Cl Brilcentrum is met vakantie t/m 15 augustus SS Voorsprong maatwerk, smeeing lease Meningen van lezers Draaiorgel bij tachtigste veijaardag WllltïYftV Soest 50 jaar geleden PAGINA 8 WOENSDAG 31 JUL11991 ,qSDJ£, SOESTER COURANT 'HOUDEN IVAN...' ini-systeem order MmM ©©ooi rojacobs ians j. cornelisse bv. Dakwerken PAGINA 9 vraagt uw aandacht voor Hinderwetvergunning Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Wie aan politiek doet leest de Soester Courant RTL-plus (2) Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20 >4 Hond Inbrekers Beukenlaan in Baarn gepakt Soester bekeurd om waterverontreiniging Jongeren 'slopen' oude gemeentehuis Hogedrukreiniger weg aan Yarenstraat Onverklaarbaar ongeval Tas gestolen Spanje kontoor 1 Augustus 1941 Plaatselijk Nieuws Wanneer verduisteren? door Arie Wandelaar IE! x 35 Watt versterker 0 voorkeuzestations ibel cassettedeck met meerbare CD-speler tsbediening en boxen. oor perfekt r voor 8 k Response ediening ening die ook 'se merken >0.- per maand 04750-34716 046-511246 077-544404 04780-84513 080-226415 080-445023 03440-18741 SCHE DIENST/ iCENTRA: 033-729865 020-6184022 070-3667576 077-510256 3 l„ tegenstelling tot wat Arie had ver acht, was het die middag niet stil in .ezaak. Achteraf viel de drukke klan dizie te verklaren. Op de zeldzame da- i, dat in deze zomer de mussen van iet dak vallen, willen mensen hun na tuurlijke toupetjes kwijt, is de belang stelling voor een opgeruimd hoofd jjTOOt. ingezien elders in het dorp Arie's baardeskundige alle beschikbare stoe len tot sluitingstijd besproken had, moest hij uitwijken naar een nog niet io lang in Soest gevestigde scheerder. Een niet discriminerende, vooruitstre- rende middenstander, die zowel da- nes als heren in zijn fraaie salon gratis jntree verleent. Evenmin maakt hij inderscheid tussen jong en oud, het- >een ook uit de zeer gevarieerde in- ioud van de in dit soort zaken alom lanwezige leesmappen valt op te ma- len. Uit de conversatie die in de dames- hoek plaatsvond, stelde Arie vast dat hel langzamerhand hoog tijd werd dat de prijs van de Hollandse sperziebo nen zou worden verlaagd, om van de prijs van de tomaten nog maar te zwij gen. Hel aanwezige en deskundige man- olk verdiepte zich met overgave in de verrichtingen van Nederlandse wiel rijders in de Ronde van Frankrijk. De onbarmhartige conclusie in die kring luidde, dat zowel Gert-Jan 'Tlieunisse als Steven Rooks reeds op [achterstand raken als ze een ophaal- jbrug onderweg ontmoeten. In de geopende deur verschenen een vader en zijn dochtertje. De haarsnij- behandeling betrof de oudste, die zo verstandig was geweest eerder op de dag zijn komst telefonisch aan te kon- Idigen, hetgeen aan het kappen van zijn zwarte bebossing voorrang verleende. Het kleine meisje dat hem vergezelde werd naast Arie geparkeerd. Ze knik te vriendelijk en verdiepte zich vervol gens in de op haar leeftijd afgestemde lectuur. Arie schatte haar tussen de vier en vijf jaar oud. Een pedant klein vrouwtje, gezegend met een lekkere toet met daarboven glanzend kastanjebruin haar. Zijn kleine buurvrouw bleek de lees kunst nog niet machtig te zijn. Ze be perkte zich tot het vluchtig bekijken van gekleurde illustraties. Elders in de zaak werd het onder droogkappen plaatsgenomen vrouw volk steeds roder van kleur, klonk het metalen geluid van goed geslepen scharen. Na de uiteenzetting over de prijzen van Hollandse sperziebonen en toma len, en de nabeschouwing over de Ronde van Frankrijk, was de conver satie zonder enige aanleiding stilge vallen. Arie's kleine metgezel bracht daarin met een even openhartige als ongebruikelijke opmerking verande ring in. 'Mijn vader was gisteravond dronken. Hij had te veel bier gedronken zei m'n moeder." De mededeling was duidelijk niet tot bepaalde persoon gericht, eerder voor algemeen gebruik bestemd. De boosdoener die het betrof, toonde uiterlijk geen emoties. Op het gezicht, dat vanuit de spiegel naar de wachten de werd overgeseind, was evenwel toch iets te lezen als "jou spreek ik nog wel". De man in kwestie stak haastig een sigaret aan en inhaleerde zonder zich enige pauze te gunnen. Op één uitzondering na werd de schokkende mededeling door het wachtende gezel- geamuseerd doch discreet ont vangen. Een belegen, grijze mevrouw wilde er meer van weten. "Het is niet waar", bracht ze met stemverheffing uit. "Wat zal je moe der kwaad zijn geweest." De ongelijke conversatie dreigde op gang te komen. "Hij moest van mijn moeder in de auto blijven", vervolgde de kleine met iets in haar stem dat op berouw na de zon de leek, voor zoveel openhartigheid. "Is je vader daar de hele nacht geble ven?", informeerde de dame, met voorkeur voor slechte tijdingen. Het kleine meiske deelde een even minachtende als bestraffende blik aan de vragenstelster uit. 'Nee, natuurlijk niet. 's Avonds mocht hij weer gewoon in bed slapen. Zo is mijn moeder. Ze houdt toch van mijn vader." He laatste opmerking zorgde voor een verfrissende ontdooiing van het ge- ;prek. In de spiegel verscheen een dik- 'e, dankbare glimlach op het gezicht van de vader. Hij stapte uit zijn zetel, ekende af en stapte naar de kleine. Samen verlieten ze, hand in hand, de kapsalon. Nog voor de uitgang was be reikt beloofde groot aan klein een heerlijk ijsje met alles erop en eraan. De grijze dame, zo weggelopen uit het sprookje van de boze wolf, ontplofte bijna. "Het zal je vent maar wezen", lispelde ze amechtig. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Bij de afdeling Milieubeheer van de ge rente Soest, Raadhuisplein 1, kamer n Van^f heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek an de Albert Cuyplaan tij- i?i i °Pen^ngsuren, ter inzage de be schikking op de verzoeken van: A. Nemas B.V., Duinweg 14, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning in verband met uitbreiding/wijziging van een be drijf voor assemblage en fabricage van röntgenapparatuur opslag en adm. werkzaamheden op het perceel Duinweg 14. B. B.P.C., Gugelot, Postbus 434, voor het oprichten en in werking hebben van een handelsonderneming op het perceel De Beaufortlaan 22b. C. Smurfit Mercurius Verpakking B.V., Koningsweg 26, voor het op richten en in werking hebben van een inrichting voor het verwerken van golfkarton op het perceel Indus trieweg 20. D. Machinefabriek A. van der Horst, Kostverlorenweg 3c, voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning in verband met uitbrei ding/wijziging van een metaal- en rubberverwerkingsbedrijf op het perceel Kostverlorenweg 3c. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de-aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift meot worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, - I Telefoon (02155) 93777. j Open maandag t/m vrijdag, j Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - I3227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen In te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet In dat de redak tie met de Inhoud Instemt. Eindelijk hebben we dan RTL-plus op de kabel in Soest. Eindelijk kan ik mee praten met mijn collega's, die uit de om liggende gemeentes komen. Meepraten over de erotische speelfilms en de Play- boy-achtige programma's. Ik vind het leuk nu ook te kunnen kie zen voor 'seks op de buis' als dat zo uit komt. Zeker als je laat thuis komt en je wilt nog niet naar bed. Het vrouwonvriendelijke karakter van de 'erotische industrie' is mij duidelijk, maar wat ik tot nu toe op RTL-plus heb gezien en er al over gehoord had, lijkt mij in brede kring geaccepteerd. De argumenten van de sportmensen kan ik begrijpen, maar daar zijn keuze mogelijkheden genoeg voor op de di verse kanalen. Een minpunt is inder daad het Duitse karakter van RTL-plus, maar de erotische keuzemo gelijkheid geeft voor mij toch de door slag. Voor mij mag RTL-plus blijven. Hans Lenten Dat was nog eens een verrassing voor mevrouw H.B.N. Pa- jano Mirami-de Geest. Op haar tachtigste verjaardag werd donderdagmorgen haar aandacht getrokken dooreen draai orgel. Het orgel was besteld om haar verjaardag luister bij te zetten. Dat moest de bewoonster van Hoog-Soestdijk natuurlijk van dichtbij bekijken. Haar twee dochters en de hele buurt, geno- ,en mee' Foto: Goos van der Wilt. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Ik heb het stukje 'Stront aan de knikker' gelezen. Dit stukje verdraait de waar heid. Nu ben ik dat van de politie ge wend. Die zogenaamde controleur werd handtastelijk. Ik heb hem gezegd dat hij zijn poten thuis moest houden. Als mijn hond, een Rotweiler, mij had verdedigd en hem had gepakt, dan was mijn hond vals. Van de politie kan ik zeggen, dat die mij een asociale crimineel noemt. Dit is mij persoonlijk verteld. Ook heeft men mij bedreigd om mijn smoel in el kaar te slaan en mijn racefiets in mijn bek te verbouwen. Ik heb mij hierover schriftelijk bij de burgemeester beklaagd, maar een ant woord krijg je niet. Dit zijn dingen die u er niet bij schrijft. Net als de politie trapt u iemand de grond in. Waarom niet ook de andere kant horen en dan uw oor deel geven. Of is dat soms de zoge naamde persvrijheid? J.A. de Gier Noot van de redactie: De opmerking 'stront aan de knikker' komt niet van een politiewoord voerder. Het betreft een vrije vertaling van diens verklaring dat de man vaker in aanraking is geweest met de politie. Voorts is het niet de taak van de redac tie om een oordeel te vellen. De redac tie heeft slechts weergegeven wat door de politie aan de hand van het dagrap port is meegedeeld. Het is daarbij niet gebruikelijk dat de politie namen van betrokkenen doorsluist. De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie jongemannen uit Ach terveld en Amersfoort kunnen aanhou den, die aan de Beukenlaan hadden ge probeerd in te breken bij een benzine station. De daders namen de benen toen die poging mislukte. Een getuige zag ze wegrijden in de richting Baarn. De collega's uit de buurgemeente kon den het drietal aanhouden bij de afslag van de rijksweg Al. Bij het benzinestation bleken de heren een poging te hebben ondernomen om het glas van de toegangsdeur in te slaan. Dat ging mis omdat de deur was uitge voerd met gewapend glas. Het drietal - twee Achtervelders van 18 en 19 jaar en een 19-jarige Amersfoorter - bekende bij aanhouding nog eens acht inbraak pogingen in Amersfoort, Leusden, Nij- kerk en Hoogland. In deze plaatsen pleegden ze in wisselende samenstel ling ook nog eens een tiental autokra ken, waarbij radio's werden buitge maakt. Het trio werd overgeleverd aan de Amersfoortse politie. Een 27-jarige Soester kreeg vorige week een proces-verbaal wegens water verontreiniging, nadat hij door de con troleur woonomgeving aan het Saenre- damplantsoen was betrapt bij het dum pen van een emmer koelvloeistof en een restant motorolie in een straatputje. Deze stoffen behoren tot het klein che misch afval (KCA) en mogen niet zo maar in het riool te worden gespoeld. De milieu-afdeling van de gemeente zorgde ervoor dat het putje werd leeg gezogen, zodat de schade voor het mi lieu beperkt bleef. De politie heeft vorige week acht jonge ren aangehouden, die vernielingen aan richtten in het oude gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. Op verschillende plekken vernielden ze glas. Het achttal varieert in leeftijd van zeven tot en met zestien jaar. Een onbekende dader heeft in de nacht van donderdag op vrijdag weten in te breken in de kelderbox van een flatge bouw aan de Varenstraat. De box was in gebruik bij een schoonmaakbedrijf uit Muiderberg. De buit bestond uit een hogedrukreiniger met een waarde van ca. 4000 gulden. Vermoedelijk heeft de dader een valse sleutel gebruikt, want er werden geen braaksporen aangetrof fen. Op het fietspad langs de Koningsweg kwam maandag j.1. een 33-jarige fietser uit IJsselstein op onverklaarbare wijze ten val. Hij werd met hoofd- en schaaf wonden en twee afgebroken voortan den voor onderzoek naar ziekenhuis de Lichtenberg gebracht. Omdat ze haar tas achterliet op het ter ras van een snackbar aan de Burge meester Grothestraat is een 14-jarig meisje uit Soest nu behalve de tas ook een portemonnee, een sleutel en een bi bliotheekkaart kwijt. Dat gebeurde maandagmiddag toen ze even naar bin nen ging en de tas onbeheerd achterliet. De portemonnee was overigens leeg. Ik ben een paar dagen naar Spanje ge weest. Da's natuurlijk niks bijzonders want er gaan honderdduizenden land genoten dit jaar weer die kant op. Maar ik ging maar voor vierdagen. Naar Mal- lorca. Eigenlijk was 't een inspektiereis. Er is namelijk een discotheek daar in de plaats El Arenal; een puur Nederlandse aangelegenheid luisterend naar de naam Veronica. De eigenaar vroeg me of ik daar niet een een paar keer wilde komen optreden. Dat lijkt natuurlijk heel leuk maar ik heb wel eens vaker voor verrassingen gestaan.. "Laat me eerst maar eens zien wat voor een tent 't is", had ik bedongen. Dat wasgoed, dus kreeg ik een ticket opgestuurd. Zondagmorgen om zeven uur vliegen, woensdag daarop weer terug, 't Was de moeite. De zaterdagavond daarvoor had ik nog een optreden dus erg fris kwam ik die zondagmorgen om vier uur niet m'n bed uit. Om kwart vóór zes was ik op Schiphol en stond midden tussen paar duizend medelanders die ook naar warme landen gingen. Een paar stevige jongens, met nethemden aan en tatoea ges op hun armen, zaten al aan 't bier. M'n maag draaide ervan om. Ik had wat tijdschriften gekocht om in 't vliegtuig te lezen en zoals altijd bladerde ik ze eerst snel even door om te zien of er niet toe vallig melding werd gemaakt van luch- trampen want aangezien ik nog steeds niet opgewekt in zo'n luchtreus stap, moet ik helemaal niks hebben van ver halen over neergestorte vliegmachines terwijl ikzelf tienduizend meter boven de Alpen zweef. Ik verbaas me altijd in zo'n toeristen toestel. De sfeer is totaal anders dan tij dens een gewone lijnvlucht. De mensen zien er anders uit, ze zijn uitgedost in mogelijke en vaak onmogelijke creaties, ze zijn veel luidruchtiger, tien minuten na de start staan ze met velen tegelijk te wachten voor 't toilet waarom gaan ze niet op 't vliegveld?), de stevige jongens bestellen als eerste drankje wéér bier en degenen met vliegangst kijken strak voor zich uit met een nerveuze glimlach om de mond, terwijl ze de leuningen van hun stoelen omklemmen alsof ze die plek nimmer meer los zullen laten. En als de wielen uiteindelijk de grond ra ken, wordt er vrolijk, maar vooral opge lucht luid geapplaudisseerd. Die eige naardigheden zie je niet op een lijn vlucht. Tegen negen uur stond ik buiten voorde aankomsthal, 't Was al bloedheet en de taxichauffeur keek me verbijsterd aan toen ik naar 'm toeliep in m'n regen jack. Op weg naar 't hotel gebaarde hij me dat de veiligheidsriem om moest. Net als hij dat had gedaan, gewoon de band om je heen draperen zonder 'm vast te maken. A Is de guardia civil maar zag dat je 'm om had. Als hij ergens te genaan zou rijden, knalde ik dus sowie so met m'n bol tegen de voorruit. Ik haakte de riem vast want ik rij thuis ook altijd met de veiligheidsriem vastge maakt om. "Wat een uitslover,hoorde ik de taxist bijna denken. Het hotel was prima, het lag een kilometer of zeven buiten El Arenal. Om elf uur lag ik op een stretcher bij een luxueus zwembad, nog geen zeven uur jnadat ik in Holland uit m 'n bed was ge stapt. In deze moderne topless-tijd is er nogal wat te zien rond 't zwembad maar vaak is dat aan mij niet besteed. Niet omdat ik een hekel heb aan vrouwen in 't algemeen, of (mooie) borsten in 't bij zonder, maar door m'n redelijk oude- wetse opvoeding durf ik soms niet frank en vrij te kijken. Dan heb ik het gevoel dat de betreffende dames denken dat ik naar hen zit te gluren, vooral als onze blikken elkaar kruisen voel ik dat ik Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines 3 rood word. Dus veel lezen dan maar of af en toe een hazeslaapje doen. De dag daarna werd ik verwacht in Ver onica. "Om twee uur bn je vroeg ge noeg, "had eigenaar Jan Bakker gezegd, "want artiesten treden hier pas om half drie 's nachts op." Bomvol was 't er, want er zou die keer een gerenommeer de Nederlandse collega optreden. De leeftijdsgrens van negentig procent van de aanwezigen schommelde tussen de zeventienen vierentwintig jaar. Op zo'n avond wordt een onvoorstelbare hoe veelheid bier gedronken, misschien wel te vergelijken met de jaaromzet van Hei- neken. "Gisteren zat hier een clubje van een man of twintig", vertelde Jan me tussen de bedrijven door "Weet je wat die na een paar uur moesten afrekenen? Achttienhonderd gulden!" Ja, dat hakt er goed in en Jan boert goed, maar eer lijk is eerlijk; hij moet 't dan ook in twee maanden voor de rest van 'tjaar verdie nen. Het optreden van de artiest was te om schrijven met twee woorden: "gekken huis" en "carnaval". De hele tent brulde alle liedjes mee en trok in polonaise rond. "Feest moet 'tzijn", riep Bakker in m 'n oor "die lui die hier komen, willen de remmen los gooien. Hoe uitgelate- ner, hoe mooier ze 't vindenEn hoe beter de tapkraan stroomt, dacht ik er achteraan. Hoe is 't eigenlijk mogelijk dat zovele Nederlandse jongeren op vakantie in 't buitenland juist uitgere kend gaan feestvieren in een puur Ne derlandse discotheek? Daarnaast gaan eten in puur Hollandse broodjeszaken en gaan hijsen in cafés die zo uitA mster- dam of de Achterhoek weggeplukt lij ken? Ik vroeg 'taan een paar Veronica-gan- gers. "Wat moeten wij nou in een Spaan se of Duitse disco,kreeg ik als ant woord. "Daar is geen moer aan. Die Spanjaarden zitten maar achter onze meiden aan, de Spaanse meisjes zeggen geen woord tegen ons, de Duitse disco theken draaien ons te veel muziek uit de Heimaten echt uit de bol gaan is er hele maal niet bij. Hier weet je wat je hebt, je verstaat elkaar en als ik honger heb, kan ik óók nog een echt sateetje bestellen. Voor mij geen sauerkraut of paella. En ik zing liever mee met Nederlandse ar tiesten dan dat ik me moet ergeren aan Freddy Breek, want die treedt op in zo 'n Duitse disco". Waarschijnlijk hebben ze gelijk, want ook ik heb me even in de polonaise ge stort en kreeg'een kick toen iedereen massaal meedeed terwijl ik op het po dium als proef "Angeline", "Je wordt ouder pappa" en "Kom van dat dak af" er uitslingerde. Een gekkenhuis en car naval. Maar of ik definitief het aanbod van Jan Bakker aanneem, weet ik nog niet. Hoewel, na drie dagen Spaanse keuken was ik blij dat ik een broodje met echte Hollandse haring van 'm kreeg. Want die verkoopt hij daar óók. In z'n broodjeszaak. Als een Hollands eiland midden op de Spaanse boulevard... PETER KOELEWIJN Bosschen en mieren Het boschbezit van onze gemeente is zeer uitgestrekt. Verheugend is het, dat de laatste jaren veel aandacht is besteed aan de onderplanting van onze den- nebosschen, een en ander op advies van de Ned. Heide Mij. Dat deze onderplanting niet alleen ten goede komt aan de vruchtbaarheid van den bodem en de schoonheid van de bosschen, maar ook grooten invloed ui toefent op het mierenvolk is velen wellicht niet bekend. De nauwkeurige opmerker zal constateeren, dat in zuivere grove dennebos- schen vrijwel géén mieren voorkomen, evenmin in beukenbosschen. De bos schen daarentegen, die bestaan uit inlandsche eik en berk, zooals hier veel voorkomt, zijn uiterst rijk aan deze insecten, zoo zelfs, dat het geen zeldzaam heid is, dat op elke 10 M2. vier en meer nesten worden gevonden. Wanneer men nu weet dat de mieren tot de belangrijkste verdelgers van onze schadelijke bosinsecten behooren, dan is 't belang van onderzaaien zeer dui delijk. Door het onderzaaien van een dennebosch met bepaalde loofhout soorten, kan men dus het aantal mierennesten sterk vergrooten en daardoor de kans, dat insectenplagen optreden, verkleinen. Daar onze bosschen enkele jaren geleden veel van dergelijke plagen hebben te lijden gehad, is het ook daarom reeds van groot belang, dat ons gemeente bestuur met onderplanting steeds doorgaat. Verstrekking van extra zeep Aan het Distributiekantoor, Steenhoffstraat 12a te Soest en aan het hulp-dis tributiekantoor te Soesterberg kunnen tijdens de gewone kantooruren t.m. 8 Augustus 1941 formulieren worden afgehaald ter bekoming van extra zeep voor: A. Arbeiders, die, tengevolge van hun werkzaamheden, aan sterke vervuiling van lichaam of kleeding zijn blootgesteld. B. Gediplomeerde kraamverzorgsters. C. Melkers. De formulieren kunnen slechts worden afgehaald door bedrijfshoofden of bedrijfsleiders van ondernemingen. Aan individueele arbeiders zullen geen aanvraagformulieren worden uitge reikt. Na invulling en onderteekening dienen de formulieren aan het distributie kantoor te worden ingeleverd uiterlijk tot en met 9 augustus 1941. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezendat aanvragen alleen gericht mogen worden aan den Distributiedienst, waaronder de vestigings plaats van het desbetreffende bedrijf resorteert. Practiseerende artsen, tandartsen en veeartsen kunnen zich vóór 15 Augus tus 1941 tot den Distributiedienst wenden onder overlegging van hun stam- Soest, 31 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, A.L. DES TOMBE. Zaterdag 2 Augustus zon op 6.00, onder 21.31. Zondag 3 augustus zon op 6.02, onder 21.29. Maandag 4 Augustus zon op 6.03, onder 21.28. Dinsdag 5 Augustus zon op 6.05 onder 21.26. Woensdag 6 Augustus zon op 6.07 onder 21.24. Donderdag 7 Augustus zon op 6.09 onder 21.22. Vrijdag 8 Augustus zon op 6.10, onder 21.20. Tusschen zonsondergang en zonsopgang moeten de woningen e.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voertuigen moeten een half uur na zonsonder gang tot een half uur voor zonsopgang eveneens verduisterd zijn. 1

Soester Courant | 1991 | | pagina 9