OPRUIMING NU 20% KORTING (Schut temalu KJ Voorsprong maatwerk, smeeing lease r anodor Soest 50 jaar geleden Gebruik treintaxi overtreft verwachtingen Gildefeesten dit jaar van 18 tot en met 27 augustus Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Accountantskantoor J.H. Braber RA BAD EN STRAND KLEDING WIE't Frits 4 juli 1941 Het water in ons bad •S'OEST Meer dan vijftienhonderd passagiers per maand WEET MAG 't ZEGGEN.. Wandelaar Boek van de Week Picasso Rob de Nijs nieuw gezicht op De Blaak Programma gildefeesten Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 zou 't niet weten. Ik ken 'm redelijk goed. Hij is een aansteller, edoch daar barst 't van in de showbizz. Maar hij is een intelligente en vooral originele ko mediant. Frits Hirschland is een joodse jongen en dat laat hij soms te pas en te onpas aan de buitenwereld weten. Een beetje te£ vond ik vaak, soms irritant. Ik bedoel: je bent orthodox of je bent 'tniet. Frits verscheen soms twee weken met een keppeltjej op (nu ik er zo over schrijf; draag je dat eigenlijk niet alleen in de synagoge?), dan weer was zijn hoofd voor een korte tijd getooid met de typische joods-orthodoxe pijpekrullen. Maar Oké, dat is nou eenmaal Frits. Het hoorde allemaal bij zijn "everlasting show'. Onder andere door die grillige houding van 'm heeft hij niet veel vrien den gemaakt in zijn leven. Zijn eigen schuld, maar jammer is 't wel, want hij heeft onmiskenbaar de showbusiness verrijkt met redelijk geniale ideeën. Hij startte bijvoorbeeld een bedrijf in Engeland. Dat noemde hij "A.A. and A.Toen iemand aan hem vroeg wat 't betekende, zei hij: ''Niks, maar één ding is zeker. Mijn company zit in Londen. Als iemand mij vraagt waar ik te berei ken ben, zeg ik dat ik heel gemakkelijk te vinden ben. Ik sta als nummer één in 't telefoonboek van Londen... Jaren geleden had 'ie een eigen kantoor in 't Wisseloord-complex van platen maatschappij Phonogram. Wisseloord heeft een eigen kantine en daar staat een telefoon op de bar. Die is er natuurlijk voor mensen die daar werkzaam zijn en die toevallig even in de kantine zitten en dan toch nog bereikbaar moeten zijn. Voor Frits was die telefoon een ver lengstuk vanz'n kantoor. Hij blokker de constant die mogelijkheid voor anderen tot communicatie. Enkele keren al had de kantinechef hem al gewaarschuwd ahet gebruik van die telefoon te beper ken. Niets hielp, dus verbood de chef hem 't verder gebruik van 't toestel. "O ja?', riep Hirschland. "Ik niet bel len Dan niemand meer bellen!" En hij pakte een schaar en knipte pardoes de draad in twee stukken. Pal daarop kreeg hij mot met de direkteur van Phono gram. Er gebeurde een paar dagen niets, totdat ineens de mensen in Wisseloord een wonderbaarlijk schouwspel zagen. Frits Hirschland kwam aangegalop- peerd op een schimmel en reed pardoes op die knol het complex in! Hij reed wat rondjes, liet de knol een hoop doen en draade weer weg... Later kreeg Frits een probleem met het internationale hoofdkantoor van Pho nogram (Polygram) in Baarn. Het was geen geheim dat Polygram voor een aanzienlijk deel werd gestut door Duits kapitaal. Dat wist Frits natuurlijk ook. Nu werd dat complex in Baarn bijna pijnlijk netjes onderhouden. De boel zat keurig in de verf en de tuinlieden hadden uitstekend werk afgeleverd. Vóór de hoofdingang was een prachtig gazon netje aangelegd. In een mooie cirkel, keurig gemaaid en daaromheen kon je naar de hoofdingang rijden. Toen Frits een afspraak had, was er juist een meeting van alle belangrijke topfi guren. Dus stonden er een hoop indruk wekkende auto's met Duitse nummer borden voor de hoofdingang. Daar mocht eigenlijk nooit worden gepar keerd. Er was geen plaats meer voor welke andere auto dan ook. Maar de parkeerplaats, een eind verderop, bood nog genoeg soelaas. Frits kwam aanrij den, zag die meute Duitse auto 's voor de hoofdingang en ging door 't lint. "Niks geen andere parkeerplaats", zij hij later. "Ik dacht, als al die Duitsers hun vette Mercedessen daar zomaar neer kunnen zetten terwijl zij ook best naar 't par keerterrein hadden kunnen gaan, dan ram ik mijn kar daartussen.Dus wat deed hij. Hij reed met zijn bolide dwars over het zeer zorgvuldig aangelegde grasveld en stalde zijn wagen uiteinde lijk met de voor wielen op de eerste tree van de trappen naar de hoofdingang. Kinderachtig, ik geef 't toe. Maar iede reen lachte wel om die aktie. Behalve de portier dan. Ik heb geen idee waar Frits nu uithangt. Maar we horen nog van hem, dat weet ik zeker. Hij had een keer ruzie met Joop van den Ende. De dag daarna liet hij via zijn bank een bod doen op 't volledige gebeuren van Van den Ende daar in Aalsmeer. Misschien had Frits geen stuiver te makken en was 't allemaal maar bluf. Van den Ende werd er niet nerveus van maar Frits" bod stond wél in de krant... Een geniale man of een clown, wie zal't zeggen. Ik mag dit soort pittoreske figuren wel... PETER KOELEWUN SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 Vrijdag 23 augustus: Afhalen schutterskoning Gerard van Roomen vanaf Grote Melm. Dinsdag 27 augustus: Avond voor gildeleden en gilde- vrienden. Ik had al een hele tijd niks meer van hem vernomen, totdat vorige week ineens ie mand aan me vroeg; "Wat zou er toch van Frits Hirschland zijn geworden Waar zou 'ie wezen. Weet jij soms wal hij nu uitspookt?" Ik heb geen idee waarmee Frits Hirsch land bezig is, maar vandaag of morgen zal hij de wereld wel weer verbazen mei een stunt. Want het leven van Frits is een opeenvolging van stunts. Psychologen en psychiaters zullen dat ongetwijfeld uitleggen als een constante roep om aandacht. Ik ben de eerste om hen daar- int te steunen. Maar ik mag 'm wel, al is die drang bij hem voor mijn gevoel iets te£ psychopatisch. Nu ben ik me ervan bewust dat ik 't over een figuur heb die bij velen volslagen onbekend is. Dat lijkt zo. Frits Hirschland is een man van om een nabij de veertig, bewees zich een jaar oj twintig in de showbusiness, is manager geweest van o.a. Bolland Bolland in hun grote internationale "Rock me Amadeus"-periode, manager van Earth Fire, toen die Europa veroverde met "Weekend", en hij behartigde geruime tijd de zaken van de groep Kayak. Hij was ook nog een jaar lang de belangrijk ste man achter Vanessa. Zijn zucht naar het extravagante was heel duidelijk toen hij zomaar naar Suriname trok en daar "persvoorlichter" werd van Ronnie Brunswijk. Dat heeft een blauwe maan dag geduurd en uiteindelijk werd hij monddood gemaakt door verbanning naar een eilandje in de monding van één van de twee Surinaamse rivieren die ik nooit uit elkaar kan houden; de Coran- tijne of de Marowijne. Misschien zit Frits daar nog steeds, ik In de laatste dagen gaan er weer geluiden, dat het water in ons Natuurbad niet zoo zou zijn, als voor goed zwemwater is vereischt en dat het zwemmen aldaar gevaar voor de gezondheid zou kunnen opleveren. Vooral komen deze geruchten naar voren, wanneer het weer voor zwemmen zeer gunstig is en als gevolg hiervan velen het bad bezoeken. Deze omstandigheid is niet iets plaatselijks, want wanneer men deze geruch ten hier waarneemt, dan kan men dezelfde geluiden beluisteren van alle goe de bad- en zweminrichtingen in den omtrek, als gevolg waarvan men ook de zer dagen in Amersfoort weer op deze onjuiste gedachte moest wijzen. Meerdere malen hebben wij er reeds op gewezen, dat het water in ons Natuur bad onder regelmatige controle staat van het Laboratorium van Chemisch-, bacteriologisch- en microscopisch onderzoek "Eiksteen" te Bilthoven, waar door voorkomen wordt, dat het water in minder goede conditie zou kunnen geraken. Bovendien zal een ieder er van overtuigd zijn, dat onmiddellijk tot sluiting van het bad zou worden overgegaan, wanneer door een of andere buitengewone omstandigheid het badwater niet meer als goed zwemwater zou kunnen wor den aangemerkt. Men kan zich dan ook overtuigd houden, dat wanneer het bad geopend is, het badwater uitnemend is. De nieuwe bonnen in gebruik Met ingang van a.s. maandag worden de nu reeds overal uitgereikte nieuwe bonkaarten, met uitzondering van debonnen voor melk, in gebruik genomen. Voor melk blijft dus de oude kaart nog geldig. Als gevolg hiervan kunnen worden vernietigd de nog resteerende bonnen van de "bonkaart algemeen" en de oude vleeschkaart, uitgezonderd natuurlijk de vleeschbon No. 21, welke thans geldig is. De volgende week zullen ook de nieuwe vleeschbonnen in gebruik worden genomen. Opvoeringen in het Openlucht-Theater Onder auspiciën van de Stichting Openluchttheater zullen "De Vereenigde Haagsche Spelers", o.l.v. Pierre Baaledux op 4 Zondagmiddagen het Open luchttheater aan de Soesterbergsestraat bespelen. Ditmaal zullen uitsluitend blijspelen worden opgevoerd, en wel: Zondag 20 Juli: het blijspel in 3 bedrijven van Edmond Rostand "Romantische liefde". Zondag 3 Augustus: het bekende tooneelstuk van Pieter Langendijk "We derzijds Huwelijks-bedrog". Zondag 17 Augustus: het blijspel van JeanBaptiste Molière: "De ingebeelde zieke". Zondag 24 Augustus: het tooneelstuk van Jac Ballings "Verliefd en jaloers". Alle voorstellingen zullen des middags om 1.30 uur beginnen. De prijzen van de passe-partouts, die voor alle opvoeringen gelden en niet persoonlijk zijn, bedragen voor het middenvak f 4,~. de zijvakken f 2,50. staanplaatsen f 1AaVoor de kinderen zijn eveneens groote voorstellingen in voorbereiding. Mededeelingen hieromtrent zullen t.z.t. bekend gemaakt worden. Er zal geen pauze worden gehouden. Rijwielstalling en consumptietent zijn beide aanwezig op het terrein. Het gezelschap verzekert tooneelspel van de eerste rang. De op te voeren stukken zijn allen blijspelen, die in de tooneelliteratuur op hoog peil staan. Begrafenis Piet Pierer Maandagmorgen had op de R.K. begraafplaats aan den Kostverlorenweg de begrafenis plaats van onze plaatsgenoot Piet Pierer, die in de vorige week zoo jammerlijk te Baarn bij het zwemmen om het leven kwam. Vooraf had in de kerk op Nieuwerhoek de uitvaart plaats, waarbij zeer velen tegenwoordig waren. Ook was de belangstelling bijzonder groot op de begraafplaats, waar de be- aarding geschiedde door een oom van den overledene, de Zeereerw. Heer Pierer, pastoor te Enschede. O.m. waren aanwezig een 35-talleerlingen van de Ambachtschool te Amers foort met den directeur dezer inrichting, waarvan de overledene eveneens een leerling was. Een groot aantal bloemstukken getuigden van de medeleven van velen met dit droevig gebeuren. O.a. waren er bloemen van familieleden, van zijn vrien den, van de bewoners van de Koninginnelaan, van de Ambachtschool te Amersfoort, van de Bad- en Zweminrichting te Baarn e.a. Vele aanwezigen waren niet weinig onder den indruk van deze droeve plech tigheid. Volgens Arie leven we de laatste tijd in een dorp van buitensporige ont moediging. Daarvan met voorbeelden een volledige opsomming geven zou een koud kunstje zijn, ware 't niet dat de Soester Courant dan met een extra dikke editie zou moeten verschijnen. Dus beperkt Arie zich tot een aantal hoofdzaken die er de laatste dagen uit sprongen. Zaken waaraan naast Arie, ook anderen met lagere-schoolop- leiding langzamerhand geen touw kunnen vastknopen. Neem bijvoorbeeld het nobele streven van B en W en de gemeenteraad om het gebruik van alcohol in openbare en semi-openbare gelegenheden terug te dringen. Zeer recent verscheen daarover nog een gemeentelijke ver ordening, die op niet mis te verstane wijze duidelijk maakte wat wel en niet inzake verkoop van alcoholische con sumpties is toegestaan. Daaraan voor af werd geruime tijd geleden een com missie in het leven geroepen die een alcoholontmoedigingsbeleid propa geert, zich daarbij onder andere be roepend op het goede voorbeeld van de vroede vaderen, die voor zichzelf en hun gasten hadden afgeroepen dat tijdens officiële gemeentelijke recep ties en ontvangsten slechts jus, ranja met een rietje in diverse kleuren en priklimonade mag worden geschon ken. Dan komt onverwacht de dag dat een projectontwikkelaar, dit keer is de naam Heilijgers, met een ludieke ge dachte opdraaft. Hij laat weten een originele bestem ming te hebben gevonden voor het voormalige politiebureau aan de Van Weedstraat. Van het instituut waar eens processen^-verbaal werden opge maakt, bloedproeven werden geno men wegens een al of niet vermeend gebruik van alcoholische versnape ringen, zou een café kunnen worden gemaakt. Een café met allure zelfs. Arie heeft altijd in de veronderstelling geleefd dat op die locatie kantoor ruimten zouden verrijzen, maar daar aan is voor de projectontwikkelaar geen droog brood te verdienen. Kan toorruimten, liet de projectontwik kelaar weten. Soest zit er niet om ver legen. Alsof ons dorp wél om een nieuwe tempel van Bacchus vraagt. In het voorlopige standpunt van B en W kennelijk wel. Van een politiebu reau een grand-café maken, bete kent in hun opvatting dat een 'ge- meentelijk monument" voor het nage slacht bewaard blijft, en dus wordt het voorstel van de projectontwikkelaar vanuit het gemeentehuis in eerste in stantie positief ontvangen. Wie 't weet mag 't zeggen, is zeker ook van toepassing op het financiële beleid van de gemeente Soest. Werd er in de voorjaarsnota nog verkondigd dat, wat de uitgaven betrof, roomboter zou moeten plaatsmaken voor reuzel, en kele maanden later volgde de medede ling dat 't allemaal zo"n vaart niet zou lopen. Een onverwacht "meevallertje" van ruim één miljoen gulden, overge houden aan de gemeentelijke begro ting 1990, was daarvan de oorzaak. Op "t eerste gezicht leuke dingen voor de mensen, maar iedere particuliere ondernemer zou dergelijke aboekhou- ders met een nikkelen handdruk het bos hebben gestuurd. Wie 't weet mag 't zeggen, heeft van zelfsprekend ook betrekking op de ko mische voorstelling, in een aantal niet te voorspellen bedrijven, rond de bouw en ingebruikneming van het nieuwe zwembad. Komisch, ook en vooral door de wijze waarop "de slachtoffers", de gemeente Soest en exploitant/naameigenaar Aqua In- door, elkaar als de lamme en de blinde de hand boven het hqofd houden. "'De risico's om het zwembad op het afgesproken tijdstip te openen zijn te groot", jammert ene partij. "Uitstel van de opening getuigt van durf', jubelt de andere. De zwartepiet die het betreft, een aan nemer uit Drachten, geeft er de voor keur aan vooralsnog in alle talen te zwijgen. Zijn tijd komt nog. Zo de bij de opening betrokkenen, Aqua Indoor en de gemeente Soest, de moeite hadden genomen bij in deze onafhankelijke Soester aannemers eens aan de bel te trekken, dan zouden ze, in een eerder stadium dan het weekend voor de officiële opening, hebben vernomen dat de Soester be volking nog even op het droge zou moeten staan, en ook over 't hoe en waarom zijn geïnformeerd. Wie 't weet mag 't zeggen. Jammer genoeg is de gemeente Soest daar (nog) niet aan toe. ARIE WANDELAAR De treintaxi van Kooij rijdt ook op de stations in Soest. Het aantal passagiers overtreft alle verwachtingen. Baarn worden gebracht. Kooij zegt dat het ondoenlijk is om alle vier stations in Soest te 'bemannen' met een taxi. Van af hun huis worden Soesters daarente gen wel naar elk station in Soest of Baarn gereden. Een rit met de treintaxi kost vijf gulden, ongeacht de afstand. Om gebruik te kunnen maken van de treintaxi, moeten de passagiers in het bezit zijn van een speciaal biljet. Dat is verkrijgbaar bij de NS. Het biljet is te vens betaalmiddel voor de treintaxi. Kooij adviseert de mensen om altijd een biljet in huis te hebben, omdat anders de treintaxi niet voorrijdt. Alleen hou ders van treinabonnementen krijgen een boekje met tien bonnen. Kooij erkent dat dit systeem niet tot de meest handige systemen kan worden gerekend. "Maar de NS is bezig een an der systeem te bedenken." Reizigers die vanaf hun woning naar een station willen worden gebracht, moeten Kooij in Baarn bellen (tel 02154-11111). Geadviseerd wordt om dat zo vroeg mogelijk te doen, zodat het taxibedrijf de route in het schema kan opnemen. Volgens Kooij maken steeds meer Soesters gebruik van de treintaxi. Zij vormen 35 tot veertig procent van de gebruikers van de treintaxi. "Aanvankelijk was er sprake van onbe kendheid met de treintaxi, maar door de mond-tot-mond reclame weten steeds meer mensen van het bestaan af." Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Picasso, je houdt van zijn schilders kunst, of hij schildert in je opvatting niet te vertalen en niet te begrijpen beelden. Hoe dan ook, de bejubelde en verguisde Spaanse kunstenaar heeft als geen ander zijn stempel ge drukt op de ontwikkeling van de twin- tigste-eeuwse kunst. Daarvan getuigt onder andere het werk van de even veel besproken Mondriaan. Los van dit gegeven staat dat museum directies, kunsthandelaars en zij die over dukaten beschikken, met grote re gelmaat strijd leveren om de werken van-Picasso te bemachtigen. Het mag dan ook geen verbazing wekken dat in de TimeLife-serie Kunst en Muziek ruimte werd gereserveerd voor deze ra- zendpopulaire schilder. Zoals wij van TimeLife gewend zijn, ge beurt dat ook nu weer door middel van een populair wetenschappelijke uitga ve, waarbij op alle onderdelen is gemikt dit document toegankelijk te maken voor een groot publiek. Een opzet die zonder meer geslaagd kan worden ge noemd. In de kennismaking met Picas so wordt een taalgebruik gebezigd waarmee de lezer niet de minste moeite zal hebben. Zeven hoofdstukken, uiter aard van beperkte omvang, vertellen het indrukwekkende levensverhaal van een kunstenaar die tot zijn 91ste jaar de hem geschonken talenten heeft benut. "De wereld van Picasso" is een uitgave waarin woord en beeld elkaar voortref felijk in balans houden. Ontelbare zwart-wit en kleurenreprodukties illus treren op indrukwekkende wijze leven en werk van een groot kunstenaar. Voor net nog geen dertig gulden bent u de gelukkige bezitter van een naslagwerk waarop u tenminste niet uitgekeken zult raken. Lr. De treintaxi slaat enorm aan. Dat blijkt uit cijfers, twee maanden nadat het Baarnse taxibedrijf Kooij voor Soest en Baarn is begonnen met het project van de Nederlandse Spoorwe gen. Kooij heeft twee treintaxi's op de weg. Volgens schattingen van de NS zouden per maand ongeveer elfhonderd men sen een beroep doen op de nieuwe rege ling. In mei, de eerste maand van de treintaxi voor Soest en Baarn, vervoer de Kooij evenwel al 1.543 klanten. "Het overtreft alle verwachtingen en ik denk dat we in juni nog hoger uitko men", aldus B.P. Kooij. Drie op de vier passagiers wordt van het station naar huis vervoerd. De rest kiest voor een ritje van huis naar het station. Mensen die op een station in Soest uit stappen, kunnen alleen naar station Hef programma van de gildefeesten is gevarieerd te noemen. Alle onder delen zijn bekend en dus komt jong en oud van allerlei pluimage weer aan bod. De feestweek wordt begonnen met een eucharistieviering, terwijl een avond voor de gildeleden en gildevrienden de afsluiting vormt. Rob de Nijs is een nieuw gezicht op de gildefeesten. V oorprogramma Zondag 18 augustus: Eucharistieviering met gilde-eer in de Petrus- en Pauluskerk; tocht naar de gildeboom en dansen. Maandag 19 augustus: Recreatieve fietstocht door en rond Soest, georganiseerd door Tempo Toer Soest. Dinsdag 20 augustus: Avondwandeling, georganiseerd door wandelcomité Jacob van Gaes- beek; tractorbehendigheidswed- strijden. Woensdag 21 augustus: Gildeloop, georganiseerd door AV Pijnenburg. Hoofdprogramma Donderdag 22 augustus: Super-showavond met mini-concert van Rob de Nijs. In het voorpro gramma Bluesette; aansluitend dan sen. Teeravond gildeleden. Zaterdag 24 augustus: Toertochten Tempo, kinderspelen, volksspelen, volkspaardenfeest, kampioensschieten, prijsschieten, oud-koningen kampen en konings bal met als thema 'Hollandse Avond'. Zondag 25 augustus: Eucharistieviering met gilde-eer in feesttent. Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel, konings- schieten, kampioensschieten, prijs schieten en kinderspelen. Afhalen nieuwe schutterskoning, prijsuitreiking schietwedstrijden, huldiging nieuwe schutterskoning. Aansluitend koningsbal met mede werking van Bob East Show Band. Maandag 26 augustus: Bejaardenshow met Conny Vink 'Uit en Thuis'. Tros Popformule dri ve-in show. Gildekoning Gerard van Roomen. volksspelen, ontbreken vanzelfspre kend niet. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft een folder laten drukken met daarop een toelichting op de activitei ten. Het programmaboekje, dat huis- aan-huis wordt verspreid, verschijnt in augustus. Het Groot Gaesbeeker Gilde werd in de veertiende eeuw opgericht. Het kreeg de eerste statuten van één van de Heren van Gaesbeek en Abcoude die gedurende 135 jaar de scepter zwaai den in Soest. Het was vanaf het begin een schuttersgilde dat met bogen, buk sen en andere wapens have en goed be schermde. Uit de geschiedenis zijn daarvan bij het gilde verschillende voorbeelden van bekend. De gewapende bescherming behoort tot de verleden tijd, maar het gilde gaat er nog steeds prat op zich in te zetten voor de Soester gemeenschap. Dat ge beurt ieder jaar in de vorm van de gilde feesten, ditmaal voor de zeventiende keer. Het meer dan vijftig leden tellen de tamboer-, claroen-, vendel- en schutterskorps van het gilde zorgt voor de muzikale ondersteuning. De Blaak is van 18 tot en met 27 au gustus weer de locatie voor de feesten van het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest. De gildebroeders hebben een pro gramma in elkaar gedraaid, dat op nieuw klinkt als een klok. Zoals altijd hebben de activiteiten een sportief, re creatief of cultureel karakter. De gildefeesten bestaan ditmaal uit een voor- en een hoofdprogramma. Het voorprogramma bestaat voornamelijk uit sportieve onderdelen. Het officiële deel van de gildefeesten wordt afge draaid van 22 tot en met 27 augustus. Een groot aantal verenigingen verleent medewerking aan de traditionele fees tweek in de kerkebuurt. Voor het gilde is 1991 een teeijaar. Dat betekent dat de opbrengsten van de landerijen die in het bezit van het gilde zijn, worden aangewend voor con sumpties in de feesttent die natuurlijk op De Blaak wordt opgezet. Koning Gerard van Roomen moet het opnemen tegen ongeveer 140 gilde- broeders. Zijn vorig jaar verworven titel van schutterskoning staat op het spel tijdens het koningsschieten op 25 au gustus. Andere hoogtepunten, zoals het Koningsbal, de bejaardenshow en de

Soester Courant | 1991 | | pagina 13