DIERENVRIENDEN, FEESTVIERDERS, VAKANTIEGANGERS.!» TROTSE (GROOT)OUDERS7- CO m iMMA- Annie's Boetiek bestaat vijf jaar il D! ICHT Meningen van lezers Wordt het nu niet eens tijd voor een videocamera? PAGINA 14 WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 vraagt uw Vernielingen aan auto's Vier tieners voor autodiefstal gepakt Spullenhulp Kwakende eendjes... Brief uit Kozle Bromfietser van dertien rijdt tegen auto Amersfoort zoekt stadswachten Cadeaushop Koninginnelaan verdient geschenk Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Gasbedrijf ontdekt geknoei met meter Videorecorders en televisie van steen iakers van "Jong Trimbos, Franca ers. f 50,00 beschik- jemeente en de ei- nocchio. jensdag 6 novem- Radio Soest, Post- oest of bij de con- )5,9 MHz 97.0 WOENSDAG 97.0 MHz (kabel) OVEMBER NDER KERK- Vlaria Drost. IN NATUUR voor het IVN en s kwekerij. en presentatie: EST KLASSIEK noconcert van Riet Ribbens. EN NIEUW ïhet Ekel en An- Deijssel. Ter Roos. JT Franca Olthof en OVEMBER RGEN SOEST Franca Olthof en Horst. lLET Flly Jansen van ANT GEKNIPT Elisabeth Helle- ZZ nelodieën. 'eter van der Weij. 0 BIJ... er Armand Trip- UETE KEUZE Hes van Veelen. postbus 193, est.) OVEMBER RGEN SOEST ies van Veelen VOOR i Jerda Alders. NGSREIS 'ERLAND oningen, deel 6. Eon van Hattem. IN EN gepresen- uziek, u er Roos. SST 55 ma voor de rijpe r. ïlly van der Wel Iers. novemer RGEN SOEST en presentatie: torst. rrank Köhlinger. AADHUIS- rubriek van de st. !en van Os en Weij. iagazine V.v. en de Rod- -line Adriaans, ^p Kruitbosch. Bekendmaking De voorzitter van de Commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat deze Commissie op dinsdagmiddag 5 november 1991 in een openbare verga dering de navolgende beroepschriften Zal behandelen. De indieners van de be roepschriften worden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren toe te lichten. De vergadering vindt plaats in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein. De daar op betrekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor een ieder ter inzage. 15.30 uur: beroepschrift tegen de wei gering van een bouwver gunning voor een stal op het perceel Clemensstraat 54 (J.P. van de Linden) 16.00 uur: beroepschrift tegen de wei gering van een subsidie voor het jaar 1991 aan de MGT-WBV te Amersfoort 16.30 uur: beroepschrift tegen de defi nitieve vaststelling van de subsidie over het jaar 1990 van het Marokkaans Comi té. Openbare commissies Donderdag 31 oktober, 19.30 uur: Gecombineerde vergadering commis sies financiën en ruimtelijke ordening met o.m. voorstel tot het maken van een keuze om al dan niet verbindingsweg Koningsweg/Den Blieklaan aan te leg gen, aansluitend financiën stand van za ken planningkalender, sportaangele- genheden, verkoop grond bij de Barto- lottilaan aan de P.U.E.M. n.v. te Utrecht. Maandag 4 november: 19.00 uur: Algemene bestuurszaken, met o.m. mededelingen uit externe organen, voortgang planningkalender, bestem ming kelderruimte gemeentehuis, noti tie over catering. Maandag 4 november, 20.00 uur: Ruimtelijke ordening c.a., met o.m. be handeling van beroepschriften m.b.t. de plaatsing op de monumentenlijst, voorstel tot het vaststellen van het volu- mebesluit 1992 en de raming van de te verwachten behoefte over middelen voor de periode 1993 tot en met 1996 :.b.v. de stads- en dorpsvernieuwings activiteiten, alsmede tot het wijzigen van de subsidieverordening, voorstel tot het nemen van een voorbereidings- besluit voor het gebied Hees, stand van zaken planningkalender. Woensdag 6 november, 19.30 uur: Commissie welzijn c.a., met o.m. infor matie bouwplan Alb. Cuyplaan, bijstel ling volkshuisvestingsnota, voortgang sociale vernieuwing, voortgapg' plan- ningskalencjer, terugmelding gemeen- ;happelijke regelingen. Donderdag 7 november, 19.30 uur: Commissie milieu c.a., met o.m. eva luatie hondepoepmaatregelen, notitie uitwerking nieuwe inzamelmethode klein chemisch afval, voorstel tot be schikbaarstelling van een krediet voor de verkeersregelinstallatie aan de Steenhoffstraat, bespreking notitie on derhoudsbudget wegen, brief aan de raad over muurtje bij Honsbergen, brief aan de raad van J.P. van Zandwijk be treffende verkeerssluis in de Verl. Tal- malaan, rapportage van vertegenwoor digers in gemeenschappelijke organen en externe instellingen. Aanvang vergaderingen: gecombineer de vergadering financiën en ruimtelijke ordening 19.30 - aansluitend vergadert de commissie financiën alleen verder, a.b.z. 19.00 uur, ruimtelijke ordening 20.00 uur, ruimtelijk ordening struc tuurvisie 19.30 uur, welzijn 19.30 uur en milieu 19.30 uur. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis. Publiek Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. ïn het gemeentelijk informatiecen trum kan met de stukken van de com missie inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden behan deld, is het verstandig om eerst het ge meentelijk informatiecentrum te bellen (tel.nr. 93777). Ontwerp-hinderwetvergunningen Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: a. Installatie-Service B.V., Plasweg 25, voor het oprichten van een loodgie ters- en verwarmingsbedrijf op het perceel Plasweg 25; (negatieve be slissing) b.Centrilab b.v., Koningsweg 8, voor het uitbreiden wijzigen van een labo ratorium en adviesbureau ten behoe ve van chemisch, biologisch en tech nisch onderzoek op het perceel Ko ningsweg 8; c. Smurfit Mercurius Verpakking B.V., Koningsweg 26 voor het uitbreiden/ wijzigen van een inrichting voor de produktie en verwerking van golfkar ton op het perceel Koningsweg 26. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of Een onbekende dader heeft vrijdag aan ae Varenstraat vernielingen aangericht aan de auto van een bewoner. Eén van de kentekenplaten wordt vermist. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Ook aan de Obrechtstraat werd een au to onder handen genomen. De 43-jari- ge eigenaar ontdekte dat er een forse deuk in een van de portieren was ge trapt. Het was in korte tijd al de derde keer dat zijn auto door vandalen werd beschadigd. mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 14 november 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschfiten, vergunning te verlenen voor: het bouwen van 24 woningen, Dal- weg, Albert Cuyplaan en Soestereng- weg, sectie K, nr. 2096 ged.; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke or dening) het bouwen van een woongebouw met 14 appartementen, Dalweg, Al bert Cuyplaan en Soesterengweg, sectie K, nr. 1096 ged.; (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder) het bouwen van een woonhuis, Win terkoning 107. (artikel 24 voorschriften bestem mingsplan Klein Engendaal) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder (artikel 24 voorschriften bestemmingsplan Klein Engendaal) bevoegd binen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Ge luidhinder), te rekenen vanai donder dag 31 oktober 1991 eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bendé stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat deze Commissie op dinsdagmiddag 5 november 1991 in een openbare verga dering de navolgende beroepschriften zal behandelen. De indieners van de be roepschriften worden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren toe te lichten. De vergadering vindt plaats in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein. De daar op betrekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor een ieder ter inzage. 15.30 uur: beroepschrift tegen de wei gering van een bouwvergunning voor een stal op het perceel Clemensstraat 54 (J.P. van de Linden) 16.00 uur: beroepschrift tegen de wei gering van een subsidie voor het jaar 1991 aan de MGT-WBV te Amers foort. 16.30 uur: beroepschrift tegen de defi nitieve vaststelling van het subsidie over het jaar 1990 van het Marokkaans Co mité. Beeldende kunst De commissie Beeldende Kunst heeft tot taak Burgemeester en Wethouders gevraagd en ongevraagd te adviseren over de bevordering van de produktie van kunstwerken en de plaatsing hier van in de gemeente Soest, met name in de openbare ruimte. Daartoe: -adviseert zij over het beleid t.a.v. kunstwerken in de openbare ruimte in Soest; - stelt zij een odprachtomschrijving vast; - beoordeelt zij de ingezonden ontwer pen en geeft advies aan het college van Burgemeester en Wethouders; - begeleidt zij de uitvoering van de op dracht; - kan de commissie ook problemen ten aanzien van bestaand beleid en wen sen voor nieuw beleid signaleren en desgevraagd adviseren over beleids voornemens van het college op het ge bied van de beeldende kunst. Tevens behoort tot de taak van de com missie, indien zulks wordt gevraagd, het college van B&W te adviseren over an dere aspecten van cultuur. De commissie zal gaan bestaan uit vijf leden van wie (maximaal) twee kunste naars en (minimaal) drie andere be langstellenden. Het gemeentebestuur nodigt belangstellenden uit te sollicite ren naar het lidmaatschap in de: Adviescommissie beeldende kunst De gemeente hanteert bij de beoorde ling van de kandidaten de volgende cri teria: óf beroepsmatig actief beeldend kun stenaar; óf aantoonbare affiniteit met cultuur en in het bijzonder kunst; en woonachtig zijn in Soest. De vergoeding van de leden is bepaald op f 50,00 all-in per bijgewoonde ver gadering. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H.J. van Rijkom, beleidsmedewerker Cultuur van de afdeling WVC, tel. 02155-93615. uw brief kunt u binnen 14 dagen sturen naar het college van burgemeester en Wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Informaties: INFOCENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. i Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: j tel. 93665 (24-uurs-service). Wordt hot nu mis voor 'n videocamera? Een video, kleurentelevisie of camrecorder koopt u bij VAN ESSEN, omdat: a: VAN ESSEN de goedkoopste is. b: VAN ESSEN u een uitstekende service en nazorg geeft, c: VAN ESSEN u minimaal 2 jaar volledige garantie geeft d: VAN ESSEN u laat kiezen uit meer dan 50 verschillende modellen, e: VAN ESSEN u een uitgebreide en deskundige demonstratie geeft. e 1 1 1 ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID" SOEST TEL. 02155 - 1 28 74 - VRIJDAG KOOPAVOND Vier tieners zijn vorige week in Soest aangehouden voor een autodiefstal die ze in hun woonplaats Amersfoort had den gepleegd. Vier jongens van veertien, vijftien en zestien jaar werden donderdagavond tot stoppen gedwongen op de Birk- straat. Dat gebeurde na een achtervol ging over onder meer de Peter van den Breemerweg en de Ferdinand Huyck- laan. Eén van hen slaagde erin te ont snappen, maar hij zou later thuis wor den aangehouden. Het viertal is door de Amersfoortse politie mee naar het bu reau genomen. Bij de achtervolging as sisteerde de Baarnse politie. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Ik wil graag reageren op het artikel in de Soester Courant van 16-10: "Soest legt Pekingeenden zwemverbod op"Uit dit artikel maak ik op dat een aantal buurt bewoners last heeft van "geluidshin der". Met deze geluidshinder worden vier kwakende eenden bedoeld! Het is toch belachelijk dat men tegen woordig niet meer tegen het kwaken van eenden kan. Maak je in het vervolg druk om échte problemen in plaats van over een stel eenden. Geniet van het ge kwaak nu het nog kan. Naarmate de milieuvervuiling erger wordt, een probleem om je pas echt druk over te maken, zullen ook deze eenden niet meer kunnen bestaan. Wat zullen de klaagzame buurtbewoners dan spijt hebben dat de destijds de een den hebben laten weghalen. Dat de gemeente op het verzoek van deze omwonenden is ingegaan en de eenden vervolgens heeft weggehaald vind ik helemaal absurd. J. Klomp Kozle, 14.X.91 Sehr verehrte Redaktion! Ich bin nach meinem wöchentlichen Aufenthalt - vom 20-27 September in Holland in der gastfreundlichen Stadt Soest, die unsere polnische Gruppe aus Kozle aufgenommen hatte, zurückge- kommen. Ich finde nicht genug Worte über meine Begeisterung die ich erlebt habe. Ein schönes Land. Die Herzlich- keit der Leute bei denen ich gewohnt habe, und das war die Familie Piet en Lien wan Scholkwyk, die am Winkel- weg 24 wohnt, mit ihrem Kindem Poul, Bari, Marcel und seiner schónen Ehe- gattin, mit ihrem Bruder Arnold und seiner Ehegattin und der zauberhaften Nachbarin Frau Pet. Mit den Verhaltnissen in ihrer Familie bin ich ganz begeistert. Auf diesem Wege möchte ich meinen Gastgebern und anderer Familien die unsere Grup pe zu Gast aufgenommen haben - fur ihre Gastfreundlichkeit und grosse Herzlichkeit - mich recht herzlich be danken. Gott segne Euch! Ich würde Ihnen sehr dankbar sein für Veröffentlichung dieser paar Dankes- worte in Eurer Zeitung. Mit vorzüglicher Hochachtung, Op de Titus Brandsmastraat is zon dagmiddag een dertienjarige Soester gewond geraakt bij een eenzijdig on geval. De jongen reed, ondanks zijn jonge leeftijd, op een bromfiets. Tijdens die tocht zag hij een bekende, naar wie hij zwaaide. Hij vergat daarbij de bocht in de weg. Ongewild reed hij over het trottoir, miste nog een lantaarnpaal, maar kwam vervolgens met een harde dreun tot stilstand tegen een gepar keerde wagen. De jongen werd ge lanceerd en belandde op het dak van de auto. Hij raakte gewond aan on der meer zijn kaak en neus en moge lijk liep hij inwendige kneuzingen op. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Onder het motto 'Stadswacht, je stad wacht' is de gemeente Amersfoort op zoek naar jongeren voor de functie van stadswacht. Het gaat om jongeren tot 27 jaar, die dit jaar van school zijn geko men of jonger zijn dan 21 jaar en al een tijdje werkloos. Stadswachten zijn mensen die in de stad fungeren als vraagbaak voor het pu bliek. Daarnaast houden zij een oogje in het zeil of alles volgens de regels ver loopt. Zij zijn in dienst van de gemeen tepolitie. In andere steden, zoals onder meer Zwolle en Dordrecht, heeft men inmiddels heel goede ervaringen opge daan met stadswachten. Met de komst van de stadswachten is het verblijf in de binnenstad een stuk prettiger gewor den. Dat is ook de bedoeling van de ge meente Amersfoort. De stadswacht wordt ondersteund van uit een centraal punt in de binnenstad. Dit steunpunt legt indien nodig contac ten met andere gemeentelijke diensten zoals de politie, brandweer of ambulan ce. De stadswachten dragen hiervoor een portofoon bij zich. Ze maken deel uit van het politiekorps en krijgen een opleiding die hun mogelijkheden biedt bij zowel de politie als bij beveiligings- of bewakingsbedrijven. Het stadswach ten-project is een gezamenlijk initiatief van de gemeente Amersfoort en het Arbeidsbureau. Jonge mannen en vrouwen die voor een functie als stadswacht belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met Dieter Grenner bij het Jeugd Werk Garantieplan, tel. 033-694594. Vaders en moeders, opa's en oma's, die moeiteloos een mooie film willen maken, 'vallen' zonder twijfel voor vi deo. De vele technische snufjes van een videocamera zorgen voor groot bedieningsgemak en een glansrijk eindresultaat. In dit artikel, waaraan werd meegewerkt door videospeciaal zaak Combi van Essen in Soest, gaat het over de laatste technische ontwik kelingen op videogebied en wat men daarmee kan doen. Aan de hand van een simpel voorbeeld: een film van een klein )kind. Videocamera's zijn tegenwoordig zo lichtgevoelig dat er al met weinig licht gefilmd kan worden. Binnenshuis kan bijvoorbeeld makkelijk zonder filmzon worden gefilmd als de kamer licht en zonnig is. Met vitrages en jaloezieën voor de ramen wordt het licht mooi dif fuus en komt elk kind als een koning(in) op de film. Op de meeste videocamera's zit een prachtig lenzenstelsel, dat een beeld zo wel dichterbij kan halen (tele) als 'ver breden' (wide). Dit zoomobjectief dankt zijn naam aan het Engelse woord voor het geluid dat het elektromotortje maakt als de lens van de wide-stand wordt omgezet naar de tele-stand en omgekeerd. Dat elektromotortje dat de lens naar binnen of naar buiten schuift, bedient u met één knop: de W- en de T-knop. Drukt u op de W(ide)-stand van die knop, dan krijgt u het onderwerp klei ner in beeld, drukt u op de T(ele)-stand dan komt uw onderwerp groter in beeld. Die tele-stand is heel mooi als u bijvoorbeeld sprekende kinderpor tretjes wilt maken. Reken maar dat zo'n expressieve toet, die u vanaf de beeld buis recht in de ogen kijkt, heel wat reacties losmaakt! Haarscherp Videocamera's zijn tegenwoordig uit gerust met een ingenieus autofocussys- teem, een voorziening op de camera die ervoor zorgt dat de lens zichzelf scherp Het is vijf jaar geleden dat de Koninginnelaan werd verrijkt met Annie's Boetiek. Annie Beumer van de winkel voor ca deaus verdient wat dat betreft zelf een geschenk. In vergelijking met het aanbod in 1986 is er wel wat veranderd in de boetiek. In de winkel staan nu ook luxer e cadeaus, waar- onder spullen van Kristal. Daarentegen zijn de droogbloemen verdwenen. Enorm toegenomen in de afgelopen vijfjaar is het glasgraveren. Daarnaast worden door Annie's Boetiek alle ideeën voor relatiegeschenken uitgevoerd. Foto: Herman van Dam. Een videocamera voordat ze het huis uitzijn. Opname: Gert van de Kamp). stelt op het te filmen onderwerp. In lut tele seconden zoekt het objectief de stand op die het scherpste beeld ople vert en blijft dat doen zolang de camera aanstaat. Zeker als u kinderen filmt, is zoiets erg fijn, want zelfs de grootste woelwater komt daardoor haarscherp op de buis! Op de meeste videocamera's zit een in gebouwde kalender, die u zichtbaar kunt maken in het videobeeld. Drukt u op het 'date-knopje' dan wordt keurig de datum waarop u aan het filmen bent in het videosignaal meegeschreven en op de videoband vastgelegd. Als u zo'n film later bekijkt, weet u tot op de dag nauwkeurig wanneer de film gemaakt werd. En u ziet hoe snel de kleine peu ter een echte kleuter is geworden! Levensecht De charme van video is de combinatie van beeld en geluid. Weer hoort en ziet u kinderen lachen, weer bent u op de kermis, weer beleeft u dat dagje uit. En niet alleen het videofilmen is een fluitje van een cent. Met één snoertje van de videocamera naar de televisie thuis kunt u de camera ook als videorecorder gebruiken en komt uw film levensecht op televisie! Het is dan ook niet verba zingwekkend dat veel trotse (grootou ders het afgelopen jaar een videocame ra aanschaften. Speciaal voor degenen die zelf willen ervaren hoe fijn videofil men is, heeft videospeciaalzaak Combi van Essen in Soest een uitgebreid assor timent videocamera's. U bent van harte welkom! Een medewerker van het gasbedrijf (RNE) heeft geknoei ontdekt met een gasmeter. In een woning aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg kwam hij erachter dat de bewoner de gasmeter had stil gezet, maar dat hij wel een onbekende hoe veelheid gas had verbruikt. Het bedrijf heeft bij de politie aangifte gedaan. Twee Hagenaars zijn er in Soesterberg niet in geslaagd om zogenaamde video recorders en een televisie te verkopen. Het tweetal bood de apparatuur te koop aan voor ongeveer 2.400 gulden. In werkelijkheid zaten in de verpakking bakstenen. De politie heeft de twee op lichters aangehouden en stelt een on derzoek in.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15