c H«psosLf 5RAMMA- De Narre Knollen bereiden zich voor op nieuw seizoen Vers-actie Super van Doorn groot succes ftvOB Groeiend Advisie investeert in kennis s in Soest iRZICHT PAGINA^ KvÓENSDAG 23 OKTOBER 1991 'Kent u uw straat?' SOESTER COURANT )uderenbus 19190. rs jazz Dakwerken Auto van Baarnaar slaat op hol Fietsertje (10) geschept Prinsenbal op zaterdag 9 november Derde vers-week: Groente fruit en slagerij PAGINA 15 Forse buit autokraak Anna Paulownalaan Fikkiestokers gepakt Wiin van lloorn ANBO-praatmiddag Soester bedrijf verhuist in april naar de Koningsweg ivinsten als de scholekster h lecht en de Turkse tortel ivi or de toenemende uitdroei„ tfnemen van de afwisseling™ Ischap, verdere verantl, k dit verschijnsel is niet echi eind vonge eeuw maakte iverbeweiding (zonder kunst t de grond werd uitgep» kunstmest was het hier 0 aod uitgedraaid". De avond oten met een forumdiscussie ng van aanstaande zaterdag j Radio Soest, in het zater- imagazine, een nieuwe ru- beluisteren: "Kent u uwl Iedere week besteedt het ma aandacht aan een straat Soest. Vermeld wordt naar it die straat genoemd is en is komen enkele bewonen oord om te vertellen wat ze n de "naamgever". Verder gramma o. a. het laatste po 's van Soest en er wordt nog zen in de Soester Courant re verleden. Het zaterdag- izine wordt elke zaterdag len tussen 11.00 en 13.00 I idio Soest. ormatie en opgave elke van 10.00 - 16.00 uur tel- G T/M WOENSDAG i.9 MHz 97.0 MHz (kabel) DIO SOEST KLASSIEK tart: Parijse Symphonie. sieke Top-5. hoven: 2e Symphonie. tentatie: Riet Ribbens. 'ST OUD EN NIEUW entatie: Piet Ekel en An- tan den Deijssel. AXEN entatie: Ger Roos. 4ANTIEK BU RADIO ST tntatie: Franca Olthof en Trimbos. ing AG 28 OKTOBER DEMORGEN SOEST •ntatie: Franca Olthof en an der Horst. TEKPALET ntatie: Elly Jansen van 1. DE KRANT GEKNIPT ntatie: Elisabeth Helle- itatie: Peter van der Weij. CHTÜD MET ROB itatie: Rob Joustra. rAVORIETE KEUZE itatie: Ties van Veelen. 'ragen: postbus 193, AD Soest.) 'g IEMORGEN SOEST tatie: Ties van Veelen VEN VOOR XTVEN Indoor. tatie: Joke Vrolijk. IEKKINGSREIS NEDERLAND 'gen (5). tatie: Con van Hattern- ekinjectie tatie: Rob Joustra. 0 SOEST 55 ogramma voor de rijpe jenieter. :atie: Elly van der Wel da Alders. G 30 OKTOBER EMORGEN SOEST atie: Eef van der Horst. JUR atie: Frank Köhlinger Bauer. iet raadhuis- itingsrubriek van de te Soest. itie: Ben van Os en n der Weij. SEKMAGAZINE Ie V.V.V. met Corrie -inde en een Rondje Roddelpers. tie: Eline Adriaans en 'an den Broek. ZIKALE ELTON tie: Sander van Zwe- IALE IZER Hing en presentatie: lebaum en Rob Jou- door Arie Wandelaar Ljet gehinderd door enige tact, of haatgevoel voor een juiste benade ling, ontvingen de bewoners van de lltrechtse verzorgingshuizen, waaron- fier die te Soest, onlangs een schrijven ken Gedeputeerde Staten van Utrecht. Afzenders: de voorzitter van Gedepu teerde Staten en de GS-griffier, die er Volstrekt onleesbare handtekeningen mnder plaatsten. jVie naar aanleiding van de inhoud fan dit schrijven ergens aan de bel wil jrekken wordt verwezen naar mw. M. I. Hemels van de afdeling Voorlich- ing, en godbetert PR, van Gedepu teerde Staten van Utrecht. Jets als persoonlijke benadering, Iraarop de meeste ouderen nogal zijn fcesteld, ontbreekt volledig, getuige de ■anhcf: ll deze onwellevendheden geven aan Srat de afdeling Voorlichting van GS in [deze onder PR verstaat. Op het gebied [van de Voorlichting kunnen samen stelster en ontekenaars niet iets, maar telles leren van een beginnende secre taris van een klaveijasvereniging. lArie en Marie, die om uiteenlopende Redenen nogal eens met bewoners van poester verzorgingshuizen in aanra- komen, noteerden een aantal ■eacties van de aangeschreven "me vrouwen en meneren" die exact aan- Egeven waarom voorlichting aan oude ren in deze vorm, in deze stijl, een rode paart verdient. De inhoud ervan staat namelijk bol van [onduidelijkheden, zaait twijfel en on zekerheid, in een enkel geval zelfs lich tte paniek. L)e GS-brief begint met de medede ling dat de komende jaren in het teken van veranderingen in de zorg [die bejaardenoorden bieden, iedere {"mevrouw of meneer" die in een ver zorgingshuis verblijft, zal daar mee te maken krijgen. Helaas, hoe de veranderingen eruit {zullen zien, op welke manier en wan- {neer ze worden doorgevoerd kunnen jde afzenders nog niet melden. De aangeschrevenen houden deze in formatie tegoed. Wel mogen ze een [kijkje nemen in de keuken van GS, waar tal van potjes op het vuur staan [die prettig ruiken, maar waarvan de uiteindelijke smaak nog niet bekend is. Provinciale Staten streven ernaar in de ■toekomst meer personeel aan te trek- n, meer mogelijkheden te scheppen ■voor nog thuiswonende ouderen Ivoor dagverzorging of kortdurende Iopname in het bejaardenoord, méér ■geld uit te trekken voor een goed ori- i derhond van de gebouwen. Leuke voor- lutzichten, die echter een alinea verder ■op een laag pitje komen te staan met |de mededeling dat er door de provin- 'e Utrecht in de toekomst 8,4 miljoen moet worden bezuinigd. Elders in de brief wordt "duidelijk" ■gemaakt, dat de bezuinigingen van provincie en rijk kan betekenen dat t aantal verzorgingshuizen in som mige oorden minder zal worden. Ten opmerking die werkelijk absoluut .nergens op slaat, getuige een zinsnede [die verderop de aandacht trekt: "Overigens kunt u vanaf 1993 uiter aard gewoon in het bejaardenoord [blijven wonen en aanspraak blijven naken op dezelfde verzorging die u aor die datum gekregen heeft. U zult," a luidt de opwekkende afsluiting, "de komende maanden via de regionale pers nog veel kunnen lezen of te horen krijgen over de voorbereiding van het nieuwe vierjarenplan. En uiteraard uilen wij u op de hoogte houden van de vorderingen. Wij hopen u met deze brief van dienst te zijn geweest." "Vat 't laatste betreft dat is men, en Vrie vertolkt hier niet de gevoelens i een enkeling, dus duidelijk niet. Sod zij dank, en dat moet dan ook maar eens geschreven worden, be- [schikt Soest over organisaties van en ivoor ouderen, professionele en vrij- willigerskrachten en een College van B en W dat ouderen in verzorgingshuizen én andere bejaardenoorden met ini tiatieven, gesproken en geschreven {teksten aanspreken op een manier die {tact, kennis van zaken en gevoels warmte gestalte geven. Hoe de ge- en verstoorde benadering "mevrouwen en meneren" in [verzorgingshuizen niet moet, is Gede puteerde Staten van Utrecht intussen hopelijk duidelijk geworden. Een vol gende GS-Nieuwsbrief, met het post- jstempel Utrecht, kan daarover inzicht Verschaffen. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. cornelisse bv. O SOEST /97.0 MHz (kabel) 3760 AD Soest tel. 2 04 20 Telefoon (02155) -1 30 14 Op de FC Kuyperstraat is zaterdag middag een auto op hol geslagen. De gevolgen waren dusdanig, dat de 21-jarige Baarnse eigenaar zijn voer tuig moest laten wegslepen. De man wilde 's middags omstreeks half vier wegrijden, maar trok te snel op. De auto ramde eerst een andere wagen, reed vervolgens over twee bloembak ken, nam het trottoir en kwam uiteinde lijk tegen de pui van een woning tot stil stand. De vrij nieuwe auto kon niet meer op ei gen gelegenheid weg. Steenhoffstraat 13 effiüereu ^764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 COMPUTERSUPPL1ES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Een 10-jarig jongetje uit Soest is vorige week gewond geraakt toen hij op het kruispunt Molenstraat-Van Goyenlaan werd geschept door een auto. De be stuurder, een 63-jarige Soester, kon hem niet ontwijken toen hij zonder uit te kijken de weg opreed. De knaap sloeg via de motorkap tegen de weg. Met een dubbele beenbreuk moest hij in Zonnegloren worden opgenomen. Op zaterdag 9 november wordt be kend wie de nieuwe prins Carnaval van Soest wordt. De bekendmaking vindt plaats tijdens het jaarlijkse prin senbal in Bos en Duin aan de Bos straat. Het moment waarop de nieuwe prins bekend wordt gemaakt, moet het hoog tepunt van de avond worden. De prin sencommissie, erelid Jan Beijer en prins Steef de Eerste hebben een opvolger gevonden. Het bestuur en leden van carnavalsver eniging de Narre Knollen hebben de laatste maanden veel werk achter de schermen verricht om de komende fes tiviteiten voor te bereiden. Het samen stellen van de Raad van Elf heeft moei te gekost, maar is inmiddels gelukt. Op het prinsenbal zal de nieuwe raad wor den gepresenteerd. Verder wordt de dansgarde voorgesteld en kan kennis worden gemaakt met de jeugdafdeling. De Narre Knollen hechten er steeds meer waarde aan dat vanuit de jeugd een goede doorstroming naar bestuur en raad plaatsvindt. Ook de diverse commissies zijn reeds samengesteld, zodat de organisatie van bijvoorbeeld het bejaardencarnaval, het kindercarnaval en de carnavalsop tocht in volle gang zijn. Volgens de Narre Knollen is het een misvatting dat carnaval alleen bestaat uit polonaise en feesten. Er komt veel werk om de hoek kijken voor de men sen die een functie bekleden binnen de carnavalsvereniging. Voor informatie over de Narre Knollen kan contact worden opgenomen met Henk te Pas, tel. 11321 of Rob Joustra, tel. 10582. Deze week is bij Super van Doorn, de bekende supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat, al weer de derde van de vijf vers-weken, waarbij telkens twee vers-afdelingen in de aandacht staan. Ditmaal zijn het de afdeling groente fruit en de slagerij. Opnieuw is in de "gewone" huis-aan- huis-;fblder van de supermarkt, waarin zoals gebruikelijk al tal van aantrekke lijke aanbiedingen zijn opgenomen, een extra-folder ingevouwen, met heel spe ciale vers-aanbiedingen van Super van Doorn. Dat de actie uitstekend loopt en bij het publiek heel goed aanslaat, staat inmiddels vast. Bij Super van Doorn is het nog drukker dan anders, en dat geldt met name voor de vers-afdelingen die - twee-aan-twee - per week op een bijzondere manier voor het voetlicht worden gebracht. Uiteraard gaat dat vergezeld van een aantal buitengewoon aantrekkelijke aanbiedingen. Vijf we ken lang staan er bijvoorbeeld afwisse lend zes bekende Super-merkproduk- ten in het "twee-halen-anderhalf-beta- len"-aanbod genoteerd: elke tweede verpakking van zo'n produkt is voor half geld verkrijgbaar. Groente fruit Bij de afdeling groente fruit, onder leiding van chef Evert van Essen, draait het deze week vooral (maar niet alleen) om champignons. Daarvan zijn er di verse soorten verkrijgbaar, zoals grot champignons (twee soorten zelfs), kas tanje-champignons, reuze-champig nons, oesterzwammen en Shitake- champignons, en natuurlijk de "gewo ne" paddestoeltjes. De laatste gaan weg tegen de uiterst voordelige prijs van 98 cent per doosje! Bij de groente fruit-afdeling staat de ze week een bakfiets vol bak-produkten tegen scherpe prijzen, zoals uien, papri ka's, krieltjes, champignons uiteraard, maar ook slamix en als toetje verse ana nas of mandarijnen. Wie wel eens wil zien hoe champignons "in het echt" groeien kan bij Super van Doorn een champignon-bed van een vierkante meter bekijken. Slagerij De tweede vers-afdeling van Super van Doorn die deze week in het brandpunt van de belangstelling staat, is de slaglij, onder leiding van chef-slager J. van Doorn. Daar draait deze week alles om de kip, in allerlei soorten, met op vrij dag en zaterdag verschillende demon straties/presentaties, en natuurlijk gra tis proeven. Zo is er bijvoorbeeld een speciale actie kip-Stroganoff (stukjes gegrilde kipfilet in een heerlijke Stroganoff-saus). Die kan simpel worden opgewarmd in koe- kepan, oven of magnetron en smaakt heerlijk bij aardappelen, rijst of puree of frietjes met sla. De actieprijs voor de ze lekkernij is f 4,48 voor 250 gram. Overigens zijn de meeste kip-variaties ook heel smakelijk "uitvoerbaar" met kalkoen.Speciale kip-aanbiedingen zijn o.a. kipfilet-rollade (500 gram f 7,98), maïskipfilet (500 gram f 8,98), kippe- levertjes (500 gram f 2,48) en - nieuw! - gerookte kipfilet (100 gram f 2,48). Fun-Chicken Er is bovendien nóg een leuke verras sing voor kip-liefhebbers bij Super van Doorn: bij aankoop van twee verse kip pen (samen voor f 9,98) krijgt men gra tis een speciale munt voor het Fun- Chicken, een soort "automatische kip" die eieren legt met een aardige verras sing erin. Speciaal voor de jeugd is dat natuurlijk extra pret, en bovendien wordt het geheel gepresenteerd door een levensgrote reuze-kip. Dit alles maakt een bezoekje aan de sla gerij-afdeling deze week extra de moei- De afdeling groente en fruit bij Super van Doorn. te waard. Daar wordt volgende week overigens een klein feèstje gevierd, om dat één van de medewerkers een jubi leum te vieren heeft. Slager Gert van Tricht (zie foto) is een beetje "feestvar ken", omdat hij op 30 oktober precies twaalfeneenhalf jaar bij de supermarkt in dienst is. Een 27-jarige bewoner van de Anna Paulownalaan mist sinds het afgelopen weekeinde niet alleen zijn autora- dio-cd-speler (met een aantal cd's), maar ook een laptop-computer met software en de complete slede met eindversterker uit zijn auto. Een onbe kende dader slaagde erin de wagen open te breken. Daarbij ontstond ook forse schade. De politie heeft vorige week twee jon gens van 9 en 10 jaar in de kraag gegre pen, die in de tuin van een woning aan de Zonnedauw een paar kranten in de fik hadden gestoken. Daarbij raakten ook twee drie meter hoge coniferen in brand. De bewoonster bluste het vuur met de tuinslang. De ouders van het tweetal krijgen de rekening gepresen teerd. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE f±L Ik ben weest in et dorp onder Daar nam ik groep Pater Mót ze toch zo'n naam, jongens op. Hun s staat nu aardig hoog ih moet er een CD komen. s zier gehad maar 't was\ soms tot diep in de nacht. Ik rijd al jaren Mercedes. N, doener ij, want auto's interesset genlijk geen bal, maar aange jaarlijks vele tienduizenden kilor, afleg, wil ik een alleszins betrouwt kar onder de bips en een Mercedes laai, zelden in de steek. Tot die nacht in Aart- selaar. Ik logeerde in een hotel in Ant werpen en toen ik om half vier 's nachts doodmoe de deur van de studio dicht trok, wilde ik maar één ding: naar de klamboe. Ik startte de auto, reed tien meter en hoorde een enorm kabaal onder de mo- terkap. 't Was de V-snaar die zo slap hing als een vlag op een windstille dag in deSahara. "Doorrijden", dacht ik. "M'n hotel haal ik wel en morgen zien we wel verder". Twee kilometer verder hield de herrie ineens op. Dat kan óók weer niet, wist ik, dus dook ik weer onder de mo- terkap. De V-snaar lag er nou helemaal af. En aangezien die snaar verantwoor delijk is voor bijna allefunkties, gingen alle waarschuwingslichtjes branden. "Foute boel, Peer", zei ik tegen mezelf en reeds weer heel voorzichtig terug naar de studio. Gelukkig was technicus Frank er nog maar die vertelde me wel dat er 's nachts in 't dorp geen taxi te vin - Super-slager Gert van Tricht. De ANBO-Soest organiseert op zon dag 27 oktober weer een zondagmid dag-praatmiddag, ditmaal in de Vijver hof aan de Klarinet, aanvang 14.00 uur. Alle Soesters van 50 jaar en ouder zijn welkom. De toegang is gratis, evenals twee consumpties. Er is gelegenheid om in een gezellige sfeer een kaartje te leggen, een spelletje te doen of zomaar een babbeltje te maken met vrienden en bekenden. De middag wordt opgeluis terd met pianospel van "huispianist" de heer De Wolf. JEAN-PAUL GAULTIER qj MASK minv ROMEO GIGLI GIORGIO ARMANI Nog deze maand zal aan de Konings weg het geraamte herrijzen van het nieuwe pand van Advisie. Het snel groeiende Soester automatiseringsbe drijf zal het gebouw waarschijnlijk in april 1992 kunnen openen. Advisie Computer Consultants en Ad visie Management Consultants hebben de laatste jaren dusdanig aan de weg ge timmerd, dat de behuizing aan de Vre dehofstraat veel te krap is geworden. Uit nood week het bedrijf uit naar pan den aan de Lange Brinkweg en de Hel- lingweg, maar binnen enkele maanden behoort die allesbehalve gunstige situa tie tot de verleden tijd. Dan beschikt Advisie over een representatief pand. De werkzaamheden worden uitgevoerd door bouwbedrijf Van den Hengel uit Soest. Het telt twee verdiepingen, on geveer 1.800 vierkante meter vloerop pervlakte en kost 4,5 miljoen gulden. Het ligt in de bocht van de Koningsweg, ter hoogte van Klein Engendaal. Het bedrijfsgebouw wordt zo gerealiseerd, dat Advisie gemakkelijk kan uitbrei den. En dat is niet uitgesloten, want het aantal medewerkers van Advisie is de laatste jaren verdriedubbeld tot 42. Druk Advisie wordt geleid door Loek Bart en Jaap Pronk. Het tweetal heeft in de af gelopenjaren veel geïnvesteerd in ken nis. Het bedrijf verkoopt niet alleen hardware en software, maar onder scheidt zich op ook op andere vlakken. Loek Bart: "De druk op de marges is te genwoordig hoog. De prijs van pc's is sterk gedaald. Daarom hebben wij geïn vesteerd in mensen en 'know-how'." Advisie is gespecialiseerd in admini stratieve pakketten. Het bedrijf telt tien deskundigen die de organisatie van een bedrijf doorlichten en adviseren wat de beste mogelijkheden voor de betreffen de klant zijn. Daarnaast kan Advisie, vier mensen inzetten voor de 'nazorg', de zogenaamde 'after sales support'. Die lossen problemen bij de klanten op of schakelen leveranciers in om die pro blemen te verhelpen. "Die mensen zijn gespecialiseerd op het gebied van de Grote Beer en Exact, en dat zijn de twee marktleiders als het gaat om admini stratieve pakketten", vertelt Bart. "Bo vendien hebben we trainers in huis die de werknemers van klanten wegwijs maken." Door te investeren in kennis, heeft Ad visie de plank niet misgeslagen. Als voorbeeld noemt Bart een order van streekschool De Gildevaart in Nieuwe- gein. Advisie kreeg opdracht het pro ject van twee miljoen te coördineren en maakte daarbij zelf een omzet van 500.000 gulden. Een groot accoun tantskantoor plaatste dit jaar drie or ders bij Advisie met een totale omzet van 1,5 miljoen. En Advisie werkt veel samen met diverse ministeries. Bart: "Waarom zou een ministerie uit Zoetermeer een pc in Soest kopen? Toch komen ze bij ons, omdat wij de 'know-how' hebben en de paketten Loek Bart (links) en Jaap Pronk stel len zich op de hooghte van de vorderin gen van de bouw van het nieuwe pand van Advisie. Het gebouw aan de Ko ningsweg zal volgend jaar in april wor den geopend. kunnen invoeren. Da's wel geinig na tuurlijk." Vraag en antwoord Advisie is actief in heel Nederland. Bin- nekort gaan zesduidend opvallende brochures de deur uit. Het doel daarvan is de 'Vraag- en Antwoorddagen' on der de aandacht te brengen. Advisie houdt van maandag 4 tot en met vrijdag 8 oktober open huis om aan bedrijven en instellingen haar mogelijkheden uit te dragen. "Niet om een pc-tje te tonen, maar om onze kennis van netwerkom geving en de invoer van administratieve systemen te laten zien", aldus Bart. "Ik voorspel een afname in de groei op de markt voor pc's, maar de netwerken groeien verder. Wij hebben daarop in gespeeld, dus wij kunnen verder gaan." Advisie zal tijdens de 'Vraag- en Ant woorddagen', die van 's morgens negen uur tot 's avonds laat duren, tevens een nieuwe ontwikkeling demonstreren. Het gaat om de compacte draagbare computer die voorzien is van alle elec- tronica. De apparatuur heeft de moge lijkheid om 256 kleuren weer te geven op het beeldscherm. reeu moe ik 't Maar 't\ Midden ih Nederlands\ een geknars, l in 't ruimtescfhy landing op "Amen en uit", stond ik vlak bij Goh zei de man van de dag, "da's nou knap sh staat kurkdroog. U had 'r\ moeten doen. Nu zijn de cilih, door het moterblok geslagen. een reparatie van een milletje Ik heb, ook lang geleden, een au had van een ander merk, waarvan i% lemaalgek werd. Een diesel, met de v&. velende eigenschap dat 'ie afsloeg als j% na een tijdje pittig rijden, 'm stationair aan de kant zette. En dan was hij niet meer aan de praat te krijgen. Dan moest 'ie met een sleepkabel aangetrokken worden. Toen ik uit Friesland van een optreden terugkwam, 's nachts natuur lijk, moest ik tussen Zwolle en Amers foort dringend even piepie tussen de struiken. Ik een parkeerhaven in waar dat kreng prompt afsloeg. Ik heb ander halfuur in de kou staan wachtenhun kerend naar m 'n bed, naar iemand die me wilde aantrekken. Ik wilde daar ter plekke die kar verkopen, voor elk rede lijk bod. Ik verafschuwde die wagen. De volgende dag heb ik 'm van de hand ge daan. In de jaren zestig huurden we met de Rockets altijd een Volkswagenbusje. Daar was altijd iets mee, er werd natuur lijk maar wat afgebeuld door iedereen met die dingen. Zo hadden we er een keer een waarvan de ruitewissers 't niet deden - en natuurlijk begon het die dag te hozen. We hebben toen aan de wisser aan de kand van de bestuurder aan weerzijden een touwtje vast gemaakt. Zijraampjes open en om de beurt trek ken'. Na twee minuten was je kletsnat, maar 't kon niet anders. We hadden er een andere keer één met een schuif dak. Dat was midden in de winter. Er was een optreden in Noord-Holland, een lekke re rit vanaf Eindhoven. Toen we Am sterdam binnen reden, vond bassist Ka- rel 't een leuk idee om het schuif dak te openen. "En hier zijn ze dan. Peter en zijn Rockets!" riep hij enthousiast maar tegelijkertijd kwam er een windvlaag van vijf graden onder nul de bus binnen stuiven. "Doe dicht dat ding", riepieder- een naar Karei die rechtop in 't gat stond. Maar ja, open ging dat dak wel maar dicht niet meer. Muurvast zat het zaakje. En 'nachts moesten we zo nog terug ook Kent u het verhaal van de dame in een Eend die met panne langs de weg stond? Nou, even later stopt er een heer in een Jaguar en vraagt of hij haar kan helpen. De Eend was ter plekke niet te maken. "Dan sleep ik u wel narde volgende stad, daar is beslist een garage bood de heer galant aan. De dame nam dat aanbod gretig aan. Sleepkabels en daar gingen ze. Na tien minuten raast er ineens een Porsche voorbij. De man in de Jaguar, een snelheidsmaniak, vergeet alles en iedereen en geeft plankgas. Want een Porsche kan ie gemakkelijk hebben, wist hij. Even verderop is een benzine station. De pomphouder ziet hele snelle auto's voorbij stuiven en rent onmiddel lijk naar de telefoon. Hij beltz 'n collega, tien kilometer verderop. "Je moet nu naar buiten gaan, dan weet je niet wat je ziet", roept hij in de hoorn. "Eerst zie je een Porsche voorbij scheuren met hon derdzestig kilometer per uur en pal daarna een Jaguar met een vaartje van honderdtachtig "Da 's toch niet zo bij zonder", zegtz 'n collega. "Nee, dat weet ik óók wel", antwoordt de eerste. "Maar achter die Jaguar komt een Eend. Luid toeterend om die andere twee voorbij te kunnen!" PETER KOELEWÜN

Soester Courant | 1991 | | pagina 13