Vdh 15,- GESPAARD GEMAR "Meer dan alleen lekkerbekje en haring" Studio Karla Karwoczik onder nieuwe leiding Visspecialist Ruud Smit: Stoffenland windt er geen doekjes om WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 9 Janny, gefeliciteerd en heel veel succes, HOLLANDSE KAAS 4.- KORTING TOILETROLLEN VERSE KIPFILET Kledingroof aan Van Weedestraat Mislukte poging autodiefstal Soest 02155-14848 16677 DEZE WEEK 4 KLINKENDE AANBIEDINGEN 1E WEEK SPAARKAART VOOR GRATIS ROLLADE. ALLEEN BIJ DE Elke week vier Spaar-mee-aanbiedingen Janny Haveman neemt schoonheidssalon over Unieke actie bij Gemar-gezinsmarkt: gratis rollade Nieuwe zaak voor fournituren aan de Koninginnelaan 6 Insluiper/winkeldief op heterdaad betrapt Inbraak Birkstraat Insluiper bij hockeyclub 1 kilo naar eigen keuze per kilogram. 2 pakken DOMEX a 4 stuks van 4.38 ft OO voor trt ■■wö r1 kilo van 17.98 ft ftfl voor «/ivG Max. 1 kilo per klant. 200 gram SCHOUDERHAM van 2.98 a qo voor 1 aUO De politie is op zoek naar de da dels) van een kledingroof, die vori ge week plaatsvond bij een textiel zaak aan de Van Weedestraat. Eén van de personeelsleden zag een on bekende vrouw enkele kledingstuk ken wegnemen en die buiten de zaak aan een man afgeven. De man ver dween in de richting van het Nassau- plantsoen; de vrouw werd door de medewerkster gevolgd tot de Albert Cuyplaan, waar zij het spoor bijster raakte. Van het signalement van de daders is o.a. het volgende bekend: de vrouw was ca. 25 jaar oud, ze droeg een zwarte spijkerbroek en een rood sweatshirt; de man was van ongeveer dezelfde leeftijd en was ge kleed in een donkere broek en een rood of auberginekleurig jack. Commercieel medewerker A.P. Smeenk. Een 27-jarige bewoner van de Wiardi Beckmanstraat ontdekte vorige week dat onbekenden een poging hadden on dernomen om zijn auto te stelen. Het slot van het linker portier was met een schroevedraaier bewerkt. De poging was mislukt, maar er was wel flinke schade. Koeriersdiensten \EXPRESS Lijndiensten Worldwide Express 24 uur per dag door to door Luchtvrachten PARALLELWEG 19 - 3764 BG SOEST - TEL 02155-17469 Hun visspecialiteiten vinden gretig af trek onder visliefhebbers uit de regio. De eerste-prijsbaring is zelfs beroemd in heel Nederland. Vishandelaar Ruud Smit en zijn vrouw Petra verruil den ruim vijf jaar geleden het Arn hemse voor Soest en maken sindsdien furore met hun visspecialiteiten. De handel in vis zit Ruud Smit (32) in het bloed. Zelf zegt hij gekscherend voor het vak gekozen te hebben 'omdat ik nergens anders voor deugde'. Maar met het Spakenburgse vishandelaren- bloed van zijn voorouders in aderen, kon hij bijna niet anders dan in de voet sporen van zijn vader en grootvader tre den. De wortels van de stamboom van de familie Smit liggen stevig verankerd in Spakenburgse grond. De voorouders van de sympathieke Soester vishande laar waren vissers en visverkopers. "Met de afsluiting van de Zuiderzee in 1932, verkocht mijn opa zijn kotter en ging naar Velp om daar een nieuw be staan op te bouwen," vertelt Ruud Smit. Smit, geboren en getogen in het dorpje onder de rook van Arnhem, hielp zijn vader en grootvader in de zaak en be gon daarnaast aan een vakopleiding. "Dat was toen dus niks. Ik ben er één dag geweest. Ik kreeg er hetzelfde te doen als thuis. We moesten met tien man een paar visjes schoonmaken. Het examen heb ik wel netjes gehaald. Die opleiding staat nu ook op de helling. Er is een nieuw cursusboek en het niveau is opgeschroefd tot MBO," aldus de Soester ondernemer. Tegenwind Hij kreeg na het behalen van de nodige papieren bij de start van zijn loopbaan als visspecialist veel tegenwind te ver duren. Hij opende een zaak in Amhem, naar eigen zeggen op de volledig ver keerde plek en het verkeerde tijdstip. "Ik startte in Arnhem in de tijd dat er een groot winkelcentrum elders in de stad werd gebouwd. Daar trokken alle klanten heen," vertelt Smit. Die winkel behoorde dan ook al snel tot het verle den en enige jaren lang deelde hij daar na met succes de verantwoordelijkheid met zijn vader voor diens vishandel in Velp. Door de opkomst van de kleine visaf- slagen liep de hoeveelheid werk op een gegeven moment flink terug. Omdat het voor een kleine handelaar niet ren dabel was de kleine visafslagen af te rij den, besloot vader Smit zijn visproduc ten voortaan van de groothandel te be trekken. Die was veel minder bewerke lijk. Ruud Smit besloot zijn vleugels uit te slaan en ging op zoek naar een ge schikte plek om zijn eigen visspecialitei ten te verkopen. Dat werd Soest. Via, via hoorde hij dat er in het dorp Soest een vishandel te koop stond. Vijf en halfjaar geleden vestigden Ruud en Petra Smit zich aan de Van Weede straat. Petra Smit, lerares van beroep,- verliet het onderwijs om samen met haar man een viszaak in Soest te begin nen. Een stap waar ze tot op de dag van vandaag geen spijt van hebben. Niet al leen omdat de visspeciaalzaak loopt als een trein, ze voelen zich hier ook als een vis in het water! Foto: Goos van der Wilt. Noordzeevis Eén ding stond vijf en half jaar geleden vast voor Ruud en Petra Smit. Een ge wone vishandel moest het niet worden. De zaak kreeg de naam 'Ruud Smit Vis specialiteiten', en daarmee gaven zij di rect aan wat zij de klant wilden bieden. "We wilden meer dan alleen lekkerbek- jes en haring in het assortiment," aldus Ruud Smit. In de zaak is een keur aan Noordzeevis van de allerbeste kwaliteit te vinden, die de klanten naar eigen idee kunnen bereiden. Voor een goed advies of recept kan men ook bij Ruud Smit te recht. In de winkel liggen veel gratis fol ders klaar. Noordzeevis is volgens Smit veel lek kerder dan exotische vis. "Oceaanvis is vrij vlak van smaak", aldus Smit, die met kracht ontkent dat Noordzeevis ge zien de vervuiling slecht voor een mens zou zijn. "Aan de kust of bij de wadden moet je inderdaad niet vissen. Daar is het water vervuild. Bovendien trekken zieke vissen naar de kust. Midden op zee zie je het visnet van drie a vier meter omhoog komen. En er komen voor het eerst sinds jaren weer tuimelaars voor in de Noordzee. Het gaat dus juist weer de goede kant op." Behalve een ruim assortiment verse vis, hebben Ruud en Petra een grote hoe veelheid kant-en-klaar gerechten met vis te bieden. Uit verse en eerlijke ingre diënten bereiden zij onder meer paella, lasagna met zalm of tonijn, vispizza's, zalm- en tonijnmousse, diverse salades, kreeftesoep, een rijkelijk gevulde bouil- Per 1 oktober vindt bij Studio Karla Karwoczik aan de Burgemeester Gro- thestraat een "wisseling van de wacht" plaats. Karla Karwoczik neemt af scheid van de salon die ze 15 jaar leid de en draagt het roer over aan Janny Haveman, sinds drie jaar een van haar medewerksters. "Het is goed zo," aldus Karla Karwoc zik. "Ik had opeens het gevoel dat ik er mee wilde stoppen, ook al doe ik dit werk met heel veel plezier. Het is fijn dat Janny het overneemt, dat gaat heel soepel en op een leuke manier. We ken nen elkaar goed. Zij werkt met dezelfde intenties en filosofie als ik." Janny Haveman is met ingang van deze maand dus het "nieuwe gezicht" van de bekende schoonheidssalon, al hebben de meeste vaste klanten haar de laatste jaren al goed leren kennen. Ze kwam in het vak terecht doordat ze jaren geleden zelf als klant bij Karla Karwoczik bin nenstapte en zich door haar enthousiast liet maken. Ze volgde haar opleiding terwijl ze nog als voedingsassistente in een Amersfoorts ziekenhuis werkte. labaisse en Indonesische gerechten als kabeljauw in roetjak-, ketjap- of pan- gangsaus. Een deel van deze gerechten hebben zij zelf bedacht. Andere recep ten krijgen zij van de Vereniging van Drie Sterren Visspecialisten, waar zij bij aangesloten zijn. Hoger peil Deze overkoepelende organisatie heeft zich als doel gesteld de vishandel op een hoger peil te brengen. De leden willen dit bereiken door steekproefsgewijze controle op de hygiëne, het assortiment en de kwaliteit van de produkten. Die controles worden uitgevoerd door de leden - dus de vishandelaren - zelf. De naam van de salon blijft voorlopig hetzelfde en voor de klanten verandert er in principe ook weinig of niets, aldus Janny. "Er zal hoogstens sprake zijn van kleine veranderingen, zoals de aan leg van een douchecabine, speciaal voor het gebruik bij lichaamsbehande lingen." Verder is de salon voortaan ook op de vrijdagse koopavond geopend tot 21.00 uur. De extra-openstelling is spe ciaal bedoeld om de mensen de gele genheid te geven produkten te kopen. Nu gebeurt dat nog dikwijls "tussen de bedrijven door" - en dat mag ook zeker zo blijven - maar Karla en Janny hebben gemerkt dat sommige klanten denken dat ze tot overlast zijn als ze de winkel Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen 'bij elkaar. Zij sloten een verbond, van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. Plannen voor de toekomst heeft de vis handelaar in overvloed. In zijn geboor tedorp staat veel te gebeuren. De win kel van zijn vader wordt gesloopt en zal straks deel gaan uitmaken van een ver smarkt. In die nieuwe zaak zullen vader en zoon weer als partners gaan samen werken. Als zijn vader het visvak voor gezien houdt, neemt zijn zoon de winkel over. "Waarschijnlijk krijgt de zaak de zelfde naam ja, dat weten we nog niet." Of het bij een tweede filiaal van 'Ruud Smit Visspecialiteiten' blijft, is ook nog maar de vraag. "Misschien ga ik er nog wel meer opzetten," aldus de ambitieu ze vishandelaar. Sinds vorige week donderdag is het winkelbestand van Soest verrijkt. Stoffenland Soest opende die dag de deuren aan de Koninginnelaan 6. Eigenaar J. B. Blenke is met recht trots op zijn zaak voor fournituren. Het interieur en het exterieur van het pand hebben een meta morfose ondergaan. In de winkel is een breed pakket van stof fen te vinden, en daarbij is rekening gehouden met dames, he ren en kinderen. De stoffen zijn zeer actueel te noemen. Kin der-, wollen en doorgestikte stoffen, mantel- en kostuumstof- fen, terlenka, corduroy en gekleurde denims, Stoffenland is van elke markt thuis. In de winkel staan de dames H. Karssen, B. Baars en B. van Kooy gereed met deskundigheid om de klantenstroom op vriendelijke en aandachtige wijze te verwerken. Eén ding is dan ook zeker: in Stoffenland winden ze er geen doekjes om. Foto: Goos van der Wilt. Deze week start de Gemar-gezins- markt aan de Parallelweg een unieke Spaar-mee-actie, die tien weken duurt. Elke week zijn er vier Spaar- mee-aanbiedingen met een aanzien lijk voordeel. Wie een actie wil bedenken en uitvoe ren waarvan alle klanten voordeel kun nen hebben - zonder dat er waardebon nen, slagzinnen of meer van dat soort zaken aan te pas komen - moet van goe den huize komen. Bij de Gemar-gezins- markt, de bekende supermarkt aan de Parallelweg, is men daar echter volledig in geslaagd. Dat is vooral te danken aan het geslaagde denkwerk van Gemar- medewerker A.P. Smeenk. De Spaar-mee-actie, die deze week be gint, draait elke week om vier speciale Spaar-mee-aanbiedingen. De klant heeft daar direct al zo'n tien a 15 gulden voordeel mee, maar dat is niet het eni ge. Wie deze week bij de Gemar aan de kassa komt, ontvangt gratis een spaar kaart met de spelregels, en vanaf maan dag 7 oktober ontvangt de klant bij elke 25 gulden aan boodschappen een gratis Spaar- mee-zegel. Is de spaarkaart vol, dan ontvangt men geheel gratis een spe ciale, feestelijke rollade. De gewone spaarkaart biedt ruimte voor veertig ze gels, maar omdat de Gemar-gezins- markt de actie ook aantrekkelijk wil maken voor kleine gezinnen is er ook een spaarkaart voor twintig zegels. Ui teraard is er dan sprake van een kleinere rollade. De actie is uniek omdat er in heel Ne derland maar twee supermarkten aan meedoen: Gemar-gezinsmarkt en Mo- by-Dick in Hoofddorp. Inwoners van Soest boffen dus met zo'n buitenkans. De Spaar-mee-actie duurt in totaal tien weken. betreden terwijl de schoonheidsspecia listes bezig zijn met hun behandeling. Totale ontspanning De tijd is voorbij dat het "werkgebied" van de schoonheidsspecialiste zich be perkte tot het gezicht en wat make-up voldoende was. De aandacht heeft zich in de loop der jaren uitgestrekt tot het hele lichaam, waarvoor in de salon ook diverse behandelingen worden aange boden, zoals massage en algenpakkin- gen, die niet alleen goed zijn voor de huid, maar ook voor de totale ontspan ning. Het "schoonheidsvak" heeft in de loop der jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt, bevestigen Karla en Jan ny. "Meer en meer mensen - ook man nen - hebben de weg naar de schoon heidssalon gevonden, maar de drempel is toch nog wel hoog. Vaak hoor je men sen zeggen: had ik die stap maar jaren eerder gedaan. Sommige salons zijn ook veel te wit en te clean, en veel men sen weten nog steeds niet wat we eigen lijk kunnen. Het gaat inderdaad al Tang niet meer alleen om opmaak, maar om de verzorging van de mens in zijn totali teit. "De behandeling in een schoon heidssalon zorgt ook voor rust en ont spanning en geeft de mensen dikwijls veel meer zekerheid in hun optreden. "De bron van alle schoonheid zijn de mensen zelf, maar als je weet dat je er goed verzorgd uitziet, voel je je ook een stuk zekerder." 'Cosmetica a la carte' Bij Studio Karla Karwoczik blijft, ook als Janny Haveman er de scepter zwaait, het uitgangspunt de basisbe handeling van een half uur. Die is per "module" van een kwartier uit te brei den met aanvullende verzorging en de klant kan de uiteindelijke behandeling op die manier zelf samenstellen. "Cos metica a la carte", heet dat bij Studio Karla Karwoczik. De "wisseling van de wacht" in de schoonheidssalon gaat zonder feestge druis of toeters en bellen. De vaste klan ten hebben inmiddels persoonlijk be richt gekregen van de veranderingen. Karla zal ze wel missen. "Er zijn er zo veel die al vanaf het begin bij mij kwa men, en er zijn er heel wat bijgekomen. Het is goed om weg te gaan terwijl de zaak zo goed loopt. Ik heb in al die jaren heel veel geleerd van de mensen die ik behandelde, en daar ben ik ze dankbaar voor." Nieuwe kleurtjes Janny Haveman is, zoals gezegd, be paald geen "vreemd gezicht" voor de vaste klantenkring van de salon. Zij zet de zaak op dezelfde voet voort en dat betekent dat er binnenkort al weer een bijzondere activiteit is, waarvoor veel belangstelling wordt verwacht: Op woensdag 16 en donderdag 17 oktober worden de nieuwe kleuren van Shiseido - het bekende cosmeticamerk dat alleen bij Studio Karla Karwoczik verkrijg baar is - geïntroduceerd en gepresen teerd. "Het wordt weer een echte ma- ke-up-happening," aldus de nieuwe ei genaresse. Mensen die belangstelling hebben om de nieuwe kleurtjes te "on- Janny Haveman (l.) en Karla Kar woczik voor de salon aan de Burg. Gro- thestraat. Fnto. Goos van der wi„ dergaan" kunnen het beste een af spraak maken (tel. 20188), omdat het die beide dagen wel druk zal zijn. Onderwijzers van de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat betrapten vorige week een 25-jarige man uit Soest bij een poging om de school binnen te dringen. Hij werd vastgehouden tot de politie ar riveerde en hem meenam naar het bu reau. Daar bekende bij o.m. een inslui ping in de Prof. Waterinkschool aan de Smitsweg en in de jeugdherberg aan de Bosstraat. De man bleek ook de dief te zijn die vorige week aan de Pijnenbur gerlaan werd betrapt, maar later het bos wist in te vluchten. Bij het onderzoek bleek dat hij bovendien een stuk of tien winkeldiefstallen op zijn geweten had. Een onbekende dader is er in het week einde in geslaagd in te breken in een woning aan de Birkstraat. Hij moet za terdag op klaarlichte dag - tussen half een en vier uur - zijn binnengekomen. Aan de achterkant van het huis was een raam ingeslagen. De 76-jarige bewoner miste een portemonnee met dertig gul den. Een onbekende dader heeft zaterdag middag kans gezien de kleedkamer van de hockeyclub aan de Koningsweg bin nen te komen. Hij nam daar een dames- winteijas ter waarde van 300 gulden weg. Daarin zaten verder nog een fiets- sleuteltje, een pakje sigaretten en een tientje. De jas was van een 15-jarig meisje uit Blaricum.

Soester Courant | 1991 | | pagina 9