iéHsj\ kaas 'ik speur echt niet de hele dag naar irijsü I I verkeerd geparkeerde hondedrollen' scliociiinkcr Wachten op de klapper van de nacht ITEN- RGERS lamekranl Wildschut Optiek Vakantiefestival Jeugdwerk PAGIIMa ENSDAG 24 JULI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 Controleur woonomgeving Henk van Binnendijk: 13.50 12.50 3.50 3.95 3.95 .95, DIENEN? de woensdag en uurtje over? tester Courant i: allers. htingen tel. 14152 Weedestraat 227 rit ALLE BEKENDE MERKEN BIJ SCHOEMAKER 'DE SPÏTSHEUVEL' Brievenbussen door jongens vernield Meisje van haar fiets gereden Paard houdt buurt en politie bezig 'DE SPÏTSHEUVEL' Stront aan de knikker Opnamen voor televisieserie '12 steden, 13 ongelukken' 'DE SPÏTSHEUVEL' Transportbedrijf mist videorecorder Verkeerszuil en auto beschadigd 1 TELEFOON 02155 - 2 14 33 eerlijk pittig, 1990 nu 7.45 OSTERD- KAAS van smaak, nu aug. 1991 ayale slaap- :t ligbad en ia een vaste trap kheden. u een ruime ividuele wensen De meeste Soesters halen voor zijn be roep hun neus op. Hij kijkt zelf echter ïèrder dan de hondedrollen. De mi- lie u-aspecten, de omgang met mensen en de onverwachte problemen die hij op te lossen krijgt, maken zijn beroep pwolgens hem boeiend, afwisselend en loral leuk. Henk van Binnendijk is introleur woonomgeving" van de bmeente, beter bekend als de poep- introleur. "Soms roepen mensen jaar is de hondepoepcontroleur" als ik langsfiets. Dan lach ik gewoon wat. Ik vind het echt niet storend. Ze moe ten gewoon nog aan me wennen in Soest." Sinds 1 november vorig jaar heeft de af- [eling milieubeheer van de gemeente pest versterking gekregen in de per- pon van de 27-jarige Henk van Bin nendijk. Van Binnendijk werd op 1 fe- uari, tegelijk met de beruchte bord- is, ingezet in de strijd tegen de honde- oepoverlast. Als milieu-ambtenaar is Eiij belast met de controle van de woon- ngeving. Dagelijks maakt hij - in uni- brm - op de fiets zijn rondjes door oest en Soesterberg, op zoek naar ondepoep, loslopende honden, poe- iende honden en hun wetovertredende iazen. [Welnee, zo ligt het dus niet"zegt Van jinnendijk, die met de hardnekkige •oroordelen die er in Soest over zijn functie bestaan niet kan zitten. "Êen drol is voor mij helemaal niet interes sant. Ik kan toch niet achterhalen door 'ie hij daar is neergelegd. Wanneer er ituurlijk op een bepaalde plek, waar let niet mag, veel honden uitgelaten •lijken te worden, dan ga ik daar wat aker controleren." Slachten Hoe zijn dag er wel uitziet, legt hij graag uit. "Ik stap 's ochtends op mijn fiets en ga een aantal gebieden in Soest langs. ïJoms omdat er klachten zijn binnenge komen, dan weer op eigen initiatief. Ik naak hondenbezitters attent op de re gels en let erop dat ze zich eraan hou den. Ik zwerm van noord naar zuid en kom onderweg van alles tegen. Ik weet s ochtends ook nooit waar ik 's avonds jal eindigen. Dat hangt helemaal af van laapkamer 1 berging gJ Elektro-apparatuur die u bij ons aanschaft, heeft een naam en is dus van de beste kwaliteit, We doen alleen zaken met de bekende merken. En omdat we dat in het groot doen (met 3.000 Europese collega's tegelijk) krijgen we de prijzen van de grote merken klein. Zodat u voor de beste kwaliteit nooit teveel betaalt. Natuurlijk altijd met Schoemaker-service ALS JE 'T OPTELT, BEN JE BIJ SCHOEMAKER BETER UIT. Voor all» zwkThuldl van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* wat ik tegenkom. Als ik vandalisme te genkom, dan meld ik dat bij de politie. Als ik zie dat iemand huisvuil naast zijn container heeft gestort, dan meld ik dat. Of ik fiets door een straat en ik denk: hé, wat is het hier opeens zonnig. Blijkt dat er zomaar een boom is omgezaagd. Ik kom die dingen in mijn functie tegen, omdat ik de hele dag door Soest fiets. Ik kan er in samenwerking met mijn colle ga's achteraan gaan. Mijn functie houdt oneindig veel meer in dan alleen maar controleren of iedereen zijn hond wel aan de lijn heeft en ik speur echt niet de hele dag naar verkeerd geparkeerde hondedrollen." Op de bon Van Binnendijk mag in zijn functie een overtreder op de bon slingeren. Wie zijn hond buiten een uitlaatterrein los laat hollen, loopt het risico door hem aangehouden te worden. "De mensen verwachten niet mij tegen te komen en schrikken dan ook behoorlijk als ik op eens voor hun neus sta. Vaak hoef ik al niet eens meer wat te zeggen. Men weet waarom ik langsfiets en stop. Negen van de tien keer krijg ik dan ook 'Och jee, sorry, ik weet het', te horen. Meestal geef ik een waarschuwing. Wanneer ik iemand vaker betrap, volgt er in ieder geval een bekeuring. Ik ga ervan uit dat iedereen weet hoe de regels zijn. Wan neer iemand de regels aan zijn laars lapt, zal dat dan ook wel met opzet zijn. Uitzonderingen daargelaten natuur lijk." Vervelende reacties zijn op één hand te tellen. Geprikkelde of boze hondenbe zitters heeft hij wel eens voor zich ge had, agressieve nog nooit. "Ik heb vaker een hand dan een grote mond gehad", zegt Van Binnendijk, die van mening is datje door je manier van optreden pro blemen kunt maken en voorkomen. Wanneer hij echter met een probleem geval te maken zou krijgen, kan hij re kenen op assistentie van de gemeente politie. De samenwerking met de poli tie en ook de brandweer en de afdeling reiniging zijn voor hem onmisbaar. "Ik hoef iemand die weigert zijn naam te noemen wanneer ik hem wil bekeuren echt niet achter op de fiets mee naar het politiebureau te nemen. Ik heb een por tofoon en vraag gewoon om assisten tie," legt hij uit. Bovenbeenspieren Hoewel hij thuis flink opschept over zijn goed ontwikkelde bovenbeenspie ren van het vele fietsen, is het volgens Van Binnendijk niet genoeg om maar één controleur in de gemeente te heb ben. "Ik kan maar op één plaats tegelijk zijn en heb behalve Soest ook Soester berg in mijn takenpakket." Een colle ga-controleur zou dan ook niet gek zijn. Van Binnendijk is echter dik tevreden met zijn baan. Bij zijn vorige werkgever, Rijkswaterstaat, was hij belast met de aanleg en het onderhoud van de Hul- kensteinse bossen in Flevoland. Daar naast assisteerde hij af en toe bij het toe zicht houden op de recreanten in dat ge bied. "Omgang met het publiek beviel me goed en daar wilde ik graag mijn be roep van maken. Ik ben cursussen gaan volgen en toen de gemeente Soest een controleur woonomgeving vroeg, heb ik m'n kans gegrepen." Henk van Binnendijk is geen Soester. Hij is ook niet van plan er te gaan wo nen. "Wanneer ik 's avonds naar huis ga, dan heb ik niets meer met Soest te maken. Ik heb wel een keer stiekem uit geprobeerd of ik me in Soest zelf ook los kon maken van mijn werk. Ik ben op za terdag boodschappen gaan doen in de Van Weedéstraat en ik moet je eerlijk zeggen dat het me toen allemaal een rotzorg kon zijn", bekent hij lachend. Als niet-Soester heeft Van Binnendijk een heel eigen mening over deze ge meente en haar burgers. Hij noemt Soest een gezellig en ook grappig dorp. Dat betekent inderdaad dat hij vaak la chend zijn fiets weer opstapt en soms drie dagen later nog nagrinnikt over wat hem is overkomen. "Ik maak echt de gekste dingen mee." Met pretlichtjes in zijn ogen haalt hij een paar herinnerin gen boven. "In Soest-Zuid zie ik een vrouw met een loslopende hond. Ze loopt net haar oprit op. Ze ziet me fiet sen en vraagt: 'Postbode, is er nog post voor me?' Ik zeg, nou mevrouw, als uw hond de volgende keer weer losloopt, dan wel! Ja, toen wist ze wie ik echt was." 'd Henk van Binnendijk: "Ik maak echt de gekste dingen mee. Foto: Goos van der Wilt. "Of een dame op het Kerkpad. Ook een loslopende hond, zo'n klein terriërtje. Dat bleek echter geen opzet, die hond was ontsnapt. Ze stond maar naar dat dier te roepen, maar hij kwam mooi niet. Tien minuten later kwam ik weer langs, was ze nog bezig die hond binnen te krijgen. Dus ben ik maar gaan helpen. Ik floot op m'n vingers en hup, daar kwam het beestje al aan. Zegt die me vrouw: 'Ja meneer, zo doet m'n zoon het ook altijd. Maar ik kan niet flui ten...'" Dagboeken Al zijn bevindingen schrijft Van Bin nendijk op. In de computer van de afde ling milieu maakt hij dagelijks zijn rap port. Daarnaast houdt hij een daboek bij, waarin hij wat uitgebreider op de za ken ingaat. Hoewel er geen scheldka nonnades in te vinden zijn, is het boekje strikt privé, ook niet bestemd voor de ogen van de wethouder. Hij houdt het bij om een goed beeld van zijn functie te krijgen. Maar buiten deze twee dagboe ken om, ligt er bij hem thuis nog eentje. Daarin schrijft hij alle wonderlijke erva ringen met de Soester bevolking en haar viervoeters neer. "Ik maak hier zoveel grappige dingen mee. Ik hoop al deze ervaringen nog eens in een boekje te kunnen bundelen. Geen Dagboek van een Herdershond, maar Dagboek van een Milieu-ambtenaar." De ongekende klasse van Restaurant Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse ro.tonde) Tel. 033-615631 Drie jongens van ongeveer dertien jaar hebben een aantal brievenbussen ver nield. Ze zijn maandagmiddag aange houden door de politie. Het drietal was actief op de Rubenslaan en omgeving. Een zestienjarig meisje uit Soest is maandagmiddag van haar fiets gereden op de Stadhouderslaan. Verantwoor delijk daarvoor was een bromfietser die haar inhaalde, maar na de botsing die de inhaalpoging tot gevolg had, zonder om te kijken zijn weg vervolgde. Het meisje liep alleen schaafwonden op. Ach, iedereen wil er wel eens even uit, moet een paard gedacht hebben, toen hij vorige week zijn weiland aan de Ei gendomweg verliet. Het dier zorgde op de rijbaan van de Koningsweg voor opschudding. Voor bijgangers slaagden erin het paard te vangen, waarna de politie voor het transport naar huis zorgdroeg. De ongekende klasse van yT\ Restaurant Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse rotende) Tel. 033-615631 Een bewoner van het Luytenaarpad kan binnenkort een proces-verbaal verwachten van de politie. De man had zijn hond laten loslopen op een plek waar dat verboden is. De controleur van de gemeente sprak de man daarover aan, maar die bleek niet voor rede vatbaar. Schel dend vervolgde hij zijn weg. De poli tie zal de man alsnog trakteren op een bekeuring. Volgens een woord voerder heeft de politie al eerder stront aan de knikker gehad met de man. DRIVING ©GROOTSTE COLLECTIE BIJ: ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 V: Filmopnamen zijn in Soest geen schering en inslag. Dus als binnen de gemeentegrenzen heren der camera 's worden opgesteld, lijkt een kijkje achter de schermen gerechtvaardigd. Ook als daarvoor het bed in de nachtelijke uren moet worden verlaten. Geduld en het vermogen om de slaap te onderdrukken, worden evenwel pittig op de proef gesteld. Dat is in ieder geval het geval bij de set voor '12 steden, 13 ongelukkeneen programma dat in opdracht van Veilig Verkeer Nederland en het mi nisterie van verkeer en waterstaat door produktiebureau Peekei/Stips wordt gemaakt en in het najaar door de Vara op de beeldbuis wordt ge bracht. Locatie: de Van Weerden Poelmanweg ter hoogte van 't Hoogt. Scetie: vier beschonken jongens die met hun auto tegen een geparkeer de vrachtwagen botsen. Gevolg: tweedoden en twee zwaar gewonden. Bron: een proces-verbaal van een waargebeurd ongeval. Jan Douwe Kroeske, die het pro gramma van de Vara op de televi sie zal presenteren, zit koffie te drinken in restaurant 't Hoogt, waar tientallen mensen regelmatig hun toevlucht nemen. De jonge ac teurs van de toneelschool wordt weinig rust gegund. "Plassen? Daar hebben ze morgen de hele dag de tijd voor", roept opname leider Bertus Holkema. Behalve hij en regisseur Wouter Stips van produktiebureau Peekei/ Stips krioelen tientallen medewer kers over de set. Er zijn er die bekers koffie aanslepen, er zijn er die de le ge bekers terugbrengen, er zijn er die met enige regelmaat op overdre ven wijze blijk van hun aanwezig heid geven en op wier schouders de zware taak rust om af en toe een kleed of een paraplu uit een wagen te halen. Geld lijkt geen rol te spe len. De voorbereidingen voor de opna men zijn donderdagavond om acht uur al gestart. Nadat de avond er voor bij een particulier in Soest tij dens een in scene gezet eindexa- menfeest is gefilmd, snorren de ca mera's pas in de nachtelijke uren. Het verkeer op de Van Weerden Poelmanweg wordt omgeleid. Er is weinig actie. Hoofdrolspeler Stef (Edward Stel- der) heeft nog geen rijbewijs en dus staat zijn wagen op een trailer als de rijscenes worden gefilmd. Dat ge beurt overigens op verschillende lo caties in Soest. Wachten Wachten is het parool voor de mensen langs de lijn. Het is niet koud, maar toch. De nacht is killer dan verwacht. De honderden nachtvlinders die de sterke lichtmasten hebben ontdekt, vormen een boeiend schouwspel. Ze storen zich niet aan het gedrang dat zich beneden hun vleugels afspeelt. Wach ten, wachten, wachten. De klapper van de nacht moet het onge luk zijn. Alles hangt af van stuntman Nicky Norbart die vijftien tot twintig keer een slipper maakt. De regisseur is niet snel tevreden. Gehinderd door tijdsdruk moet Norbart om vijf uur in een geprepareerde auto stappen. Het uur der waarheid komt dichterbij. Het duurt niet lang meer voordat het licht wordt. De wagen wordt door een aantal mannen nog even geschud, terwijl ie mand anders twee struiken over de auto smijt. Dan neemt Norbart met zijn auto een korte aanloop. Hij rijdt door een heg en knalt vervolgens, volgens afspraak, te gen de imposante vrachtwagen die van geen wijken weet. De klap is enorm, De laatste instructies voor de vrien dinnen van de slachtoffers. Foto: Goos van der Wilt. maar daarna is het muisstil. De secon den lijken ineens dubbel zo lang te du ren, als Holkema vraagt of alles oké is. "Hij heeft 'em jongens", klinkt het op gelucht, waarna iedereen de koffie ver geten is en luid juicht. De spanning is er af. Norbart krijgt goedbedoelde tikken uitgedeeld, die wellicht harder aanko men dan de botsing die hij zonet achter de rug heeft. Het geduld is beloond. De klap was spectaculair te noemen. Wie is geïnteresseerd in het verhaal, schuive in het najaar aan in een gemakkelijke stoel. Serie '12 steden en 13 ongelukken" is een twaalfdelige serie die over zestien- tot 24-jarigen in het verkeer gaat. In elke aflevering is een drama van twintig tot 25 minuten te zien, waarin een ongeluk gebeurt. Bij het ongeval in Soest speelt alcohol een rol. In het afgelopen jaar werden al twaalf afleveringen uitgezon den. Peekei/Stips Produkties en Veilig Verkeer Nederland hebben een tv-con- cept ontwikkeld met twee kernelemen ten. In het documentaire gedeelte is Jan Douwe Kroeske te zien, die werkzaam heden van politie, brandweer en GG&GD registreert. Daarnaast wordt het dramagedeelte op de beeldbuis ge projecteerd. Gekozen is voor waargebeurde onge lukken, al zijn de betrokken personen en de betreffende locaties 'weggelakt'. Wel is gebruik gemaakt van de proces sen-verbaal van de politie. In het dra ma-gedeelte worden de personen ge volgd op weg naar het ongeluk. Het is niet de bedoeling van de serie om in te gaan op de schuldvraag. In '12 steden, 13 ongelukken" pogen de programma kers inzicht te geven in de redenen van en de omstandigheden waarin het on geluk plaatsvindt. Foto: Goos van der Wilt. Overleg bij de locatie van het ongeluk. De ongekende klasse van Restaurant Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 'Bij een transportbedrijf aan de Nijver- heidsweg is een videorecorder gestolen. De diefstal werd op klaarlichte dag ge pleegd. De dader is vermoedelijk het pand binnengelopen. Hij is niet opge vallen. Een automobilist uit Leusden had vori ge week te veel oog voor de tekst op een briefje toen hij de Ossendamweg over stak. De man botste tegen een verkeers zuil die, evenals de auto, werd bescha digd. Kinderactiviteiten in Soesterberg De Stichting Jeugdwerk houdt van 29 juli tot en met 2 augustus een vakan tiefestival. De activiteiten zijn gericht op kinderen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. Het Dorpsplein is de basis van Jeugdzorg. Het festival begint maandag met een bingo tussen twee en vier uur 's mid dags. Een dag later volgt van tien tot vier uur de kinderkermis. Het is aan te raden dat de kinderen een lunchpakket meenemen. Deze activiteiten kosten één gulden. Op woensdag maken de deelnemers een uitstapje naar de Julianatoren. Dat kost acht gulden per persoon. Belang stellenden moeten zich uiterlijk dinsdag aanmelden. Op donderdag volgt een spannende speurtocht met voor de lief hebbers een overnachting op het terrein van de Sterrenberg. Die activiteit kost 7,50 gulden. STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST

Soester Courant | 1991 | | pagina 4