J De leukste zomerbloemen w Gemeente wil buurtcentrum O verhees Welzijnswerk krijgt steun b en w voor centralisatie in Molensoos bloemenhuis jaOllijn Actie van buurtbewoners bij slaan van eerste paal derde Van der Huchtschool ELKE DAG VEILINGVERS ONTBIJT-SERVICE Besluit over Van der Huchtschool was volkomen legaal De Ukkepuk moet verhuizen naar dagverblijf De Dribbel Raad houdt vast aan onteigening in gebied Klein Engendaal WOENSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 'Brede steun voor voorziening jeugd vanaf twaalf jaar' DETROMSLAGER Slingerend rijden zonder lichten aan Groenwal gekapt, gebouw op dertig meter van woningen Sloop De Vangrail en verbouwing Het Kruispunt PvdA krijgt wind van voren Soest wil terrein aan de Duinweg verkopen Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Wandelaars in ogen bespoten A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Grondruil Den Blieklaan afgeblazen vraagt uw aandacht voor Motor kort na diefstal terug Klachten bezorging Soester Courant Wethouder Frans Kingma heeft een voorstel gelanceerd om in de wijk Overhees een buurtcentrum te bou wen. Dat blijkt uit de accommo datienota, waarin van een investering van 350.000 gulden wordt gesproken. Met het plan komt het gemeentebe stuur tegemoet aan de wens van een brede groep uit de samenleving. Het gaat onder anderen om de jeugd, de wijk vereniging Overhees en de mid denstanders in de nieuwbouwwijk. Eni ge maanden geleden liet de werkgroep Overhees, die is samengesteld uit verte genwoordigers van die groeperingen, al weten dat de behoefte voor een buurt huis groot is. Er is geld beschikbaar voor de bouw van het wijkcentrum, evenals voor de inrichting ervan. Slechts voor de onderhoudslasten, die per jaar worden geraamd op ruim vijf mille, moet nog een spaarvarken wor den gezocht. In de accommodatienota worden drie locaties gesuggereerd: het speelveld langs de Dorpsstreek, het terrein op de hoek Clemensstraat/Koningsweg en de strook grond achter kwekerij Van Oest aan de Clemensstraat. De tweede geop perde locatie wordt momenteel nog ge bruikt door bedrijf Almere. Voor elke plek geldt overigens dat de gemeente een artikel 19-procedure zou moeten starten om de bestemming ervan te te wijzigen en de bouw mogelijk te maken. Het provinciaal bestuur moet dan een verklaring van geen bezwaar afgeven. Alternatieve locaties zijn, schrijft King ma in de nota, niet aan te wijzen, al zou het terrein van de Kardinaal Alfrink Mavo eventueel in aanmerking kunnen komen. Het is nog niet bekend wat er met dat terrein gaat gebeuren, zodra de middelbare school de deuren voorgoed heeft gesloten. Kingma kon vrijdag morgen tijdens een persconferentie nog geen duidelijkheid verschaffen over wie het beheer en de exploitatie van het buurthuis op zich gaat hemen. Die vraag moet naar zijn mening op korte termijn worden beantwoord. "Ik hoop dat het lukt om knopen door te hakken. Het kan echt niet veel langer duren"al dus de wethouder. Preventie Volgens de werkgroep Overhees zou het buurthuis kunnen bijdragen aan de preventie van vandalisme in de wijk. Met name j ongeren zouden op de open bare weg voor overlast zorgen. Ge hoopt wordt dat daaraan een einde komt als de jongeren een ontmoetings punt hebben. In cultureel creatief cen trum C-drie kunnen ze nauwelijks te recht, terwijl de activiteiten in de Vij verhof niet op hen zijn afgestemd. Daar worden met name activiteiten gehou den voor ouderen en leden van de wijk- vereniging. Volgens de nota moet met name om de jeugd vanaf twaalf jaar in het buurtcen trum onderhouden worden. Voorge steld wordt om in samenwerking met medewerkers van de stichting welzijns werk Soest, de kinderboerderij en de wijkvereniging Overhees een invulling te bedenken voor het aanbod van acti viteiten. SURPRISE, SURPRISE Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief! voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 De saladeen Hoewel hij de lichten van zijn auto niet had aangedaan, viel een 45-jarige man uit Soest 's nachts wel op. De man reed in de nacht van woensdag op donderdag slingerend over de Steenhoffstraat. Voor de surveillerende politie vormden beide feiten voldoende aanleiding om de automobilist aan te houden. Hij bleek weinig behulpzaam. De man weigerde de blaastest enverleende op het bureau evenmin medewerking tij dens de ademanalyse. Als dank voor zijn sabotage, trakteerde de politie de man op eén proces-verbaal en een rij verbod van twaalf uur. Nog voordat de eerste paal vrijdag middag in de grond werd geslagen, voerde een groep omwonenden actie tegen de bouw van de derde Van der Hucht- De Molensoos moet worden ver bouwd en geschikt worden gemaakt voor jeugdactiviteiten. Zo luidt het standpunt van burgemeester en we thouders, dat is verwoord in de accom modatienota. Ze hebben 145.000 gul den over voor een interne metamorfo se, waarna de stichting Welzijnswerk Soest het gebouw kan overnemen van de stichting jongerencentrum de Mo lensoos. Het pand werd vorig jaar al opgeknapt voor een bedrag van 75 mille. De Molensoos is reeds geruime tijd ge sloten. De stichting heeft geen beroeps krachten meer in dienst. Welzijnswerk heeft daarentegen een voorstel gedaan om in het pand te trekken. De buurthui zen De Vangrail, (Nachtegaalweg) De Praatpaal (Smitsweg) en Het Kruispunt (Albert Cuyplaan) zouden dan kunnen 1 worden afgestoten. B en w hebben wel oren naar dat plan, al riepen de politieke fracties van de ge meenteraad Welzijnswerk terug. De stichting werd gesommeerd om een aangepast plan te maken, waarbij de to tale kosten minder hoger uitvallen. Kingma verwacht één dezer dagen een brief van Welzijnswerk, waarin de nieu we plannen uiteen worden gezet. Met de centralisatie van Welzijnswerk in de Molensoos zijn de gemeenteraadsleden het in meerderheid wel eens. Hoe de overname van het gebouw moet worden geregeld, wordt in de accom modatienota ,niet aangegeven. Daar naast wordt gesteld dat de gemeente de subsidieregeling van Welzijnswerk moet herzien, zodra de drie andere buurtcentra zijn afgestoten. Het Kruispunt Als het plan doorgaat, kan de gemeente Het Kruispunt benutten voor specifieke activiteiten voor de bewoners van de wijk de Eng. Gedacht wordt aan een ruimte voor Marokkaanse jongeren, een vergaderruimte en een activiteit enruimte. De wijkvereniging de Eng zou er ook gebruik van kunnen gaan maken. De peuterspeelzaal blijft ge handhaafd. Kingma wil met de Marok kaanse bewoners een 'ronde-tafelge sprek' voeren over de ondersteuning van activiteiten die op de buitenlandse jongeren zijn gericht. Om de uitbreiding van Het Kruispunt te I~ n T^I 1 fin 77 CViPCït M Buurthuis De Vangrail aan de Nachte gaalweg kan volgens burgemeester en wethouders worden gesloopt. realiseren, is een investering van 425.000 gulden nodig. Wethouder Frans Kingma gaat vooralsnog uit van noodgebouwen voor de uitbreiding, omdat hij zich niet met nieuwbouw wil tjinden aan jarenlange, hoge lasten. B en w kiezen dan ook voor zogenoemde semi-permanente bouw De Vangrail De Vangrail kan bij realisering van de plannen worden afgebroken. Het aan tal activiteiten neemt af, omdat de wijk 't Hart de laatste jaren veroudert. Voor (achterstallig) onderhoud zou jaarlijks voor dertigduizend gulden aan de Vangrail moeten worden verspijkerd, en dat is in de ogen van b en w wegge gooid geld. Een eerder geopperd plan om op het terrein nieuwe woningen te bouwen, is door de buurtbewoners niet met gejuich ontvangen. B en w stellen voor om het gebouw te slopen en de ontwikkelingen af te wachten, alvorens het terrein een nieuwe bestemming krijgt. Voor de sloop wordt een uitgave van vijftien duizend gulden begroot. school. De bewoners van de Valeri aanstraat zijn geen tegenstander van de school, maar vinden dat het ge bouw te dicht achter de woningen wordt neergezet. Omdat een groenwal van hoge bomen, destijds geplant om het lawaai van de jaarlijkse kermis enigszins te dempen, wordt gekapt, hebben 24 buurtbewo ners een schorsingsverzoek voor de bouw ingediend bij de Raad van State. De Van der Huchtschool komt op der tig meter van de woningen te liggen en volgens mevrouw E.M. van den Brink zou het gebouw op dertig meter van de erfafscheiding komen. In dat geval zou den de bomen en struiken, die een na tuurlijke grens vormen, kunnen blijven staan. Ze laat brieven zien, waaruit blijkt dat de gemeente schrijft dat de school op een afstand van dertig meter van de erfafscheiding (tien meter van de woning) zou komen. In het bouwplan wordt daarentegen de woning als erfaf scheiding genoemd. Mevrouw Van den Brink vindt dat ze vals is voorgelicht. "Ik heb het bezwaar schrift aan de gemeente niet onderte kend, omdat mij was toegezegd dat de groenwal zou blijven staan. Toen hoor de ik vorige week ineens van een amb tenaar dat de groenwal wel weggaat. Onze laatste hoop is de Raad van Sta te." Inbreuk In de brief aan de Kroon spreken de be woners van inbreuk op hun privacy, verlies van het uitzicht en een grote waardevermindering van hun wonin gen. Ook vrezen ze parkeeroverlast bij wat ze noemen de 'slechte ontsluitings- weg' aan de Valeriaanstraat. "Je moet niet vergeten dat de woonkamers in de ze drive-in-woningen op de eerste etage zijn. Wij kijken dus straks tegen de blin de muur van de school aan. Het gebouw had best dichter bij de Koningsweg kunnen worden gebouwd." Tijdens het slaan van de eerste paal op het terrein aan de Koningsweg zaten de buurtbewoners uit protest bij een span doek met de tekst 'Gemeente Soest, ge mene streek'. Het stichtingsbestuur, leerkrachten en leerlingen en ouders van de Van der Huchtschool gingen onverstoorbaar verder met de korte ceremonie. "Ik kan me het probleem van de buurt goed voorstellen", laat voorzitter E.C. Huis man weten. "Maar we moeten het op de juiste merites bekijken. Er is toestem ming voor de bouw en de gemeente heeft ons eindelijk deze locatie toege wezen. Er wordt beweerd dat wij hier per se wilde komen, maar wij hadden liever in het Engenpark gezeten." Huisman hoopt dat de school eind dit jaar over het derde gebouw kan be schikken en in januari de banken bezet kunnen worden. "Het zou leuk zijn als sinterklaascadeau", aldus Huisman. Medewerkers van de Van der Hucht school verschenen vijf jaar geleden, verkleed als de goedheiligman en zwar te Pieten, op een vergadering van de commissie onderwijs. In de vorm van een gedicht werd toen een beroep ge daan op de medewerking van de ge meente. In het gebouw van de Mavo Soest maakt de Van der Huchtschool gebruik van een lokaal. De stichting voor humanitair onderwijs heeft ook al scholen aan de Paulus Potterlaan en de Libel. Belangstelling Volgens Huisman is de belangstelling voor het humanitaire onderwijs groot. Terwijl tal van basisscholen de deuren sluiten, heeft de stichting Van der Huchtschool steeds moeten uitbreiden. Voor het nieuwe schooljaar zijn al 31 leerlingen aangemeld. Vanaf januari, wanneer het gebouw wordt betrokken, zullen in elk geval 54 kinderen in de lo kalen zitten. De verwachting is dat dat aantal zal groeien. "De inschrijvingen komen elke dag binnen, sinds bekend is dat we mogen bouwen", aldus Huis man. Een minderheid van de gemeenteraad was tegen de verkoop van het terrein aan de stichting. De tegenstanders vin den dat de nieuwbouw de gemeenschap te veel geld (ruim één mijoen gulden) kost. Van der Hucht zou ook in het pand van de Zonnedauw aan de Smits- weg kunnen worden gehuisvest, omdat die school sluit. Het terrein aan de Ko ningsweg zou dan voor woningbouw in aanmerking kunnen komen. De PvdA, Gemeentebelangen Groen Soest en Progressief Soest stemden vanuit dat oogpunt tegen de verkoop. De overige partijen gingen akkoord, mede omdat het ministerie van onderwijs het licht voor de Van der Huchtschool al op groen had gezet en omdat de school de wens kenbaar had gemaakt om in de wijk Klein Engendaal te bouwen. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155 - 1 68 77, Soest "We hebben het niet meer nodig. Het terrein moet maar naar het grondbe drijf die er winst op kan maken." Dat heeft wethouder Frans Kingma van welzijn gezegd over het terrein van peuterspeelzaal De Ukkepuk aan de Duinweg. De accommodatie in Soest-Zuid kan, wat burgemeester en wethouders be- treft tegen de vlakte. Het gebouw ver- keert in slechte staat. Uit een onderzoek is gebleken dat de komende vier jaar 160.000 gulden nodig zou zijn voor on- derhoud. De grond wordt momenteel nog voor duizend gulden per jaar verhuurd aan de stichting Kindercentra die het ge bouw benut als peuterspeelzaal. De stichting hoeft geen huur voor het ge bouw te betalen, maar moet wel de kos ten van onderhoud op zich nemen. In de afgelopen jaren is daar weinig geld voor uitgetrokken. Volgens de accommodatienota van b en w kan de peuterspeelzaal verhuizen naar De Dribbel aan de Driehoeksweg. Dat kinderdagverblijf moet dan wor den uitgebreid, hetgeen 250.000 gul den kost. Aan een goedkoper alterna tief hangt een prijskaartje van 150.000 gulden. De gemeente wil de kindplaat sen van De Ukkepuk behouden, omdat er grote behoefte voor bestaat. Sluiting van De Ukkepuk zou opnieuw een wachtlijstprobleem veroorzaken. Als Soest het terrein en het gebouw af stoot, moet een oplossing worden ge zocht voor Amnesty International. De Soester afdeling is al geruime tijd in het pand gehuisvest. Op de besluitvorming over de nieuw bouw van de derde van der Hucht school valt niets af te dingen. Het Col lege verwerpt de kritiek van het PvdA-raadslid Wil Stekelenburg, als zouden B. W. de raad onvolledig en onzorgvuldig hebben geïnformeerd en - erger nog - in Den Haag niet hebben gemeld dat er op korte termijn een le ge school (De Zonnedauw) beschik baar zou komen. Wethouder Mieke Swinkels van On derwijs wees de aantijgingen van Steke lenburg volstrekt van de hand. Op het moment dat er een besluit moest wor den genomen over de derde Van der Huchtschool was de Zonnedauw nu eenmaal niet beschikbaar, antwoordde ze. De beschikking en de daarop vol gende grondverkoop waren dan ook volkomen legaal, en er is geen sprake van dat het gmeentebestuur 1,2 miljoen gulden aan gemeenschapsgeld zomaar over de balk smijt. Stekelenburg zelf bleef erbij dat het College de raad op het verkeerde been had gezet; er was ten tijde van de beslis sing al bekend dat de perspectieven voor de Zonnedauw buitengewoon slecht waren en bovendien stonden er ook bij de Regentuuter al lokalen leeg. Dat had volgens de PvdA-ster ook ge meld moeten worden bij het ministerie. "U hebt niet maximaal gedaan wat ge daan had moeten worden," verweet ze de wethouder. Zinloos Alle andere fracties haalden hun schou ders op of ergerden zich aan de "kouwe drukte" van Stekelenburg. Ze consta teerden - sommigen met overduidelijke tegenzin - dat het besluit niet terug te draaien was. Leidje Tomassen (P.S.) vond de vragen van Stekelenburg feite lijk zinloos. Van enkele fracties kreeg het PvdA-raadslid zelfs behoorlijk de wind van voren. Zo vond Adriaan Pot huizen (D66) dat de PvdA op veel te Wil Stekelenburg hoge toon had gesproken én Jan Pieter Lokker (CDA) sprak nadrukkelijk uit dat zijn fractie niet twijfelde aan de inte griteit van de wethouder en haar ambte naren. "Deze discussie is overbodig en kwalijk." Ook Neks Blommers (WD) betreurde de PvdA-opstelling. "Er loopt wel eens wat meer niet helemaal synchroon. Van der Hucht heeft gedaan wat mocht en kon binnen de wet, en dat geldt ook voor de gemeente". De verwijten van Stekelenburg kwamen te laat en waren bovendien onterecht, aldus de WD fractieleidster. Twee wandelaars zijn zaterdag- I avond door een onbekende man met een spuitbus in hun gezicht be spoten. Ze hadden tijdelijk zwaar geïrriteerde ogen. De wandelaars, afkomstig uit Soest I en Bilthoven, liepen op de Monni- kenboschweg in Soestduinen. Een witte Opel Corsa met een Duits ken teken naderde het tweetal. Een Ne derlands sprekende man spoot ver volgens een vettige substantie in de gezichten van de wandelaars. De da der en de wagen zijn nog niet achter- I haald. »on BREUKclEN bv adviseursin... hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met een grote garage (3.80 x 20 m), c.v. en tuin. Ind entree, grote kelderkast, toilet, woonk. met open haard, mod. keuken met aangr. douchecel met vaste was-0 tafel. Verd.: badkamer met vaste wastafel en ligbad, 3 slaapkamers w.v. 1 met was tafel en 2 met inb. kast. Vaste trap naar grote zolder met dak raam. Gevraagde koopsom f 285.000,- SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhuis met c.v,, garage en grote tuin op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woon kamer, mod. keuken, slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad, hal en kelderkast. Verd.: 3 slaapkamers en een bergzolder. Goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- LIDNBk4 SOEST Eigendomweg Aantrekkelijk gel^s schuur, garage en zonnige tuin. Ind.: entree met inbouwapparatuur, kelderk. Verd dubbel woonhuis met AMmige woonkamer, moderne keuken Mers. badkamer met douche en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met slaap/»^ Oarage is lhans in gebruik als woonunit Gevraagde koopsom f 269.500,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h-4) appartement met berging op de begane grond op de 3e etage van het flatge bouw. Indeling: entree, toilet, hal, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, keuken, bijkeu ken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 82.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli-j zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging on bouw. Ind.: entree, hal, toilet, douchecel,-^^ slaapkamers en balkon.^ ,e grond op de 1 e etage van het flatge- "wastafel, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 Gevraagde koopsom f 85.000 t NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmontlaan is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvrijstaande villas. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport, grote garage en luxe afwerking. Percelen grond ca. 375 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m ruime keuken en kel derkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een ligbad en aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). l. De villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, anker- loze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijhen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- vrij op naam NIEUWBOUW SOEST Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een lig bad aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an- kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: Het verbouwen van een woonhuis en het bouwen van een garage, Eigendom weg 49; (uitwerkingsbepaling artikel 24 voorschriften bestemmingsplan Klein Engendaal) Het bouwen van een woonhuis met garage, Winterkoning 101; (uitwer kingsbepaling artikel 24 voorschriften bestemmingsplan Klein Engendaal) Het veranderen en vergroten van een garage tot logopedie-praktijkruimte. Pieter de Hooghlaan 2a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Het aanbouwen van een berging, Wij nand Toplaan 8(artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing wordt genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 juni 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Informaties: INFOCENTRUM RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag, i Informatietelefoon met actualiteiten: j tel. 93665 (24-uurs-service). Met de tegenstemmen van de fracties van de WD en Gemeentebelangen heeft de gemeenteraad vorige week besloten onverkort vast te houden aan de onteigening van enkele .percelen aan de Eigendomweg en de Den Bliek laan. De grond is nodig voor de reali sering van het plan Klein Engendaal, maar de huidige eigenaars willen het niet verkopen. De overige fracties zwichtten voor het argument van het College, dat de pro cedure nodig is om druk uit te oefenen, hoewel het niet direct de bedoeling is dit "zware wapen" al onmiddellijk in stel ling te brengen bij de onderhandelin gen. Die duren al lang en hebben tot dusver geen tastbaar resultaat opgele verd. Neks Blommers (WD) vond het on juist om, zolang er nog geen duidelijk heid is over de exacte "invulling" van het plan al tot zulke drastische stappen over te gaan, temeer daar B. W. in middels besloten hadden de omstreden grondruil aan de Den Blieklaan af te blazen. "U kunt best veertien dagen wachten," aldus Blommers, die om pro cedurele redenen tegen was. Ze kreeg bijval van Hans van Wuijckhuijse (Ge meentebelangen). Bart Krol (CDA) vond het allemaal niet zo eenvoudig, maar wilde niet weglo pen voor een besluit. "We hebben de grond nu eenmaal hard nodig voor de sociale woningbouw, die toch al in de knel komt. Het algemeen belang moet hier proveleren boven het belang van de betrokkenen." Hij nuanceerde de op stelling van de CDA-fractie door er een speciale opdracht aan zijn geestverwan te wethouder Jan Menne aan te verbin den; die moest in de tussentijd met de betrokkenen om de tafel gaan zitten en zoeken naar een minnelijke schikking. De procedure mag daar overigens niet onder lijden, aldus Krol, daarmee rea gerend op "het verwijt van onduidelijk heid, hem gemaakt door Kees Boerkoel (PvdA). De laatste steunde het voorstel ook, evenals de overige fracties. Menne betoogde nog eens dat dat het voor hem geen kwestie was van of-of maar van en-en. "Het lijkt allemaal moeilijk, maar we zetten de procedure alleen in gang om sterker te staan en in het overleg een acceptabele prijs over een te komen." Van Wuijckhuijse meen de nog dat enig uitstel de druk op de on derhandelingen heus niet zou vermin deren, maar volgens Menne had dat er niets mee te maken. 'Doortrek' Eerder had burgemeester De. Widt meegedeeld dat het College het voor stel tot grondruil aan de Den Blieklaan had ingetrokken. Een opmerkelijke mededeling, want enkele dagen tevoren hadden B. W. de raad nog min of meer geprest om een duidelijke uit spraak te doen over de "doortrek", die daar aanvankelijk was gepland en waar voor de grond ook in eerste instantie nodig was. Op voorstel van de commis sie Financiën was de tekst gewijzigd, zo dat de weg helemaal niet meer ter spra ke kwam. Tot teleurstelling van de Den Blieklaan- bewoners, die al hoopten op een uit spraak die tegemoet zou komen aan hun bezwaren en met hoge verwachtin gen op de tribune hadden plaatsgeno men, ging de discussie niet door. Vol gens de Widt moest het hele voorstel eerst opnieuw in de commissie bespro ken worden. Waarom dat zo was vertel de hij er niet bij, maar in de wandelgan gen gaat het gerucht dat het College zich nog eens achter het oor wil krabben over de hele grondruil als zodanig, want waarschijnlijk is het goedkoper om het perceel nu helemaal niet meer in eigen dom te verwerven. Menne let op de kleintjes, zogezegd. Sommige raadsleden wilden overigens dat, nu de grondruil werd afgeblazen, ook de onteigening wel even kon wach ten, maar daar voelde het College niets voor omdat, zoals de wethouders Men ne en Kingma benadrukten, de verwer ving van die grond juist geen uitstel kon verdragen. Een in de Amerikaanse wijk Apollo in Soesterberg gestolen motorfiets is niet veel later teruggevonden. Het voertuig was in de bosjes nabij de Commissary achtergelaten. Uit een auto die stond geparkeerd aan de Versteeghlaan in Soesterberg, werd de radio gestolen. Dat gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5