fCdfir aruóhocK L Kinderboekenweek: groot feest in Soest Kinderbios: 'Mama Mia' WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Jeugd geniet van theatershow Soester Courant goede informatiebron Turks volksdansen Vrijdagmiddag in C-drie Cursus 'De reis van de held' in C-drie Bijeenkomst Vrouwen voor Vrede 'Voettocht voor een leefbare wereld' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg rouwen voor Vrouwen Turkse gerechten in Hollandse keuken "De Speeldoos" Theater - Agenda 1 Vrijwilligers Vakature Bank Certificatie 'La petite voleuse' Nagelaten film van Truffaut Jasper Blom en Perron 5B in Jazzclub PAGINA 1Q WOENSDAG 9 'Plaff!' 5- 1 1 - -E v 't i ROEPT U MAAR... Cultureel Creatief Centrum Try-out Bavo Galama Vorige week, op 26 september, had de try-out van Bavo Galama plaats moe ten vinden. Helaas, zoals zovele men sen viel ook Bavo Galama voor een vi rus en kon de try-out niet doorgaan. Qelukkig konden we alle mensen die een plaatsje hadden gereserveerd hier van bericht geven en gelijk een nieuwe cjatum doorgeven. De try-out van het tweede soloprogramma van Bavo Ga lama "Iets met een kist" zal op donder dag 24 oktober in C-drie gegeven wor den. Nu is het voor een theaterpro grammeur nooit leuk als zoiets gebeurt, maar er is een lichtpuntje: wie nog niet gereserveerd had voor Bavo Galama heeft nu ruim voldoende tijd om dat als nog te doen! Zijde-beschilderen In de herfstmaand oktober bieden wij u een interessante weekend-workshop aan op het gebied van zijde-beschilde ren. Op zaterdag 26 en zondag 27 okto ber kunt u van de technieken van het zijde-beschilderen snel onder de knie Inrijgen. Rond het thema Herfst kunt u schitterende werkstukken maken zoals een zelf ontworpen sjaal, kussen, ver jaardagskaarten of andere mooie pren ten. Met het oog op het sinterklaasfeest en de kerstdagen is het natuurlijk heel origineel om een zelfgemaakte zijdebe schildering cadeau te geven. Naast het kennismaken met de technieken wordt er ook aandacht besteed aan kleurge bruik en compositie. U hoeft zelf geen raam mee te nemen want het hele week end kunt u werken op ramen van C-drie. Het grootste formaat is zelfs 90 bij 90 centimeter. Wanneer u belang stelling hebt voor deze workshop, kunt u zich schriftelijk inschrijven bij de ad ministratie van C-drie. Kindertheater In de herfstvakantie op vrijdagmiddag 18 oktober komt Jeugdtheaterplatform Utrecht in C-drie. De voorstelling heet "Karton" en gaat over een man en een vrouw die in een huiskamer leven. Alles wat erin staat, is van karton. Op een dag gaat de bel en staat er een mannetje op de stoep met een zwart koffertje. Dan beginnen er dingen te veranderen... De voorstelling is voor kinderen vanaf 7 jaar en duurt 60 minuten. Om 15.00 uur begint het theater en de toegang is f 5,00. Pentekeningen Gedurende de hele maand oktober kunt u prachtige pentekeningen bezich tigen in het expo-café van C-drie. Deze tekeningen zijn van de heer Ko van der Linden. Hij tekent al vanaf zijn vijftien de jaar. Zijn familie kwam voor de dag met deze expositie en dat was voor Ko een hele verrassing. De expositie wordt vooral gezien als een hommage aan ie mand die zijn hele leven vrienden en fa milie verblijd hééft met zelfgemaakte tekeningen. Wordt verwacht: Oktober: expositie pentekeningen J.H. v.d. Linden 11 oktober: kinderbios: 'Mama Mia' 18 oktober: jeugdtheaterplatform met "Karton" 25 oktober: kinderbios: een vrolijke te kenfilm 26 27 oktober: workshop zijde-be schilderen 31 oktober: de grootste luxe na de kleu- ren-tv met: "De automaat" een toneel stuk van de hand van Jules Deelder. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be- Feiken onder tel. 02155-22188. \9 De Vangrail Nachtegaalweg 8c tel. 17615. Textiel schilderen Dinsdag 22 oktober start de cursus tex- fiel-schilderen (9.30-11.30 uur). Wie Ihee wil doen kan zich opgeven bij Jo- c)anda, tel. 17615. De kosten bedragen f 22,50 voor zes lessen. V Spelavond ponderdagavond om 20.00 uur is ie dereen vanaf 16 jaar welkom om spel letjes te doen. In competitieverband kan men klaverjassen, scrabbelen of rummikub spelen. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Tiener-inloop Vrijdag 11 oktober is er voor alle tieners uit Soest inloop in de Praatpaal. Ze kunnen langskomen tussen 19.00 en ■21.00 uur. De kosten zijn f 1,50. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Herfstvakantie 'Dinsdag 15 oktober worden er koekjes gebakken van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten zijn f 1,-. Woensdag 16 oktober wordt de film "De kleine zeemeermin" gedraaid, van 14.00 tot 15.30 uur. De kosten zijn f 1,-. Donderdag 17 oktober is er een leuke speurtocht, van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname gratis. Een kleine honderd jeugdige biblio theekbezoekers genoten vorige week volop van de theatershow "Prik en Ko", waarmee de Kinderboekenweek officieel van start ging. Dat gebeurde in de jeugdafdeling van de centrale bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan. Die was omgetoverd tot een "echte" theaterzaal met mooie decor. De jeugd leefde intens mee met de gebeurtenis sen in de muzikale "Klavierenstad", waar allerlei komische en spannende avonturen te beleven waren. Het gonsde in de afgelopen week van de activiteiten voor de jeugd bij de ver schillende bibliotheek-vestigingen. In Soesterberg en O verhees maakte Sjon zijn opwachting, die "alles zelf wilde doen". Verder was er een lego-wed strijd georganiseerd, waarmee de kin deren hun eigen ideetjes over het Kin derboekenweek-thema ("Huizen in boeken") gestalte konden geven, en een kijkdoos-wedstrijd. De kleintjes waren gelukkig met een mooie kleurplaat. In de Kinderbios van C-drie draaiden in de afgelopen week een jeugdfilm over Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Aanstaande vrijdag staat ook een film op het programma: "Mamma Mia". Ook in Artishock werd zóndag de Kin derboekenweek gevierd. Daar gebeur de dat met het optreden van het duo "Tunnel over twee". De Kinderboekenweek duurt nog tot en met aanstaande zaterdag 12 okto ber. Ademloze aandacht voor het theater spel in de jeugdafdeling van de biblio theek. Foto: Goos van der Wilt De Turkse volksdansgroep Harman geeft sinds enkele jaren een cursus Turks Volksdansen in Soest. Elke vrij dagavond wordt er op het opzwepende ritme van de davul en het hoge, door dringende geluid van de zurna enthou siast geoefend. De lessen worden gegeven door de Turkse dansleraar Turgay Onath. De lessen duren van ca. 19.30 tot 21.30 urn en worden gegeven in het wijkcentrum Soesterveen, Smitsweg 311. Belangstellenden, die eens nader ken nis willen maken met de folklore uit het mooie en gastvrije Turkije, kunnen vrij blijvend éen aantal lessen meemaken. Deze film draait in de Kinderboeken week op 11 oktober in C-drie. Het thema van de Kinderboekenweek is: "Huizen in boeken". In de sprookjes film van een huis zoals we allemaal wel kennen: een flat. Rikke is elf en woont met haar vader in een armoedige wijk in Kopenhagen. Haar moeder is dood en Rikke probeert voor de huishouding te zorgen, terwijl haar vader op zijn werk is. Wanneer haar juf op school vertelt over Pegasus, het paard dat in staat was de doden te rug op aarde te brengen, begint Rikke steeds meer te fantaseren. Misschien zou zij haar moeder terug kunnen krij gen... Het hebben van een eigen paard wordt een hartewens van Rikke. Op een doos Op 11 oktober begint in C-drie de cur sus "De reis van de held", gegeven door de Soester Kees Aaldijk. De cursus gaat over bewustzijnsontwikkeling en maakt gebruik van visualisatie, medita tie en "voice dialogue". Kern van de cursus is dat men leert de eigen verant woording voor de "levensreis" te aan vaarden, door een verkenning langs de "subpersonen" in jezelf, die je kunnen helpen maar ook tegenwerken. De cursus wordt gegeven op 16 vrijdag avonden (20.00-22.30 uur) en kost f 300,-. Op vrijdag 4 oktober wordt er een open kennismakingsavond gehou den (20.00 uur) in C-drie. Informatie en opgave bij Kees Aaldijk, Regentesselaan 15,3762DSSoest,tel. 19913. cornflakes wordt een wedstrijd aange kondigd, waarbij de eerste prijs een po ny is. Rikke doet mee aan de wedstrijd en een tijdje later verschijnt een man met een mooie pony in het smalle straatje waar Ikke woont. Zij heeft de prijs gewonnen! Rikke wil de prijs natuurlijk houden, hoewel hun huis daar absoluut niet op berekend is. Samen met haar buurman, die zo arm is, dat hij in de prullenbakken naar eten zoekt, vindt zij een oplossing. De pony wordt naar de vierde etage van een leegstaande fabriek getakeld. Daar maken ze een stal voor hem en Rikke noemt de pony "Mama Mia". Wanneer Rikke weer eens te laat op school komt, vertelt zij de juf dat ze haar pony eerst nog moest verzorgen. De juf gelooft daar niets van en besluit op huisbezoek te gaan. Dit bezoek heeft tot gevolg dat Rikke's vader en de schooljuf verliefd op elkaar worden. Dan blijkt dat de pony vroeger van een meisje was, dat nog steeds veel van het dier houdt. Haar vader had de pony moeten verkopen wegens geldgebrek. Als blijkt dat Mama Mia ook nog steeds dól is op zijn vroegere gezinnetje, wordt het voor Rikke moeilijk: moet zij haar pony afstaan? Deze prachtige film heeft de Cinekid Award 1990 gewonnen. De film wordt ondertiteld en is daarom geschikt voor kinderen vanaf 7 jaar. 'Mama Mia' be gint om 15.45 uur en duurt 85 minuten. Toegang f 2,50. Kinderen die een kijk doos hebben gemaakt voor de wedstrijd tijdens de kinderboekenweek kunnen gratis een toegangskaartje krijgen voor de film 'Mama Mia'. In Amerika vond vorig jaar een bij zonder evenement plaats, dat interna tionaal de aandacht trok: een maan denlange voettocht van mannen en vrouwen uit de hele wereld, in het te ken van het protest tegen kernbewa pening en kernproeven. De deelne mers aan deze "Wereldmars voor een leefbare wereld" liepen van Los An- geles aan de westkust tot New York aan de oostkust. Aan deze tocht voor de vrede en het be houd van de aarde deed ook Diane van Leeuwen uit Nederland mee. Zij brengt daarvan op levendige wijze (met veel dia's) verslag uit tijdens de openbare Diane van Leeuwen. bijeenkomst van Vrouwen voor Vrede Soest, aanstaande dinsdagavond (15 oktober) in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46A. Bezoekers kunnen tegelijkertijd een kijkje nemen bij de fototentoonstelling "Stop de kernproeven", die in de zaal is opgesteld. De tentoonstelling geeft uit gebreide informatie over alle lokaties in de wereld waar nog regelmatig kern proeven worden gehouden. Iedereen - mannen én vrouwen - is wel kom tijdens deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Retoerbeurs en goede wijn. Een krans behoeven wij niet. Wel willen wij rui me bekendheid geven aan onze uitgebreide sorteringspullen t.b.v. hergebruik. Keurig geselecteerd treft u o.a. aan meubilair, ser vies, boeken, Ip's, electronica en ook een leu ke (kado!-) curiosahoek. Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 10 oktober Van 9.30 - 11.30 uur: activiteiten voor volwassen. Van 9.30 - 11.45 uur: de Van der Huchtschool komt op bezoek voor een ritje met de ezelkar, dieren voeren, schminken en na de pauze grote dieren maken. Van 15.45 -17.45 uur: twee verjaarda gen. Van 16.00 - 16.30 uur: de toneelclub gaat weer verder! Deze is bestemd voor de oudere kinderen vanaf 9 jaar. Er kunnen nog enkele kinderen bij. Zij le ren onder deskundige begeleiding to neel spelen. Vrijdag 11 oktober: De medewerkers van de kinderboerde rij zijn druk met de voorbereidingen van het herfstprogramma. Na school tijd komen twee kinderen hun verjaar dagspartijtje vieren. Zaterdag 12 oktober om 11 uur spelen enkele leden van de theatergroep van de kinderboerderij het toneelstuk 'Fauteuil fan fantasie' in de Amersfoortse bibliotheek op de Zonnehof. Kinderen die dit stuk nog maals willen zien, kunnen daar gratis gaan kijken. Vanaf 13.30 uur zijn er drie verjaar dagspartijtjes op de kinderboerderij. De dierenverzorgster gaat met kinde ren vanaf 10 jaar de dieren verzorgen. Aanvang 13.30 uur. Dinsdag 15 oktober Eerste dag van het herfstprogramma. Dit betekent dat deze week iedere dag van 14.00 tot 16.00 uur activiteiten zijn gepland die slechts één gulden per kind per keer kosten. Verder kunnen kinde ren gratis de hele week op het terrein spelen, klimmen en klauteren, rennen, van de kabelbaan af etc. Vandaag be gint om 14.00 uur: Het levend ganzen bord. Het staat in het teken van nade rende herfst. Woensdag 16 oktober Vandaag zorgt de toneelgroep van de kinderboerderij voor een speciale voor stelling. Die begint om 14.00 uur. Daar na zijn er allerlei knutselactiviteiten te doen, die ook met de herfst te maken hebben. Donderdag 17 oktober Vandaag doen we allerlei straatspelen. Of we het ook echt buiten doen, hangt van het weer af, maar we willen allerlei oude, leuke spelletjes van de 'straat' gaan doen. Leuk hè? Kijken of jullie ze ook snel leren. Vrijdag 18 oktober Twee spetterende afsluitingen van deze vakantie: Van 14.00 - 16.00 uur kun nen kinderen van 4 tot en met 12 jaar meedoen aan de zeskamp. Van 19.00 tot 20.30 uur kinderdisco. Voor kinde ren van het jaar. En verder een specta culaire danswedstrijd. In de afgelopen weken zijn veel cursus sen van start gegaan. Wij maken u graag attent op cursussen die later in het sei zoen beginnen en waarvoor u nog kunt inschrijven. Genealogie. We vragen ons allemaal wel eens af wie onze voorouders zijn, waar onze wortels liggen, maar we we ten niet of deze gegevens te achterhalen zijn en zo ja, hoe dat moet. Gelukkig is er in Nederland (en ook in het buiten land) zoveel archiefmateriaal bewaard gebleven dat we na enig onderzoek daadwerkelijk te weten kunnen komen wie onze voorouders zijn. Stamboom onderzoek is niet alleen een duffe op sommingvan namen en jaartallen, maar vooral een zoektocht naar de leefom standigheden van onze voorouders. U wordt geleerd welke bronnen voor ge nealogen de belangrijkste zijn, waar de ze zich bevinden en hoe ze te raadple gen zijn. Aan de hand van een voor beeld-familie volgt u de geschiedenis van het heden, teruggaand tot de zes tiende/zeventiende eeuw. U krijgt zo een goede indruk van de tijds- en leef omstandigheden van onze voorouders. Docente: mevrouw dr. E. Elenbaas. Aanvang cursus: maandag 11 novem ber, van 20.30 tot 22.00 uur. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f 65,-. Koken in de magnetron. Deze cursus maakt u vertrouwd met de mogelijkhe den (en beperkingen) van de magne tron. Er wordt in een groep van maxi maal zestien personen gedemonstreerd hoe een heel menu in de magnetron te bereiden is, inclusief nagerechten en gebak; natuurlijk kan men van elk ge recht proeven en krijgt men de recep tuur mee naar huis. Docente: mevrouw M. Huisman. Aan vang cursus: maandag 11 november, van 20.30 tot 22.00 uur. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 40,-. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1. Tel, 22195. Kantoor geopend: maandag van 10.00 tot 12.30 uur en donderdag van 10.00 tot 13.30 uur. Tijdens de herfstvakantie is het kan toor gesloten. Het Internationaal Vrouwencentrum start een kookcursus voor vrouwen die geïnteresseerd zijn in gerechten uit de Turkse keuken. Onder leiding van Gaye Wondergem-Tuna kan men ken nismaken met recepten uit verschillen de provincies van Turkije. De cursus bestaat uit vijf lessen van twee uur, op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste les is op 4 no vember. De kosten zijn f 50,00. De mogelijkheid bestaat dat na de vijf lessen de cursus verlengd wordt met nog eens vijf lessen. Men kan zich voor 1 november aanmelden bij het Interna tionaal Vrouwencentrum, Smitsweg 313, 3765 CJ Soest, tel. 23549. september/oktober vrijdag 11 okt., aanvang 20.15 uur "Klavervier" Muzikaal programma met Thijs van Leer, Louis van Dijk, Pim en Ruud Ja cobs. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-- zaterdag 12 okt., aanvang 20.15 uur "Private Lives" Society-komedie van Moei Coward met in de hoofdrollen: Willem Nijholt, Trudy Labij, Thijs Feenstra en Esther Roord. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-- dinsdag 15 okt., aanvang 20.15 uur "Adele op de Orinoco" Solo-programma van Adele Bloemen- daal. Kaarten f 30,- Pas65/CJP f 27,50 vrijdag 18 okt., aanvang 20.15 uur "Assepoester poets" Nederlandse première door Opera Skon van een komische opera van Adolphe Adam Kaarten f 22,50 Pas65/CJPf 20,—Kinderen tot 12 jaar f 15,- donderdag 24 okt., aanvang 20.15 uur "Mevrouw Melanie Klein" Psychologische Thriller over een moe der/dochter relatie. In de hoofdrollen: Annet Nieuwenhuyzen, Maijon Brandsma en Nette Blanken. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,- dinsdag 29 okt., aanvang 20.15 uur "25 years Donovan" Donovan, de vroegere internationale vedette maakt met een recital-tour zijn come-back. Kaarten f 25,— Pas65/ CJP f 22,50 donderdag j31 okt., aanvang 20.15 uur "Een heldere avond" Nieuwe show van Paul Haenen waarin het publiek in de zaal een tenminste even grote rol speelt. Kaarten f 20,— Pas65/CJP f 17,50 "Voor een werkgever is het toch heel interessant om te weten wat een kandi daat-werknemer in zijn vrije tijd doet. De waarde van vrijwilligerswerk wordt daarbij door personeelschefs vaak on derschat. Bij sollicitaties brengen sollicitanten vaak zelf hun vrijwilligerservaring naar voren en bij menig werkgever zal derge lijke ervaring gewicht in de schaal leg gen als het om de uiteindelijke selectie gaat. Het is geen uitzondering dat vrij willigers zonder betaalde werkervaring van hun organisatie een getuigschrift vragen, of bij sollicitaties hun vrijwilli gerswerk als referentie opgeven. Wil je vrijwilligerswerkervaring inzet ten als instrument om de positie van werklozen/herintreders op de arbeids markt te versterken, dan moet informa tie over die ervaring betrouwbaar en voorspelbaar zijn. Ze moet iets zeggen over de kwaliteit van het werk. Je mag van een personeelschef niet verwachten dat die direkt weet wat het betekent om intaker bij Vluchtelingenwerk of be stuurslid bij een wielerclub te zijn. Een beproefde methode voor het duidelijk omschrijven en afbakenen van kwalifi caties is certificatie. Een certificaat is een (kwaliteits)verklaring, waarin staat dat iemand of iets aan een van tevoren opgesteld pakket van eisen voldoet. De Vakature Bank Soest/Baarn biedt deze week de volgende vakatures aan: 2-106. Milieu-organisatie te Baarn zoekt een klusjesman(vrouw) voor lich te reparatiewerkzaamheden. 4-107. Cultureel creatief centrum in Soest zoekt vrijwilligfst)er voor het rondbrengen van afficnes in Soest op onregelmatige tijden. 8-164. Centrum voor verstandelijk gehandicapten vraagt vrijwillig(st)ers om uitstapjes te maken met bewoners in busje, openbaar vervoer of eigen auto in de omgeving of naar de dierentuin. 10-101. Opvangtehuis te Utrecht vraagt een groepsleider voor het mee draaien van de normale diensten, per soonlijke begeleiding, teamvergadering e.d. Periode: minimaal een jaar. 12-108. Instelling voor provinciaal landschapsonderhoud zoekt vrijwilli gers voor werkzaamheden zoals wilgen knotten, vruchtbomen snoeien, hout wallen, singels en bosjes onderhouden voor de periode van 1 november tot half mei. 15-106. Verpleeghuis in Baarn zoekt vrijwillig(st)er voor het wegbrengen en ophalen van bewoners naar b.v. win kels, avondrecreatie en vakantiehuis. 14-103. Thuiszorgprojekt Soest/ Baarn zoekt meerdere vrijwillig(st)ers om mensen met een verpleeghuisindi- katie mogelijk te maken om thuis te worden verzorgd, o.a. oppassen, thee zetten, boterham smeren, wandelen en patiëntenven/oer. 15-107. Werkgroep die zich bezig houdt met aspecten rond de voedsel voorziening in de wereld, vraagt ie mand met een auto met trekhaak, die bereid is een keer per maand de "Voed- selkraam" te installeren aan de Van Weedestraat en weer op te halen. 16-107. Stichting Welzijnswerk te Soest vraagt vrijwillig(st)er om te assis teren bij het eetcafe' op maandag avond, 'Buurtbewoners eten met el kaar'. 18-115. Stichting Kunstbeoefening en Kreatief bezig zijn met Gehandicap ten in Doorn vraagt een secretaris. De werkzaamheden zijn: beantwoorden brieven aan het bestuur, vergaderingen voorbereiden, notuleren, representa- tietaken. Inlichtingen over genoemde vakatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u verkrijgen bij de WB Soest, Smitsweg 311, telefoon: 02155-12630. De openingstijden zijn: dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 13.00 uur. In Baarn is het kantoor aan het Oranjepark 1, telefoon: 02154-81829, geopend op dinsdag van 09.00 tot 12.00 uur. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid slenn je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaar en personen die tot dezelfde huishouding be heren f 27.- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 10 oktober: Frankrijk, kort na de bevrijding. Janine Castang zit op de middelbare meisjes school. De lerares waarschuwt: er wordt gestolen in de klas en de volgen de keer zal de politie worden ingescha keld. Wij weten: Janine is de dievegge. In de oorlog is Janine haar ouders uit het oog verloren en ze woont nu bij een oom en tante. De school is ze geestelijk al lang ontgroeid, en ze verlangt naar een leven met meer luxe en meer liefde. Door het stelen van lingerie, sigaretten enz., denkt ze dat dichterbij te brengen. Uiteindelijk is het leven in haar dorp haar te benauwend en ze trekt naar de stad, waar ze een baantje als dienstbode vindt. Ze begint een relatie met de 43-jarige leraar André, die haar stimu leert om een opleiding tot secretaresse te volgen. In het opleidingsinstituut heeft ze een ontmoeting die haar leven ingrijpend zal veranderen: met de jonge inbreker Raoul. Truffaut In 1959 maakte de jonge filmmaker Frangois Truffaut diepe indruk met zijn speelfilmdebuut 'Les 400 coups'. Het is het verhaal van een jongen die niet wordt begrepen door zijn omgeving. Na het stelen van een typemachine (j uist op het moment dat hij hem terug wilde zet ten), wordt hij door de politie opgepakt en naar een tuchtschool gestuurd. Truf faut wilde dit verhaal aanvankelijk combineren met dat van een meisje dat op het dievenpad is geraakt. Uiteinde lijk besloot hij dit gegeven voor een aparte film te gebruiken. Hij maakte er een scenario van, maar kwam er nooit aan toe om dit te verfilmen. In 1984 overleed Truffaut, een grote slag voor de Franse cinema. Regisseur Claude Miller, die het vak geleerd heeft van Truffaut, ontfermde zich over het nagelaten script. Hij maakte er een van de beste Franse Films van de laatste ja ren van. De hoofdrol wordt op indruk wekkende manier gespeeld door Char- lotte Gainsbourg (dochter van Serge Gainsbourg en Jane Birkin). Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 6,-; Leden/CJP/Pas-65 f5,- Reserveren vanaf 19.30 uur Vrijdag 11 oktober: Sinds het bestaan van de Jazz Club in ja nuari 1989 hebben diverse formaties zich kunnen vertonen op het Jazz-po- dium. Toen na verloop van tijd bleek dat het aanbod van bands minder werd begonnen de formaties onderling sa men te spelen. Zo kreeg de Jazz Club Artishock steeds meer het idee van een sessie. Om deze avonden ordelijk te la ten verlopen heeft de Jazz Club enkele malen gastmuzikanten uitgenodigd. Dat waren onder andere Gijs Hendriks, Tjitse Vogel en John Ruocco. Buiten het feit dat dit succesvolle avonden wa ren, was het vooral een leerzame erva ring voor Perron 5B. Vrijdag 11 oktober is er wederom een gastoptreden, deze keer van Jasper Blom. Deze tenorsaxofonist is afgestu deerd aan het Rotterdamse conservato rium, en heeft zijn eigen formatie 'Zut Alors!Zijn spel is sterk beïnvloed door saxofonisten als John Coltrane, Jo Hen- derson, Sonny Rollins, Wayne Shorter. Vanavond speelt Jasper Blom als gast bij uw Jazz Club-huisband Perron 5B. Aanvang: 22.00 uur Entree: f 2,50 inclusief één consumptie Dinsdag 15 oktober: 'Plaff!' is een komedie vol gekkigheid die, inspelend op de zekerheid van mensen dat er nooit iets goed gaat in Cuba, begint met akte 2 en de door de filmmakers uitgesproken hoop, dat ak te 1 nog op tijd arriveert om aan het slot van de film vertoond te worden. Zo ploffen wij midden in Concha's leven, waarin sinds het huwelijk van haar zoon José Ramon alles mis lijkt te gaan. Want vanaf het moment dat schoon dochter Carlita door woningnood ge dwongen bij hen in is komen wonen, ge beuren er raadselachtige dingen in en rond Concha's huis. Op de meest on verwachte momenten bijvoorbeeld wordt er met eieren gesmeten. Maar wie doet dat er waarom? De onderlinge verdachtmakingen en verwikkelingen hebben alles te maken met vaste be standdelen van de Caribische cultuur: bijgeloof, katholicisme en de structure le problemen waarmee de Cubaanse sa menleving zich dagelijks geconfron teerd ziet. De adviezen van een waarzegster, die zich in slotakte 1 zal ontpoppen als een soort detective, brengen voorlopig geen soelaas: Concha wordt bijna gek van achterdocht. In de chemische fabriek waar Carlita werkt, wordt intussen on derzoek gedaan om een zogeheten po lymeer te ontwikkelen, waarmee water gezuiverd kan worden. Onverhoopt slaagt Carlita erin de gezochte uitvin ding te doen, en wel met organische stoffen, die bijna niets kosten: varkens stront en eierstruif... De vraag naar de kip of het ei maakt van Plaff!' een als komedie verpakte, kriti sche impressie van het leven in het he dendaagse Cuba, die op een originele manier de draak steekt met problemen als het huizentekort, man-vrouwrela ties, bureaucratie, modernisering, (bij)" geloof en last but not least de cinema zelf. Niet alleen het geloof, ook de zege ningen van het communistische sys teem worden op de hak genomen. Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 6,-; Leden/CJP/Pas-65 f5,- Reserveren vanaf 19.30 uur Zegt de naam Willy A Waarschijnlijk niet. De de naoorlogse jaren d< schare, zich noemende riété-artiesten, en trad ferencier-sneldichter g< tijd op de voorgrond. In feestzalen, op radio t digde hij het aanwezige actualiteit met een enkt schrijven, waarna hij o| melodie en met nog kr< in minder dan een mini de uit de zaal afkomstig Cabaretier Frans Ha destijds op deze artistie zendknappe persiflage vanuit de zaal met sn 'woningnood', dan zor afzender de volgende "En dan is er nog iets bijz bleem is ook heel groot, woningnood. Dat geeft de, dat valt beslist niet m ten hier gezellig, we zith Arie wordt de laatste v van groeperingen heri soort 'roept u maar'-gei hoefte aan heeft, wordi uitgenodigd kennis te verschillende structuur Politieke partijen werd genheid gesteld daarop schotje te nemen. Voorlopige resultaten: i dering van de VVD h scenario van de partij g< pleit voor woningbouv geheel Soest. In de opva Blommers, fractievoor; Soester liberalen, zijn e sen voor zo'n doordach Heeft vrouwtje Blomm lees- en rekenlessen in goed opgelet? Arie heeft daarover zo zi ze kennis heeft genomen punten van andere poli en zich ervan bewust is stemmen in de politiek doorslag geven, weet WD-scenario vooralsn van kans maakt. Bij D66 is men het erov door B en W aangedragc cenario's wat cijfers bet eenstemmen met de i Als het aan fractievoorzi sen en de zijnen ligt, diei te worden overgemaakl komen vast te staan d: minder nieuwbouw nc dan werd veronderste ook minder aantasting v landschap kan plaatsvii En dan is er ook nog et nieuwkomer Gemi Groen Soest. Een politic nog altijd op borstvoedii zen, maar incidenteel d over te kunnen schakel Je bent natuurlijk niet b stand als je begin augu; lijk verklaart af te willen een verlengstuk te zijn i pen, en vervolgens rivet ter met Soest Alarm 1 verspreidt waarin iedei fopspeen wordt voorgel en zij zich mogen uitspi vraag of Soest moet m bouwd. Evenmin getuigt het van wassenheid en zin voor seling te pleiten voor eei een fenomeen waarvoor huizen (D'66) destijds krom heeft geschreven zolen heeft versleten. Y dan bovendien, dat het een referendum kans va door te referen aan de van Jan Visser, Mieke Frans Kingma in het col W, dan gok je op paarde als laatsten zien binne wel de haver nog moett GGS nodigt u en mij dus over de vraag of Soest di volgebouwd. Dat onze intelligentie ni ingeschat moge blijken beeldbrief die in het dru genomen. Een bijdrage over de kwaliteit van dc de geadresseerde. Na h protestacties over het van het Soester Natuurl leerse opvatting om fc succes kenbaar te makc Dit alles is tot daaraan tc heeft ieder nestje zijn e Nog mallotiger zijn de ai GGS in stelling brengt, opvatting van GGS met ners beter af dan Soest, 40.000 zielen bijeen zijl immers een goed winke openluchtzwembad, ee een goede theatervoozii Los van het feit dat je a| peren kunt vergelijken soort argumenten tot stt gordel. Wie ogen heeft oren om te horen, korte volle verstand is, weet dj om planologische redeni is binnen Soest één goi trum te ontwerpen, GG van overtuigd, anders i voorstander zijn van een re winkelstand binnen h Alles werd gedaan om hi het onvolprezen Zonne: lengen. Dat het straks verdwijnen is een besli! de politiek in Soest geen heeft. Het missen in S goede theatervoorzienir kent? In geen enkel pr GGS ooit gelezen dat c ook moest komen, geei uit de GGS-hoek die e wijze een woord over g

Soester Courant | 1991 | | pagina 10