OKTOBE Maalt. werk van zorg En dit zij n de knallers van deze week: 219 049 C1000 Raad van State schorst omstreden bouwvergunning voor de Lindenhof Welzijnsbeleid van Soest moet om Soepgroente "panklaar" qere Kies een maKela vang?ede Weer zo'n vreselijk leuk type bij Smeeing. auto smeeing Monumentale paleis-boerderij uitgebrand WJ Soest maakt plan voor verplaatsing markt STOFFENLAND SOEST 29?» /vlaaere kenslappen huize Opendag Prachtige mantelkwaliteiten Landrauchschinken College handelde in strijd met verordening Eerst informeel overleg over taken en subsidies Accessoires met een voordeel van 11.750,-! 'Thuistapper' In de kraag gegrepen Soesterse fietsend van tas beroofd Raad beslist over initiatief-voorstel van Groen Soest ,4 Marktcommissie noemt proef 'geslaagd' Flinke buit inbraak Van Weedestraat DeVlijtt Verhuisbericht N3 De Vi A Vi WEEKAANBIEDING: in 20 kleuren TOT ZIENS BIJ: @B®ffi©00Ö@[n]C€ g©@©3 Koninginnelaan 6 - Soest - Telefoon 02155-21111 10.00-18.00 uw, HS Hendrik Smit HET VLEESCENTRUM BEKOKSTOOFD kVilIH L' irTTH3 utuanuiimiiiiinniir.1 C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars Extra oefeningen op Soesterberg Vast- TJAP-TJOI RUUD SMIT visspecialiteiten ONROEREND GOED WASIEL STEITNER @00 y> Met vreugde hebben de bewoners van het Nassauplantsoen gereageerd op het nieuws, dat in het weekeinde uit Den Haag naar Soest kwam. De bouwvergunning voor de Lindenhof, het nieuwe gezinsvervangende tehuis dat aannemer Vahstal aan de Beatrix- laan wil neerzetten, is door de Raad van State geschorst. Het College van B. W., dat de bouwvergunning had afgegeven, is daarmee gevoelig op de vingers getikt. Voor dat besluit blijkt mr. P.J. Bouke- ma, voorzitter van de afdeling Recht spraak van de Raad van State, zich uit sluitend op procedurele gronden te hebben gebaseerd. De schorsing geldt voor een termijn van dertig dagen na een definitieve uitslag over de AROB- procedure die de omwonenden ook hebben ingesteld. De gemeente Soest moet wel de kosten (150 gulden) beta len die de indieners van het schorsings- verzoek hebben betaald. In juni verleende het College van B. W., na het afkomen van de (provincia le) verklaring van geen bezwaar, Vah stal de bouwvergunning. Vooral de om wonenden waren daar bijzonder onge lukkig mee. Het bouwplan gold dan ook als zeer omstreden, omdat het een "restant" is van het eerder getorpedeer de plan om de nieuwe Lindenhof samen met een nieuwe Albert Heijn-super- markt te bouwen op de plek tussen de Beatrixlaan en de Van Weedestraat. Toen dat werd afgeblazen is het Lin- denhof-plan simpelweg "doorgeknipt" en werd vergunning aangevraagd voor de bouw van het tehuis als zelfstandig plan. Namens de omwonenden trad het ou d-raadslid Gert Beijen in het strijdperk; hij diende bij de Raad van State het schorsingsverzoek in, overigens nadat hij nogal in de clinch had gelegen met het gemeentebestuur, dat hem o.a. ver weet "steeds naar de bekende weg te vragen". Totaalvisie De Raad van State heeft de "partijen" overigens niet opgeroepen en ver hoord, omdat de belanghebbenden door de schorsing niet in hun belangen werden geschaad, naar het oordeel van de voorzitter. De zaak was daarvoor kennelijk ook te duidelijk: in de ge meentelijke bouwverordening is vast gelegd dat voor het verlenen van een bouwvergunning het advies van de wel standscommissie moet worden ge vraagd. Die commissie heeft dat advies echter niet gegeven, met als argument dat zij nog geen oordeel wenste uit te spreken over het plan zolang er geen "totaalvisie" op tafel lag voor het héle Lindenhof-terrein. Over de "invulling" van de rest van de grond - waar nu nog het oude tehuis staat - is immers nog niets bekend, nadat het AH-plan een roemloze dood stierf. Zolang de welstandscommissie geen advies heeft uitgebracht mag het Colle ge geen bouwvergunning verstrekken, is ook het oordeel van de Raad van Sta te. Daarom is het College-besluit in strijd met de (eigen gemeentelijke) bouwverordening. Invulling Opmerkelijkis dat het College nog deze zomer - daarnaar expliciet gevraagd door Beijen - het standpunt huldigde dat het bouwplan "op zichzelf' moest worden beoordeeld, omdat de invulling van de rest van het terrein "thans niet opportuun" was. Het College baseerde zich daarbij op het standpunt dat de welstandscommissie weliswaar geen advies had willen geven, maar het plan toch ook niet had afgekeurd. In de vorige gemeenteraadsvergadering trok het College op het allerlaatste mo ment nog een voorstel tot verkoop van een streepje grond aan de Beatrixlaan terug, dat aan Vahstal verkocht had moeten worden. Bij nader inzien was, volgens B. W., de situatieschets niet juist en hóefde er helemaal geen grond te worden verkocht... Het welzijnsbeleid van Soest moet om. Het gemeentebestuur en ambtenaren zullen daarom een brede discussie gaan voeren over het welzijnswerk. Het overleg moet leiden tot een duide lijker beleid en een betere besteding van gelden. Dat heeft de commissie welzijn afgesproken. "Voordatje een hoop onrust zaait bij de diverse instellingen, moet je eerst een discussie voeren", stelde wethouder Frans Kingma. Vast staat dat het nieuwe beleid conse quenties zal hebben voor een aantal in stellingen. De beschikbare gelden zul len zo goed als zeker op een aantal pun ten anders worden verdeeld. Niet be kend is wie zal moeten inleveren en wie er wellicht op vooruit gaat. CD A-er Jan Pieter Lokker beklemtoonde dat zijn partij in elk geval niet van plan is bezui nigingen door te voeren. Cees Boerkoel (PvdA) eiste dat de dis cussie voor de voorjaarsnota van 1992 wordt gevoerd. "Zodat we er bij de be groting van 1993 rekening mee kunnen houden." Volgens Boerkoel kan veel geld in de welzijnssector beter worden besteed. Overeengekomen werd dat de taken van het welzijnswerk opnieuw op een rijtje moeten worden gezet en dat daar na voor elk doel een budget beschik baar komt. Wens Kingma is bereid de discussie aan te gaan. Hij kwam daarmee tegemoet aan de wens van de politieke fracties. Vol gens Kingma is het van belang dat poli tici en ambtenaren op ongedwongen wijze met elkaar gaan praten, zonder unaniem wil aangaan. "De vorige ge meenteraden wensten niet te verande ren. U wilt dat wel, maar dan moeten we niet alleen A zeggen, maar tot en met Z doorgaan." Bert Krijger dat iedereen aan zijn partijpolitiek wordt opgehangen. "Misschien dat we daaruit een discussie in de commissie en in de raad kunnen voeren." Ook de commissieleden vinden het be langrijk dat de gedachtenwisseling eerst op informele wijze plaatsvindt. Lokker: "Je kan zo'n discussie niet even in een commissie voeren door je partijstand punten te uiten." En WD-er Bert Krij ger: "Je moet er neutraal over kunnen praten." Een discussie over een nieuwe jas voor het welzijnswerk hing al enige tijd in de lucht. Kingma toonde zich opgelucht en dankbaar dat de commissie de discussie De Uno Elegant met f 1.750.- aan accessoires, waarvoor u niets betaalt. O.a. getint glas, halogeen koplampen, speciale bekleding, speciale wieldoppen, striping en midden-console. Bovendien tot f 3.000,- extra voor uw inruil! de dealer die pas tevreden is, als u dat ook bent AMERSFOORT, Amsterdamseweg 19. Tel.: 033 - 635535 SOEST, Koningsweg 14. Tel.: 02155 -13227 De politie heeft vorige week een 27-ja- rige Soester aangehouden, die donder dagmiddag bij een slijterij aan de Laan straat een zgn. "thuistap" had ont vreemd, alsmede een koelbox. De man was op de fiets verdwenen, maar kon op de Koninginnelaan worden achter haald. In de tussentijd had hij de tap-in- stallatie overigens al van de hand ge daan voor een bedrag van 150 gulden. Bij nader onderzoek bleek hij de fiets waarop hij reed ook gestolen te hebben. Het rijwiel was afkomstig uit Baam. De politie maakte proces-verbaal op. De politie is sinds vorige week op zoek naar de dader van een tasjes roof, die plaatsvond op de Vale riaanstraat. Een 69-jarige Soesterse, die daar fietste, werd ingehaald door een onbekende bromfietser. Die griste in het voorbijgaan de bood schappentas uit de mand voor op de fiets van de vrouw en ging ermee vandoor. In de tas zat brood, een portemonnee met ca. 100 gulden en wat persoonlijke papieren. De bromfietser moet ongeveer 20 jaar oud zijn. Hij had een witte helm op en reed op een rood-witte brom mer. De overval vond plaats ter hoogte van de Mavo-school aan de Valeriaanstraat. De gemeenteraad moet beslissen of een onderzoek moet worden ingesteld naar winkel- en woningbouw aan de Dalweg-Zuid. Gemeentebelangen Groen Soest had daartoe een initia tief-voorstel gedaan. Het gaat om het terrein tegenover het politiebureau, waarvoor ook plannen voor een multifunctioneel centrum met een polikliniek, verzorging en andere instellingen bestaan. In de extra vergadering van morgen avond moet de raad een uitspraak doen. Als de raad akkoord gaat, moet het voorstel vervolgens inhoudelijk wo- ren besproken in commissieverband en vervolgens weer in de raad. De oorzaak van de uitslaande brand, die zaterdagnacht de monumentale boerderij Eikendal (op de hoek van de Biltseweg en de Beckeringhstraat) grotendeels verwoestte, is nog niet be kend. De bewoonster raakte licht ge wond, haar echtgenoot bleef onge deerd. De brandweerkorpsen van Soest en Baarn rukten met groot materieel uit, toen omstreeks half een 's nachts alarm werd geslagen. Vrij spoedig verzamelde zich een hele menigte toeschouwers. Brandweerlieden drongen met pers luchtmaskers de woning binnen, omdat aanvankelijk niet duidelijk was of zich De marktcommissie is unaniem van mening dat de markt, die elke donder dagmorgen wordt gehouden, moet worden verplaatst naar het parkeer terrein op de hoek van de Smitsweg en de Weegbreestraat. De proef, die in het voorjaar is gehouden, is volgens de leden 'uitstekend geslaagd'. Onbekende daders hebben vorige week aan de Van Weedestraat bij een inbraak een complete geluidsinstallatie en en kele videocamera's buitgemaakt. Dat gebeurde donderdagochtend even na vier uur. Ze slaagden erin een van de winkelruiten weg te nemen. De verplaatsing zal nog tenminste een jaar duren. Bij de herinrichting van het gebied wordt bekeken of de markt weg kan op de Weegbreestraat en de par keerplaats als nieuwe locatie kan die nen. Voordat het zover is, zal overleg moe ten worden gepleegd met de bewoners van de flat. Zij moésten tijdens de proef hun wagens in de nacht van woensdag op donderdag elders parkeren. De buurtbewoners kunnen dan ook volop inspraak plegen op het nieuwe inrich tingsplan, dat niet voor volgend jaar zo mer wordt verwacht. gezondheidszorg Amersfoort Hét logische vervolg op de nationale tv-zorgdag 'Wie zorgt die leeft'. Een onthullende open dag van de gezondheidszorg in Amersfoort. Noteer deze dag in je agenda, kom zaterdag de 26ste langs en maak werk van zorg! Deelnemende instellingen: Ziekenhuis Eemland, Psychiatrisch centrum Zon en Schild, Verpleeghuis Birkhoven, Zorgcentrum De Lichtenberg, Verpleeghuis St. Elisabeth, Opleidingsinstituut De Voorde. Voor meer informatie: 033 - 609744 of 033 - 750444 tst. 380. VOOR HET HYPOTHEEKADVIESPLAN MAKELAARDIJ O.G. Maar voor het zover is, voordat u uw huis heeft gekocht of verkocht is er heel wat water naar de zee gestroomd. Heeft u zich verzekerd van de deskundige, aktieve steun van een goede makelaar? Bel voor een vrijblijvend gesprek met: KERKSTRAAT 84 SOEST ^TELEFOON^02155J^6824y Ook moet overleg worden gepleegd met de marktmeester, de marktcom missie en de brandweer. Ook de kra- menverhuurder wordt bij de besprekin gen betrokken. Tijdens de proef lieten de marktkooplui al weten bijzonder in hun sas te zijn met de parkeerplaats. Op de Weegreestraat bestaat de markt uit twee lange rijen met kramen. Op de parkeerplaats is een andere en 'gezelligere' invulling moge lijk. Voordat de marktkramen naar de Weegbreestraat werdén gebracht, was de markt te vinden op het parkeerter rein achter het postkantoor aan de Steenhoffstraat. 80 wol - 20 polyamide 150 cm. br. van 49.90 voor Geldig van9t/m 16 oktober MAKEIAA RDI| OP MAA T BURG. GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL. 02155-11304 M DEZE WEEK BIJ Altijd kwaliteit en betaalbaar. SUKADELAPJES 0=n per kiloI O?" SCHOUDERFILETROLLADE osn per kilo9?" GEHAKT h.o.h. e„ per kiloO? Birkstraat 49 - Soest Telefoon 02155 - 1 24 77 WAT HEEFT OMA NU WEER LEES STRAKS VANAF 24.00 UUR IEDERE DONDERDAG DE KABELKRANT vrnta i* (/rsk^ Verkoopleasing en installatie van o.a.: autotelefoons omroepinstallaties omroepsystemen intercoms semafoons process-alarmsvstemen randapparatuur lefefooncenlrales Ooslerslrool 34,3742 SV Boom Tel. 02154- 20520 (gerookte boerenachterham) 100 gram pakje 150 gram Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 nog mensen op de zolderverdieping be vonden. De stal bleef gespaard. De boerderij dateert uit 1640 en is ei gendom van de koninklijke familie. Het bedrijf ligt precies op de grens van Baarn en Soest, vandaar dat de beide korpsen eendrachtig samenwerkten bij de bestrijding van het vuur, dat al gauw het dak aantastte. Het grootste deel van de woning brandde uit. De Baarnse brandweer zorgde voor het nablussen, dat nog geruime tijd in beslag nam. Het luchtmachtpersoneel van de Ne derlandse en Amerikaanse lucht macht is gisteravond begonnen met de oefening Combex 91-3. De oefening wordt morgenavond afgerond. De vliegbasis zal gebruik maken van de sirenes om haar personeel te waarschu wen. Omwonenden kunnen hier hinder van ondervinden. De vliegbewegingen in het kader van Combex 91-3 vinden vandaag tussen zeven uur 's morgens en elf uur 's avonds plaats. De luchtmacht vliegt morgen van zeven uur 's morgens tot acht uur 's avonds. Ook op de grond wordt geoefend, be halve van vanavond acht uur tot mor genochtend zeven uur. Het met helikopters uitgeruste 298 Squadron vliegt op 15, 21 en 31 okto ber tot 's avonds tien uur. pagina von BREUKELENbvm 5 vloertegels - plavuizen - natuursteen Neptunusplein 13 - Amersfoort - tel. 033-755865 Uit eigen keuken met garnalen 250 gram 6?5 van weedestraat 149 3761 cd soest tel 02155-15288 Het aanbod in van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 12.+ 13 A P iJ T A N G E K W E G Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1991 | | pagina 1