ÜHB Volleybs Vermeulen neemt afscheid met titel Heren MHC Soest halen uit De Knicks verliest weer, maar kan nog promoveren Twee keer Soest in Achtmaal Selby wint ook derde duel De Schieter oj mm erepodium Shot me JEU( Invalsters houden Red Stars op de been Pijnenburg houdt wisselbeker in bezit BASKETBAL Hockeyers zonder puntverlies aan de leiding HOCKEY Herindeling kan softballers alsnog helpen SOFTBAL AUTOSPORT Swim-runwedstrijd van Aqua Indoor VISSEN Koppelwedstrijd van de Snoekbaars BADMINTON SCHAKEN ATLETIEK TRIATHLON Klaverjassen I SCHAATSEN Schaatsvereniging neemt afscheid van twee medewerkers BOWLING Bowlers voetballen zonder veel succes 5 i Monsterzege Red Stars: 224-23 WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 y^oENSDAG 2 Winst voor damesnipt verlies voor herenteam Goede prestaties tijdens clubkampioenschappen Pijnenburg Soesters sneller dan BA V op tien kilometer Schaakprobleem 50 ATLETIEK Successen voor Pot en Van Hal AHSSAtU Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. The Red Stars Hoewel de 100-f anders doet vern jongens-junioren eerste tien minut pover. De komst Kerkhoff keerde Y in korte tijd van zat na twintig min Harryvan den He loop nog over he dat zijn spelers r drachten werden Onder leiding vai hoff rende Red 5 tot 72-40, maar thuisploeg het we zijn spel komen e de rustig naar he TAFELTENl Shot Het eerste jeugc vereniging Sho steeds niet comj tafel verschijnei geblesseerd (scl teamgenoten M Scheele moeten vallers zien te re dag was dat Toii die het met ee goed deed als N loor met 3-7. I Toine het nog t tieve team uit A geslagen, net al kus. Pauls broe stander slechts Door de 9-1-z kend op de eer Shot 3 was C bleef ongeslag Rogier Meun wist samen m< ook het dubb 5-5. De debutante team kwamei eerste overwii 'invaller' Ni' Raymond Ni eem (ieder ee 4-4-tussensta daarna stokte VOETB; Hees In hun vijfde de A-junion ste nederlaa stander Am sliste de we' half uur var niet in zijn i een 0-2-acI In het laat: helft kwam De voor Soest altijd lastige uitwedstrijd tegen Lelystad is afgelopen zondag ui termate goed verlopen. Vanaf het begin van de wedstrijd werd het spel door Soest gedicteerd. Door een hoog te tempo spelen en goede combinaties, met name over de vleugels, werd Lely stad danig onder druk gezet: 1-7. In de 15e minuut was het Arjen Buys die uit een voorzet van de opgekomen Peter van Kessel de verdiende 1-0 scoorde. Even leek het erop dat Lely stad terug in de wedstrijd kwam. Een verdedigingsfout van Soest leverde Le lystad de vijfde strafcorner op. Die werd onhoudbaar ingepusht: 1-1. Soest was echter niet onder de indruk van de tegentreffer en een paar minuten voor rust was het Laurens Ros die uit een voorzet van Geerlof de Ruiter Soest weer op voorsprong bracht. Na rust bleef Soest in hetzelfde hoge tempo spelen als in de eerste helft. Het was Ar jen Buys die, wederom uit een voorzet van Geerlof de Ruiter, de stand op 3-1 bracht. Lelystad kreeg door middel van een strafbal de kans om de achterstand tot één doelpunt terug te brengen. Kee per André van Wageningen stopte de strafbal. Na twee keer een beslissende pass te hebben gegeven scoorde Geer lof de Ruiter, na de bal te hebben on derschept, 4-1. Soest nam echter nog geen genoegen met deze stand en wilde meer. Laurens Ros scoorde uit een strafcor ner 5-1 en ongeveer tien minuten voor tijd werd een pass van rechts door Aijen Buys ingeslagen: 6-1. Topscorer Aijen Buys bepaalde de eindstand via een strafcorner op 7-1. Soest is nu nog de enige ploeg met de volledige punten uit vier wedstrijden, op één punt gevolgd door Maarssen. De twee topploegen ontmoeten elkaar zondag in Maarssen. De competitie van de softballers blijft onoverzichtelijk. Na twee van de drie driekampen is de Knicks kansloos voor promotie, maar de ploeg maakt toch kans op een plaats in de hoofd klasse. Een en ander is afhankelijk van even tuele herindelingen en de resultaten van andere ploegen. Als de bond de hoofd klasse in twee poules verdeeld, kan de Knicks in één daarvan worden ge plaatst. Daarnaast is het niet uitgesloten dat Quick 2 naar de hoofdklasse pro moveert, terwijl het eerste team van die club uit de landelijke klasse naar de hoofdklasse degradeert. In dat geval moet Quick 2 een stap terug en zou de Knicks wellicht in aanmerking komen voor de hoofdklasse. De competitielei der kan nog geen uitsluitsel geven. Op het sportpark aan de Koningsweg ontvingen ue softballers zonuag z^uiu- vogels en Quick 2. Ondanks een in drukwekkende homerun van Donald Farrel verloor de Knicks met 2-9. De Huizer gasten moesten even later capi tuleren tegen Quick 2 (3-4). Met de zelfde cijfers wonnen de Amersfoorters van de Knicks. "Het verbaast me. Ze hebben maar drie honkslagen gehad, tegen zeven van ons", stelde pitcher John Vunderink la ter. Zijn ploeg staat inmiddels zes, res pectievelijk tien punten achter Zuidvo gels en Huizen en is met nog twee keer vijf innings voor de boeg geklopt. Pro motie naar de hoofdklasse blijft even wel tot de mogelijkheden behoren. De equipe Ronald van de Grint/Peter Bezemer, op dit moment vierde inhet nationaal railykampienschap zal het komend weekend van start gaan in de Brabantse rally ''de nacht van Acht maal". De rally start zaterdagmiddag om 13.00 uur en eindigt zondagmorgen in de vroege uurtjes. Aan dit voor het natio- naai en internationaal rallykampioen schap meetellend evenement zullen meer dan honderd equipe's vna start gaan. De equipe Van de Grint/Beze- mer start in een Opel Manta 2 liter. Eén kilometer zwemmen en tien kilo meter hardlopen. Dat zijn de onderde len van de swim-runwedstrijd die Aqua Indoor op zondag 13 oktober houdt. Mensen die willen meedoen, moeten zich uiterlijk op 11 oktober opgeven. Ze moeten minimaal zestien jaar zijn. Opgeven kan bij het sport- en recreatiecen trum aan de Dalweg. Deelname aan de wedstrijd kost tien gulden per persoon. De inschrijving stopt bij een maximaal aantal van honderd deelnemers. De swim-runwedstrijd wordt gesplitst in drie series. Om half negen, negen uur en half tien 's ochtends begint het zwe- monderdeel, waarvoor de deelnemers maximaal een half uur de tijd hebben. Daarna volgt tien kilometer hardlopen. Alle deelnemers dienen zich voor kwart over acht bij de organisatie te melden. Voor informatie, tel. 26454. De Snoekbaars houdt zondag 12 okto ber een koppelwedstrijd. De leden die meedoen, moeten daarvoor naar de Vecht in Weesp. Ze kunnen zich tot 6.15 uur bij de Bierhut van Carl Prent in Baarn verzamelen. De wedstrijd duurt tot 12.00 uur. De vissers moeten een grote verkaskuip meenemen. Het gebruik daarvan is ver plicht. Deelnemen aan de koppelwedstrijd kost tien gulden. Hierbij is de boothuur inbegrepen. In Soest kunnen 'snoekbaarzen' zich opgeven bij Willem van de Kraats, tel. 16895. In Baarn kunnen ze terecht bij Bert Giele, tel. 02154-12461. Opgeven voor de wedstrijd kan tot uiterlijk woensdag 9 oktober. Voor de derde maal op rij heeft Selby de overwinning in de 4e klasse van de landelijke competitie naar zich toege trokken. In het warme C-drie werd te genstander 't Slot met 6-2 de pas afge sneden. De bijzonder hard smashende Jeroen Voorburg won gemakkelijk in twee ga mes van rivaal Ben Hofstee. Ook team captain Marcel Pas wist met 15-8 en 15-9 zijn enkelspel eenvoudig te win nen. De sterke eerste dame van 't Slot E. van Nimwegen trok gedecideerd de eerste game van haar enkelspel met 4-11 naar zich toe. Op karakter en door haar creatieve spel revancheerde Ger- die van Kooten zich in de tweede game met 11-7. In de derde game bleek Van Nim wegen toch te sterk en moest Van opponenten overmeesterd. Met een voorsprong van 4-2 mocht Selby aan het gemengd dubbelspel beginnen. De steeds beter op elkaar ingespeeld ra kende Voorburg en Van Kooten had den uiteindelijk nog drie games nodig om hun tegenstanders uit te schakelen. Pas en Westerveld deelden de gena deklap uit en bepaalden de eindstand voor Selby verdiend op 6-2. AV Pijnenburg mocht zich zaterdag en zondag verheugen over een goede opkomst bij de clubkampioenschap pen. Over de gehele linie werd beide dagen hard gestreden en goed gepres teerd. De strijd bij de senioren spitste zich dit jaar toe op trainer Ard Vermeulen en zijn pupil Dave Brou wer. Aan het eind van de eerste dag had Da ve nog ruim 100 punten voorsprong dankzij een 1.1 op de 100 meter en 6.79 meter bij het verspringen. De tweede dag wist Vermeulen de achterstand met een goede kogelstoot (10.48 meter) en een verre discusworp (31.67 meter) weg te werken en met ruime voor sprong clubkampioen te worden. Dit was de laatste wedstrijd van Ard Ver meulen. Na een periode van acht jaar heeft hij besloten zich terug te trekken uit de atletieksport. Bij de prijsuitrei- kine bedankte voorzitter Gerard van Zanen hem voor het vele werk wat hij in de afgelopen jaren voor de vereniging heeft gedaan en van z'n atleten kreeg hij twee fraaie schilderijen aangeboden. Hoogtepunten waren verder de 5421 punten waarmee Caspar Kerkvliet kampioen werd bij de C-junioren. Me de dank zij een 14.6 op de 100 meter horden (een clubrecord) kwam hij tot deze recordscore, vóór Kristiaan Smits, die met 40.84 een clubrecord vestigde bij het speerwerpen. Bij de pupillen wa ren de gezusters De Goede prima op dreef: Nadine werd clubkampioene bij de B-pupillen en haar jongere zusje Jis- ke bij de C-tjes. Jiske verbeterde tevens het clubrecord op de 1000 meter van de B-junioren (wat nog op naam stond van De clubkampioenen van A V Pijnen burg op een hoop. Foto: Goos van der Wilt. Nadine) met ruim 7 seconden kwam uit op 3.49.5. Clubkampioen 1991 werden: Senioren: ard Vermeulen en Marion van den Broek, A-junioren: Remco Braspenning, B-junioren: Justin Wu- ring en Hermione Schepen, C-junio- ren: Caspar Kerkvliet en Monique van Leek, D-junioren: Robert Scheerhorn en Marloes Heerkens, A-pupillen: Vin cent Hofman en Marianna Spaink,B- pupillen: Erik Bevaart en Nadine de Goede, C-pupillen: Berend ten Brinke en Jiske de Goede, lange afstandslo pers: Jaap van den Berg en Henny Pot, recreanten: Co Limburg en Esther de Bree. In en om het Amersfoortse Sportfond- senbad deden zes teams van triathlon- vereniging De Schieter mee in de strijd om de prijzen te midden van 180 teams. De triathlonwedstrijd bestond uit 45,9 kilometer fietsen, 10,6 kilometer lopen en één kilometer zwemmen en werd in estafettevorm afgelegd. Bij de senioren was het zeer jeugdige Schieter Finest Team zeer goed op dreef en ging lange tijd aan de leiding. De 20-jarige Jack Belt, de 19-jarige Remco Grasman en de 20-jarige Frits Wibbelink hielden er tenslotte een pri ma derde plaats aan over. De raketstart van Jack Belt op het fietsnummer was goed voor 1 uur 6.25 minuten, hetgeen lange tijd de snelste fietstijd bleef. Hoe wel Jack zich volledig had uitgeleefd op het regenachtige parcours, moest hij toezien dat Erwin de Bruin later bij droog weer een iets snellere tijd neer zette. Remco Grasman, die het loopon derdeel voor zijn rekening nam, ploeg de in slechts 33.42 minuten door het drassige Randenbroekerbos. Frits Wib belink realiseerde een van de snelste tij den. Frits bracht zijn team met een to- taaltijd van 1.52.51 op de derde trede van het erepodium. Ook bij de veteranen deed De Schieter mee om de ereprijzen. Nieuw in het team was Dick den Oude, die het uitval len van Cor Faber moest compenseren. Joop van Lijenhorst nam het fietsen voor zijn rekening, waarbij hij met 1 uur 14.57 minuten goed uit de verf kwam. Dick den Ouden liep van begin tot eind een snelle race en kon na 38.25 minuten Rob de Haas aantikken voor het zwem men. Voor Rob de Haas werd 16.42 ge noteerd, waardoor de eindtijd op 2.10.04 stil bleef staan. Met slechts vijf seconden achterstand op nummer twee werden zij derde in het veteranenklas- sement. Het damesteam De Schieter Ladies de den ook van zich spreken. Het kwam iets te kort voor de derde plaats, maar kon tevreden zijn met een totaaltijd van 2.36.03 en een vierde plaats. De actieve bestuursleden waren verenigd in het Schieter VIP's-team. Henk Schaak werd na 1.18.17 fietsen afgelost door Geertjan Westra, die sterk liep in 38.29, gevolgd door een even goede prestatie op het zwemmen van Kees Rietveld, die 17.43 voor zijn kilometer gebruikte en de totaalscore op 2.14.29 bracht. In Schieter Varia beet jeugdlid Erik Moerman de spits af. Hij gaf na 1.22.25 over aan Dennis Moerman, die zich in 37.30 heel snel van het lopen afmaakte. Frits van der Meiden zwom in 1835 om er totaal 2 uur 18.30 minuten van te ma ken. Het tweede veteranenteam Schie ter Clean bleek ook een goed geoliede machine. De tweede klaveijasavond van SEC krijgt maandag 7 oktober gestalte. Van af acht uur kunnen de deelnemers met de kaarten spelen in de kantine op de Bosstraat-West. De kaarters die behal ve maandag ook op 4 november, 2 de cember en 6 januari in actie komen, dingen mee naar een lot ter waarde van 150 gulden. De winnaar dingt mee naar onder meer de hoofdprijs, een perso nenauto. Schaatsvereniging Eemland heeft af scheid genomen van bestuurslid Lam mert Groeneveld. Hij stapte na twaalf jaar op, terwijl Greet Engel het na tien jaar voor gezien hield. Groeneveld was onder meer actief als starter en voorzitter van de evenemen tencommissie. Engel verzorgde tien jaar lang het clubblad. Beiden kregen afscheidscadeaus van het bestuur. Dat gebeurde tijdens de matig bezochte ledenvergadering die vorige week werd gehouden. Een selectie van de Soester Bowling Vereniging heeft weinig succes behaald in een voetbalwedstrijd tegen SO- VA'54. De Amersfoortse tweedeklas ser uit de onderafdeling versloeg de bowlers met 7-1. Boy Breuers redde de eer van de Soes ter Bowling Vereniging die op dat mo ment al vier treffers had moeten incas seren. De balcontrole was op het voet balveld minder dan op de baan. Bart Breunesse baarde opzien met een om haal, maar de doelman van SOVA'54 voorkwam een tweede doelpunt. De jongens-kadetten van The Red Stars hebben met 224-23 van Luba/ Leiden gewonnen. Dat is de grootste overwinning die de competitieleider van rayon west ooit heeft kunnen noteren. De monsterzege die zondagmiddag tot stand kwam, is daarentegen geen record binnen de club. In 1969 schreven de jongens-aspiranten ge schiedenis door met 256-2 te win nen. Igor Smink werd zondag topscorer met 54 punten. Halverwege leidde Red Stars met 98-16. Door een strakke man-to-man-verdediging, afgewisseld met een zone-press wer den de Leidenaren onder de voet ge lopen. De kadetten, vorig seizoen vierde van Nederland, voeren na twee duels de rayoncompetitie aan met vier punten. Zonder al te veel teg Amstelveense NMB/ zaterdag de spelers v: ste nederlaag toe te 1 huis ging het eerste team met 2-8 ten on van het tweede team zelfde cijfers de st Huizen 1. In een snel duel (ruir twee partijen met dr de Soesters naar de van het seizó'en gesj Shot leek geen mom sultaatverbetering w< zowel René Daselaar nog dicht bij een ov verloor zelfs met 22- me), maar de wedstr loren. Daselaar en pen zaterdag zijn on; speelde, hadden da; punt gescoord. Vooraf had het twei formeerd rond c Schuiling, op niet verlies gerekend. Sc moeten leggen en De dames van Red Stars zorgden zon dagavond voor een stunt in sporthal Beukendal. Met twee invalsters, onder wie de zestien-jarige Christel Wessels, werd BVO met 60-31 verslagen. De basketbalsters stonden in de rust al met 25-15 voor. Op de atletiekaccommodatie ontving AV Pijnenburg de lange-afstandslo- pers van de Baarnse Atletiekvereni ging (BAV). De initiatiefnemers Gijs Egbers (BAV) en Wim van Dorrestein (AV Pijnenburg) hadden zestig lopers en loopsters op de been weten te bren gen om elkaar te bestrijden op de tien kilometer. t Metachtkampen voo avond voor iedereen he stilgestaan bij het feit d balvereniging werd op SVV vierde het achtst Stam /SoVoCo zelfpas die reden niet gegeven. Kooten met 7-11 uiteindelijk het on derspit delven. Janet Westerveld on dervond weinig tegenstand en over rompelde haar tegenstander in twee ga mes met 11-6 en 11-8. Veruit de meeste strijd werd geleverd in het herendubbel. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wat is er mis met 1Dd8 x f6? Ondanks dat Voorburg en Pas goed openden door de eerste game met rui me voorsprong te veroveren, werd de tweede set door concentratieverlies uit handen gegeven. In een bloedstollende ontknoping capituleerde het Zeister duo tenslotte in de verlenging van de derde game die met 17-14 door het sterke Soester koppel werd gewonnen. Van Kooten en Westerveld moesten in de damesdubbel tegen de gezusters Van Nimwegen hun meerdere erkennen. Hoewel het Soester duo in de eerste ga me nog goed tegenspel bood, werd het in de tweede game eenvoudig door de Gestreden werd er om de wisselbeker die BAV vorig jaar ter beschikking had gesteld. De eerste wedstrijd eindigde in een overtuigende overwinning voor de Baarnaars. Na de nederlaag op de vijf kilometer in juni dit jaar in Baarn, was de BAV-ploeg er alles aan gelegen nu de tien kilometer weer winnend af te sluiten. De lopers en met name loop sters van AV Pijnenburg dachten daar echter geheel anders over. Het bleek dat Wim van Dorresteins ge doseerde trainingen, gekoppeld aan een goede technische begeleiding, vrucht hebben afgeworpen. Bepalend voor het uiteindelijke eindklassement waren de noteringen van de drie best geklasseerde lopers en loopsters. Bij de dames was het voordeel in de eerste loopserie van totaal drie al direct voor AV Pijnenburg, die in Henny Pot en Mart van Hal goede 'stayers' had. Ook Elly Moerman presteerde goed en liep een persoonlijk record (41.50). De Veteranen II f50-60 jaar) onder lei ding van 'diesel' René Hoksbergen pakte de nodige minuten. De BAV had pech, dat hun snelste loper Henk Land man vanwege familieomstandigheden niet aanwezig kon zijn, maar dit deed niets af aan het feit dat Jaap van de Berg deze avond een prima wedstrijd liep. Hij werd de snelste van iedereen in 34.49. De Veteranen I-klasse (40-50 jaar) was duidelijk in het voordeel van BAV. BAV realiseerde een gezamenlijke eindtijd van 436 minuten en 11 secon den, terwijl AV Pijnenburg bijna 12 mi- Een BA V-er leidt de dans. Pijnen burg zou de wisselbeker echter inbezit houden. Foto: Goos van der Wilt. nuten sneller was met 424 minuten en 23 seconden. Na afloop van de wed strijden werd de wisselbeker uitgereikt door Gijs Egbers aan Wim van Dorre stein van AV Pijnenburg. Dat de Pijnenburg-ames niet alleen goed presteren in de regio, bleek na af loop van de 25 kilomter die gehouden werd in de Noordbrabantse plaats Ze venbergen. In een sterk veld bij de da mes Veteranen I vocht Henny Pot een verbeten strijd uit met Marianne Kna pen van DES, die zij met tien seconden voorprong in haar voordeel wist te be slissen. Henny pakte hiermee niet alleen de verdiende zege, maar wist tevens haar persoonlijk record en het clubrecord van AV Pijnenburg in deze klasse enke le minuten aan te scherpen tot 1.40.16. Ook Mart van Hal weerde zich duchtig in de achtste editie van Zevenbergen en zij was in de dames Veteranen II klasse zo sterk, dat zij de organisatie hiermee verraste en in eerste instantie niet eens in de uitslag voorkwam. Niemand in haar klasse kon haar tijdens de wedstrijd echt bedreigen en Mart werd dan ook overtuigend eerste in 1.46.16. Adri van de Zon pakte deze wedstrijd weer dankbaar aan om wedstrijdritme op te doen en haar lopen gaf weer alle vertrouwen voor het komende seizoen. Adri finishte als 6e Veterane I in een tijd van 1.51.53. Bij de heren Veteranen was het Harry van Brummelen, die met een tijd van 1.31.14 ook vooraan meedraaide in het klassement. Een achtste plaats was voor de Soester weggelegd in een zeer sterk veld, waar tussen de nummers zes tot en met negen slechts twaalf seconden ver schil zaten. Senior-Hans Smit moest in zijn oudere clubgenoot dezer keer zijn meerdere erkennen. Hans Stevende in Zevenbergen naar een 29e plaats in 1.34.40. Het betekende een opsteker voor trai ner/coach Michel Drie die tot dusver alleen maar werd geplaagd door afzeg gingen en blessures in zijn inmiddels sterk uitgedunde selectie. In juni be schikte hij op papier over zestien speel sters. Hij kan nu nog maar acht basket balsters opstellen. Tegen BVO moest hij bovendien de guards Marion Geurts, Jacqueline van Gaaien en Hanneke Wentink missen. Van Drie deed een beroep op Yvonne Hurenkamp en Wessels en zag zijn ploeg nog ruim winnen ook. Na tien minuten leidde Red Stars met 12-4 en tien minuten voor tijd was de voorsprong uitgebouwd tot 40-23. Daarna liet Red Stars de gasten uit Al phen a/d Rijn nog verder achter zich. De van BZ'72 overgekomen Miriam van Tuyl toonde zelfvertrouwen en scoorde veelvuldig in de eindfase van het duel. Heren Met vechtersmentaliteit zijn de heren van Red Stars er bijna in geslaagd van OSG 2 te winnen. De ten opzichte van vorig seizoen sterk gewijzigde formatie verloor de basketbalontmoeting in sporthal Beukendal met 62-63. Red Stars had in de openingsfase wei nig verweer tegen de starters van OSG. Na vijf minuten (2-8) zette coach Geor- ge Szanto Jan van Maanen in. Hij gaf Red Stars impulsen die nodig waren om de achterstand in te lopen. Vijf minuten la ter was dat grotendeels gelukt (15-18) en vijf minuten voor de rust leidde Red Stars plotseling met 25-20. In het reste rende deel van de eerste helft vonden de Soesters de basket niet meer. Szanto, die ontzettend veel doorwisselde, werd in de pauze geconfronteerd met een nade lige marge: 25-30. Ook in de tweede helft gaf Red Stars de gasten kort na de opgooi veel ruimte, Jacco Ruys probeert het met een 'hook-shot'. Het mocht niet baten. Foto: Goos van der Wilt. maar na 31-41 verloren de Utrechters de grip op het spel. Het werd 43-47 en 54-52. Maar Red Stars kon in de slotfa se net niet de eerste zege binnenhalen.

Soester Courant | 1991 | | pagina 22