Bart B.O.O.S. zet Hartje-Zuid op stelten Lifestyle': oplossing voor bedrijven die hun (medewerkers graag fit houden Internationaal Vrouwencentrum Soest zit te springen om vrijwilligers Schaatsers binden ijzers weer onder voor marathoncompetitie m PAGINA 24 tSMODE /VOENSDAG 16 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT Spelletjes-paradijs bij Wildschut Optiek PAGINA 25 \Soester start verhuurbedrijf fitness-apparaten Comité 'Vrouwen in de bijstand' CDA-vrouwenberaad over winkelbeleid Kunstenaar eist schadevergoeding vernield werk Informatiebijeenkomst seropositieve vrouwen Fotocursussen van Stichting Statief Helderziende waarnemingen Studio Karla Karwoczik 0 jwi /EiDo Maria Galland Voor fietscursus en kinderopvang SCHAATSEN Dronken 'doorrijder' ramt auto's i k Ruitengooiers gepakt Nieuw RVV k HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Tm/is west# Het leek vorige week woensdagmid dag wel een spelletjes-paradijs op de Zuidpromenade. Bart de Graaff, ook [bekend als Bart Boos van diverse V-programma's, was door Wildschut [Optiek naar Soest gehaald. Een vrolijk Jkinderfestijn, dat nog een uitvloeisel Iwas van de opening begin dit jaar. ■Een knots van een podiumwagen stond [opgesteld pal voor het bordje "verbo lden voor honden". Bart is behalve een [goed spelletjesleider ook bepaald niet lop zijn mondje gevallen. Vooral kinde- jren hingen aan zijn lippen en de twee jvolle uren vlogen om. Wildschut Op wiek had achttien andere Hartje-Zuid hvinkeliers bereid gevonden de spel letjes, wedstrijden en kwissen te spon- ■soren. Zo kon het gebeuren dat het (kampioenschap 'Boekenscheuren' Jdoor Van de Ven werd ondersteund, ■Rijwielhandel Jac. de Bruin zich sterk ■maakte voor een bandenplakwedstrijd ■en Brandsma Verf en Behang het 'kin- ■derschminken' voor zijn rekening nam. ■Je kon het zo gek niet bedenken of Bart ■Boos maakte er een aantrekkelijk kijk- len doespel van. I Variëteit ■Dank zij de meewerkende Hartje- IZuidwinkeliers kon Bart zijn babbel en I grappenregisters voluit opentrekken. I Hij deed dat bij het bekende, enge elek- I trische spiraalspel uit de Willem Ruys- I shows, mogelijk gemaakt door de Kijk- I en luistervriend Hans Westerhof, en hij I flonkerde tijdens het stokkenvangspek- I takel van Ted de Braak, in Zuid op de I bühne eendrachtig gefinancierd door Boutique Uno en Herenkleding Jasper. Het kon niet op: er was een bloemschik wedstrijd, die Bart en het publiek uiter aard te danken hadden aan Jasmijn, en het spel "spijkerslag", waar de dreunen werden uitgedeeld onder verantwoor delijkheid van Jadi's Vrijetijdskleding. Wat te denken van de "colazuigfles- wedstrijd" van Slijterij Van der Linden, en een knottenwolrace van Anja's Phil- dar. Schuitemaker Dameskleding gaf Bart de leiding bij het zakkenlopen en C-1000 tekende voor de ballonnen- blaaswedstrijd, waarmee fraaie prijzen te winnen waren. Alle sponsors hebben overigens prima in de prij zenbus gebla zen bij alle spelletjes en wedstrijden. Verder: van Bakker Boumans moesten er beschuiten worden verorberd en bij na tegelijkertijd op een fluitje worden geblazen. Syllie kwam de jeugd hoogst persoonlijk met kleurige gels verrijken. Een spekkieswedstrijd had De Kaas- specialist als sponsor en Bakker Dogte- rom liet Bart prachtige trucs uithalen met moorkoppen. De ouders die de kinderen veelal begeleidden, maar tus sendoor nogal eens wegwipten om boodschappen te doen, misten vaak kostelijke taferelen. Kleurwedstrijd, video en foto's Wildschut Optiek had in de weken er voor voldoende jeugd in verschillende leeftijdscategorieën voorzien van een fraaie kleurplaat, die tot en met de dins dag voor het feest bij Wildschut's win kel konden worden ingeleverd. Fraaie prijzen voor de beste kleurders werden door een deskundige jury, waarin ook Bart Boos zat, aan een ruime rij geluk kigen toegekend. Dit zijn de winnaars en winnaressen: Tot en met 3 jaar: Carlijn Kraak (pop), Geijanne Snijders (pop), Hans Peter Willemse (beer). 4 t/m 6 jaar: 1. Marleen de Vries (Soundmachine Sony), 2. Kim Roest (Sony Walkman), 3. Gert Jan Smit (Spinklok). 71/m 9 jaar: 1. Daphne van Duren (So ny radio/cassette), 2. Heieen Beumer (Sony Walkman), 3. Peter Starink (spinklok). 10 t/m 12 jaar: 1. Marcelle v.d. Bree- mer (Sony radio/cassette), 2. Corieke van Zijtveld (Sony Walkman), 3. An- dries v.d. Breemer (Spinklok). Om vier uur vertrok Bart Boos de Graaff naar de winkel van Wildschut Optiek om handtekeningen uit te delen. Foto Van Oosten maakte prachtige pla ten met Bart erbij en met de tekst eron der: Ik en Bart Boos in Hartje-Zuid, Die foto's zijn bij Van Oosten in Zuid te zien en te koop. Dat geldt trouwens ook voor de fraaie videofilm die Van Essen- Foto-Film en TV van de feestmiddag heeft gemaakt. Een kleurrijk schouw spel, dat menige ouder wellicht als her innering aan dit geslaagde festijn wil overhouden. Wildschut Optiek is in middels weer gewoon brillen aan jong en oud aan het verkopen en Bart staat ergens anders in het land met zijn po dium vol grappen en grollen. Het was een ouderwets, geslaagd brok gezellig heid in Hartje-Zuid. De rage is oorspronkelijk afkomstig uit Finland, maar ook in Nederland [zijn er meer en meer bedrijven die be- [schikken over een eigen fitness-ruim- e. Daar kunnen de werknemers zich op gezette tijden even ontspannen en |aan hun gezondheid werken. f'Een gat in de markt." Zo kijkt Jan veen, een jonge Soester ondernemer ■tegen het verschijnsel aan. Onlangs rich'te hij "Lifestyle" op, een bedrijfje 'dat zich toelegt op de levering van fit- hess-apparatcn aan bedrijven, instellin gen en andere organisaties, die hun me dewerkers deze mogelijkheid op fitheid [niet willen onthouden. Dn eerste instantie gaat het om het ver- jhuren van de apparatuur en het inrich tten van de ruimte die het bedrijf-in- jkwestie daarvoor beschikbaar heeft. I" Lifestyle" levert in principe het hele (scala aan apparaten van het merk Kett- - "Voor home-fitness zijn dat de bes- De", aldus Jan Veen - en het standaard pakket kan er bijvoorbeeld zo uitzien: leen hometrainer, een loopband, een poeimachine en een multi-trainer. Elke [spier wordt kan met deze apparaten worden "aangepakt". De inrichting van een fitness-ruimte [hangt uiteraard af van wat men eraan wil uitgeven, aldus Jan Veen. "De be drijven krijgen steeds meer belangstel- Ding. Er is nu eenmaal sprake van veel [arbeidsverzuim. Veel mensen gaan niet "it door het leven en lijden aan de zoge naamde beschavingsziekten. De meeste werknemers vinden een beetje trainen a de baas z'n tijd ook wel aardig." "Li- [festyle" zorgt desgewenst voor het hele hele pakket, installeert de apparatuur - n eerste instantie een maand op proef - :n verzorgt daarbij ook een duidelijke ■demonstratie en instructie, met inbe- ■grip van trainingsschema's etc. Eventu- |eel kunnen er kontakten worden gelegd ■met gediplomeerde trainers en fysio- I therapeuten. INiet duur I De apparatuur is inklapbaar, neemt dus I weinig ruimte in beslag - een ruimte op "huiskamerformaat" is meestal al vol- I doende - en is ook niet duur, vindt Jan I Veen. "Zo'n 400 a 500 gulden per I maand is een klein bedrag om je perso neel gezonder te maken..." Jan Veen mikt niet alleen op (grotere) bedrijven met zijn voor Soest unieke aanbod. Eventueel bemiddelt hij ook bij de aanschaf, maar huur is volgens Het comité 'Vrouwen in de bijstand' komt dinsdag 22 oktober bijeen in het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg. De bijeenkomst duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. Deze middag zal worden gebruikt om een gesprek met wethouder Frans Kingma voor te bereiden. Mensen met klachten of vra gen over de bijstand wordt daarom na drukkelijk verzocht aanwezig te zijn. Volgende week woensdagmorgen (23 oktober) organiseert het CDA-vrou wenberaad Soest een bijeenkomst in de Open Hof aan de Veenbesstraat, aan vang 9.30 uur. De heer W. Hulsbergen, beleidsmedewerker van de gemeente Soest, komt spreken over het plaatselij ke winkelbeleid: wel of geen uitbreiding van winkelvoorzieningen? Een onder werp dat velen zal aanspreken. hem aantrekkelijker. Dat geldt zeker ook voor particulieren, die de appara tuur voor "huiselijke gebruik" willen huren. "Er zijn nogal wat mensen die liever thuis trainen, bijvoorbeeld omdat ze 's avonds geen zin hebben om nog weg te gaan of omdat de sfeer in een fit nesscentrum hun niet aanspreekt. Hu ren is dan aantrekkelijker dan kopen. De apparaten kosten per stuk duizen den guldens; bij verhuur zit je er niet aan vast als het niet bevalt." Wie belangstelling heeft kan een bro chure aanvragen, compleet met prijs lijst en verdere uitleg over de "gezond- heidsgeoriënteerde fitnesstraining", bij "Lifestyle", postbus 3049, 3760 DA Soest, of telefonisch via nr. 18574 in Soest. Het gemeentebestuur heeft onlangs een boze brief gekregen van de heer C.M. Andreoli, beeldend kunste naar te Laren. Hij stelt de gemeente Soest aansprakelijk voor de schade, ontstaan door het zonder overleg met hem slopen van het kunstwerk dat hij jaren geleden maakte voor het (toenmalige) kantoor van Gemeen tewerken aan de Lange Brinkweg. Het gaat om de glaswand bij de en tree van het gebouw, waar nu het Re gionaal Nutsbedrijf Eemland (RNE) in zetelt. De glaswand is inmiddels verwijderd en kennelijk vernietigd, en daarom eist Andreoli, op grond van de Au teurswet, het herstel van zijn kunst werk en een schadevergoeding van 6000 gulden. Het College van B. W. is echter van mening dat het gemeentebe stuur geen blaam treft. Het RNE is immers eigenaar van het gebouw en is dus ook verantwoordelijk voor de schade die tijdens de verbouwing is ontstaan. De kunstenaar moet zich dan ook maar tot het RNE richten, laat het College hem in een beleefd briefje weten. De risico's voor vrouwen op besmetting met het aids-virus (HIV) worden in de westerse wereld steeds onderschat, omdat het tot dusver vooral met homoseksuele mannen in verband wordt gebracht. Er is ook nog weinig onderzoek verricht naar de specifieke medische aspecten van HlV-infectie bij vrouwen. Omdat er, ondanks het veronderstelde geringe aantal seropositieve vrouwen, wel degelijk behoefte is aan informatie en ondersteuning organiseert de GG&GD Utrecht een informatiebijeenkomst voor seropositieve vrouwen op zondag 10 november. Dat gebeurt van 14.00 tot 17.00 uur in het Sero-Café, Witte Vrouwensingel 100 (NVSH-gebouw), te Utrecht. Doel van de bijeenkomst is de vrouwen met elkaar in kontakt te brengen en wensen op het gebied van de hulpverlening kenbaar te maken. Inlichtingen: Elly Keus, sociaal verpleegkundige, tel. 030-958253. Ook dit jaar organiseert Stichting Sta tief weer een groot aantal fotocursussen en werkgroepen, o.a.: begincursussen fotografie; belichten/verlichten; mo defotografie; portret/figuurfotografie; reportagefotografie; werkgroep voor gevorderden; werkgroep het zelfbeeld en werkgroep mode. De begincursus start op 28 oktober en wordt op maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur gegeven. De bijeenkomsten zijn dan om de veertien dagen. Belichten/verlichten start op 21 no vember en wordt op donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur gegeven. De bijeenkomsten zijn dan om de veertien dagen. Werkgroep Het Zelfbeeld start op 29 oktober en wordt op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur gegeven. Figuurfo tografie iedere woensdagavond. Alle cursussen worden uitvoerig in de folder besproken, die is aan te vragen bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, tel. 18105. In buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg houdt PASO op woensdag 16 oktober opnieuw een bij eenkomst met helderziende waarne mingen. Voor die gelegenheid komt H. de Rooy naar De Vangrail. Hij zal aan de hand van foto's vertellen wat hij ziet. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Leden moeten een rijksdaalder betalen. An dere bezoekers moeten zes gulden mee nemen om de verrichtingen van De Rooy bij te kunnen wonen. g.Grothestraat 25 - 3761 CK Soest Telefoon 02155-2 04 88 Lieve Mensen, Geachte Cliënten, Vrienden, Familie en al diegenen oor wie ik elft graag persoonlijk had willen vertelien Per 1 oktober j.l. is Studio Karla Karwoczik overgegaan in andere, maar zeer vertrouwde honden. Janny zwaait nu met de scepter. Uw loyaliteit en vertrouwen waren voor m'j steeds weer een fijne bron van inspiratie en vormden tevens een prettige somenwerkingsperiode. De persoonlijke band met u heeft mij voel input, vreugde en persoonlijke groe gegeven. Het leven is echter bewey.cg, ontwikkeling, verandering. Een nieuwe perode breekt voor mij nu oor. ior.gr, deze weg donk ik <j hortniijk voor het gestekte verirouwen, de uitwissekngen en de loyaliteit ten aanzien van de Studio Karb Karwocz.k medewerksters en ondergetekende. Met heel veel dank dn bórtelffké groeten, Carla Karwoczik Nieuwe eigenaresse dus? Ja. Een nieuw gezicht? Nee. Velen van u kennen mij al. Ik ben Janny, en ruim drie jaor werkzaam bij Carla. En al die jaren heb ik gezocht noar mogelijkheden om mij zelfstandig te vestigen. Met beide handen heb ik don ook de kans gegrepen Studio Karla Karwoczik voort te zetten. Wat betekent deze wisseling nu voor u? In principe niets, de zorg en de oandocht voor de cliënten en de kwaliteit van de produkten blijven ongewijzigd. Daarom zeggen Astrid, Trinette en ik; Graag tot ziensl Janny Havemon Leven nieuwe deuren durven openen. Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Sinds een paar weken draait bij het In ternationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg - niet voor het eerst - een fietscursus. Er zijn op dit ogenblik ze ker twaalf cursisten, want het fietsen is zeer in trek bij de buitenlandse vrou wen in Soest. Er is echter één pro bleem: er zijn geen vrijwilligsters meer om ze te helpen. Voor de meeste Nederlanders is leren fietsen iets wat gewoon bij het op groeien hoort. Ieder kind wordt van jongs af aan vertrouwd gemaakt met de fiets. In Turkije is dat heel anders. De fiets is daar nog lang niet zo'n algemeen verschijnsel als hier, en veel Turkse vrouwen hebben er in hun eigen land dan ook niet of nauwelijks ervaring mee Leden van schaatsvereniging Eemland hebben de ijzers weer ondergebonden. De schaatsers begonnen zondag aan de marathon-competitie. Bij de B2-rijders behaalde de slim en sterk rijdende Tom Versteeg de over winning. In deze klasse eindigde Ar- noud Luiten als derde. Beide schaatsers promoveerden van de C- naar de B-gröep. Bij hun debuut gaven ze direct hun visitekaartje af. Bij de C-rijders viel het aanvallende rij den van Juliën Smink op. Hij kwam vo rig seizoen nog wel eens te kort, maar ditmaal ging hij er twee ronden voor de meet vandoor. Zijn overwinning kwam daarna niet meer in gevaar. SËi Vandaar dat het Internationaal Vrou wencentrum "Vrouwen voor Vrou wen" van tijd tot tijd een echte fietscur sus (met theorie- én praktijklessen en zelfs een diploma) organiseert. In de af gelopen jaren liep dat goed, maar dit jaar zijn er geen Nederlandse vrijwillig sters beschikbaar. Dat betekent dat de 12 cursisten dit jaar buitengewoon veel geduld moeten opbrengen. Hawa Zihni, de Turkse sociaal-cultu reel werkster van het centrum, doet in de tussentijd wat ze kan, maar ze kan het in haar eentje niet af. Samen met de cursisten Sevinc Hasancebi en Binnaz Cabri legt ze uit waarom fietsen zo be langrijk is voor de buitenlandse vrou wen in Soest. "De kinderen leren het hier wel, en dan is het heel vervelend als je als moeder niet mëekunt als ze nog klein zijn, als ze naar school gaan of gaan sporten. Bo vendien is het ook heel fijn om op de fiets ergens naar toe te kunnen gaan, bijvoorbeeld boodschappen doen." Dat het in Nederland dikwijls slecht weer is, deert ze niet. "Op de fiets gaat het toch sneller; het maakt een lange weg korter." Elke dinsdagmorgen Elke dinsdagmorgen tussen half tien en half twaalf wordt de cursus gegeven. De Hawa Zihni helpt een van de cursis ten, Sevinc Hasancebi, bij de fietsles. eerste weken rijden de vrouwen alleen op het plein rond het centrum, gehol pen door vrijwilligsters die ernaast lo pen. Als ze de kunst een beetje machtig zijn wordt er gefietst - maar met begeleiding - in de straten, en pas als ze zich niet meer zo onwennig in het zadel voelen gaan ze zelfstandig hun gang. De prak tijklessen worden in de maanden sep tember tot november gegeven; daarna volgen nog twee maanden theorie van docente Mischa Schneider en in januari worden de diploma's uitgereikt. Zonder hulp van vrijwilligsters duurt het allemaal veel langer, en dat is zonde. Vandaar dat het Vrouwencentrum graag een oproep doet aan Nederlandse vrijwilligsters - er zijn er drie a vier no dig - om te helpen bij het leren fietsen. Ook zijn er dringend vrijwilligsters no dig voor de kinderopvang tijdens deze en andere activiteiten. Wie belangstelling heeft, kan kontakt opnemen met Hawa Zihni of Nel Ko ning in het Internationaal Vrouwencen trum aan de Smitsweg, maandag-don derdag 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur, of telefonisch via tel. 23549. De politie heeft maandagavond een 26-jarige Soester aangehouden, die op de parkeerplaats van de Smitshof een kleine ravage had aangericht. Bij het wegrijden raakte hij diverse andere au to's, maar hij stopte niet en ging naar huis. Volgens getuigen was hij "zo dronken als een toeter". Aan de hand van het kenteken kon de politie de man thuis achterhalen. Zijn auto vertoonde verse laksporen en de motor was nog warm, dus hij moest mee naar het bu reau. Daar bleek dat hij inderdaad veel te veel had gedronken. Hij werd ont haald op maar liefst drie processen-ver baal: voor de botsing, voor het doorrij den en voor het alcoholgebruik. De politie heeft zondagmiddag aan de Laanstraat drie Soester knapen van 14, 15 en 16 jaar in de kraag gegrepen, die bij een leegstaand pand een groot aantal ruiten hadden ingegooid. Volgens het drietal waren er tóch al een heleboel ka pot... De ouders krijgen de rekening ge presenteerd. Op 1 november wordt het nieuwe Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens (RW) van kracht, dat het accent legt op de eigen verantwoorde lijkheid van de weggebruiker. In het IN- FOrmatiecentrum ligt voor u de bro chure klaar met als titel "Er veranderen wat spelregels in het verkeer". HEEL GERUSTSTELLEND Ja, stuur mij geheel vrijblijvend informatie over de A&O woonhuis- en inboedelverzekering. Naam: Adres: Postcode/plaats: 0 In een gesloten envelop zonder postzegel sturen naar A&O Verzekeringen, Antwoordnummer 117, 3800 VB

Soester Courant | 1991 | | pagina 25