'N WASDROGER KOOP JE BIJ SCHOEMAKER 499,- 799,- 999,- 1299,- 1399,- 1399,- Van Basten scoort met Studio Yitalité Meningen van lezers "Niemand wilde op de bus worden gezet Hawker Sea Hawk in luchtvaartmuseum f IPtfóhOCK T. VAN ROUWENDAAL WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 party SOESTER COURANT PAGINA 15 IGNIS 41/2 kg droger Zanussi wasdroger 472 kg Bosch wasdroger AEG wasdroger Lavatherm 330 De zomer is voorbij, een wasdroger is nu weer geen luxe meer. Géén natte was in huis of buitenvéél minder strijken kijk en kies bij Schoemaker, veel keus, bekende merken én natuurlijk altijd de bekende gratis Schoemaker-service. Inclusief 3 jaar volledige snelle garantie.. Miele elektronische wasdroger Zanker condensdroger Thermat KEP Voor alle zekerheid! Open dag aan de Kerkstraat op zaterdag 26 oktober eeldoos" - Agenda madeusconcert Musica Montana Inbraak Yan Weedestraat Winkeldief (26) op heterdaad betrapt Kraak-actie aan Nieuweweg loopt met sisser af Autokrakers op heterdaad betrapt Ambtelijke willekeur of logica? Overlevingstocht KA Mavo voldoet aan verwachtingen <5PPriALI<5T ANTI-ROEST BEHANDELING eniging Artishock, el 02155-19S77,sl,l, Ie leveren aai, hel sociaa|.cla",lH oeiiDoorje op Ie geven alsX'H Hellingen van de verenlgin» e„ H delen van het lidmaatschap n n f 54,- per jaar; voor jongé,™ ,S lereonen die lol derelfde hnisC !7,-per jaar. KonlnklndresSSk 'arklaan 98. 3765 GK Soest, let'Jjjj 'erdag 17 oktober: ite Room' ïadese cineaste Patricia Rn,,,, •de in 1987 de wereld melk!" Tve heard the Merm"> iVhite Room', haar tweede fi!' ;n eindigt als een sprookje een eigen leven te leideii'S :gen Norman (Maurice GrJ deren. Norman wil graagschJ den, maar maakt niets mee inï ijk van Toronto waar hij Woo„ jluurt hij anderen om inspint en. Zij belangstelling gaat iou :r uit naar een jonge vro„, ne, die hij bespiedt. Vanuit k» net hij hoe ze door een indé It vermoord. Op de begrafji in aandacht getrokken dooil uze Jane. Geïntrigeerd vo|. naar huis, verscholen in es omgeving. Deze keer laat nj kijken. Dat het allemaal is wisten we al vanaf het bes» film opent met een prach| taarstem die zegt: "Erwaseei. eman die een heel opwinden] 1de. Het probleem was echte, ipwindmg zich alleen in ai. ipeelde." oom' gaat over de geheime®, ramer van ieder mens, ivaiI pure gevoelens huizen, dt le illusies, de angsten; hetpsj- n emotionele Ik, dat voortdu- mflict is met de buitenwereld lijkheid, het imago van die ns. 19.30 uur. f 6,-; Leden/CJP/Pas6J n mogelijk vanaf 19.30 uur 18 oktober: Hip-Hop en New Beat ver hoek zijn eerste House part)1, 30 uur is het 'Turn up the izen en kan men in de met >p verlichte grote zaal zo'n londerbroken swingen en uit tan. Om 22.00 uur gaat de Toepelijk dicht, zodat we ie- iraden zo vroeg mogelijk te >k worden, in verband met de "uimte die elke danser(es) ilf opeist, maar een beperkt sen toegelaten. Reserveren 100-21.30 uur (de plaatsen n wel voor 23.00 uur op- 'en). nde grote hits beginnen en 2 met een Mega-mix. Hoe- :oeker een attentie krijgt om igde te verhogen, verzoeken r zo origineel mogelijk - en ïouse-herfstkledij - voor de 2n. 1.30 uur. 2,50. ?2 oktober: itein' an de grote veranderingen Unie zijn de films die in de Ie omwentelingen werden d, extra interessant gewor- lt met name voor 'De Fon- deze film op satirische wij- iar geeft op de perestrojka, andige komedie wordt op ize het leven in een flat ge- tegelijkertijd de bureau- kaak gesteld, somstandigheden in Mos- Je chaotische, tragi-komi- slingen in 'De Fontein' als rZ°KNpfn beschouwen. De van Basten houdt zaterdag 26 ok- r\^r Ao ^jber een open dag in zijn Studio Vita- ité. Belangstellenden kunnen tussen legen uur 's morgens en vier uur 's niddags vrijblijvend kennismaken liet de medewerkers van en de activi teiten in de zaak aan de Kerkstraat. met 3 jaar garantie kwam als beste uit de consumententest met 3 jaar garantie geheel RVS trommel kwaliteitsprodukt met 3 jaar garantie elektronisch met 3 jaar garantie met sensormeting met 3 jaar garantie sclioeiiinkcv DOOO m"jCHOf f'ZEKEÏ^ VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 1.7253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' géén afvoer nodig, ideaal overal te plaatsen 5 kg inhoud, roestvrijstalen trommel reversed, elektronische vochtmeting inclusief 3 jaar gratis garantie 1749,- sschifte mensen. Ook de 'ouwtechnische conditie eft de nodige problemen, bruikt de flat als een ivo- I lij uiteindelijk zal ontstij- I issische Batman. Maar tój van de vele mafkezen. >pen we niet.Aanvang: V; Leden/ CJP/Pas65 ogelijk vanaf 19.30 uur. oktober aanvang 20.15 uur poets" remière door Opera komische opera van' m Kaarten f 22,50" Kinderen tot 12 jaaij 'ct., aanvang 20.15 uur 'lanie Klein" rhriller over een moe- tie. In de hoofdrollen: enhuyzen, Maijon itte Blanken. Kaarten JP f 26, aanvang 20.15 uur ovan" oegere internationale ït een recital-tour zijn rten f 25,- Pas65/ aanvang 20.15 uur vond" Paul Haenen waarin zaal een tenminste eelt. Kaarten f 20,- >0 ids Vitalité in 1988 werd geopend, ^eft Ed van Basten veelvuldig ge dord. In korte tijd heeft niet alleen het Dester publiek de weg naar de Kerk- raat gevonden, ook veel mensen uit de 5gio bezoeken hem regelmatig. Gén van de redenen is, volgens Van ïsten, het fitness-programma voor aderen. "Het gaat om mensen tot 85 r. Die groep staat natuurlijk niet zo akkelijk tussen jonge mensen die aan achttraining doen. Ouderen zoeken aar een andere manier van fitness en iie vinden ze hier onder andere door gn rustige entourage. Fitness is niet al len voor jongeren. Die zijn uit zichzelf al fit. Juist ouderen hebben het nodig om zich fitter te voelen", aldus Van Basten. De topscorer op dit gebied krijgt ook veel mensen over de vloer, die lichame lijke klachten hebben. Die klachten kunnen te maken hebben met hart, rug of, hersenen, terwijl ook astmatische patiënten Vitalité bezoeken. "Het is al tijd zo dat ik bepaalde ziektebeelden al leen behandel in overleg met de behan delend arts, specialist of therapeut. Ik ga natuurlijk niet de medische wereld omzeilen", benadrukt de studio-hou der. "Ik merk dat de mensen enorm genie ten. Ze krijgen weer het gevoel dat ze erbij horen en dat is psychisch gezien belangrijk," Van Basten heeft zich verdiept in de voedingsleer. Dat deed hij al in de jaren dat hij actief was in de balletwereld. Voeding speelt in de ogen van Van Bas ten een voorname rol in de proces van afvallen. Mensen die veel kilo's willen kwijtraken, bereiken hun doel niet al leen door meer te bewegen en weinig te eten. "Het is een combinatie van beide. Het gaat om de juiste voeding op de juiste momenten in de juiste samenstel ling. Sommige mensen zijn zuiniger op hun auto dan op hun lichaam. Niemand gooit diesel of slaolie in de tank van een auto, waarvan de motor benzine ver bruikt. Maar dan moetje eens zien wat ze zelf allemaal naar binnen proppen." Schoonheidssalon In december begint Ed van Basten een nieuwe schoonheidssalon in zijn zaak. De verbouwing is inmiddels achter de rug, de toestellen en apparatuur zijn de ze week geïnstalleerd en hij onderhan delt momenteel met een op schoon- heidsgebied vooraanstaand merk. "De behandelingswijze die we gaan toepas sen zal veel effectiever zijn dan de klas sieke methoden", belooft Van Basten. Op zaterdag 19 oktober geven de orga- list Herman van Vliet en het strijkor kest Musica Montana o.l.v. Herbert llegers een concert in de St. Joriskerk te Amersfoort. Het concert is gewijd aan Wolfgang Amadeus Mozart 1756-1791), die dit jaar precies 200 aar geleden is overleden. Musica Montana zal als orkest twee Di- vertimenti uitvoeren en samen met Herman van Vliet een aantal kerksona- tes voor orgel en orkest. Als orgelsoli staat de Fantasie in f-moll K.V. 608 op het programma en een Fantasie over de Turkse mars van Mozart van de compo nist Stanley Weiner (geb. 1925). Het ensemble Musica Montana bestaat dit jaar precies 15 jaar en mag zich in een goede bekendheid verheugen, me de door de regelmatige concerten in de Agnietenkapel. Herbert Slegers is thans artistiek leider van het Nederlands Phil- harmonisch Orkest. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50 p.p., C.J.P., 65+ en tot 12 jaar f 5,- p.p. Een 66-jarige bewoonster van de Van Weedestraat ontdekte zaterdagavond bij thuiskomst dat ze haar huis niet meer in kon. De deur bleek niet open te kun nen en daarom waarschuwde ze haar zoon, die haar uiteindelijk toegang ver schafte. Binnen bleek dat inbrekers de hele zaak op zijn kop hadden gezet, na dat ze via een raam aan de achterkant waren binnengekomen. Bij een eerste onderzoek werd geconstateerd dat er enkele sieraden waren weggenomen uit een opengebroken kluisje. In een supermarkt in Overhees is een 26-jarige Soester op heterdaad betrapt op diefstal. De man had sigaretten, shag en kaas meegenomen, zonder te betalen. Hij moest de goederen inleveren, maar kreeg in de vorm van een proces-ver baal alsnog de rekening gepresenteerd. De politie heeft vrijdagmiddag inge grepen bij een kraak-actie aan de Nieuweweg, waar een tijdelijk onbe woond huis werd "ingenomen" door een vijftal Amersfoorters en Am sterdammers, in leeftijd variërend van 20 tot 26 jaar. De politie werd ingeschakeld door de eigenaar van het pand, die nog wat spullen in het huis had staan. Die waren door het vijftal buiten de deur gezet. Het huis leek volgens de politie wel iswaar onbewoond, maar het feit dat het nog in gebruik was, had de kra kers wel aan het denken moeten zet ten. Ze werden in overleg met de of ficier van justitie op basis van vrijwil ligheid ontboden op het politiebu reau, waar de zaak werd uitgepraat. Volgens een politiewoordvoerder bleek de hele zaak op een misver stand te berusten. De krakers kregen dan ook het advies dat ze hun actie beter konden opgeven. Ze gaven daaraan gevolg en gingen heen... De politie heeft zaterdagavond drie jongens van 17,16 en 16 jaar aange houden, die aan de Varenstraat wa ren betrapt op het plegen van een au tokraak. Een voorbijganger zag het drietal aan het werk aan waarschuw de de politie, die ze op de Smitsweg kon achterhalen. Van de auto, ei gendom van een 23-jarige bewoner van de Varenstraat, bleek een por tierraam vernield te zijn. He) drietale ble'ékin het bezit van een paraplu, dié uit dé auto was ge stolen. De fadio-cassètterecorder, die ze eveneens uit de auto hadden weggehaald, hadden ze in de strui ken gegooid, maar die kon later wor den teruggevonden. Het drietal ontkende aanvankelijk alle beschuldigingen, maar kwam in de cel tot inkeer. Er werd proces verbaal opgemaakt. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. De oude bewoners van Molenschot, die in en om Molenschot veel last onder vinden van hondepoep, vragen aan de gemeente of het mogelijk is om een "verbodsbord" voor honden te plaat sen. Een logische vraag, want het valt voor deze oude mensen niet mee om, thuis komend, hun schoenen nog eens te moeten reinigen van hondepoep. Ook is het reeds enkele malen voorgekomen dat een "oudje" is uitgegleden over de hondepoep en daarna enige tijd in bed heeft moeten verblijven. Wat zegt echter de afdeling groenbe- heer van de gemeente? "Sorry oudjes, maar wij hebben de gemeente Soest in gebieden verdeeld: één gebied is voor honden, die daar kunnen lopen, een an der gebied is verboden voor honden, en het overige gebied in Soest is een zoge naamd 'wit' gebied." Nu ligt het voor de hand dat waar veel kinderen komen een "verbodsbord" wordt geplaatst en ook bij winkelcen tra, want daar komt de ambtenaar ook. Door de vele klachten van de actie groep "Hondepoep" zijn ook gebieden aangegeven waar zij geen honden "dul den". Uit deze groep heeft de ambte naar ook enkele gebieden gekozen. Niet te veel, maar toch genoeg om veel "schone" plekken te hebben. Jammer genoeg ligt Molenschot in een "wit gebied", dus géén "verbodsbor den" geplaatst. Op de vraag van de be woners van Molenschot om dit te ver anderen krijgen zij het "logische" ant woord, dat als groenbeheer daartoe overgaat Soest weieens een woud van borden te zien zou kunnen geven. Voor een ambtenaar een zeer logisch antwoord, want het staat nu eenmaal in het "Boekje" en dan kan er niets veran derd worden. Menselijk gezien is het echter een stelling, die niet alleen naar willekeur ruikt, maar ook nogal laag- bij-de-gronds is, net zo vies als honde- PoeP- Piet de Roos 1 11 "Je komt met blaren onder je voeten en op je handen en met pijn in je kont terug, maar het is wel een overwinning hoor." Eric de Lange blaast nog even uit van de overlevingstocht die hij met twee collega's en negen leerlingen van de Kardinaal Alfrink Mavo door Bel gië maakte. "Het is echt geworden wat we ervan verwacht hadden. Het was vaak op het randje, de meesten hadden het vaak erg moeilijk, maar de sfeer bleef goed en werd alleen maar hechter en beter. Nie mand wilde op de bus worden gezet en iedereen hield elkaar op de been. Ze waren toch verbaasd dat ze het hebben gehaald. Soms zaten ze er helemaal doorheen, maar dan heb je toch nog de energie om een uurtje door te gaan. Dat groepsgevoel is ook ontstaan, precies zoals we hadden verwacht." Aanslag De overlevingstocht werd binnen de kortste tijd gekenmerkt door een win kelhaak en een deelnemer die was ge vallen en op zijn rugzak lag te spartelen. De achttien kilo's in de rugzak en de on effenheid van de Belgische Ardennen pleegden telkens een zware aanslag op de fysieke gesteldheid van de twaalf avonturiers. Gymleraar Eric de Lange: "Na twee dagen lopen zagen de mees ten bloemkolen. Het was steeds heuvel tje op, heuveltje af en dat is verschrikke lijk met bepakking." In de avonduren droogden de twaalf leerlingen zich bij het kampvuur en trachtten ze energie bij te tanken. Frans van der Lugt hield het vroeg voor ge zien, zocht meestal om half zeven zijn slaapzak op en kwam er 's morgens vroeg pas weer uit. Robert Boetekes had het tijdens het lo pen zwaar. Toen de twaalf, na een kort stukje in de bus, eindelijk de kano's in konden, heerste er een juichstemming. Maar die verdween al snel, toen bleek dat kanoën net zo zwaar is en eveneens blaren oplevert. Nog voordat de eerste kano uitvoer, lag Mare Merts al in het water. Ook natuurkundeleraar Eugène Eijssen ging kopje onder, toen hij een stroomversnelling met verval verkeerd beoordeelde. De hilariteit was groot, ook als de zwaarlijvige conciërge Hans Zeggelaar met zijn kano op de bodem vast liep. Na twintig uur lopen en ruim tien uur kanoën sprong de groep met twee uur vertraging op de fiets voor nog eens 33 kilometer. "Dat ging eerst snel, maar op een gegeven moment hadden we be klimmingen en dat valt niet mee met die rugzakken", aldus De Lange. "Maar we hebben Tilff gehaald en toen was de overlevingstocht voorbij. We hadden echt een gevoel van een overwinning. Iedereen was blij dat-ie het had ge haald." Voordat de groep vrijdag huiswaarts keerde, werd in de grotten van Tilff ge wandeld onder leiding van een speleo loog. "Best griezelig, want de je moest soms in ruimtes van een halve meter bij een halve meter kruipen. Hans Zegge laar moest vaak omlopen, dat was na tuurlijk lachen. Op een gegeven mo ment kwamen we bij een onderaards ri viertje. Toen moesten we tot onze borst in het water lopen. Niet echt lekker, want dat water is ijskoud", vertelt De Lange. De groep kwam vrijdag precies om half tien terug bij de Kardinaal Alfrink Ma vo. Niet nadat ze in Maastricht in een restaurant hadden gegeten, zodat ze de kookpannetjes en 'bommetjes' in de rugzakken konden laten zitten. Bezoekers van het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg kunnen voortaan een Hawker Sea Hawk be zichtigen. Een dergelijk toestel is vori ge week overgedragen aan commodo re C J. van den Burg, sous-chef opera- tiën koninklijke luchtmacht. Dat gebeurde met veel feestelijk ver toon, muzikaal omlijst door de mari nierskapel van de koninklijke marine. Commandeur J. W. Stuurman, vlagoffi cier marineluchtvaartdienst, droeg het toestel over. Het vliegtuig heeft een vas te plaats in de ir. Vreeburghal gekregen. Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest - Telefoon 02155 - 2 08 60 De Hawker Sea Hawk op vliegdek schep Hr. Ms Karei Doorman. De Hawker Sea Hawk werd in 1964 buiten dienst gesteld, omdat de marine toen de nadruk legde op onderzeeboot- bestrijding. In oktober 1958 opereerde de Hawker Sea Hawk voor het eerst vanaf het vliegdekschip Hr. Ms Karei Doorman. Het was daarmee de eerste en enige straaljager die als zodanig werd gebruikt. De Sea Hawk werd in 1947 ontworpen door de beroemde Engelse vliegtuigfa briek Hawker Aircraft Limited. De ko ninklijke marine zou 21 toestellen aan schaffen.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15