving van Soest doet alsof hij de goedkoopste in de regio is, maar hier krijg je dezelfde spullen voor de zelfde prijs. De produkten moeten be taalbaar blijven en dat zijn ze ook bij mij." Van Essen opent morgen weer de deu ren van zijn zaak in Soest-Zuid. "We hebben enkele weken een noodwinkel- tje gehad en de zaak is een week geslo ten geweest. Maar de klanten krijgen er veel voor terug. Dat merken ze wel, zo dra ze ons bezoeken." Het gigantische nieuwbouwproject voor het hoofdkantoor van de verze keringsmaatschappij Centraal Beheer in Apeldoorn wordt voor een belang rijk deel gerealiseerd door Soester on dernemers. Architectenbureau Jan Peters en het bekende constructie bureau Krabbendam-Boerkoel heb ben er in elk geval een groot aandeel in. Architect Jan Peters kreeg onlangs de opdracht voor het definitieve ontwerp van het nieuwe kantoor, waarmee een investering van zo'n 84 miljoen gulden gemoeid is. Vorig jaar won hij de speci aal voor dit project uitgeschreven prijs vraag voor het voorlopige ontwerp, waarmee hij een aantal vooraanstaande Nederlandse architectenbureaus de pas afsneed. Inmiddels heeft Peters - die zo langzamerhand als "huisarchitect" van Centraal Beheer kan worden be schouwd - ook de opdracht gekregen voor het ontwerp van een nieuw divisie kantoor van C.B. in Brussel. De bouw van het complex in Apel doorn begint in december en daarbij is een andere onderneming - het con structiebureau onder leiding van de Soester politicus Kees Boerkoel (voor zitter van de PvdA-fractie in de ge meenteraad) - ten nauwste betrokken. Zowel Peters als Boerkoel staan aan het hoofd van een snelgroeiende en geren ommeerde onderneming, die met dit gigantische project veel eer inleggen. Ze werkten al eerder samen maar be schouwen het kantoor van de verzeke ringsmaatschappij - in grootte de derde van het land - als een zeer aantrekkelij ke "kluif'. Het kantorencomplex gaat bestaan uit een viertal torens, elk gesitueerd rond om een grote binnentuinen ("atrium"). Het totale gebouw moet onderdak gaan bieden aan meer dan 1000 médewer kers. Een van de opmerkelijkste toe passingen van nieuwe bouwkundige in zichten is dat het gebouw geen of nau welijks traditionele verwarming zal kennen; de isolatie (door de "klimaat gevel") en de warmte die wordt afge scheiden door mensen en apparatuur voorkomen dat er aan stookkosten veel moet worden uitgegeven. Autocad Een van de belangrijkste redenen voor de samenwerking ti^sen Peters en Boerkoel bij dit mammoet-project is de beschikbaarheid van een van de mo dernste snufjes op het gebied van de produktie en uitwisseling van bouwte keningen: de "Autocad". Dat is een professioneel, computergestuurd ont- werp-programma, waarmee de teke ningen in een mum van tijd kunnen worden vervaardigd, veranderd en ge bruikt door alle bij de bouw betrokken instanties. Het systeem is opgebouwd uit "lagen", die de verschillende bouw disciplines over elkaar heen kunnen projecteren. De tekeningen kunnen on derling heel simpel worden uitgewis seld: per modem of per diskette, en het spreekt vanzelf dat daardoor niet alleen een belangrijke tijdwinst wordt ge boekt, maar ook eventuele misverstan den worden voorkomen. De coördinatie van het gehele project is in handen van architectenbureau Pe ters, dat sinds kort - als een van de eer ste Soester bedrijven - over het Auto- cad-systeem beschikt, waarbij de heer Ton Burgering als projectleider op treedt. Bij Krabbendam-Boerkoel - dat sinds enige tijd al uitstekende ervaring heeft opgedaan met het systeem - is chef-de-bureau André Schokker ten nauwste betrokken bij de opzet en de uitwerking van deze uiterst moderne manier van communicatie bij bouwpro jecten. Thermische plotter In het Autocad-systeem worden de te keningen gemaakt op de computer en vervolgens via een thermische plotter op papier gezet. Dat is een kwestie van een paar minuten; de gebruikelijke "penplotters" doen daar normaliter ze ker een half uur over. De tijd die dan nodig is om de tekeningen voor te leg gen aan de andere bouwdisciplines is een kwestie van seconden. Bij Peters is de komst van deze geavan ceerde ontwerptechniek onlangs met gepaste vreugde gevierd. Gezien de snelheid waarmee gewerkt wordt is er momenteel zelfs sprake van een zekere overcapaciteit op de thermische plot ter, zodat directeur Jan Peters het ge bruik daarvan ("voor een vrienden prijsje") kan aanbieden aan collega's. Een 'artist's impression' van een van de vier kantoortorens van CB in Apel doorn. Staande v.l.n.r. André Schokker, Kees Boerkoel, Ton Burgering en Jan Peters op de voorgrond operator Jaap Zwarts aan het werk met het Autocad-systeem. In de maanden juli en augustus organi seert Staatsbosbeheer weer rondwan delingen onder leiding van de boswach ter door de boswachterij "De Vuur- sche". Bij voldoende belangstelling (minimaal zeven personen) vertrekt boswachter André Wiersma elke dins dagmiddag vanaf Kasteel Groeneveld te Baarn en elke woensdagmiddag van af het kampeerterrein "De Zeven Lin den", voor een wandeling van 1,5 uur. Beide rondleidingen beginnen om 14.00 uur en zijn gratis. Ijskelder Elke dinsdagmiddag, te beginnen op 2 juli, neemt boswachter Wiersma u mee voor een wandeling door het geheel ge renoveerde park Groeneveld. Dit land goed staat bekend als één van de meest gave voorbeelden van een Engels land schapspark in Nederland. Tijdens de tocht kan men het zelf ervaren, het schitterende lijnenspel van vijvers, pa den, weilanden en bossen. Onderweg komt men nog 300 jaar oude eiken, een reigerkolonie en een ijskelder tegen. Deze in de l£e eeuw gebouwde onder grondse ijskast is onder leiding van de boswachter te bezoeken. De paden over het landgoed zijn goed begaan baar. De tocht is dus ook geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. Heide of bos Op woensdagmiddag is het vertrekpunt het kampeerterrein "De Zeven Linden' van Staatsbosbeheer, gelegen aan de weg Baarn-Hilversum. In dit gedeelte van de boswachterij heeft de boswach ter twee rondwandelingen uitgezet: één naar het heideterrein "De Stulp" en één naar het bosgebied "de Hoge Vuur- sche". Deze wandelingen wisselen el kaar wekelijks af. Oude lanen Op woensdag 3 juli neemt de boswach ter u mee voor een ontdekkingstocht door "de Hoge Vuursche". De vele la nen en vijvers herinneren hier nog aan de tijd dat dit bosgédeelte bij het kasteel "De Hooge Vuursche" behoorde. Naast het produceren van hout pro beert Staatsbosbeheer hier ook de lanen en vijvers in stand te houden. Dat dit niet eenvoudig is, zal men dan zelf erva ren. Tevens laat de boswachter iets zien over de aantasting van zure regen. Deze tocht leidt over redelijk begaanbare we gen. Wilde koeien De daaropvolgende woensdag, 10 juli, gaat de wandeling naar "De Stulp". Hier is Staatsbosbeheer begonnen met begrazing met Franse koeien. Deze dieren moeten de boswachter hel pen de vergrassing tegen te gaan. Tij dens de wandeling wordt ook nog een bezoek aan "Het Pluismeer" gebracht, en oud heideven dat normaal voor het publiek is afgesloten. Vanwege de mul le paden is deze rondleiding niet ge schikt voor mensen die slecht ter been zijn. i (Zie onze spelregels in de zaak) Twee vrouwen zijn gewond geraakt na een aanrijding op de Koningsweg. Een zestigjarige Soestse kneusde haar rib ben, terwijl haar bijrijdster (30) een hersenschudding opliep. De botsing werd veroorzaakt door een man uit Soest. Hij sloeg linksaf om de Eigendomweg in te rijden en zag de te gemoetkomende wagen over het hoofd. De zestigjarige man bleef ongedeerd. Beide personenauto's moesten worden weggesleept. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Volksuniversiteit is gesloten van 1 juli tot 26 augustus In augustus ontvangt u de folder, waa rin alle informatie vermeld staat over de cursussen die in het najaar beginnen. Op maandag 26 augustus is het kantoor weer geopend van 10.00 tot 12.30 uur en staan de medewerkers van de Volks universiteit voor u klaar. Er komen ook extra inschrijfdagen en een Open Dag op zaterdag 31 augustus van 9.30 tot 13.00 uur. Bridge Deze cursus is bedoeld voor de 'echte" beginners. Ieder jaar bestaat er grote belangstelling voor deze cursus,zodat een aanbeveling nauwelijks nodig is. In januari 1992 zal een vervolgcursus van 10 lessen mogelijk zijn. Er worden twee beginnerscursussen gegeven. De eerste cursus start op dinsdag 24 september van 20.00 tot 22.00 uur. Docente: me vrouw M. Zwiers. De tweede cursus be gint op donderdag 26 september van 20.00 tot 22.00 uur. Docente: me vrouw J. v.d. Burch. Aantal lessen: 12. Cursusprijs: f 140,-. Adres voor beid cursussen: Noorderweg 85. Voor de tweede keer dit jaar organi seert de Volksuniversiteit een "Stu diekring van en voor ouderen" (vanaf plm. 55 jaar). Het doel van een studiek ring is om ouderen met een brede be langstelling, in staat te stellen op de hoogte te blijven van maatschappelijke ontwikkelingen en geestelijk actief be zig te zijn. Het gaat in een studiekring om het bespreken van actuele zaken, waarbij eigen inbreng erg belangrijk is. De deelnemers aan een studiekring kie zen zelf in onderling overleg het onder werp waarin zij zich willen verdiepen, bijvoorbeeld kunst, politiek of religie. Of, om dichter bij huis te blijven, woon omstandigheden van ouderen, ver keersveiligheid en milieuzaken. Het deelnemen aan een studiekring is niet vrijblijvend. De kracht van een studiek ring is vooral de zelfwerkzaamheid. Ie dere deelnemer bestudeert en behan delt een deel van de stof waarover met elkaar wordt gesproken en gediscussi eerd. Een belangrijk kenmerk van een stu diekring is ook dat er een gezamenlijk 'eindprodukt' wordt geleverd, zoals bij voorbeeld een verslag, een presentatie of een advies aan het gemeentebestuur of andere instanties. Kort samengevat: een studiekring is bedoeld voor oude ren die een aangename tijdspassering zoeken, sociaal contact met leeftijdge noten op prijs stellen, graag samen met anderen iets ondernemen en meer dan vrijblijvend bezig willen zijn. Begeleidster: mevrouw I. Westerhout. Aantal bijeenkomsten: 10. Kosten: f 130,-. Plaats van samenkomst: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aanvang studiekring: woensdag 25 september van 9.30 tot 11.30 uur. V olksunivesiteit Soest Soesterberg, Kerkplein 1. Tel.: 22195. Op donder dagochtend 27 juni, van 10.00 tot 13.30 uur, is het kantoor voor de zo mervakantie voor het laatst geopend. Uitgeverij Gottmer ontdekte een gat in de markt en zal daarin zonder twijfel scoren. Naast de sinds enkele jaren be staande componistenreeks voor vol wassenen, is zeer recent Gottmer's Ju nior Componistenreeks in de boekwin kel verschenen. Afgaande op de eerste aflevering, met Wolfgang Amadeus Mozart als hoofdpersoon, zal de serie zich in een grote belangstelling gaan verheugen. Op zichzelf is deze conclusie niet zo vreemd en allerminst voorbarig. Ge schiedschrijving over componisten, die is afgestemd op kinderen vanaf 12 jaar, is zeldzaam. Voeg daaraan toe dat de uitgever werkelijk alle registers heeft opengetrokken om de presentatie zo aantrekkelijk en bevattelijk mogelijk te maken, en de veronderstelling dat de Junior Componistenreeks veel aftrek zal krijgen, is gerechtvaardigd. Met talrijke kleurenfoto's en tekenin gen wordt het beknopte levensverhaal van W.A. Mozart geïllustreerd, terwijl in alle hoofdstukken eveneens korte muziekfragmenten zijn opgenomen die een redelijk geoefende pianoleerling(e) kan spelen. In deze eerste uitgave wordt o.a. aandacht besteed aan Mozarts reis naar Nederland, waar hij op 9-jarige leeftijd variaties op het Wilhelmus com poneerde. De uitgever stelt in het vooruitzicht dat in 1991 in deze serie nog twee delen zul len verschijnen, die betrekking hebben op Franz Schubert en Joseph Haydn. Van ons het advies daarop niet te wach ten, maar reeds nu met W.A. Mozart van start te gaan. Voor een relatief zeer gering bedrag, f 24,50, kunnen jong en oud veel lees- en muzikaal kijkplezier beleven aan de eersteling uit de Gott mer Junior Componistenreeks. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Officieel De Burgemeester van Soest vestigt nogmaals nadrukkelijk de aandacht der bevolking van zijn gemeente op het volgende, in verband met de in den laat- sten tijd weer voorgekomen gevallen van het om redenen van politieken aard vernielen van vensterruiten bij tegenstanders. Door den Hoogeren S.S. en Politieleider is - als Commissaris-Generaal voor de Openbare Veiligheid - een regeling getroffen, waarbij is bepaald, dat wan neer bij eenig persoon vernieling van vensterruiten heeft plaats gehad en vol doende aannemelijk is, dat zulks is geschied uit politieke motieven, op grond van de Verordening No. 7-1941, een verplichting tot SCHADEVERGOE DING wordt opgelegd aan: le. den DADER subsidiair 2e. de GEMEENTE op welker gebied het feit is gepleegd, met dien verstan de, dat voor de gemeente de mogelijkheid bestaat tot REGRES. Met gestrengheid zal door de politie tegen de daders van feiten, als bovenbe doeld, worden opgetreden. Soest, 23 juni 1941. De Burgemeester voornoemd, A. L. DES TOMBE De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, dat de Commissaris der provincie Utrecht van den Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam bericht heeft ontvangen, dat onder "andere dergelijke plaatsen" als bedoeld bij paragraaf 1, onder b, der ambtelijke bekendmaking van den Hoogeren SS- en Politieleider toegevoegd aan den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, ook de gemeente Soest wordt gerekend, zood at aan in deze gemeente verblijvende Joden, in den zin van paragraaf 4 der Verordening van den Rijkscommissaris Ndt 189 van 1940, verboden wordt 't huren van kamers in publieke logeergelegenheden (hotels, pensions, loge menten). Voor zoover eventueel aan dergelijke Joden door den Commissaris der pro vincie Utrecht vergunning verleend is in de gemeente Soest te verblijven, wor den bedoelde vergunningen met ingang van heden ingetrokken. Soest, 20 juni 1941. De Burgemeester voornoemd, A. L. DES TOMBE. MELK OP DE SCHOLEN Maandagmorgen vond op de scholen in onze gemeente voor de eerste maal de uitreiking van melk plaats aan de kinderen, welke zich hiervoor hadden opge geven. Op de School met den Bijbel had deze uitreiking op een meer officieele wijze plaats, zulks als gevolg van het feit, dat aan deze school procentsgewijze het grootst aantal kinderen aan de melkverstrekking deelnamen. De burgemeester Mr. A. L. des Tombe, de uit den raad gekozen Commissiele den, de heer M. K. Mud, toegevoegd secretaris des commissie en de heer Kooij, directeur der Zuivelfabriek "De Soester", woonden deze gebeurtenis bij. Het hoofd der school, de heer C. N. v.d. Flier, leidde het gezelschap langs de verschillende klassen. Het melkdrinken vormde een welkome onderbreeking der lessen; hetgeen bleek uit de vroolijke gezichten der kinderschaar. De techniek van het drinken leverde voor de kleintjes soms nog moeilijkheden op, aangezien dit moet ge schieden door middel van een rietje, dat door een kartonnetje aan het V4 liter- fleschje vastzit. Van de 260 leerlingen nemen er 195 aan de uitreiking deel. Per 2 weken zal 7 maal een uitreiking plaatshebben, de le week 4 maal, de 2e week 3 maal een V4 liter. De Soester Zuivelfabriek zal voor regelmatigen aanvoer in kistjes van 50 kwartliter fleschjes zorgdragen. Een Commissielid dankte den Burgemeester na afloop voor alles wat deze heeft gedaan, alvorens tot de uitreiking der melk kon worden overgegaan. RUIT INGEWORPEN Wederom is in den nacht van Zaterdag op Zondag een ruit ingeworpen van een perceel aan den Nieuweweg, bewoond door G. Politieke overwegingen zijn aan dit geval niet vreemd. In verband hiermede verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende waarschuwing van onze burgemeester. IN VERBODEN TIJD Twee Soesterbergsche meisjes, die niet ver van de Soesterbergsche politiek- post wonen, hadden zich elders te lang opgehouden of laten ophouden, waar door zij in het verboden tijdvak van 12-4 des nachts op straat werden aange troffen. Uit het feit, dat beide meisjes tot 4 uur werden ingesloten en beide een proces verbaal meekregen, zou men moeten opmaken, dat de verbaliseerende agent getrouwd is geweest.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17