Soest ieft ederei? i0 f0 "Real Madrid heeft eerst ónze trainer gevraagd Driemaal winst SEC binnen een week SEC en Baarn komen niet tot scoren Gemeente houdt weer sport-instuif Punt voor hardwerkend Hees WZ'49 zet punt achter nederlagen ourant Dakwerken VOETBAL zondag VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie ZAALVOETBAL Opnieuw nederlaag voor SEC-zaterdag ZAALVOETBAL Belangrijke zege ambitieus DVS ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Honkballers promoveren naar hoofdklasse Zaalvoetballers schakelen OSO uit voor bekerstrijd HONKBAL In ere herstelde derby telt weinig hoogtepunten VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 SPORT Stroomberg lijkt te gaan oogsten met aantrekkelijk voetbal Pnhlinlr 1 n Dorrestein: 'We concurreren niet, maar stimuleren Peter de Jong zet Hees op goede spoor h v Jan Veerman gooit roer om ™GINA20 I WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 VOETBAL zaterdag 'etit Quentin - Clés des Ducs Armagnac*** Grant's Whisky Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Jet vingertje' priemde al in de lucht. Doelman Paul Nieuwenhuizen van 5VCV keek hem weliswaar verslagen na, maar op een meter of vijftien an het doel liet René van den Dijssel de aanhang al weten dat hij ging coren. In vertraagde draf bewoog hij zich in de richting van het doel en vachtte tot een verdediger een laatste reddingspoging waagde. Of zijn jctie in de categorie sportief gedrag thuishoort, valt te betwijfelen. In elk geval besliste hij met de derde treffer van Soest zeventien minuten voor tijd de wedstrijd. Soest zou uiteindelijk met 5-0 winnen van de promo vendus uit Vleuten, waardoor de ploeg van Jan Stroomberg zich kan op maken voor de topper tegen HVC. De succesvol gestarte voetbalclub moet zondagmiddag in Amersfoort winnen als ze zicht wil blijven hou den op de eerste periodetitel. HVC is na vier duels nog steeds zonder puntverlies. Soest volgt met twee punten achterstand op de tweede plaats. Qua voetbal hoeft Stroomberg zich niet bijster veel zorgen te maken. Zijn elftal oogt uitgebalanceerd. De verhouding tussen de voetballers en de arbeiders lijkt perfect en de meeste spelers wekken de indruk in vorm te zijn. 'Sparringpartner' Hoewel de eerste twintig minuten van de tweede helft een ander beeld gaven, fungeerde PVCV als 'sparringpartner' voor Soest. Een aantal fraaie combina ties bleek voldoende voor de ruime, maar zeker niet geflatteerde zege. Het is dat Martijn de Jonge en Jeroen van Veenendaal geen zin hadden om de wedstrijd al binnen vier minuten op slot te schieten, anders was de aanvalsma- chine wellicht nog eerder in een lagere versnelling gezet. Toen Peter van de Berg en De Jonge de stand in de negentiende en 24ste mi nuut naar 2-0 tilden, nam Soest in elk geval gas terug. PVCV kon daarom af en toe dicht in de buurt van Patrick Dokter komen. De jeugdige sluitpost had éénmaal de assistentie van de lat nodig. Geschrokken was Soest blijkbaar niet, want PVC mocht ook in de tweede helft aanvankelijk zoeken naar aansluiting. De gasten deden dat, volgens het boek je, via de flanken. Vreemd genoeg moest er een dood spelmoment aan te pas komen om Soest te waarschuwen. Dokter kon de van bijna dertig meter hard ingeschoten bal niet tegen zijn borst klemmen en had het geluk dat Arie Flier op nog geen twee meter van het doel zijn schoen niet goed tegen de bal kon drukken. Het duurde nog bijna een kwartier voordat Van den Dijssel zijn doeltref fende actie mocht aankondigen en het laatste verzet van PVCV smoorde. Kort daarvoor had Stroomberg de voor een domme en volkomen onnodige over treding op de bon geslingerde Leegwa ter in bescherming genomen, waardoor Michel Everts een bijdrage mocht leve ren. Strafschop Kort na de actie van Van den Dijssel le pelde De Jonge de bal over Nieuwen huizen (4-0) en enkele minuten voor tijd verzorgde Van Veenendaal de in leiding voor het vijfde doelpunt. Nadat hij door Nieuwenhuizen was gevloerd, benutte Van den Dijssel beheerst de strafschop. En er waren meer mogelijk heden. Met name voor Van Veenen daal die echter in tegenstelling tot in an dere duels geen gouden randje aan zijn geslaagde optreden kon lijmen. Hij verzorgde tussen de bedrijven door wel voor het toetje, evenals overigens Van de Berg. René van den Dijssel toont inzet. De middenvelder scoorde bovendien twee keer. Foto: Goos van der Wilt. Van Veenendaal dolde in de eerste helft drie tegenstanders en in het twee de deel bezorgde Van den Berg net zo veel Vleutense voetballers duizelingen in het zestien-metergebied. Zijn iets te hoge voorzet werd door Van Veenen daal over het doel gekopt. De reacties langs de kant klonken dankbaar. Soest deed, als dat zo uitkwam, aan klantenbinding. Een zondagmiddag aan de Bosstraat-Oost is dan ook zeker geen verloren middag en dat is in het re cente verleden wel eens anders geweest. Hoewel Stroomberg iets meer zeker heid heeft ingebouwd, is zijn ploeg mo menteel in staat tot aanvallend voetbal. Het doelsaldo (14-5) spreekt boekde len. Meestal wordt op tijd ingeschoven om de snelheid in het spel te houden en de afspeelmogelijkheden zijn over het algemeen voldoende. Het simpele ge volg is aantrekkelijk voetbal en daar ko men de mensen voor. Prijs Stroomberg heeft er vorig seizoen geen geheim van gemaakt dat hij met Soest een prijs in de wacht wil slepen en daar mee bedoelt hij meer dan alleen een pe riodetitel. Zoals Soest de laatste weken voetbalt, lijkt het erop dat hij dit seizoen kan oogsten. Mits zijn selectie natuur lijk niet zoals vorig voetbaljaar wordt geplaagd door blessures en schorsin gen. De eerste vuurproef staat zondag middag in Amersfoort op het program ma. Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd De zaterdag-elite van SEC heeft dertig minuten hoop gekoesterd op een gun stig resultaat tegen koploper Nijenro- des. De gasten maakten toen het eer ste doelpunt van de wedstrijd om uit eindelijk met 1-6 te winnen. Na de eerste treffer kreeg Nijenrodes meer vat op het spel. De ploeg is ver sterkt met een aantal spelers van de zondagselectie. Via een strafschop (Jan Berkhof legde de Breukelense spits neer) kwam Nijenrodes op 0-2. Voor rust moest Rob van 't Klooster nog een keer naar het net. Bij een stand van 0-4 miste Edwin de Jong een strafschop die hij had gekre gen omdat hij onderuit was gehaald. De Jong schoot de bal te zacht in. Toen was linker vleugelverdediger Rudie Ebbing al geblesseerd uitgevallen en vervangen door Sander van der Heyden. SEC speelde in de tweede helft aanval lender, maar Nijenrodes hanteerde de counter om op 0-5 te komen. Acht mi nuten voor tijd vergrootten de gasten de voorsprong tot 0-6, waarna Hendrik- Jan de Boer de eer voor de Soesters red de. DVS heeft een belangrijke overwin ning geboekt op PTB Van Straaten (5-3). Na twee puntendelingen was het voor de zaalvoetballers noodzake lijk om de volle winst te boeken. De ploeg had de twee punten hard nodig om een rol van betekenis te kunnen blijven spelen. De zege kwam niet eenvoudig tot stand. DVS, dat opnieuw een aantal spelers miste, keek in de rust tegen een 1-2-achterstand aan. De Soesters zocht wel voortdurend de aanval, maar PTB profiteerde twee maal van de ruimte. DVS had de pech dat het houtwerk van het doel van de gasten af en toe succes in de weg stond. De ploeg speelde aan vankelijk enigszins gespannen, omdat winst het enige bruikbare resultaat zou zijn. In de tweede helft trok DVS de zaken snel recht. Guy Dekker, Janto Muljo- kamo, Luits Houkes^en nogmaals Mul- jókarno schoten de thuisploeg naar een veilig ogende 5-2-voorsprong. De laat ste tegentreffer had weinig meer om het lijf. DVS, dat vorige week remise (1-1) overeenkwam met Rebel HH, beschik te maandagavond nog niet over Ronald de Rooij en Maurice d'Aquino. De ploeg van Wim van Dorrestein heeft Raymond Brandes afgeschreven. De speler van Huizen heeft gezegd geen tijd te hebben in vreband met studie. Muljokarna neemt zijn positie in. De Rooij en d'Aquino zijn volgende week weer beschikbaar voor de eerste klasser die zo graag naar de hoofdklasse wil promoveren. "We hebben nog moeite om elkaar te vinden, maar we hebben het spel wel gedicteerd", zei René Ribberink die binnenkort met Houkes en De Rooij een week naar België gaat om de kleu ren van de PTT te verdedigen in een in ternationaal toernooi. ("maar die vindt 't véél te leuk bij SEC!") Bazuin 17 - Soest - Tel. 02155 - 13995 Het eerste honkbalteam van de Knickerbockers is gepromoveerd naar de hoofdklasse. Met een 13-2-zege op HCAW werd de overstap omlijst. De Knickerbockers eindigde op de tweede plaats, één punt achter kam pioen Moorfielders uit Ede. Ruud Blok wierp zich dit seizoen op als trainer/coach van het honkbalteam. Het gevolg was dat niemand er met de pet naar gooide. Blok bracht een heid in de ploeg die slechts drie keer verloor. Tweemaal moest de Knic kerbockers buigen voor HCAW. Uitblinker bij de ploeg is Donald Farrel. De catcher sloeg dit seizoen meer dan veertig homeruns. Dat zijn er meer dan het aantal homeruns van zijn medespelers bij elkaar. SEC heeft in de uitwedstrijd tegen en in Baarn een 0-0-gelijkspel behaald. Dat gaf de verhouding juist weer. Toch had spits Guy Dekker de winnende goal op zijn schoen, maar hij verzuim de de bal langs de uitkomende doel man Ton Gesgarz te schuiven. Hij pro beerde de keeper uit te kappen en ver loor daarbij het overzicht en verspeel de de bal. Bij SEC ontbrak de geblesseerde Mar- co Martens maar de van vakantie terug gekeerde HansPeter van Zoelen was een aanwinst op het middenveld. Ook Richard de Bruin was terug op de rech tervleugel na zijn blessure. Baarn be schikte over de betrouwbare sluitpost Ton Gesgarz. De keeper van Baarn or ganiseerde de achterhoede goed en was voor SEC een sta-in-de-weg. Feller Marcel van Dorrestein en Ron Daselaar hadden de vleugels van Baarn goed in de tang. Zonder veel spectaculaire mo menten brak de rust aan, waarschijnlijk heeft trainer Ton van Burik zijn spelers iets in hun oren geknoopt, want vanaf de aftrap na rust was SEC wat feller en bij vlagen werd er ook redelijk gevoet bald. Mark Timmer kwam regelmatig over zijn directe tegenstander Ton van de Linden heen en voorzag Dekker van enkele gave hoge ballen. Ook dat lever de geen gevaar op. De hard werkende Theo Altenaar zwoegde op het mid denveld en verstoorde steeds de Baarn- aanvallen. Toch was het Baarn dat na een SEC-aanval snel counterde en spits John van Loon schoot keihard in. De bal ketste via de lat over de goal en SEC ontsnapte aan een achterstand. Een half uur voor tijd wisselde SEC Ri chard de Bruin in voor Gerard van Soe- ren die de rechtsbuiten-plaats innam. Ook hij kon geen potten breken. Han sPeter van Zoelen dirigeerde het mid denveld en via zijn voet werden enkele leuke combinaties opgezet maar de spitsen van SEC stonden niet op scherp. Een vlotte een-twee tussen Ed win Brouwer en HansPeter van Zoelen bracht Edwin op links vrij naar de ach terlijn maar zijn inzet werd ook gestopt door doelman Gesgarz. Tien minuten voor tijd was het Mark Timmer die opkwam en een bal diep speelde op Guy Dekker. Hij ontving het leer en speelde zich vrij, maar voor de uitkomende Ton Gesgarz kapte hij weer en verspeelde de bal. SEC bleef aandringen. Zelfs Herbert van Schalk wijk schoof regelmatig door naar het middenveld. HansPeter van Zoelen nam steeds goed over, maar de stand bleef dubbelblank. Vijf minuten voor tijd moest HansPeter van Zoelen uit vallen met kramp. Dave Leijenhorst verving hem. Hoewel de exacte datum nog niet is vastgesteld, start de gemeente Soest nog deze maand met de sport-instuif. Dat heeft medewerker Ton Dorrestein meegedeeld. De sport-instuif, die in de jaren zeventig een uitlaatklep bleek voor veel kinderen, zal niet meer op zaterdagmorgen, maar op woensdag middag plaatsvinden in sporthal Beu kendal. Volgens Dorrestein heeft een aantal verenigingen moeite met het feit dat Soest een oude traditie in ere herstelt. De nog niet vast gestelde toegangsprijs zal in elk geval niet hoger worden dan een rijksdaalder en dat zou voor ouders aanleiding kun nen zijn hun kind in plaats van naar een club naar de sport-instuif te sturen. Dorrestein beweert het tegendeel. Voorloper "De sport-instuif is juist een voorloper voor de verenigingen. Als blijkt dat kin deren een bepaalde sport leuk vinden, zijn wij bereid hen door te verwijzen naar de clubs. Ik moet daar nog contact over opnemen met de verenigingen. Het is mogelijk om promotie te maken voor de clubs. Als gemeente zullen wij niet concurreren, maar juist stimuleren. De ervaring in Baarn leert dat veel kin deren via de instuif bij een club terecht komen." Dorrestein is van plan begeleiders van sportclubs bij toerbeurt uit te nodigen om hun tak van sport uit te dragen tij dens de sport-instuif. Tijdens de instuif kunnen de kinderen kennismaken met de basisprincipes van de sport. Het is de bedoeling dat Beukendal elke woensdagmiddag van twee uur tot half vier het decor voor de instuif vormt. Op het programma staan tal van sporten, waaronder voetbal, volleybal, basket bal, zaalhockey, tennis, tafeltennis, badminton, gymnastiek en turnen. Ook recreatieve spelen staan op de agenda. Eén keer in de maand zal een speciaal Omdat Jaap van 't Veer nog gebles seerd langs de lijn bleef, werd Ewout Jansen opnieuw centrale middenvel der bij Hees, dat tegen CDW een ge lijkspel behaalde (1-1). Omdat Theo Hendriks in de aanval veel meer beweging wil hebben, werden Jef- frey Dorrestein en Johan van de Brink voorin bijgestaan door Erwin de Gier. Hees was vanaf de aftrap goed bij de les. Dit was ook noodzakelijk, omdat CDW in hoog tempo het heiligdom van Hars Uit den Bogaard opzocht. CDW schiep zich hierdoor gedurende de eerste helft een veldoverwicht en kreeg enkele goe de kansen. Verdedigend bleek het ech ter allemaal te kloppen bij Hees en met name Chris Uit den Bogaard speelde sterk. Hees werd door de aanvalsdriften van CDW achteruit gedrongen en werd min of meer gedwongen iets terug te doen via counters. Uit zo'n aanval ver scheen Edwin Lazonder met de bal aan de voet in de punt van het strafschopge bied. Met een mooie schijnbeweging zette hij twee verdedigers op het ver keerde been, waardoor hij binnendoor kon komen. Zijn te zacht ingeschoten schot werd echter een prooi voor de CDW-doelman. In de 37e minuut opende CDW de sco re. De goed keepende Hans Uit den Bo gaard werd gedwongen een foutje in de verdediging te corrigeren buiten het strafschopgebied. Omdat hij gedeelte lijk mistastte, was het voor Aijan Kok geen moeite meer de bal in het verlaten doel te deponeren: 1-0. programma worden afgedraaid. Dorre stein noemt in dat verband een spelcir- cuit en een springkussen. De reden dat de startdatum nog niet be kend is, ligt verscholen in het feit dat het team van begeleiders nog niet compleet is. Ton Dorrestein krijgt in elk geval steun van Joop Oranje en Jan van de Breul. Andere medewerkers van de ge meente volgen een cursus voordat ze op woensdagmiddag worden ingezet. In de tweede helft verscheen een ge tergd Hees binnen de lijnen. Hees ont wikkelde een offensief en CDW kwam er in het geheel niet meer aan te pas. Om nog meer stootkracht voorin te krijgen, wisselde Hendriks Wout Blan- kestijn voor Paul Castijn. Na een kwar tier kwam Hees verdiend op gelijke hoogte. Van de Brink speelde op rechts zijn directe bewaker uit, maar werd ver volgens getorpedeerd. De vrije trap van Edwin Lazonder kwam bij Peter de Jong. Deze hoefde alleen maar te ver lengen naar de linker benedenhoek: 1-1Hees bleef het initiatief behouden, vooral door toedoen van Peter de Jong. Na enkele wisselvallig gespeelde wed strijden groeide hij tegen CDW uit tot man van de wedstrijd. Zowel verdedi gend, aanvallend als corrigerend hield hij het team draaiende. y Hees creëerde zich kans op kans, maar de CDW-goalie had kennelijk een en geltje op de lat zitten. Met name Paul Castijn en Jeffrey Dorrestein waren heel dicht bij een treffer, maar zij had den te maken met het pechduiveltje. Hees wilde met twee punten naar huis en wisselde de moegestreden Van de Brink voor Danny Brandenburg. Hees bleef wel slordig met de kansen omgaan en ontsnapte na veertig minuten ter nauwernood aan een nederlaag na een goed uitgevoerde counter van CDW. Alleen voor Uit den Bogaard knalde Kok op de buitenkant van de paaL De zaalvoetballers van SEC hebben de smaak te pakken. Hoewel coach Peter van Zoelen vond dat de competitie wedstrijd van maandagavond tegen VBK tot één van de mindere hoort, won de ploeg voor de derde opeenvol gende maal binnen een week: 6-3. SEC knikkerde drie dagen eerder OSO uit de bekerstrijd door met 8-2 te winnen. De ontmoeting met VBK kende in sporthal Beukendal een eigenaardig moment. Doelman Jack Nagtegaal wandelde met de bal van het midden veld naar zijn doel. Op de hielen geze ten door een tegenstander, passeerde hij zichzelf. Het betekende 5-3, waarna Hans Peter van Zoelen nog voor 6-3 zou zorgen. "Taktisch moeten we nog sterker leren voetballen", oordeelde coach Van Zoe len. Tot 3-0 (twee keer Edwin Brouwer en éénmaal Willem de Vries) ging het goed. Daarna vergat SEC de zaak ach terin te organiseren en kon VBK een aantal keer counteren. Wij gingen meer met de bal lopen en VBK trok zich te rug. Het was taktisch minder goed, niet zo leuk om te zien." Niettemin haalde SEC de buit binnen door met 6-3 VBK de baas te blijven. De ploeg is nog op twee fronten actief. De ingehaalde bekerwedstrijd tegen OSO werd vrijdagavond met 8-2 ge wonnen. Binnen twee minuten hielp Hendrik-Jan de Boer de thuisploeg aan Edwin Brouwer (midden) heeft een combinatie afgerond. Foto: Goos van der Wilt. een voorsprong, waarna een aanvallend goed en leuk gespeeld duel volgde. De Bussumse gasten werden door Hans Peter van Zoelen (vier keer), Richard de Bruin (twee keer), Jeffrey van Del den en nog een keer De Boer op de pijn bank gelegd. SEC viel op door het grote aantal combinaties. De bekerwedstrijd moest worden inge haald, omdat OSO in september met te weinig spelers aan de start verscheen. Enkele teamgenoten konden niet op tijd komen in verband met een ongeval onderweg. l\ V» VVZ'49 en de aanhang waren na af loop van de thuiswedstrijd tegen Bre- derodes opgelucht. De 'Eemwegbe- woners' hadden gewonnen en konden daardoor de 'hatelijke nul' vervangen door twee punten. Trainer Jan Veerman had zijn equipe op diverse plaatsen omgegooid. Mare Brouwer stond weer op goal. Ton Wolf- sen stond laatste man, waardoor Hayo Groart naar het middenveld verhuisde, Hans Visscher en Jacob Veerman ston den resp. linksback en linker-midden- velder en Peter van de Munt was als rechter-middenvelder geposteerd. Omzettingen die het spelbeeld en met name de rust in de ploeg ten goede kwa men. WZ'49 startte goed. Al na twee minu ten kwam de ploeg op voorsprong. Ton Wolfsen stuurde Cees-Jan de Vries diep, die alleen voor de keeper met een lob de binnenkant van de paal raakte en daarna het karwei afmaakte. Door deze vroege goal kwam het zelfvertrouwen terug en kon WZ'49 de frustraties van de vorige wedstrijden van zich af spe len. Alvorens Brederodes gelijkmaakte, had WZ'49 diverse mogelijkheden om de voorsprong te vergroten. De bes te kans was voor Cees-Jan de Vries die na een voorzet van John Brouwer in vrijstaande positie de bal volkomen verkeerd raakte. Na 22 minuten profi teerde Brederodes van een te korte te rugspeelbal van ion Wolfsen én scoor de de gelijkmaker. Na deze goal was er een terugval te bespeuren in het spel van WZ'49. In de rust bleef de aan zijn lies gebles seerde John Brouwer achter in de kleedkamer en voor hem kwam Niels van de Giessen. WZ'49 hervond zich en speelde in de tweede helft koploper Brederodes van de mat. Fel in de duels en optredend als een team was WZ'49 de betere ploeg. Het was dan ook te recht dat WZ'49 op voorsprong kwam. Het waren wederom Ton Wolf sen en Cees-Jan de Vries die aan de ba sis hiervan stonden. De Vries werd weggestuurd door Wolfsen en de voor zet van Cees-Jan de Vries werd met een schitterende 'volley' door Willem de Vries in de kruising gejaagd. Nog geen vijf minuten daarna was het 3-1. Een corner van Willem de Vries werd door Dik Lam bij de eerste paaHnge- kopt. Daarna bleef WZ'49 de betere ploeg die de score had kunnen vergro ten, maar vaak van zijn eigen kansen schrok. Brederodes kon maar weinig tegenover het betere spel van WZ'49 stellen. De verdediging van WZ'49 was de aanval van Brederodes volledig de baas en kon in de persoon van Wim Pothoven zich zelfs veelvuldig met de aanval bemoeien. WZ'49 kwam niet meer in de problemen en kon zich zo doende ten koste van Brederodes re vancheren voor de eerder behaalde ne derlagen. Doelpuntenmaker Willem de Vries verzint een list om twee tegenstanders te passeren. Foto: Goos van der Wilt. iraad fornuis is/electro. koken op gas. iven *ovenverlichting *grill. ffectieve jaarrente is 25.9 a Comfort Financieringen. »e aanbiedingen zijn geldia m 12 oktober 199(. ijs- en drukfouten voorbehouden. Amstelveen Den Haag Deventer Gouda Groningen Heerlen botterdam tljswljk (oetermeer iwolle [totaal 020-6479466 070-3457488 05700-44795 01820-13744 050-120445 045-740926 010- 4199040 070-3948880 079-312321 038-S50235

Soester Courant | 1991 | | pagina 21