EINDELIJK ZOMER...... HOUD HET KOEL EN SMAKELIJK MET EEN PHILIPS VAN SCH0EMAKER. Soest Wegwijzer wijkt uit naar sporthal Michel Vogel jeugdkampioen DVSB Griftland loopt 17.500 gulden bijeen Misschien tweede 'mini-ramp' voor Soester skateboarders Arno Grift komt het verst met polsstok 799,- 449,- 599,- Loodgieterswerk Voor alle zekerheid! 06-11 PAGINA 16 WOENSDAG 3 JULI 1991 SPORTi SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 iETIEK rg-jeugd op NK wemmen leem 37 Damontmoeting met Baarn door Soest gewonnen: 10-8 Groot succes sponsoractie voor stichting Stimulans Superloterij SEC Team Ernst Kuyper wint zeskamp van RKJS DAMMEN Wie aan sport doet leest de Soester Courant PHILIPS Whirlpool iniiiiiiiium/' T* Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 De Soester Arno Grift heeft op over tuigende wijze het open kampi oenschap poisstokspringen met een sprong van over de tien meter gewon nen. De Hooglander Carlo de Ridder werd tweede met een knappe sprong over de tien-meterlijn. Winnaar Grift werd op formele wijze gehuldigd. Het was zondag druk op de velden bij de Peter's Baan. De zeskamp werd be mand door maar liefst zeven enthousi aste groepen. Onderdelen als skilopen, korfballen, tegellopen en uiteraard de zeephelling zorgden voor veel pret bij de deelnemers. De zeephelling was voor de deelnemers een schier onneembare vesting, behalve dan voor de groep Vitesse, waar deel nemer Paul Janmaat maar liefst vier keer de bal naar boven wist te brengen. Het mocht voor deze groep niet baten, de sterke groep van Ernst Kuyper was de onbetwistbare winnaar van de zes kamp met meer dan 200 punten. Tegen 15.00 uur werd het startsein ge geven voor de finale om het open Soes ter kampioenschap poisstokspringen. Bij de dames waren er maar twee dap pere 'ladies" die zich hadden gekwalifi ceerd voor de finale. Adrienne Sonne- veld en Helen Dorrestein maakten uit wie zich de beste Soester polstoksprin ger mocht noemen. Adrienne Sonne- veld bereikte het droogst de overkant en mocht zich dus als winnaar bekro nen. Bij de heren werd het heel spannend. Na de bijna onnavolgbare sprong van Arno Grift over maar liefst 10.50 meter werd het een gevecht om de tweede plaats. De prestatie van Grift bleek on navolgbaar. De Hooglander Carlo de Ridder bleek degene die het best de prestatie van Grift kon evenaren. Met een sprong van 10.30 meter werd hij overtuigend tweede. Natuurlijk won nen ook enkele leden van de organise rende RKJS ereplaatsen. Na de over tuigende eerste plek van Grift werd Ar- nold van den Breemer derde en Marco Spijker vierde, waarmee organisator Bart Hagen bijzonder in zijn nopjes Na de sportieve prestaties, die aan el kaar werden gepraat door Peter van de Brink en Arnold Hagen,, wordeh in de kantine van de Peter's Baan de prijzen uitgereikt door voorzitter Gijs Schim mel van RKJS. De voorzitter-had een lovend woord voor de vlekkeloze orga nisatie van de sportcommissie van RKJS. Hierna werd de winnaar van het poisstokspringen gehuldigd. De Hazelaar klaagt over geluidsoverlast De gemeente gaat onderzoeken of het zinvol is een tweede voorziening voor skateboarders aan te schaffen. Als die elders wordt geplaatst, zou de druk op de 'mini-ramp1 langs de Koningsweg en de daarmee gepaard gaande over last kunnen afnemen. Van de leiders van het naastgelegen kunstcentrum de Hazelaar heeft het ge meentebestuur klachten ontvangen over de jongeren die de skateboard- baan gebruiken. Ze zouden veel lawaai maken en in de brief van de Hazelaar wordt gesteld dat ze het terrein betre den. De 'mini-ramp' wordt intensief ge bruikt. Voorbijgangers kunnein dat da gelijks zien. De gemeente spreekt daar om van een 'succes'. De gemeente is niet van plan om de baan naar Overhees of de Dalweg te verplaatsen, zoals de Havelaar heeft voorgesteld. De locatie van de baan is namelijk na overleg met de Soester jeugd en een aantal ouders gekozen. Wel is het college bereid om te kijken of de aanschaf van een tweede skatebo- ardbaan effect kan sorteren op de over last. Als die elders wordt geplaatst, zou het mogelijk kunnen zijn dat een deel van de skateboarders de tweede baan gaat gebruiken voor de beoefening van hun hobby. Het college zal ook overleg gaat voeren met de leiding van de Hazelaar om de overlast te bespreken. Binnen het colle ge wordt erop gerekend dat het aantal skateboarders langs de Koningsweg op den duur zal afnemen. Omdat de voor ziening nieuw is, is de aantrekkings kracht nu nog groot. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: rvandoor om de rit voor n Haaksman te winnen, ïe als vierde, Broers werd d door Van Diermen. •liek trok de Ronde van slechte weersomstandig- daarvan de voornaamste terium werd gehouden in water. ïoto: Goos van der Wilt. op weg om Tempo-rijder off te achterhalen. De >est werd uiteindelijk ge- Hennie Beijer, die vorig empo reed. rsverse Nederlandse s Belarbi had atle- jnenburg zondag nog t vuur tijdens de na- :>or de jeugd in Alphen leverde dat niet op. ng sprong 1.90 meter ordt verwacht dat hij ve training over de 3men. Tot een goede bine van Rossenberg gen. Zij kwam over d verging het Sanne ;t speerwerpen. Ge lichte schouderbles- 't verder dan 29.70. een zestiende plaats J mee aan hinkstap- rdeel dat niet eerder sjes op de NK-agen- prong van 9.95 bleef meter van haar per- rwijderd. :hooI De Wieksloot Ie leerlingen tijdens r diploma's en cer- nder Haak, Douwe •essing, Robin de ranja Witte, Mark aats, Milou Schol- •éon Briët, Ruben he Hisschemöller, Laagland, Sharon ik Schravenmade, Tim Schuyt. |P weg naar het ba- •uning, Edgar van nhousz, Diederik Jonker, Channe ïteenveld, Marije m Zonderland, Daniëlle Coljeé, Heybroek, Mar- Martens, Marie- 3 Ritzema, Jasper >andra Davelaar, Roswitha Pieter. Sanne Schalkx, Lars Brugman, Eline Vos, Peter Remco Hofste- 3: Jouri Knegt, Schalkx, Alida >ld. Met een opbrengst van 17.500 gulden hebben leerlingen van de groepen 1 en 2 van het Griftland College het streef bedrag van tien mille ruimschoots overschreden. Het geld wordt mor genmiddag om drie uur aan Peter Bis schop van de stichting Stimulans over handigd. Ruim vierhonderd middelbare scholie ren zetten vorige week woensdag hun beste beentje voor op de atletiekbaan van AV Pijnenburg. In groepen liepen ze zich een kwartier lang in het zweet om zoveel mogelijk geld te kunnen in nen voor Stimulans. "Ik heb nog nooit zo hard gelopen", kreunde een scholier. Ondertussen sti muleerden en motiveerden de toekij kers de bonte stoet van Griftlanders. Leraar lichamelijke opvoeding Rob Duit gaf voortdurend de tijd door en zweepte de jeugd op om aan het einde van de rit een laatste sprintje te trekken. "Kom op, pak er nog een rondje bij". or de ikclub zet wint. beem: b6 /ordt met sn. Met de huis-aan-huis verspreiding van een boekwerk vestigt SEC de aandacht op de Superloterij. De voetbalvereni ging brengt duizend loten van 150 gul den in omloop. De hoofdprijs is een Mitsubishi Colt van Auto Smeeing. In totaal zijn ruim honderd prijzen te win nen. Met de opbrengst wil SEC het clubhuis verbouwen. De eerste trekking is in 1992. In 1993 wordt bekend wie de auto wint. Het eerste lot werd vorige week verkocht aan wethouder Jan Menne. gooide hij eruit voor degenen die nog enig besef hadden van wat er aan de zij lijn gebeurde. Daar stond ook Peter Bisschop, wiens tevreden glimlach woensdag een nieuw breedterecord vestigde. "Fantastisch, ik ben er hartstikke blij mee." Op de manege van Stimulans aan de Birkstraat staat het hoogseizoen voor de deur. Een groot aantal kampen voor gehandicapte en kansarme kinderen is reeds lange tijd geleden geboekt. Er is veel geld nodig om de zomerkampen te financieren. Het verblijf per kind per week kost vijf- tot zeshonderd gulden. Volgens Bisschop wordt in het gunstig ste geval vijftig procent van de onkosten gedekt. De rest moet worden aangevuld uit de opbrengsten van acties, zoals de sponsorloop en postzegelverkoop. De kampen worden gemiddeld door veer tig tot 45 deelnemers bezocht. Eén van de kampen is voor de Nederlandse De één liep tijdens de sponsorloop harder dan de ander. Niettemin deden alle Griftlanders hun best om zoveel mogelijk geld te verdienen voor de stich ting Stimulans. Foto: Goos van der Wilt. Hartstichting. De opbrengst van de sponsorloop zal, volgens Bisschop, worden besteed aan de zomerkampen. Adopteren Peter Bisschop wil op termijn beginnen met een adoptieproject. Het is de be doeling dat hij bedrijven gaat benade ren met het verzoek om één of meer kinderen te adopteren. Voor vijf- tot zeshonderd gulden kan een kampweek van één kind worden betaald. Bisschop is toevallig op het idee geko men, toen een vrachtwagenchauffeur op het terrein kwam om goederen af te leveren. "Hij zei zomaar dat hij een kind wilde adopteren", glundert Bisschop die alweer zeven jaar geleden Stimulans oprichtte. jeugdkampioen van de Damvereni ging Soest-Baarn (DVSB) noemen. Als beste dammer van Soest versloeg hij in de finale het Baarnse brein Arian van de Ploeg twee keer. Vogel werd maandagavond gehuldigd in het gebouw de Zwaluw aan de Ko ningsweg. Hij kreeg een trofee en een wisselbeker mee naar huis. Voor alle jeugddammers was er een herinnering. De negen beste dammers uit Soest en Baarn namen het vrijdagavond tegen elkaar op. Evenals de twee voorgaande jaren bleken de Soesters net iets sterker. Ze wonnen met 10-8. Het damseizoen zit er voorlopig op. Na Foto: Goos van der Wilt. de zomervakantie wordt weer in diverse klassen achter het bord aangeschoven en leren de jonge dammers hoe ze hun stenen het beste in stelling kunnen brengen. Op de foto de prijswinnaars van DVSB (v.l.n.r.): Alice van de Ploeg, Paul Se- vinga, clubkampioen Michel Vogel, Virgil Beszelzen en Arian van de Ploeg. Foto: Goos van der Wilt. Het onderdeel polsstokhoogspringen van de RKJS leverde veel natte pakken op. Andere deelnemers hielden het droog. De Wegwijzer is vorige week uitgeweken naar sporthal Beukendal. Het was de bedoeling dat de leerlingen van de ba sisschool op de atletiekbaan van A V Pijnenburg een spelcir- cuit zouden afleggen, maar de sportdag viel letterlijk in het water. Foto: Goos van der Wilt. In plaats van met behendigheidsoefeningen, zoals onder net ten door kruipen, en technische atletieknummers, werd de tijd donderdagmorgen gedood met onder meer korfbal, handbal en trefbal. Samen brengen we kwaliteit tot leven. Natuurlijk met 3 jaar gratis Schoemaker-garantie. Inhoud 235 liter bruto. Vriesruimte 49 liter netto. Koelkast 173 liter netto met automatische ontdooiing. Invriescapaciteit 4,5 kg per 24 uur. Verstelbare rekken en deurindeling naar eigen keuze. Met 3 jaar garantie. vrieskast ARG 639 Philips Whirlpool tweedeurs koel-/ vrieskombinatie Inhoud 239 liter bruto. Koelruimte 156 liter netto. Onder: 60 liter netto diep vriesruimte met 2 laden en apart invriesvak. Invries capaciteit 3 kg per 24 uur. Koelkast met automatische ontdooiing. Verstelbare, kantelbare rekken. m Met 3 jaar garai^ic. Philips Whirlpool tafelmodel koelkast Inhoud 140 liter bruto. Half- automatische ontdooiing. Vriesruimte voor ijsblokjes. Met 3 jaar garantie. Philips Whirlpool tafelmodel koeler Inhoud 160 liter bruto. Auto matische ont dooiing. Deur linksdraaiend te maken. Met jaar garant Philips Whirlpool tweedeurs koel-/

Soester Courant | 1991 | | pagina 17