'i Louter winnaars bij Klaarwaterloop Hennie Beijer wint Ronde van Soest Quick Motion neemt met zesde plaats op EK afscheid van danssportwereld "SEC wenst iedereen een fantastische vakantie toe!" WOENSDAG 3 JULI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 16 DUIVENSPORT Wedvlucht Compiégne ATLETIEK Van de Berg tweede op 5 kilometer in Huizen JEU DE BOULES De Gemshoorn promoveert naar vierde klasse Bedrijven-estafette slaat goed aan bij publiek Tempo kan zege op eigen asfalt niet opeisen WIELRENNEN Derde zege op kwart triathlon in de Meern Wisselbeker voor Rob de Haas TRIATHLON ATLETIEK Pijnenburg-jeugd aanwezig op NK Geen voldoende doorstroming bij Soester formatieteam ATLETIEK Diploma zwemmen Schaakprobleem 37 ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 WASIEL STEITNER TAPIJT DVS kansloos op toernooi Putten ZAALVOETBAL VOETBAL bij s.o. SOEST Vj;/ begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" De duiven werden zaterdag naar Com piégne gereden voor een wedvlucht over 353 kilometer. Ze werden gelost bij een westenwind. PV De Zwaluw De eerste duif arriveerde om 13.28.55 uur en^aalde een snelheid van 1071.73 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt: Rijksen, G.: 1 19 22 49; Groenestein, J. v. Zn.: 2 45 69 82; Es, Van Schaik, Van: 3 12 15 22 23 53 79; Bree, H. de: 4 5 20 29 32 40 42 47 52 77 95; Wigtman, Th.: 6 9 17 41 50 63 65 68 73; Ginkel, A. van: 7 98; Stam, J.P.: 8 27 34 46 56 75 78 90 93; Kanters, M.: 10 30 80; Dorrestein, W. van: 11 87; Brakel, J. v.d. Zonen: 13 16 18 36 55 7289; Jong, J. de: 147691; Belt, J. v.d. en Klzn.: 21 24 43 71 97; Bruin, gebr. de: 25 31 44 64 81 83 86; Egdom, R. van: 26 28 61; Tol, D. van: 35 54 59 74; Kok, K.: 37 88; Woudstra, H.: 38 66; Dijk, J. van: 39 62 70 92; Hengstum, Th. van: 48 85 94; Brakel, v.d. - Beer, de: 5158 67; Voskuilen, R.: 57; Bes, A. de: 60 84; Roest, B.: 96. PV De Vriendschap In concours waren 328 duiven. De eer ste duif arriveerde om 13.46.58 uur en haalde een snelheid van 1013.74 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt: Mol, H. zoon: 1 29 43; Bokma, C.: 2 18 20 22 26; Eimers,R.: 3 7 1644 66; Schimmel, B.: 4 6 8 9 24 27 32 40 47 51; Jak, C, en zoon: 5 55; Vaessen - Veenendaal: 10 233158 62; Koster, J.: 11 36; RaKa comb.: 12; Grpningen, J. van: 13 37 39; Rinicomb.: 14465254; Z.K.H.: 15 21 25 41; Rauch, P.: 17 34 42 50; Scheffers, R.: 19 35 65; Dijken, H. van: 28 30; Altenaars - Reijerse: 33; Hoffman, W.: 38; Kaats, C.: 45 49 53; Drie, W. van: 48; Beijer, J.: 56 61; Kok, A.P.: 57; Kok, T.: 59; Ruttenberg, J.: 60; Cochius, W.: 63; Kruseman, j.: 64. PV Soest In concours waren 123 duiven. De eer ste duif arriveerde om 13.14.12 uur en haalde een snelheid van 1116.31 meter per minuut. De gedetailleerde uitslag luidt: Hornsveld, R. v.: 1 14 21 22 24; Vogel, L.: 2 3 8 10 23 25; Huisman, D.: 4 5 9 16 20; Limper, P.: 6 12; Huisman, H.: 7 19; Rookhuizen, A.: 11 15 17; Kruyf, A.A. de: 13; Net, R. v. 't: 18. In Huizen werden zaterdag door Vete ranen Nederland Jubileumwedstrij- den gehouden op én rondom het atle- tiekcomplex van AV Zuidwal. Op de baan werden zowel technische als loopnummers gehouden. Ook een aantal lange-afstandlopers van AV Pijnenbrug was naar Huizen getogen om mee te doen aan een vijf-ki lometerwedstrijd op de baan. Jaap van de Berg kwam daarbij zeer sterk voor de dag door achter Tesselaar als tweede te finishen in de klasse 30 tot 34 jaar. Van de Berg noteerde een tijd van 16.32. Harry van Brummelen (40-44) liep in dezelfde serie naar een eindtijd van 17.15, terwijl Bert van Velzen - net te rug van vakantie - zijn wedstrijdritme weer oppakte met een tijd van 17.53. Bij de damesveteranen ontspon zich een tweestrijd tussen twee naamgeno ten, t.w. Hennie Pot van Impala en Pij nenburger Henny Pot, die elkaar in het begin geen strobreed toegaven. Na drie kilometer viel er een klein gaat je, dat zich echter gedurende de volgen de ronden consolideerde. Henny Pot uit Soest wist de achterstand uiteinde lijk tot vijf seconden beperkt te houden en finishte na een prima gelopen race in 17.52.1, waarmee zij slechts vijf secon den boven haar persoonlijke record uit kwam. Op de vijftien kilometer kwam ook een aantal Pijnenburg-atleten uit, van wie de ervaren rot Joop van Leyenhorst het snelste was. Hij noteerde als enige een tijd onder het uur: 58.13. Paul Vermey had het evenals vele andere lopers moeilijk op het winderige parcours, en kwam uit op 61.02, terwijl Gerard Roest tevreden kon terugblikken op zijn eindtijd van 61.52. Wim Doekes volgde enkele minuten later in 64.03, op ruim een minuut gevolgd door Ge rard Boeren in 65.20. Gerrie den Oude, de enige vrouwelijke 'veterane namens AV Pijnenburg, volg de op enkele seconden in 65.25. In het Belgische Duffel verscheen Gert de Ruygt aan de start van een wedstrijd over 3.000 meter. De Soester liet een tijd noteren van 8.30,35. De Gemshoorn is zondag gepro moveerd naar de vierde klasse. De prestatie van de jeu de boules-vereni- ging kwam op naam van A. Wuring, J. Wuring en A. Deelen. De Soester triplette won de promotie wedstrijd tegen Kampong. Het recht op dat duel was in de competitie afge-, dwongen. Na elf wedstrijden stond De Gemshoorn op de eerste plaats. On danks drie verliespunten in de laatste competitieverplichting in IJsselstein eindigden de Soesters als derde op de ranglijst. De jeu de boulers maakten het karwei zondag af met een positief pun- tensaldo tegen Kampong. Tijdens het laatste optreden heeft het formatieteam van Quick Motion ver rast met een zesde plaats op de Euro pese kampioenschappen. De verwach tingen van de Nederlandse vertegen woordiger uit Soest waren in Maast richt niet bijster hooggespannen. Het team verscheen in een nagenoeg nieu we samenstelling op de internationale dansvloer. Quick Motion sleepte onder leiding van Wim Slingerland tien nationale titels in de wacht en eindigde zowel op de EK als WK drie keer als derde. Omdat de doorstroming vanuit de jeugd te wen sen overlaat, is besloten het team op te heffen. Marcel de Bruin, voormalig lid van het formatietcam en medewerker van dansschool Slingerland: "We krijgen niet voldoende leden om nog in de top te kunnen blijven meedraaien en dat wordt door de sponsors wel verwacht. De afgelopen twee jaar is de slop erin gekomen. Qua techniek waren we niet goed genoeg. En dat niveauverschil geeft in de top de doorslag." Volgens De Bruin komt steeds minder jeugd naar de dansschool. Hij denkt dat veel dansers worden afgeschrikt door de hoeveelheid tijd die in het forma tieteam gestoken dient te worden. "We trainden elke woensdagavond onge veer drie uur en waren de hele zondag kwijt. Het team is nu uit elkaar gevallen. Iedereen gaat z'n eigen weg. De één gaat trouwen, de ander samenwonen. De achterban is nog te jong om op hoog niveau te dansen. Daarvoor moet je eerst een aantal jaren in het B-team hebben gedanst." Het B-team van Quick Motion, dat niet in de hoofdklasse maar in de promotie klasse uitkomt, gaat wel verder. De ge- Het A-team van Quick Motion nam afscheid van de topsport met een zesde plaats op de Europese kampioenschap pen in Maastricht. middelde leeftijd van de dansers is ze ventien tot achttien jaar. "Een jong te am. Wie weet, behaalt dat team in de toekomst succes." Champagne Onder leiding van de nieuwe trainer Fred Klinkenberg legde Quick Motion zaterdag beslag op de zesde plaats. On danks een moeizame voorronde plaat sten de Soesters zich via een goede hal ve finale voor dé grote finale. Daarin moest Quick Motion het opnemen te gen sterke teams uit Duitsland, Tsje- choslowakije en Noorwegen. Het team mocht na afloop van de finale de beker voor de zesde plaats en een fles cham pagne in ontvangst nemen. Het kon eigenlijk niet misgaan. Tem po zou de zege van de eigen Ronde van Soest voor zich opeisen. De ploeg van acht renners werd evenwel onaan genaam verrast door Hennie Beijer, een oud-renner van de Soester wieler club. Hij versloeg in de eindsprint Martin van Baak en Tempo-rijder Pe ter Haaksman. John Kruythoff had in het begin van de wedstrijd de eerste aanval ingezet na mens Tempo. Hij demarreerde en kreeg Dennis van der Meiden in zijn wiel mee. Van der Meiden haakte af, de voorsprong van Kruythoff bedroeg nooit meer dan veertig seconden. Paul Barten waagde ook een poging, nadat zijn ploegmakker was achter haald door het peloton. Hij kreeg gezel schap van Haaksman, Arie van Dier- men, John Broers, Van Baak en natuur lijk Beijer. Broers trachtte een beslissende demar rage te forceren, maar werd achter haald door Barten. Op dat moment ging Beijer ervandoor om de rit voor Van Baak en Haaksman te winnen. Barten finishte als vierde, Broers werd vijfde, gevolgd door Van Diermen. Erg veel publiek trok de Ronde van Soest niet. De slechte weersomstandig heden waren daarvan de voornaamste reden. Het criterium werd gehouden in de wijk Klaarwater. Foto: Goos van der Wilt. Het peloton op weg om Tempo-rijder John Kruythoff te achterhalen. De Ronde van Soest werd uiteindelijk ge wonnen door Hennie Beijer, die vorig seizoen voor Tempo reed. Voor de derde achtereenvolgende keer pakte Rob de Haas zaterdag de zege in de kwart triathlon van de Meern. Ditmaal deed hij dat met een iets ruimere marge dan in de voor gaande twee edities. Goed geprepa reerd startte hij op de 1000 meter zwemmen in de Strijkviertel rekreatie- plas, waaruit hij na 16,54 minuten weer te voorschijn kwam. Met geringe voorsprong begon hij aan de 45 fietskilometers. Deze discipline, op een winderig polderparkoers,vergde de beste krachten van de deelnemers. Juist hier bouwde Rob zijn beslissende voorsprong op. Na 1 uur en 14,38 mi nuten gebruikt te hebben voor het fiets- nummer, was 39,53 minuten lopen over 10. kilometer genoeg om onbe dreigd te winnen. De aan deze wedstrijd verbonden wisselprijs ging voor de der de maal en nu definitief mee naar Soest. Jos Beijen had na een vakantie wat aan passingsmoeilijkheden op het koude zwemonderdeel, hetgeen hem slechts een tijd op van 20,21 minuten oplever de. Na het fietsen en een goede 10 kilo- meter lopen in 41,34 minuten rondde hij de wedstrijd af in 2 uur en 42,17 mi nuten. Veteraan Arie Henzen trad dit seizoen voor het eerst aan en volbracht deze triathlon in 2 uur en 59,26 minu ten. In Nijkerk joegen de twee 'Jopen" van de Schieter elkaar op tot goede presta ties op een achtste triathlon. Joop Oranje toonde zich de betere zwemmer in 7,25 minuten tegen 8,36 minuten voor Joop van Leijenhorst, die na deze 400 meter zwemmen zijn achterstand tijdens de 20 kilometer fietsen slechts enkele seconden kon terugbrengen. Joop van Leijenhorst boekte 30,54 mi nuten en Joop Oranje 31,12 minuten. Met grote moeite kon Joop van Leijen horst nog een aantal tellen winst boeken op de 5 kilometer lopen, die hij in 19,08 aflegde en daarmee totaal 1.01,49 boekte. Joop Oranje bleef heel dichtbij met een looptijd van 19,20 minuten en bracht zijn eindtijd op 1.02,11. Behalve de kersverse Nederlandse kampioen Abdes Belarbi had atle tiekvereniging Pijnenburg zondag nog meer ijzers in het vuur tijdens de na tionale titelstrijd voor de jeugd in Alphen a/d Rijn. Prijzen leverde dat niet op. Remcó Braspenning sprong 1.90 meter hoog. Van hem wordt verwacht dat hij met een intensieve training over de twee meter kan komen. Tot een goede prestatie kwam Sabine van Rossenberg bij het hoogspringen. Zij kwam over 1.55. Minder goed verging het Sanne van Keeken bij het speerwerpen. Ge hinderd door een lichte schouderbles sure, kwam ze niet verder dan 29.70. Het leverde haar een zestiende plaats op. Mandy Visser deed mee aan hinkstap- springen, een onderdeel dat niet eerder voor dames en meisjes op de NK-agen- da stond. Met een sprong van 9.95 bleef ze slechts één centimeter van haar per soonlijke record verwijderd. De Wegwijzer won dit jaar verrassend bij de jongens de Super Van Doorn loop, terwijl de Openbare Basisschool Overhees de sterkste bij de meisjes bleek. Het Baarnsch Lyceum was bij d^viniddclbare scholen oppermachtig bij de jongens uit de hoogste klassen alsmede bij de meisjes uit klas 1 en 2. Bij de meisjes waren het de Kardinaal Altrink Mavo (hoogste klassen) en het Griftland College bij de jongens de klassen 1 en 2. Dc sfeer zat er, mede door het talrijke publiek, dat tussendoor kon genieten van bandparodist Eddy de Roo, goed in. Het nieuwe onderdeel, de estafette voor bedrijfsteams, die werd gewonnen door Duursport Aktueel, sloeg goed aan. Klokslag half zeven vertrokken de jon gens van de basisscholen voor hun wed strijd over 1 Engelse Mijl, ofte wel 1609 meter. Bas Dreef van De Bron was hier het snelst in 5.46 met op een tweede plek klasgenoot Rick van Dorrestein in 5.47. Op de derde plats eindigde Mark Sesink van de Achtbaan. Het algemeen klassement van de scho- lcnteams - de drie snelsten van elke school telden mee voor het klassement - werd bij de jongens verrassend gewon nen door De Wegwijzer, gevolgd door de winnaar van de voorafgaande jaren: De Schakel. De Prof. Waterinkschool werd hier derde. Kort nadat de jongens hun wedstrijd hadden beëindigd, was het de beurt aan de meisjes van de basis scholen. Maike v.d. Molen (vorig jaar tweede) pakte de eerste plek in 6.01, terwijl de nummer drie van vorig jaar, Karin van Koningsbrugge, nu tweede werd in 6.04. Marian Spaink werd der de in 6.28. In het eindklassement bij de meisjes werd de Openbare School Overhees eerste, gevolgd door De Achtbaan, terwijl de Desmond Tutu de derde plaats opeiste. Daarna werd de prestatieloop voor .scholieren van de basisschool over 1 Engelse Mijl weggeschoten, waaraan door zeer veel leerlingen werd meege daan. In de tussentijd konden de mee gekomen ouders, leerkrachten en het overige aanwezige publiek, dat lang zaam maar zeker in groten getale het wedstrijdterrein bevolkte, zich verma ken op de braderie van Super Van Doorn. Middelbare scholen Michiel Löschen van het Griftland Col lege was als eerste aan de finish in 4.43 en won daarmee overduidelijk bij de jongens uit de klassen 1 en 2. Kristiaan Andriessen werd tweede in 5.16. Op de derde plaats finishte Wouter van Duik. Bij de klassen 3 en hoger was het Steve Salomons die aan het langste eind trok in 4.56, terwijl Sam Drost tweede werd en Kristiaan Smits een derde plaats pakte. Eva Jansen won overtuigend bij de meisjes (klassen 1 en 2) in 5.37, voor Carine Verhoeven in 6.00 en Erica Te gelaar. Monique van Leek was met 4.51 de snelste bij de meisjes uit klas 3 en ho ger, alsmede bij de meisjes klas 1 en 2. Het Griftland College bleek opper machtig bij de jongens klas 1 en 2, ter wijl de Kardinaal Alfrink Mavo bij de meisjes uit klas 3 en hoger de sterkste bleek. Bedrijvenestafette Voor het eerst in de Super Van Doorn loop was een bedrijvenestafetteloöp opgenomen, waar twintig teams aan deelnamen. Dat dit evenement een groot succes bleek, werd duidelijk aan de vele enthousiaste reacties van deel nemers en publiek. Elk team bestond uit vier personen die elk één ronde moesten lopen. Het team van Duur sport Aktueel bleek deze avond onver slaanbaar en zegevierde met een scher pe tijd van 19.16. Op de tweede plaats eindigde Lotto uit Baarn in 19.47, ter wijl de derde plaats voör TNO uit Soes- terberg was in 20.47. Bij de dames trok het Super Van Doorn-Team na een spannende strijd met Procar uit Soest aan het langste eind en was er een derde plaats voor Branson uit Soest. Volksloop Als sluitstuk van de Super Van Doorn loop staat elk jaar weer de Volksloop over vijf mijl op het programma, waar weer vele bekende lopers en loopsters uit en buiten Soest aan deelnamen. Na de eerste ronde kwamen triatleet Jack Belt van De Schieter en clubgenoot Gijs van Korlaar op kop door en deze situa tie zou gedurende wedstrijd niet meer veranderen. In de eindsprint bleek Gijs van Korlaar te sterk voor zijn clubge noot en hij finishte onder veel belang stelling als eerste in een scherpe tijd van 26.35. Evenals vorig jaar werd Jack Belt tweede in 26.42, terwijl Henk Landman (BAV) in de laatste ronde nog redelijk dichtbij kwam. Zijn eind tijd was 26.50. Henk Wallet was de beste Pijnenburg loper met een tiende plaats in 28.48. Clubgenoot Peter de Groot was goed voor een twaalfde plaats in 29.09, ter wijl Jan v.d. Lee zestiende werd in 30.17. Bij de dames was het vanaf het begin duidelijk dat Adri v.d. Zon van AV Pij nenburg te sterk was voor de rest van het veld. Regelmatig liep zij haar rond jes, om uiteindelijk uit te komen op een tijd van 32.08. Elly Moerman, ook van AV Pijnen burg, legde beslag op de tweede plaats in 32.45, terwijl Conny van Diest van BAV een derde plaats-bezette in 33.21. Corine Wallet - AV Pijnenburg - werd hier vierde in 34.43. De 13e Super Van Doornloop bleek ook dit jaar weer een groot succes. Er vielen dan ook louter winnaars te noteren. Foto: Goos van der Wilt. Stokje overgeven tijdens de estafette voor bedrijven. Het nieuwe onderdeel bleek voor herhaling vatbaar. Bij sport- en zwemschool De Wieksloot slaagden de volgende leerlingen tijdens het afzwemmen voor diploma's en cer tificaten: A: Bastiaan Don, Sander Haak, Douwe Horst, Angéline Hessing, Robin de Groot, Bart Kroes, Tanja Witte, Mark Tammer, Priscilla Kaats, Milou Schol- ze. B: Marieke Boer, Léon Briët, Ruben van Grootveld, Myrthe Hisschemöller, Rasa Keilman, Tessa Laagland, Sharon Mul, Kim Roest, Henk Schravenmade, Thomas Westerhof, Tim Schuyt. Tussentijdse toets op weg naar het ba sisdiploma: Geerte Buning, Edgar van Grijn, Floortje Ingenhousz, Diederik IngenJhousz, Lizette Jonker, Channe Pronk, Rutger van Steenveld, Marije Wanders, Sebastiaan Zonderland, Maaike Ros. Basiszwemdiploma: Daniëlle Coljeé, Joost Hartog, Nienke Heybroek, Mar- tijn Martens, Marloes Martens, Marie ke Korndewal, Renske Ritzema, Jasper Schrijver. Zwemvaardigheid I: Sandra Davelaar, Rogier Demmers. Zwemvaardigheid II: Roswitha Pieter. Zwemvaardigheid III: Sanne Schalkx, Anna Verhoeven. Zwemmend redden I: Lars Brugman, Sarah-Maria Kouwe, Eline Vos, Peter Starink. Zwemmend redden II: Remco Hofste de, Brenda v.d. Hoek. Zwemmend redden III: Jouri Knegt, Ischa Schalkx, Sanne Schalkx, Alida Noordzij, Caspar Arnold. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: wit aan zet wint. ("Maar je hebt toch wél eerst je contributie betaald Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 02155 - 19600 Oplossing schaakprobeem: 1. Pc4 x b6! c7 x b6 2. Tel - c6! en het stuk wordt met rente teruggewonnen. Een combinatieteam van DVS nam zaterdag deel aan het landelijke zaal voetbaltoernooi van de zvv Putten. Aan het toernooi deden twintig teams mee, waaronder ZWH de Kooi uit Hoogeveen en De Haas/Saab uit El- burg, beide uitkomend in de landelijke le en 2e divisie. DVS was ingedeeld bij de hoofdklasser Tornado uit Midden Beemster, hoofd klasser Simki uit Harderwijk, hoofd klasse Springboks uit Utrecht (nu voet ballend onder de naam AJAX) en de organiserende vereniging Putten. De eerste wedstrijd moest DVS het opne men tegen Tornado. In deze wedstrijd brak het DVS op dat de spelers nog dui delijk aan elkaar moesten wennen. DVS verloor dan ook met 2-0. De twee de wedstrijd moest DVS tegen AJAX. Dit team bestond voor 80% uit spelers van Springboks dat vorige week het Knollentuin-toernooi won. DVS kwam al gauw met 1-0 achter, maar kwam even zo gauw op gelijke hoogte met een mooi doelpunt van Da- ve Leijenhorst. Hierna had DVS de pech dat twee pegels van Rene£ Ribbe- rink op sublieme wijze door de Ajax- keeper tot corner werden verwerkt. Lzerug seconuc voor tijd glipte toch het eerste punt uit handen toen de klei ne Henkie Rolink (speler Sticht.se Boys) langs Guy Dekker ging en de bal snoeihard in de kruising schoot. De der de wedstrijd tegen Simki was DVS compleet kansloos en troefde de veelal onervaren ploeg van DVS op alle fron ten af. De laatste poule-wedstrijd moest DVS het opnemen tegen de organiserende vereniging Putten. DVS speelde deze wedstrijd opnieuw met grote inzet, hetgeen nu wel werd beloond met een overwinning. Eerst was het Theo Altenaar die de ge hele Puttense defensie zijn hielen liet zien om vervolgens ook de keeper te passeren: 1-0. Vijf minuten hierna was het Vincent van de Wardt die zijn goede spel be loond zag met een schitterende goal. Hij plaatste de bal met buitenkant links in de linker bovenhoek. In de laatste mi nuut bepaalde Putten de eindstand op 2-1. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd

Soester Courant | 1991 | | pagina 16