■r V 1 I I Gastheer DYS moet toernooizege in finale afgeven aan beter Springboks "Laat deze beker aan hen voorbijgaan!" Gezelligheid troef op handbaldag BDC SEC start met duizend-lotenactie Trainen, spelen en hamburgers eten in beloofde land voor basketballers wz: L. WOENSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 20 I Voor derde maal tweede op eigen Knollentuin-toernooi ZAALVOETBAL DUIVENSPORT Wedvlucht Chateauroux fBk VOETBAL bij s.o. SOEST VS/ begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT Klaarwaterloop vanavond voor 13e keer van start RKJS houdt zondag kampioenschap polsstokhoogspringen bij ijsbaan HANDBAL VOETBAL Vier leden The Red Stars op uitnodiging naar Verenigde Staten EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN BASKETBAL mmMMI I f Gastheer DVS heeft voor de derde achtereenvolgende maal het Knollen- tuintoernooi in sporthal Beukendal in de finale moeten prijsgeven. Ditmaal heette Springboks de verdiende win naar van de vijfde jaargang. Bij de re serveteams schreef DVS 2 het eigen toernooi wel op zijn naam. In de voorronde incasseerde DVS 1 in drie wedstrijden geen enkele tegengoal. Dat was mede de verdienste van de nieuwe trainer Henk van Dorrestein die zijn ploeg vanuit een gesloten defensie laat opereren. Tegen de Luchtmacht kwamen de Soesters een puntendeling (0-0) overeen en van Make it Up uit Soesterberg werd met 3-0 gewonnen. De doelpunten kwamen op naam van Ronald de Rooy, René Kaats en Ge- rard van Soeren. In de derde wedstrijd trof DVS titelver dediger De Germaan aan, een ploeg die ook in 1988 al had gewonnen. De Am sterdammers moesten winnen om door te stoten naar de halve finale. DVS had aan een gelijkspel genoeg. De beslissing viel vijf minuten voor tijd. René Ribbe- rink bewees dat hij nog niet op zijn re tour is en schakelde De Germaan met een fraaie goal uit: 1-0. Strafschoppen In de kruisfinale nam DVS het op tegen Burger. Ook die ploeg kan terugzien op een uitstekende staat van dienst op het Knollentuin-toernooi met een tweede (1988) en eerste 1989) plaats. Al gauw kwam DVS achter, maar Van Soeren zette zijn ploeg op gelijke hoogte. Het bleef bij 1-1, zodat de ticket voor de fi nale via strafschoppen moest worden verdiend. Jan Willem de Wint stopte de eerste penalty van Burger, terwijl De Rooy, Luits Houkes en Ribberink geen fout maakten en DVS in de finale scho ten. Tegenstander daarin werd Spring boks dat met 5-0 van de Luchtmacht had gewonnen. Springboks beschikt over een sterke ploeg met onder anderen Ronald Hoop die via BVC en Hilversum naar Telstar verkaste. Springboks kwam één punt te kort om dit seizoen kampioen te wor den van de hoofdklasse in Utrecht. DVS keek al binnen zestig seconden te gen een 0-1-achterstand aan, maar op nieuw Van Soeren zorgde voor de ge lijkmaker. De doelpuntenmaker be hoorde met Houkes tot de betere spe lers van.de gastheren. Springboks kon evenwel op meer individuele klasse bui gen en won dan ook terecht het toer nooi door 1-2 te scoren. Burger werd derde door in de 'kleine' finale met met 4-2 van de Luchtmacht te winnen. SEC moest genoegen nemen met de achtste en laatste plaats. Bij de reserveteams, die de poulewed strijden in sporthal de Banninghal in Soesterberg afwerkten, stond DVS 2 in de kruisfinale tegenover Palm Gast 3, waarvan met 1-0 werd gewonnen. In de Banninghal hadden de mannen van Paul Huisman Palm Gast 4 (3-0), Team Vos 2 (2-1) en Time Out (1-0) versla gen. De finale tegen Time Out was span nend. DVS won de strijd fegen de Soes- terbergers met 2-0 en werd toernooi- winnaar. Het tweede team van SEC eindigde als derde door een zege op Palm gast 3. Garage Plekkepoel sloot de rij op de achtste positie. Prijzen Bij de eerste teams sleepte de Lucht macht voor de tweede maal de sport- iviteitsprijs weg. Het toernooi verliep overigens in zijn algemeenheid 'fair'. De scheidsrechters gaven geen enkele tijdstraf. De toernooicommissie wees Gerrit van Soele van De Germaan als beste speler aan en hiildigde Moestaffa Talha van Springboks als topscorer. In de andere categorie werd de sportivi- teitsprijs uitgereikt aan Palm Gast 4. Dave Leijenhorst van DVS 2 werd top scorer en Mark Oosterma van Time Out werd uitgeroepen als beste speler. Voor de derde achtereen volgende keer verloor DVS, zoals het een goede gast heer betaamt, in de finale van het eigen Knollentuin-toernooi. Foto: Herman van Dam De prijzen werden uitgereikt door Bob Sluis van de Knollentuin. Daarna kreeg het vijfde Knollentuin-toernooi een waardig slot met een feestavond in sporthal Beukendal met discjockey Henk Schouten. De Zwaluw en De Vriendschap deden zondag mee aan een wedvlucht vanuit Chateauroux. De afstand bedroeg 650 kilometer, bij een zuidwestenwind. PY De Zwaluw In concours waren 217 duiven. De eer ste duif arriveerde om 14.13.29 uur en haalde een snelheid van 1450.08 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt: Belt, J. v.d. en Klzn: 17 52; Roest, B.: 2 3 48; Bes, A. de: 4 12 18 51; Duijst, J.; 5 39 41; Stam, J.P.: 6 17 31 37 45 46; Bruin, gebr. de; 8 22 28; Bree, H. de: 9 21 24 26 29 32 36 49; Egdom, R. van: 10; Brakel, v.d. - Beer, de: 11 13 1940; Kanters, M.: 14 27; Klomp, T.: 15; Rijksen, G.: 16 23 33; Brakel, J. v.d. Zonen: 20 25; Wigtman, Th.: 30 42; Ginkel, A. van: 34; Woudstra, H.: 35 38 44 54; Dorrestein, W. van: 43; Ben schop, J.: 47 50; Groenestein, J. V. Zn: 53. PV De Vriendschap In concours waren 171 duiven. De eer ste duif arriveerde om 14.28:18 uur en haalde een snelheid van 1410.45 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt: Huizinga-van Doorn: 1 17 23; Kaats, C.: 2 10 27 43; Altenaar-Reijerse: 3 24 32; Schimmel, B.: 4 30 36; RaKa comb.: 5 19;Eimers, R.: 6 26 313441; Hoffman, W.: 7 8 13 39; Wijnands,J.: 9 12 14 33 35; Mol, H. zoon: 11; Kru- seman, J.: 15 18; Duurland, T.: 16 20; Beijer, J.: 21; Jak C. zoon: 22; Co- chius, W.: 25; Buchner-de Man: 28; Rinicomb.: 2940;Z.K.H.: 3742; Drie, W. van: 38. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd (Oud spreekwoord uit Den Bosch Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 De reeds eerder aangekondigde Klaarwaterloop gaat vanavond om half zeven van start bij Super Van Doorn aan de Wiardi Beekman- straat. Basisscholieren bijten dan de spits af in een serie van zes wed strijden over 1, 3 en 5 mijl. Super Van Doorn treedt naar buiten met een braderie met versnaperin gen en oude ambachten. Bandparo- dist Eddy de Roo geeft om kwart voor acht en om half negen voorstel lingen. Het programma van de dertiende Klaarwaterloop begint en eindigt op de Wiardi Beckmanstraat. Het par cours is verder uitgezet over de Johannes Poststraat, de Klaarwater- weg en de Titus Brandsmastraat. Het programma ziet er als volgt uit: 18.30 uur: Wedstrijdloop basisscho lieren, 1 mijl, kosten 2,50 gulden. 19.00 uur: Recreatieloop basisscho lieren, 1 mijl, kosten 2,50 gulden. 19.15 uur: Wedstrijdloop middelba re scholieren, 1 mijl, kosten 2,50 gul den. 19.30 uur: Recreatieloop over 1 of 3 mijl, kosten 2,50 of 3,50 gulden. 20.00 uur: Bedrijven-estafetteloop, 4x1 mijl, kosten 10 gulden per team. 20.30 uur: Volksloop over 5 mijl, kosten 5 gulden. De rooms-katholieke Jongeren Soest (RKJS) houdt zondag het open Soes- ter kampioenschap polsstokhoog springen. Deze uit Friesland overge waaide folkloresport, ook wel bekend als "fierljeppen", zal op het terrein bij de Petersbaan aan de Eemweg beoe fend worden. Hoewel er niet werd gekaart, was ge zelligheid troef tijdens de handbaldag van Smeeing/BDC. Het terrein aan de Henriëtte Blaekweg vormde het decor voor een programma met sport en spel dat werd afgesloten met een barbecue. Acht teams, geformeerd door familiele den, vrienden en/of kennissen, deden mee aan het toernooi. Meest opvallend was het team van Kloosters. Alle spe lers hadden zich uitgedost als nonnen en zusters, hetgeen bij het publiek in de smaak viel. De regen die af en toe een poging deed de vreugde te verstoren, slaagde daar niet in. Daarvoor waren wedstrijden als die tussen Smeeing en Zoetelief te leuk en die tussen Ensche de en Stavast te spannend. Ook in de pauze was er amusement. Het herenteam van BDC speelde een vriendschappelijke handbalwedstrijd tegen Soest 9, waartegen enkele weken geleden met 4-4 gelijk was gespeeld op het voetbalveld. De BDC-ers gebruik ten alleen hun linkerhand en wonnen de 'return' met 13-11. Foto: Herman van Dam De wedstrijd tussen Zoetelief en Smeeing was één van de leukste ontmoe tingen tijdens de handbaldag van Smeeing/BDC. Bart Hage, bestuurslid van de RKJS, is er maar druk mee. Enthousiast vertelt hij over het aanstaande sportieve week einde. "Sport verbroedert en onze le den blijken elke keer weer over verbor gen sportieve talenten te beschikken. Dat zijn de redenen waarom we het sportweekeinde organiseren. Allereerst wordt er een zeskamp gehouden, ver volgens gaan we polsstokspringen van af de steiger achter de kantine van de Petersbaan. De beste sprong was vorig jaar ruim acht meter." De deelnemers aan het open Soester kampioenschap polsstokspringen wor den in de week voorafgaande het bonte spektakel in de gelegenheid gesteld om te oefenen. Een deskundige trainer, Pieter Bult, zelf actief fierljepper, bege leidt de deelnemers en demonstreert de juiste sprongtechniek. Naast het pols stokspringen wordt er voorafgaand een zeskamp gehouden. Volgens organisa tor Hagen is dat om de aanwezigen ook wat anders voor te schotelen dan alleen het polsstokspringen. "Tijdens de kwa lificatie, die al om 12.00 uur begint, springen veel deelnemers. Het is dan leuk om ook iets anders te doen. De zes kamp was de afgelopen twee jaar een hit. De zeephelling, het eieren gooien, tegellopen en skilopen zijn toppers bij de deelnemers." De RKJS, de jongerenvereniging die dit jaar tien jaar bestaat, is een club jonge mensen waar de zelfwerkzaamheid een grote deugd is. De springschans achter de Petersbaan is bijvoorbeeld zelf ge maakt door de jongelui, en ook de zes kamp is georganiseerd door de handige RKJ$-leden. "We zijn een vereniging met een ideëel doel", aldus Hagen. "Mensen kunnen elkaar ontmoeten bij ons, niet alleen tij dens feestavonden en sportdagen, mar ook tijdens gesj>reksavonden. Dan ont staat er een band, waaruit dit soort acti viteiten ontstaat." Om 12.00 uur wordt zondag het startsein gegeven voor de sportdag. Toeschouwers zijn van harte welkom. Voor meer informatie over het polsstokspringen en de zeskamp kan contact worden opgenomen met Bart Hagen (tel. 20472). Met de verkoop van het eerste lot aan wethouder Jan Menne heeft SEC een start gemaakt met de duizend-lo tenactie. De voetbalvereniging brengt duizend loten in omloop, die per stuk 150 gulden kosten. Het prijzenpakket heeft een waarde van zestigduizend gulden. De hoofdprijs is een Mitsubis hi Colt. Indien de medewerkers van SEC erin slagen alle loten van de hand te doen, beschikt de club over 90.000 gulden. Dat geld zal worden aangewend om de accommodatie te verfraaien. Boven aan de verlanglijst staan de uitbreiding van het clubhuis, waarbij de keuken veel aandacht zal krijgen, en een nieu we, grotere bestuurskamer. De eerste trekking vindt plaats op 26 agustus 1992. Vervolgens vallen elke maand kopers in de prijzen. De laatste trekking wordt verricht op 12 juni 1993. Dan wordt bekend wie de auto en de andere hoofdprijzen in de wacht sle pen. Op 12 juni 1993 wordt tevens stil gestaan bij het zeventigjarig bestaan van Soest en ESVAC in de vorm van een reünie. Beide clubs werden in 1923 opgericht en fuseerden in 1938. In totaal zijn 104 prijzen te winnen. Be halve een auto, wordt een veertien daagse reis voor twee personen verloot, een kleurentelevisie met teletekst en een vijfdaagse reis naar een Europese hoofdstad. Het eerste lot van de actie van SEC is maandagavond verkocht aan wethou der Jan Menne. Er worden duizend loten in omloop gebracht. Foto: Goos van der Wilt. Bij de maandelijkse trekkingen zijn de volgende prijzen te winnen: 5 video's en 5 cd-spelers, 10 fietsen, 10 fotocame ra's, 10 gereedschapsets, 10 horloges, 10 kledingcheques ter waarde van hon derd gulden, 10 koffiezetapparaten, 10 diners voor twee personen, 10 pakket ten levensmiddelen ter waarde van 75 gulden en 10 vleespakketten ter waarde van 75 gulden. Kopers van loten kun nen 150 gulden in één keer betalen of in tien termijnen van 15 gulden. ,In huize Smink in Soest is het de laat ste week opvallend druk. Igor, de zoon des huizes, heeft bijna voortdurend drie basketbalvrienden over de vloer. Enige onderwerp van gesprek is de basketbaltrip die de vier jeugdleden van The Red Stars in juli en augustus in de Verenigde Staten gaan maken. Op uitnodiging van de New Jersey Bas ketbal Association (NJBA) verblijven ze vijf weken in het 'beloofde land' voor basketballers. Igor Smink, Armand La Rose, Mare Alexander en Kimho Leung hoeven alleen de vliegticket en 350 dollar voor reis- en verblijfkosten te betalen. De overige uitgaven worden gedekt door fondsen van de NJBA. In 1987 genoten Willem van de Kerkhoff en Harald Plantinga van Red Stars al van een dergelijke vakantie. Van de Kerkhoff heeft er een dik plakboek en veel ervaringen aan overgehouden. Terwijl Smink (16) en Leung (15), de twee meest talentvoilé spelers van Red Stars en beiden geselecteerd voor de jeugdselecties van Oranje, nog aan het trainen zijn, praten de vijftienjarige Ar mand La Rose en de één jaar jongere Mare Alexander al over snorkelen in Florida, basketballen in onder andere New Orleans en Washington en ham burgers eten. 'Vermoeiend' "Eigenlijk weet ik niet wat ik ervan moet verwachten^, zegt Armand over de reis door het oostelijke deel van de Verenigde Staten, die vijf weken zal du ren. "Ik denk dat het wel vermoeiend zal zijn", reageert Mare met een blik op het programma. In elk geval zullen ze veel intensiever met basketbal bezig zijn dan de twee tot vijf uur die ze momen teel per week aan hun sport spenderen. Als ze niet zoveel huiswerk hadden, zou de frequentie flink worden opge schroefd, laten beiden weten. Trainen, spelen tegen High-School teams en basketbalkampselecties en reizen zijn de voornaamste ingrediën ten van de trip die het viertal maakt. Het gezelschap bestaat verder uit één Hon gaar, drie Engelsen, twee Canadezen en een aantal Amerikanen. Steve Pappas is leider, trainer en coach. Via Roy Pack ham van de Engelse vriendenclub Crystal Palace kwam Hans de Rond van Red Stars in 1987 voor het eerst in con tact met Pappas. De Amerikaan belde vorige maand wederom op, waarna de jeugdtrainer de ouders van Smink en Leung op de hoogte stelde. In beide ge vallen mochten de basketballers mee. Kort daarna kreeg De Rond nog twee uitnodigingen, die aan La Rose en Ale xander werden gegund. "Voor twee tic kets heb ik al een sponsor en voor de an dere twee zoek ik nog naar een geld schieter. Misschien dat het voor de jon gens nog goedkoper kan worden." "Z De vier 'basketiers' maken op 1 juli de grote oversteek. Na de vliegreis blijven ze enkele dagen bij Pappas om vervol gens per bus tien steden aan te doen. Daar wachten hen trainingsarbeid en wedstrijden. Op 25 juli arriveert de bas- ketbalgroep weer in vertrekpunt New- ark en kunnen de Soesters zich met hun nieuwe vrienden een week bezighou den met excursies. Armand La Rose was misschien nog wel het meest verrast toen hij hoorde dat hij was uitgekozen voor de trip. "Ik kwam in de sporthal en wist nog yan niets. Toen vertelde iedereen me dat ik ook mee zou gaan. Mijn ouders hadden me nog niets verteld." Mare Alexander bleek wel door het thuisfront op de hoogte te zijn gesteld. "Mijn vader vroeg op zijn veijaardag of ik zin had om haar Amerika te gaan. Daar hoefde ik niet lang over na te denken." Armand en Mare zeggen beiden leuke reactie te krijgen van hun clubgenoten EHBO 1 NEP. VERENIGING) In september starten wij weer een EHBO/Reanimatie cursus. Voorinschrijving verzekert u van deelname. j Kosten gehele opleiding t Aanmelding bij de secretaresse mevr. A.C. Jorma-van Waes. W. de Zwijgerlaan 44, 3?61 CR Soest, telefoon 02155 - 1 86 46. Igor Smink, Armand La Rose, Mare Alexander en Kimho Leung (v.l.n.r.) van The Red Stars vertrekken maandag naar de Verenigde Staten voor een bas ketbaltrip van vijf dagen. Foto: Herman van Dam en schoolkameraden. Van jaloezie heb ben ze weinig tot niets gemerkt. "Maar ik ben wel jaloers", haakt De Rond la chend in. De kans bestaat dat hij vol gend jaar tijdens het basketbalkamp van de NJBA trainingen gaat verzor gen. Met Smink en Leung werd hij dit jaar vierde op de Nederlandse kam pioenschappen voor jongens-kadetten. Bij de aspiranten legden La Rose, Ale xander en Leung onder leiding van John Bertus beslag op de tweede plaats. Dromen Of La Rose en Alexander ooit hun stoutste dromen zien uitkomen en als prof-basketballer nog eens door de Verenigde Staten reizen, wordt door henzelf betwijfeld. "Zo goed zijn we niet", durft Armand te bekennen. Maar ze weten wel alles van de NBA-compe- titie af, die ook in Nederland populari-1 teit geniet. "Michael Jordan is natuur lijk de beste", klinkt het uit twee mon den over de speler van Chicago Bulls, dat deze maand het officieuze wereld kampioenschap ten koste van Los An- geles Lakers won. De basketbalcompe titie ligt, helaas voor het viertal, stil. Maar volgens De Rond blijft er vol doende tijd over om een baseballwed strijd te bekijken. "Als ze daar tegen Pappas over beginnen, krijgen ze echt wel wat te zien." Nog vijf nachtjes slapen...

Soester Courant | 1991 | | pagina 20