(AA RAZENDSNELLE^ FOTOSERVICE* N Steun voor afbouwen aantal woningen Vervuilde grond Auto Alblas Ambtenaren werken zich in het zweet FOTO SWAGER f^ONTBIJT-SERVICE Twaalf tot vijftien gulden uitsparen GOS teleurgesteld over bouwplan De Turf Schorsingsverzoek voor bouw school door Kroon afgewezen WOENSDAG 10 JULI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 ry ANT Meerderheid commissie slaat advies woningcorporaties in de wind Inbrekers nemen alarmsysteem mee Kentekenplaten van garage weg Steen door ruit van lampenzaak Voortbestaan parkeerterrein gekoppeld aan restaurant De Soester Duinen krijgt extra parkeerruimte in erfpacht Schoenen uit De Turf gestolen Bodemsanering belemmert tijdelijk verkeer Van Weedestraat m Instuif over structuurvisie op 28 september Soester Courant goede informatiebron A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Bouwplan Trebbe goedgekeurd, maar: Commissie vindt prijs woningen aan Albert Cuyplaan nog te hoog Ouderen hielden rekening met groepswonen aan Waldeck Pyrmontlaan F-15's stijgen ook 's avonds op VANDAAG DE FILM MORGEN UW KLEURENFOTO'S I DAT IS.... 2e afdruk gratis. Foto's vanaf 39 ct. f spaties aart, it. Tegen het advies van wethouder Frans Kingma en de woningbouwverenigin gen in, heeft de commissie volkshuis vesting besloten dat Soest vanaf 1995 niet meer dan honderd woningen laat bouwen. Die beslissing is geforceerd door het CDA, Gemeentebelangen Groen Soest, D66 en Progressief Soest. De WD, de PvdA en SGP/GPV/RPF zijn van mening dat Soest dat aantal moet opschroeven tot minimaal 150. Met minder kan, volgens die partijen en WS, geen genoegen worden genomen, omdat dan niet aan de vraag van de Soesters kan worden voldaan. Immers, in de volkshuisvestingsnota pleit de ge meente er nog voor om het aantal inwo ners van Soest niet onder de veertigdui zend te laten komen. Dat uitgangspunt komt in het nauw als Soest na 1994 niet meer dan honderd huizen per jaar laat bouwen. Dat vinden ook wethouder Kingma en burgemeester Hans de Widt. Zij vormen echter een minder heid binnen het college. Voor Groen Soest is 40.000 inwoners niet een heilig aantal. Risico Met een simpele pennestreek kan Soest het aantal gewenste woningen voor 1995 omhoog brengen. Het CDA en D66 willen van die mogelijkheid ge bruik maken als volgend jaar blijkt dat meer woningen nodig zijn. Maar de ge meente loopt daarbij een risico, menen Kingma en de woningbouwverenigin gen Soest (WS) en St. Joseph. Het rijk zal in de toekomst uit financiële nood minder subsidies verstrekken op (sociale) woningbouw. Het zal een moeilijke klus zijn om daarvoor een verdeelsleutel te vinden, waarbij elke gemeente aan haar trekken komt. "Dus", waarschuwde Kingma, "als de provincie ziet dat Soest toch minder woningen plant, lopen we het gevaar dat we in de komende jaren al minder contingenten krijgen toegewezen." Voor het CDA, Groen Soest, D66 en Progressief Soest vormde dat geen ar gument om hun standpunt te herzien. "We kunnen niet elk plekje groen vol bouwen", oordeelde Bart Krol van het CDA. "Emotioneel kan het zo zijn dat de bomen moeten blijven staan", re- gaeerde Wil Stekelenburg (PvdA). "Maar emotioneel gezien wil iedereen ook een dak boven het hoofd. En als wij daar niet op inspringen, is straks de eni ge uitwijkmogelijkheid de polder." Met het besluit om het aantal woningen in 1995 te bevriezen op honderd, loopt de commissie vooruit op de structuurvi sie. Waar anders, in afwachting van de structuurvisie, geen standpunt wordt ingenomen over de verschillende be leidspunten, deed een meerderheid dat met betrekking tot de woningbouw wel. Voorzitter H. Bas van WS sprak, mede namens St. Joseph, zijn grote zorg uit. "Dit kan nare gevolgen hebben", hief hij zijn vinger. De verontrusting van beide corporaties is gebaseerd op het beperkte aantal locaties in Soest voor woningbouw. "De huisvesting van wo ningzoekenden dreigt daardoor een achterstand op te lopen", aldus Bas. Achterstand WS stelde daarnaast vast dat voor de periode tot en met 1994 te weinig so ciale huur- en koopwoningen op de bouwagenda staan. In plaats van de af gesproken 364 zijn dat er maar 289. "Dat is een slechte en onverteerbare zaak." WS en St. Joseph rekenen erop dat de daaruitvoortvloeiende achter stand vanaf 1995 wordt ingehaald, maar dat is met een schier onmogelij ke zaak als een politieke meerderheid vasthoudt aan maximaal honderd hui zen per jaar. SURPRISESURPRISE Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus. ontbijt verrassen? Wi| bezorgen in feestelijke outfit aon én tegen een redelijk torief! DE TROMSLAGER voor particulieren en bedrijven! De salade en koud buffet-specialist I 02155-22871 Inbrekers hebben een inbraakbeveili gingssysteem gestolen. Ze deden dat in een bedrijf aan het Nieuwerhoekplein. Het apparaat heeft een waarde van zes honderd gulden. Het personeel had wel een verdachte man gesignaleerd, maar die werd niet aangehouden. Bij een garage aan de Laanstraat zijn groene kentekenplaten weggehaald. De platen worden gebruikt voor auto's van de garage. Het nummer van de ge stolen kentekenplaten is 78-54-HF. In een lampenzaak aan de Amersfoort- sestraat in Soesterberg is voor ten min ste vierhonderd gulden schade aange richt. Twee lampen werden door een steen vernield. Het projectiel was kort daar voor door een onbekende door de ruit gegooid. De lampen vertegenwoordi gen een waarde van 400 gulden. Restauranthouder F. Klinkhamer krijgt het perceel bosgrond tegenover De Soester Duinen 25 jaar in erfpacht. Eerder was de provincie al akkoord gegaan met legaliseren van het par keerterrein aan de Soesterbergse- straat. Dinsdagavond gingen de leden van de commissie ruimtelijke orde ning akkoord met het collegevoorstel de heer Klinkhamer de grond in erf pacht te geven, met de garantie dat het een parkeerbestemming houdt, zolang het restaurant daar gevestigd is. Restauranteigenaar Klinkhamer zei dat het hem niet uitmaakte of hij het stuk grond kon kopen, huren of in erfpacht kreeg, als hij maar de zekerheid had dat hij niet opeens over 25 jaar geconfron teerd zou worden met een college dat aan de parkeerplaats weer een andere bestemming gaf. Volgens wethouder Jan Visser was het geen probleem om aan de condities een passage toe te voe gen, waarin het voortbestaan van het parkeerterrein gekoppeld wordt aan het bestaan van het restaurant. De WD-fractie was er als enige een voorstander van de grond aan de heer Klinkhamer te verkopen. Het college is daartoe echter niet bereid, omdat het de huidige bedrijfsomvang wil consolide ren: het wil niet het risico lopen dat er na de verkoop van de grond door de restauranthouder een andere dan een parkeerbestemming aan wordt gege ven. Volgens Klinkhamer echter, kan het college genoeg dwingende maatre gelen treffen om ongewenste ontwikke lingen - bebouwing - op het terrein te voorkomen. Klinkhamer investeert zelf 225.000 gulden in het hele project. Hij betaalt zelfde aanleg van het parkeerterrein op het perceel bosgrond en daarnaast be taalt hij 50.000 gulden mee aan de aan passingen van de openbare weg op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Van Lijndenlaan. Er werd door een aantal omwonenden bezwaar gemaakt tegen de afspraken Een elfjarige jongen uit Soest is in De Turf zijn schoenen en zijn fietssleutel kwijtgeraakt. De spullen zijn uit het overdekte zwembad aan de Waldeck Pyrmontlaan gestolen. tussen gemeente en De Soester Duinen. Met name het punt dat bussen eventu eel bij het NS-station Soestduinen kon den parkeren, stuitte op fel verzet. "Dan heeft het restaurant er straks twee parkeerterreinen bij," aldus een in- spreekster. Volgens Jan Visser liep het allemaal zo'n vaart niet. Het parkeer terrein bij het station was openbaar, dus ook toegankelijk voor bussen. Boven dien zou het aantal bussen dat in de praktijk van die ruimte gebruik gaat maken, niet meer dan één per dag zijn. In de gemeenteraadsvergadering van donderdag 11 juli zal een definitieve beslissing over erfpacht, huur of koop en de condities van de overeenkomst genomen worden. Weggebruikers die sinds vorige week maandag op de Van Weedestraat heb ben gereden of gelopen, kan het niet zijn ontgaan. Bij de voormalige vesti ging van Auto Alblas wordt momen teel grond afgegraven. De grond is vervuild met olie en moet worden verwijderd. Die werkzaamhe den worden uitgevoerd door de firma Van Asch. Als gevolg daarvan wordt het verkeer over één rijbaan geleid. Omdat de kruising met de Stadhou derslaan op een steenworp afstand ligt, zijn de verkeerslichten buiten werking gesteld. Dit om gevaarlijke verkeerssi tuaties zoveel mogelijk te voorkomen. De firma Van Asch uit Soest graaft de vervuilde grond aan de Van Weede straat af. Foto: Goos van der Wilt. Het is de bedoeling dat de afgraving van de verontreinigde grond vrijdag wordt afgerond. Daarna zal aan de achterzijde van het pand op de Korte Brinkweg een waterzuiveringsinstallatie worden ge plaatst om het grondwater te reinigen. Het water wordt vervolgens geloost op het riool. De firma Hamer uit Apel doorn heeft enkele maanden nodig om het water te zuiveren. Voor de sanering van de grond en het water is opdracht gegeven door Shell Nederland. Dat is het resultaat van on derhandelingen tussen Shell en Rijks waterstaat. Indien Shell zou hebben ge weigerd om de grond schoon te laten maken, zou dit zijn gebeurd op kosten van de provincie en de gemeente Soest. In dat geval zouden de kosten via de landsadvocaat op Shell worden ver haald. Shell had dan een kostbare juri dische procedure tegemoet kunnen zien. In het voormalige pand van Auto Al blas zal overigens de textielzaak Zee man zich gaan vestigen. Bij veel garages was het vrijdag druk in verband met de prijsstijging van brandstof op zaterdag. Met name bij de pompstations, waar de infrastructuur niet is berekend op een grote toevoer van auto's, stonden voortdurend rijen met wachtenden automobilisten. Hoewel het niet met harde cij fers kan worden onderstreept, is het lang geleden dat in Soest zoveel mensen op één dag hun benzinetank volgooiden. Het Foto: Goos van der Wilt. beeld bij garage Zaal aan de Beukenlaan versterkte die in druk, net als dat bij een groot aantal andere benzinestations. Door de accijnsverhoging moet vanaf zaterdag ruim dertig cent meer worden betaald voor een liter brandstof. Op een volle tank spaarden de automibilisten twaalf tot vijftien gul den uit door nog op vrijdag te tanken. Sommigen krabden zich vrijdagmorgen even achter de oren. Wat was dat? Dat was toch in strijd met alle doorsnee moppen over ambtenaren? Een groep medewerkers van het gemeentehuis krabde met de huis-aan-huis verspreide krab bers de straatstenen van het Raadhuisplein schoon. Onder leiding van baas Wimde Kam werkten de ambtenaren zich in het zweet. Met hun niet-alledaagse klus wilden de ambtenaren het goede voorbeeld geven aan de burgers die worden geacht hun stoep schoon te houden met de verstrekte krabber. J. Hulsbergen van de gemeente vond dat het onkruid op het Raadhuisplein te welig tierde en omdat de reinigings dienst geen tijd had, besloot een aantal het bureau tijdelijk te verlaten. Het trottoir is nu vrij van onkruid. De voorlichtingsavond voor de be volking van Soest over de struc tuurvisie en de daarmee gepaard gaande voorbereidingen is ver plaatst naar 28 september. De bijeenkomst zou aanvankelijk op 12 oktober worden gehouden, maar dan zou een aantal inspraak mogelijkheden al achter de rug zijn. De instuif vindt plaats op het ge meentehuis. In de hal zijn alle schetsen en ideëen te zien en in te kijken. De inspraakprocedure over de verschillende plannen start later. In de structuurvisie worden de ver schillende beleidslijnen op elkaar afgestemd. Aan de hand daarvan zal de gemeenteraad, vermoedelijk in 1992, het beleid voor de komen de twintig jaar bepalen ten aanzien van onder meer winkels, verkeer en woningbouw. f Mvan BREUKELEN bvm\ adviseurs in...^ hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V- is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A,A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 3e etage van het flatgebouw. Indeling: entree, toi let, hal, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en balkon Gevraagde koopsom f 82.000,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 3e etage van het flatgebouw Indeling: entree, toi let, hal, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, dou checel met vaste wastafel en balkon. Gevraagde koopsom f 82.500,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 1e etage van het flatge bouw met berging op de begane grond. Ind.: entree, hal, dou checel met vaste wastafel, woonkamer met balkenplafond, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 92.500,- SOEST Rubenslaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging-op de begane grond op de 2e etage van het flatgebouw. Ind.: entree, toilet, douchecel met vaste wastafel, woonkamer met parketvloer, mod. keuken, 2 slaapkamers en balkon Gevraagde koopsom f 95.000,- BAARN Gen. Karei van der Heydenlaan Royale vrijstaande villa v.v. gas c.v,, m. dubbele carport en souterrain (ca. 9x5) met vrije ach tertuin op het zuiden. Op loopafstand van centrum en station N.S.. Parterre v.v. isolatie-beglazing. Entree: 2 toiletten, studeer-/kantoorkamer (ca. 25 m2), L-vormige woon-/ eetkamer (ca. 70 m2), open haard, ged. open keuken, bijkeuk./schuur, kelder, 1e verdieping: 3 slaapkamers, bergkamer, douche/'3e toilet: 2e verdieping: 3 slaapkamers. Zeer geschikt voor kantoor of praktijk aan huis, Gevraagde koopsom f 465.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer, Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhüis met c.v., garage en grote tuin op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woonkamer, mod. keuken, slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad, hal en kelderkast. Verd.: 3 slaapkamers en een bergzolder. Goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- De prijs van de koopwoningen die Trebbe gaat bouwen tussen de Albert Cuyplaan en de Soester Engweg, vin den burgemeester en wethouders te duur. Ze hebben van de commissie volkshuisvesting de opdracht gekre gen om met de Utrechtse aannemer te onderhandelen over dë hoogte van.de prijs. Een onderdeel van het bouwplan be helst een flatgebouw met woningen. Trebbe noemt dat een 'Urban Villa" en heeft aan elke woning een prijskaartje van 144.000 gulden hangen. In de 'Ur ban Villa" zou veel extra luxe worden aangebracht, maar met name de PvdA, CDA, D66, en Gemeentebelangen Groen Soest vinden de vraagprijs als nog te hoog. Ze vinden dat het wel mee valt met de luxe. "Voor ons is 130.000 gulden haalbaar", zei Wil Stekelenburg van de PvdA. De WD toetst in augus tus of de vraagprijs correspondeert met de geboden kwaliteit. Trebbe zegt dat het niet eerder mogelijk is om het plan in details af te ronden. De oorzaak is, volgens hoofddirectielid Van der Weij, dat het bedrijf pas in fe bruari op de hoogte werd gesteld van de mogelijkheden. De locatie leverde daarnaast veel praktische problemen op om een totaalplan te maken, dat fi nancieel haalbaar en aantrekkelijk is. Het plan staat daarom inhoudelijk pas na het zomerreces, op 28 augustus, ter discussie. Dat is drie dagen voor de ui terste datum, waarop het plan moet zijn ingediend bij de HID. Dat is kort dag, vindt de commissie, maar ze is al lang blij dat er extra huizen kunnen worden gerealiseerd. Daarom gaf de commissie al vast toestemming voor de bebouwing van het terrein. Als ze dat niet zou doen, zou dé subsidie voor de bouw komen te vervallen en in de tijd van woningnood, is dat de volgens de commissie niet be paald de bedoeling. De prijs van de woningen mag evenwel niet te hoog zijn. De commissie vreest dat de doorstroming van bewoners niet wordt gehaald. Volgens Trebbe is juist behoefte aan woningen van deze prijs klasse. De Soester politici stellen even wel voorop dat de woningen betaalbaar moeten zijn voor Soesters, zodat aan hun vraag naar specifieke type wonin gen kan worden voldaan. Op die ma nier komen hun huidige huizen leeg te staan en kunnen andere mensen weer worden geholpen. Groepswonen Ouderen Soest (GOS) is teleurgesteld in het gemeentebe stuur. De 55-plussers hadden er reke ning mee gehouden, dat ze op het ter rein van De Turf terecht zouden kun nen. Maar de grond aan de Waldeck Pyrmontlaan is gereserveerd voor de bouw van premiehuurwoningen. De GOS sprak tijdens de commissie welzijn haar onvrede uit over dat be sluit. Wethouder Frans Kingma van volkshuisvesting verklaarde echter dat tegenover de GOS nooit toezeggingen zijn gedaan. De GOS is een vereniging van ouderen die in groepsverband willen wonen. Dat bevordert het langer thuiswonen van senioren, omdat ze elkaar kunnen hel pen. De GOS telt tachtig leden, van wie er twintig in 1993 in Klein Engendaal een project starten. Twintig andere le den waren al druk bezig om voorberei dingen te treffen om samen op het ter rein van De Turf te gaan wonen. In november vorig jaar heeft de GOS een gesprek gehad met Kingma. Daar werd het terrein als één van de mogelij- Het 32ste Tactical Fighters Squadron van US Air Force houdt 16,17 en 18 ju li avondoefeningen. De F-15's van het op vliegbasis Soesterberg gelegerde on derdeel stijgen die dagen tot 20.00 op. ke locaties genoemd. "De mensen zijn er hard erï emotioneel mee bezig ge weest. De groep is al een halfjaar aan de slag en dat was op het gemeentehuis be kend. We hebben uit de pers moeten vernemen dat de er andere woningen zullen worden gebouwd", aldus Ko- nings. Het bouwplan is een gevolg van extra contingenten die Soest voor woning bouw heeft gekregen. Kingma toonde begrip voor de teleurstelling van de GOS. "Maar de verwachting is voort gekomen uit het enthousiasme van de leden. Ik heb geen keiharde toezeggin gen gedaan, maar het terrein alleen als mogelijkheid aangehaald." De stelling dat burgemeester en wet houders niet achter het ideaal van de GOS zouden staan, werd door Kingma verworpen. Ook Leidje Tomassen van Progressief Soest sprak dat tegen. "Bo vendien komen er ook woningen voor ouderen die er wel blij mee zijn." WD-er Bert Krijger begreep de GOS ook, maar stelde vast dat de gemeente de plotseling toegewezen contingenten niet mag laten schieten. De gemeente zal op korte termijn over leg plegen met de GOS en andere loca ties voor groepswonen onder de loep nemen; De Raad van State heeft het schor singsverzoek voor de bouw van de derde Van der Huchtschool afgewe zen. Het verzoek was ingediend door omwonenden van het voormalige ker misterrein tussen de Koningsweg en de Valeriaanstraat. De Kroon heeft nog geen motivering van het besluit bekendgemaakt. In elk geval kan de bouw van het schoolge bouw volgens planning plaatsvinden. De buurtbewoners protesteerden tegen de bouw, omdat het pand naar hun me ning te dicht aan hun achtertuinen grenst. Bovendien zou een groenwal moeten worden gekapt. Dat laatste stuitte op grote bezwaren van de buurt. FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/WI VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13,00 - 18.00 UUR. 09.00 - 18.00 UUR. 19.00-21.00 UUR. 09.00-17.00 UUR.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5