nieuws aruohoch 'De automaat': komische draak van Jules Deelder WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 20 Morgenavond, in C-drie Rued Dreyer exposeert in C-drie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijwilligers Vakature Bank Schoolproject Nieuw optreden Soester cabaret 'Het collectezakkencollectief' Districtsspel Scouting Eemland Gestolen auto staat op Sterrenbergweg Silhouet knippen in Flehite? 'The Unbelievable Truth' 'Queen Kelly' Nieuwegeins Theater in De Vijverhof Alt Hebe Dijkstra zingt bij Apollo "De Speeldoos" Theater - Agenda Cultureel Creatief Centrum Kinderbios In 1988 draaide in de kinderbios de film "Koenak de trouwe lynx", waarin de kinderen de avonturen van Koenak voor het eerst konden zien. Op 1 no vember draait de tweede film over Koe nak, "De lynx en de boswachter" gehe ten. Hierin is te zien hoe Koenak zijn baasje verlaat en het bos intrekt. Dat is natuurlijk heel normaal, want een lynx is geen huisdier, maar de boswachter is toch heel verdrietig. Op een dag vindt hij Koenak terug, maar deze is zwaar gewond geraakt. Dan beleven ze samen weer veel avonturen. Aanvang 15.45 uur. Leeftijd vanaf 6 jaar. Ondertiteld. Tekenfilmspecial Op 15 november draait in de bios een hele serie tekenfilms die geschikt zijn voor wat jongere kinderen. Allereerst zijn de allernieuwste avonturen van Willy de Wolf en Harry de Haas te zien in drie verschillende filmpjes. Na de pauze worden nog eens vijf korte teken films van het bekende Molletje en zijn vriendje de Krekel vertoond. In totaal duurt de tekenfilmspecial ongeveer 70 minuten en deze is geschikt voör kinde ren vanaf 3 jaar. De toegang is als altijd f 2,50. Jeugdtheater De voorstelling voor kinderen vanaf 8 jaar die op 16 november te zien zal zijn gaat over liefde. In "Hart" ontmoeten ze elkaar, vallen op elkaar, maken hun eerste afspraakje, maar ook hun eerste ruzie. Kortom, ze worden allemaal ver liefd... "Hart" begint om 15.00 uur en duurt ongeveer een uur. Toegang f 5,-. Reserveren is mogelijk. Wordt verwacht: november: expositie tekeningen Ruud Dreyer. 31 oktober: 'De automaat' door De Grootste Luxe na de Kleurenteevee. 1 november: kinderbios: De lynx en de boswachter. 15 november: kinderbios: Willy de Wolf en Harry de Haas Het Molletje en het Krekeltje. 16 november: jeugdtheater Rosa Son- nevanck met "Hart". 21 november: Studio Peer met "Mo- zart". Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Morgen donderdag 31 oktober, is de voorstelling "De automaat" te zien in cultureel centrum C-drie. "De auto maat" wordt gespeeld door de "De Grootste Luxe na de Kleurenteevee", ofte wel Herman Brand, Ria Ruiter en Loes Vos. De regie is van Pieter Loef. "De automaat" is het eerste toneelstuk van Jules Deelder, die het zelf een ei gentijdse draak noemt. Nu is bekend dat Deelders teksten uitermate geschikt zijn voor voordracht, het liefst op een podium, en zoals velen weten, erg goed door hemzelf. Deze teksten dus, vaak zeer banaal en erg plat, maar altijd bij zonder geestig, zijn verwerkt tot toneel stuk. "De Grootste Luxe na de Kleurentee vee "lijkt het ideale gezelschap om het stuk op de planken te zetten. Ze hebben werkelijk alles mee: uiterlijk, mimiek, toon en een zekere gecultiveerde maf heid die komisch werkt. Bovendien zijn er een aantal krankzinnige rollen te spe len, wat hen uitstekend afgaat. Herman Brand kan een zin als "Je krijgt een dro ge brievenbus van dat gebabbel" neuze len zoals Deelder hem dit niet zou kun nen verbeteren. Het stuk is geplaatst in Haagse kringen. Wel, de penoze rond het Hollands Spoor kan hij, evenals de Wassenaarse namaak-chic, enorm goed typeren. Een authentiek-Haagse gladde jongen dus. "De automaat" is een absurde zwarte komedie, opgebouwd uit elf scenes die zich afspelen in een afzichtelijk hotel in de Ardennen. Harald/Harry en zijn ga- Van 1 tot en met 30 november expo seert Ruud Dreyer zijn tekeningen in cultureel centrum C-drie te Soest. Dat hij vooral geïnspireerd wordt door de natuur is duidelijk te zien aan zijn on derwerpen. Vogels, insekten en, andere dieren en landschappen worden door hem getekend op een geheel eigen wij ze. Hij hanteert daarvoor gemengde technieken: acrylverf, contépotlood, potlood, waskrijt en soms goud- en zil- ververf. Hij tekent heel precies naar de natuur, maar niet alleen techniekbe- heersing bepaalt zijn werk. Ruud Dreyer kreeg zijn scholing aan de Grafische school en de befaamde Riet veldacademie. Na enige tijd bij verschil lende bedrijven in dienst te zijn ge weest, nam hij al spoedig het besluit free- lance te gaan werken en daarmee zijn eigen artistieke lijn te gaan volgen. Nog steeds krijgt hij opdrachten van be drijven (o.a. Esso), maar daarnaast vindt hij voldoende ruimte om voor zichzelf te werken. Daarvan is dus in november groot aantal werken te zien. De expositie in C-drie is gratis toegan kelijk. De openingstijden zijn van maandag tot vrijdag 8.30 -17.00 uur en 19.00 - 23.00 uur, zaterdag 15.00 - 23.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 31 oktober Van 9.30 - 11.30 uur: volwassenen club. Gezellig knutselen en mooie din gen maken. Het kost 2,50 gulden en daarvoor krijgt u koffie en materialen. Na schooltijd komen twee jarigen met hun vriendjes feestvieren. Leuk om ja rig te zijn en heel leuk om het op de kin derboerderij te vieren. Vrijdag 1 november Twee verjaardagspartijtjes en 's avonds feest voor kinderen van 7 tot 13 jaar omdat het dan weer kinderdisco is. Vanavond verwachten we alle kinderen als sterren. Het duurt van 19.00 tot 20. JO uur en de entreeprijs is één gul den. En dan staat de kinderboerderij negen dagen in het teken van De Vrije Vogels. De vogelvereniging houdt haar ten toonstelling in het gebouw van de kin derboerderij. De opening is donderdag 7 november. Daarvóór vinden de voor bereidingen plaats, zodat onze normale activiteiten geen doorgang vinden. Daarmee gaan wij verder op dinsdag 12 november. Dan starten de eerste pro jecten in het kader van natuureducatie seizoen 1991-'92. Tot slot: verjaardagspartijtjes tijdig boeken s.v.p. om teleurstelling te voor komen. Dit kan voor donderdag- en vrijdagmiddag na schooltijd van 15.45 tot 17.45 uur en voor de zaterdag van 13.30 - 16.00 uur. Enthousiaste mede werkers staan klaar om met een leuk programma er voor uw kind een fijn feest van de te maken. Bel 18136 en boek tijdig. "De grootste luxe na de kleurentee vee". Foto: Arnoud Verhey. de Louise/Loes (Ria Ruiter) moeten er het weekend doorbrengen wegens au topech. Dan blijken Harry en de hote lierster Jopie elkaar nog van vroeger te kennen. Hij was ooit de pooier Harry de Automaat, zij de hoer Zwarte Jopie. Harry's verschijning is voor Jopie aan leiding een aantal vragen op een rijtje te zetten: wat was de oorzaak van haar au to-ongelijk destijds, hoe denkt Harry aan de centen van zijn rijke vrouw Loui- se te komen en wie was eigenlijk de Chi nees? Ze weet Louise te overtuigen van Harry's twijfelachtige reputatie en ob scure praktijken uit het verleden. Sa men revancheren zij zich op de zich ver geefs achter een fruitautomaat verdedi gende man. Intriges, wraak... moord? Jules Deelder heeft het stuk ook een moraal meegegeven: 'Ga nooit in het naseizoen naar de Ardennen'. Aanvang 20.30 uur. Toegang f 17,50. CJP/Pas 65/JTK f 15,-. Het behouden en beheren van land schappen brengt een enorme hoeveel heid werk met zich mee. Noodzakelijk werk, maar waarvoor weinig geld be schikbaar wordt gesteld. Zonder de in zet en het enthousiasme van vrijwilli gers zouden dan ook veel landschapse lementen, zoals bomen en bosjes, verlo ren zijn gegaan. Ook scholieren kunnen hun steentje bijdragen aan het behoud van de Utrechtse landschappen. 'Je school kan de boom in!' is een project waarmee Stichtse Landschapsbeheer scholen sti muleert om boeren in de provincie Utrecht te helpen met het knotten van wilgen en andere beheerswerkzaamhe- den in het landschap. Het project gaat voor het derde achtereenvolgende jaar van start en duurt van 1 november tot 15 april volgend jaar. De werkzaamhe den die de scholieren uitvoeren, zijn: Knotbomen: het zagen, opruimen en verbranden van takken. Nieuwe knot bomen worden ook aangeplant. Houtsingels en geriefhoutbosjes: het op 35-50 centimeter hoogte afzagen van een aantal bomen. Het opruimen van het hout en het verbranden van de tak ken en tenslotte het inplanten van bo men en struiken. Rietkragen: het maaien, opharken en verbranden van riet. Dit om een goede hergroei in het vooijaar te waarborgen. Om dit programma te kunnen uitvoe ren heeft Stichts Landschapsbeheer op zeer korte termijn dringend vrijwilligers nodig om de scholen te begeleiden. Op 6,7 en 8 november wordt in De Bilt een cursus "Begeleiden van Schoolgroe- pen" gegeven. Gedurende het seizoen kunt u natuurlijk zelf bepalen hoeveel u wilt werken en wanneer. Vakatures: 7-122 Gemeentelijk centrum voor basiseducatie in Soest zoekt een vrijwil- lig(st)er voor hulp bij kinderopvang 's morgens. 7-132 Internationaal vrouwencen trum in Soest vraagt een vrijwilligster voor assistentie bij de kinderopvang die aanwezig is voor moeders die deelne men aan cursussen en activiteiten. 10-104 Dezelfde instelling zoekt een vrijwilligster om te helpen bij de prak tijklessen van de fiets- en verkeersles- sen. 12-102 Werkgroep Landsbeheer (Bijltjesdag) te Soest vraagt een onbe perkt aantal vrijwillig(st)ers voor het wilgen knotten, elzen afzetten, prunus bestrijden, heide schonen en afplaggen. 12-108 Stichts Landschapsbeheer zoekt vrijwillig(st)ers om in de gemeen te Maartensdijk wilgen te knotten, vruchtbomen te snoeien, houtwallen, singels en bosjes te onderhouden. 12-109 Dezelfde instelling vraagt twee vrijwillig(st)ers voor het begelei den van de landschapsbeheerploeg Maartensdijk. 12-110 Dezelfde instelling vraagt vrijwillig(st)ers om scholen te begelei den bij het werk in het landschap. Drie tot vier werken samen met docenten met een groep van 50 leerlingen van vooral middelbare scholen. 19-111 Hulpverleningsinstantie voor vluchtelingen in Soest vraagt een vrij williger voor het verrichten van kleine elektrische reparaties alsmede kleine reparaties in huis waarbij de opzet is dat asielzoekers gedemonstreerd wordt hoe deze reparaties later door hen uit gevoerd kunnen worden. Inlichtingen over genoemde vacatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen zijn verkrijgbaar bij de VVB Soest, Smitsweg 311, tel. 12630. De openingstijden zijn dinsdag t/m don derdag van 9.00 tot 13.00 uur. In Baarn is het kantoor op Oranjepark 1, tel. 02154-81829, open op dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 9 november in de Rank: Liefhebbers van cabaret, opgelet! Het vermaarde Soester cabaretge zelschap "Het collectezakkencol lectief" treedt op zaterdagavond 9 november weer eens voor het voet licht. Dat gebeurt in de Rank aan de Soesterbergsestraat, achter de Wil- helminakerk of - als de Rank te klein is - zelfs fn de kerk. "Het collectezakkencollectief' is de voortzetting van het veel bejubelde Klungelcabaret, dat in vroeger jaren vooral in kerkelijke kring in Soest en daarbuiten triomfen oogstte. Het re pertoire is dan ook enigszins toege sneden op een "gelovig" publiek, al is dat niet per se een vereiste. Feit is wel dat het cabaretgezelschap nagenoeg uitsluitend tot leven wordt gewekt bij kerkelijke evenementen en hoogtijdagen. In dit geval is dat het dankdag-project van de Wilhel- minakerk: de ondersteuning van een kindertehuis in Roemenië. Achter "Het collectezakkencollec tief' gaat een illuster gezelschap schuil. Het bestaat uit Kees van Tricht, Pieter Verstoep, Hans Tim- mers en Rozemarijn Klifman en staat onder de altijd bezielende en beproefde leiding van Ab Faas, die de meeste teksten voor zijn rekening neemt en de regie voert, aan de pia no ondersteund door Gerben van Santbrink. Het programma van za terdagavond heeft als titel "Kerke- werk" en bestaat uit een mengeling van oude en nieuwe nummers. De voorstelling begint om 20.00 uur en toegangskaarten kosten f 7,50 (voor het goede doel). De kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij de drie vestigingen van bakkerij Faas: Birkstraat 93, Van Weedestraat 46 en Koninginnelaan 5. Telefonisch kan men ze bestellen via tel. 21113. Zo'n 170 kabouters, welpen en esta's van elf scoutinggroepen uit Soest, Baarn, Bilthoven en De Bilt, kwamen zaterdag in Bilthoven bij elkaar om sa men het districtsspel te spelen. Dit keer gingen zij op avontuur in het Land van Esta. Zij kwamen terecht in de stad Pais, waar een standbeeld staat van het 'Kind met de Hoge Hoed'. Vol gens zeggen, komt dit beeld tot leven wanneer de torenklok middernacht slaat. Dan stapt het beeld van zijn sok kel en neemt de kinderen mee naar een poort in een geheimzinnig huis. "Toe gang tot Toegang" staat erboven en wanneer je jezelf bekend maakt, ont sluit het Kind met de Hoge Hoed de poort en kom je in het land van Esta. Daar beleef je allerlei avonturen, waar in je zelf de hoofdrol speelt. Zo gebeurde het ook afgelopen zater dag en alle kinderen verdwenen door de poort, die toegang tot toegang gaf. Een maal door de poort volgden zij in groe pen gekleurde sporen, die uitkwamen bij verschillende speelvelden. Zo kwa men sommige kinderen in het paleis te recht en weer anderen op het vliegveld. Twee uur lang werden er in elk gebied allerlei avonturen beleefd, waarin de kinderen zelf de hoofdrol speelden. En of deze avonturen zich nu afspeelden in het bos, op het strand, in de stad of in de andere wereld, zeker was, dat de kinde ren erg veel plezier hadden. Uiteindelijk ging iedereen weer door de poort terug naar de stad Pais, waar ie dere groep nog een souvenir uit het land van Esta kreeg. Tot slot werd het Esta- lied met elkaar gezongen en na de laat ste regel stond het Kind met de Hoge Hoed weer oip zijn sokkel. Alsof er niets gebeurd was?. Maar alle kabouters, wel pen en Esta's, die daar in Pais waren, weten wel beter. Zij zullen nog vaak hun avonturen beleven en hun spel spe len, zowel in Bambilië, als in de Rim boe, als in het land van Esta. Op de Sterrenbergweg in Soesterberg is een personenauto aangetroffen, die in Nieuwegein bleek te zijn gestolen. De eigenaar kreeg zijn voertuig van de poli tie terug. De dieven hadden overigens de wagen van nieuwe velgen voorzien. Vanaf 2 november aanstaande is in Mu seum Flehite de tentoonstelling 'Vier eeuwen papierkunst' te bezichtigen. Deze tentoonstelling bestaat uit een overzicht van de vier eeuwen papierk nipkunst in Nederland en daarbij wordt ook aandacht besteed aan twee Amers- foortse knipsters: Joke Varkevisser en Frouke Goudman. Op vele middagen (van 14.00-16.00 uur) zullen in het kader van deze expo sitie in het museum knipdemonstraties gegeven worden, onder meer door de Amersfoortse knipsters zelf. Er zijn ook middagen waarop men (tegen een ge ringe vergoeding) een silhouet kan la ten knippen (2, 13, 16, 17, 20, 30 no vember, 7,8,15,21,29 december en 5, 12 januari). Ideetje voor de december maand? In ieder geval, elke zondag middag is er een demonstratie, de ten toonstelling duurt tot en met 12 januari. Inlichtingen: Museum Flehite, tel. 033-619987. Ook op Radio Soest: woensdag 11.30-13.00 uur (midweek-magazine), FM 105.9, kabel 97.0 MHz. Evenementen: Slot Loevestein, Brakel: open alleen za terdag en zondag 13.00-17.00 uur; t/m 1 april. Museum Flehite, Amersfoort: Vier eeuwen papierknipkunst; t/m 2 no vember. Kasteel Groeneveld, Baarn: Kirsten Mikkelsen, olieverf. Autotron, Rosmalen: Internationale Oldtimer-beurs; 8 t/m 10 november. De Flint, Amersfoort: Ruil- en ver koopbeurs fotografie en film; 3 novem ber. Theater: Rembrandt, Rijksmuseum: 4 december t/m 1 maart 1992; f 22,-. Sikulu the Warrior, RAI. Bonnie Raitt, 14 december; Muziek theater. Holiday on Ice, 20-24 november, Ahoy, Rotterdam. Ray Charles, 9 november; RAI. Winkel: Kerstshopping Brugge, Gent, Brussel, Londen, Düsseldorf, Aken; Gids Vlie land, Schiermonnikoog voor accom modatie; ANWB-autokaarten; Utrechtse-Heuvelrug-fietskaart. Ook gedurende de verbouwing open van 9.30 tot 16.30 uur, maandag-vrij dag. Tel.: 12075; achter het VVV-ge- bouw op de parkeerplaats. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 31 oktober: Als een nieuwe ambitieuze filmmaker zich aandient, gaat men er tegenwoor dig in de Verenigde Staten recht voor zitten, want de filmmarkt is onvoorspel baarder dan ooit en er lijkt een markt voor 'onvoorspelbaarheid'. Hal Hart- ley debuteerde in 1989 met "The unbe lievable truth" en hij wordt momenteel in de V.S. als een van de nieuwe talen ten beschouwd. In een klein stadje in de staat New York arriveert een ex-gevangene, die vijftien jaar lang heeft vastgezeten omdat hij werd beschuldigd van moord op zijn vriendin en haar vader. In de gevange nis heeft hij geleerd te werken met bui tenlandse auto's en als versnellingsbak- specialist krijgt hij een baan bij de plaat selijke garage. De dochter van de gara gehouder, een zeventien-jarige nihiliste die gelooft dat het einde der wereld na kende is, valt voor de geheimzinnige vreemdeling. Dit tot groot ongenoegen van het grootste deel van de mannelijke inwoners van het stadje, die allemaal een oogje op haar hebben. De film ziet er verzorgd uit en Hartley is een filmmaker die hartstochtelijk over tuigd lijkt van de kwaliteit van zijn eigen werk. Hij voelt zich duidelijk 'auteur', een schrijver van films, en hij past in ie der geval qua ambitie in het rijtje Gou- den-Palmwinnaars. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 6,-/C.P.J./65+ f 5,-. Dinsdag 5 november: Dit melodrama vertelt een "amour fou" tussen Wolfram, een adellijke prins en bon-vivant, en Patricia "Kitty" Kelly. Zij is een eenvoudig meisje dat in een klooster wordt opgevoed. Erich von Stroheim, indertijd in Holly- woord berucht om zijn extravagante produktie-eisen een bizarre scène vondsten, heeft deze film nooit afge maakt. Tijdens de opnamen kreeg hij slaande ruzie met de hoofdrolspeelster en producente Gloria Swanson over een aantal geplande scènes, die Swan son vanwege het perverse karakter on toelaatbaar vond. Nadat Swanson de film beginjaren dertig in verkorte versie nog had laten rouleren in Europa, ver dween de kopie in de archieven. In 1985 heeft men, op grond van de muzikale score bij de eerste verkorte versie, het originele shooting-script en, opgedoken fragmenten van de nooit vertoonde "Afrikaanse Episode", een reconstructie van de film gemaakt. Nog steeds is "Queen Kelly" een bewonde renswaardig en anarchistisch curiosum, bij vlagen geniaal van vormgeving en bravoure. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 6,-/C.J.P./65+ f 5,-. Filmagenda: 7 nov. Alice 12 nov. Contr de Printemps 14 nov. Henry V 19 nov. Het Aestehenisch syndroom 21 nov. To sleep with Anger 26 nov. Yellow Earth 28 nov. Milou en Mai RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 j Zaterdagavond: 'Sex a la meunière' Op zaterdagavond 2 november vindt in dienstencentrum 'De Vijverhof' in Soest de eerste voorstelling plaats van 'Sex a la meunière' van Neil Simon, in een Nederlandse bewerking van An- nie M.G. Schmidt, gespeeld door Stichting Nieuwegeins Theater. SNT is inmiddels al een oude bekende in Soest aan het worden. Vorig seizoen speelde men 'Verre vrienden' van Alan Ayckbourn, een voorstelling waarmee de tweede prijs werd gewonnen in het Provinciaal Theatertournooi. Daar naast uiteraard 'Het wezennest', de mu sical van de kinderafdeling van SNT. In 'Sex a la meunière' worden de bele venissen geschilderd van Kees de Beu kelaar, de eigenaar van een visrestau rant, die op zijn 47ste jaar één keer een avontuurtje wil beleven. Hiervoor no- digt hij een vrouw uit in de flat van zijn moeder. Meer over de inhoud schrijven zou zonde zijn. Neil Simon en Annie M.G. Schmidt staan garant voor prach tige situaties en scherpe dialogen. Er kan dus veel gelachen worden, zonder dat het stuk ooit banaal wordt. De voorstelling, die zaterdagavond om 19.30 begint, heeft nog een extra feestelijk tintje. De nieuwe theaterver lichting, die door het voortvarende be stuur van De Vijverhof is aangeschaft, zal officieel worden ingewijd. Iets waar mee niet alleen beheerder Peter van der Poelgeest maar ook SNT bijzonder blij is. Op zondagmiddag om 14.00 uur zal er een tweede voorstelling worden ge geven onder auspiciën van de KBO-af- deling Soest. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel.: 21987. Vrijwilligers gezocht! Wij zoeken en thousiaste vrijwilligers voor het begelei den van een naaigroep voor jonge mi granten-vrouwen. Deze vrouwen zijn allemaal beginnende zelf-kleding- maaksters. Iemand die verstand van naaien heeft en die het leuk vindt dat op anderen over te brengen is zeer wel kom. Voor informatie en/of opgave: maandag tot vrijdagmiddag, tel.: 21987. Vragen naar Ellie of Mirjam. De Praatpaal Smitsweg 311, te.: 19546. Bingo: Zaterdag 2 november is er weer bingo met leuke prijzen van 20.00 tot 24.00 uur in de Praatpaal. De koffie staat klaar. De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel.: 17615. Breigroep: Elke maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur komt er een groepje vrouwen bij elkaar om te breien, naai en, borduren, enz. De gezelligheid staat op deze avond voorop. De kosten zijn f 1,50; eigen handwerk meenemen. Klussenochtend: Je kan helpen... Hebt u zin om op dinsdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur klusjes te doen, dan bent u welkom. Wij repareren voor an dere mensen, voor instellingen, enz. Ook maken wij nieuwe dingen, bijvoor beeld reparatie speelgoed, potloodhou ders maken, stoelen schilderen, enz. Lijkt het u wat, kom dan eens langs. De koffie staat altijd klaar. Je kan dingen laten maken... Hebt u iets te repareren of iets wat ge verfd moet worden, of iets wat u ge maakt wilt hebben? Wij doen het tegen materiaalkosten. Niet duur dus! Infor matie: de Vangrail, tel.: 176515. In de bezetting van het concert dat Apollo morgenavond in de Petrus en Pauluskerk geeft, is een wijziging geko men. In verband met ziekte heeft Annet Andriessen haar medewerking moeten afzeggen. In haar plaats zal de alt Hebe Dijkstra optreden. Voor het concert zijn overigens geen toegangskaarten meer verkrijgbaar. september/oktober donderdag 31 okt., aanvang 20.15 uur "Een heldere avond" Nieuwe show van Paul Haenen waarin het publiek in de zaal een tenminste even grote rol speelt. Kaarten f 20,-- Pas65/CJP f 17,50 Cursus Pergamano bij Mayindra Bij Mayindra wordt binnenkort een cursus Pergamano gegeven onder lei ding van Margriet Bleyerveld. Dat ge beurt op de dinsdagen 5, 12 en 19 no vember. In de cursus leert men zelf ca deautjes of kaarten te maken van per kament-papier, bijvoorbeeld kerst- en veijaardagskaarten, broches, oorbel len, piramides en andere cadeautjes. Er worden diverse technieken geleerd: be schilderen, kantwerkjes maken, met re liëf werken, etc., zodat de deelnemers hun eigen unieke kerstwensen en kerst versieringen kunnen maken. Opgeven bij Mayindra, Kerkstraat 3-5, tel. 25599.

Soester Courant | 1991 | | pagina 20