f10. waardebon 'Dit is veel leuker dan binnen zwemmen' 0 0 0 S H 0 0 0 0 T. VAN ROUWENDAAL VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. Rollen omgedraaid voor Tosca Veenhuizen WOENSDAG 10 JULI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 7 SPECIALIST ANTI-ROEST BEHANDELING 14 september in Soest: Hoofdrol voor monumentale panden op Open Monumentendag t STRALEN t SCHOPEREN FIJNSTRALEN t PLAATWERKERIJ BEDRIJFSWAGENS Commissie wil nog geen standpunt innemen Besluit aanleg verbindingsweg over zomervakantie geheveld vraagt; uw aandacht voor Werkgroep op de bres voor behoud Soesterveen Geen geld voor aanpassing en verbetering Lijn 72 met opheffing bedreigd TELEFOON 02155 - 2 14 33 KIJK VANUIT UW MAKKELIJKE STOEL DAGELIJKS (OOK 's NACHTS) NAAR HET AKTUELE REGIONIEUWS Het lag natuurlijk voorde hand. Als je er 's winters op kunt schaatsen, kun je er 's zomers in zwemmen. De vijver van het gemeentehuis straalt grote aantrekkingskracht uit op de jeugd. Tijdens het afgelopen weekeinde namen tientallen jon ge Soesters een duik in het 'enige buitenbad van Soest'. Dit is veel leuker dan binnen zwemmen proestte één van de zwemliefhebbers met een achterwaartse blik naar Aqua In- door dat zaterdag en zondag nog niet was geopend. De jeugd genoot zichtbaar van het koele vijverwater aan de Dalweg, totdat twee van hen met snij wonden hun natte tijd verdrijf moesten stakenOp de bodem van de vijver ligt plaat selijk glas. Daardoor is zwemmen in het gemeentelijke bad niet risicovrij. Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest - Telefoon 02155 - 2 08 60 Dit jaar zal, evenals vorig jaar, de Open Monumentendag in Soest wor den gehouden. Op 14 september kan het publiek, op de fiets of te voet, de 110 monumenten die de gemeente rijk is, gaan bewonderen. In een aantal van deze monumenten kan men tevens ge nieten van een expositie of concert. In heel Nederland wordt op 14 septem ber de Open Monumentendag gevierd. Hoewel de dag in Soest pas voor de tweede keer wordt georganiseerd, viert de landelijke organisatie dit jaar het eerste lustrum van het evenement. Wet houder Jan Visser kondigde afgelopen vrijdag aan een jaarlijkse traditie van de Monumentendag te willen maken. In Soest kan men die dag kiezen uit een wandelroute in het gebied tussen de Neerweg en het Kerkplein, of een uitge breide fiesttocht van ongeveer ander half uur langs monumentale panden in Soest en Soesterberg. Een aantal mo numentale panden zal men van binnen kunnen bezichtigen. Eén daarvan is de Oude Kerk. Hoewel de toren op dat moment in de steigers staat en niet open is voor publiek, kan men wel het inte rieur van de kerk bewonderen. Daarnaast is in de kerk een tentoonstel ling ingericht met beeldhouwwerken van Otto Schouten en schilderijen van Harry van der Wee. De tentoonstelling wordt op vrijdagavond 13 september feestelijk geopend door burgemeester J. de Widt. Er zal dan tevens een con cert worden gegeven door organist Cor de Jong. Behalve de Oude Kerk zullen op 14 september ook twee 19e-eeuwse ge bouwen de deuren openen, namelijk Artishock en de Petrus en Pauluskerk. In Museum Oud Soest (Artishock) is nog één dag de expositie over Rinke Tolman te bewonderen en in de Petrus en Pauluskerk zal een tweetal concerten worden verzorgd door de leerlingen van de muziekschool. Alle evenemen ten zijn voor iedereen gratis toeganke lijk. In Soest wordt dc Open Monumenten dag georganiseerd door het VW, de Commissie Kunstvoorwerpen Oude Kerk en de Monumentencommissie. Er zal een monumentendagkrant verschij nen, die op 14 september verkrijgbaar is bij de startpunten van de wandel- en fietsroute. Hierin staan de routes en bij zonderheden over de panden. De wan delroute start bij Museum Oud Soest of bij de Oude Kerk, de fietsroute even eens bij de Oude Kerk of bij het Dorps huis in Soesterberg. Nijverheidsweg 11, 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 Het college vindt dat de verbindings weg Koningsweg-Den Blieklaan er moet komen, mits de Den Blieklaan bij de aansluiting niet de Bosstraat wordt afgesloten voor autoverkeer. De commissie ruimtelijke ordening wilde vorige week dinsdag echter nog geen ja of nee tegen de weg zeggen, omdat ze te weinig tijd heeft gehad de voor en tegens te bestuderen. Na de zomervakantie zullen raad en college verder praten. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat er aan het verbinden, van de twee wegen meer voor- dan nadelen kleven. De nieuwe weg moet drie gebie den ontsluiten. Niet alleen verkeer in de wijken Klein Engendaal en het zuid westelijk deel van Overhees kan beter worden geleid. Wanneer in de toe komst woningen worden gebouwd in de wijk Hees (het gebied tussen het Twee de Heeserlaantje, de Insingerstraat en de Wieksloterweg), dan kan het verkeer uit die wijk eveneens met deze weg wor den ontsloten. Daarnaast biedt de weg een mogelijk heid om sluipverkeer tegeh te gaan. Sluipverkeer dat vanuit de wijk Over hees Soest-Zuid wil bereiken, stuit op de afsluiting bij de Bosstraat en het ver keer uit Overhees wordt direct naar de Koningsweg geleid. Als enig nadeel ziet het college dat minder sociale wonin gen kunnen worden gebouwd. Van de aanleg van een rotonde bij de aanslui ting van de Den Blieklaan wordt afge zien. Commissie Het collegestandpunt werd dinsdag avond direct aan de commissie ruimte lijke ordening voorgelegd. Een stap waarmee de commissieleden niet blij waren. Niet alleen hadden zij zelf nau welijks de tijd gehad om zich voor te be reiden - het standpunt was diezelfde morgen pas ingenomen - ook was wet houder Jan Visser er niet in geslaagd de betreffende burgers te bereiken en uit te nodigen. Slechts één inspreker was opgetrom meld. H. Westeneng, ook bekend als de klokkenmaker, pleitte wederom voor een spoedige afhandeling van de grondruil met de gemeente. Zijn huis moet verdwijnen, wanneer de Konings weg met de Den Blieklaan wordt ver bonden. Hij keerde echter onverrichter zake huiswaarts, omdat de commissie met zo'n slechte voorbereiding geen en kel standpunt wilde innemen. De grondruil zal daarom niet in de raads vergadering van morgen worden be handeld. In september zal de adviesnota over de verbindingsweg Koningsweg-Den Blieklaan opnieuw aan de raadscom missies worden voorgelegd. Bij een po sitief advies, zal het college over kunnen gaan tot de aankoop van het perceel van Westeneng. In de vergadering van b en w van dinsdag 9 juli echter, werd de kwestie Westeneng opnieuw besproken om te bezien of de grondruil toch in de raadsvergadering van 11 juli behandeld kon worden. Immers, wanneer de aan leg van de weg niet doorgaat, kart de ge-^ meente het perceel altijd weer verko pen verbouwen. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitkomst van dat overleg nog niet bekend. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van een woonhuis, Ho ningbij 25; (artikel 11 van de voor schriften van het bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over hees) het bouwen van een seniorenwoning, Korte Kerkstraat 7a. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening en arti kel 96 van de Wet geluidhinder) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (best. plan 3e herziening Overhees/W- RO) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 11 juli 1991 eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: Metaal Konstruktie Bedrijf Hilhor&t en Zn. B.V., Schouten kampweg 42, voor het oprichten van een metaal-con structiebedrijf en spuitinrichting op het perceel Nieuwegracht (nog ongenum merd). Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegpven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek. U gelieve daartoe desgewenst vóór 1 augustus 1991 een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degenen die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweesst (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunningen Bij de afdeling milieubeheer van de ge meenste Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren ter inzage de be schikking op de verzoeken van: a. Projectontwikkeling Drachten B.V., Postbus 160, voor het oprichten van een sportcentrum met sauna- en zwemaccommodatie op het perceel Dalweg 191; b. LindnerIndustrieB.V., Koningsweg 20, voor het uitbreiden/wijzigen van een metaalverwerkingsbedrijf (in houdende drukkerij, lakkerij en stamperij) op het perceel Konings weg 20; c. Maatschap P.C. en C.R. Blom, Lan ge Brinkweg 69, voor een uitbrei- dings/wijzigingsvergunning inge volge de Hinderwet t.b.v. een rund vee- en varkenshouderij, welke uit breiding/wijziging betrekking heeft op het omzetten van de bestaande fokvarkenshouderij in een nieuwe mestvarkenshouderij ophet perceel Lange Brinkweg 69. (Negatieve be slissing). Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b .de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag omm vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven hage, bin nen één maand na dagtekening van de ze kennisgeving. Zij die een beroep in stellen kunnen overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek moet worden gericht aan de voor zitter van de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenha- ge. De beschikking wordt niet van kracht voordaqt op dat verzoek is be- sist. Onteigening gronden Eigendomweg/DenBlieklaan De burgemeester van Soest maakt, ter uitvoering van artikel 84, 2e lid, van de Onteigeningswet bekend, dat met in gang van 12 juli 1991 gedurende een maand voor een ieder ter gemeente-se cretarie, kamer 2.47, Raadhuis, Raad huisplein 1, ter inzage ligt het door de raad vastgestelde besluit tot onteige ning van gronden gelegen nabij Eigen domweg en DenBlieklaan met de bijbe horende voordracht aan de Kroon. Deze onteigening dient ter realisering van woningbouw en bijbehorende voorzieningen, zoals wegen, parkeer- gelegenheden en openbaar groen inge volge het bestemmingsplan Klein En gendaal. Belanghebbenden, die tijdig bij het gemeentebestuur bewaar heb ben ingediend, kunnen gedurende de termijn van ter visie-ligging schriftelijk bezwaren tegen het genoemde raadsbe sluit indienen bij de Kroon. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, 1 Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten, i tel. 93665 (24-uurs-service). De rollen waren deels even omgedraaid. Tosca Veenhuizen uit Soest gaf haar ja-woord in de raadzaal van het gemeente huis. De ambtenaar van de burgerlijke stand, die al veel hu welijken heeft gesloten, stapte zelf in het bootje. Willem Pruis mocht zich de gelukkige bruidegom noemen. De ceremonie in de trouwzaal was opzienbarend, omdat acht collega's van Tosca zich in een toga hadden gehesen. De ambtskleren waren geleend in onder meer Baarn, Amers foort en Leusden. Tosca en Willem werden getrouwd door Gigi Houtlosser-Worrel. Tosca werkt sinds 1985 bij de ge meente. Ze is 25 jaar, haar man Willem is 28. De Werkgroep Soesterveen heeft in een brief aan het college namens de bewoners van Overhees haar ongerustheid uitgesproken over de suggestie van bureau Zandvoort dat het gebied tussen Overhees 3 en 4 en de Wieksloot mogelijk ge schikt is voor woningbouw. In de structuurvisie wordt dit gebied, aangeduid met Dorpsstreek, als mo gelijke lokatie voor driehonderd wo ningen aangewezen. Nu heeft het terrein nog een agrarische bestem ming. Er is nog geen plan voor wo ningbouw op dit stukje Soest in voorbereiding. De Werkgroep Soesterveen is bang voor verdere aantasting van het ge bied. Volgens de werkgroep ver loopt de overgang van bebouwing naar bosgebied nu op natuurlijke wijze via enkele kleinschalige agrari sche bedrijven, en zo moet het vol gens de leden blijven. In het landschapsbeleidsplan wordt het Soesterveen als minder waarde vol omschreven, omdat de aantas ting van het gebied al zo ver is ge gaan. Met die stelling is de werk groep het grondig oneens. De Vereniging tot Behoud van Na tuurmomenten heeft in 1972 een deel van het Soesterveen verworven. "Met recht kan dus gesproken wor den van een monument, dat men zou moeten koesteren en zo mogelijk herstellen," aldus de werkgroep. In een bestemmingsplan van februa ri 1990 wordt het gebied nog om schreven als bijzonder waardevol. "Alle kreten over Soest Natuurlijk en weergaloze landschapselementen komen wel erg schril over, als door expansiedrang gebieden die in een zeer recent verleden nog als uiterst waardevol en onvervangbaar wer den aangemerkt, in de visie van 1991 plotseling als 'te ver aangetast" en als 'rommelige randen" worden beti teld," aldus de Werkgroep Soester veen. De gemeente gaat zich bij het Rijk be klagen over het feit dat er tot 1995 geen mogelijkheden zijn het openbaar busvervoer te verbeteren. Dit beleid lijkt de pas vorig jaar ingestelde bus lijn 72 van Soest naar Blaricum de das om te gaan doen. Centraal Nederland wil maatregelen treffen om een stille dood van deze buslijn te voorkomen, maar wordt daarbij geblokkeerd door het Verkeersbeleidsplan van de rege ring. Dit staat in de adviesnota 'Tussenba lans van het busvervoer" van de ge meente. Met lijn 70 Amersfoort-Hil versum v.v., die sinds vorig jaar ieder half uur rijdt, gaat het prima, maar met de lijnen 72 en 73 is het een en ander mis. Voor lijn 72 gaan de problemen zo ver, dat de kersverse buslijn met ophef fing wordt bedreigd. Lijn 72 voldoet niet aan de hoogge spannen verwachtingen die Centraal Nederland en de gemeente Soest zich hadden gesteld. Te weinig passagiers maken gebruik van deze bus, die van Soest via Baarn naar Blaricum rijdt. Volgens de gemeente is een aantal maatregelen nodig om opheffing van de lijn te voorkomen. De bus moet de wijk Eemdal in Baarn weer gaan bedienen en de verbinding Blaricum-Huizen aan de lijn toevoegen. De reistijd wordt dan met een half uur verlengd. Daarvoor is een extra bus no dig. Bovendien is voor de twee-uurs- dienst in de avonduren ook een halve bus extra nodig. Daar is na de Tussen balans geen geld voor beschikbaar. Het tweede probleem in Soest is, dat de lijnen 72 en 73 geen onderlinge aanslui ting hebben. Daarover zijn bij Centraal Nederland klachten binnen gekomen. Als één van de grootste gebreken in Soest wordt de slechte onderlinge aan sluiting tussen bus en trein gezien. In het Verkeersbeleidsplan heeft echter een goede aansluiting met station Amersfoort, een zogenaamde InterCi- ty-knoop, voorrang boven één met de Soester stations. Daarnaast is in het Verkeersbeleidsplan bepaald, dat de realisering van Spitsbussen de prioriteit heeft boven het verbeteren van het openbaar busvervoer. De gemeente vindt dat in ieder geval in overleg met de toekomstige Vervoerregio Eemland bezien moet worden of de buslijnen in het seizoen '92/'93 al beter op elkaar en op de treinen afgestemd kunnen worden. In de nota wordt het advies gegeven krachtig te protesteren tegen het ont breken van mogelijkheden om het openbare busvervoer uit te breiden en te verbeteren. Er rest de gemeenteraad waarschijnlijk niets anders dan in de ko mende raadsperiode de noodzakelijke stappen voor te bereiden, om ze na 1995 te kunnen realiseren. STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST U vindt ons naast Ned. 1 TIEN GULDEN tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u bij aankoop van een zonnebril 10 gulden reductie. UlVJItUl*' ruo» Hl* 'nlérfcmmb f/a'ii geAeï/tetd Geldig tot 15 juli Van Weedestraat 87 3761 CD Soest y

Soester Courant | 1991 | | pagina 7