Sierkolen - I WD wil nieuwe woningbouwlokaties over heel Soest verspreiden Soester Zakenkring wijst op noodzaak goede spoorverbinding met Amersfoort 'Eemland' maakt rondje langs gemeenten met gewestelijke structuurvisie PknaenLd ienservice DIENEN? STEN- RGERS OIÏÏBIJT-SERVICE DAN I ndenservice diers. raagt; uw andacht; voor B. W.-toestemming voor activiteiten Ledenvergadering achter eigen scenario Kleur in uw tuin! 3 voor ALLEEN OP VRIJDAG EN ZATERDAG A.S. Zolang de voorraad strekt. BLOEMENHUIS DETROMSLAGER Hogere parkeerboetes Amersfoort Reactie op milieubeleidsplan van gemeente Soest Jongen (17) uit Aqua Indoor gezet O V-scenario laat Soest groeien tot de Eem Straatklinker door ruit aan Kerkpad NZ Provincie wil extra milieu-ambtenaren 'Zet het de vervuiler eens betaald' Politie in actie tegen mest- en afvaldump in buitengebied SOESTER COURANT Politie pakt drie inbrekers in kraag PAGINA- Moderne service afdeling. Brede sportvelgen met bijpassende oanden 3 modernste ectronische tlijnapparatuur fel. 02155 - 1 67 47 .30 uur de woensdag en uurtje over? tester Courant htingen tel. 14152 Weedestraat 227 j een geweldig ogrammo. Een levoerd in hoog- n maar liefst 30 'oor paneel- of schuifwanden it gemaakt, zo- akkelijk kunnen ►k voor het inte- vele mogelijk- :en en draad- veel praktische 155-10304 50 tot 16.30 uur. WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de ibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een irzoek met bijlagen van: R. van Beek, Bartolottilaan 7a, voor het oprichten van een restaurant op het (erceel Lange Brinkweg sectie A nr. 1924. gemotiveerde bezwaren tegen het ver fijnden van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving Schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen be waarschriften worden mede ter inzage jfcelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren Inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot 'een gedachtenwisseling, die wordt ge houden op woensdag 23 oktober |l991,09.00 uur, in commissiekamer 1 van het gemeentehuis. [Indien men dat wenst, worden de per- isoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge- naakt. Het verzoek daartoe moet [schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het gemeentebestuur Rworden ingediend. E Beroep tegen de op het verzoek geno- Imen beslissing kan later, behalve door lde aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin- Inen de gestelde termijn schriftelijk of 1 mondeling bezwaar heeft ingebracht, I tenzij wordt aangetoond dat hij redelij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) I bezwaren in te dienen. 1 Ontwerp-hinderwet- vergunning i Bij de afdeling Milieubeheer van de ge- I meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 830 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens j de openingsuren, ter inzage het ont- werp van de beschikking op het verzoek 1 van: J J. Meerts, Staalwijklaan 7, voor het I oprichten van een inrichting voor de stalling van paarden (onder intrekking van de aanvraag van 31 augustus 1991 HW 90-39) op het perceel Staalwijk- j laan 7. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk I worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of j mondeling bezwaar hebben gemaakt i tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijs niet j (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 17 oktober 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorae- i mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het vergroten van een garage/ber ging, Schoutenkampweg 86, (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 oktober 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzage. Gemeenterekening 1990/ Gemeentebegroting 1992 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeenterekening 1990 en de ge meentebegroting 1992 aan de gemeen teraad zijn aangeboden en gedurende veertien dagen voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Informaties: INFOCENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, i Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag, i j Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Puzzel-wandeltocht Burgemeester en Wethouders hebben het Rode Kruis afdeling Maartensdijk toestemming gegeven om op vrijdag avond 11 oktober een puzzel-wandel tocht te houden door de Soester bossen. Kerstkaartenactie De Soester Volleybal Combinatie So- VoCo heeft van Burgemeester en Wet houders vergunning gekregen om een kerstkaartenactie te houden. De actie- periode is van half oktober tot half de cember. Een ruime meerderheid van de ter ver gadering aanwezige leden (zo'n der tig) van de VVD-Soest heeft vorige week haar instemming betuigd met het bijgestelde structuurplan dat de werk groep-Lokaal in de afgelopen maan den heeft ontwikkeld. De Soester libe ralen beschikken daarmee over een geheel eigen "structuurvisie", naast de scenario's die het gemeentebestuur door het bureau Zandvoort heeft laten opstellen. De gemeenteraadsfractie heeft het werkstuk intussen omhelsd als uitgangspunt voor de komende dis cussie. Helemaal van harte stemden sommige leden niet met het mooie plan in. Al aan het begin werd even fors gedicussieerd over de wijze waarop het tot stand was gekomen en gepubliceerd, terwijl de le den er pas in een later stadium bij be trokken waren. Inhoudelijk was er kri tiek op de "verstedelijking", de aantas ting van de groene buffers, het door de werkgroep bepleite winkelbeleid - "De winkels zijn er voor de klanten en niet andersom" - en de moeite die men zich geeft om het inwonertal van Soest te handhaven. "Onder de 40.000 inwo ners heb je ook heel mooie dorpen...". De vergadering honoreerde de bezwa ren echter niet. Volgens werkgroep- voorzitter S. Brunekreef, die de verwij ten van de hand wees, was het plan nog al ingrijpend aangepast en bijgesteld, na de kritische ontvangst die de eerste ver sie (in juni) had gekregen. Volgens hem stemmen de conclusies over de gevol gen voor de bevolkingssamenstelling van Zandvoort en van de WD-werk- groep wel min of meer overeen. Puntsgewijs werkte de vergadering het plan door; bij punten waarover enig verschil van mening te vernemen was werd er gestemd, zodat er op onderde len nog wijzigingen werden aange bracht, zij het van ondergeschikte aard. Het plan kiest nadrukkelijk voor het handhaven van het inwonertal en gaat ervan uit dat daarvoor zo'n 1500 a 1800 woningen nodig zullen zijn. Het is verstandig om te beginnen met 200 a 250 woningen nu (na de gereed koming van Klein-Engendaal), aflo pend naar 100 a 50 woningen in het jaar 2000. Wordt er niet gebouwd, dan zakt het inwonertal tot 38.000 en kan Soest niet meer in eigen behoefte voorzien; starters en ouderen worden gedwongen elders te gaan wonen en de voorzienin gen (scholen, sportaccommodaties, zwembad, polikliniek, bibliotheek) ko men onder zware druk te staan. De ge middelde leeftijd zal in Soest in de ko mende tien jaar met twee jaar toene men, aldus de berekeningen van de werkgroep; het aantal gepensioneer den stijgt met 22 het aantal scholie ren daalt met 14 Diverse lokaties Opmerkelijk is dat het WD-plan nie* voor één of twee grote woningbouwlc katies kiest, maar diverse lokaties over heel Soest op het oog heeft. Bij de Turf is er volgens Zandvoort ruimte voor 40 huizen, Dalweg-noord kan er 50 heb ben, Dalweg-zuid 100, de Albert Cuyp laan 50, het Geiteweitje 10, de Ko ningsweg 500, de Regentesselaan 130, de Jachthuislaan 300, de Noorderweg- noord 330, het rioolwaterzuiverings terrein (Stadhouderslaan) 440, het zuidwestelijk van de Stadhouderslaan gelegen gebied 180 en aan de zuid oostkant 400. De WD-werkgroep neemt een aantal van deze getallen over, maar trekt er bij de Koningsweg 200 af, bij de Jachthuis laan 150, bij de Noorderweg-noord 40, bij het waterzuiveringsterrein 200 en bij de Stadhouderslaan zuid-oost nog eens 100. Op de in totaal beschikbare 122 hectare wil de WD volstaan met 1720 woningen (Zandvoort telde er 2510). Er zijn dus voldoende bouwlokaties be schikbaar, was de conclusie, en de ver gadering was het daarmee eens. Na enige discussie over de winkelpro- blematiek en de Van Weedestraat ging de vergadering akkoord met een "be perkte versterking" - met name in de kwaliteit van het aanbod en het ver- blijfsklimaat - van dit winkelcentrum. Ten noorden van de Van Weedestraat is ruimte voor een "trekker" (grote win kel), maar dat is geen vooropgesteld doel. Het uitbreidingsplan moet geld opleveren voor de aanpak van de par keerproblemen. Enige uitbreiding van andere winkelcentra moet van de libe ralen ook kunnen. Bij stemming besliste de vergadering dat recreatiebedrijven nog wel wat mochten uitbreiden (als het totale be slag op het areaal maar gelijk blijft) en dat het samenvoegen van sportvoorzie- ningen ook bevorderd moet worden als de clubs hun medewerking verlenen, ongeacht of het om verschillende spor ten gaat. Subsidie Het plan behelst verder talrijke maar niet verrassende punten over het milieu en het landschap, maar vooral interes sant is de WD-visie op de verschillen de verkeersproblemen in Soest, hoewel organisaties als de NS (spoor) en CN (bussen) niet bijster enthousiast hebben gereageerd op enkele stoutmoedige voorstellen voor de verbetering van het openbaar vervoer. Volgens de werk groep (en de ledenvergadering) moet de VVD zich daarbij niet neerleggen en zou er gedurende een proefperiode van een jaar (met subsidie) maar eens geëx perimenteerd moeten worden. Het WD-plan behelst een "mini mum-oplossing" voor de Van Weede straat, waarbij wordt vastgehouden aan de aanleg van een (kleine) ringweg ten noorden van de winkelstraat. Daarvoor zijn volgens Brunekreef overigens nog verschillende tracés bespreekbaar, maar het plan kiest in principe voor de kortste route: van Braamhage achter de bebouwing om tot voor de spoorlijn af buigend naar de Prins Bernhardlaan. De eerder gesuggereerde afsluiting van zijstraten heeft de werkgroep weer in getrokken. Niets doen is volgens de werkgroep onaanvaardbaar, omdat dat op den duur ten koste zal gaan van de winkelfunctie. De vergadering stemde verder in met het plan voor een "lange tunnel" onder de Ossendamweg (met daarbovenop een nieuw busstation) en met een herin richting van Soest-zuid, waar ook een kleine ring met eenrichtingsverkeer zou moeten komen. Grappen Brunekreef liet niet na de gemeentelij ke aanpak van de structuurdiscussie te hekelen. "Het is triest datje van de ge meente alleen maar mag praten over vier varianten, maar niet over de ach tergronden - hoogstens in de marge. Je mag alleen maar kiezen en de leek ziet niet wat er achter die varianten zit en welke grappen erin verwerkt zijn..." WD-fractievoorzitter Neks Blommers liet na afloop weten dat ze het plan - dat door de fractie nog moet worden "afge wogen" - in de komende discussie zeker een belangrijke rol ziet spelen. Volgens haar is het alle moeite wel waard ge weest, temeer omdat het College naar haar overtuiging bepaald niet op één lijn zit. "Er zijn nog allerlei kansen voor zo'n doordacht plan als het onze," aldus Blommers. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 SURPRISE, SURPRISE Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief! Tevens het adres voor uw luxe hapjes en salades. voor particulieren en bedrijven! De salade- en koud bulfet-specialist' 02155 - 22871 l>]»r.W,UHr.Wa:1 Mensen die niet of te weinig betalen als ze parkeren bij een automaat of parkeermeter in Amersfoort, krijgen vanaf 1 oktober een hogere rekening gepresenteerd. Ze gaan dan ten minste 65 gulden betalen in plaats van 35 gul den zoals tot nu toe het geval was. Tot nu toe ging het geld van de parkeer bonnen naar de rijksoverheid. Met in gang van 1 oktober gaat dat geld naar de gemeentekas, omdat er dan een ge meentelijke parkeerbelasting wordt in gevoerd. Achter de ruitewisser komt geen parkeerbon maar een belasting aanslag. De gemeente stuurt nog een acceptgiro. Dat voorkomt dat mensen niet weten dat ze een aanslag hebben gekregen, bij voorbeeld wanneer deze onder de ruitewisser vandaan is ge waaid of wordt weggehaald. Wie niet op tijd betaalt, krijgt een aan maning verhoogd met extra kosten. Mocht hij of zij ook daarop niet reage ren, dan stuurt de gemeente een dwang bevel waaraan noe hoeere kosten zijn verbonden. Niet-betalers lopen zelfs het risico dat de deurwaarder langs komt om beslag te leggen op waarde volle huisraad. Mensen die het niet eens zijn met de be lastingaanslag kunnen een bezwaar schrift indienen bij het bureau belastin gen van de gemeente.1 Als dit wordt toe gewezen, betaalt de gemeente de par keerbelasting terug. Parkeergarages De boete voor overtredingen zoals het parkeren op een plaats voor vergun ninghouders, blijft voorlopig ongewij zigd. Om te voorkomen dat zwartpar- keerders van de parkeermeters naar de ze plekken 'verhuizen', zal de parkeer politie daar extra controleren om de pakkans te vergroten. Voor wie gewoon betaalt, is er niets nieuws. Bovendien zijn de parkeergarages Koestraat en Phoenix altijd open. De parkeergarage aan de Beestenmarkt is extra openge steld op vrijdag- en donderdagnacht. De Soester Zakenkring vindt het noodzakelijk dat tussen Soest en Amersfoort een goede spoorverbin ding tot stand komt. Volgens het be- Een zeventien-jarige jongen uit Biltho- ven is maandagavond door de politie uit Aqua Indoor gezet. De bezoeker had zich in het zwembad vervelend gedra gen, aldus de politie. Badpersoneel wees hem de deur, maar hij bleef in de kantine. De ingeschakelde politie stuurde hem alsnog weg. Het gewest "Eemland", waarvan ook Soest deel uitmaakt, heeft maandag j.l. zijn eigen visie op de toekomstige ruimtelijke structuur van de regio ge presenteerd. Het gaat vooralsnog om een discussienota, opgesteld door het planologisch adviesbureau Lörzing en Keijsers uit Utrecht. Volgens gewest- voorzitter burgemeester Schreuder van Amersfoort wordt daarmee inge speeld op de mogelijkheden die de provincie het gewest biedt om tot een min of meer zelfstandige "invulling" van het nieuwe Streekplan (vanaf 1997) te komen. Daarbij worden de eigen structuurplannen van de ge meenten als uitgangspunt gehanteerd. Omdat de discussie over de structuurvi sie in Soest nog maar nauwelijks op gang is gekomen, staat nog lang niet vast welke "Soester visie" in het ge westelijke plan kan worden betrokken, maar het gewest heeft wel haast. Nog deze maand (oktober) worden de Col leges van B. W. geraadpleegd. Na mens het gewest komt een delegatie on der leiding van burgemeester Groen van Bunschoten met de gemeentebe sturen overleggen, zodat in november - als de gewestraad vergadert - een "ba sis" kan worden gecreëerd om verder te werken. De nota bouwt voort op het cijfermate riaal uit het (overigens niet onomstre den) Stogo-rapport - waarin voor Eem land een groeibehoefte van zo'n 15.000 woningen is berekend - en biedt daar voor het eerst ook kaartmateriaal bij, toegespitst op de thema's "wonen" en "werken". In de discussienota wordt zoveel mogelijk ook rekening gehou den met de diverse rijks- en provinciale plannen, alsmede met de ruilverkave ling. Gehandicapt De nota is wat Soest betreft enigszins gehandicapt, omdat tot dit moment nog geen concrete uitbreidingslokaties zijn genoemd, met uitzondering van het be drijfsterrein Nieuwegracht (8 hectare), en er ook op verkeersgebied geen dui delijke ontwikkelingen zijn vastgelegd. Niettemin speelt Soest in de vier scena rio's die het adviesbureau heeft opge steld ook een duidelijke rol. In de nota worden voor de ontwikkeling in de jaren 2000-2015 vier onderling sterk verschillende scenario's gepre senteerd: (1) een "kernen-scenario", waarbij de gemeenten binnen redelijke grenzen hun eigen groeibehoefte opvangen; (2) een openbaar-vervoersscenario", met als uitgangspunt een goede bereik baarheid van woonwijken en bedrijven terreinen voor het openbaar vervoer; (3) een "ecologisch scenario", met als uitgangspunt het behoud van en de ver sterking van natuur en milieu; (4) een "stadsrand-scenario", waarbij de mogelijkheden centraal staan die het wegennet rondom Amersfoort biedt voor op opvang van de groei. Tot de Eem-oever Voor wat Soest betreft noemt het "ker nen-scenario" een westelijke uitbrei ding (Koningsweg/Dorresteinweg) de minst bezwaarlijke optie voor een ge combineerde woon/werklokatie. In het "OV-scenario" wordt de woonlokatie "Middelwijk/Eemdal" - aan de noord oostkant en rondom een nieuw NS-sta- tion in de polder - geïntroduceerd. De nieuwe woonwijk laat Soest volgens de kaart groeien tot ver over de spoorlijn Baarn-Amersfoort, zelfs tot aan de zui delijke Eem-oever. De bezwaren tegen de aantasting van de polder moeten worden afgewogen worden tegen de voordelen van een "zeldzame treinlo- katie die bovendien de stedebouwkun- dige opzet en de voorzieningenstruc tuur van Soest kan versterken", aldus de nota. In het "ecologisch scenario" is geen of nauwelijks uitbreiding van de woonbe bouwing voorzien. De bebouwing van de groene zones tussen Soest en Baarn en Soest en Amersfoort is duidelijk "ta boe", aldus het rapport, en er is hooguit nog wat ruimte voor bescheidener westelijke "aanbreiding" dan in het het "kernen-scenario", zodat de ruimte tot de Wieksloot open kan blijven. In het "stadsrand-scenario" speelt Soest nau welijks een rol, omdat de lokaties nage noeg allemaal in een schil rondom "Groot-Amersfoort" zullen liggen. Realistisch blijven Het gewestbestuur heeft niet de ver wachting dat de gemeenten gezamen lijk al snel en eenduidig voor een van de modellen zullen kiezen, aldus de heer Groen. "We moeten realistisch zijn. Maar als we alleen maar blijven roepen slaagt het nooit." Dat Soest nog lang niet klaar is met zijn eigen plannen is in derdaad een complicerende factor, vond hij. Over de vraag of het gewest desnoods zónder Soest een plan bij de provincie indienen wilde hij zich overi gens niet uitlaten. Bewoners van een woning aan het Kerkpad NZ zijn maandagavond opge schrikt. Om twaalf minuten voor elf vloog plotseling een halve straatklinker door de ruit van het huis. De politie stelde direct een onderzoek in, maar dat leverde niets op. De dader is voortvluchtig. Een bromfiets die op de Nieuweweg in Soest was gestolen, is in Amersfoort te ruggevonden. Het voertuig werd bij de eigenaar teruggebracht. Gedeputeerde Staten van Utrecht wil len in 1992 ruim zes extra medewer kers bij de afdeling milieu aanstellen. In 1991 waren dat er negen extra. Tot 1995 krijgt de provincie van het rijk jaarlijks een hoger bedrag voor mi lieu-projecten. Voor 1992 is dat bijna 1,8 miljoen extra. Op 1 januari 1995 moet de provincie al le bedrijven die een vergunning van de provincie nodig hebben ook daadwer kelijk voorzien hebben in zo'n vergun ning. Met het inlopen van de achter stand bij het verlenen van vergunningen worden twee extra medewerkers belast en met de controle van de milieu-wet ten, -verordeningen en vergunningen ook twee. De overige nieuwe medewerkers moe ten, in samenwerking met de andere provincies, onder andere gaan werken aan het terugdringen van de stiksto f-uitstoot van installaties en van ge luidshinder, het verbeteren van de inza mel- en verwerkingsstructuur voor che misch afval en het opstellen van kilome ter-reductieplannen. "Zet het de vervuiler eens betaald." Zo luidt het motto van de actie waar mee de rijks- en gemeentepolitie in de provincie Utrecht in de maanden ok tober t/m december gaan optreden te gen het dumpen van mest- en andere stoffen in weilanden en bosgebieden. De actie is een initiatief van de Regio nale Politie Milieu Commissie. Deze RPMC bestaat uit afgevaardigden van de politiechefs in de regio Utrecht. De actie is gebaseerd op de voorschrif ten, zoals opgenomen in de verorde ning Natuur en landschap in de provin cie. Alle geüniformeerde politieambtena ren zullen in de actieperiode extra aan dacht besteden aan mest en andere stof fen, die soms midden in een weiland of bosgebied worden opgeworpen. De stort van allerlei afval is vaak niet alleen ontsierend, maar ook bodem vervui lend. Het motto waaronder de actie wordt gehouden maakt al duidelijk dat er niet alleen waarschuwend wordt op getreden; er wordt, indien nodig, ook proces-verbaal opgemaakt. In augustus j.l. hebben alle bewoners van het landelijk gebied van de provin cie een aanschrijving gekregen, waar mee ze in kennis werden gesteld van het provinciale beleid op het gebied van de stort van puin, asfaltbrokken en bouw en sloopafval. Verwacht mag worden dat alle betrokkenen nu weten wat er wel en niet is toegestaan. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. stuur werken momenteel al veel Soes- ters in de Keistad en zal het aantal fo rensen alleen maar toenemen door de uitbreiding van de industrie. Daarnaast kan een nieuvye spoorlijn, al dus de Soester Zakenkring, een belang rijke schakel vormen op het nationale en internationale net. Zonder goede spoorverbinding tussen Soest en Amersfoort zal het forensenverkeer nooit afnemen, meent de Soester Za kenkring. Het bestuur van de verenigde onderne mers schrijft dat in een reactie op het milieubeleidsplan van de gemeente. De gemeente stelt dat zeventig procent van het aantal werknemers naar Soest pen delt. De Soester Zakenkring gaat ervan uit dat hetzelfde percentage werkne mers van Soest naar een andere plaats rijdt. De bedrijfsorganisatie is van me ning dat Soest de problematiek van het forensenverkeer moet scheiden van die van het winkelverkeer. Daarom vindt de Soester Zakenkring het milieubeleidsplan onvolledig. Ze mist de intentie van de gemeente om zich in te zetten voor een goede verbin ding. Treinreizigers naar Amersfoort moeten nu in Baarn overstappen en de stoptrein Amersfoort-Utrecht stopt in de regel maar één keer per uur in Soest- duinen. Wonen De Soester Zakenkring uit kritiek op het consolidatiebeleid van de gemeen te. Soest moet juist woningen bouwen om aan de eigen behoefte te kunnen Een goede spoorverbinding tussen Soest en A mersfoort zou de automobili teit in Soest kunnen terugdringen, meent de Soester Zakenkring Folo: Goos van der Wilt. voldoen. En, zo schrijft de Zakenkring: "Als bedrijfsorganisatie zouden wij daarnaast toch sterk willen aandringen dat woonruimte beschikbaar komt voor mensen die van buitenaf in Soest ko men werken, omdat de vacatures niet door Soesters kunnen worden ver vuld." De politie heeft maandagmorgen vroeg drie Soesters opgepakt, die anderhalf uur daarvoor een inbraak hadden ge pleegd in een tabakszaak aan de Tam boerijn. Op het moment van de aanhouding wil de het drietal Soest op de Weegbree straat juist per taxi verlaten. Op het po litiebureau bekenden de inbrekers de inbraak te hebben gepleegd. Het gaat om een echtpaar van 24 en 22 jaar en een 24-jarige man. Allen zijn goede be kenden van de politie. De eigenaar van de winkel vermiste een bedrag van tweeduizend gulden, vier sloffen sigaretten, losse pakjes sigaret ten en shag, vijf aanstekers en een aan tal strippenkaarten voor het openbaar vervoer. De spullen werden groten deels in de woning van het echtpaar te ruggevonden. tsEN-LEVEN-LACH^ Gezellig en vakkundig dansen leren kan alvanaf f. 195,- per cursus, DANS- EN PARTYCENTER Weegbreestraat 205 - 3765 XE Soest Tel. 02155-17954

Soester Courant | 1991 | | pagina 5