Try-out Purper: '...en dat is negen r WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG 2 Sprookjesfilm in Kinderbios C-drie Eerste lunchconcert in raadhuis van hoog niveau Orkest uit Bremen op bezoek Oktober vol nieuwe activiteiten bij RMA-muziekschool Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Donderdag 3 oktober in C-drie Expositie in C-drie 'Van stoomwals tot pentekening' Speeldoos Jelena Kamburova Theater - Agenda Vrouwen voor Vrede over vluchtelingen Open Dag School voor Body Soul a S| BS r ^jOND^ Vrijwilligers Vakature Bank 'Wie zorgt, die leeft' VRIJDAG 4 OKTOBEF Inleiding l over validï Cultureel Creatief Centrum Pentekeningen In de maand oktober zal Jacobus Jo- hannes van de Linden een expositie houden in het expocafé van C-drie. De heer Van de Linden is een 'man op leef tijd', die zijn hele leven als amateur be zig is geweest met tekenen en schilde ren. Vooral pentekenen is een techniek die hem goed blijkt té liggen. Hij heeft werkelijk prachtige tekeningen ge maakt die een bezoek aan het café zeker de moeite waard maken. De expositie wordt op 5 oktober, 's middags om 17.00 uur, geopend door burgemeester De Widt. Kinderbios Ook de kinderbios gaat dit seizoen weer van start met een groot aantal aantrek kelijke films voor kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. Dit seizoen zit ten er veel tekenfilms in het program ma, iets waar kinderen nogal gek op zijn. De eerste film is een sprookjesfilm voor jonge kinderen vanaf vier jaar, en duurt ongeveer 60 tot 70 minuten. Aangezien dat voor jonge kinderen een beetje lang is, wordt er een pauze inge last waarin een bekertje limonade klaar zal staan. Try-outs in C-drie We krijgen wel eens opmerkingen te horen over het aantal try-outs per sei zoen in C-drie wordt geprogrammeerd. Deze opmerkingen variëren van "Heel erg leuk, zo'n try-out", en "Het heeft iets spannends", tot "Je kunt wel goed merken dat het een try-out is, hoor". Er wordt ook wel eens schamper opge merkt dat C-drie niets anders dan try-outs programmeert (alsof dat iets zegt over het niveau van programme ring). Als een theatergroep een nieuw pro gramma heeft gemaakt en ingestu deerd, is het gebruikelijk dat de groep dit uitprobeert voor publiek. Immers, de reacties zijn zeer belangrijk. Er wordt heel goed op het pubhek gelet. Het kan bijvoorbeeld zijn dat een be paald stuk totaal niet aanslaat, of dat er helemaal niet gelachen wordt. Of dat het publiek onrustig begint te kuchen en te schuifelen. Dan weten de theater groep en de regisseur dat er iets niet klopt. Dat er gesleuteld moet worden aan een tekst, of aan een houding of aan een gelaatsuitdrukking. Soms worden hele acts veranderd, zelfs eruit gehaald en vervangen. De tijd van try-outs is spannend en heel belangrijk voor de theatergroep. De datum van de premiè re is al lang van tevoren vastgesteld en dan moet het goed zijn. Het betekent dus heel hard werken. En dan nu de reden waarom er in C-drie try-outs worden geprogrammeerd. Het is eigenlijk simpel: een kwestie van geld. Voor de programmering is een ui terst klein bedrag ter beschikking ge steld door de gemeente, een uiterst klein percentage van het totale budget voor C-drie. Dat beperkt dus behoor lijk het aantal voorstellingen per sei zoen dat kan worden 'uitgekocht'. Nu is het 'uitkopen' (zo heet dat) van een try-out een stuk goedkoper dan een ge wone voorstelling. Om dus de gemeen schap van Soest toch zoveel mogelijk aan te kunnen bieden van een goed ni veau, wordt er dus regelmatig gezorgd voor een try-out. Nou zijn de data van try-outs beperkt, terwijl het aantal thea ters dat ze wil hebben groot is. Het is dus te danken aan de redelijke goede ver standhouding van C-drie met de betref fende theaterbureaus, dat C-drie deze voorstellingen kan boeken. Een leuke bijkomstigheid is dat in C-drie vaak de nieuwste voorstellingen te zien zijn, die elders in het land soms wel een jaar later pas geboekt staan. Wordt verwacht Oktober: expositie pentekeningen J.H. v.d. Linden. 3 oktober: try-out Purper. 4 oktober: kinderbios: een sprookjes film. 5 oktober: opening expositie door bur gemeester De Widt. 11 oktober: kinderbios: Mama Mia. 18 oktober: jeugdtheaterplatvorm met "Karton". 25 oktober: kinderbios: een vrolijke te kenfilm. 31 oktober: De grootste luxe na de kleuren-TV met: "De automaat"; een toneelstuk van de hand van Jules Deel- der. Pro Memorie 26/27 oktober: workshop zijde be schilderen. C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Als deze film draait, is het Kinderboe kenweek. Het thema van de Kinder boekenweek is, zoals je misschien wel weet: "Huizen in boeken". Nou heb je vast wel eens over huizen gelezen in een boek. Denk maar eens aan een kabou terhuis, of een spookslot, of een reuzen huis. In de film van 4 oktober gaat het ook over een huis. Een sprookjeshuis. Het huisje is maar heel klein, met een deur tje en een paar raampjes. Maar er zijn wel zeven bedjes en rond de tafel staan wel zeven stoeltjes. En op de tafel staan zeven bordjes en kopjes en messen en vorken. Raadje al welk sprookje dit is? De sprookjesfilm is geschikt voor kin deren vanaf vier jaar, er wordt Neder lands gesproken. De film begint om 15.45 uur en duurt tussen de 60 en 70 minuten. De toegang is f 2,50, ook voor ouders of begeleiders, die van harte welkom zijn. Ongeveer zestig belangstellenden, van binnen en buiten het gemeentehuis, vulden vorige week woensdag de tri bune in de raadzaal om te genieten van het eerste lunchconcert dat daar werd uitgevoerd. De muziekschool-docen ten Victorine Sloof (fluit) en Yolanda Broekman (piano) vertolkten een aantal fraaie stukjes klassieke muziek, o.a. van Schumann, Fauré en Debussy. Wethouder Jan Visser, die het initiatief heeft genomen voor de nieuwe concer treeks in Soest, verwelkomde behalve een groot aantal ambtenaren - voor wie de lunchconcerten in de eerste plaats zijn bedoeld - ook anderen, zoals een groepje bewoners van Molenschot. De bedoeling is bij elk concert gericht een aantal gasten uit te nodigen, volgens Visser om ze ook eens op een andere manier kennis te laten maken met het gemeentehuis dan voor een geboorte- of overlijdensaangifte. De toehoorders, die niet alleen bene den in de zaal maar ook op het balkon hadden plaatsgenomen, waren zeer te spreken over het gebodene. De keuze van de stukken en de uitvoering ston den op hoog niveau en de beide musici oogstten dan ook een warm en verdiend applaus. De akoestiek van de zaal lijkt voor muzikale evenementen van deze omvang en in dit genre heel behoorlijk te voldoen. De aanschaf van een "ge meentelijke" piano lijkt evenmin weg gegooid geld te zijn geweest, mocht ie mand dat ooit hebben verondersteld, al zou een echte concertvleugel natuurlijk nóg mooier zijn. Maar dat is misschien iets om op het culturele verlanglijstje te zetten, voor als Soest nog 'ns in z'n rijke dagen komt. Eetbaars De term "lunchconcert" blijkt hier en daar overigens aanleiding te geven tot misverstanden. Visser vertelde bijvoor beeld dat er een telefoontje van een be langstellende burger was binnengeko men met de vraag wat er dan wel (aan eetbaars) geserveerd zou worden... Voorlopig staan er vier concerten in de raadzaal gepland, steeds op een woens dag om 12.30 uur. Het volgende con cert is op 23 oktober. Dan treedt het Soester jazz-gezelschap "The Stable- mates" onder leiding van Joop van Tol op. Gerichte uitnodigingen gaan dan naar mensen die in Soest werkzaam zijn in het onderwijsveld. Daarna volgt er nog een klassiek concert op 20 novem ber, opnieuw met twee muziekschool docenten: Hanneke Delis (klarinet) en Yolanda Broekman (piano). Speciaal uitgenodigd worden dan de bewoners van Braamhage. Van het laatste concert in de reeks staat nog niet helemaal vast wanneer het plaatsvindt en wie eraan meewerkt; het wordt vermoedelijk een "kerstconcert" met een zanger of een zangeres. De reeks stopt dan en wordt volgend jaar voortgezet met opnieuw een serie van vier concerten, in september, oktober, november en december. Het nieuwe seizoen op de muziek school is begonnen, met weer meer leerlingen en helaas ook meer wacht lijsten. Opvallend is dat kinderen steeds vroeger naar de muziekschool komen. De basiscursus voor jonge tot hele jonge kinderen (babies) staan sterk in de belangstelling. In de herfstvakantie (van 14 tot 21 ok tober) zijn al meteen twee bijzondere activiteiten te melden. Allereerst komt een Duits jeugdorkest van de muziek school uit Bremen op bezoek. In de afgelopen weken is door de media veel aandacht besteed aan de belang wekkende overzichtstentoonstelling van werken van Rembrandt, die in veel landen te zien zal zijn. In Berlijn trekt de expositie op dit moment duizenden be zoekers. Het is verheugend voor de lief hebbers van de schilderkunst dat deze tentoonstelling van december tot maart '92 in het Rijksmuseum te Amsterdam te zien zal zijn. De collectie zal vijftig van zijn schilderijen èn grafisch werk (tekeningen en etsen) omvatten. Daar naast zal werk van een aantal van zijn leerlingen worden getoond. Een inte ressant gegeven omdat in de loop der jaren de inzichten veranderd zijn over wat als een 'echte Rembrandt' mag worden beschouwd. Een aantal oorspronkelijk aan hem toe geschreven schilderijen wordt nu her kend als werk van zijn leerlingen. Deze tentoonstelling zal ook duidelijk maken hoe dat beoordelingsproces van de au thenticiteit van "een Rembrandt" ver loopt. Met het oog op deze boeiende tentoonstelling organiseert de Volksu niversiteit een voorbereidende cursus van vijf avonden, die gegeven zal wor den door mevrouw dr. Ruth le Febvre- Feld. Aanvang cursus: maandag 4 no vember van 20.00 tot 22.00 uur. Cursu sadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 90,-. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de cursus 'decoratieve dozen maken', die op woensdag 6 november van 9.30 tot 11.30 uur van start gaat. In vijf lessen leert men stap voor stap de techniek van het maken van een decoratieve doos. De doos wordt gemaakt van stevig kar ton, boekbindersmateriaal en afge werkt met mooi papier, en is geschikt voor allerlei doeleinden, zoals het op bergen van shawls, sieraden, brieven en recepten. Met eigen creativiteit en fan tasie kan men een pronkstuk voor het huis maken. Docente: mevrouw A. van Male-Boersma. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Cursusprijs: f 90,- (materiaalkosten plm. f 25,- via docente). Aanmeldingen en inlichtingen: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1. Tel. 22195. Kantoor geopend: maandagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagochtend van 10.00 tot 13.30 uut. dierenbescherming Deze week collecteren dui zenden collectanten namens de Dierenbescherming. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 3 oktober Van 9.30-11.30 uur komen de volwas senen weer bij elkaar om mooie dingen te maken. Het kost een rijksdaalder in clusief koffie en materialen. Na school tijd kunnen kinderen meedoen met de toneelgroep. Zelf leren toneel spelen voor kinderen vanaf 9 jaar. Onder des kundige leiding bezig zijn met toneel, spel en alles wat daarmee te maken heeft. Het kost e'e'n gulden per week. Er wordt van je verwacht dat je mee doet tot de kerst. Ook na schooltijd twee verjaardagspartijtjes. Deze wor den afgesloten met pannekoeken uit de nieuwe keuken. Vrijdag 4 oktober We verwachten vandaag veel bezoekers die de dieren komen verwennen. Ten slotte blijft dierendag een beroemde dag. Vandaag ook een dat waar veel jongeren naar uitgekeken hebben. We beginnen weer met onze kinderdisko. Van 19.00 tot 20.30 uur kunnen kinde ren van 7 tot 13 jaar lekker dansen en gek doen op eigentijdse muziek. De en tree is een gulden. Dit jaar zijn er twee nieuwe dingen waarmee de kinderen rekening kunnen houden: ten eerste willen we een aantal kinderen de mede verantwoordelijkheid geven over deze avonden. Dus wie zin heeft om mee te werken, kan zich opgeven. Ten tweede zoeken we 'de discjockey van het jaar'. Wie kan het beste de muziek aan elkaar kletsen? Geef je op om mee te doen. In april maken we de uitslag bekend. Zaterdag 5 oktober Hoera voor de jarigen. Weer weten zo'n dertig kinderen de weg naar de kinder boerderij te vinden voor het vieren vam een verjaardagspartij. En we kruipen langzaam maar zeker steeds meer naar binnen gezien de weersomstandighe den. Daar maken we het reuze gezellig. Woensdag 9 oktober Het begin van het nieuwe theatersei zoen zit erop. De eerste voorstelling was een succes. En er gaan nog vele leu ke, spannende voorstellingen volgen. Vanmiddag spelen kinderen een nieuw verhaal: Habbekrats. Het begint om 14.00 uur. Na de voorstelling gaan we nog veel leuke dingen doen tot 16.00 De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Eetcafé Op maandag van 17.30 tot 19.30 uur voor volwassenen en kinderen onder begeleiding. Opgave iedere maandag voor 14.00 uur. De kosten bedragen f 6,00 per maaltijd per persoon. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Kookgroep Op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur hebben wij een kookgroep voor kinderen van 9 tot 12 jaar. De kinderen mogen dan elke keer iets maken; de ene keer soep en een andere keer macaroni of we maken een keer cakejes. De kin deren beslissen gedeeltelijk zelf wat er gemaakt gaat worden. De kosten zijn f 12,50 voor zes keer. Lijkt jou dit ook wat, geef je dan op bij Mirjam Kok (21987). De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Naaicursus Op woensdag 16 oktober hopen wij een naaicursus voor beginners en iets gevorderden te starten. De tijd is van 9.30 tot 11.00 uur. De kosten zijn f 75,00 voor acht lessen. Wilt u hieraan meedoen, dan moet u zich opgeven bij Jolanda. Aerobic Zaterdag 13 oktober zal er een gratis les zijn. Dan kun je zien of het je wat lijkt. De echte start is 20 oktober. De tijd is 10.30 - 11.30 uur. De kosten zijn f 40,00 per acht keer. Tijdens de proef les op 13 oktober zal er voor de kinde ren van vier tot twaalf jaar een bingo zijn. Deze bingo zal f 1,00 kosten. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Cabaretgroep Purper gaat dit seizoen in met alweer haar negende voorstel ling onder de vanzelfsprekende titel "...en dat is negen!". Een try-out van deze voorstelling is te zien op 3 okto ber in Cultureel Centrum C-drie in Soest. Aanvang 20.30 uur. Het begon allemaal elf jaar geleden, toen de fraaie close-harmony en de aanstekelijke gekte van Purper furore maakten in cabaretland. Sindsdien is de samenstelling van de groep vele malen veranderd. De vaste kern van de groep zijn Erik Brey en Frans Mulder en ei genlijk ook Alfred van den Heuvel, hoewel die 'slechts' een aantal jaren meedoet. Vorig seizoen was Jan Simon Minkema vierde man. Het jaar daar voor, ook te zien geweest in C-drie, completeerde Angela Groothuizen het kwartet. Dit seizoen is opnieuw voor een mannengroep gekozen. Nieuwko mer is Hans van der Woude. Het accent in '...en dat is negen!' komt te liggen op onbekommerd lachen. La chen om vier mannen die de draak met alles en iedereen steken, inclusief zich zelf. Zij doen dit zonder grof te worden of (bewust) te shockeren. De close-har mony, waar zij in 1980 mee begonnen, zal beslist niet ontbreken. Eigenlijk was het Purper dat de close-harmony als theatervorm herontdekte en in de loop der jaren tot hogeschool-niveau uit werkte. Dat niveau zal vaak en veel te horen zijn in Purper's negende pro gramma. Een toegangskaartje voor "...en dat is negen!" kost f 15,00. Houders van de passen 65+, CJP en JTK betalen 12,50. Reserveren: tel. 22188. In Cultureel Creatief Centrum C-drie in Soest wordt gedurende de maand oktober een expositie gehouden van pentekeningen van Ko (Jacobus Jo- hannes) van der Linden. De expositie wordt op zaterdag 5 oktober officieel geopend door de heer De Widt, burge meester van Soest. De thans 83-jarige Van der Linden heeft vijftig jaar bij de afdeling bestra ting van de Gemeente Amsterdam ge- -o- o KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Cursus bloemencollages Deze cursus is bedoeld voor degenen die al eerder ervaring hebben opgedaan bij het vervaardigen van bloemencolla ges van gedroogd materiaal. Belangrijk is dat men in ieder geval de meest ge bruikte basistechnieken met betrekking tot het vervaardigen van dergelijke col lages onder de knie heeft. Een gerichte, persoonlijke begeleiding is bij deze cur sus belangrijk en daarom is het aantal cursisten beperkt tot acht. Snel opgeven is dan ook geboden. Benodigde mate rialen: een postzegelpincet en een pun tig klein schaartje, lijm en wattenstaaf jes. Over de mee te nemen bloemen wordt later geïnformeerd. De kosten van de cursus bedragen voor leden f 30,- en voor niet-leden f 37,50. De cursusavonden zijn: 16, 23 en 30 okto ber, van 20.00-22.00 uur, in de Kweke rij aan de Molenstraat. Opgeven bij Joyce Bartels, tel. 13906. Cursus Ikebana Na lange tijd wordt door Groei en Bloei weer een cursus Ikebana-bloemschik- ken georganiseerd. De docente is Peggy Maas en de cursusdata zijn: 6,13 en 20 november 1991. Plaats; Milieu-eduka- tief centrum, Molenstraat. De cursus- kosten zijn voor leden f 30,- en voor niet-leden f 37,50. Informatie en aan melden bij Joyce Bartels: tel. 13906. Najaarsruilbeurs Op 26 oktober kan op het terrein van het Milieu-edukatief centrum weer vol op geruild worden waar het planten, bollen, zaad, zaailingen, stekjes, ka merplanten etc. betreft. Geef het mate riaal een naam mee. Vanaf 10.00 uur tot circa 12.00 uur kan er geruild wor den. Ook niet-leden kunnen een kijkje komen nemen. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Beroemde Russische zangeres voor het eerst in Nederland Zij is heel populair in alle delen van de Sovjet-Unie, nu voor het eerst in Ne derland, deze bijzondere zangeres: Je lena Kamburova. Met haar twee bege leiders: pianist Oleg Sinkin en gitarist Aleksander Libierzon zal zij een recital gegeven met onder meer vertolkingen van gedichten van grote Russische schrijvers als Mandelstam en Blok. Ook liederen van Jacques Brei en diens Rus sische evenbeeld Vladimir Vystozki staan op het repertoire. Jelena Kamburova is in Siberië gebo ren. Vanaf begin jaren '70 verschijnt ze als zangeres op de professionele podia. Qua uitstraling en intensiteit is zij vaker vergeleken met chansonnières als Edith Piaf en Juliette Gréco. Akhmatova, Mandelstam, Mayakovsky, Blok, Pas- ternak en Staff hebben haar grote roem in eigen land gebracht. Zij zingt liede ren en ballades - sommige controver- sioneel en opruiend - andere teder en mysterieus. In de Sovjet-Unie was ze vele malen op de televisie en radio te zien en te horen. Toch zijn het met name haar theater programma s waarin zij de rijkdom van haar unieke talenten kan etaleren. Een verbazingwekkend breed repertoire op geheel eigen wijze op de planken gezet. Een uniek optreden, slechts viermaal in Nederland, ook in De Speeldoos in Baarn. september/oktober zaterdag 5 okt., aanvang 20.15 uur "Het trappenhuis" Nieuwe theatershow van Robert Paul. 'Kaarten f 20,Pas65/CJP f 18,-- dinsdag 8 okt., aanvang 20.15 uur Jelena Kamburova Chansonprogramma gebracht door Je lena Kamburova, de Russische Edith Piaf. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 18,-- vrijdag 11 okt., aanvang 20.15 uur "Klavervier" Muzikaal programma met Thijs van Leer, Louis van Dijk, Pim en Ruud Ja cobs. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-- zaterdag 12 okt., aanvang 20.15 uur "Private Lives" Society-komedie van Moei Coward met in de hoofdrollen: Willem Nijholt, Trudy Labij, Thijs Feenstra en Esther Roord. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-- dinsdag 15 okt., aanvang 20.15 uur "Adele op de Orinoco" Solo-programma van Adele Bloemen- daal. Kaarten f 30,— Pas65/CJP f 27,50 vrijdag 18 okt., aanvang 20.15 uur "Assepoester poets" Nederlandse première door Opera Skon van een komische opera van Adolphe Adam Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,— Kinderen tot 12 jaar f 15,-- donderdag 24 okt., aanvang 20.15 uur "Mevrouw Melanie Klein" Psychologische Thriller over een moe der/dochter relatie. In de hoofdrollen: Annet Nieuwenhuyzen, Maijon Brandsma en Nette Blanken. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26, dinsdag 29 okt., aanvang 20.15 uur "25 years Donovan" Donovan, de vroegere internationale vedette maakt met een recital-tour zijn come-back. Kaarten f 25,— Pas65/ CJP f 22,50 donderdag 31 okt., aanvang 20.15 uur "Een heldere avond" Nieuwe show van Paul Haenen waarin het publiek in de zaal een tenminste even grote rol speelt. Kaarten f 20,— Pas65/CJP f 17,50 werkt. Hij was machinist op de laatste stoomwals, toen die nog gebruikt werd voor dat werk. Naast deze zware dage lijkse taak kon hij toch nog tijd vinden voor zijn grote hobby, tekenen. Vanaf zijn 15e maakte hij voornamelijk pente keningen, waarbij met grote nauwge zetheid en oog voor detail vooral stads gezichten tot stand kwamen. Allerlei mooie plekjes in Amsterdam zijn gete kend; leuk om te herkennen! De laatste jaren zijn de tekeningen soms inge kleurd, waarbij opvalt dat de stijl vrijer, losser is geworden. Ook andere onder werpen, zoals paarden en personen, ko men in deze fase aan de orde. De expositie wordt vooral gezien als een hommage aan iemand die zijn hele leven vrienden en familie verblijd heeft met wat hij zelf 'die tekeningetjes' noemde. Het was voor Ko van der Lin den een hele verrassing toen zijn familie met deze expositie voor de dag kwam. Zomaar al je tekeningen tentoon laten stellen, daar moetje toch wel even aan wennen. En het is ook wel een hele eer. De expositie is te bezichtigen op week dagen van 8.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Vrouwen voor Vrede Soest vierde de Vredesweek vorige week met een spe- lochtend, waaraan een kleine twintig vrouwen deelnamen. In het spel, dat be trekking had op het vluchtelingenbe leid, waren elementen als macht/on macht, tolerantie en solidariteit verwe ven. Het werd een zeer geanimeerde och tend; opdrachten werden uitgevoerd in drie groepen, waaraan uit eigen erva ring nog een steentje werd bijgedragen door de aanwezige medewerkster van Vluchtelingenwerk Soest en vrouwelij ke gemeenteraadsleden. Uit het spel zou ten minste één conclu sie getrokken kunnen worden: hoe meer informatie er aan betrokkenen wordt gegeven, des te meer solidair en tolerant zal er worden gereageerd. Vooroordelen kunnen dan veelal wor den voorkomen of weggenomen. 'Open avond' De aanwezigen werden tenslotte ook uitgenodigd voor de "Open avond" van Vrouwen voor Vrede, op dinsdag 15 oktober in Artishock, aanvang 20.00 uur. Diane van Leeuwen komt dan ver tellen over haar deelname aan de we reldvoettocht van negen maanden voor "een leefbare wereld", dwars door de Verenigde Staten. Iedereen is die avond van harte welkom. Zaterdag 5 oktober a.s. houdt de School voor Body Soul haar jaar lijkse Open Dag op Centrum Venwou- de in Lage Vuursche. Deze dag biedt u de gelegenheid kennis te maken met de verschillende programma's en spe cialiteiten van de School voor Body Soul. Vanaf 12.00 uur kan men een keuze maken uit het aanbod van demonstra ties, mini-sessies en lezingèn, bijvoor beeld actief deelnemen aan een sessie ademen, zelfuitbeelding of lichaams- werk, een demonstratie bio-counter of individueel lichaamswerk, luisteren naar een lezing over Seksualiteit met Li chaam en Ziel en ook het bijwonen van een demonstratie van brainmachines behoort tot de mogelijkheden. Er is een speciale ruimte ingericht waar alle in formatie te krijgen is over de Opleiding Emotioneel Lichaamstherapeut. De therapeuten van de School voor Bo dy Soul staan op zaterdag 5 oktober van 12.00 - 18.00 uur klaar en zullen graag vragen beantwoorden. De open dag is vrij toegankelijk. Aansluitend volgt een feestavond met veel activitei ten en live-muziek. De toegangsprijs hiervoor bedraagt f 65,00 inclusief een koud buffet. Er bestaat een mogelijk heid tot overnachten. Wie ook het feest wil bijwonen kan zich telefonisch opge ven bij het secretariaat van de School voor Body Soul: 02156 - 8447. De School voor Body Soul/Centrum Venwoude is gelegen aan de Vuurses- teeg 1 in Lage Vuursche (tussen Biltho- ven en Lage Vuursche). Bus 71 van Hil versum - Den Dolder v.v. stopt voor de deur. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Op 28 september werd op A VRO-)ra- dio en televisie een grote landelijke ac tie gehouden om het imago van de ge zondheidszorg te verbeteren. De be taalde werkers en de ruim 800.000 mensen die zich op vrijwillige basis in zetten in deze sector stonden toen in de schijnwerpers. De organisatoren, waaronder de Natio nale Ziekenhuis Raad, verwachten dui zenden belangstellenden voor het vrij willigerswerk. Deze belangstellenden worden rechtstreeks in contact ge bracht met de gezondheidsinstellingen en vrijwilligersorganisaties die vrijwilli gers kunnen gebruiken. Ook de WB Soest/Baarn is betrokken bij de bemid deling van geïnteresseerde vrijwilligers. Het 'vak' in de zorgsector is in de afge lopen jaren sterk veranderd. Zodanig, dat de vakmensen duidelijk willen ma ken dat hun werk niet kan worden over genomen doorleken. Een terechte con statering, waar het programma 'Wie zorgt, die leeft' geen misverstand over wilde laten bestaan. Er is echter geen sector waarin de plaats van vrijwilligers zo belangrijk is als in de zorg. Dat komt omdat de zorgsector zich mag verheu gen in de steun van vele mensen die zich zonder honorering willen inzetten voor hun medemensen. De taken variëren van bloemschikken tot koffie inschen ken op de poli, van bibliotheekwerk tot het begeleiden van patiënten bij een wandeling of een uitje, of het verzorgen van kunstdecoraties in een instelling en het laten sponsoren van die decoraties. Niet in de laatste plaats moet worden genoemd het specifieke werk dat zich afspeelt in de thuiszorg, waar eenzaam heid van ouderen of zieken wordt door broken door de aanwezigheid van een thuishulp die enkele uren, maar ook, zoals bij terminale patiënten, zelfs dag en nacht werk voor een medemens ver zet. Dit zijn taken van vrijwilligers die voor al hun waarde ontlenen aan de per soonlijke aandacht die zij als ervarings deskundigen aan patiënten kunnen ge ven. Onvervangbaar werk, omdat dit dank zij die persoonlijke inzet gereali seerd kan worden en daardoor een on misbare schakel in de sector is gewor den. De WB Soest/Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vacatu res: 8-147 Centrum van geestelijk gehan dicapten in Baarn vraagt een vrij willig(- st)er die wil helpen met haar krullen, nagels lakken, gezicht opmaken e.d. in een "make-up"-club. 8-151 Dezelfde instelling vraagt vrij- willig(st)er voor zwemmen met een groepje van 2-3 bewoners op donder dagmiddag. Groepsleiding aanwezig. 8-152 Dezelfde instelling vraagt een aantal vrijwillig(st)ers om de muzie- kuitzendingen voor de bewoners te ver zorgen. Presentatie maar ook frisse ideeën gewenst. 10-104 Internationaal vrouwencen trum te Soest vraagt een vrijwillig(st)er om te helpen bij de praktijklessen van de fiets- en verkeerslessen. 11-102 Kinderboerderij te Soest vraagt een vrijwillig(st)er voor het ver zorgen van de dieren voor ongeveer twee uur per dag. 12-104 Peuterspeelzalen in Soest vragen vrijwillig(st)ers voor het onder houden van de tuinen, die gelegen zijn rond een viertal speelzalen. •15-105 Ervaren chauffeurs gevraagd t.b.v. sociaal vervoer van gehandicap ten en ouderen (al of niet met rolstoe len) naar de diverse vakantieadressen van het Nederlandse Rode Kruis met personen-ambulance-materiaalwagen. Ook in het kader van de rampenbestrij ding en andere dienstverlenende taken. Leeftijd: 18-50 jaar. Thuishulpcentrale zoekt vrij willigsters om bij dementerende ou deren in thuissituatie op te passen en de partner te ontlasten. 17-106 Stichting Welzijn Ouderen zoekt een vrijwillig(st)er t.b.v. ouderen die een aansluiting op personenalarme- nng hebben aangevraagd. De taken zijn: assisteren bij het bezoeken van ge gadigden, beoordelen voor goedkeu- ring, installeren en teruggaan voor eventuele klachten. Inlichtingen over genoemde vacatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen: WB Soest, Smitsweg 311, tel. 12630. De openingstijden zijn: dinsdag en woensdag 9.00 -13.00 uur. In Baant is het kantoor op Oranjepark 1, tel. 81829, open op dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur. Alles wat zich op vier weegt, heeft vrijdag 4 c feestje vieren: dierend Een collectieve verjaa katers en hun vriendin hengsten, goudvissei sprekende en zwijgen witte muizen met rode de gehele inhoud van Er zijn er die van dieri hoogfeest willen make vierde oktober hebb tot werelddierendag. I te ver. Elders in de wereld zij fanten heilig yerklaai het groengebied var slechts melk produc Amersfoortse Dierei concerten geven, ei kunstjes vertonen. Houden we het dus m dierendag, dichter bij bevatten. Alhoewel. De wijze waarop twee len gestalte geven aar dieren is ook voor di Weliswaar heeft Arie kanariepiet kunnen v om levenslang in eei opgesloten, evenmin i gesproken door een d: met sporen wordt voor de berijdster he punten te behalen, zwijgen over de zwe bakken goudvissen di ogen aankijken. Zei» we het nooit. Evenmin kan Arie ch het veel voorkomendi uitgerekend op dier poes een extra visje 1 en Alexander de hou een extra order bij s geplaatst ziet. Hypocriet gedoe en laan uitsturen? Geen sprake van, er nigs van maken. Vrije even, maar dan andei gedacht dat dieren o van de schepping zijl spraak maken op et staan, waarin ze kuni je beste vriend(in). Arie, Marie en de kii jarenlang naar uit] Roemeens woord voi als boxerpup, in ge: hondemand en na be den bij ons zijn opw Net als sommige me raad van het beste s Als Arie destijds o| nisch aankondigde o| zijn, klonk er een vi Ashja dan wel te vei hij zijn uitkijkpost ai men. Ashja, op haar mani de zieken, de gestraft Een vrouwelijk wezi gevoel voor humor, t lijks blijk van gaf. Een jaar of wat geled de dierenarts te h» slechts kort te leven ontroering sloeg do mens wil immers nie ook je vriendin niet De ziekte was in een dium, vertelde de di< den wij haar maar be laten, aangezien ziel hij uit ervaring, dikv tuur een onvindbari te sterven. De laatste maanden u op zijn schrijf mi spreken, onder hel werkkamer. Een vrijwillige ballii zeld ging van onwe waardoor Arie nog mer werd uitgeblaz Op een dag, uitgei was Arie haar kwijt boodschappen doei supermarkt, trof ha huiskamer aan.Zo i wijt, dan heeft u d heeft zijn vriendin n kwam een andere vi Ashja bij de dieren Waarom, zo vraagt zijn wij nooit op zoe opvolger? Het heeft te maker dat je huisdieren nc plezier van te heb zorgen... Vrijdag 4 oktober a dacht om ook eens ARI Validation is een t van demente bejaa derwerp houdt de l gers een contactbij» Dat gebeurt op dii dienstencentrum UW begint om 14, gadering. Daarna 2 over vaüdation pra

Soester Courant | 1991 | | pagina 12