bijv. De Sprong UW MOOISTE DIA NU OOK UW MOOISTE FOTO 'In wezen maken we met z'n allen toch een rotzooitje van het verkeer...' Soester mag achter huis geen paardenstal bouwen Apostolisch Genootschap Politie moet jongelui uit Artishock sturen 5Ê TIJDELIJKE JUCTIE FOTO SWAGER PAGINA 4 WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 «co SOESTER COURANT PAGINA 5 raagt: uw ndachtvoor Bouwzaken Verkeers-adjudant C. Jehee neemt vrijdag afscheid 1 i J - EDELSTEENSLIJPERIJ Ambachtelijke slijperij: Uitzonderlijke collectie sieraden met edelste nen in goud en zilver. Uniek in Nederland. College bereid om medewerking te verlenen aan nieuwbouw Grotere kerk Ruit uit auto geschoten? Verkeerskaart voor alle Utrechters Lawaai-brommers uit het verkeer genomen Bumper gestolen Feestjes leiden tot overlast 'Kindplaatsen' voor bedrijven Soest Actie Bangladesh ook in Soest succes Deltaplan voor verkeersveiligheid A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: t/m 23 november 10x15cm. S S T3 gemeente D0 burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het plaatsen van een fietsenberging, Steenhoffstraat 26 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 oktober 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bijcBurgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke Órdening en bouwzaken, Raadhuis plein 1, ter inzagen. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). t Gemeente Soest K De gemeente Soest biedt bouwkavels te koop aan gelegen in het bestem- mingsplan 't Zwarte Wegje te Soesterberg. 1. Informatie bouwterrein Op het bouwterrein kunnen twee vrijstaande of één twee-onder-één-kap- woning worden gebouwd. J De totale oppervlakte van het bouwterrein bedraagt ca. 1400 m2. De grondprijs bedraagt f. 225,- per m2, exclusief b.t.w. en kosten koper. LI 2. Informatie toewijzing primair komen in aanmerking alle personen, die wonen en/of werken in Soest; bij onvoldoende belangstelling binnen deze categorie komen alle overi ge personen in aanmerking; de gemeente behoudt zich het recht van gunning voor; zo nodig beslist het lot. Belangstellenden kunnen zich tot en met 6 november a.s. schriftelijk aan melden als gegadigde bij burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Nadere inlichtingen over onder meer de bebouwingsmogelijkheden zijn vanaf 21 oktober a.s. verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken en vastgoe dinformatie (kamer 2.48), Raadhuisplein 1 te Soest, dagelijks van 09.30 tot 12.30 uur. J. van der Linden krijgt geen toestem- ming om achter zijn woning aan de Clemensstraat een paardenstal te bou- pven. Soest wil geen 'duimbreed' toe- Keven. Volgens het gemeentebestuur past de paardenstal niet achter het huis, omdat het bouwwerk de openheid van het ach terliggende grasland zou verstoren. Van der Linden beroept zich op het feit Öat hij, op grond van de omvang van zijn perceel, 64 vierkante meter aan bij gebouwen mag realiseren. Die bereke ning gaat, volgens de gemeente, niet op. Van der Linden heeft in een later sta dium een stuk grond bijgekocht. Van der Linden rekent die meters mee, maar de gemeente stelt dat dat niet mag. "Bij de ingebruikname is voorgeschreven, dat de bijkomende grond niet mag wor den bebouwd", aldus de gemeente. De bouw van een paardenstal zou, al dus de gemeente, bovendien in de toe komst eventuele verkaveling van de achterliggende grond kunnen 'frustre ren'. Verkaveling zou nodig zijn, indien het grasland achter de Clemensstraat alsnog wordt bebouwd. Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Het Apostolisch Genootschap wil het terkgebouw aan de Talmalaan ver vangen door een grotere kerk. Dat dijkt uit een principe-aanvraag voor een bouwvergunning van archtecten- bureau Immerzeel-Leeuwenburgh. Burgemeester en wethouders zijn be reid medewerking te verlenen. Het college slaat daarmee het advies van de ambtenaren in de wind. B en w stellen wel als voorwaarde dat de par- keerproblematiek bij het kerkgebouw op de hoek met de Albert Cuyplaan wordt opgelost. Het Apostolisch Ge nootschap beschikt op haar terrein over twaalf parkeerplaatsen. Dat is veel te weinig op een ledenbestand van circa driehonderd mensen. Het gemeentebe stuur zal met vertegenwoordigers van het Apostolisch Genootschap overleg voeren over het parkeerprobleem. Het nieuwe kerkgebouw, waarvan de bouw na de winter zou moeten begin nen, zal groter worden dan het huidige. Dat is nodig, omdat de kerk te klein is om alle leden een goede plaats te bieden tijdens de diensten. Het aantal mensen dat de bijeenkomsten bijwoont, is de laatste jaren gestegen. De kerk biedt plaats aan tweehonderd mensen. Het komt vaak voor dat de be zoekers de diensten via een luidspreker in de gang moeten volgen. Daarna wil het Genootschap een einde maken. Het nieuwe gebouw kost drie miljoen gul den. De financiering wordt gepleegd door de Centrale Administratie van het Genootschap. Aan de noord-oostzijde zal het nieuwe gebouw negen meter hoog worden. Voor de ambtenaren is dat een pro bleem, omdat dergelijke bebouwing al leen in de zogenaamde 'city-gebieden' zou passen. Ben w willen echter wel medewerking verlenen. Op de Amersfoortsestraat is zater dagnacht plotseling een ruit van een rijdende wagen gesprongen. Aan vankelijk bestond het vermoeden dat het glas was geraakt door een ko gel van een luchtdrukgeweer, maar de politie trof geen sporen aan. De plaats waar de ruit sprong ligt niet ver van de plek, waar enkele ja ren geleden een voorbijganger uit Soesterberg dodelijk werd getroffen. De bestuurder van zaterdag, een man uit Soesterberg, bleef onge deerd. Het zit er zowat op voor adjudant Kees Jehee. Aanstaande vrijdag neemt hij afscheid van zijn collega's bij de Soes ter politie, en dan gaat hij zich met vol le teugen wijden aan de zee van vrije tijd die hem wacht. Na een carrière van dik 32 jaar - waarvan 26 in Soest - zet hij er een punt achter: "Ik heb er geen spijt van gehad, maar ik zou nooit opnieuw voor de politie kiezen." Een glazen huisje, zo kenschetst hij het politievak. "Er wordt altijd op je gelet, en dat geldt ook voor je kinderen. En bovendien: je bent voortdurend bezig met de zelfkant van de maatschappij en dan word je het wel eens zat om altijd de rommel van een ander te moeten oprui men." Het politievak was voor Jehee nimmer de vervulling van een lang gekoesterd ideaal. Omdat de geplande emigratie naar Amerika destijds op het nippertje afsprong werd hij wel politieman, al heeft hij zichzelf nooit als een wets- handhaver-pur-sang kunnen zien. "Ik ben nooit zo recht-toe-recht-aan; ik los de problemen liever op met een praatje." De Hagenaar Jehee kwam na een kort verblijf bij de rijkspolitie bij de gemeen tepolitie terecht, aanvankelijk in Rijs wijk, later - vanaf 1966 - in Soest. De bosrijke omgeving werd hem aanbevo- len voor zijn kinderen. "Toen ze me het dorp lieten zien dacht ik: waar begin ik aan? Ik heb Soest zien groeien, maar in die tijd hadden sommige straten nog niet eens een stoep." Hij doorliep de Adjudant Jehee bij de rotonde aan de Dalweg, waarvan hij een groot pleitbe zorger is geweest. verschillende rangen en afdelingen - surveillancedienst, bijzondere wetten -, haalde in 1977 het B-diploma en werd vervolgens brigadier-wachtcomman dant, brigadier verkeer en adjudant ver keer. Ik heb er het beste van gemaakt, lacht hij bescheiden. De laatste zes jaar heeft hij zich met hart en ziel gewijd aan verkeerszaken, zowel strafrechtelijk als juridisch, en hij is daardoor een man met uitgesproken opvattingen geworden. "Het verkeer krijgt niet meer de aandacht die het ver dient. Elk jaar komen er nog zo'n 1500 mensen in het verkeer om en raken er 50.000 gewond, en daarom moetje de verkeersregels goed handhaven. Dat is bovendien de enige verkeerstaak die de politie heeft overgehouden, want de verkeersopvoeding en de technische verkeersbeïnvloeding zijn inmiddels overgegaan op het bestuur. We beste den wél veel aandacht aan het verkeer; zo'n 90 procent van alle kontakten met burgers gaat daarover." Van alles een beetje- Die politie-aandacht is niettemin nogal verminderd, constateert de adjudant, doordat criminaliteit en milieü een ho gere prioriteit hebben gekregen. Jehee betreurt dat, ook al omdat justitie door overbelasting 'ttauwelifks nog toekomt aan een adequate strafrechtelijke af handeling. Het wordt volgens hem alle maal niet beter bij de komende poli- De politie heeft moeten optreden om een groep jongelui uit het gebouw Artishock te krijgen. De groep, volgens de politie afkomstig uit Overhees, wilde aanvankelijk het pand aan de Steenhoffstraat niet verlaten. Leden van de Vereniging Artishock belden daarop de politie. Door interventie van de politie besloten de jongeren 's morgens na half drie, ruim een half uur na sluitingstijd, alsnog naar buiten te gaan. Later deed iemand van de Vereniging Artishock aangifte van vernielingen in het gebouw. Een man uit Harderwijk merkte dat hij dezelfde avond zijn portemonnee met geld en cheques kwijtraakte. De politie stelt een onderzoek in. Alle huishoudens in de provincie Utrecht krijgen binnenkort een "ver keerskaart" van de provincie aangebo den, met als titel: "Veiliger op weg". De kaart bestaat uit de plattegrond van de provincie - met de verkeerswegen en fietspaden - en daaromheen uitgebrei de informatie over allerlei activiteiten die kunnen bijdragen tot een veiliger weggebruik. De kaart is een geschenk van de directie Utrecht van Rijkswaterstaat; het eerste exemplaar is vorige week door mr. Be vers, HID, aangeboden aan gedepu teerde mr. Kok, die ook voorzitter is van het ROV (Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid) Utrecht. Het ROV organiseert en coördineert acties van en door overheden en parti culieren in de provincie om het aantal verkeersongevallen en verkeersslacht offers terug te brengen. In 2000 moet hun aantal met 25 procent verminderd zijn. De wegenkaart is een duidelijke manier om weggebruikers te informeren hoe ze de risico's in het verkeer voor zichzelf en anderen kunnen beperken. De kaart wordt in een oplage van 425.000 exem plaren verspreid. De politie hield vorige week op de Weegbreestraat een 17-jarige Amers- foorter staande, die op een opgevoerde snorfiets reed. De motor maakte te veel lawaai. De snorfiets werd voor een technisch onderzoek in beslag geno men. Dat gebeurde ook met de brommer van een 18-jarige Soester die op de Ko ningsweg werd aangehouden. Ook de ze veroorzaakte te veel geluidsoverlast. Een 44-jarige bewoner van de Van Goyenlaan keek vorige week vreemd op toen hij ontdekte dat een onbekende dader de voorbumper van zijn auto had weggenomen. Hij stelde de politie op de hoogte. De schade bedraagt enige hon derden guldens. De Politie heeft in het afgelopen week einde een aantal feestjes bezocht. Niet om zich in het feestgejoel te storten, maar om een einde te maken aan de ge luidsoverlast. De politie was, naar aanleiding van klachten, actief aan de Lisdodde, de Varenstraat, het Vedelaarpad, de Smitsweg en de Haverweerd. De gemeente Soest organiseert op dins dag 29 oktober een bijeenkomst voor alle Soester bedrijven en instellingen. Er zal dan informatie worden gegeven over de aan bedrijven en instellingen ter beschikking staande mogelijkheden tot het huren van kindplaatsen in kinder opvangvoorzieningen en de subsidie regeling die hierop van toepassing is. Bedrijven en instellingen kunnen zich tevens aanmelden voor de huur van kindplaatsen. De bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. In de Soester Courant van 5 juni j.1. stond een oproep tot financiële hulp aan Bangladesh, van "Woord en Daad"- afdeling Soest. De actie was bedoeld voor de slachtoffers van de cycloon, die het land dit vooijaar trof, en onder steunde de activiteiten van de CSS ("Christian Service Society"). "Woord en Daad"-Soest meldt o.a. dat CSS al in een vroeg stadium 10 ton voedsel en 5 ton medicijnen kon ver zenden. Daarnaast werd voor 240.000 dolar aan hulpgoederen verstrekt. In Chittagong werd een hulppost inge richt, waar een team van 20 hulpverle ners (onder wie twee artsen) werkt in een gebied waar zo'n 60 procent van de bevolking is omgekomen. Het eindbedrag van de hulpactie is 1,25 miljoen gulden. Bij het secretariaat van "Woord en Daad"-Soest, Valeriaan straat 81, is een verslag van de hulpactie verkrijgbaar. Adjudant Kees Jehee, chef van de verkeersafdeling van de Soester po litie, is diep doordrongen van de noodzaak om iets te doen aan de 1500 doden en 50.000 gewonden die jaarlijks in het verkeer vallen, en aan de totale schade van maar liefst 6 miljard per jaar (volgens McKinsey). "De watersnood in Zeeland - met 1800 doden - leidde tot een giganti sche nationale inspanning: de Delta werken. Waarom is er nog nooit een Deltaplan gemaakt om de verkeers onveiligheid te keren?" Ter illustratie wijst hij op de cijfers van de RÓV-Utrecht: Iedere Ne derlander heeft in zijn leven 60% kans om betrokken te worden bij een verkeersongeval. Voor 16-24-jari- gen is het verkeer doodsoorzaak nummer één. Ouderen, vooral fiet sers en voetgangers, lopen meer dan een gemiddeld risico. De meeste doden en ernstig gewon den vallen op 80-km-wegen en doorgaande wegen binnen de be bouwde kom. Jonge bromfietsers lo pen 23 maal meer kans om in het verkeer te worden gedood dan een doorsnee-automobilist; bij jonge fietsers en jonge automobilisten is die kans driemaal zo groot. Twintig procent van het ziektever zuim in Nederland is het gevolg van een verkeersongeval. Zwaar verkeer is betrokken bij twintig procent van de ongevallen met dodelijke afloop. tie-reorganisatie. "De slogan is: alles in de basis, tenzij..., maar de handhaving van de verkeersregels is daar niet mee gebaat, en de verkeersveiligheid dus ook niet. Van alles een beetje - dat werkt niet." Jehee heeft dan ook een hard hoofd in de nieuwe verkeersregels per 1 novem ber. "Er wordt nu een heleboel overge laten aan de verantwoordelijkheid van de weggebruiker. De regels worden in feite aangepast aan het nonchalante ge drag van de verkeersdeelnemers; zo'n vijftig procent wordt gewoon afge schaft. Wat komt er dan van de ver keersveiligheid terecht? Ik ben daar he lemaal niet gerust op." Volgens Jehee wordt er té gemakkelijk over de 1500 verkeersslachtoffers per jaar heengepraat. "Maar het zal je maar overkomen... 't Steekt me nogal dat we straks prachtige regels hebben, maar dat er van de handhaving waarschijnlijk maar weinig terechtkomt. Ik heb alle begrip voor de nadruk op criminaliteit en milieu, maar het zou niet ten koste mogen gaan van het verkeer. Kijk maar om je heen: de agressie neemt hand over hand toe en als politieman moet je straks nota bene kunnen aantonen dat een bepaalde overtreding 'verkeersge- vaarlijk gedrag' was! In wezen maken we met z'n allen toch een rotzooitje van het verkeer, en de boosdoeners lachen je uit. Alcoholcontroles, dat gebeurt steekproefsgewijs, maar dat zou toch eigenlijk heel gewóón moeten zijn. Maar we komen er niet aan toe, omdat we al zoveel in onze nek geschoven krij gen..." Naam en adres Een van de belangrijkste oorzaken voor de agressie in het verkeer is volgens Je hee dat mensen zich betrekkelijk ano niem kunnen bewegen. "Het zou al een stuk schelen als iedereen verplicht zijn naam en adres met grote letters op z'n auto moest zetten. Automobilisten voe len zich te veel een koning achter het stuur: iedereen moet voor hen opzij. Aardige mensen veranderen op slag zo dra ze een autostuur in hun handen hebben. Dan krijg je narigheid." BffUHlfNÖV adviseurs in... lypolheken vastgoed □ssu'cnlien A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. vart Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 BAARN Speenkruidlaan Middenwoning met in- pandige berging en c.v.g" Indeling- hal, toilet, keuken, ruime woonka-L mer en inpandige ber- ging. Etage: 3 slaapka-J mers en ruime douche-g cel. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer. Gevraagde koopsom: f 177.500,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 3e etage van het flatge bouw met berging op de begane grond. Indeling: entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers, douche cel met vaste wastafelcombinatie en balkon. Gevraagde koopsom f 82.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kel der en ruime woonka mer. Verdieping: 3 slaapkamers en badka mer. Vlizotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achterstallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- NIEUWBOUW SOEST Insingerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, meterkast, toilet, grote woon kamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verdieping overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een ligbad en aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's wor den zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, ankerloze spouw muren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. SOEST Albert Cuyplaan 3-Kamer (v/h 4) grond. Indeling: entree, hal, toilet, douche^ slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 92.500,- 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 3e etage v. Q^4atgebouw met berging op de begane 1 i-"' ^—'checvpVvdSte wastafel, woonkamer, keuken, 2 n\V SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement op de 1e etage van h Qv^êbouw met berging op de begane grond. Indeling: entree, hal, toilet, douchecel wastafel, woonkamer met balkenpla- fond, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers er V>vr Gevraagde koopsom f 92.500,- Nj SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca^» woonkamer, moderne eetkeuken, kelderkast en to'Wvj - te douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers ettXALider. Deze woning verkeert in uitstekende staa^^^(vuerhoud. grond. Indeling: hal, ruime luxe badkamer met ligbad, apar- Gevraagde koopsom f 239.000,- Bijna een kwart van alle misdrijven wordt in het verkeer gepleegd: alcohol gebruik, doorrijden na een aanrijding en meer van dat fraais. Er vallen doden, maar er is een heel verschil in aandacht voor slachtoffers van een verkeersmis- drijf - bijvoorbeeld iemand die werd aangereden door een dronken automo bilist - en die van een geweldsdelict. "Ik heb iemand wel eens horen zeggen dat er onmiddellijk een recherchebij standsteam zou worden gevormd als er bij een verkeersslachtoffer een mes zou worden aangetroffen. Maar verkeers doden zijn een maatschappelijk aan vaard verschijnsel, waar niet veel men sen zich blijkbaar nog druk om willen maken. Ik denk er persoonlijk heel an ders over; we moeten echt alles doen om dat aantal van 1500 te verminderen, en of je dat bereikt met een appèl op de eigen verantwoordelijkheid van de mensen, dat lijkt me hoogst twijfelach tig-" Jehee heeft zo z'n ideeën over het rijge drag van bepaalde categorieën wegge bruikers. Niet over vrouwen-achter- het-stuur, want die rijden volgens hem veiliger - voorzichtiger - dan mannen, lU vjwm* FORMAAT van klelnbeeld dia 10x13 of 10x10 FOTO VIDEO v VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.00 UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19,00 - 21,00 UUR. ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR maar wel over jongeren. Een voorlopig rijbewijs, zoals in Frankrijk, voor jonge lui tot 24 jaar, die dan ook niet harder mogen dan 90 kilometer, dat lijkt hem wel wat. Verkeer in Soest Over het verkeer in Soest wil hij niet al te veel zeggen. "Wat me wel opvalt, is dat iedereen als het over het verkeer gaat voor z'n eigen straatje praat en nooit het grote geheel in de gaten houdt. Veiligheid, dat staat altijd voor op. Dat geldt ook voor de veelvoud aan drempels, bijvoorbeeld in de Albert Cuyplaan. Ze zijn inderdaad irritant, maar schoolkinderen zijn er wel dege lijk mee gebaat. Daar ben ik echt van overtuigd. Op het kruispunt Prins Hen- driklaan-Nassauplantsoen, daar ge beurden vroeger echt heel wat 'klap pers', maar sinds de reconstructie is dat voorbij. Voor de Waldeck Pyrmontlaan geldt hetzelfde." Van de alom klinkende klaagzangen over "autootje pesten" begrijpt de adju dant niet veel. Als lid van de gemeente lijke werkgroep verkeer heeft hij ge merkt hoe subjectief soms de waarne ming van de burgers is. "En als we alle aanvragen voor verkeersdrempels was Soest echt een drempeldorp gewor den..." Als vurig pleitbezorger voor de rotonde op de Dalweg - voor het gemeentehuis en het politiebureau - maakte hij niet al leen maar vrienden. "Ik heb veel op m'n kop gekregen, maar het is toch de beste manier om zo'n kruispunt te beveiligen. De snelheid is eruit, en iedereen is op z'n hoede. Zo werkt dat. Ik heb het ook voorgesteld voor de Albert Cuyplaan en de Beukenlaan, maar daar is jammer genoeg geen geld voor." Ontzag De adjudant kijkt met een beetje heim wee terug op zijn loopbaan. "Het is alle maal zo anders geworden, vind ik. Vroeger loste je een hoop dingen op je eigen manier op. De mensen waren ook makkelijker, soepeler. Wie fout was, gaf dat gewoon toe, en als je iemand een tik gaf, had je niet gelijk de rijksrecher che aan je broek... Ontzag voor de poli tie is nu ver te zoeken. Een politieman heeft het tegenwoordig moeilijker, vooral als hij nog jong is." Kees Jehee neemt vrijdag zonder veel hartzeer afscheid van het werk dat hem meer dan dertig jaar heeft beziggehou den, al heeft hij ook heel veel leuke din gen meegemaakt. "Brigadier Kop stoot" wordt hij nog wel eens onder de collega's genoemd, omdat hij als wacht commandant ooit een lastige klant, die hem een knietje wilde geven, met een kopstoot buiten gevecht stelde. "Pure zelfverdediging, dat was het." Hij kan ook amusant vertellen over vreemde kerels die tijdens het verhoor een pak havermout leegaten of hun snor in brand staken. "Ik heb een leuke tijd ge had met m'n ploeg, en we maakten al tijd veel rare dingen mee." Wat hem na zijn "WU" - de tijdelijke maatregel waarbij 57-jarigen vervroegd de dienst mogen verlaten - in elk geval lokt is de vrijheid, het gevoel helemaal z'n eigen gang te kunnen gaan. "Ik ben bijvoorbeeld ook helemaal geen vereni gingsmens en als ik nog wel eens op een school kom, krijg ik nóg een benauwd gevoel. Wat belangrijk is? Dat is op een normale manier met mensen omgaan en iedereen in z'n waarde laten, zonder flauwekul of op je strepen staan." Vrijdagmiddag neemt adjudant Kees Jehee na bijna 26 jaar afscheid van het Soester politiekorps. Dat gebeurt eerst met een offici~ele korpsbijeenkomst, gevolgd door een receptie in de kantine van het politiebureau, van 16.00 tot 17.30 uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5