/aK id FNV OWTBIJT-SERVICE Groot feest bij 'nieuwe' drukkerij Klomp Nieuwe SNS-bank nog dichter bij de klant Dierenasiel 't Hart moet toch naar de Eemweg toe Gemeenteraad vergadert WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 16677 nshow in irtmuseum nten gezocht ibetescollecte raagt uw landacht voor sctra vergadering Commissie Financiën Bouwzaken 1 oorbereidingsbesluiten Vrijstelling ex art. 19 to erleende bouwvergunningen DETROMSLAGER Officiële her-opening door burgemeester De Widt Bondsspaarbank verandert van naam en uiterlijk Radio Soest wil 'studiootje' op Raadhuisplein A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Alternatief Birkstraat niet haalbaar ■HWÜÜVÜliM to: Goos van der Wilt gemeente idiensten express re Luchtvaart Museum van Zeist wordt van 13 oktober een nationale nanifestatie gehouden, in het teken van Neder- omstreken 1941-1945. nde keer dat de Interna- Modellers' Society Ne- ïifestatie heeft georgani- xpositie van vaartuigen, diorama's kunnen de be naar demonstraties met epsmodellen, vliegende lellen, werkende model- dend vliegtuig met een an drie meter, modellen wordt de pu- ;ereikt, terwijl de deelne- lanmerking komen voor i. De prijsuitreiking Vindt ober om 14.00 uur plaats, s dinsdag tot en met vrij- ran tien uur tot half vijf en vaalf uur tot half vijf. ile Diabetesweek (10 tot i vindt voor de tiende keer voor het Diabetesfonds ebeurt uiteraard ook in ig jaar één van de hoogste van heel Nederland had. "Tien jaar collecteren: arig, maar (nog) niets te slagen van de van de col- veel mensen nodig, die Hen vrijmaken om met de t stap te gaan. Wie belang en kontakt opnemen met ;e collecteleidsters: Loes ïendal, Stadhouderslaan 12, en Wilma van Weijen- /an Straelenlaan 3, tel. -rse is trots op zijn vergul- edaille. Foto: Goos van der Wilt- zorgt de inkoop van de en van Kaasspecialist in ïrland. Drie zaken staan ipromenade, Tamboerijn vestiging aan de Beetz- woensdag 9 oktober is er een extra ©penbare vergadering van de commis sie Financiën c.a. Agendapunt: ^■voorstel tot verkoop van de aandelen in de NV R.N.E. De vergadering begint om 19.00 uur en Wordt gehouden in het gemeentehuis. Publiek kan meepraten jWanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel den van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan ■xpe commissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot vijf minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde ■TOpmmissies zal worden behandeld, is het Verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 93459). De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne- mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het vergroten van een keuken en het aanbouwen van een berging, Egeltjes pad 11 (artikel 24 voorschriften be stemmingsplan Klein Engendaal); het aanbouwen van een berging, jEgeltjespad 13 (artikel 24 voorschrif ten bestemmingsplan Klein Engen- aal); het aanbouwen van een berging/car- rirt, Egeltjespad 15 (artikel 24 voor aten bestemmingsplan Klein En- idaal). /orens een definitieve beslissing zal vorden genomen is een ieder bevoegd en een termijn van twee weken, te cenen vanaf donderdag 10 oktober £1991, eventuele bezwaren schriftelijk tij Burgemeester en Wethouders in te iienen. op deze verzoeken betrekking heb- ïde stukken liggen gedurende die- rifde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde- ïg ruimtelijke ordening en bouwza- ten, Raadhuisplein 1, ter inzage. De burgemeester van Soest maakt ter Uitvoering van artikel 22 van de Wet op Jle Ruimtelijke Ordening bekend dat iioor de raad der gemeente Soest bij be sluiten van 19 september 1991, nrs. RB 91-125, RB 91-131, RB 91-133, RB 91-145 en RB 91-146, bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit toehorende tekeningen als zodanig zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: 11. het landelijk gebied; 2. een perceel aan de Wieksloterweg DZ, sectie G, nr. 8178; een perceel gelegen achter de wonin gen Koninginnelaan 94a - 94d; 14. het perceel Beckeringhstraat 7; p. het perceel Den Blieklaan 68a. ftevens heeft de raad bij zijn besluit ten den van de gronden genoemd on- Jer nr. 1 bepaald dat het verboden is be dde werken, geen bouwwerken zijn- of werkzaamheden uit te voeren bnder of in afwijking van een schrifte- |ke vergunning van Burgemeester en J/ethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 10 ok- er 1991. burgemeester maakt bekend dat jemeester en Wethouders voome- lens zijn op een daartoe strekkend ver met toepassing van het artikel 19 de Wet op de Ruimtelijke Orde- ig, vrijstelling te verlenen voor: het gebruik van een perceel grond t.b.v. de opslag voor een machinehan- Tel, Koninginnelaan 100. lvorens een definitieve beslissing zal 'orden genomen, is een ieder bevoegd 'nnen een termijn van twee weken, te :kenen vanaf donderdag 10 oktober *91, eventuele bezwaren schriftelijk jij Burgemeester en Wethouders in te jienen. 'e op dit verzoek betrekking hebbende :ukken liggen gedurende diezelfde ter- lijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in [et gemeentehuis, afdeling ruimtelijke irdening en bouwzaken, Raadhuis- [lein 1, ter inzage. het verbouwen van een voormalig ge- leentehuis tot woongebouw, Steen- loffstraat 2, het bouwen van 18 huur-apparte- lenten, nabij Steenhoffstraat 2, het bouwen van 27 koop-apparte- enten, nabij Steenhoffstraat 2. gevolge de Wet Administratieve echtspraak Overheidsbeschikkingen Wet AROB) kan de natuurlijke of 'echtspersoon, die door het besluit echtstreeks in zijn belang is getroffen, {innen een termijn van 30 dagen, te re- tenen vanaf 10 oktober 1991, bij het kollege van Burgemeester en Wethou ders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Openbare bekendmaking 3urgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met liet bepaal de in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) bekend, dat zij besloten hebben SURPRISESURPRISE Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis én tegen een redelijk tarief! Tevens het adres voor uw luxe hapjes en salades. voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 dat de woonstraten van Goyenlaan tus sen Dalweg en Molenstraat, Rubens laan tussen Dalweg en Molenstraat, Van de Veldeplantsoen, Saenredam- plantsoen, Albert Cuyplaan 5 t/m 35 en Albert Cuyplaan 36 t/m 67 aan te duiden als zonegebied waair een maxi mum snelheid geldt van 30 kilometer per uur, door middel van plaatsing van de borden lb, 2b en 101a van het RW op de navolgende plaatsen: a. op de aansluiting van de Van Goyen laan met de Molenstraat; b. op de aansluiting van de Rubenslaan met de Molenstraat; c. op de aansluiting van de Rubenslaan 85 t/m 125 met de Molenstraat; d. op de aansluiting van de Van Goyen laan met de Dalweg; e. op de aansluiting van de Rubenslaan met de Dalweg; f. op de aansluiting van de Dalweg 75 t/m 175 met de Dalweg; g. op de aansluiting van de Albert Cuyplaan 5 t/m 35 met de Albert Cuyplaan; Alsmede aan te duiden als fietspad ge deelten van de Rubenslaan en de Van Goyenlaan door plaatsing van het bord 59 van het RVV op de navolgende plaatsen; a. op de Rubenslaan ter hoogte van huisnummer 125 in noordelijke rich ting; b.op de Rubenslaan ter hoogte van huisnummer 106 in zuidelijke rich ting; c. op de Van Goyenlaan ter hoogte van huisnummer 154 in noordelijke rich ting; d. op de Van goyenlaan ter hoogte van huisnummer 154 in zuidelijke rich ting. En aan te duiden als voetpad gedeelten van het Saenredamplantsoen door plaatsing van het bord 61 van het RW op de navolgende plaatsen: a. nabij de Van Goyenlaan ter hoogte van huisnummer 220 in westelijke richting; b. nabij de Rubenslaan ter hoogte van huisnummer 85 in oostelijke richting; c. nabij de Van Goyenlaan ter hoogte van huisnummer 154 in westelijke richting; d. nabij de Rubenslaan ter hoogte van huisnummer 43 in oostelijke richting. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend aan: a. het collége van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 133 van het Reglement Verkeerstekens (RW) bekend, dat zij besloten hebben het verblijfsgebied omsloten door de Dalweg, Beukenlaan, Nieuweweg, Eigendomweg en Weeg breestraat aan te duiden als zonegebied waar een maximum snelheid geldt van 30 kilometer per uur, door middel van plaatsing van borden lb en 2b van het RW op de navolgende plaatsen: a. op de aansluiting van de Kamperfoe liestraat op de Weegbreestraat nabij Weegbreestraat huisnummer 1; b. op de aansluiting van de Kamperfoe liestraat op de Weegbreestraat nabij Kamperfoeliestraat huisnummer 44; c. op de aansluiting van de Weegbree straat op de Weegbreestraat nabij Weegbreestraat huisnummer 17; d. op de aansluiting van de Weegbree straat op de Weegbreestraat nabij Weegbreestraat huisnummer 359; e. op de aansluiting van de Weegbree straat op de Weegbreestraat nabij Weegbreestraat huisnummer 539;Als onderdeel van dit besluit door plaatsing van bord 49 van bijla ge II van het RW over een lengte van 130 meter wordt een parkeerverbod ingesteld aan de oneven zijde van de Smitsweg tussen de Weegbreestraat en de Nieuweweg. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een afschrift van dit besluit is getekend gezonden aan: a. het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht; b. de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht; c. de commissaris van politie te Soest. Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Een feestje voor een paar honderd mensen, daarvoor draaien ze bij druk kerij Klomp de hand niet om. Dat bleek afgelopen vrijdag bij de officiële her-opening van het bedrijfspand aan de Parallelweg, dat voor deze speciale gelegenheid op een bijzondere wijze was "aangekleed" en uitgebreid met een feesttent. In de loop van bijna 40 jaar is de druk kerij uitgegroeid tot een onderneming - Klomp Verenigde Bedrijven - met een aantal werkmaatschappijen: drukkerij Klomp, drukkerij Nuss, Continental Paper, Christiaan Uitgevers en Cartino Carissimo. Zo'n beetje alle "nazaten" verdienen in navolging van oprichter- directeur J. Klomp intussen ook hun sporen in het vak of op aanverwante ge bieden. In de afgelopen periode heeft het be drijf een belangrijke verbouwing en uit breiding ondergaan en het gereedko men daarvan was aanleiding genoeg voor een groot feest, waarvoor alle rela ties waren uitgenodigd. Het bedrijf was daarvoor in een bijzondere entourage gehuld, helemaal in Engelse stijl. In alle afdelingen stonden de machines overigens - ondanks de feestelijkheden - volop te draaien. Daar werd ter gele genheid van het feest drukwerk ver vaardigd voor een aantal charitatieve doelen, zoals Greenpeace het Koningin Wilhelminafonds, het Foster Parents Plan en de Vlinderstichting. Hoogtepunt was de officiële her-ope ning, waarvoor burgemeester De Widt was uitgenodigd. Hij kweet zich van die taak nadat de heer Klomp sr. kort had stilgestaan bij de voorgeschiedenis en de ontwikkelingen had geschetst die hadden geleid tot het bloeiende bedrijf dat de drukkerij nu is, met 85 medewer kers. De brand die het bedrijf in 1975 nagenoeg in de as legde was daarbij al leen maar een tijdelijke hinderpaal. De drukkerij herrees, vooral op aandrang van de medewerkers, als de mythologi sche Phoenix. Etalagefunctie Burgemeester De Widt complimen teerde de familie Klomp o.a. met het fraaie pand, dat met name voor trein- De drie heren Klomp en burgemeester De Widt bij het herdenkingsbord in het bedrijf. Foto: Goos van der Wilt. reizigers een "etalagefunctie" voor Soest heeft, fen onderstreepte de uitste kende reputatie van het bedrijf op o.a. het gebied van milieu en brandpreven tie. Door de betrokkenheid van de tweede generatie Klomp en haar "aan hang" was de continuïteit volgens hem verzekerd, zodat de onderneming de toekomst met vertrouwen tegemoet mocht gaan. "Voorzichtigheid, kalm overleg en vooruitgang zonder schul den" waren volgens de burgemeester kenmerkende eigenschappen van de Klompen, en heel erkentelijk was hij de firma voor het drukwerk voor de "goe de doelen". Samen met de heer Klomp sr. verrichtte de burgemester tenslotte de officiële her-opening, door met een aantal oude letterstempels het woord "geopend" op het herinneringsbord te drukken. Na afloop van de plechtigheden kregen de talrijke gasten nog een rondleiding door het bedrijf. "Officieel" wordt het pas op 14 okto ber, maar voor de vaste bezoekers en relaties van de Bondsspaarbank - drie vestigingen in Soest r is het inmiddels geen verrassing meer: de bank gaat op in een groter geheel, de nieuwe SNS-bank. In het dienstenpakket van de bank verandert er niet zoveel, maar in de presentatie wel. Dat is duidelijk te zien aan het exterieur van de kanto ren aan de Van Weedestraat, de Soes- terbergsestraat en de Tamboerijn. SNS is een afkorting van de Samenwer kende Nederlandse Spaarbanken. De nieuwe bank is ontstaan uit de fusie tus sen de Bondsspaarbank Midden-, Noord- en Oost-Nederland (die in Soest al sinds jaar en dag vertegenwoor digd is), met een aantal andere spaar banken in het land. Het werkgebied omvat ruwweg de (oostelijke) helft van Nederland, van Groningen in het noor den tot Maastricht in het zuiden en van Alblasserdam in het westen tot de Duit se grens in het oosten. De nieuwe bank telt 331 kantoren, die meer dan voorheen een regionale opzet kennen, onder een eigen directie en staf met vergaande bevoegdheden. Daar mee worden de snelheid, de slagvaar digheid en de flexibiliteit in de dienst verlening aan de klanten sterk verbe terd. Directeur A.F.L. Trippaers van het Soester hoofdkantoor aan de Van Wee destraat noemt een aantal wezenlijke veranderingen, waarmee de naamswij ziging van de bank gepaard gaat. "Wij maken deel uit van de SNS-bank Utrecht/'t Gooi. Dat betekent dat we nóg dichter bij de klant zitten en veel sneller beslissingen kunnen nemen, omdat een aantal "tussenstappen" ver dwenen is. Dat geldt vooral voor bij voorbeeld de kredietverlening, zowel particulier als zakelijk." Trippaers legt de nadruk op "zakelijk", omdat de (oude) Bondsspaarbank ten onrechte nog wel eens het imago had dat er alleen "spaarbank"-zaken voor particulieren werden gedaan. De SNS-bank is een complete bank, waar men terecht kan voor alle bankzaken. De nieuwe bank wordt geen logge orga nisatie, maar een flexibele samenwer kingsvorm met zelfstandige werkmaat schappijen. Die worden op hun beurt ondersteund door een holding op het gebied van ontwikkeling, marketing en automatisering. Lokale samenleving De regionale organisatie brengt met zich mee dat de SNS-bank zich nog hechter wortelt in de lokale samenle ving, vindt Trippaers. "Als bank hoor je in de plaatselijke gemeenschap thuis, vinden wij, en draag je een stukje ver antwoordelijkheid voor de samenle ving." Hij wijst in dat verband o.a. op de talrijke malen dat de bank als sponsor is opgetreden voor plaatselijke sport- en SNS-directeur Trippaers met zijn me dewerksters voor de nieuwe gevel van het hoofdkantoor aan de Van Weede straat. Foto: Goos van der Wilt. culturele evenementen. Trippaers zélf is overigens het vleesge worden symbool van die "maatschap pelijke" betrokkenheid van de bank. Naast bankdirecteur is hij o.a. voorzit ter van de Soester VW, secretaris van de Soester Zakenkring en voorzitter van de programmaraad van Radio Soest. De datum van 14 oktober - als de fusie officieel een feit wordt - is niet helemaal toevallig ook het begin van de Wereld- spaarweek". Bezoekers - al dan niet be horende tot de vaste relaties van de bank - zijn dan welkom in de drie SNS-vestigingen in Soest om kennis te maken. Voor iedere bezoeker ligt bo vendien een aardige attentie klaar. Radio Soest wil de beschikking krijgen over een 'studiootje' in het gemeente huis. De ruimte zou moeten worden bekostigd door de gemeente. De om roep zou haar voorlichtingstaak dan beter kunnen uitvoeren. Programma-directeur Henk Lokman van Radio Soest heeft de wens voor een studio in de commissie welzijn geuit. De medewerkers van de lokale zender moeten nu vaak met geleende spullen naar het Raadhuisplein komen om uit zendingen te verzorgen. En die spullen zijn, volgens Lokman, niet altijd be schikbaar. "Om onze voorlichtingstaak, die we erg serieus nemen, goed te doen, zouden we een faciliteit moeten hebben. Dan kunnen we inspringen op commissie- en raadsvergaderingen. En de gemeen te blijft gewoon eigenaar van de stu dio", aldus de programma-directeur. Cees Boerkoel van de PvdA stelde voor dat Lokman aangeeft welke wensen Radio Soest precies heeft, zodat een kostenplaatje kan worden gemaakt. WD-er Bert Krijger vroeg zich la chend af of het interessant is om politie ke vergaderingen uit te zenden. "Ik denk van niet." RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 f#vonB™UK™ENbv%\ adviseurs in... T hypotheken vastgoed assutantiën SOEST Albert Cuyplaan 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 3e etage van het flatge bouw met berging op de begane grond. Indeling: entree, hal, toilet, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, keuken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 92.500,- BAARN Gen. Karei van der Heydenlaan Royale vrijstaande villa v.v. gas c.v., met dubbele carport en souterrain (ca. 9x5) met vrije achtertuin op het zuiden. Op loopafstand van centrum en station N.S. Parterre v.v. iso latiebeglazing. Entree: 2 toiletten, studeer/kantoorkamer (ca. 25 m2), L-vormige woon/eetkamer (ca. 70 m2), open haard, gedeeltelijke open keuken, bijkeuken/schuur, kelder. 1 e Verdieping: 3 slaapkamers, bergkamer, douche/3e toilet. 2e Verdieping: 3 slaapkamers. Zeer geschikt voor kantoor of praktijk aan huis. Gevraagde koopsom f 395.000,- SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Indeling: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kelderkast en toilet. Verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,- SOEST Wilhelminlaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vlizotrap naar grote zólder. Deze woning heeft enig achterstallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 1 e etage van het flatgebouw met berging op de begane grond. Indeling: entree, hal, toilet, douchecel met vaste wastafel, woonkamer met balkenpla- fond, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 92.500,- A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 Het voorstel om dierenasiel 't Hart aan de Koningsweg te verplaatsen naar de Eemweg zal ongewijzigd door burgemeester en wethouders aan de raad worden voorgelegd. Dat heeft burgemeester Hans de Widt gezegd. Dat betekent dat het alternatief van een boerderij aan de Birkstraat van de baan is. Volgens De Widt wil de eigenaar de boerderij niet verkopen voor dit doel. "En het regent inmiddels bezwaar schriften van omwonenden", aldus de burgemeester. Harrie Witte van Gemeentebelangen Groen Soest had in september voorge steld de mogelijkheid aan de Birkstraat te onderzoeken. Hij kreeg daarbij de steun van een meerderheid van de ge meenteraad. Inmiddels is het college gebleken dat de boerderij aan de Birkstraat geen alter natiefkan zijn. Daarom wordt het voor stel voor de verhuizing naar de Eemweg onveranderd op de agenda gezet. Bur gemeester en wethouders willen dat het dierenasiel zo snel mogelijk wordt ver plaatst in verband met de woningbouw in Klein Engendaal. Extra raadsvergadering De gemeenteraad vergadert donderdag 10 oktober in een extra openbare vergadering in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Agendapunt: voorstel tot verkoop van de aandelen in de n.v. RNE, gevestigd te Soest. Raadsvergadering 21/23 oktober Vergadering op 21 oktober, aanvang 19.00 uur. Agenda: Algemene beschouwingen. Vergadering op 23 oktober, aanvang 14.00 uur. Agenda: (Begr. 1) - Behandeling begroting 1992, meerjarenbegroting 1992 tot en met 1995 en de Nota van wijzigingen behorende bij de aanbieding van de ont- werp-begroting 1992 en de ontwerp-meerjarenbegroting 1992-1995. (Begr. 2) - Voorstel 91-154: tot herziening van de belastingverordeningen en het voorstel tot aanpassing van de tarieven van diverse belastingen en rech ten. (Begr. 3) - Voorstel 91-168: tot het vaststellen van het Welzijnsplan 1992 tot en met 1995 en het jaarprogramma 1992. Raadsvergadering 23 of 24 oktober Aansluitend op de begrotingsvergadering op 23 oktober zal er, zoals gebrui kelijk, naar gestreefd worden 's avonds de normale oktoberraad af te werken. Indien dit niet lukt, zal de vergadering worden voortgezet op donderdag 24 oktober om 19.30 uur. 1. Spreekrecht. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 91-172: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor di verse gebieden. 5. Voorstel 91-159: tot voorlopige vaststelling jaarrekening 1990. 6. Voorstel 91*-169: tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Ge west Eemland 1990. 7. Voorstel 91-152: tot instandhouding van de monumentencommissie. 8. Voorstel 91-165: tot het vaststellen van het programma 1992 van het Gemeentelijk centrum voor basiseducatie Trema '87. 9. Voorstel 91-166: tot het vaststellen van het Bosbeheersplan Bosgebied Soest 1991-2001. 10. Voorstel 91-171: tot het vaststellen van de nieuwe exploitatieverorde ning. 11. Voorstel 91-132: tot het beschikbaar stellen van de reeds gereserveerde middelen ten behoeve van de uitvoering van de accom modatienota welzijnsgebouwen Soest. 12. Voorstel 91-153: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een fietspad naar de carpoolplaats nabij de Rijksweg 28. 13. Voorstel 91-128: tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment. 14. Voorstel 91-129: tot wijziging van de Arbeidsovereenkomstenverorde ning. 15. Voorstel 91-130: tot wijziging van de Regeling voor het aangaan van ar beidsovereenkomsten. 16. Voorstel 91-164: tot wijziging van de Uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders der gemeente Soest. 17. Voorstel 91-160: tot aankoop van grond gelegen aan de Dorresteinweg van de heer F. de Zoete. 18. Voorstel 91-167: tot het aangaan van een grondruil met de heer P.T. Kuijper voor een terrein gelegen naast het raadhuis. 19. Voorstel 91-161: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het wijzigen van een camping op/in het perceel Birkstraat 136. 20. Voorstel 91-162: tot het verlenen van een ontheffingnis bedoeld in arti kel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking van een drukkerij op/in het perceel Van Weedestraat 143. 21. Voorstel 91-174: inzake besteding van een bedrag voor een milieupro ject. Spreekrecht publiek a. De totale spreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5