OIO IC OlD Natuur O Nabij Verdv Soe nieuws Weer Pools bezoek op Griftland-VWO WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT pagina U Interesse bij vrouwen voor CMD Open repetitie-avond oratoriumvereniging Feest bij 65 jaar NCVB-Soestdijk Spullenhulp ANB O -themamiddag in de Vijverhof 'Open ochtend' voor vrouwen Soester Courant goede informatiebron Stoffenland windt er geen doekjes om Inbraak Veenbesstraat op klaarlichte dag Panfluitconcours bij Muziekschool DUIVENSPORT A. Kookhuizen Keizerkampioen van PV Soest SCHAKEN Schaakkampioenschap voor jeugd Eemland Dieselolie uit pomp op wegdek Radio's uit auto's 'Voor Soesterbergers in Soesterberg' Nieuwe vrijetijdscursussen van 'Soesterbergs Belang' Vaste planten 't' Zaterdagavond in Groeneveld Kasteelconcert met Trio Klavino Brazilië-actie Derde Wereldgroep Radarcontrole op Soesterbergsestraat Wie van Soest houdt leest de Soester Courant WÓÉNSDAG9C Nieuwe serie stat prelude or< luisteravom Ouderenbonc krijgen wellic subsidie van Wim van CD® stichting openbare bibliotheek O Nieuws van de bibliotheek oor de derde keer in successie heeft klas 5-VWO van het Griftland Colle ge bezoek van leerlingen van een Koz- ler lyceum. De uitwisseling is begon nen met de start van de jumelage tus sen Soest en Kozle in 1988 en heeft sindsdien jaarlijks plaatsgevonden. Zondagmiddag om half vijf vond de of ficiële opening van dit gebeuren plaats in de aula van het Griftland. Conrector Fransen bracht in herinnering dat tien jaar geleden de eerste contacten wer den gelegd tussen Soest en Kozzle. Vanuit Soesterberg vertrokken toen de eerste vrachtwagens met hulpgoederen naar Polen. De hulpacties zijn uitge groeid tot een vriendschapsband w aar in van de aanvankelijke afhankelijkheid nu gelukkig (haast) geen sprake meer is. Hij benadrukte dat de jongeren elkaar kunnen helpen door van elkaar te leren. Zijn toespraak werd in het Engels uit gesproken maar moest (door de slechte beheersing van de Engelse taal van de Poolse jongeren) nog wel in het Pools werden vertaald! Na zijn toespraak ga ven de leerlingen van 5-WVO een wer velende show weg. bestaande uit zang (het "bekende" 5-WVO-koor o.l.v. Freek Berrier), cabaret (o.l.v. Jan Pie- ter Lokker), swingende popmuziek en een sprankelend fluitkwartet. Met geestige teksten en vooral sprekende beelden werd het einde van de (k)oude oorlog geschetst en de zaligmakende kapitalistische welvaartsstaat over de hekel gehaald. De zeer goed gevulde zaal (ca. 200 ou ders en leerlingen) beloonden 5-WVO met een warm applaus. Het geheel werd besloten met een prachtig gezongen "We can work it out". Het programma van de gasten omvat onder andere een dag op school, een bezoek aan de Zaan- se Schans, het Muiderslot, en - natuur lijk - Amsterdam. Ook burgemeester de Widt ontvangt de jonge gasten op het gemeentehuis. Vrijdagmorgen gaat de groep weer op weg naar Polen, zéker uitgeput en hopelijk ook voldaan. De Koude oorlog werd tijdens de voorstelling in het Griftland een Oude Oorlog. m m Het zaaltje waar de leden van de Vrouwenraad hun jaarlijkse the ma-avond hielden, was goed gevuld. Ook in het verloop van de avond werd de betrokkenheid van de vrouwen bij het werk van het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening duide lijk. Dat ook het CMD van het belang van de avond was overtuigd, mocht blijken uit de zware delegatie die ge stuurd was. Er werden vier onderwerpen belicht: Mevrouw Kollenberg, leidster bij de ge- zins- en bejaardenzorg, gaf informatie over haar werkterrein. Zij benadrukte de doelstelling van de gezinszorg om de thuissituatie van degene die hulp nodig heeft zo lang en zo goed mogelijk te handhaven. Zij wees ook op de moge lijkheid van goed contact tussen help ster en cliënt, wat voor de cliënt van groot belang is en wat de helpsters vaak als een extra motivatie beschouwen. Mevrouw Van Dijk gaf in haar functie van coördinator maatschappelijk werk de aanwezigen meer inzicht in het func tioneren van deze dienst. Op rijf ver schillende plaatsen van het werkterrein van het CMD worden spreekuren ver zorgd. Toch hebben veel mensen er moeite mee om om hulp te komen vra gen. Een belangrijke vraag was deze avond dan ook: Hoe signaleer je de pro blemen die er zijn? Hoe bereik je bij voorbeeld mensen die zich aan de rand van de samenleving bevinden? De directeur van het CMD. De Klerk, sprak over personeelsbeleid en het pro ject thuiszorg. Het CMD heeft voortdu rend gebrek aan menskracht. Gevolg is dat er nog al eens met wacht lijsten ge werkt moet worden. De Klerk moest toegeven dat het werk niet zo best wordt betaald, maar hij stelde daar te genover dat er veel voordelen zijn. Het is gemakkelijk bij het CMD flexibel te werken en de contacten met de cliënten zijn volgens hem veel beter dan bijvoor beeld in een ziekenhuis. Bovendien is er volop de gelegenheid om door het vol gen van een opleiding de eigen moge lijkheden te verbeteren. De directeur van het CMD sprak ook met enthou siasme over het Thuiszorgproject. De mogelijkheid, ook voor zwaar hulpbe hoevenden om thuis verpleegd te wor den. blijkt voor velen zeer aantrekkelijk te zijn. Liefhebbers van koorzang zijn welkom op de open repetitie-avond van de Christelijke Oratoriumvereniging (COV) in Baarn. die op maandag 7 ok tober wordt gehouden in de Komzaal van de Kennedy-mavo aan de Kerk straat. Er is een speciaal programma, met o.a. stemvorming door zangpeda goge A. Ekeler en het onder leiding van dirigent Thijs Kramer instuderen van twee kerstcantates. Die cantates worden op zaterdag 21 de cember uitgevoerd tijdens een concert in de Oude Kerk in Soest. Het zijn de mooie en sfeervolle "Die Weihnachts- geschichte" van Arnold Melchior Brunkhorst en "De Ster van Bethle- hem" van Joseph Reinberger. De Chr. Oratoriumvereniging is toe gankelijk voor iedere die van koormu ziek houdt, afkomstig uit Baarn. Soest of wijde omgeving. Meezingen met de kerstuitvoering is nog mogelijk: de par tijen zijn op cassettebandjes opgenomen. Morgenavond - donderdag 10 oktober - viert de afdeling Soestdijk van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) haar 65-jarig bestaan in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. De avond begint met een gezamenlijke maaltijd, gevolgd door een concert in de kerk. Daaraan werken mee: Liesbeth Sneep, sopraan: Ilse Sneep, harp: Rianne van Buuren. dwarsfluit en Gerben van Santbrink, piano. Het avondprogramma begint om 19.45 uur. met als hoogtepunt een optreden van de actrice Nel Kars. Zij speelt de Oranje-vrouw "Koningin Sophie". In de zaal is nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Wie het optreden wil bij wonen kan kontakt opnemen met mevr. R. Vroon, tel. 259S7. of mevr. N. Duits. tel. 16181. Vluchtelingen Het NCVB-gewest Utrecht organiseert morgen een bijeenkomst over de positie van vrouwelijk vluchtelingen en mi granten in Europa. Dat gebeurt van 10.00 tot 15.00 uur in de Ichthuskerk. Grote Haag 154 in Amersfoort. Spreekster is Domenica Ghidei uit Eri trea. Entree: f 6,-. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. IVN-wandeling in landgoed "Eikenstevn' Op zondagmiddag 13 oktober vormt het landgoed 'Eikensteyn" in Lage Vuursche het doel van de maandelijkse wandeling van IVN Eemland. Om 14.00 uur wordt gestart vanaf de par keerplaats bij de midgetgolfbaan. ach ter restaurant "De Lage Vuursche". Dit punt is uit alle omliggende plaatsen via landelijke fietspaden bereikbaar. Voor openbaar vervoer neemt u CN-buslijn 71. Het gebied is deels eigendom van Staatsbosbeheer en deels van het Utrechts Landschap en strekt zich uit in de richting van het Hilversumse Was- meer. In dit gebied vinden we een geva rieerd bos met oude bomen in slechte conditie en ook nieuwe aanplant, afge wisseld met heideveldjes en wat cul tuurland. Staatsbosbeheer doet hier on derzoek of de slechte staat te wijten is aan het gebruik van slecht zaaigoed in een vroegere periode ofwel aan de zure regen van tegenwoordig. Ook leden van de Tweede Kamer komen hier af en toe kijken naar de stand van zaken in het bos. Het gebied is moerassig geweest en ver- loont op sommige plaatsen nog sporen van vervening. We vinden hier veel ber ken die aangetast zijn door berkezwam- men. Minder mooie zaken hebben ech ter ook nog wel eens een voordeeltje. Dank zij de slechte staat van de veel bo men kunnen we hier veel spechten zien en horen, want die profiteren van het feit dat in slechte staat verkerende bo men veel insekten aantrekken. Met wat geluk kan men de zwarte specht zien. die eruit ziet als een kraai met een lange nek en een rood petje op. Hij komt minder vaak voor dan de ove rige spechten. Als men verticaal ovale nestengaten tegenkomt, is hij de bou wer. De "zomervogels" zijn echter ook reeds gedeeltelijk vervangen door "wintervo gels". terwijl ook reeds de nieuw e bla deren voor het voorjaar te zien zijn bo ven de herfstpaddestoelen. Stevig schoeisel voor de wandeling wordt aanbevolen. Inlichtingen: tel. 24701 (17.30 - 19.30 uur). Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Verbouwing Tijdens de verbouwing van het huidige VVV-gebouw gaat de service gewoon door. Het kantoor is zolang verplaatst naar een nood-onderkomen op het par keerterrein van het postkantoor, dus precies achter het VW-gebouw, Steenhoffstraat 9a. Het telefoonnummer is: 12075. Ope ningstijden: maandag - vrijdag 9.30 - 16.30 uur. Theaterbespreking, kadobonnen. toe ristische informatie, CJP en museum jaarkaart en accommodatiegidsen van elke provincie. De ANB O-Soest organiseert aanstaan de vrijdag -11 oktober - een themamid dag in de Vijverhof, aanvang 14.00 uur. De heer P. Konings. voorzitter van de SWOS. zal een lezing houden over in komensproblemen van ouderen in het bijzonder en het minima-beleid in het algemeen. Hij zal o.a. ingaan op de vraag welke mogelijkheden er voor ou deren openstaan "om het hoofd een beetje prettig boven water te houden". De lezing duurt ongeveer drie kwartier. Daarna vertoont de heer Breedeveld een aantal operafragmenten, vastge legd op videofilm. De toegang is gratis voor leden van de ANBO. Zij krijgen bovendien twee consumpties aangeboden. Er wordt weer een 'Open ochtend" ge houden. georganiseerd door een groep christenvrouwen uit Soest, die het ge sprek over allerlei levens- en geloofs vragen wil stimuleren. Na het succes van de eerste 'Open ochtend' in maart j.L zal op donderdagmorgen 31 oktober a.s. een bijeenkomst worden gehouden met het thema: "Als je eens wist.." Gastspreekster is Noor van Haaften. Na haar inleiding zal in kleine groepen doorgepraat kunnen worden. De "Open ochtend' heeft een informeel ka rakter. Wie over het thema wil meepra ten kan dat doen; wie alleen maar wil luisteren is evengoed welkom. Wilma Knip zal een muzikale bijdrage verzor gen. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw "Credo" aan de Julianalaan 19 te Soest De koffie staat klaar om 9.00 uur. Het programma begint om 9.15 uur en ein digt om 11.15 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor in formatie kan men zich wenden tot Nelie van Arkel. tel. 18068. In het artikel over Stoffenland, de nieuw e winkel aan de Koninginne- laan, is de indruk gewekt dat er sprake is van een zaak voor fourni turen. Dat berust op een misverstand. De tweehonderd vierkante meter win kelvloeroppervlakte is nagenoeg al leen ingericht met de meest uiteenlo pende stoffen. De verkoop van kno pen en andere aanverwante artike len staat in het niets bij het assorti ment stoffen dat in Stoffenland wordt aangeboden. Stoffenland is dan ook een zaak voor stoffen, niet direct voor fournituren. De politie is op zoek naar de daders van een inbraak, die vorige week woens dagmiddag - op klaarlichte dag - plaats vond in een woning aan de Veenbes straat. De bewoonster, een 72-jarige vrouw, overliep toen ze thuiskwam een onbekende man en twee vrouwen. Het drietal ging er ijlings vandoor, zonder buit De voordeur bleek te zijn openge broken. Op 17,18 en 19 oktober is er in de aula van de Regionale Muziekschool te Amersfoort een concours voor panflui- tisten. Het is ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Panfluitvereni ging, dat er voor het eerst een planfluit- concours wordt gehouden. De Panfluitvereniging koos bij het ont staan haar domicilie centraal in het land en omdat een van de eerste leraren les gaf aan de R.M.A., is indertijd de keuze gevallen op deze school. De RMA vindt het een eer dat het eerste concours in Nederland en mogelijk het eerste in Eu ropa, op de Regionale Muziekschool Amersfoort gegeven wordt De panfluitvereniging heeft als juryle den onder meer de internationaal be kend Roemeense panflui risten Damian Luca en Nicolae Pirvu kunnen aantrek ken. De eerste woont thans in België en is leraar panfluit aan de R.M.A.; de tweede is sinds enige jaren docent aan het Conservatorium te Hilversum en woont in Nederland. De finale vindt plaats op zaterdag 19 oktober, aanvang 10.00 uur, en de prijswinnaars zullen bekendgemaakt worden om plm. 14.00 uur. Iedereen die dit wil meemaken is van harte wel kom in de aula van de muziekschool. De winnaars zullen optreden in het voorprogramma van het conert van ge noemdejuryleden en de meester van de panfluitisten, Gheorghe Zamfir, op za terdagavond 26 oktober in de grote zaal van Vredenburg te Utrecht A. Kookhuizen is keizerkampioen ge worden van postduivenvereniging Soest. Dit seizoen leverde de volgende prijswinnaars op: Onaangewezen: Vitesse: A. Rookhui- zen, Midfond: H. Huisman, Fond, P. Limper, Jonge duiven: A. Rookhuizen, Natour: P. Limper, Totaal oude dui ven: A. Rookhuizen. Generaal onaangewezen: A. Rookhui zen, Keizer kampioen: A. Rookhuizen. Aangewezen: Vitesse: A. Rookhuizen, Midfond: D. Huisman. Fond: D. Huis man, Jonge duiven: P. Limper, Natour: P. Limper, Totaal oude duiven: A. Rookhuizen. Generaal Aangewezen: A. Rookhui zen. Op woensdag 16 en donderdag 17 ok tober staat het jeugdkampioenschap schaken Eemland op het spel. Ieder een die na 1971 is geboren, kan mee doen. Het Levob-schaaktoemooi vindt plaats in de Hoeksteen in Amersfoort. De schakers worden in vijf leeftijdsgroepen ingedeeld. De oudste groep (geboren in 1972-'77) speelt op woensdag en don derdag. De overige deelnemers alleen op donderdag. Schakers kunnen gratis meedoen aan het toernooi. Voor informatie of inschrijving kunnen belangstellenden terecht bij Jos Boe- maars (033-943544) of Wim Lamme (033-751168). Bij een bedrijf aan de Eikenlaan is maandagavond vijftig liter dieselolie uit een pomp gestroomd. Het vermoeden bestaat dat een 'onverlaat' verantwoor delijk is voor de verontreiniging. De brandweer gebruikte volgens de po litie drieduizend liter water om de olie te verdunnen. De milieu-ambtenaar van de gemeente stelt een onderzoek in. Op het Kerkplein is een radiocassette recorder uit een personenauto gestolen. Een negentien-jarige Soester werd daarvan de dupe. Ook een twintig-jarige Soester is een radiocassetterecorder kwijt. De appa ratuur werd uit zijn wagen gehaald, die aan de Van Goyenlaan stond gepar keerd. De Vereniging Soesterbergs Belang organiseert in het seizoen 1991/1992 weer een aantal cursussen op het ge bied van de vrijetijdsbesteding onder het motto: "Voor Soesterbergers in Soesterberg". Leden van de VSB ge nieten een korting van f 2,50. Het programma omvat de volgende cursussen: Breien en haken Woensdag 20.00-21.30 uur; zes avonden vanaf 23 oktober in het Dorpshuis; docenten mevr. B. van Es- seveld en W. de Jong; prijs f 30,-. Eenvoudig tekenen voor de oudere jeugd Donderdag 18.30-20.00 uur; zes avonden vanaf 24 oktober in het Dorpshuis; docent E. de Jong; f 45,-. Quilten (beginners) Donderdag 13.30-15.30 uur; vier mid dagen vanaf 7 november in het Dorps huis: docente mevr. B. Gerritsen: f 42,50. Kerstversiering Dinsdag 17 december 20.15-22.30 uur in het Dorpshuis; docente mem H. Bakker; leden f 25,-, niet-leden f 27,50. Houtsnijden Woensdag en donderdag 20.00-22.00 uur vanaf 9 oktober in de r.k. basis school; docent R. Timmer, inlichtin gen: tel. 033-632583 (18.00-19.00 uur). Bloemschikken (beginners) Donderdag 20.00-22.00 uur; vier avonden vanaf 16 april in het Dorps huis; docente mevr. H. Bakker; f 42,50. Grimeren met en voor kinderen Woensdag 14.00-16.00 uur; drie mid dagen vanaf 6 mei in het Dorpshuis: do cente mevr. M. Stevens; f 40,-. Picknickmanden bekleden Vrijdag 15 mei, 20.00-22.00 uur, en za terdag 16 mei, 10.00-15.00 uur Dorpshuis; docente mevr. R. Tammer; f 100,- a f 125,- (incL lunch). Leren omgaan met de videocamera Bij voldoende belangstelling, begin 1992; één theorie-avond en twee prak tijkochtenden. Inlichtingen bij de Vereniging Soester bergs Belang, postbus 126, 3769 ZJ Soesterberg. of bij mevr. A. Mees. teL 03463-53279. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Vaste planten horen thuis in de beplan ting van de tuin. Het zijn jaarlijks terug kerende planten, die in belangrijke ma te bijdragen aan het "gezicht* van de tuin. Het is niet gemakkelijk om een keuze te maken uit het enorme aanbod van deze planten. Men kan dan ook vele kanten op bij het samenstellen van een beplantingsplan. De eerste vraag die de tuinbezitter zich moet stellen is: "Wat wil ik?", en in de tweede plaats: "Welke mogelijkheden biedt mijn tuin?" En dan nog zal het een aardig gepuzzel zijn om er een fraai ge heel van te maken en te houden. Groei en Bloei Soest biedt de mogelijkheid om van een expert in het vak, de heer D. Ploeger uit De Bilt. een aantal oplossin gen te horen en te zien. Op dinsdag avond 15 oktober zal hij een lezing ge ven in Soest, waarbij de vaste plant het gespreksonderwerp is. Zoals gezegd: met de vaste planten kun je veel kanten op. Om een paar voorbeelden te noe men: Gewenst: een tuin zonder veel onder houd. Mogelijke oplossing: enkele heesters, vaste planten, hoog en laag. en veel bodembedekkers. Voor de kleur n de afwisseling kunnen bolgewassen en planten met een aparte bladvorm/ bladkleur zorgen. Een andere wens kan zijn: een tuin met veel snijbloemen, waarbij de bloei duurt van mei tot in september. Dat kan heel goed met vaste planten! Vaste planten worden heel vaak gecombineerd met één- of tweejarigen, bolgewassen en (half)heesters; dat geeft een zeer afwis selende. boeiende tuin. Voordeel van de combinatie is dat eventueel lelijk blad van voorjaars-bolgewassen door de vaste plant snel worden afgedekt, heesters en halfheesters geven wat "ste vigheid" aan de compositie en kunnen door een heel vroege (bijvoorbeeld toverhazelaar) ofjuistlate bloei bessen (bijvoorbeeld callicarpa) voor kleurac centen zorgen. Als laatste mogelijkheid kunnen vaste planten natuurlijk heel goed in potten en/ of bloembakken worden gekweekt. Het gaat dan meestal om de niet te hoog groeiende soorten, die een beetje droogte wel plezierig vinden. Voor beelden van dergelijke vaste planten zijn de "alpineplanten". maar daar wordt een aparte lezing aan besteed op 21 januari 1992 (even noteren). De lezing van 15 oktober begint om 20.00 uur en is gratis voor leden van Groei en Bloei. Niet-leden zijn welkom tegen een entreeprijs van f 3.00. Plaats: bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). Aanstaande zaterdag 12 oktober vindt in kasteel Groeneveld het tweede con cert in de 25e serie "Kasteelconcerten op de zaterdag" plaats, georganiseerd door de Baamse Muziekknng. Dat ge beurt met medewerking van het Trio Klavino. bestaande uit Peter Mare Dijcks, klarinet, John Helstone, viool/ Trio Klavino. altviool, en Marian Bolt, piano. Zijspe len werken van Mozart, Bruch, Raimi en Reinecke. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is f 15,- (cjp/pas65 f 13,50). De komende maanden hoopt de DWG-Soest zich nog volop in te zet ten voor het kinderproject in Lins, Brazilië. Een dezer dagen gaat er weer een container naar toe met onder an dere kinderkleding, speelgoed, medi sche hulpgoederen en, niet te verge ten, kappersbenodigheden. Die laatste werden deze zomer ingeza meld bij de Soester kappers. Met deze spullen zal bij het kinderproject een op leiding tot dames- en herenkapper ge start worden, naast de bestaande oplei dingen op het gebied van tuinbouw, veehouderij, visteelt, gipsgjeterij en houtbewerking. Daarmee is weer iets toegevoegd aan de mogelijkheden om deze kinderen op latere leeftijd goede mogelijkheden te geven om in hun ei gen bestaan te voorzien. Verder wil de DWG-Soest nog zoveel mogelijk geld inzamelen om opname van nieuwe (straat)kinderen in het pro ject mogelijk te maken. Er is een ant woord op het straatkinderenprobleem in Brazilië, dat heeft het werk van Els Koop gedurende meer dan 20 jaar ruimschoots bewezen. Maar zonder steun van buitenaf gaat dat niet. In Bra zilië heerst een grote inflatie en een ho ge werkloosheid Het kost Els Koop, de feidster van het project, veel moeite om de kosten van de huishouding, de ge neeskundige begeleidingen de scholing en vakopleiding van de kinderen te be talen. Hopelijk kunnen dit jaar nog 1000 si naasappelboompjes bij het project aan geplant worden, waarmee in de toe komst een nieuwe bron van inkomsten kan ontstaan. Met hulp van de Soester bevolking zijn er al ruim 700 stuks ver kocht Wie wil meehelpen kan bij de DWG een boompje bestellen tegen be taling van f 12,50 per stuk. De kopers omv angen per boompje een genum merd plantcertificaat. De politie heeft maandagmorgen 25 snelheidsovertreders betrapt op de Soesterbergsestraat Tijdens de radar controle passeerden 526 voertuigen. Op het traject mag vijftig kilometer per uur worden gereden. Eén automobilist raasde voorbij met een snelheid van tachtig kilometer. Nog steeds loopt de Muntenaktie. On uitgegeven buitenlandse munten blij ven na de vakantie in een vergeten hoekje liggen. De DWG-Soest wil deze graag inzamelen voor het project Overgebleven bankpapier is natuurlijk ook van harte welkom. Schooltje Naast de hoofdschotel Brazilië is hel nog mogelijk geweest een lopend klei ner project inmiddels af te ronden Honderd Soesters hielpen een bed van f4000,- bijeen te brengen voor stoeltjes en tafeltjes voor een schooltje in Pullovilla, India. Hier moesten de kinderen tot voor kort in de klas op de grond zitten. Een vrouwen-project ii Mwera, Tanzania werd aan geld vooi de aanschaf van textielverf geholpen Van de verkoop van stoffen en kleding is bij dit project een flink aantal gezin nen afhankelijk. Tot slot kwam het succesvol afgesloten orthopedisch project in Songea. Tanza nia, nog even terug. Een goede gevet stelde hiervoor 25 mille ter beschikking om aanvullende apparatuur te kunneo kopen. De DWG-Soest bemiddelde bij de aanschaf van machines en materiaal op het gebied van de orthopedische schoenmakerij en de vervaardiging vat kunstledematen. Door eigen contacten met Nederlandse gehandicaptenorga nisaties konden een aantal rolstoelen, protheses en andere hulpmiddelen voor minder validen door de groep w ingezameld en bij de zending svordet gevoegd. Goif-oorlog De Golf-oorlog gooide roet in het eten Alles, waaronder scheepsvracht, ver voer uit Duitsland, verzekering en an dere bijkomende kosten stegen flink Dit maakte het noodzakelijk een ved hoger bedrag dan verwacht bij te pas sen, namelijk f 6000.- De DWG-Soesl is er trots op dat zij het met een be nauwde beurs, dit alles met de hulp van vele trouwe geldgevers is gerealiseerd; We speelgoed, kleding, postzegels munten, naaimachines, gereedschap! pen enz. wil inleveren kan bij één onderstaande adressen terecht. Soest: Theresiastr. 15, Alb. Cuyplad 136, Hartmanlaan 20, Valeriaanstraï; 77. Claroenstekerpad 30 en 41. Wiaré Beckmanstraat 186 en Stadhouders-! laan 46. Voor afspraken informatici tel. 14622. 17692 of 17001. Soester berg: Banningstraat 9. tel 51940. Gil] ten en donaties: Giro 5634327. RABO; 37.99.29.813. Ln.v. penningmeester Derde Wereldgroep, Soest. «nds oktober vorig jaar i Ineente Baarn een mei fenomeen rijk: de Pre 1 onden. Op deze avondi Lrd door de aan de Ba wat gevestigde klassii !J-winkeI "Prelude", s «Arend musicus steeds e componist of een bepaah ce itraal. 7( kon het publiek het vc kennismaken met de Jd Witsenburg, de pit jns en de cellist Pieter prelude-luisteravondei i vooral door hun infor Het blijkt een ideale n meer te weten te kor jtaansgeschiedenis van „it en het repertoire da enjreven is, maar wat zei goed aanslaat, is de perso nismaking met de musicus De avonden verlopen in h als volgt: de uitgenodigde iets over zichzelf en doet ee teöswaardigheden uit de het instrument dat hij of Hét verhaal wordt niet a met live gespeelde voorbe oojc met CD-fragmenten, opnamen van de betrok! zelf. De CD's worden af k|taliteitsapparatuur, besc stejd door de eveneens aar instraat gevestigde auc Bijna 11.000 gulden subs Gedeputeerde Staten t stellen aan de drie ouderei de- provincie. De bijdrag worden betaald uit het budget voor maatschappeli patie van ouderen. GS stellen voor de Algem landse Bond voor Ouderer den te geven voor de orgs eep symposium over ontwil het ouderenbeleid. Een bi 32000 gulden kan worden aaji de Katholieke Bond vo< voor een themadag "Won voor ouderen". De Protestants Christelijk Bond zou 1700 gulden kun voor een themadag over ma lijke participatie van ouder teticommissie voor het ouc moet de subsidievoorstellen delen. BOUWBEDRIJF TEL. 02155-15073-FA NIEUWBOUW VERBOUW NV RENOVATIE ONDERHOUD s"' 00 Alben Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 20 Gottschalk. Louis - Cakewalk Pianowerken van de kleurrijke Amerikaanse componist pianist Louis Moreau Gottschalk. uit het begin van deze eeuw. 24 Italian lute music Op drie verschillende luiten speelt Konrad Junghanel werken van twee componisten uit het begin van de 17e eeuw. 28 Bach, Johann Sebastian - Yale manuscript Koralen uit een lSe-eeuws Duits manuscript dat zich bevindt in de muziekbibliotheek van de universi teit van Yale. 31 Miranda Sexgarden - Madra Onder deze groepsnaam zingen drie conservatoriumstudentes 25~ madri galen uit de 16e en 17e eeuw. 39 M eill. Kurt - Berlin im Licht Een aantal wat minder bekende ty pische Weill-composities, uit de ia- ren '20 en '30. Niet klassiek 65 I remember Egypt Een verzamel-CD met diverse po pulaire Egyptische orkesten. 67 Yuca - Agua corriente Een Haags kwartet dat zijn popmu ziek Iaat beïnvloeden door muziek uit Zuid-Amerika. Zij treden al ja ren op in het land. 70 Smith, Bessie - The complete re- cordings De keizerin van de blues, op deze CD met opnamen van bijna 70 jaar geleden. Holiday, Billie - Lady in autumn Deze schitterende dubbel-CD om- rat een representatieve keuze uit het repertoire van Billie Holiday over de periode 1946-1959. Bevat veel be kende nummers, o.a. God bless the child. 75 W ailer. Bunny - Time will teil Een hommage aan Bob Marley door de leider van zijn vroegere begelei dingsgroep. In Amerika werd deze CD onderscheiden met een Gram my Award. 78 Level 42 - Guaranteed Na een rustperiode van enkele jaren zijn Mark Kin® en zijn band weer te rug op het popfront. 78 Lindenberg. Udo - Ich will dicb haben Nieuwste CD van deze Duitse zan ger. met veel engagement en humor. 78 Xicks, Stevie - The best of Ste- >ie Nicks De Fleetwood Mac-zangeres met haar mooiste nummers. 78 oung, P aul - From time to time Alle grote hits van Paul Young. Openingstijden Centrale Kbüotbeek Alben Cuvplaan 202 w TW Soest. tel. 02155-1521Ö. ,ot en met vrijdagmorgen W UMJü-1230 uur. Maartdag- tot en met vrijdagmiddag v®0 1430-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 1S.3O-21.00 uur Op^hare bibliotheek Overhecs Wfllaertstrt*1 49 o766 C? Soest. tel. 0215S-1246S. 011 donderdagmorgen v3° 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17X0 uur. Maandag- en vrijdagavond van 1S.3O-20.30 Openbare bibhothock Soestertvrg Dorpsplein -yo0 DA Soesterberg. tel. 03463-52017 donderdagmorgen «n tu.UU-12.30 uur ««WH*»- en vrijdastniddaE W> '-00 uur V njdagavond van 18.00-20.00 uur. Het ziet er op het ogenblik ders uit. Het is als zodanig herkennen. Toch zijn er alle ningspunten, als u eenmaal foto in Soest is genomen: c de molen, dat kerkgebouw We vragen u deze keer hie van de mensen die op de fo beeld (waarschijnlijk staan

Soester Courant | 1991 | | pagina 14