Geen gezeur meer over het weer: hier is de zOnnigste aanbieding van heel de Soester Courant! JA, JA BIAUFUNKT BAKT ZE BRUIN. m UUR waardebon Leidje Tomassen (P.S.) boycot opening van Aqua Indoor .#w Oplossing parkeerprobleem restaurant de Soester Duinen na akkoord Utrecht illem Van Oosten fotoservice Raad zwaait Pothuizen met veel lof uit WOENSDAG 26 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Entree te hoog voor minima' Insluiper (18) gepakt Auto vernield van f 2.499.- voor f 1.599, van 2.299.- voor 1.999.- van f 3.499.- voor f 2.799.- ia Ët >114 M Ff V Gasten mogen op tegenoverliggend speelveld auto stallen FILM AANBIEDINGEN Aanrijdingen onder invloed Soesterbergs Belang deelt gebak uit Geen dienstwoning bij stalhouderij D66-er vertrekt met gemengde gevoelens over democratie D66 neemt afscheid van Pothuizen Gestolen auto in Soest terecht sluitvorming kan er voor mij geen spra ke zijn van een 'feestelijke' opening." Het Progressief Soest-raadslid windt verder ook geen doekjes om haar visie op de toegangsprijzen van het nieuwe bad, waarover i.n Soest al het nodige te doen is geweest. "Het moet me ander maal van het hart dat ik de entreeprijzen voor het zwemmen dermate hoog vind, zeker voor mensen met een minimum inkomen, dat het centrum Aqua Indoor alleen al om die reden nooit een voor ziening kan worden voor iedere Soes- ter," aldus Leidje Tomassen. Leidje Tomassen. Leidje Tomassen, gemeenteraadslid voor Progressief Soest, zal aanstaande vrijdag de feestelijke opening van Aqua Indoor boycotten. Ze heeft het College van Burgemeester en We thouders vorige week schriftelijk laten weten niet van de partij te zijn. "Ik ben van mening dat dit zwembad/ sportcentrum nooit op deze plaats ge bouwd had mogen worden," laat To massen het College weten. De manier waarop het gemeentebestuur destijds besloten heeft om het zwembad te bou wen zit haar nog steeds niet lekker. "Gelet op onze stellingname bij de be- De politie heeft vorige week aan de Noorderweg een 18-jarige jongeman aangehouden, die betrapt werd bij een poging om een auto te stelen. Tijdens het verhoor kwam vast te staan dat hij aan de Noorderweg ook een poging tot insluiping had gedaan, waar hij eve neens een zgn. mountain bike had ge stolen. Verder bleek hij geprobeerd te hebben een auto te stelen aan de Van Weedestraat en had hij ook nog een in sluipingspoging in Loosdrecht op zijn kerfstok. Een 81-jarige bewoner van de Albert Cuyplaan ontdekte vorige week dat een onbekende dader vernielingen aan zijn auto had aangericht. Vermoedelijk be trof het een mislukte poging om de wa gen te stelen. Een van de portiersloten was opengebroken en de benzinedop was weggenomen. Verder bleek de be drading te zijn losgetrokken. Blaupunkt's unieke "familie-camera". De CR 4600 met het bekroonde piezo autofoeussysteemMesscherpe beelden en makkelijk te bedienen. VHS-C, dus direct afspeelbaar op iedere VHS-recorder. Een kwaliteitskoopje van de bovenste plank. En helemaal compleet met paraattas van 129,-. Blaupunkt's grote onder de kleine: regelrecht een reus onder de dwergen, .de CCR 800. HiFi monogeluid, speelduur van 3 uur, datum- en tijdindicatie en digitaal beeldgeheugen. En geheel compleet met paraattas van 129,-. Echt een koopje om meteen in je zak te steken. Blaupunkt's Super VHS camera, de CR 5500 voor een abso lute super prijs. Uiterst compact, zeer eenvoudige bediening. Uitgebreide mogelijkheden: digitaal beeldgeheugen, full- range autofocus, dus altijd scherp tot in het oneindige. En geheel compleet met paraattas van 129,-. Sla uw super slag bij De Gouden Snaar. Steenhoffstraat 13a-15 Soest, telefoon 02155 -12132 De provincie Utrecht gaal toch ak koord met de parkeervoorziening voor restaurant de Soester Duinen. Gasten mogen voortaan hun auto op het ter rein tegenover de eetgelegenheid aan de Soesterbergsestraat parkeren. Dat gebeurde overigens al jarenlang. De provincie heeft een aantal voor waarden gesteld. Zo moeten er voorzie ningen komen om te voorkomen dat lekkende olie in de grond terechtkomt. Ook aan de Soesterbergsestraat moeten aanpassingen komen, zoals verwijsbor den. Gedacht wordt tevens aan een snelheidslimiet van vijftig Iplometer per uur. Er mag nu tachtig kilometer per uur worden gereden. F. Klinkhamer van de Soester Duinen is bijzonder verheugd met de goedkeu ring van de provincie. Veel buurtbewo ners spraken al geruime tijd van een parkeeroverlast bij hun woningen. Klinkhamer moest van de provincie zelf voor een oplossing zorgen, maar mocht geen gebruik maken van het speelveld. Dat zou, althans naar de mening van de provincie, te gevaarlijke situaties ople veren tijdens het oversteken. Omdat het parkeerprobleem nog niet uit de wereld was geholpen, adviseerde de provincie de gemeente Soest om de AGFA AGFA KODAK F 4,-VOORDEEL GRATIS COLORKID KONICA VOORDEEL GRATIS 2 X 15 X 21 VERGROTINGEN AGFA VOORDEEL GRATIS FRISBEE FUJI FILM VOORDEEL 12 GRATIS OPNAMEN Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Het speelveld tegenover restaurant de Soester Duinen mag van de provincie toch worden ingericht als parkeerplaats. Foto: Goos van der Wilt. hinderwetvergunning voor de uitbrei ding van het restaurant in te trekken. Als dat was gebeurd, zou Klinkhamer grote financiële schade hebben geleden. Hij heeft, sinds hij het restaurant van de familie Verbeek overnam, voor kapita len in het restaurant geïnvesteerd. Alternatief Zowel Klinkhamer als het gemeentebe stuur en de buurtbewoners vinden dat het speelveld de meest geschikte locatie is voor een parkeerplaats. De provincie dacht daar, vanuit verkeersveiligheids- oogpunt, anders over. Een alternatief bij station Soestduinen werd door de provinciale bestuurders verworpen. Zij meenden dat een groenstrook aan de zelfde zijde van de Soesterbergsestraat meer in aanmerking kwam. Opnieuw hadden Klinkhamer, de gemeente en de omwonenden een andere mening. Nadat de provincie toch akkoord is ge gaan met de locatie van het speelveld, zijn Klinkhamer en de gemeente in on derhandeling gegaan. "De provincie heeft eisen gesteld, dus de inrichtings normen liggen vast. Ik heb nu een brief wisseling met het gemeentebestuur. Het is nog niet bekend wie wat gaat be talen, ook niet wanneer we beginnen", aldus een opgeluchte Klinkhamer. De horeca-ondernemer verwacht dat de aanleg van de parkeerplaats en de aan passingen op de Soesterbergsestraat 'enkele tonnen' gaan kosten. De politie hield vorige week op de Birk- straat een 50-jarige automobilist uit Scherpenzeel aan, die op de Vondell aan uit de bocht was gegaan en daarbij een stilstaande wagen en een lantaarn paal had geraakt. De man bleek onder invloed te zijn en kreeg een proces-ver baal en een rijverbod van drie uur. Op de Talmalaan werd even later een 47-jarige Soester aangehouden voor soortgelijke overtredingen. Hij had een geparkeerde auto geraakt, was vervol gens tegen een verkeerspaal gereden en botste bij het keren opnieuw tegen een paal aan. De schade aan zijn auto was daardoor zó groot dat die niet meer kon rijden. De politie vorderde het kente kenbewijs. De man bleek flink gedron ken te hebben; hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van zeven uur. De gemeenteraad hapte vorige week tijdens de maandelijkse vergadering met graagte in een gebakje, dat was rondgedeeld door de jarige vereni ging Soesterbergs Belang. De ver eniging toonde op deze wijze ook haar erkentelijkheid aan het ge meentebestuur voor de verkeers maatregelen die in de afgelopen ja ren in Soesterberg zijn uitgevoerd, en dat kennelijk tot haar genoegen. Een mooi gebaar, dat wel. Het is overigens zeer twijfelachtig of de raadsleden ook uit andere wijken nog het een en ander aan smakelijks te verwachten hebben. Misschien is het de moeite waard deze gedachte ook eens om te keren en het gemeen tebestuur uit te nodigen gebak te verstrekken aan alle inwoners die niet zo te spreken zijn over het ver keersbeleid. De plaatselijke banket bakkers zouden de eerste maanden zeker niet te klagen hebben over hun omzet... De gemeenteraad heeft vorige week af wijzend beschikt over het beroep dat Hans van Soest, eigenaar van een stal houderij aan de Peter van den Breemer- weg, had ingesteld tegen de weigering van B. W. om hem een bouwvergun ning te verlenen voor een dienstwoning. Zijn advocaat, mr. Stalenhoef, hield nog een pleidooi om de bouw toe te staan, mede onder verwijzing naar het artikel in de Soester Courant van vorige week. Volgens Stalenhoef was er in dit geval alle aanleiding voor de opmerking dat het grootste recht het grootste onrecht kon zijn. Zijn pleidooi om recht voor re gel te laten gaan bleef echter onbeant woord. Adriaan Pothuizen (D66) vertolkte het gevoelens van de raadsleden door te stellen dat het negatieve advies van de beroepschriftencommissie overtuigend genoeg was. "Dat het hier om een uniek geval gaat is geen argument, want die kunnen zich in de toekomst ook zeker weer voordoen. Het gaat hier om rechtsgelijkheid." Paltz De raad verklaarde ook het beroep schrift ongegrond van de familie Raat jes tegen de weigering van een aantal bouwvergunningen op het landgoed de Paltz. Alleen de fractie van de VVD, en op onderdelen ook PvdA-fractievoor- zitter Kees Boerkoel, was het met de weigering niet eens. Boerkoel vond het overigens "naïef' van Raatjes dat hij had gedaan alsof hij niet wist dat er een bouwvergunning nodig was. Leidje Tomassen (P.S.) gaf het College de raad mee om nu zo snel mogelijk op te treden - "liefst morgen al" - tegen de illegale bouwsels op het landgoed. Wie- be Meilof (GPV) maakte nog wel een kanttekening; hij hoopte dat het voor ieder duidelijk zou zijn dat de gemeen teraad niet in boosheid, maar in wijs heid alle aangevraagsde vergunningen weigerde. "We moeten niet de richting op van. klassejustitie, maar zeker ook niet van anti-klasse-justitie," aldus Meilof. Kees Verheus (CDA) wees hem terecht met de opmerking dat die termen door niemand waren gebruikt. "Een raadslid dat op hef juiste mo ment de juiste woorden sprak én luis terde, en van wie de invloed aanzien lijk verder reikte dan een-zevenen- twintigste van de raad." Zo kenschet ste burgemeester Hans de Widt vorige week aan het slot van de raadsverga dering Adriaan Pothuizen, de vertrek kende fractievoorzitter van D66. Van diverse zijden kreeg Pothuizen de hoogste lof toegezwaaid voor zijn achtjarige loopbaan in de plaatselijke politiek. De Widt stelde vast dat de D66-er zich vooral verdienstelijk had gemaakt voor de relatie tussen de burgers en het be stuur, al was dat dan niet bekroond met de invoering van de door hem bepleite ombudsman/vrouw en het referen dum. "Misschien kwam u er te vroeg of te laat mee," aldus De Widt, die hem ten afscheid de gemeentepenning over handigde. Volgens de burgemeester was Pothuizen in zekere zin het eerste slachtoffer van het nieuwe beleidspro gramma, met zoveel aandacht voor het openbaar vervoer dat de raad de D66- er - werkzaam bij de Spoorwegen - moest afstaan. Al afscheidsgeschenk overhandigde hij hem cadeaubonnen voor de tuin of voor zijn trein, vergezeld van een speelgoed-conducteursuit rusting en een nep-OV-jaarkaart. Kees Verheus sprak Pothuizen als nes tor van de raad toe. Volgens hem ge bruikte de D66-er nooit tien woorden als hij er met acht kon volstaan en hij noemde hem o.a. een typisch voorbeeld van iemand wie het harmoniemodel na aan het hart ligt. Pothuizen was welis waar niet onmisbaar, maar zijn vertrek was wel een onmiskenbaar verlies. Ver heus' loftuitingen werden onderschre ven door Kees Boerkoel (PvdA) en Neks Blommers (WD), die Pothui- zens kwaliteiten elk op eigen wijze be nadrukten. Pothuizen zelf nam de gelegenheid te baat nog een aantal gemengde gevoe lens over het fenomeen "democratie" te ontvouwen. Volgens hem was de de mocratie traag, ingewikkeld, moeilijk, hard, duur en kwetsbaar, maar tegelij kertijd ook rechtvaardig, eerlijk en niet te vervangen door welke andere be stuursvorm dan ook. Hij verzette zich tegen de karikatuur die met gebruikma king van de eerste omschrijvingen soms maar al te vaak van de democratie wordt gemaakt. Ter gelegenheid van het aftreden van Adriaan Pothuizen als lid van de ge meenteraad organiseert de afdeling Soest/Soesterberg van D66 op vrijdag 28 juni a.s. om 20.00 uur een informeel samenzijn in de Open Hof (Veenbes straat 2). Zowel kiezers en leden van D66 als andere belangstellenden zijn welkom, kortom allen die door hun aanwezigheid uiting willen geven aan hun waardering voor de belangrijke bij drage die Adriaan Pothuizen geduren de de afgelopen acht jaar in de politieke besluitvoring binnen Soest heeft gege- Ontevreden Hij stak verder niet onder stoelen of banken dat hij de raadzaal dikwijls on tevreden had verlaten, vooral door het verschil in benadering van het openbaar bestuur door politici en niet-politici, een verschil dat een kloóf is gebleken "waarvan ik tot op dit moment niet weet hoe ik hem zou kunnen overbrug gen, en die ook met geen enkel instru ment, door welke politieke partij ook aangedragen, kon worden overbrugd". In dat verband gaf hij ook lucht aan zijn vertwijfeling over het verloop van de in spraak in Soest en wees hij op de vanuit deelbelangen ontwikkelde "krachten velden" bij de besluitvorming over de structuurvisie, die het doen voorkomen dat de zaak al beklonken zou zijn. "Dan staat u weer voor de vraag: Hoe krijg ik uitgelegd dat verantwoord beslissen meer luisteren en wikken vraagt dan bijna iedere inspreker beseft?" Hij wen ste de raad sterkte, vooral met het oog op 1992, het uur van de waarheid voor de Structuurvisie. Groet Voor alle fracties had Pothuizen een toepasselijke afscheidsgroet. Zo kreeg Meilof een pluim voor de kwaliteit van zijn inbreng, waarvoor hij meer "loon naar werken" verdiende. Leidje To massen werd bedankt voor de samen werking, al hield Pothuizen een fusie tussen P.S. en D66 niet voor mogelijk gezien de verschillen tussen de werke lijkheid van alledag en de idealen. Ge meentebelangen wenste hij nog veel ontdekkingen. Wat de WD betrof sprak hij zijn ver wondering uit over de traagheid waar mee deze partij zich van "de tik van 1990" had hersteld. De fractie had vol gens hem zeker in het College opgeno men moeten worden. De PvdA be dankte hij voor het intensieve kontakt en het veelvuldig gelijke stemgedrag. "Soms niet, als er iets van het klassieke socialistische dogmatisme kwam bo vendrijven." Hij wenste de PvdA een "opklimmen uit het dal". -1 CDA buiten College? Om het "CDA-blok" kon niemand heen, aldus Pothuizen, "of je zou op een Pothuizen kreeg bij zijn afscheid van burgemeester De Widt ook een heuse conducteurspet en 'spiegelei' mee. ongeluk uit moeten zijn". Omdat 1/3 van de bevolking CDA stemt is de ge wichtige rol van de partij echter ge rechtvaardigd, en die heeft het in Soest met "fair play" gespeeld. Volgens Po thuizen was het CDA altijd collegiaal geweest, op hoge uitzonderingen na. Als dat vaker zou voorkomen zou de sluimerende behoefte om zónder het CDA te besturen zich meer en meer manifesteren, vond hij. Het zou trou wens wel eens goed zijn, opperde hij, als het CDA eens buiten het College zou staan, al was daar momenteel geen seri euze aanleiding voor. Tenslotte sprak hij ook het College van B. W. aan, dat hij o.a. omschreef als "kwetsbaar en niet zonder rumoer ge formeerd". Het College had z'n draai moeten zoeken, maar 'm wel gevonden, meende hij, en met wat bijschaven zou het de rit wel kunnen afmaken. Pothui zen besloot zijn speech met een woord van dank aan de ambtenaren en met na me ook de bodes. Een personenauto die vier weken gele den in Geldrop was gestolen, is zater dag teruggevonden aan de Jan Steen- laan in Soest. Buurtbewoners schakelden de politie in, omdat de wagen al geruime tijd on afgesloten in hun straat stond gepar keerd. Een poging om een inbraak in een auto aan de Frans Halslaan te plegen, mis lukte. De dader vernielde wel het por- tierslot. Aan de Smitsweg werd een auto open gebroken door iemand die vervolgens de autoradio mee naar huis nam. Ook aan de Weegbreestraat werd uit een personenauto een autoradiocasset terecorder meegenomen. Een 'liefhebber' van autoradio's kwam aan de Veenbesstraat niet verder dan het vernielen van een ruit. Hij werd waarschijnlijk gestoord. TIEN GULDEN tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u bij aankoop van een zonnebril 10 gulden reductie. 'ntttfcmap t/a'i vek&fieid7 Van Weedestraat 87 3761 CD Soest

Soester Courant | 1991 | | pagina 7