rsc ine ten rdc oo Soest likt wonden na nederlaag Saai optreden van SEC en 't Gooi WZ'49 heeft weg omhoog gevonden Karakter helpt Hees aan overwinning "We geven een bal en laten ze rennen" "Oranje! Woensdag gaat Portugal aan de zege-kar!!" irius Centrale verwarming 3ÏNAÏ6 WÓENtjUAU 9 OKTOBER 199Ï" SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 VOETBAL zondag Ploeg van Stroomberg moet plaatsnemen in wachtkamer VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag heeft moeite met scoren VOETBAL zondag VOETBAL VOETBAL zaterdag DAMESVOETBAL VOETBAL zaterdag VOETBAL Theo Hendriks begroet eerste succes in competitie SCHAKEN Schaakprobleem 51 VOETBAL Bauke van der Ley nieuwe voorzitter bij WZ'49 ÏEST Voetbaltoernooi bij Soest voor groepen drie tot en met zes VOETBAL bij s.o. SOEST begint al op woensdagmiddag Sportorganisatie "SOEST" Tweede doelpuntloze confrontatie van Soesters Twintig teams bij buurtvoetbal op Hees-terrein ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf YVZ-dames met de billen bloot Opnieuw zege voor ploeg Jan Veerman IDRUF 7 teu. U»» LIDSCHAPPEN - UZEPwA^ff alles op lasoebipd .EPBERGSESTP 30 TEL !!!3? Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 tege„ lijstaanvoerder HVC. Hoewel Jan Stroomberg nog zevenden duel" voor de boeg heeft, is Soest normaal gesproken uitgeschakeld voor de e"f wlrs rtfi'H °"?efa8en HVC heef< vier P«nten voorsprong op de Soesters die de eerstvolgende wedstrijd op 20 oktober HMS ont vangen. Die grillige ploeg uit Utrecht bezet momenteel de tweede plaats met acht uit viji. r Soest incasseerde zondag vroeg in de eerste helft en de tweede helft doelpun ten. Meine Verwoerd verzorgde de eer ste. Door de vlot opgelopen nadelige marge duurde het lang voordat Soest haar juiste spelritme vond. In het laatste kwartier voor rust zocht Soest het lucht ruim, maar de kopsterke Amersfoortse defensie bleef overeind. Het eerste wapenfeit van Soest werd aangedragen door Paul Hilhorst die zijn vlammende schot zag worden geretour neerd. Soest ontsnapte daarna aan een grotere achterstand. De bal belandde eerst tegen de paal naast Patrick Dokter en werd vervolgens voorlangs gekopt. Aan de overzijde kreeg Soest een serie hoekschoppen, maar doelman Ron van der Heiden voerde het bevel in zijn strafschopgebied. Zijn ploeggenoot John in 't Veld werd op de bon geslin gerd voor een harde overtreding. Het was de enige in de tamme wedstrijd die te weinig hoogtepunten kende. Discutabel Een dieptepunt voor Soest was de twee de treffer, vier minuten na de pauze. Uit een discutabele vrije trap bracht Chiel Struijk de bal voor het doel, waar Cees van Ee ongehinderd de beslissing mocht forceren: 2-0. HVC beperkte zich daarna tot het con solideren van de belangrijke voor sprong. Dat ging de ploeg tamelijk ge makkelijk af, al was het alleen maar om dat HVC nagenoeg ieder kopduel won. Uit een dood spelmoment had Soest wel bijna succes, maar Paul van der Grift zag zijn vrije trap op enkele centi meters mislukken. Ferenc Kleinegris kwam er na een aan tal geslaagde optredens in Amersfoort niet aan te pas. Stroomberg verving hem halverwege de tweede helft voor Peter Hilhorst die daarmee zijn rentree vierde. De tweede nederlaag in vijf duels kon hij evenmin afwenden. Het betekende dat de ploeg van de Bosstraat-Oost de aansluiting enigszins uit het oog ver loor. De ploeg staat derde, maar met nog twee duels kan Soest de eerste pe- riodetitel op haar buik schrijven. In het duel tegen HVC bleef Soest bo vendien voor de eerste maal dit seizoen verstoken van doelpunten. In de vier Jan Stroomberg: in de wachtkamer. Foto: Goos van der Wilt. voorgaande competitiewedstrijden scoorde de formatie veertien keer. In het bekeravontuur, dat na twee duels tot de verleden tijd hoorde, kon Soest vijf keer juichen. Soest heeft tot 20 oktober de tijd om haar wonden te likken. Daarna komt uitgerekend HMS op bezoek. De Domstedelingen staan, min of meer verrassend, op de tweede plaats. Op de zelfde speeldag moet HVC naar Zwalu wen Vooruit dat, evenals Soest en BVC, over zes punten beschikt. De zaterdag-editie van SEC heeft moeite met scoren. Rini Jasperse, die twee spitsen inzette, zag zijn ploeg op nieuw verliezen. Ditmaal was Allen Weerbaar sterker: 2-0. Het gat met de middenmoters wordt wekelijks groter voor de formatie, waarvan de verwachtingen voor de competitie redelijk hooggespannen wa ren. SEC keek na vijf minuten al tegen een achterstand aan. Ondanks kansen van Theus Verwoerd en Razzo van Dam, die in balbezit alleen voor de doelman verschenen, bleef de stand tot de rust ongewijzigd. Daarna versterkte Jasperse de aanval met Goran Popovich en Ronald Mer- kenij. De Soesters oefenden wel con stante druk op het doel, maar gescoord werd er niet. Ook niet toen Krijn Schouten een schot loste. De indraaien de bal werd van de doellijn gehaald. Tien minuten voor tijd vloeide alle hoopp van SEC weg. Allen Weerbaar maakte 2-0 na een fout van doelman Rob van 't Klooster. 1 Door een goede wedstrijdinstelling heeft Hees verdiend twee punten in de wacht gesleept tegen koploper CDN. De ploeg van Theo Hendriks boekte de eerste zege van deze competitie: 2-1. Ewout Jansen bleef geblesseerd langs de kant en zijn plaats op het middenveld werd ingenomen door Jaap van 't Veer, die juist op tijd was hersteld van een knieblessure. De openingsfase was voor de ploeg uit Driebergen. Met verzorgd spel werd Hees onder druk gezet en na een kwartier keek Hees tegen een 0-1-achterstand aan door een fraai doelpunt van Bart Sonnewieder. Direct hierna nam Hees het initiatief over en de ene na de andere aanval golf de op het doel van de CDN-goalie af. In deze fase van de wedstrijd onderscheid den Eric Looyen en Edwin Lazonder zich door goed spel op het middenveld. Bijgestaan door Van 't Veer en Peter de Jong schiep Hees zich vooral op het middenveld een overwicht en kon van daaruit de spitsen voorzien van bruik bare ballen. CDN wilde zich niet laten terugdrukken en er kwamen wat kleine overtredingen en hierdoor ontstond wat irritatie. De goed leidende scheids rechter Ton van der Heide reageerde zeer alert zodat de rust in het veld weer spoedig hersteld werd. Hees combineerde naar hartelust en de toeschouwers zagen achtereenvolgens goede schoten op het doel van CDN door René ten Haag, Van 't Veer, La- zonder en Looysen. Paal en lat en goed keeperswerk stonden succes voorals nog in de weg. Direct na rust viel de verdiende gelijk maker. Aan de basis van de goed uitge voerde aanval stond De Jong. De opge schoven libero verzond vanaf de mid dellijn op zijn eigen nonchalante wijze een lange pass op Jeffrey Dorrestein. De hoge voorzet van Dorrestein zorgde voor chaotische toestanden voor het doel en uiteindelijk werkte Erwin de Gier op de doellijn de bal in het net: 1-1. CDN probeerde het wel, maar kwam niet meer in de wedstrijd, omdat Hees zijn beste wedstrijd speelde in deze Het publiek bij Hees- CDN leeft volop' mee. De spelers doen hun best om del aandacht te trekken. Foto: Goos van der Wilt competitie. Door de druk van de Soes ters ontstonden diverse hachelijke mo menten voor het CDN-doel en na een lukraak weggespeelde bal carambo leerde de bal via de rug van een CDN-verdediger bijna in het doel van;; CDN. Na een half uur kon de aanhang*' van Hees opnieuw juichen en weer!] stond De Jong aan de basis. Met een uit-;; gekiende pass stuurde hij Paul Castijn1 het strafschopgebied in. Voordat Cas-| tijn doeltreffend kon uithalen, werd hij| binnen de beruchte lijnen neergelegd.! Ondanks een blessure aan zijn linke-1 rarm eiste Dorrestein de terecht toege-i kende penalty op. Op zijn droge schotf in de linker benedenhoek had de CDN 1 keeper geen enkel verweer: 2-1. Omdat Hendriks verder geen risico wil- - de nemen, wisselde hij de geblesseerde Dorrestein voor Franko Fonken en Van s 't Veer voor Johan van de Brink. "Kom op, "blijf naar de bal kijken" en "erachteraan". Een leger ouders leef de vorige week intens mee met leerlin gen uit het basisonderwijs tijdens het voetbaltoernooi van sportorganisatie Soest. Het was de negende keer dat de jeugd- activiteiten commissie (JAC) van de voetbalvereniging kinderen uit de groe pen drie tot en met zes liet draven. "De verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Is korte rochade een verstan dige zet voor zwart? hoogste groepen komen al genoeg aan bod", aldus mevrouw Pashley van de organisatie. "Bij ons is geen prestatie dwang. Het is niet ingewikkeld. Wij ge ven de kinderen een bal en laten ze er achteraan rennen." En dat gebeurde in overvloed. De der tig scheidsrechters hadden soms de grootste moeite de bal in het oog te hou den als vijf, zes of zeven paar benen het leer probcv.ww.i**en. Kluitjesvoet bal kan soms aantrekkelijker zijn dan de verrichtingen van de grote 'mannen' in het weekeinde, zo bleek vorige week woensdag. Er werd gejuicht bij de honderden doel punten die vielen, al schenen niet alle spelers en speelsters het door te hebben wanneer de bal het net bolde. Het en thousiasme en de inzet waren groot. Wat dat betreft vervulden de basisscho lieren een voorbeeldfunctie. Kluitjes voetbal is soms leuker dan wat de club voetballers in het weekeinde la ten zien. Foto: Goos van der Wilt. De kinderen bleven ditmaal wel binnen de lijnen. Een jaar eerder was het ge beurd dat een groep voetballers op een naastgelegen veld terechtkwam en daar prompt scoorde. Het toernooi was een week uitgesteld, omdat regen zeven dagen daarvoor roet in het eten had gegooid. Toch kreeg de organisatie één afmelding. Nota bene de Regentuuter vond het te nat om in sporttenue aan de Bosstraat-Oost acte de presence te geven en blies voortijdig de aftocht. De strijd voltrok zich in dertien poules. Finales werden niet gespeeld. Uiteinde-"5 lijk bleek dat de Desmond Tutuschool in zes poules de eindzege verdiende. De Bron werd twee keer eerste, terwijl De Wegwijzer, de St. Ludgerusschool, de Minister de Visserschool, de OBS Overhees en De Achtbaan éénmaal in de prijzen vielen. u'H on Bauke van der Ley is de nieuwe voorzitter van WZ'49. De voor malige jeugd-praeses volgde vorige week tijdens de ledenvergadering Gerrit van de Munt op. Van de Munt kon zijn functie van wege privé-omstandigheden niet langer uitvoeren en legde de hamer neer. Secretaris Dick van de Bovenkamp stelde zijn bestuursfunctie eveneens beschikbaar. Zijn plaats werd inge nomen door Jan Reitsma, die twee de secretaris was. Pim de Boer werd benoemd tot wedstrijd secretaris. Die functie vervulde hij al enige tijd, omdat Monique Dergent haar werk zaamheden had beëindigd. Bij de jeugd trad Marjan Verwoerd toe tot het bestuur. er terugge- gd vertoont die steeds /aak in staat •wijderen en ipen van uw amellen mellen wor- i zijn na één Bovendien iem ontwik- rimp kleiner nen van tijd gebruiken, eilijk te ver- anslag. Bo- kleur weer vrijwel weer Jetaanbren- is een uniek uw lederen jil wordt en is te onder- orgt uw ge- latie kunt u STAD. Post- rsfoort, tel. IY RONALD 3762 KB reniging van derlondse ;lallaHebedr>iv*n 13354 Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Opgericht 9 mei 1926 Koninklijk goedgekeurd Oplossing schaakprobleem 50: 1 Dd8 x f6? 2. Lel - g5! Lc6 x f3 3. Ddl - d2ü en wint. tttv Twintig teams zijn ingeschreven voor het jeugdbuurtvoetbaltoer- nooi van Hees. De reeks wedstrij den zal maandag op het terrein aan de Kooiweg worden verspeeld. De deelnemers krijgen uiterlijk mor gen het competitieprogramma van de organisatie. Het toernooi begint om tien uur 's morgens. Indien de weersomstandigheden het niet toe laten, wordt het toernooi verscho ven naar een andere dag in de herfst vakantie. De twintig teams worden onderver deeld in drie leeftijdscategorieën. De spelers van een team moeten bij el kaar in de buurt wonen. Het is de eerste keer dat het buurtvoetbaltoer- nooi wordt gehouden, maar de orga nisatie van Hees wil volgend jaar op herhaling. ("SEC wil jullie in Zweden zien!") Bazuin 17 - Soest - Tel. 02155 - 13995 De dames van WZ'49 moesten zater dag in Lelystad met de billen bloot. De gastvrouwen uit de polder legden de Soesters over de knie: 3-0. In Soest had WZ'49 eerder al met 3-4 verloren van Lelystad. In de eerste helft bood WZ'49 nog tegenstand. Lely stad brak enkele keren door, maar dat leverde geen resultaat op. Ook WZ'49 kreeg een aantal kansen. Na de hervat ting slaagde de thuisploeg er wel in doelpunten te maken. Het werd 3-0 voor Lelystad dat daarmee de hoge rangschikking veilig stelde. WZ'49 heeft tot nu toe pas één punt in de wacht gesleept. Na rust ging het wat feller, 't Gooi was tweemaal erg gevaarlijk maar Jack Nag- tegaal redde. Na een overtreding tegen Theo Altenaar mocht SEC deen vrije trap nemen. HansPeter van Zoelen plaatste de bal over de muur, maar kee per Dolf Zevenboom van 't Gooi stopte de bal. Hij liet de bal weer los, maar Ri- chard de Bruin kwam net te laat om de bal achter de doelman te plaatsen. Een kwartier na rust maakte SEC een fout waardoor Erik de Wit plotseling alleen voor Jack Nagtegaal verscheen. Hij stompte de bal uit het doel. Twintig minuten voor tijd wisselde Ton van Burik Gerard van Soeren en Marco Martens voor René Spanjer en Richard de Bruin. Er kwam iets meer vaart in de ploeg. Mark Timmer bleef komen en SEC startte met Marco Martens, Ge rard van Soeren en Robert van Dorre stein op de bank. 't Gooi begon vanaf de eerste minuut vrij fel en stelde doel man Jack Nagtegaal behoorlijk op de proef maar die stond zoals gewoonlijk goed op zijn plaats. De ontmoeting in Soest eindigde zonder doelpunten. Na ongeveer een kwartier was het Han sPeter van Zoelen die de bal diep speel de naar de aanstormende Richard de Bruin die alleen zijn punt van de schoen tegen het leer kon zetten en net naast schoot, 't Gooi speelde in het begin sterker en vooral rechtsbuiten Etienne Dekker was steeds een gevaar. Bij SEC was het middenvelder Theo Altenaar die hard werkte en verdedigend veel opknapte. Mark Timmer, één van de meest constante spelers bij SEC, speel de goed en kwam regelmatig op om de voorhoede aan het werk te zetten. Verder was het een saaie vertoning en de ploegen gingen met 0-0 de rust in. Richard de Bruin komt net te laat om de stand te beïnvloeden. Foto: Goos van der Wilt. ook de zwoegende Marcel van Dorre stein deed veel goed werk. SEC ging op jacht naar de winnende treffer. Op links werd een overtreding begaan tegen Edwin Brouwer. De vrije trap werd genomen door Gerard van Soeren. De bal ging langs de muur maar de goed keepende Dolf Zevenboom stopte. Linker middenvelder Willem van Hooff verscheen alleen, voor Jack Nagtegaal maar hij lepelde de bal net over de lat. De mooiste kans van de wedstrijd kwam twee minuten voor tijd. Op links ging Brouwer voor de eerste keer langs zijn directe tegenstander, zocht de ach terlijn en plaatste op maat de bal op het hoofd van Guy Dekker die ferm inkop te. Doelman Dolf Zevenboom ging ge strekt naar de hoek en op voortreffelij ke wijze stopte hij de bal. moest geblesseerd vanaf de zijkant toe kijken. Voor hem speelde Niels van der Giessen. Zodoende speelde Ton Wolf- sen weer laatste man en was Hayo Groart weer als centrale middenvelder geposteerd. Het waren Wolfsen en Groart die veel vuldig aan de basis van WZ'49-aan- vallen stonden. Het duurde echter tot de 34e minuut alvorens WZ'49 de verdiende voorsprong nam. Willem de Vries, een plaag voor de Posthoorn verdediging, speelde zich in de 'zestien' van Posthoorn vrij en schoot onhoud baar in de kruising. Vlak voor rust werd het 0-2 toen Jacob Veerman attent een terugspeelbal onderschepte en tussen twee verdedigers door het net kon vin den. In de rust wisselde trainer Jan Veerman Olivier Noordam voor Niels van der Giessen. Noordam, dit seizoen nieuw in de selectie van WZ'49, mocht met een veilige vooorsprong op het bord spelrit me opdoen. Posthoorn probeerde in de tweede doorgang met man en macht aanslui ting te vinden, maar kon geen echte vuist maken tegen WZ'49. Daarente gen kreeg WZ'49 door het aandringen van Posthoorn voorin veel ruimte om de voorsprong te vergroten. Dit lukte, na een aantal mislukt pogingen, toen Willem de Vries met een slim balletje Peter van de Munt vrij voor de keeper zette. Van de Munt faalde niet en zette WZ'49 op 0-3. Vlak daarna kreeg Posthoorn alsnog zijn treffer. Een corner werd door spits John Rekers bij de eerste paal ingekopt. WZ'49 liet zich hierdoor echter niet van zijn stuk brengen en bleef de betere ploeg. Het was met name Wim Pothoven die zich in de laatste tien minuten van de wedstrijd als een gevaarlijke speler ont popte. De vleugelverdediger zette eerst Peter van de Munt na een rush over 60 meter alleen voor de keeper, waardoor Van de Munt met een lage schuiver zijn tweede doelpunt kon scoren. En vlak voor tijd was hij goed bij de eerste paal aanwezig om een strakke voorzet van de hardwerkende CeesJan de Vries snoeihard in te koppen: 1-5. WZ'49 heeft de stijgende lijn, vorige week ingezet tegen Brederodes, door kunnen zetten tegen het Amersfoortse Posthoorn. De formatie van Jan Veer man won met 1-5. WZ'49 startte in dezelfde opstelling als vorige week. Alleen John Brouwer Wim Pothoven had een aandeel in de laatste twee doelpunten van VVZ'49. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17