sn b.v. Wethouder Mieke Swinkels struikelt in commissie milieu over fietspad Veel weerstand tegen 'cijfergegoochel' voor nieuwe tv- en radio-kanalen scliocmsikcr Randstad zit te springen om tweehonderd uitzendkrachten RBA van Oost-Utrecht telt 860 openstaande vacatures 'Bieb' kan boekencollectie misschien toch uitbreiden Pleidooi in 10.000-youd voor behoud van natuur in Soester dorpsrand Nieuw spel: Monopoly op z'n Soesters Verhuizing De Ukkepuk gefinancierd met geld voor voorziening Overhees Keulen PAGINA 2 ISONEN 1G samen WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 TALEN cing PvdA: "Wij zien de wethouder ook niet zoveel fietsen" riderhoud pecialist merken WD houdt deur op een kier voor gifspuit Vurige pleidooien voor sportzender ALLE BEKENDE MERKEN BU SCHOEMAKER combineren Banenmarkt op zaterdag moet uitkomst brengen De Welzijnscommissie wil één keer bijspringen ■"l'-X, Tfc Restaurant van den Brink j Gemeentebelangen wil meer tijd voor inspraak Opbrengst voor Rotary-project 'Samen Wijzer' Behandeling op 22 en 23 oktober Zeist wil meewerken aan kleine composteerinrichting v CORDON deel uit van ereldwijd /ariëteit aan erpakkingen everancier een eerd op een oduktkwaliteit. ng zoeken wij en een ten behoeve 'ssysteem formulieren, rdere nheden ter enteel iding op ervaring, ïardigheid en ndien is het van een team kunt 25 jaar. net de heer mi 02155-95300. teens aan hem Holland. De gemeente zal geen fietspad laten lanleggen naar de carpoolplaats nabij Je Rijksweg A28 in Soesterberg. De commissie milieu heeft een voorstel van wethouder Mieke Swinkels onder tet asfalt gestopt, omdat de kosten [90.000 gulden) volgens de leden niet in verhouding staan tot het nut ervan. De algemene verwachting is dat het ietspad tussen de Richelleweg en de :arpoolplaats niet bijster veel zal wor- len gebruikt. Het CDA, de WD en de "VdA waren daarom niet van plan om legentig mille uit te geven. Het vertrek- cende raadslid Gerrit Leeflang van Ge- ieentebelangen Groen Soest gaf de wethouder het voordeel van de twijfel, )mdat hij meent dat in de toekomst iteeds meer mensen zullen 'carpoolen' ils gevolg van de stijgende kosten voor lutomobilisten. 3ré van Eek (D66) stond niet te sprin gen om een fietspad, maar durfde haar ;igen wethouder niet af te vallen. "Ik sta fifty-fifty'", aldus Van Eek. Intentie Swinkels deed nog een uiterste poging Dm een meerderheid achter zich te krij gen. "In de eerste twee jaar zal het fiets pad niet veel worden benut, maar het moet nu worden aangelegd, omdat het anders alleen maar duurder wordt. U ïeeft in mei bovendien de intentie ver- daard dat u akkoord gaat." Ze zou toch itruikelen. 'U maakt veel excuses", reageerde Willem Blaauw van de WD. "Wij heb ben de intentie uitgesproken, maar al leen als het goedkoper kon. Het fiets- 02155 -1 29 98 'ging van douane- en in verwarmde voorwaarden). /OOR ïon 02155 -12628 ter Lokker een steentje bij in de 'vrije val' van Swinkels. Wil Stekelenburg van de PvdA vroeg zich af of het bedrag van 90.000 gulden niet beter besteed kan worden aan het fietspad langs de Soesterbergsestraat. Ze steunde wethouder Swinkels niet. "U bent een eeuwig optimist, maar ik zie u ook niet zo vaak op de fiets." Wethouder Mieke Swinkels (D66) struikelde vorige week over het fietspad naar de carpoolplaats in Soesterberg. pad kan niet worden doorgetrokken naar de bossen en het museum, omdat Rijkswaterstaat niet wil dat de fietsers gebruik maken van de smalle brug over de A28. Dan heeft het voor ons geen zin." Het CDA ging evenmin om. "Het kre diet is te hoog. Het doel heiligt niet alle middelen. Je kunt niet alleen maar zeg gen 'het is goed voor het milieu'. Daar moetje mee oppassen", droeg Jan Pie- De WD wil af en toe toch naar de gifspuit grijpen als het gaat om groenbeheer. "We willen de deur op een kier houden", verklapte Ellen Spijk. Ze liep daarbij vooruit op de evalua tie over het niet meer gebruiken van chemische bestrijdingsmiddelen. Die zal dit najaar plaatsvinden. Spijk maakte de opmerking naar aanlei ding van een verslag van de milieu commissie. Het liberale raadslid heeft onlangs de bossen bezocht met opzichter Jan Kees Tupker. "Ik heb gezien dat we prachtige bermen hebben. Dat komt, omdat we in het verleden heb ben weggespoten wat we daar niet wilden hebben." Er is volgens sommigen maar één ding nóg mistiger dan de gemiddelde tele visie-ontvangst in Soest, en dat is een politieke discussie over dat onder werp. Wie vorige week getuige was van het gesprek in de raadscommissie R.O. over de uitbreiding van het ka belnet, moet van tijd tot tijd de on weerstaanbare behoefte hebben ge voeld om de knop maar om te draai en... De commissie discussieerde in feite over drie voorstellen in één, en dat gaf al een groot stuk verwarring. Maar eerst lieten vier insprekers hun licht schijnen op de komende zender-indeling. Drie van hen - de heren Ekeler, Verkerk en Van Dusschoten - pleitten in vurige be woordingen voor het (opnieuw) opne men van een sportzender - Europsort of Sportnet, maar 't liefst allebei - en als 't enigszins kon niet pas volgend jaar, maar zo snel mogelijk. Ze beleden om standig hun afkeer van de "sexzender" RTL-plus - op het sportkanaal gezet na een "flut-enquête" in Op 't Hoogt - zo als ze "namens 10.000 actieve sporters" duidelijk maakten. Slechts één inspre ker, de heer Lenten, pleitte met een ge nuanceerd betoog voor het voortbe staan van RTL-plus. De commissie had daar allemaal nog geen problemen mee. Wat haar betreft mag het College - zolang het CAI-be- dijf niet is verkocht moet de gemeente immers beslissen over de invulling van de netten - er Eurosport en Discovery Channel/Kindernet weer opzetten en de radio uitbreiden met Concert Radio, BBC Worldservice en Sky Radio. Som mige raadsleden lieten met nogal wat nadruk weten dat ze "al die zenders" nauwelijks kenden, maar gingen ak koord met het College-plan. "We ver- Elektro-apparatuur die u bij ons aanschaft, heeft een naam en is dus van de beste kwaliteit. We doen alleen zaken met de bekende merken. En omdat we dat in het groot doen (met 3.000 Europese collega's tegelijk) krijgen we de prijzen van de grote merken klein. Zodat u voor de beste kwaliteit nooit teveel betaalt. Natuurlijk altijd met Schoemaker-service ALS JE'T OPTELT, BEN JE BIJ SCHOEMAKER BETER UIT. Voor zekerheldl van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344' trouwen op uw blauwe ogen," zei Wil Stekelenburg (PvdA) tot wethouder Jan Visser (die overigens antwoordde dat hij bruine kijkers heeft). Sommige raadsleden drongen nog maar eens aan op een gebruikersraad, die over de zen derinvulling zou moeten beslissen. Loet Jansen (D66) vond dat de politiek niet moest betuttelen en Nel Koster (Prog. Soest), die Leidje Tomassen verving, suggereerde om te kiezen voor MTV, wat veel kinderen zo leuk vinden. Vol gens haar was er al sport zat op de kabel. Radio Soest Meer moeite had de commissie al met het voorstel om Radio Soest een een malige subsidie van tweemaal 6000 gul den te verstrekken uit de opbrengst van de CAI, zolang de lokale omroep nog geen reclame-inkomsten geniet. Als het géld uit een ander potje of de algemene middelen komt, dan is het best, maar als er geld overblijft hebben de burgers recht op een lager tarief (3 cent per jaar), was ongeveer de redenering. Grote problemen had de commissie echter met de centjes die gemoeid zijn met de uitbreiding van de zender-mo gelijkheden. Er is een bedrag van 190.000 gulden beschikbaar, maar al leen al 170.000 gulden voor twee tv-zenders en drie radiozenders vonden de politici dat toch wel érg veel geld, vooral omdat de ontvangst van de be staande zenders in Soest vaak al heel slecht is. CAI-directeur Boneschansker moest komen uitleggen waarom het no dig was nu al geld opzij te leggen voor nieuwerwetse technische snufjes als HDTV, D2Mac en digitale radio, die sommige raadsleden nog helemaal niet zo'n onontkoombaar verschijnsel vin den als de mensen van het RNE/CAI, die menen dat er nu al ruimte voor gere serveerd moet worden. 'Mistig verhaal' Bart Krol (CDA) begon met de opmer king dat hij het er "niet helemaal mee eens was", maar werd na de technische uitleg van Boneschansker steeds kwa der over het "cijfergegoochel". Ande ren deelden zijn gevoelens over het "mistige verhaal". De commissie leefde eerder in de veronderstelling dat ze zes tv-zenders voor hetzelfde geld kon krij gen, maar uiteindelijk bleken dat er slechts twee te zijn. Krol eiste dat het College het voorstel weer inslikte. Hij lanceerde de suggestie om de tarieven voor de burgers met een kwartje te ver lagen. Sommigen vielen hem bij en wil den eerst "absolute duidelijkheid", voordat er bij de begrotingsbehande ling zelfs maar over gesproken zou mo gen worden. Wil Stekelenburg (PvdA) vond een kwartje per maand ("nog geen half pak je sigafetten") overigens niet de moeite van het teruggeven waard. Volgens haar zouden er andere leuke dingen mee gedaan kunnen worden, zoals een bijdrage aan de Ouderenbus. Harry Witte (Gemeentebelangen) wil de zich helemaal niet bezighouden met de zenderkeuze, omdat hij dat naar "censuur" vond ruiken. Een gebrui kersraad vond hij prima, op voorwaar de dat er een absolute boycot voor raadsleden zou gelden. Dat weerhield hem er niet van toch een duit in het zak je te doen: volgens hem konden de sportliefhebbers nu al aan hun trekken komen door de sportzenders overdag toe te laten op de kanalen van de Turkse zender TRT en de Franse zender TV5, die dan toch niet uitzenden. Dat kon weer niet vanwege de auteursrechten, antwoordde ambtenaar Schmittman. De discussie eindigde in een complete chaos en het dringende advies aan de wethouder om de hele zaak maar weer terug te nemen naar het College. Dat zal vermoedelijk leiden tot een nieuw voorstel, dat tijdens de begrotingsbe handeling kan worden besproken. Natuurlijk laanstraat baarn 02154 Randstad Uitzendbureau kan op dit moment tweehonderd mensen direct aan een baan helpen. Honderd van die vacatures betreffen arbeidsplaatsen in Soest. Maar de vestiging aan de Dil lenburglaan heeft moeite om perso neel te vinden. Daarom houdt Randstad zaterdag 12 oktober een banenmarkt in het Soester kantoor. Volgens Harmen Schaap gaat het voornamelijk om technisch, indus trieel en magazijnwerk. "We zitten dringend om mensen verlegen." Randstad verwacht dat het aantal vaca tures zal toenemen. "De nadruk ligt na tuurlijk op part-time en tijdelijk werk, maar tegenwoordig helpen we mensen ook al aan een vaste baan. Je ziet bijna geen advertenties meer in de krant be treffende een vacature voor een secre taresse. Dat gaat meestal direct via ons." Belangstellenden voor de banenmarkt kunnen zaterdag tussen tien uur 's mor gens en drie uur 's middags aan de Dil lenburglaan terecht bij Randstad. Het uitzendbureau geeft dan voorlichting over werk, solliciteren en opleidingen. In Oost-Utrecht zijn momenteel 860 arbeidsplaatsen onbezet. In de han delssector bestaan vierhonderd vaca tures. In de zakelijke dienstverlening is plaats voor 125 mensen en in de overige dienstverlening kunnen 270 personen aan de slag. Dat blijkt uit cijfers van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorzieningen, waar toe de rayons Amersfoort, Zeist en Veenendaal behoren. Voor de 860 va catures worden ongeveer twaalfhon derd mensen gezocht. Het maandelijkse overzicht van het ar beidsbureau leert tevens dat het aantal werkzoekenden in augustus is toegeno men. In het rayon Amersfoort staan 205 werkzoekenden meer geregi streerd dan in juli. In Amersfoort was de stijging het grootst met 105 perso nen. Van de Soester beroepsbevolking zitten 1.060 mensen zonder baan, veer tig meer dan een maand daarvoor. Met uitzondering van Bunschoten vertonen alle gemeenten in rayon Amersfoort een licht toenemende werkloosheid. Stichting openbare bibliotheek lijkt te mogen rekenen op 41.000 gulden voor uitbreiding voor de boekencollectie. De commissie welzijn zei bereid te zijn om ruimte te zoeken voor in elk geval een eenmalige bijdrage. Ze reageerde daarmee op een verzoek van directeur Guus Kruis. De directie van de 'bieb' probeert al drie jaar lang geld los te peuteren om extra boeken te kunnen aanschaffen. Tot dusver werd dat verzoek niet geho noreerd. CDA, WD en PvdA toonden vorige week in de commissie welzijn wel hun goede wil, al gaven ze duidelijk aan dat ze niet van plan zijn om ieder jaar 41.000 gulden voor extra boeken te ge ven. Volgens Kruis worden de boeken steeds duurder. "En daar staat geen compensatie tegenover. We krijgen al tijd te horen dat we efficiënter moeten werken, maar daar is de rek nu uit. We hebben de laatste jaren vier- tot vijfdui zend boeken minder kunnen aanschaf fen dan we zouden willen." De directeur wees tevens op het groeiende aantal oudere mensen dat boeken leent. "Dat vraagt aanpassing van het bestand. Het is belangrijk dat er een goede bibliotheek in Soest is, want de bibliotheek is een laagdrempelige in stelling, waar veel mensen komen." Kruis richtte een woord tot de commis sie, omdat ze uit het welzijnsplan had opgemaakt dat 'haar' instelling weder om geen geld zou krijgen. De welzijns- deskundigen van de Soester gemeente raad stemden haar hoopvol. "We zijn niet ongenegen te kijken naar mogelijkheden om 41.000 gulden te ge ven", zei Bart Krol van het CDA. "Niet structureel, maar wel incidenteel. Ge zien de demografische situatie, telt Soest steeds meer ouderen en dan zul je ook boeken met grotere letters moeten hebben." f Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "CLASSi^VE" f57,50 t SALADE DU FENOU1L AVEC POULET FUMÊ vënkelsalade met stukjes gerookte kip t CONSOMMÉ DE BOEUFA VEC J TORTELLINI X runderbouillon met tortellini J SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne FILET DE SA UMON POCHÉ, l SAUCE PAPRIKA gestoomde zalmfilet op een bedje van paksoi met gele-paprikasaus, groentegarnituur en gebakken aardappelen. FRUITSFRAISAU YAOURTMIEL J vruchtensalade X met blokjes honing-yoghurt X Wij zijn geopend: X dinsdag t/m vrijdag X lunch vanaf f 2.30 uur, diner vanaf 17.30 uur. X Zaterdag en zondag J diner vanaf 17.30 uur. X 's Maandags gesloten. J In een oplage van 10.000 exemplaren heeft Gemeentebelangen Groen Soest, in samenwerking met de ver wante actiegroep Soest Alarm, in het afgelopen weekeinde een krantje ver spreid, dat gewijd is aan de komende discussie over de Structuurvisie. De le zers worden opgeroepen hun stem te laten horen tijdens de inspraakavon den, die deze week worden gehouden. Volgens fractievoorzitter Harry Witte van Gemeentebelangen is in het krantje - met als grootste kop: "Moet Soest worden volgebouwd?" - op een "begrij pelijke" manier beschreven wat het doorgaan van de bouwplannen bete kent voor natuur en landschap van Soest. Het bevat o.a. een pleidooi voor het behoud van de rijke natuur in de dorpsrand. De dreiging van vegrijzing en leegloop wordt van de hand gewezen en er wordt een vereglij king gemaakt met Baarn, waar niets te merken valt van de negatieve gevolgen van een bouwstop. "Mocht het inwonertal van Soest ooit onder de 40.000 zakken, dan is dat geen ramp, aldus Gemeentebelangen. "Dat bewijst Baarn, dat met 25.000 in woners veel kleiner is dan Soest. De voorzieningen zijn daar beter: een goed winkelcentrum, een goede theater voorziening, een openluchtzwembad, een overdekt zwembad, een ziekenhuis (ook in de toekomst) en een minstens zo bloeiend verenigingsleven als Soest heeft." De partij meent dat de positieve gevol gen van een bouwstop duidelijk zijn: minder sterke toename van het au toverkeer, meer kansen op behoud van het 'eigen' dorpse karakter, behoud van het landschap en de natuur; in het alge meen minder druk op natiiur, land schap, milieu en recreatievoorzienin gen, behoud en verbetering van de landschappen aan alle zijden van de be bouwde kom, het Soesterveen, het Eemland, de Stadhouderslaan en ach ter de Koninginnelaan. Meer tijd Gemeentebelangen wil dat de bevol king langer de tijd krijgt om schriftelijk op de plannen te reageren. De gemeen te geeft daarvoot gelegenheid tot 16 ok tober, "maar dat is natuurlijk veel te kort om op goede wijze te kunnen in gaan op zo'n ingewikkelde materie. Dat moet zeker worden verlengd met een paar maanden." De partij vindt ook dat het komende re ferendum - Gemeentebelangen heeft daartoe zelf het initiatief genomen - de mogelijkheid moet bieden om voor de "nul-optie" te kiezen. Volgens het krantje twijfelt de partij er niet aan dat dat referendum er komt, gelet op de welwillende houding van alle partijen om inspraak te geven en het feit dat Jan Visser, Mieke Swinkels en Frans King- ma (allen lid van partijen die zich vóór een referendum hebben uitgesproken) in het College van B. W. zitten. "Dat kan bijna niet missen," aldus Gemeen tebelangen. Ruim voor de feestdagen verrast de Rotary-club Baarn-Soest de bevol king met een nieuw gezelschapsspel voor jong en oud, dat de toepasselijke naam "Soester spel" heeft meegekre gen. Het spel vertoont veel gelijkenis met het befaamde Monopolyspel. De opbrengst is bestemd voor het Rotary- project "Samen Wijzer". Burgemeester Hans de Widt was maan dagmorgen de eerste Soester die het spel kreeg aangeboden. Het werd hem overhandigd door een kleine delegatie van de Rotaryclub, bestaande uit voor zitter J. van Berkum en de commissaris sen J. Stam en E. Krop. Het nieuwe spel wordt leuk en span nend genoemd voor jong en oud. Het lijkt op het Monopolyspel - men kan winnen of verliezen door koop en ver koop - maar het gaat daarbij niet om al dan niet bebouwde gronden aan be roemde Nederlandse wegen en straten, maar om Soester bedrijven. Door het "plaatselijke karakter" is de aantrekke lijkheid van het spel volgens de Rotary club veel groter. Het speelveld is omrand door vakjes waarin tal van bekende Soester onder nemingen met een bedrag - meestal en kele duizenden guldens - genoemd staan. Dat is de prijs die voor een aan deel in dat bedrijf moet worden betaald. Er wordt ook huur betaald aan de aan deelhouders en de aandelenkoersen kunnen, bijvoorbeeld door kanskaar- ten, tussentijds worden gewijzigd, waardoor men winst of verlies kan boe- De PvdA vindt het niet goed dat de verhuizing van peuterspeelzaal De Ukkepuk wordt betaald met geld dat aanvankelijk was bestemd voor een voorziening in Overhees. Het gaat om een bedrag van 35.000 gulden. De sociaal-democraten zijn niet tegen de verplaatsing, maar vinden dat die op een andere wijze moet worden gefinan cierd. "Als we deze centen gaan uitge ven, hebben we straks geen geld meer om iets in Overhees te doen"riep frac tieleider Cees Boerkoel. "Dat maakt niet uit", reageerde CD A-er Jan Pieter Lokker. "Als wij in de toekomst iets in Overhees willen doen, is daar op de een of andere ma nier toch wel geld voor." Boerkoel: "Als Lokker zegt dat het CDA er dan echt geld voor over heeft, ben ik het met deze dekking eens." Lokker: "Als blijkt dat er problemen zijn, waar iets aan moet worden gedaan, is het CDA bereid om daar geld voor uit te trekken. Zo is het CDA altijd ge weest." Advies In juli stelden burgemeester en wethou ders voor een buurthuis in Overhees te bouwen. Dat was een logisch gevolg van het advies van een werkgroep, gevormd door vertegenwoordigers van de mid denstand, de politie, de gemeente, de jeugd en de wijkvereniging. Een buurt huis zou volgens de werkgroep een op lossing voor het tierende vandalisme in de nieuwbouwwijk zijn. Met de WD, D66 en klein rechts verwierp het CDA dat plan. De partijen hadden geen 350.000 gulden over voor een voorzie ning, waarvan de noodzaak volgens hen niet was aangetoond. Wat dat betreft kan de opmerking van Lokker dan ook geen harde toezegging aan het adres van Boerkoel zijn ge weest. De verhuizing van De Ukkepuk zal in elk geval worden gefinancierd met de 35.000 gulden die aanvankelijk voor Overhees waren gereserveerd. De op brengst van de grond aan de Duinweg, waar De Ukkepuk momenteel zit, vloeit in de kas van het grondbedrijf. De eventuele winst kan ten goede komen van andere projecten, maar daar is nog geen duidelijkheid over, vertelde PvdA-wethouder Frans Kingma. ken. "De jongste thuis kan een geslaagd speculant worden, terwijl opa op de fles kan gaan," vermeldt de toelichting op de spelregels. De in het spel voorkomende bedrijven spelen ook "in het echt" een belangrijke rol. Door hun deelname en hun finan ciële bijdrage hebben zij de produktie- kosten gedekt, waarmee in totaal zo'n 60.000 gulden is gemoeid. Het "Soester spel" is in andere Neder landse en Europese plaatsen al bekend. Ook Baarn krijgt zijn variant. Het idee werd in Noorwegen ontwikkeld door de YMCA en kon met toestemming van de makers van het Monopolyspel wor den uitgevoerd. Commissaris fundrai- sing J. Stam van de Rotaryclub zag het spel van de gemeente Schijndel en werd daarover zeer enthousiast, vooral om de fraaie uitvoering en het kwaliteits drukwerk. f 37,50 Het grootste deel van de oplage - ruim 1000 stuks - heeft inmiddels zijn weg gevonden naar de deelnemende bedrij ven ("adverteerders"). De resterende spellen zijn voor f 37,50 verkrijgbaar bij de firma Stam aan het Nieuwerhoek- plein, tel. 18850. Met de aanschaf steunt men het Rotary-project "Samen Wijzer". Het project is ontwikkeld ter gelegen heid van het zevende lustrum van de Rotaryclub Baarn-Soest. Drie Oosteu- ropese specialisten zijn drie tot zes maanden te gast in Nederland om bin nen hun vakgebied - milieu, bouwkun de en geneeskunde - kennis en ervaring De heer Stam biedt burgemeester De Widt het nieuwe spel aan. Links Ben v. Os, rechts de heren Van Berkum en Krop. Foto: Goos van der Wilt. op te doen en uit te wisselen met promi nente collega's. De Rotaryclub levert op die manier een bijdrage aan de toe nadering tussen Oost- en West-Europa en de prille toenadering te verdiepen. Stage Inmiddels zijn de drie specialisten in Nederland gearriveerd. Het gaat om de kinderarts Nade Halac (31) uit Roeme nië, werkzaam in een klein kinderzie kenhuis bij Boekarest, ir. Jan Kryt (34) uit Tsjechoslowakije, toxicoloog, en ir. Stanislaw Mucha (34), architect in Po len. Zij brengen hun "stage" respectie velijk door in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam, de Rijksuni versiteit in Utrecht en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in Amers foort. Gemeentevoorlichter Ben van Os te kende de illustraties op het speelbord, dat verluchtigd is met o.a. de Oude Kerk en andere oud-Soester plekjes. Hij bood de originele tekeningen even eens aan burgemeester De Widt aan. Volgens J. Stam is het "Soester spel" bijzonder onderhoudend. "Ik heb het intussen een paar keer gespeeld, en het is heel leuk. Je bent er zeker drie a vier uur mee zoet, net als met het echte Mo nopoly." Burgemeester De Widt was in zijn nopjes met het nieuwe spel en com plimenteerde de Rotaryclub graag met het initiatief, dat tegelijkertijd een mooi stukje "reclame" voor Soest is. De gemeente Zeist is in principe be reid mee te werken aan de vestiging van een kleine composteerinrichting aan de Kampdwarsweg, op het terrein van de voormalige riool-waterzuive ring van Soest. Het Zeister College van B. W. is van plan de artikel 19-procedure op te starten. Het voorstel wordt behandeld in de commissies Stadsontwikkeling en Mi lieu en Landschap, resp. op 22 en 23 oktober. B. W. van Zeist zijn van me ning dat de kleinschalige composteerin richting van Mowi-de Ridder, met een aanvoer van 22.000 kuub per jaar aan tuin-, plantsoen- en kwekerijafval, nau welijks hinder voor de omgeving met zich meebrengt. Mowi-de Ridder wil de inrichting zelf standig voortzetten, nadat de eerder opgestarte proef van het samenwer kingsverband met de gemeente Soest werd gestaakt. Dat gebeurde nadat de Raad van State de bezwaren toewees in verband met procedurefouten. Soest trok zich vervolgens om financiële re denen terug uit het experiment. Zeist verbindt aan zijn medewerking wel een aantal voorwaarden, die moe ten strekken tot voorkoming van over last voor de omwonenden, en afspraken over de aan- en afvoer van het afval, al dus een persbericht van de gemeente Zeist.

Soester Courant | 1991 | | pagina 3