1 3995.- ■(fe* Grote belangstelling tijdens receptie van 125-jarige firma Joh. Mets Textiel! rommel A.s. zaterdag gratis paté proeven Vloeikommen Natuurbad moeten open blijven Aqua Indoor mag club-activiteiten in vakantietij d niet onderbreken Kaartverkoop vanaf 8 oktober 'De Rietpluim' viert 20-jarig bestaan met reprise van vroege klucht Bart B.O.O.S. opende 'Spectacles' Kopij-spelregels Tijdelijk aanbod met blijvende allure - vanTopform 7öpform Eksklusief bij uwlopform-partner "Elke vrijdag koopavond Terug van 1 J ,m. 6introvert type, moet huis uit wegens sloop, Zkt. m. spoed opvang. Bij voork. bosrijke omgeving. NIEU WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 10 De feestelijke receptie waarmee vori ge week in Darthuizen het 125-jarig jubileum van de firma Joh. Mets werd gevierd trok veel belangstelling. Tal van vrienden, bekenden en relaties van de bekende delicatessenzaak/ wijnkoperij kwamen de familie Mets geluk wensen. Onder hen ook veel al dan niet voor aanstaande Soesters, zoals burgemees ter De Widt, en velen uit de uitgebreide klantenkring van de zaak. Zij kwamen niet alleen om de "Metsen" te felicite ren met het jubileum, maar ook om af scheid te nemen van de heer en me vrouw J. Mets senior, die zich onlangs uit de zaak hebben teruggetrokken, en de heer en mevrouw J. Mets junior, die als vijfde generatie het roer hebben overgenomen, alle succes te wensen. Toespraken waren er o.a. van de heer J. Heylijgers, voorzitter van de Kamer van Koophandel, die de heer Mets sr. een bureauklok met inscriptie aanbood. Namens "Gastrovino", de organisatie van delicatessenwinkels en wijnkope rij en waarbij de firma Mets is aangeslo ten, voerde voorzitter F. Rijssemus het woord. Hij bood de heer Mets sr. de gouden speld van de vereniging aan. Onder de aanwezigen waren ook de huismeester van paleis Soestdijk, de heer Gillis, en uit Den Haag de adju dant van koningin Beatrix, de heer C.J. van Vliet, die de familie Mets geluk wensen kwamen aanbieden. Patés De feestelijkheden rondom het eer biedwaardige jubileum zijn overigens nog niet afgelopen. Aanstaande zater dag (25 oktober) wordt er in de zaak aan de Van Weedestraat de hele dag een paté-demonstratie verzorgd door de Belgische leveranciers van deze bij zondere delicatessen. Twee dames la ten de klanten gratis proeven van de minstens tien verschillende soorten pa tés die de firma Mets in huis heeft - va riërend van wild- tot Ardennerpaté - en geven daar de nodige uitleg bij. Aqua Indoor moet de verenigingsacti viteiten ook in de vakantieperiode ge woon laten doorgaan. Dat heeft het College van Burgemeester en Wet houders vorige week besloten. Over deze kwestie was een conflict ontstaan tussen het bestuur van de Duinkikkers en de directie van Aqua Indoor. De Duinkikkers hebben, mede namens de triathlonvereniging De Schieter, de zaak aangekaart bij de gemeente. Van de zijde van Aqua Indoor was bezwaar gemaakt tegen het voortzetten van de trainingen tijdens de vakanties, met uit zondering van de kerst- en zomer vakantie. De afdeling Sport en Recreatie vindt dat de Duinkikkers gelijk hebben en wijst in haar ambtelijk advies aan het College op de huurovereenkomst - waarin overigens staat dat Aqua Indoor zich verbindt de voorziening voor het zwemmen open te stellen, uitgezonderd in de schoolvakanties, waarin het re creatief zwemmen wordt uitgebreid - maar volgens de ambtenaren staat de continuering van de trainingen daar mee niet ter discussie. Aqua Indoor vindt van wel; het heeft de vrijkomende uren juist hard nodig voor doelgroepen en recreatiezwemmen. Het College heeft het ambtelijk advies overgenomen; de verenigingsactivitei ten moeten in de vakanties geconti nueerd worden en de uitbrediing van het recreatiezwemmen kan wel op de dagdelen dat anders de schooljeugd ge bruik van het bad maakt. Vloeikommen Project-ontwikkelaar Taphoorn heeft van het College te horen gekregen dat hij de afrastering bij de voormalige vloeikommen van het Soester Natuur bad weer open moet maken. De vloei kommen bleven destijds buiten de ver koop van het Natuurbad, maar Tap hoorn kreeg wel toestemming om de af rastering gedeeltelijk over gemeentelijk gebied te laten lopen. Het aantal meters afrastering in het bos - wat een lelijk ge zicht was - werd daarmee beperkt. Voorwaarde was dat het gemeentelijk terrein openbaar toegankelijk zou blij ven. Inmiddels is gebleken dat het toe gangshek overdag tóch gesloten is. Taphoorn wordt daarom gemaand het hek tussen zonsopgang en zonsonder gang weer open te houden. Bouwplan Van Weedestraat Het College heeft de aanvraag voor een bouwvergunning voor een winkel met zes bovenwoningen aan de Van Wee destraat 221/225 afgewezen. Volgens B. W. is het in strijd met het bestem mingsplan en de bouwverordening. De bouwgrens wordt overschreden en er is ook geen voorziening voor parkeren op eigen terrein, zodat de parkeerdruk op de Van Weedestraat zal toenemen. Het toneelseizoen 1991-1992 staat bij de Soester toneelvereniging "De Riet pluim" geheel in het teken van het 20-jarig jubileum. Op woensdag 6 en vrijdag 8 november zijn er voorstellin gen in de Rank. Voor de beide jubileum-uitvoeringen heeft "De Rietpluim" gekozen voor een klucht uit het vroege repertoire van de vereniging: "Zilveruitjes en augurken" van J.G. Eggengoor. Het stuk speelt in 1973 tegen de achtergrond van de olie crisis. Uiteraard is men niet zomaar op het idee gekomen om juist dit stuk weer te spelen. De klucht was "trendsetter" voor het repertoire waarmee "De Riet- pluim" later haar imago vestigde: het spelen van vrolijke, gezellige en vooral humoristische stukken, waarmee het publiek gegarandeerd "een avondje uit" was. Daar komt bij dat het stuk na genoeg in dezelfde bezetting wordt ge bracht als in 1973. Het is dus duidelijk dat de jubileumvoorstellingen voor ie dereen die "De Rietpluim" kent een must zijn. Gezien de verwachte vraag naar toe gangskaarten start de voorverkoop al op 8 oktober bij de volgende adressen: Marion Posthuma, Eikenlaan 81tel. 20073; Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. Niemand minder dan Bart (B.O.O.S.) de Graaf - bekend van zijn tv-program- ma en nog een aantal activiteiten - luis terde vorige week met zijn aanwezig heid het feest op ter gelegenheid van de opening van "Spectacles" in Baarn. De nieuwe optiekzaak van de Soesters Ad en Caroline van Breukelen is gevestigd aan de Laanstraat 111 en heeft een bij zondere kinder-afdeling. Bart B.O.O.S., zelf een bekend brildrager, presenteerde een kinder-spektakel met diverse spelletjes en deelde na afloop heel wat handtekeningen uit. De Soester Courant hanteert met betrekking tot het inleveren van kopij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maan dagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigs zins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangebo den. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waar van de inhoud geen bijzonder ac tueel karakter heeft, wordt als ui terste inlevertermijn gehanteerd: donderdagmorgen 12.00 uur (van de voorafgaande week). Kopij die na de genoemde tijd stippen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhanke lijk van de actualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvol gende week worden opgenomen. WOENSDAG 2 01- I ma rvz} I o n De Pallas is er ook als fauteuil, evenals de banken desgewenst in Beaufort-leder. Met dit model Pallas kombineert Topform een eigentijds lijnenspel met uitgekiend zitkomfort. De vloeiende overgang van rugkussen naar armleggérs draagt daaraan geriefelijk bij. Een grote reeks boeiende kleuren maakt woonplezier kompleet. Tijdelijk bij Middelman voor een vriendschappelijke promotie-prijs I T.m. 19 oktober de 2- en 3-zits Pallas van Topform, in het fraaie Avanti-leder samen BAARN AMERSFOORT MIDDELMAN A DAM Wooncentrum Middelman ligt direkt aan de grote weg van Soest naar Amersfoort Birkstraat 99 te Soest. Tel. 02155 - 11004, Over de hele wereld worden miljoenen dieren met de dood We mogen geen egoïsten zijn. Doet u dus mee met die 340.000 bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen absoluut weer leefbaar te maken? Leefbaar voor onze niet het slachtoffer - laten worden van onze "welvaartshonger". dieren. Leefbaar voor onze kinderen. GEEF OM DE TOEKOMST. WWF Vorige vrijdag 5 neiaan 24B - ns deuren opengeg van de firma A gens, dan geld weggeweest", bepaald onbek wat oudere Sc aan de Koning Sinds jaar en da ook op de mark in Soest, maar i andere plaatse geleden is het Wij sta collect Loopt

Soester Courant | 1991 | | pagina 10