'De Weegbree' I RAZENDSNELLE FOTOSERVICES Soest gaat al bouwen aan de Albert Cuyplaan en de Waldeck Pyrmontlaan feest-en partycentrum 549,- sclrocmalccr FOTOSWAGER m 'Verkeersluwe Van Weedestraat van het grootste belang voor winkelbeleid' Alle partijen in Soester gemeenteraad: (landmacht)handen af van de Stompert! Soest geeft burgers aan bij politie voor gebruik van gif Toestemming voor uitbreiding lokalen van Montessorischool WOENSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 Overdekt zwembad de Turf wordt begin juli gesloopt Uw gasten zijn onze gasten Stadhouderslaan 'second best'- oplossing voor AH Posters doelwit twee Soesters Gemeentesecretaris Festen herdacht Philips portable kleurentelevisie Opwinding over handjeklap van CDA, VVD en PvdA VANDAAG DE FILM MORGEN UW KLEURENFOTO'S DAT IS.... 2e afdruk gratis. Foto's vanaf 39 ct. 'Beeldig' beroep van omwonenden oude raadhuis Commissie akkoord met subsidiëring Meilof (GPV) profeteert ondergang van Voedselgroep/Wereldwinkel reit P Voor 'n kolossale keus in behang en écht vakmanschap in verf BRANDSMA Soest twijfelt aan noodzaak van laad- en losplaats van defensie Soest kan dit jaar nog ongeveer 75 ex tra woningen laten bouwen. Dat is mogelijk dank zij een hervetdeling van de contingenten binnen het gewest Eemland. Op het terrein van de Turf komen dertig tot veertig premiehuur woningen, tussen de Albert Cuyplaan en de Soester Engweg 38 koopwonin gen. Burgemeester en wethouders zijn ak koord gegaan met een plan van Van der Grift voor eengezins- en oude renwoningen aan de Waldeck Pyrmontlaan. Het overdekte zwembad de Turf wordt begin juli gesloopt. De verwachting is dat de werkzaamheden drie weken in beslag zullen nemen. Voor 1 september moet het bouwplan van de Soester aannemer zijn ingediend bij het rijk. In die periode zal waar schijnlijk worden begonnen met de bouw. "Dit is een voorschot op wat we in 1992 en '93 zouden doen", aldus wethouder Frans Kingma van volkshuisvesting. "Door de bezuinigingen in het kader van de Tussenbalans zal het aantal con tingenten fors omlaag gaan. Daarom moeten we, nu het kan, extra bouwen. We moeten pakken wat we pakken kunnen." Soest heeft nog niet alle grond aan de Waldeck Pyrmontlaan in haar bezit. In dien de werving van. een perceel mis lukt, zal het oorspronkelijke plan moe ten worden gewijzigd. De premiewo ningen hebben 'een aanvangshuur van 625 gulden per maand. Directeur G. Snelder van de woning bouwvereniging Soest (WS) vindt het jammer dat het idee voor sociale huur woningen komt te vervallen. WS zou aanvankelijk de bouw van sociale huur woningen financieren. De woningcor poratie ziet evenwel geen mogelijkhe den om een project van de grond te krij gen met een huur van 625 gulden. WS zou dan worden geconfronteerd met een exploitatietekort. Dat heeft te ma ken met het geld dat WS in verschillen de fondsen voor onder meer groot on derhoud moet stoppen. Beleggers kunnen, aldus Snelder, der gelijke verliezen goedmaken door de woningen na vijftien jaar te verkopen aan de huurders. Die mogelijkheid heb ben de beleggers, al mogen de bewoners bepalen of ze willen kopen of blijven huren. "Huurwoningen verkopen is niet onze doelstelling, dus wij zouden met een te kort blijven zitten", reageert Snelder. "Maar voor de gemeente is het mooi dat in het laatste jaar van de premiehuur- regeling nog dergelijke huizen kunnen worden gebouwd. Natuurlijk hadden wij liever sociale huurwoningen gekre gen, maar we moeten zoeken naar alter natieven." Koopwoningen Ook tussen de Albert Cuyplaan en de Soester Engweg (achter het nieuwe uit vaartcentrum) verrijzen nog dit jaar huizen boven de grond. Het gaat om 38 koopwoningen die door het Utrechtse bouwbedrijf Trebbe worden neergezet. B en w zijn in principe akkoord gegaan met het plan. De gemeenteraad moet het plan nog goedgekeuren. In de com missie welzijn van donderdag 4 juli ko men de voorstellen aan bod. Zowel voor het bouwplan de Turf als dat van Trebbe worden informa tiebijeenkomsten belegd. Op 27 juni kunnen omwonenden van het terrein Albert Cuyplaan/Soester Engweg om acht uur 's avonds terecht in het ge meentehuis. De informatie-avond over het plan de Turf is op maandag 1 juli, eveneens om acht uur irijiet gemeen|&* huis. Met de sloop van het overdekte zwem bad de Turf aan de Waldeck Pyrmont laan wordt volgende week reeds begon nen. Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting Weegbreestraat 205-207 Soest tel. 02155-14282 "Voor het toekomstige winkelbeleid is en blijft het van het grootste belang dat de Van Weedestraat verkeersluw wordt." Dat staat te lezen in de advies nota met de reacties op de bezwaren die zijn binnengekomen tegen de fa cetstudie over het toekomstige win kelbeleid in Soest, die door de gelijk namige projectgroep is opgesteld. In totaal zijn er van diverse omwonen den en andere betrokkenen 168 schrif telijke bezwaren binnengekomen. Daarvan zijn er overigens 105 en nog eens 34 gelijkluidend afkomstig van de bewoners van de Korte en Lange Brink- weg, de "Groene Driehoek". Van de 168 bezwaren hebben er 165 betrek king op de Van Weedestraat-proble- matiek. De projectgroep gaat in haar adviesno ta aan het College niet al te gedetail leerd op de kritiek in, omdat dat gezien het karakter van de studie niet zinvol wordt geacht; het gaat immers om een globaal voorstel, dat nog moet worden geïntegreerd in de andere scenario's voor de Structuurvisie. De projectgroep houdt staande dat het tweepolige winkelmodel moet worden opgegeven en dat de uitbreidingsmo gelijkheden '(18%) hoofdzakelijk aan de Van Weedestraat gerealiseerd moe ten worden. Als daarvan wordt afge zien zal het winkelapparaat verschralen tot "ondermaats" en de woon- en leef kwaliteit in Soest nadelig beïnvloeden. De projectgroep handhaaft in beginsel ook haar voorkeur voor een nieuwe AH-vestiging op de plek van het oude politiebureau aan de Van Weedestraat, waar de woonomgeving het minst wordt belast, het verkeer het beste kan worden afgewikkeld en waar de super markt het winkelcentrum versterkt. Dat er behoefte is aan een nieuwe AH staat vast, vindt de projectgroep. Als de ruimte aan de Van Weedestraat te beperkt mocht blijken kan worden uitgeweken naar de hoek Stadhouder slaan/Korte Brinkweg, maar dat is een "second best"-oplossing, aldus de ad viesnota. Daar is weliswaar ruimte ge noeg en kan het verkeer beter worden verwerkt, maar het winkelgebied wordt er minder door versterkt. Het moet al lemaal nog eens bekeken worden als de Structuur-scenario's zijn opgesteld, al dus de projectgroep. Noodzakelijk Ze stelt voor een deel van de agrarische grond, aansluitend aan de Korte Brink, te bestemmen vooneen nieuw wegtracé en enige aanvullende voorzieningen. Twee Soesters van negentien en twintig jaar hebben een proces-verbaal gekre gen voor diefstal en vernieling. Ze had den posters bij een station weggenomen en schade aangericht. De politie moest de achtervolging te voet inzetten, Tus sen de brandnetels werd het tweetal achterhaald en aangehouden. Aan het begin van de raadsverga dering van vorige week wijdde burge meester De Widt een korte herden kingstoespraak aan oud-gemeentese cretaris JJJ.M. Festen, die op 3 juni j.1. overleed in de leeftijd van 87 jaar. Johan Joseph Jacob Marie Festen werd in juli 1953 door de gemeenteraad be noemd, nadat hij daarvoor gemeentes- cretaris in Heiloo was geweest. Volgens De Widt stond bij vooral bekend om zijn voorbeeldige ijver en grote deskun digheid, vooral op het gebied van de ge meente-administratie, en vormde hij een goede schakel tussen het College en' de gemeenteraad, van wie hij een ver trouwensman was. Festen publiceerde regelmatig artikelen van zijn hand in vakbladen en genoot eveneens bekend heid als docent aan de bestuursschool. Enige tijd voor het einde van zijn loop baan, in 1968, moest hij om gezond heidsredenen zijn functie neerleggen. De burgemeester vertolkte namens het gemeentebestuur de gevoelens van me deleven jegens de familie. Alle aanwe zigen in de raadzaal herdachten de oud gemeentesecretaris met enkele ogen blikken stilte. Zowel groot als klein is topkwa liteit bij Philips. Schitterende portable met o.a. On Screen Display (OSD) voor de belang rijkste audio- en videofuncties. Inclusief 3 jr. garantie Voor alla zakerhaldl van Weedestraat 78 Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* De Stompert, het unieke natuurgebied tussen Soestduinen en Soesterberg, is in gevaar. De kans is niet denkbeeldig dat de landmacht het gebied als "Ove rig Oefenterrein (OOT) zal gaan ge bruiken, in het verlengde van de aan wijzing van de Leusderheide als Com pagnies Oefenterrein (COT). Dat laatste is al even ongewenst als het eerste. Dat vindt in elk geval de hele gemeente raad van Soest, die zich vorige week boog over een motie van CDA, WD en PvdA, waarin nog eens nadrukkelijk wordt uitgesproken dat uitbreiding van militaire activiteiten moet worden te gengegaan. Dat geldt al helemaal voor de Stompert, waarvan de raad vindt dat hij behouden moet blijven vanwege z'n natuurwaarden en het recreatieve ge bruik, wat dat laatste dan ook mag in houden. Helemaal gladjes verliep dè aanloop naar deze unanieme raadsuitspraak niet. Kees Verheus (CDA) diende me de namens Neks Blommers (WD) en Wil Stekelenburg (PvdA) de motie in. De andere College-fracties reageerden aanvankelijk verontwaardigd over deze CDA-actie, omdat de motie in eerste instantie was doorgesproken met de College-partijen. Het CDA had D66 en Progressief Soest vervolgens buitenspel laten staan en had de zaak afgemaakt met de PvdA (ook in het College) en de WD (niet in het College). Leidje Tomassen (P.S.) openbaarde voor ieder die het horen wilde dat dat geen toevallige samenloop van omstan digheden was geweest. Het was kolonel Wilbrink, commandant van de vliegba sis, geweest die de tekst voor de motie had aangereikt "in het belang van een snelle politieke doorbraak", zoals To massen vertelde. Wilbrink is ook initia tiefnemer voor de aanleg van een golf baan op de Stompert, vooral bedoeld voor luchtmachtpersoneel, aangevuld met "gewone" burgers" van Soest. Als de Stompert landmacht-oefenterein wordt is de kans daarop verkeken. In de motie wordt overigens over een golf baan niet gerept; wel over "recreatief gebruik", en het gaat er maar om wat men daaronder verstaat. Onbetrouwbaar Tomassen was woedend over het feit dat CDA en PvdA zich door de WD onder druk hadden laten zetten en zich voor het karretje van de kolonel lieten spannen. "Wij maken onze moties wel zélf!" klonk het verontwaardigd. Vol gens haar liet het CDA zich hier van zijn meest onbetrouwbare kant zien en viel ook de PvdA grandioos door de mand. Ze diende een amendement in, waarin werd verwoord dat de waarde van de natuur en een recreatief gebruik dat zich daarmee verdraagt duurzaam dienden te worden beschermd. Ook Harry Witte (Gemeentebelangen) v was hoogst verbaasd. Zijn fractie voelt ook bar weinig voor een golfbaan in het kwetsbare natuurgebied en hij wees de PvdA-fractie er fijntjes op dat die zich in haar verkiezingsprogramma ook te gen een golfbaan had uitgesproken. Hetzelfde gold volgens hem voor we thouder Jan Visser. Hij vreesde dat de motie in Den Haag zo zou worden uit gelegd dat Soest unaniem een golfbaan op de Stompert wilde. Adriaan Pothuizen (D66) stelde enigs zins toornig vast dat het overleg tussen de College-fracties niet was voortgezet en dat de motie van de CDA/VVD/ PvdA niet het resultaat was dat zijn fractie had verwacht. In de opdracht aan het College kwam volgens hem de zorg voor het milieu niet meer echt ter sprake. Hij was het met Tomassen eens dat die zorg straks het gebruik van het gebied moet gaan bepalen. Of er dan een golfbaan moest komen, dat stond voor hem nog te bezien. Kees Boerkoel (PvdA) wierp nog tegen dat er in de motie helemaal niet gespro ken werd over een golfbaan en dat het Pvd A-programma zich weliswaar tegen een zo'n baan uitspreekt, maar alleen omdat-ie "niet nodig" is zolang er an dere in de buurt zijn, en Neks Blommers stelde vast dat haar (oppositie-)fractie kennelijk meer vertrouwen in het Col lege had dan sommige coalitie-fracties. Haar fractiegenoot Blaauw hield ver volgens een pleidooi voor een unanie me uitspraak over de recreatieve be stemming. "Wat er dan komt, dat zien we nog wel. Als we ons nu verdeeld op stellen staan we zwak, en dan wordt het zeker een oefenterrein." Compromistekst Tomassen suggereerde hem nog dan haar amendement maar te steunen, maar dat vond Blaauw te ver gaan. Bur gemeester De Widt probeerde op zijn beurt de raad op één lijn te krijgen en dat was voor Boerkoel het signaal om schorsing te vragen. Na een behoorlijk lange tijd kwamen de raadsleden weer uit dat overleg met een compromis tekst, waarin de tekst van het amende ment-Tomassen voor een belangrijk deel was opgenomen. Tomassen trok haar oorspronkelijke wijzigingsvoorstel weer in, niet dan na dat ze van Verheus nog aanmerkingen had gekregen op de "krasse taal" die ze had gebruikt om het CD A-optreden te kenschetsen. Alle fracties verklaarden zich tenslotte akkoord met de motie in haar uiteindelijke vorm, de vrede was weer getekend en Den Haag mag weten dat Soest zeer beslist én eenstemmig van mening is dat de landmacht met haar handen van de Stompert af moet blijven. VAM WEEDESTRAAT 05 3761 CD SOEST TELEFOON; 02155 - 13917 OPENINGSTIJDEN; MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.ÖO - 10.00 UUR. 09.00 - 18.00 UUR. 19.00 - 21.00 UUR. 09.00 -17,00 UUR. De projectgroep acht de nieuwe omlei ding achter de Korte Brink, aansluitend aan de Lange- Brink, noodzakelijk; eventueel kan de aansluiting worden verschoven naar de Korte Kerkstraat/ Dalweg. Ook die mogelijkheden moe ten allemaal nog nader onderzocht worden, maar voor het toekomstige winkelbeleid is en blijft het van het grootste belang dat de Van Weed estraat verkeersluw wordt. Tenslotte meent de projectgroèp dat de voorgestelde bebouwing van de par keerplaats aan de Zuidpromenade aan vaardbaar is - de meest gunstig lokatie is nu eenmaal niet beschikbaar - en dat ook de apotheek daar volledig in zicht blijft (waarvoor gevreesd werd); dat de supermarkt onder Honsbergen geen aanspraak mag maken op uitbreidings mogelijkheden omdat die niet beneden de in deze tijd gebruikelijke norm van 1100 vierkante meter ligt. Verwarrend De adviesnota van de projectgroep is door het College van B. W. voor ken nisgeving aangenomen, dat nog geen enkel standpunt over de verschillende onderdelen inneemt. B. W. hebben wel besloten de adviezen te betrekken bij de besluitvorming over de Struc tuurvisie. Enigszins verwarrend wordt de adviesnota in het stuk zelf overigens "een gemeentelijke reactie" genoemd. De projectgroep is, zoals bekend, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, diverse on dernemersorganisaties en adviesbu reaus, de verschillende winkeliersver enigingen en de gemeente. De beroepschriftencommissie keek vorige week enigszins verwonderd op bij de entree van enkele omwo nenden van het oude raadhuis aan de Steenhoffstraat. Die kwamen hun bezwaarschrift toelichten, waarmee ze protest hadden aangetekend te gen de weigering van B. W. om de door hen verlangde inspraak toe te staan. De omwonenden zijn het niet eens met de gang van zaken rondom de bouw van de appartementen op het terrein. Voorzitter Spruit van de commissie zag tot zijn verbazing dat de woord voerders een compleet instrumenta rium wilden opstellen, bestaande uit een overhead-projector en een pro jectiescherm. "Als het maar relevant is," waarschuwde hij. "Persoonlijk heb ik er geen behoefte aan." Na een verzekering dat het allemaal heel ter zake was haalde Spruit de hand over zijn hart en werd de com missie onthaald op een aantal "sheets", aan de hand waarvan in woord en beeld de gang van zaken tot dusver, die tot zoveel onge noegen had geleid, min of meer schematisch was uitgewerkt. De ar gumenten bleven ongeveer gelijk: ondanks toezeggingen was er geen gelegenheid geweest tot inspraak, en de omwonenden eisten die alsnog. Over de tussentijdse kontakten met het gemeentebestuur waren ze be paald niet te spreken, wat tenslotte leidde tot de uitspraak van hun raadsman: "Hier klopt toch eigenlijk helemaal niks van." Namens het College mocht ambte naar Bouwman - zonder plaatjes - nog eens uitleggen dat inspraak bij een artikel 19-procedure, waar het hier om gaat. helemaal geen voor schrift is en dat de regels ook in dit geval met de nodige zorgvuldigheid waren toegepast. Marokkaans Comité De commissie had daarmee vol doende stof voor een weloverwogen oordeel, dat zij t.z.t. aan de raad zal voorleggen. Het beroep van het Ma rokkaans Comité tegen de subsi dievermindering werd niet behan deld, omdat het comité op het laatste moment om uitstel had verzocht. Er was een vergadering uitgevallen door ziekte en bovendien wil het co mité eerst de commissie Minderhe den nog eens raaplegen. De beroep schriftencommissie willigde dat ver zoek in en kon vrijdagmiddag nog op een redelijk tijdstip naar huis. De raadscommissie Financiën is vori ge week - in een speciaal ingelaste ver gadering - unaniem akkoord gegaan met het voorstel tot subsidiëring van de instellingen die straks gezamenlijk het VW-gebouwtje aan de Steen hoffstraat gaan "bewonen". Alleen over de financiële tegemoetkoming aan de Voedselgroep - die er een echte Wereldwinkel wil vestigen - werd nog echt gediscussieerd. Neks Blommers vond het om te begin nen nogal vreemd dat de Voedselgroep door het College dit jaar nog wordt "be dacht" met een bedrag van bijna 6 mille (en de drie komende jaren met telkens ruim 2,5 mille), zonder dat de groep daarom had gevraagd. Ze wildé eerst een fatsoenlijke, officiële aanvraag zien - "zodat we ook weten wie er aan spreekbaar is". Wiebe Meilof (GPV) vond de hele gang van zaken onlogisch, maar verzette zich niet tegen het voorstel. Wel meende hij dat de Voedselgroep in het VW-ge bouwtje geen lang en gelukkig leven be schoren zou zijn. "Hiermee dreigt ze haar ideële karakter te verliezen", aldus Meilof. "Ze tekenen met deze overeen komst hun eigen ondergang." Volgens hem was dat overigens hun eigen zorg: "Ze moeten het zelf maar weten..." De andere fracties hadden geen proble men met het College-voorstel. Ze von den dat er lang genoeg over onderhan deld was en dat de gemeente blij mocht zijn met het moeizaam bereikte com promis. De ondergangs-profetieën van Meilof maakten ook geen indruk. Wethouder Menne beloofde dat hij nog een officieel papier van de Voedsel groep zou produceren, waarin de subsi dieverstrekking wordt onderbouwd. Hij wees Meilof op de inzet en het en thousiasme van de vrijwilligers van de Voedselgroep, wat hem genoeg ver trouwen inbezoemde voor een roos kleurige toekomst. "Het bewijst dat ze voor hun zaak wat over hebben. Ik twij fel er niet aan dat ze over vier jaar vol doende revenuen zullen hebben om de huur zelfstandig te kunnen betalen." Blommers drong nog aan op een water dichte gebruikersovereenkomst "met échte handtekeningen", om te voorko men dat de Voedselgroep in een situatie terecht zou komen a la Spullenhulp, waarvan de huur destijds gekoppeld was aan de omzet. Dat zou maar leiden tot verwarring, vond ze. Parkeerterrein Ries van Logtenstein (CDA) vond de voorgenomen verbouwing van het ge bouwtje een mooie aanleiding om de bereikbaarheid van het erachter gele gen parkeerterrein te verbeteren. Hij zou graag zien dat het verkeer er tegelij kertijd in- en uit kon rijden. Wat de totale financiering van de ver bouwing betreft hield de commissie we thouder Menne aan het "absolute" pla fond van 80.000 gulden, zonder auto matische verhogingen. Kees Boerkoel (PvdA) merkte overigens op dat hij in de discussie over de subsidiëring van de VW het aandeel van het bedrijfsleven had gemist, terwijl er her en der toch al wordt gesproken over een toekomstige "commercialisering" van de VW. Van de zijde van de wethouder werd daar niet meer op ingegaan. Het hele voorstel bleek in de twee da gen later volgende vergadering van de gemeenteraad niet meer dan een ha merstuk. Ik voel me knap, J||| Ik voel me goed, jljj in mijn Marie Jo BB vanaff 35,- Natuurlijk I iilni&i X laanstraal 67 k\ baarn 02154-15588 Burgemeester en wethouders van Soest zullen bij de politie aangifte doen van het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen bij de reiniging van de trottoirs. Volgens het college zou een aantal bur gers gif hebben gebruikt. Dat is in strijd met de onkruid-campagne, waarbij de inwoners van Soest een krabbertje heb ben ontvangen. B en w willen voortaan bij elke overtreding aangifte doen, In de algemene politieverordening is met be trekking tot het gebruik van gif nog geen -voorschrift opgenomen. Volgens een woordvoerder bestaat de mogelijk heid dat dat wel wordt gedaan, zodra de onkruid-campagne is geëvalueerd. H. Binnendijk is door politiecom missaris Schutzmann beëdigd tot op sporingsambtenaar. Dat betekent dat hij bevoegd is proces-verbaal op te ma ken. Binnendijk is sinds ruim zes maan den werkzaam in de functie van contro leur woonomgeving. Hij voert onder meer controle uit op de naleving van de voorschriften over honden-uitlaten en het clandestien lozen van afgewerkte olie. ;.HA, Soesterbergsestraat 52 Soest Tel. 12563 IJ vindt ons in het winkelcentrum "Hartje Zuid" Wi| hebben volop parkeergelegenheid. De dienst gebouwen, werken en ter reinen (GWT) van het ministerie van defensie hoeft voorlopig niet op de medewerking van de gemeente Soest te rekenen als het gaat om de aanleg van een laad- en losplaats op de Vla sakkers. Die is nodig voor het transport van on der meer tanks naar Duitsland. In 1987 verklaarde het toenmalige college zich in principe akkoord met een zoge noemd spooraccordement op Soester grondgebied. Het huidige dagelijks be stuur van de gemeente vraagt zich af of de aanleg van het accordement nog wel nodig is. B en w beroepen zich daarbij op de ontspanning tussen Oost en West. Bovendien stelt de nieuwe defensieno ta, aldus b en w, de plannen in een nieuw daglicht. Bij staatssecretaris Van Voorst tot Voorst van defensie zullen inlichtingen worden ingewonnen over de noodzaak van de losplaats. De Montessorischool aan de Steen hoffstraat kan zich verheugen in een grote belangstelling. Dat heeft ertoe geleid dat de rooms-katholieke basis school twee lokalen erbij laat bouwen. Burgemeester en wethouders kunnen daarmee instemmen. Het is niet de bedoeling dat de Montes sorischool blijft groeien. Het streven is om maximaal 180 kinderen te onder wijzen. Alleen als het ministerie de mi nimumgrens omhoog schroeft, moet de school aan de Steenhoffstraat op zoek naar meer leerlingen. Volgens directeur R. Balvers is dat op dit moment geen enkel probleem. "Voor de komende twee jaar zitten de kleuterklassen al vol. Het is zelfs zo dat we een wachtlijst hebben." De school beschikt over vijf lokalen en één groot speellokaal. Er komen twee werkruim ten bij. Balvers-hoopt dat de nieuw bouw voor de kerst is afgerond. De voormalige Bonifaciusschool is sind drie jaar een Montessorischool. De aandacht voor elk afzonderlijk kind staat centraal in de leermethode.

Soester Courant | 1991 | | pagina 3