auto smeeing 3.500,- aan extra's voor slechts 350,- Uw eigen Overhees krijgt speelvoorzieningen om vandalisme te beteugelen College leest oud-raadslid de les Luchtmacht geeft stichting Landrover Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS herenmode PETERS Makelaars Werkgroep attent op 'gevoeligheden Gewenste speelvoorzieningen in Overhees: heel verlanglijstje Overhees krijgt kippevel van mysterieus gegil Soester Courant College akkoord met voorstel werkgroep Gert Beijen: 'Dit kan gewoon niet' Goed nieuws voor thuiskomers NOG TWEE WEKEN LANG EXTRA HOGE KORTINGEN Soesterbergsestroot 51 Soest Nieuwe trottoirs N assa uplan tsoen HS Hendrik Smit WASIEL STEITNER WOENSDAG 31 JULI 1991 69e JAARGANG NO. 49 Het College van Burgemeester en Wethouders is in beginsel grotendeels akkoord met de voorstellen van de werkgroep Overhees voor het (her)in- richten van een aantal speelveldjes in deze wijk van Soest. In totaal zal daar mee een bedrag van ruim 160.000 gul den gemoeid zijn. De nieuwe voorzie ningen - variërend van basketbal- en doelpalen tot een stormbaan, bankjes, een tafeltennistafel en een skate- baantje - zijn speciaal bedoeld voor de opgroeiende jeugd van twaalf tot acht tien jaar. Voor hen kende Overhees tot dusver nauwelijks mogelijkheden tot buiten-vermaak, wat in het verle den dikwijls heeft geleid tot vormen van vandalisme en ander ongewenst Het lijkt erop dat dat allemaal voorbij kan zijn als de gevraagde voorzieningen worden aangebracht. Dat is althans de overtuiging van de ambtelijke afdeling WVC van de gemeente, die evenals de Stuurgroep Bestuurlijke Preventie heeft geadviseerd de voorstellen onver kort over te nemen, ook al overschrij den ze het aanvankelijk beschikbaar ge stelde budget nogal ruim (met 36.500 gulden). Uit de optiek van bestuurlijke preventie en welzijn is het echter wen selijk dat het voorstel onverkort wordt overgenomen. "Het is dan ook niet te hopen dat om budgettaire redenen we zenlijke elementen uit het voorstel wor den geschrapt," aldus de ambtelijke no titie. Daar staat ook in te lezen dat men het wel eens kan zijn met de verwijten van sommige Overhees-bewoners, dat de gemeente bij het ontwerp van de wijk geen rekening heeft gehouden met de behoefte van de jeugd, en dat die fouten niet opnieuw gemaakt mogen worden, bijvoorbeeld in de nieuwe wijk Klei- n-Engendaal. In Overhees werd de jeugd destijds "de klos" nadat gekozen was voor een dichtere bebouwing. "De rekening daarvoor ligt nu op tafel," al dus de notitie. Schuldbewust Verder wijst men op het in de wijk ge groeide wantrouwen ten opzichte van de gemeente, die de bewoners jaren lang in de kou liet staan en ziende blind en horende doof was voor wat in de wijk leefde, zoals nu openlijk en schuldbe wust wordt toegegeven. Als voorbeeld wordt genoemd het "afpakken" van het speelveldje aan het Fazantpad om daar een hondenuitlaatterreintje van te ma ken. Heel moeizaam zijn de bewoners dan ook te bewegen geweest om mee te denken over een betere aanpak, en dat langzaam gegroeide vertrouwen is toch al weer op de proef gesteld door het niet doorgaan van het buurthuis. Als er nu onverhoopt toch problemen komen over het geld, dan moet er vol gens de notitie eerst nader overleg plaatsvinden tussen de bestuurders, ambtenaren en andere betrokkenen, vanwege het grote belang uit de optiek van preventie en welzijn. Het tekort kan worden opgevangen door het budget voor de accommodatie Overhees 1991 (f 35.000) daarvoor te gebruiken. Dat geld is intussen alvast opzijgelegd voor de Ukkepuk en de Molensoos, maar die komen er dit jaar toch niet, aldus het ambtelijk advies. Het alternatief is het schrappen in de plannen, "maar dat zal slecht vallen bij alle betrokkenen en bij de jeugd van Overhees". Emoties De afdeling WVC is het volkomen eens met de plannen. Zij wijst erop dat er in Overhees heel wat emoties leven rond om de jeugdproblematiek. "De erva ring leert dat de problemen rond gedra gingen van jongeren in de wijk de emo ties erg hoog doet oplopen, dat mensen eigen rechter gaan spelen, met alle nare gevolgen vandien." De budgetoverschrijding wordt met na me veroorzaakt door de (drastische) herinrichting van het speelveld achter de Honingbij. Het veld is aantrekkelijk voor bepaalde groepen jongeren, het ligt tussen de bebouwing in, kent nage- Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Het speelveld aan de Honingbij biedt mogelijkheden voor "allerlei vormen van ongein en ernstige overlast"; het on dergaat een drastische herinrichting. Foto: Goos van der Wilt. noeg geen mogelijkheden voor infor meel toezicht, ligt aan één kant lekker beschut en biedt dus alle mogelijkheden voor "allerlei vormen van ongein en ernstige overlast", aldus de notitie. "Het is dan ook een veld dat zeer regel matig de aandacht vraagt van de politie. Na het optreden van de politie is het even rustig, maar het uniform is nog niet weg of men begint opnieuw," klinkt het enigszins vertwijfeld. Hondenterreintjes Het College van B. W. heeft het amb telijk advies nu overgenomen, al moet de raadscommissie Welzijn er uiteinde lijk nog haar fiat aan verbinden. Nage noeg alle voorstellen vinden genade in de ogen van het gemeentebestuur, met uitzondering van die waarbij de hon denterreintjes in het geding zijn. Dat moet eerst nog bekeken worden, vin den B. W., die het bovendien niet eens zijn met het verwijderen van het bushokje van het veldje aan de Dorps- streek. De afdeling Sport en Recreatie van de gemeente maakt overigens nog enkele kritische kanttekeningen bij het voor stel. Daar staat o.a. in dat de verwijten over de oorspronkelijke inrichting van de wijk achteraf niet terecht zijn. De to taal-oppervlakte aan speelvoorzienin- gen voldoet, zoals het nu is, aan de lan delijk gehanteerde richtlijnen. "Een eenmaal gebouwde wijk is qua bevol kingssamenstelling niet statisch; de her inrichting van de openbare ruimte is pe riodiek aan heroverweging onderhevig. Dat dit nu ten aanzien van de speelplek ken gebeurt is dus een normale zaak." De kwaliteit van de woonomgeving gaat wel omhoog, aldus Sport en Re creatie, maar of de overlast navenant verminderd wordt is minder duidelijk. "Het realiseren van de speelvoorzienin- gen zal niet alle problemen oplossen; er blijft een groep jongeren die geen ge bruik maakt van speelvoorzieningen." Verder wijst men erop dat er eigenlijk twee groepen jongeren zijn: de 12-15- jarigen, die willen basketballen, skaten en voetballen, en de "ouderen", die meer belangstelling hebben voor een disco en een buurthuis. De "oudere" groep heeft dus niet zoveel aan de voor stellen, aldus Sport en Recreatie. De werkgroep Overhees - bestaande uit vertegenwoordigers van wijkbe woners, tieners, de winkeliers, de scholen, sport, welzijn, politie en de stuurgroep Preventie - heeft het vol gende "verlanglijstje" opgesteld van speelvoorzieningen die in de wijk ge wenst zijn. Een en ander is mede het resultaat van de enquête onder de jeugd van Overhees en de inspraak avond van 18 juni j.1. Overhees I Dorpsstreek: stormbaan, basketpaal met 20 vier kante meter verharding, verwijde ring bushokje, snoeien groen, ban ken verplaatsen voor het maken van een zitje; Isaacstraat/Eigendomweg: minimaal gedogen van trapveldje met simpele doelpalen en toestem ming van eigenaar voor basketpaal; Choristenpad: basketpaal; Pijperpad: opknappen speelplek; Overhees II Alfrink-mavo: 2 basketpalen, volleybalpalen -I- net; Clemensstraat: hoog rek om het veld, inrichten voor voetballen (2 goals), verplaatsen goalschietrek; Di Lassostraat/Klarinet: basketpaal, herinrichting groen strook; Overhees III Hazepad: paar banken, aanvullende voorzie ningen voor kleine kinderen; Fazantpad/hondenuitlaat: basketpaal, kleine skate-voorzie- ning; Tromslagerpad/Reigerpad: hondenuitlaat aanwijzen als trap veldje en voorzien van hoger hek; Overhees IV Honingbij: herinrichting van het speelveld om overlast tegen te gaan en ter verbete ring van multifunctionaliteit en so ciale controle; verplaatsen basket- veld naar open deel dwars op pad met open asfalt langs afwatering, huidige basketveld verkleinen voor rolschaatsen met kleine skate-voor- ziening, verleggen wandelpad, klei ne skate-voorziening, 2 goals voor voetballen, bankjes bij basketveld, eventueel jeu de boules, extra licht punt, groenstrook naast 'witte huis je', belemmeringen voor bromfiet sen; Lisdodde/Wollegras: basketpaal, tafeltennistafel (van Dorpsstreek). Gevoelig Enkele voorstellen kenmerkt de werkgroep als gevoelig, omdat ze bijvoorbeeld nog niet met de omwo nenden zijn besproken. In zulke ge vallen is nader overleg gewenst. Specifieke voorzieningen voor klei ne kinderen vallen volgens de werk groep buiten haar taakopdracht, maar ze zou her en der wel graag spe ciale tegels met knikkerpotjes zien aangebracht, dat is veiliger voor de jeugd en beter voor het openbaar groen. De werkgroep spreekt de hoop uit dat haar voorstel - dat naar haar me ning op een realistische manier reke ning tracht te houden met de gevoe lens van de bewoners - een bijdrage betekent aan het verbeteren van het leefklimaat in de wijk en de tieners de mogelijkheid biedt zich "op een door ouderen positief te ervaren wij ze" in hun woonomgeving te verma ken. Volgens een woordvoerder van de politie hebben sommige bewoners van Overhees nóg kippevel van het ijselijke en angstaanjagende gegil, dat hen in de nacht van zaterdag op zondag uit de slaap hield. De politie kreeg die nacht omstreeks half vier diverse telefoontjes binnen van Wil- laertstraat-bewoners, die bij C-drie vreselijke kreten en een harde klap, gevolgd door opnieuw angstaanja gend gegil hadden vernomen. Getuigen hadden een jongen en een meisje zien weglopen. De politie zocht de omgeving af, maar vond aanvankelijk niets verdachts behalve een fiets, die naar het bureau werd meegenomen. Wel werd bij C-drie een ingegooid raam ontdekt, dat met een dakpan bleek te zijn vernield. Vermoedelijk was dat de oorzaak van de harde klap die in de buurt te horen was geweest. Over de her komst van het mysterieuze ge schreeuw tast de politie nog in het duister. voor de voorde maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 14152 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f 24,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Op de vliegbasis Soesterberg is vorige week een Landrover overhandigd aan de stichting jongerenhulp Rwanda. De ter reinwagen is door de koninklijke luchtmacht gedurende eni ge jaren gebruikt. De stichting had de luchtmacht gevraagd om een voertuig, dat kan worden ingezet ten behoeve van de L TS voor motorvoer tuigentechniek in Rwanda. De Landrover kan worden benut om werkplekken in afgelegen gebieden van het Afrikaanse land in de regentijd te bereiken. De stichting jongerenhulp Rwanda stelt alles in het werk om de jeugd van Rwanda in staat te stellen technisch onderwijs te volgen. Plaatsvervangend commandant luitenant J.M. Poppelaars overhandigde de Landrover donderdagmiddag aan de pro jectleiders J.L. Marcelis en J. Korbee. Foto: Goos van der Wilt. "Hou op met zeuren." Zo luidt - vrij vertaald - de boodschap die het Colle ge van B. W. heeft overgebracht aan Gert Beijen, oud-raadslid voor de VVD. Hem wordt verweten dat hij te veel beslag legt op de ambtenaren, die zijn lastige vragen steeds maar weer moeten beantwoorden. Uiteraard zeggen B. W. het allemaal in iets omslachtiger bewoordingen: "Overigens zijn wij niet voornemens, gelet op de beschikbare ambtelijke ca paciteit, om steeds met u uitvoerig te corresponderen over bouwplannen waaromtrent bij u vragen leven, te meer omdat u naar onze indruk vraagt naar de bekende weg." Dat staat in de brief die Beijen onlangs van het gemeentebe stuur ontving, met het antwoord op en kele vragen die hij over het bouwplan voor de Lindenhof, het gezinsvervan gend tehuis aan de Van Weedestraat, stelde. Beijen is onaangenaam getroffen door deze opmerkingen. "Dit kan gewoon niet," zegt hij. "In de eerste plaats ver eist de beleefdheid dat het College mij ervan in kennis stelt als er zo'n brief in de publiciteit wordt gebracht, en in de tweede plaats slaat het nergens op. Ik heb vorig jaar informatie gevraagd over het carillon aan de Dalweg, en dit jaar over de Lindenhof. Het is dus zwaar overtrokken om te zeggen dat ik de ge meente bestook met brieven." Overijverige ambtenaar Beijen houdt het erop dat de gewraakte zinsnede het werk is van een "overijve rige ambtenaar, waarschijnlijk als ge volg van de afwezigheid van de meer derheid van het College." De brief is ondertekend door wethouder Frans Kingma in zijn functie als waarnemend burgemeester. "Als ik dagelijks be stuurder van Soest was geweest, zou zo'n brief er niet uit zijn gegaan," aldus Beijen. Volgens hem legt het College met zo'n brief z'n eigen zwakte bloot. Telefoon: 02155- 19600 ALLE kostuums en kolberts van minimaal 25% tot 60% ALLE zomerpantalons katoen V2 prijs ALLE bermuda's30% korting ALLE badkleding 30% korting ALLE jacks en regenjassen40% korting ALLE overhemden korte/lange mouw en mouwlengte 740% korting Schiesser-ondergoed 2 st19,95 ALLE pulloversV2 prijs t Na de bouwvakvakantie worden de trottoirs van het Nassauplantsoen one venzijde, tussen de Van Weedestraat en de Prins Hendriklaan, herbestraat. MAKELAARDII OP MAA T BURG GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL 02155-11304 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 6 -f- 7 "Ik lig er niet van wakker, maar ze kun nen me het recht niet ontnemen om in formatie te vragen. Reken maar dat dit nog gevolgen zal hebben voor de ver dere behandeling van de Lindenhof- procedure." Het voormalig raadslid - bij de verkie zingen van vorig jaar verdween hij uit de raad - aarzelt overigens met een pu blieke reactie op de opmerkingen in de brief. "Ik vraag me af of het verstandig is om überhaupt te reageren, want dan wordt het een heel verhaal. Er zit na tuurlijk een geschiedenis achter." Carillon Hij verwijst in dat verband opnieuw naar de brief over het carillon, waarvan hij vorig jaar kon vaststellen dat het College zichzelf behoorlijk in de vingers had gesneden door een bouwwerk toe te staan waarvoor geen bouwvergun ning was verstrekt (omdat het in strijd was met het bestemmingsplan), maar dat er inmiddels al wél stond. "Binnen drie weken was dat in orde - iets waarop gewone burgers, ook als het niet afwijkt van het bestemmingsplan, tegenwoor dig minstens vier maanden moeten wachten. Dat gebeurde allemaal nog geen maand nadat dit 'flinkse" College had gezegd dat het tegen alle illegale bouwwerken hard zou gaan optreden. Zélf deden ze wat een gewone burger niet in z'n hoofd zou moeten halen..." Beijen wacht liever met een formele reactie aan het adres van het College. "Maar als ik Lucifer (vorig jaar nog een gevreesde columnist in deze krant, red.) zou zijn, maakte ik ze af. Het sop is ove rigens de kool niet waard. Zo'n reactie van een ambtenaar is duidelijk uit fru stratie geboren. Ik doe gewoon m'n plicht als belangstellende burger. Dat komt ervan als de raad zit te slapen. Het afgelopen jaar ben ik de gang van zaken in Soest op de voet blijven volgen, en dat is wel nodig ook, gezien het functio neren van dit College, want er staan ra- Gert Beijen. re dingen te gebeuren in Soest..." Welstandscommissie Over de Lindenhof neemt hij zich voor nog wel een appeltje met het College te schillen. Beijen vroeg o.a. of de wel standscommissie het nieuwe bouwplan nu wel of niet heeft goedgekeurd. Nee, zegt het College, de commissie heeft het (aangehouden) plan niet willen beoor delen, omdat een totaalvisie ontbrak. Bij de 357 plannen die de welstands commissie vorig jaar goedkeurde waren er 12 waarin het College dat advies niet volgde, zoals in dit geval, want het Col lege zelf vindt dat het plan op zichzelf staat en als zodanig beoordeeld moet worden. "Eventuele nadere invulling van het resterende terreingedeelte is thans niet opportuun," aldus de brief aan Beijen. De bouwvergunning voor de Lindenhof is inmiddels verleend. Meer kleppen, meer kracht, meer prestaties. Nu in een bijzondere uitvoering met vele extra's t.w.v. f 3500,- waarvoor u maar f 350,- betaalt. Informeer in onze showroom en test hem tijdens een proefrit. MITSUBISHI Mitsubishi, de Gestaalde Perfektie Vanaf f 23.245,- MOTORS KONINGSWEG 14- SOEST - TEL: 02155 - 1 32 27 OPENINGSTIJDEN: Ma. t/m do. 09.00-18.00 uur, vrij. 09.00-21.00 uur, zat. 10.00-18.00 uur

Soester Courant | 1991 | | pagina 1