aruóhocK f/- c/l/Y Van Basten Schilderijen-expositie in De Bundeling Dubbel-expositie in Zonnegloren 'Karakter' brengt blijspel in Baarn Volksuniversiteit Söest/Soesterberg Plaatsen vrij t t Cursus Pergamano Vrijwilligers Vakature Bank 'White Room' House party 'De Fontein' IGNIS 41/2 kg Zanussi wasdi Bosch wasdro AEG wasdrogt Open dag aan de I "De Speeldoos" Theater - Agenda Amadeusconcert Musica Montana WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT Vrijdagmiddag in C-drie: Jeugdvoorstelling 'Karton' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Volgend weekeinde in C-, Workshop: zijde drie beschilderen Aquarellen van Meta Strietman Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant I - -U: WOENSDAG 16 OK In ziekenhuis Zonnegloren is sinds vo rige week een dubbel-expositie inge richt, bestaande uit schilderijen van Tilly Bosschaart (Amsterdam) en sculpturen van Dick ten Feld (Soest). De tentoonstelling duurt tot 17 no vember. De schilderijen van Tilly Bosschaart kenmerken zich in de eerste plaats door de eenheid van kleur en vorm, zowel in abstracto als in haar portretten. Dat verleent het werk wezenlijke aantrek kingskracht. Ieder schilderij bevat een soort "ingehouden commentaar", wat bijvoorbeeld het sprekendst tot uiting komt in de harmonicaspeler, het musi cerende meisje en het in een absurde pose over een kussen gebogen naaktfi guurtje. De Soester Dick ten Feld beeldhouwt, al sinds zijn jeugd, voornamelijk orna mentele kunst: zijn monumentale trap pen, kansels en lezenaars zijn te be wonderen in Duitsland. Hij is als rönt- genlaborant werkzaam in Zonneglo ren. Tijdëns zijn verblijf op Cura^ao Op zaterdag 26 oktober en 2 november zal toneelgroep "Karakter" in De Speeldoos te Baarn het blijspel "Gefeli citeerd" brengen. Het stuk van Mare Camelotti speelt zich af in het weekend huisje van Jacqueline (Clari de Lieme) en Bernard (Kees Rottier). Hier heb ben zij hun vriend Robert (Hans Man tel) uitgenodigd. Alleen, Bernard met een andere bedoeling dan Jacqueline. Zij heeft nameüjk warme gevoelens voor Robert. Bernard heeft hem nodig omdat zijn vriendin Brigit (Meta Man ten) ook komt. Zij moet echter door gaan voor de vriendin van Robert. Als er dan een uitzendkracht opduikt met dezelfde naam (Maggie Meyer) zijn de misverstanden niet van de lucht. Kaarten voor beide avonden kan men in Soest reserveren en ophalen bij Kees Manten, Koekoeksweg 9, tel. 22972, en tijdens kantooruren bij De Speeldoos in Baarn. Er zijn nog plaatsen vrij op vier cursus sen die in november van start gaan: Werken met leer, Kerstkaarten ontwer pen, Boeddhisme en Beleggen. In de cursus 'Werken met leer' leert u, in vier lessen, met resten van leer tassen te maken. Ook de techniek om kle dingstukken met prachtige applicaties te versieren komt aan bod. Alleen wat handigheid met de naaimachine is een vereiste. Docente: mevr. A. Dijkema. Aanvang cursus: maandag 11 novem ber, van 19.30 tot 21.30 uur. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 50,-. U kunt nog deelnemen aan de cursus Kerstkaarten ontwerpen in Soesterberg (in Soest volgeboekt). In twee lessen maakt u een mapje voorbeelden voor Kerst- en Nieuwjaarskaarten. U hoeft alleen maar een schaartje en een pot lood mee te brengen. Docente: mevr. A. Nieuwenburg. Aanvang cursus: dinsdag 12 november, van 9.30 tot 11.30 uur. Cursusadres: Dorpshuis, Soesterberg. Cursusprijs: f 20,-. In de leerzame cursus Boeddhisme wordt aandacht geschonken aan de vol gende onderwerpen: historische, psyc hologische en filosofische aspecten van de levensbeschouwing boeddhisme, boeddhistische meditatietechnieken en de praktische invulling en integratie van deze van oorsprong oosterse levensleer in een westerse maatschappij. De boeddhistische kunst en cultuur aan de hand van dia's nader toegelicht. Docen ten: dhr. F. Koster en dhr. A. Verboom. Aanvang cursus: woensdag 13 novem ber, van 19.30 tot 21.30 uur. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f 75,-. In de cursus Beleggen zal in vier lessen uitleg worden gegeven over het belang en de interpretatie van financieel/eco nomisch nieuws. Aan de orde komen verschillende beleggingsinstrumenten zoals: aandelen, obligaties, opties, valu ta's enz., zodat de beginnende belegger zo goed mogelijk gebruik kan maken van de ter beschikking staande moge lijkheden. Docent: dhr. mr. L. Canjels. Aanvang cursus: woensdag 20 novem ber, van 20.00 tot 22.00 uur. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Cursusprijs: f 75,-. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag van 10.00 tot 12.30 uur en donderdag van 10.00 tot 13.30 uur. Tij dens de herfstvakantie gesloten. Een abstract werk van Tilly Bos schaart. kwam zijn creatieve passie weer boven. Aangespoeld hout, gepolijst door de zee, inspireerde hem. Natuurlijke en realistische vormen werkt hij uit in sym bolische ontwerpen. Met de feestdagen in het vooruitzicht gaan veel creatieve mensen op zoek naar nieuwe ideeën om zelf hun wens kaarten te maken. Eén van die ideeën is voor velen PeTga- mano geworden. Door de vele moge lijkheden en toepassingen die met deze vorm van creativiteit wordt bereikt, is men niet alleen zelf heel plezierig bezig, maar oogst men ook nog eens veel be wondering van degenen voor wie de werkstukjes zijn gemaakt. Het mate riaal is perkamentpapier dat met een voudige technieken wordt bewerkt met inkten, verven, oliekrijt, kogelpennen enzovoort. Er zijn reeds beginnerscursussen van start gegaan. De laatste beginnerscur sus, die nog voor december kan zijn af gerond, begint op dinsdag 22 oktober om 9.30 uur in buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus be staat uit zes lessen van twee uur. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij docent Piet Vonk, tel. 21121. De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Creativiteit Elke donderdag van 13.30 tot 15.00 uur is er een creatieve middag voor vol wassenen. Er worden veel verschillen de technieken geprobeerd. De kosten bedragen f 1,50 per keer, exclusief ma teriaal. Bingo Zaterdag 19 oktober is er weer bingo voor volwassenen. Van 20.00 tot 24.00 uur bent u welkom. Er zijn leuke prijzen te winnen. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Vrijwilligers gezocht Op de vrijdagmiddag leren wij jonge migranten-vrouwen de beginselen van het naaien. Er zijn genoeg vrouwen die hieraan meedoen, maar we missen nog vrouwen die hen zouden kunnen bege leiden. Kunt u naaien en lijkt het u leuk deze vrouwen te helpen, neem dan con tact op met Ellie (tel. 21987). Ook kunt u bij haar terecht voor nadere informa tie. De Praatpaal Toneelgroep Op 15 oktober start een toneelgroep onder deskundige leiding. Nu zoeken we nog enthousiaste acteurs/actrices die het leuk vinden om in de huid van een ander te kruipen. De toneelgroep oefent op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen f 50,00 voor 20 keer. Lijkt het u wat, geeft u zich dan even op bij Barbara (tel. 195.46). De WB Soest/Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vakatu- res: 1-118: Werkgroep rond voedselsi tuatie in de wereld, vraagt vrijwillig (st)er die een keer per maand wil notu leren en wat typewerk verrichten. 2-106: Stichting Milieubrigade Baarn zoekt vrij willig(st)er voor klusjes en lichte reparatiewerkzaamheden. 3-107: Jongerenkoor te Soest zoekt enthousiaste dirigent. Werkzaamhe den: een keer per week repeteren en een keer per maand uitvoering in kat holieke kerk. 4-106: Jeugd- en jongerencentrum Baarn zoekt medewerk(st)er publiciteit t.b.v. scholierencafé. 5-113: Stichting Welzijnswerk Soest zoekt vrijwillig(st)er dm tien lessen aquarelleren (waterverfschilderen) te verzorgen voor beginnende cursisten (volwassenen). 7-116: Scoutinggroep Soest vraagt begeleiding van kinderen in verschil lende leeftijdsgroepen, zaterdagoch tend of -middag. 7-120: Scoutinggroep vraagt vrijwil- lig(st)ers voor een groep kinderen van 10 tot 14 jaar. De bedoeling is spelend bezig te zijn en technieken te leren. Tijd: zaterdag 13.00 tot 15.00 uur. Mi nimumleeftijd: 21 jaar. 7-128: Scoutinggroep Don Bosco vraagt twee vrijwillig(st)ers om met groep jongeren van 15 tot 18 jaar bij eenkomsten te vieren. Tijd: zaterdag middag of donderdagavond. Mini mumleeftijd: 21 jaar. Inlichtingen bij de WB Soest, Smits- weg 311, tel. 12630; openingstijden di t/m. do. 9.00-13.00; in Baarn: Oranje park 1, tel. 02154-81829, open op dinsdag 9.00-12.00 uur. De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doeleej bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele |e. ven in Soest. Door je op te geven als lid steunje de doelstellingen van de vereniging en geniet jt de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishoudingbt. horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadminj. stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 17 oktober: De Canadese cineaste Patricia Rozema veroverde in 1987 de wereld met haai debuut 'I've heard the Mermaids sin- ging'. 'White Room', haar tweede film, begint en eindigt als een sprookje. Lie' ver dan een eigen leven te leiden, kijkt de verlegen Norman (Maurice Grodin) naar anderen. Norman wil graag schrij ver worden, maar maakt niets mee in de buitenwijk van Toronto waar hij woont Dus begluurt hij anderen om inspiratie op te doen. Zij belangstelling gaat in hei bijzonder uit naar een jonge vrouw, Madeleine, die hij bespiedt. Vanuit hei donker ziet hij hoe ze door een indrin ger wordt vermoord. Op de begrafenis wordt zijn aandacht getrokken door de mysterieuze Jane. Geïntrigeerd volgi hij haar naar huis, verscholen in een bosrijke omgeving. Deze keer laat hij het niet bij kijken. Dat het allemaal een sprookje is wisten we al vanaf het begin, want de film opent met een prachtige commentaarstem die zegt: "Er was eens een jongeman die een heel opwindend leven leidde. Het probleem was echtei dat de opwinding zich alleen in zijn hoofd afspeelde." 'White Room' gaat over de geheime in nerlijke kamer van ieder mens, waar zijn/haar pure gevoelens huizen, de fantasie, de illusies, de angsten; het psy chische en emotionele Ik, dat voortdu rend in conflict is met de buitenwereld, de werkelijkheid, het imago van die zelfde mens. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: f6,-; Leden/CJP/Pas65 f5,-. Reserveren mogelijk vanaf 19.30 uur. Vrijdag 18 oktober: Met Acid, Hip-Hop en New Beat ver zorgt Artishock zijn eerste House party. Vanaf 21.30 uur is het 'Turn up the bass' geblazen en kan men in de met stroboscoop verlichte grote zaal zo'n vier uur ononderbroken swingen en uit z'n dak gaan. Om 22.00 uur gaat de deur onherroepelijk dicht, zodat we ie dereen aanraden zo vroeg mogelijk te komen. Ook worden, in verband met de bewegingsruimte die elke danser(es) voor zichzelf opeist, maar een beperkt aantal mensen toegelaten. Reserveren kan vanaf 21.00-21.30 uur (de plaatsen moeten dan wel voor 23.00 uur op geëist worden). Naast bekende grote hits beginnen en eindigen we met een Mega-mix. Hoe wel elke bezoeker een attentie krijgt om de feestvreugde te verhogen, verzoeken wij een ieder zo origineel mogelijk - en in gepaste House-herfstkledij - voor de dag te komen. Aanvang: 21.30 uur. Toegang: f 2,50. Dinsdag 22 oktober: In het licht van de grote veranderingen in de Sovjet-Unie zijn de films die in de jaren voor de omwentelingen werden geproduceerd, extra interessant gewor den. Dat geldt met name voor 'De Fon tein', omdat deze film op satirische wij ze commentaar geeft op de perestrojka. In deze uitbundige komedie wordt op spottende wijze het leven in een flat ge schilderd en tegelijkertijd de bureau cratie aan de kaak gesteld. Wie de levensomstandigheden in Mos kou kent, zal de chaotische, tragi-komi- sche ontwikkelingen in 'De Fontein' als nauwelijks verzonnen beschouwen. De film zit vol geschifte mensen. Ook de rampzalige bouwtechnische conditie van de flat geeft de nodige problemen. Een violist gebruikt de flat als een ivo ren toren die hij uiteindelijk zal ontstij gen als een Russische Batman. Maar hij is slechts één van de vele mafkezen. Meer verklappen we niet.Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 6,-; Leden/CJP/Pas65 f5,-. Reserveren mogeüjk vanaf 19.30 uur. met 3 ja kwam al consume met 3 ja, geheel R kwaliteit met 3 ja elektroni met 3 ja, september/oktober vrijdag 18 okt., aanvang 20.15 uur "Assepoester poets" Nederlandse première door Opera Skon van een komische opera van' Adolphe Adam Kaarten f 22,50' Pas65/CJP f 20,- Kinderen tot 12 jaaij donderdag 24 okt., aanvang 20.15 uur "Mevrouw Melanie Klein" Psychologische Thriller over een moe der/dochter relatie. In de hoofdrollen: Annet Nieuwenhuyzen, Maijon Brandsma en Nette Blanken. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-- dinsdag 29 okt., aanvang 20.15 uur "25 years Donovan" Donovan, de vroegere internationale vedette maakt met een recital-tour zijn come-back. Kaarten f 25,-- Pas65/ CJP f 22,50 donderdag 31 okt., aanvang 20.15 uur "Een heldere avond" Nieuwe show van Paul Haenen waarin het publiek in de zaal een tenminste even grote rol speelt. Kaarten f 20, Pas65/ "JP f 17,50 Ed van Basten houdt zaterdag tober een open dag in zijn Studi lité. Belangstellenden kunnen negen uur 's morgens en viei middags vrijblijvend kenni; met de medewerkers van en dt teiten in de zaak aan de Kerk Sinds Vitalité in 1988 werd g< heeft Ed van Basten veelvul scoord. In korte tijd heeft niet al Soester publiek de weg naar d straat gevonden, ook veel mensi regio bezoeken hem regelmatig Eén van de redenen is, volge Basten, het fitness-programn ouderen. "Het gaat om mensei jaar. Die groep staat natuurlijk makkelijk tussen jonge mensen krachttraining doen. Ouderen naar een andere manier van fr die vinden ze hier onder ande een rustige entourage. Fitness is leen voor jongeren. Die zijn uit Op zaterdag 19 oktober geven nist Herman van Vliet en het i kest Musica Montana o.l.v. Slegers een concert in de St. Jori Amersfoort. Het concert is ge\ Wolfgang Amadeus (1756-1791), die dit jaar pree jaar geleden is overleden. Musica Montana zal als orkest t vertimenti uitvoeren en sam Herman van Vliet een aantal ke tes voor orgel en orkest. Als c staat de Fantasie in f-moll K.V, het programma en een Fantasie Turkse mars van Mozart van de nist Stanley Weiner (geb. 192f Het ensemble Musica Montan? dit jaar precies 15 jaar en maj een goede bekendheid verheug de door de regelmatige concerl Agnietenkapel. Herbert Sleger: artistiek leider van het Nederlai harmonisch Orkest. Aanvang 20.00 uur. Toeganj p.p., C.J.P., 65+ en tot 12jaar 1 Cultureel Creatief Centrum Pentekeningen Tot en met 30 oktober kunt u in het ex- pocafé van C-drie de expositie van Ko van der Linden bezichtigen. De exposi tie bestaat uit pentekeningen in zwart wit en kleur en heeft als onderwerpen vooral landschapjes en stadsgezichten. Zo is er bijvoorbeeld een tekening van de bekende Oude Kerk in Soest, maar ook van mooie grachtjes in Amster dam. En zelfs, zoals burgemeester De Widt van Soest zei tijdens de opening van de expositie, hebben sommige te keningen een educatieve waarde. Er is een prachtige, vijftig jaar oude tekening waarop ijsbrekers aan het werk zijn om een schip door de gracht te kunnen la ten varen. Op een andere tekening is een stroper aan het werk en er is een pentekening van een paardetram. Dus, als u toch in de buurt bent, komt u maar eens kijken. Jeugdtheater Voor de jeugd vanaf zeven jaar is er tij dens de herfstvakantie een voorstelling te zien op vrijdagmiddag om 15.00 uur. Deze voorstelling is echt voor wat ou dere kinderen bedoeld; ouders en bege leiders zijn natuurlijk van harte wel kom. 'Karton' duurt ongeveer een uur en de toegang is f 5,00. Zie het artikel elders in deze kant.z Kinderbios Op vrijdag 25 oktober draait in de kin derbios opnieuw een schitterende te kenfilm, vol muziek en spannende avonturen over drie kinderen. Ze ko men een jongetje tegen dat kan vliegen. Hij heeft vliegstof, waardoor ook de drie kinderen kunnen vliegen waarheen ze maar willen. Ze gaan dansen in het bos, brengen een bezoek aan Indianen en krijgen het aan de stok met een boze kapitein. De film duurt ongeveer 80 minuten en natuurlijk is er een pauze waarin er voor de kinderen een glaasje limonade is. De film is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar en de toegang is f 2,50. Bij de vorige film werden we verrast door het enorme aantal kinderen. Alle kaarten waren verkocht en de zaal zat propvol. Het was zelfs een beetje moei lijk voor iedereen om het allemaal goed te kunnen zien. Daarom willen we toch eerder het bordje "uitverkocht" neer zetten. Maar dat betekent voor degenen die daarna komen wel een teleurstel ling. Daarom willen we nog eens bena drukken dat het beter is van tevoren te reserveren. Het is ook mogelijk de kaar tjes alvast af te halen. Reserveren is mo gelijk per telefoon, van maandag tot vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Bavo Galama De try-out van Bavo Galama "Iets met een kist" zal plaatsvinden op donder dag 24 oktober. Deze voorstelling had eigenlijk op 26 september gegeven zul len worden, maar helaas werd Bavo Galama ziek. Alle voorstellingen wer den verschoven en zo ook die in C-drie, Nog niet iedereen kan zich direct herin neren wie Bavo Galama is. Daarom even een opfrissertje: hij was de helft van het duo Frisse Jongens, hij doet een ster-spotje voor echte boter, hij is de jongen op de brommer die tegen een agent opbotst, ook al in een ster-spotje, en vanaf oktober is hij betrokken bij het televisieprogramma "Ook dat nog". De solovoorstelling van Bavo Galama be looft veel kolder, idiote typetjes en ab surde humor. Toegang f 12,50. 'De automaat' van Jules Deelder 'De grootste luxe na kleuren-t.v.' is de naam van een spraakmakend gezel schap Brabantse theatermakers, dat tel kens weer veelbesproken producties op de planken brengt. Ditmaal is Neer- lands enige en echte 'auteur' Jules Deel der gevraagd een stuk voor drie perso nen te schrijven. Dit is "De automaat" geworden. Nou, dan weet u het wel. Harry (vroeger de automaat) en Louise raken verstrikt in de intrige-achtige ma nipulaties van de eigenares van een lichtelijk vervallen Ardeens hotel. De moraal van het stuk: Ga nooit in het na seizoen naar de Ardennen! 'De auto maat' is te zien op 31 oktober om 20.30 uur. De toegang is f 17,50, voor hou ders van Pas 65/CJP/JTK f 15,00. Op vrijdag 18 oktober, in de herfst vakantie, speelt het Theaterplatform uit Utrecht de voorstelling 'Karton' voor kinderen vanaf zeven jaar in cul tureel centrum C-drie in Soest. Stel je eens voor. Je hebt een heel ge woon normaal leventje. Alles is be kend, niets verandert er eigenlijk. Nou, dat is best prettig. Er zijn geen rare din gen die je in de war brengen. Er is niets watje verdrietig of juist heel blij maakt. Nee, alles gaat gewoon z'n gangetje, En dan gebeurt er iets. Iets vreemds. Je hele leventje staat op z'n kop. Je weet echt niet watje ermee aan moet. Je raakt er van in de war. Is dat nou prettig? De titel van deze voorstelling is "Kar ton". Iedereen weet wel wat karton is. Je komt karton overal tegen. Probeer maar eens te bedenken. Je zult zien, er is heel veel van karton gemaakt. In de voorstelling is alles van karton gemaakt. Echt alles. De huiskamer is van karton. De tafel en de stoel, de klok en de fruit schaal, de kast en zelfs het kopje koffie. Alles is van karton. In de kamer 7: ten een man en een vrouw. De man de vrouw schrijven elke dag een dag op hun kalender. Elke week een week. Ieder jaar een jaar. Ze hebben het altijd druk; geen dag vrij. En omdat het buiten toch hagelt, spekglad is of snikheet, blijven ze binnen zolang ze hier wonen en ergens anders hebben ze nooit gewoond. Ze denken en praten alleen maar over karton. Altijd betzelf de. Alles hetzelfde. Ze zijn er eigenlijk best gelukkig mee. Hoewel, de vrouw zou wel eens iets an ders willen. Ze zucht weieens: "Ik heb in al die jaren gehoopt dat er nog eens, ooit, al was het maar een enkele keer, bezoek zou komen." En dan komt er onverwacht een gast die Een scène uit "Karton a.s. vrijdag te zien in C-drie. alles verandert. Hun hele leventje staat op z'n kop. Ze weten echt niet wat ze er mee aan moeten. Ze raken ervan in de war. En wat denk je dat ze dan gaan doen? "Karton", een voorstelling waarin ge beurt wat niet kan, maar wél gebeurt. De tekst en regie zijn van Albert Hoex. Het decor is van Judith Holzer en het spel van Jan Hoek, Stella Kaspers en Jan Willems. "Karton" is te zien op vrijdag 18 okto ber om 15.00 uur. De toegang is f 5,00, zowel voor kinderen als begeleiders. Het is mogelijk een toegangskaartje te reserveren op tel. 22188, Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 17 oktober 's Morgens van 9.30 - 11.30 uur: Knut selen voor volwassenen. Het kost f 2,50 p.p. Omdat het nog steeds herfstvakantie is, kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar de hele dag komen spelen. Vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur is er een spe ciaal proramma: Straatspelen. Het kost 1 gulden om mee te doen. Vanaf 15.45 uur zijn er ook twee ver jaardagspartijtjes. De zojuist gestarte toneelgroep gaat om 16.00 uur begin nen. Deze is bestemd voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Allerlei dingen kunnen je geleerd worden op het gebied van toneelspelen. Vrijdag 18 oktober Wederom lekker vrij spelen op de kin derboerderij. En dan vanaf 14.00 uur de zeskamp. Zes wedstrijdonderdelen die jullie in ploegjes gaan doen. Vanaf 15.45 uur twee jarigen met 20 vriendjes die komen feesten en dan 's avonds vanaf 19.00 uur disco. De eerste keer waren 136 kinderen naar dit feest gekomen. We willen met nadruk stellen dat het georganiseerd wordt voor kin deren van 7 tot en met 13 jaar. Oudere kinderen kunnen we niet toelaten, om dat het anders voor de kleinere niet meer leuk is en omdat de kinderboerde rij nu eenmaal activiteiten organiseert voor kinderen tot en met 12 jaar. Vanavond starten we met de discjoc- keywedstrijd. Drie deelnemers die hun zegje mogen doen voor de microfoon en meestrijden om de titel: 'Discjockey van het seizoen'. De toegangsprijs is 1 gulden en er zijn allerlei lekkere din getjes te koop voor schappeüjke prijs jes. Het duurt tot 20.30 uur. Zaterdag 19 oktober Drie veijaardagspartijtjes die om 13.30 uur beginnen. Tevens de mogelijkheid voor de wat oudere kinderen om de die ren te helpen verzorgen. Dit begint ook om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Woensdag 23 oktober Van 9.30 - 11.30 uur: peuter/ouderac tiviteit. Wederom een gezellige tijd voor moeder/vader en kleine kinderen. Zingen, spelen en kletsen onder leiding van Mimi en Sandra. 's Middags om 14.00 uur begint de theatermiddag. De spelers hebben een mooi verhaal gemaakt dat wordt ge speeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedereen is welkom. Het kost 1 gulden en na de voorstelling zijn er leu ke activiteiten! In oktober kan men in cultureel en crea tief centrum C-drie een interessante workshop "Zijde beschilderen" volgen. Deze workshop vindt plaats in het weekend van zaterdag 26 en zondag 27 oktober. In korte tijd krijgt men de technieken van het zijde-beschilderen onder de knie. Rond het thema 'Herfst' gaat men vast en zeker schitterende werkstukken maken zoals een zelfont worpen shawl, kussen, verjaardags kaarten of andere mooie prenten. De technieken die aan bod komen zijn: het opspannen van de zijde, vloei- en mengtechnieken, het werken met stop middel en zout, fixeren. Er wordt na tuurlijk ook aandacht besteed aan kleurgebruik en compositie. Met het oog op het sinterklaasfeest en de kerstdagen is h^i heel origineel om een zelfgemaakte zijdebeschildering cadeau te geven. Men hoeft zelf geen ramen mee te ne men, want tijdens het hele weekend kan men werken op ramen van C-drie. Het grootste formaat is zelfs 90 bij 90 centi meter. Wie belangstelling heeft voor deze unieke workshop, kan zich schriftelijk inschrijven bij de administratie van C-drie. De tijden van de workshop zijn: zater dag 26 oktober van 10.00 tot 160.00 Uur en zondag 27 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Kosten: f75,00, exclusief materiaal. Bedrijfsbowling Na twee speelavonden is de strijd in de competitie goed op gang gekomen. Op de goed geoliede banen van C-drie liep het voor Frejo Groep BV uit Soest ge smeerd. Zij hadden de hoogste score en Jaap had de hoogste game met 183 punten. Ondanks de nu toegepaste handicap-berekening volgt Van Hal steren BV uit Bunschoten op een twee de plaats. Het team van Conimex uit Baarn had wat moeite met het tempo en volgt op een derde plaats. De uitslagen van de tweede ronde (met handicap): Mercurius I - inhaal, Mercurius II - 1643, Brooks Instruments - 1517, Er- beko - inhaal, Johnson Johnson - 1566, Sprinkler I - 1556, Sprinkler II - 1580, Van Halteren Metaal -1732, Co nimex I - 1711, Conimex II - 1645, Si nus Aben - inhaal, Griffioen BV - in haal, Frejo BV - 1789, Yves Rocher - 1529. Wordt verwacht: oktober: expositie pentekeningen J.H. v.d. Linden. 18 oktober: jeugdtheater "Karton". 24 oktober: Bavo Galama "Iets met een kist". 25 oktober: kinderbios: een vrolijke te kenfilm. 26 27 oktober: workshop zijdeschil deren. 31 oktober: De grootste luxe na de kleuren-t.v. met het stuk "De auto maat" van Jules Deelder. heel november: expositie schilderijen van Ruud Dreyer. Sinds vorige week zaterdag is in De Bundeling, het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg in Soest- zuid, weer een nieuwe schilderijen-ex positie te zien. In de wachtruimte en de gangen hangen 19 aquarellen van Meta Strietman uit Soest. Het is de eerste keer dat de vrijetijds- kunstenares, die bij het gezondheids centrum als het ware "om de hoek" woont en in hét dagelijks leven lerares Nederlands aan het Griftland College is, haar werk aan de openbaarheid prijs geeft. Ze schildert nog maar een paar jaar en heeft les gehad van Henny Mar ree in Hilversum en op de Ewijckshoe- ve, later Rovérestein. Eigenlijk had ze zich destijds aangemeld voor de teken les, maar omdat die vol zat ging ze di rect over op de aquarelleercursus. Haar vader schildert ook, zij het in olie verf, en juicht het zeer toe dat zijn doch ter in zekere zin zijn voetsporen drukt. Over haar kunstwerk is ze echter be scheiden. "Talent moet je 't niet noe men, en bovendien ben ik nogal be perkt in m'n mogelijkheden, want ik heb een drukke baan." De laatste jaren veroorlooft ze zich één dag per week vrij, en dan komt ze - meestal tenminste - toe aan het maken van haar aquarellen. "Ik heb het wel al tijd gewild, maar nooit tijd gehad - en eigenlijk nóg niet, maar nu maak ik ge woon tijd. Het is ontzettend leuk om te doen, ik zou er de hele dag mee kunnen vullen..." Aan andere hobby's - boek binden, lezen en tuinieren - komt ze in elk geval nauwelijks toe. 'Wel eng' Ze vindt het tonen van haar werk aan anderen "een hele stap". "Ik ben niet verlegen, maar ik vind 't wel eng, al rea geren de mensen gelukkig heel enthou siast. Weetje, ze kénnen mij zo niet, en alsik ze erover hoor praten denk ik: doe 't dan wat zachter..." De expositie in De Bundeling werd za terdag min of meer officieel geopend, o.a. met een toespraakje van echtge noot Jan Strietman. Het was voor het eerst dat een tentoonstelling in het ge zondheidscentrum werd vergezeld van een echte "vernissage". Commentaar De meeste van de 19 aquarellen in De Bundeling hebben bloemen tot onder werp. Er zijn ook enkele stillevens - een viool, een teddybeer, een paar ballet schoentjes - te zien. Ze zijn ook te koop; direct na de opening werden er al vijf verkocht. Bij de balie van het gezond heidscentrum ligt een boekje, waarin de bezoekers eventueel hun commentaar op de expositie kwijt kunnen en tot dus ver bestaat de "oogst" uit enthousiaste reacties. De aquarellen blijven er tot half november te zien.

Soester Courant | 1991 | | pagina 14