AGFATOPFUIÖ 1 I I Presentje van Taphoorri voor De Schakel Jubilarissen in de Soester Duinen Drie winnaars plantenkweekwedstrijd UGnG//©D Meningen van lezers VOO ALLE FOTO'S 2X XTRA PAGINA 14 aisatsa met E Et A/OENSDAG 3 JULI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 Speeltoestellen Soester Natuurbad sieren schoolplein De Schakel levert meest originele inzending vraagt; uw aandacht voor Communicatie via 'elektronischepostbus' Snellere informatie tussen ziekenhuizen en huisartsen Huidarts J. Toonstra promoveert tot doctor in de^geneeskunde Foto-apparatuur uit woning verdwenen Talencursussen voor de handel Jeugd/toekomst s, breimachines is >rzien se 1 ers. Is men in 1 pen >8,- derne kiezen ug is □me mer naat 200 :ast 14 |Een aantal speeltoestellen van het I Soester Natuurbad heeft sinds vori- I ge week vrijdag een nieuwe bestem- Iming gekregen. Projectontwikkelaar [Taphoorn, eigenaar van het voormali- I ge natuurbad, schonk de leerlingen I van de Soester basisschool De Schakel [aan de Klaarwaterweg vier schom- niels, een duikelrek, vier kleuterwip- I pen en een heuse raket. I De speeltoestellen zouden eigenlijk ge- I sloopt worden, maar een telefoontje van Schakeljuf Ans Ruijtenberg voor kwam dat de toestellen bij het oud ijzer terecht kwamen. Taphoorn vond het een prima idee en liet de toestellen tot grote vreugde van het onderwijzend personeel ook direct bij de basisschool plaatsen. Eerder al kreeg de kassa van het buitenbad een plekje bij voetbalver eniging SEC aan de Bosstraat,. Veel van de toestellen van het voorma lige Soester Natuurbad waren niet meer geschikt voor hergebruik. Vandalisme en de tand des tijds hadden al veel ver loren doen gaan. De toestellen die bij De Schakel staan hebben alleen een lik je verf nodig. De juffen en meesters ho pen dat er in het nieuwe schoolseizoen na de zomervakantie een aantal ouders bereid zal zijn daarbij een helpende hand te bieden. De Schakel was al enige tijd op zoek naar nieuwe speeltoestellen. Het aantal leerlingen van de school neemt nog steeds toe en er is een groeiende be hoefte aan materialen. Buiten moesten de kinderen zich vermaken met een ou de houten trein die zijn beste tijd gehad heeft en een eenvoudig klimrek. Het oog van hoofd van de school Aafke Broertjes viel op een gegeven moment op een foto in deze krant van de werk zaamheden bij het voormalige natuur bad, waarop behalve de speeltoestellen echter ook een bulldozer te zien was. Ans Ruijtenberg belde direct met het verzoek of zij de speeltoestellen niet konden krijgen. Door het presentje van Taphoorn kan de opbrengt van de rommelmarkt van afgelopen maart aan andere dingen worden besteed. Voor een stang met vier schommels had de school nieuw al gauw duizend gulden moeten betalen. De ruim 4200 gulden die de rommel- ters van nieuwe blokken te voorzien, markt had opgebracht zal nu worden voor een encyclopedie voor de boven- gebruikt om de bouwhoek van de kleu- bouw en voor nieuwe sportmaterialen. "Als we opnieuw zouden beginnen, worden we aannemer." Mieke Klinkhamer had niet duidelijker kunnen aangeven hoeveel in de afgelopen twaalfeneenhalf jaar is vertimmerd aan restaurant de Soester Duinen. Met haar man Fred stond ze stil bij het koperen jubileum. "Vijf minuten nadat we de sleutel hadden, zijn we gaan slopen herinnerde ze zich in het etablissement aan de Soesterbergsestraat. Het echtpaar Klinkhamer had een groot aantal mensen uitge- nodigd om aanwezig te zijn bij het 'koperen tijdperk'. Chef kok Sjaak Mets en Rob Klinkhamer werden gefêteerd, omdat ze al twaalf eneenhalf jaar in dienst zijn bij Klinkhamer. Mets zwaait, vanaf dat Klinkhamer het restaurant kocht van de fa milie Verbeek, de scepter in de keuken. Rob neemt sinds 1979 de zaken waar in restaurant de Korte Duinen aan de Birk- straat, waar broer Fred in 1971 een start maakte als horeca ondernemer. Drie basisscholen zijn vorige week als prijswinnaar uit de bus gekomen van de plantenkweekwedstrijd van Groei en Bloei. De Floralia-wedstrijd werd gewonnen door de OBS Overhees, de Prins Willem-Alexanderschool en de St. Carolusschool Soesterberg. "We kwamen er niet uit", verklaarde mevrouw B. Sillevis Smitt het opmer kelijke feit dat drie eerste prijzen wer den uitgereikt. Met mevrouw E. de Groot vormde ze de jury. In de afgelo pen weken vond de beoordeling plaats op de negen scholen die tot het laatste moment meededen. Drie scholen haak ten, vanwege andere bezigheden, tus sentijds af. De scholen hadden in april vlijtige lies- jeé, coleus, tuchsia's en geraniums ge kregen, die door de afdeling groenbe- heer van de gemeente beschikbaar wa ren gesteld. In de schoollokalen ver troetelden de kinderen de planten, tot dat vorige week woensdag de prijsuit reiking op kinderboerderij De Vrije Teugel plaatsvond. Ad van der Kar van de gemeente Soest overhandigde de le spakketten over vlinders aan de win nende scholen. De leerlingen van de verschillende scholen deden weinig voor elkaar on der. Dat maakte de jury ook nog eens duidelijk door twee tweede prijzen uit te loven. De Ludgerusschool en de Groen van Prinstererschool mochten daarom ook op het podium verschij- Met een skateboardbaan zorgde de Schakel voor de meest originele inzen ding van de plantenkweekwedstrijd van Groei en Bloei. nen. De Schakel werd beloond voor de meest originele inzending. De leerlin gen hadden een zwembad en een skate boardbaan bij de planten verwerkt. De jury vond dat actueel en gaf een extra prijs weg. Meer dan tien basisscholieren kregen een eervolle vermelding in de vorm van een getuigenschrift. Ze verdienden dat door hun individuele inbreng. De plan ten werden weer meegenomen naar de scholen waar ze vandaan kwamen. Daar zullen de kinderen ze blijven ver zorgen. Verkeersregels Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalfle in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten heb ben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord XK-13-HF nabij de wo ning Betje Wolfflaan 6 een parkeer ruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin van de provincie Utrecht. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibli otheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: a. Roest Soest B.V., Nijverheidsweg 12 voor het uitbreiden/wijzigen van een transport-, op- en overslagbe drijf op het perceel Nijverheidsweg 7 12; b. Kees Frank Aannemer Koningin- nelaan 48 voor het uitbreiden of wij zigen van een timmerwerkplaats met opslag van gemiddeld 500 liter pe troleum op het perceel Koninginne- laan 48. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 25 juli 1991 een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Hèt verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp-hinderwet- vergunning Bij de afdeling milieubeheer vaq de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en voor c. in de dependance Publieksza- ken, Dorpsplein Soesterberg, tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: a. R. Oud b.v., Van Lenneplaan 69a voor het oprichten van eenhandelson derneming in persluchtapparatuur en verhuurinrichting van persluchtappa ratuur en aggregaten op het perceel In dustrieweg 37b, b. Keune Haircosmetics b.v., Birkstraat 101, voor het uitbreiden/wijzigen van een inrichting tot het vervaardigen van acosmetische produkten, alsmede het confectioneren daarvan op het perceel Birkstraat 101; c. Harry van És Papierrecycling B.V., Sterrenbergweg 30 voor het uitbreiden/ wijzigen van een inrichting voor de ver werking van oud papier op het perceel Sterrenbergweg 30, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 18 ju li 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetvergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibli otheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschik king op de verzoeken van: a. Hoveniersbedrijf Spijker b.v., Dor- resteinweg 131 voor het oprichten van 'een hoveniersbedrijf met opslag van be stratingsmaterialen op het perceel Dor- resteinweg 131; b. A.J. Brink, Wieksloterweg o.z. 11 voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een drukkerij, welke uitbreiding be trekking heeft op een paardenhouderij op het perceel Wieksloterweg o.z. 11; c. A.M.C. van Homoet, Soesterbergse straat 6a voor het uitbreiden/wijzigen van een reparatie-inrichting voor mo torrijwielen ophet perceel Soesterberg sestraat 6a. Beroep tege deze beschikking kan wor den ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.1 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het veranderen van een manege, Staalwijklaan 7; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) het bouwen van een woonhuis met praktijkruimte, Groenling 2.Aa(uit- werkingsbepaling artikel 24 voorschrif ten bestemmingsplan Klein Engendaal) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 4 juli 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30- 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Klein Engendaal De burgemeester van de gemeente Soest maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, juncto artikel 23, lid 2, alsmede artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Ge deputeerde Staten van Utrecht bij be sluit van 4 juni 1991, afdeling Ruimte lijke Ordening, nummer 0342945/ 1910, verzonden op 14 juni 1991, het bestemmingsplan "Klein Engendaal", vastgesteld door de gemeenteraad op 24/25 oktober 1990, nummer RB 90- 144, hebben goedgekeurd met uitzon dering van: - de bestemming woondoeleinden, ca tegorie (WO III)" ten behoeve van de percelen G., nrs. 8109 ged., 8228 ged., 8230 ged. en 8842 ged.; - de wijziging van artikel 25 (wijzigings bevoegdheid) lid 2, sub d. van de voor schriften" d. het wijzigen van de be stemmingen "eengezinshuizen (catego rie EB)", "tuin", "erf' en "verkeers- doeleinden I", als bedoeld in respectie velijk de artikelen 7, 14, 15 en 16 van deze voorschriften, in de bestemmin gen "woondoeleinden, categorie (WO 41)" als bedoeld in artikel 3 van de voorschriften en waarvoor tevens dè op de kaart aangegeven nadere aandui ding "zie artikel 3 en 4, lid 2 sub f." van toepassing is", een en ander zoals aan gegeven op de plankaart met en rode gestippelde begrenzingslijn en een zwarte kruisarcering en in de voor schriften. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 4 juli 1991 gedurende een maand in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken) en in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum, Raadhuis plein 1 (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ie der ter inzage. Vanaf 4 juni 1991 is het bestemmings plan "Klein Engendaal" op grond van artikel 29, lid 1 van de Wet op de Ruim telijke Ordenlijk onherroepelijk te aan zien van de goedgekeurde delen van het bestemmingsplan, met uitzondering van: het ontsluitingspunt aangegeven nabij de Isaacstraat; het perceel sectie G., nr. 4935 gelegen aan de Bosstraat; het perceel sectie G., nr. 8212; het achterste gedeelte van het perceel gelegen aan de Eigendomweg 105; het gedeelte ontsluitingsweg tussen de Den Blieklaan en de (Verlengde) Isaac straat; het het perceel gelegen aan de Eigen domweg ter hoogte van het fietspadge deelte; het perceel gelegen aan de Den Blie klaan 36, alsmede: artikel 27, een en ander zoals aangegeven op de plankaart met een geel/zwart gestip pelde begrenzingslijn en in de toelich ting. Ingevolge het bepaalde in artikel 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is een ieder die bezwaren heeft tegen de hiervoor omschreven onthouding goedkeuring gerechtigd beroep in te stellen bij de Kroon. Voorts kunnen zij die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben gewend en zij die zich tijdig op grond van artikel 27, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (gewijzig de vaststelling van ahet bestemmiings- plan) tot Gedeputeerde Staten van Ut recht hebben gewend, alsmede de In specteur van de Ruimtelijke Ordening, tegen de hiervoor omschreven goed keuring beroep instellen bij de Kroon. De beroepen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 EA Den Haag. Deze beroepen dienen te worden ingesteld gedurende de maand dat het besluit van Gedeputeerde Staten met .het bestemmingsplan ter inzage ligt. Bij de indiening van een beroepschrift is f 150,- griffierecht verschuldigd (te .storten op girorekeningnummer 507590 ten name van de secretaris van de Raad van State). Dit bedrag krijgt de indiener van het beroepschrift terug als de beroepszaak gunstig voor hem/haar verloopt. Indien de indiener van het beroep schrift niet in staat is dit bedrag te beta len, dan kan bij de gemeente een verkla ring dienaangaande van de burgemees- Vonof 18 mei kunt bij ons voor ƒ5,- extro, ol uw Agfa Topfoto's 2x loten ofdrukken. Leuk om weg te geven oan fomilie, vriend of vriendin. Lever uw kleinbeeld fotorolletjes voor 31 ougustus in en wij drukken uw foto's op 10 x 15 cm dubbel of. O1' consod is oileen geldig b i bet <ntwdelen er. afèukken van volle kiemfceeld'ilrr. Pioots hier uw firmusiempe WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST TEL. 02155 - 1 28 74 - VRIJDAG KOOPAVOND Stichting Maarschalksbos-Zonneglo ren kan voortaan sneller informatie uitwisselen met huisartsen. Ook gege vens die huisartsen onderling willen overdragen, kunnen vlotter op het be stemde adres arriveren. Die mogelijkheid is te danken aan het uitgebreide automatiseringssysteem van de ziekenhuizen. Het heet commu nicatie eerstelijns gezondheidszorg en wordt wel omschreven als een elektro nische postbus. Dank "Zij het systeem kan informatie sneller worden uitgewis seld dan wanneer gebruik wordt ge maakt van bijvoorbeeld de diensten van de postbestellers. De stichting heeft een proefperiode achter de rug, waaraan vier huisart spraktijken meededen. De proef wordt als geslaagd beschouwd. De zieken huiscomputer kan via het telefoonnet berichten naar de elektronische postbus van de huisarts sturen. De huisarts kan op ieder moment naar die postbus bel len en de informatie opvragen. Het be treft opnamen en ontslagen van patiën ten, maar ook uitslagen van door hem aangevraagde laboratorium- en röntge nonderzoeken. Het systeem kan door de huisartsen worden benut om elkaar mededelingen te doen, bijvoorbeeld omtrent patiën ten die tijdens waarneem-periodes zijn behandeld. In de komende maanden worden zeven nieuwe huisartspraktijken op het sys teem aangesloten. Als die werkzaam heden zijn afgerond, participeren vijf tien van de 25 huisartsen uit Soest en Baarn in het systeem. Op 31 mei promoveerde J. Toonstra tot doctor in de geneeskunde. Toon stra is als huidarts verbonden aan zie kenhuis Zonnegloren in Soest en zie kenhuis Maarschalksbos in Baarn. Het proefschrift werd bewerkt op de af deling dermatologie van het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht. Dr. Toonstra is eveneens als part-time uni versitair docent aan deze afdeling ver bonden. De titel van het proefschrift luidt: Differential diagnostic aspects of acute and chronic photodermatoses. Het proefschrift gaat over het volgen de: De huidarts ziet regelmatig op zijn spreekuur patiënten met een zoge naamde zonne-allergie, een jeukende uitslag op plaatsen van hun lichaam die aan zon zijn blootgesteld. Deze aandoe ning kent kortdurende klachten, met name in het voorjaar; maar sommige mensen hebben het hele jaar door Als ze niet worden teruggevonden, moet een bewoner van de Insingerstraat een nieuwe fotocamera en een flitser aanschaf fen. De apparatuur werd uit zijn woning gesto len. De waarde bedraagt, volgens de eige naar, elfhonderd gulden. Door het Nederlandse bedrijfsleven wordt in toenemende mate de nood zaak onderkend om zich in een aantal talen vlot te kunnen uitdrukken. De eenwording van de Europese markt in 1992 onderstreept deze noodzaak. Hoewel de talenkennis van het Neder landse bedrijfsleven op een hoog peil staat, merken veel ondernemers dat het voeren van een zakelijk gesprek en za kelijke correspondentie problemen op levert. De Kamer van Koophandel or ganiseert cursussen Frans, Duits, en Éngels die qua niveau en lesinhoud af wijken van de gebruikelijke talencur sussen en speciaal gericht zijn op het za kelijk gebruik van de betreffende taal. Tijdens de cursussen komen niet alleen de gebruikelijke aspecten van een taal aan de orde, maar wordt ook aandacht besteed aan de zakelijke gebruiken van het desbetreffende land. De cursussen kunnen worden afgesloten met een in ternationaal erkend examen. Deze talencursussen zullen begin sep tember starten. Er zijn voor zowel Duits, Frans als Engels diverse niveaus. Voor meer informatie alsmede aanmel dingsformulieren kan contact worden opgenomen met de Kamer, mevr. Y.I.M. Baars-van Hoeijen, tel. 033- 612964. ter worden gevraagd en die verklaring bij het beroepschrift worden gevoegd. In bepaalde gevallen kan de indienei van het beroepschrift dan in aanmer king komen voor een korting van f 75,- of voor gehele vrijstelling van betaling van het griffierecht. klachten. Mensen met een blijvende (chronische) reactie op licht zijn hier door zeer ernstig gehandicapt, omdat ze 's zomers en 's winters, binnen en buiten - ook op bedekte plaatsen van hun lichaam - veel klachten hebben. Nogal eens wordt daardoor niet her kend dat licht een belangrijke rol speelt bij het aanhouden van de klachten. Zo wel de acute als chronische lichtziekten kunnen sterk lijken op andere huidziek ten die geen directe relatie met zonlicht hebben. Het proefschrift gaat met name over de vraag hoe je dit onderscheid beter kunt maken om zo vlugger tot een goede dia gnose te komen en daarmee ook tot een gerichtere behandeling. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren.- Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Zorgelijk genoeg geldt dat ook voor de moeilijke jeugd. Omdat jaren dokteren aan de Óverhees-jeugd door zachte heelmeesters geen resultaat heeft opge leverd, is men op het idee gekomen om door middel van een enquête aan de weet te komen wat de wensen zijn van de jongelui. Conclusies: als je maar lastig genoeg bent, krijg je wel een dorpshuis. De Borg is als zodanig mislukt, maar iets dergelijks uitsluitend voor jeugdigen lijkt misschien een oplossing tegen het vandalisme. Of dit nu de manier is, waag ik te betwijfelen. Zijn er geen op voeders meer die aansprakelijk gesteld kunnen worden voor het wangedrag van hun kinderen? Is het niet zo dat te veel opvoeders hun taak te licht opvat ten? Dat ze te veel met zichzelf bezig zijn en kleine kinderen met een snoepje de straat opsturen en grote(re) kinde ren met geld afkopen? Zoethoudertjes werken verslavend. Er zijn er steeds meer van nodig. Resul taat: een jongerensoos. De kosten zijn voor de gemeenschap. En betekent dat dan het einde van het vandalisme? Of worden daar nftg meer kwade zaken uitgebroed? Pubers die niet (meer) naar school gaan en die van lang zal zijn leven nog nooit hebben gewerkt, gaan met een (kleine) uitkering hun omge ving verzieken. De kinderen aan wier opvoeding wel de nodige aandacht is besteed worden op een of andere vrese lijke manier gepest of ze gaan van ellen de meedoen. Klaar ben je ermee. Symptoom-bestrijding werkt toch niet. De oorzaak moet meer aandacht krij gen. Onkruid verdelg je niet met mest, nee daar zijn speciale krabbertjes voor. E.G. Timmer-Geerlings V

Soester Courant | 1991 | | pagina 15