W MOOIST! DIA - NU OOK V MOOISTE FOTO Gemeente moet tuinschade vergoeden J cent Boek met regelingen minima van sociale dienstverlening Patiëntenponsplaatje Winterwerk vrijwillig natuurbeheer gestart sr oven PvdA-fractie sluit 'kilometerconvenant' t Soester prominenten TIJDELIJKE AKT1E FOTO SWAGER Informatieve R.O. Structuurvisie gaat niet door Wegwijzer gepresenteerd, door wethouder Kingma Amersfoortse ziekenhuisfusie krijgt meer gestalte Voor dag en dauw .PAGH^ - WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 kopen wij op div. bloemenveilingen elke dag de leukste bloemen in daardoor kunt u volop kiezen uit een groots assortiment bloemen en van de leukste bloemen maken onze bloembindsters graag een schitte rend boeket BLOEMENHUIS 'Vreemde bollen': reuzenbovisten Jongetje (4) gewond Bewoonster wacht nog op redelijk alternatief huurwoning bibliotheek ibliotheek Vliegbewegingen Milieu-actie 'Halveer autoverkeer' trouwe bliotheek [Onderzoek naar cursusbehoefte Soesterberg ioest wil herstel van ruiterpaden in landgoed Pijnenburg t/m 23 november rr 10x15cm. 3* AFDRUK J De "informatieve" vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Or dening over de Structuurvisie, die gepland stond voor dinsdag 5 no vember, is afgeblazen. Het College heeft daartoe besloten na overleg met de fractievoorzitters. Het is nu de bedoeling dat het Colle ge vóór medio november een voor lopig standpunt bepaalt. Over het vervolg van de procedure worden de raadsleden nog nader ingelicht De "gewone" R.O.-vergadering, die voor deze ene keer naar de maandag was verplaatst, blijft vastgesteld op 4 november, aanvang 20.00 uur. Daar komt dan ook het initiatief-voorstel van Gemeentebelangen Groen Soest - een referendum over de Structuurvisie - aan de orde. Wethouder Frans Kingma heeft van morgen het boekje 'Het kastje en de muur' gepresenteerd. Het is een uitga ve van de afdeling sociale dienstverle ning van de gemeente en dient als wegwijzer naar bestaande regelingen voör mensen met een minimum inko men. Het boekje is in eerste instantie be stemd voor mensen die via hun werk of maatschappelijke betrokkenheid regel matig met de zogenoemde 'minima' in contact komen. Gedacht kan worden aan huisartsen, wijkverpleegkundigen en gezinsverzorgers. Met 'Het kastje en de muur' in hun hand kunnen ze wel licht adequatere hulp verschaffen. Een veelgehoorde kreet is 'Misschien biedt de Sociale Dienst uitkomst'. Met de wegwijzer kunnen de 'minima' gerich ter worden geholpen. Het boekje bevat hoofdstukken met thema's als wonen, belastingen, ver voer, ziekte/handicap en geeft uiteen lopende informatie. Bij elke regeling wordt gemeld waar en bij wie de men sen terecht kunnen voor hulp. Ook worden tips gegeven, zoals over aanvul lende ziektekostenverzekering. 'Het kastje en de muur' zal ook worden gebruikt door de seniorenvoorlichters, een groep mensen die vanaf 1 januari oudere burgers gaat helpen. Veel senio ren weten niet van het bestaan van be paalde regelingen, waardoor ze pre mies mislopen. De Voorlichters' gaan de ouderen daarop wijzen. Het boekje is samengesteld door Judith van Dijk, die een opleiding volgt aan De Horst in Driebergen. Ze heeft dat ge daan in nauwe samenwerking met Rob Mastwijk, coördinator bijstandsmaat- schappelijk werk bij de afdeling sociale dienstverlening. Aangezien veel regelingen snel verou deren zal elk jaar een nieuwe, aange paste uitgave van de wegwijzer verschij nen. Opmerkingen en suggesties kun nen bij Thys Schlebaum van de afdeling sociale dienstverlening worden ingele verd. Zijn telefoonnummer op het ge meentehuis is 93691. De dagen korten, de zon wordt bleker, de temperatuur daalt en de wilde gan zen komen ons land weer bezoeken. Kortom: tijd om de knotwilgen van hun pruik te ontdoen. Afgelopen zaterdag vond de 'opening' plaats aan de Wieksloterweg nabij het Natuurreservaat van Natuurmonu menten. De werkgroep bestormde een wilg en binnen vijf minuten was hij kaal. Zielig? Nee hoor, want de komende ja ren kunnen er weer mooie frisse takken aan groeien. Gebeurde het knotten niet, dan zou de boom kunnen inscheu ren en inrotten en tenslotte afsterven. Onder een strakblauwe lucht werden 17 wilgen geknot. De vieijarige takken gaan naar Dierenpark Amersfoort, waar diverse dieren er graag aan knab belen. Mocht u belangstelling hebben voor poters, dan reserveren wij die graag voor u. En als we dikker hout gaan zagen, bewaren we dat voor uw Al in 1988 maakten de Amersfoortse ziekenhuizen St. Elisabeth en De Lich tenberg het voornemen bekend tot nauwe samenwerking over te willen gaan. In 1989 reeds gaven beide hui zen aan tot fusie bereid te zijn. Of schoon intern inmiddels alles in volle gang is om het fusie-voornemen ten uitvoer te brengen, heeft de patiënt daar tot op heden nog weinig van ge merkt. En dat moet ook niet. Ondanks de extra drukte die de fusie voor alle medewer kers en specialisten betekent, moet de zorg voor de patiënt gewoon door kun nen gaan. Ziekenhuis Eemland draagt de kwaliteit van die zorg hoog in het vaandel. De fusie moet leiden tot een verbetering van de zorg. De voordelen van concentratie en schaalvergroting moeten daarvoor worden uitgebuit. Hier wordt op diverse manieren aan ge werkt. In de komende jaren zullen de diverse specialismen op één van beide locaties worden geconcentreerd. De poliklinie ken blijven in principe op de huidige lo caties gehandhaafd. Door deze concen tratie wordt het mogelijk om met het zelfde aantal mensen meer functies te kunnen uitoefenen. Het gevolg hiervan is, dat de patiënt uit het eigen verzor gingsgebied voor de heel specifieke aandoeningen minder naar een nader ziekenhuis, zoals het AZU, doorverwe zen hoeft te worden. Ook binnen de organisatie is sprake van taakverdeling en concentratie. Dit be treft voorlopig vooral ondersteunende diensten zoals de economische admini stratieve, technische en civiele dien sten. Op deze wijze wordt gestreefd naar een verhoging van de efficiency, waardoor geld vrijgemaakt kan worden voor zaken die anders niet of nauwelijks mogelijk zouden zijn geweest. Bij de ontwikkeling en beoordeling van voornoemde plannen, vormen de dui delijkheid en de gevolgen voor de pa tiënt steeds het uitgangspunt. Verme den moet worden dat de schaalvergro ting tot vervreemding leidt. Ziekenhuis Eemland is er voor de patiënt en wil dat de patiënt dit ook zo ervaart. Elke ver andering die als gevolg van de fusie voor de patiënt in het algemeen of een groep patiënten optreedt, zal derhalve bekend worden gemaakt. Op dit mo ment betreft dat een vijftal zaken: de invoering van een nieuw patiën- tenponsplaatje; de invoering van de nieuwe betalings voorwaarden; de doorvoering van naamgeving en huisstijl van Ziekenhuis Eemland; de oprichting van een patiënten-ser vicebureau; de wijziging van de telefoonnum mers. Patiëntenponsplaatje Met ingang van 4 november aanstaande zal binnen alle drie de locaties van Zie kenhuis Eemland (De Lichtenberg, Utrechtseweg; St. Elisabeth, Ringweg Randenbroek; polikliniek De Lichten berg in de Hellingstraat) een nieuw pa tiëntenponsplaatje worden ingevoerd: het Eemlandplaatje. Dit 'Eemland- plaatje' kan binnen het hele ziekenhuis, dus op alle drie de locaties, voor alle ac tiviteiten worden gebruikt. Per locatie zal de patiënt worden geïnformeerd over de uitgifte van dit nieuwe pons plaatje. Op de borden in de locaties wordt dit nader aangegeven. Met ingang van 4 november a.s. zal binnen alle drie de locaties van Ziekenhuis Eemland (De Lichtenberg Utrechtseweg; St. Elisabeth Ringweg Randenbroeken polikliniek De Lichtenberg in de Hellestraat) een nieuw patiëntenponsplaatje worden inge voerd: het Eemlandplaatje. Dit "Eemlandplaatje" kan binnen het hele ziekenhuis, dus op al le drie de locaties, voor alle activiteiten worden gebruikt. Per locatie zal u worden geïnformeerd over de uitgifte van dit nieuwe ponsplaatje. Op de borden in de locatie wordt dit nader aangegeven. Betalingsvoorwaarde In het kader van de fusie zijn de beta lingsvoorwaarden bij de Kamer van Koophandel op naam van Ziekenhuis Eemland gesteld. Kopieën hiervan zijn in het ziekenhuis verkrijgbaar. Naamswijziging Aangezien per 1 januari 1992 de zie kenhuizen St. Elisabeth en De Lichten berg formeel worden opgeheven en op gaan in de Stichting Algemeen Christe lijk Ziekenhuis Eemland, zal de naam geving op gevels, briefpapier en andere zaken zo spoedig mogelijk worden aan gepast. Patiënten-servicebureau Met ingang van 1 januari 1992 opent Ziekenhuis Eemland een patiënten servicebureau. Het patiënten-service- bureau heeft tot taak informatie te ver schaffen aan patiënten, bezoekers en medewerkers. Daarnaast is het een con tactpunt voor onder andere huigartsen, patiëntenverenigingen en wijkver pleegkundigen. Indien een patiënt of een andere be trokkene niet tevreden is over de be handeling in het ziekenhuis, kan hij zich tot het partiënten-servicebureau wen den. De medewerkers van het bureau kunnen aangeven op welke wijze aan de vraagstelling tegemoet kan worden ge komen. Als langs deze weg geen bevredigende oplossing kan worden gevonden, kan de patiënt zich tot een onafhankelijke klachtencommissie wenden. Zieken huis Eemland heeft sinds kort een reglement klachtenopvang, dat even eens per 1 januari 1992 van kracht wordt. Wijziging telefoonnummers Vanaf 29 februari 1992 zullen alle te- leqfoonnummers van het ziekenhuis worden gewijzigd. Er zal één centraal nummer voor Ziekenhuis Eemland worden ingevoerd. De telefoon zal van af dat tijdstip niet meer worden beant woord met 'Ziekenhuis De Lichten berg' of 'St. Elisabeth Ziekenhuis', maar met 'Ziekenhuis Eemland'. Ver der zullen per afdeling zogenaamde doorkiesnummers worden vrijgegeven. Zodra de nummers bekend zijn, zal hier in ruime kring bekendheid aan worden gegeven. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Fax: 02155-28649 De "vreemde bollen op de Eng", waar over in de krant van vorige week werd bericht, blijken inderdaad paddestoe len (stuifzwammen) te zijn van de soort "reuzenbovist", ofte wel dé Langer- mannia gigantea, ook bekend als bovis- ta en calvatia. Ze komen voor in lichte bossen, parken, tuinen en weilanden, bij voorkeur op mestrijke grond, en meestal in de periode juli-september. Sommige jaren zijn ze wél, andere jaren niet zeldzaam. Het vruchtlichaam kan een doorsnede van 60 centimeter berei ken. Volgens de literatuur zijn jonge ex emplaren wel eetbaar. De redaktie dankt deze wetenschap aan Ad v.d. Kar, medewerker van de afdeling Groen van de gemeente Soest, die de bollen vorige week heeft bekeken. De ambulance moest eraan te pas ko men toen vrijdag een 4-jarig jongetje gewond raakte bij een val op de Smits hof. Het knaapje viel met zijn hoofd te gen het muurtje rondom de parkeer plaats. Hij werd voor onderzoek over gebracht naar Zonnegloren. De gemeente Soest moet de schade vergoeden, die in een tuin aan de Ei gendomweg is aangericht. Het gaat om perceel 59, dat wordt gehuurd door Els Schelvis. Ze woont er met haar twee kinderen. In augustus werden een oude beuken haag en planten en zaaigoed in de tuin van Els Schelvis vernield door een werkwagen van het aannemersbedrijf dat aan de Eigendomweg grond bouw rijp maakt voor de realisatie van 38 huurwoningen. Volgens Schelvis zijn de grenzen van tevoren goed uitgezet en hadden misverstanden voorkomen kunnen worden. Ze vermoedt dat er sprake is van opzet, maar kan dat niet hard maken. "Ik heb 's ochtends naar de gemeente gebeld en geïnformeerd of ik naar mijn werk kon gaan, toen ik ineens zag dat ze aan het werk waren. Alles was goed, maar toen ik thuis kwam, waren ze al bezig. Een mooie, oude beukenhaag van vijf meter hoog en zestien strekken de meters is met de grond gelijk ge maakt. Ook een hek, bestaande uit pa len en draad, moest het ontgelden. "Ik heb geprobeerd die sjofel te laten stoppen, maar de chauffeur wilde daar niets van weten. Een vriendin slaagde er wel in, toen ik mijn advocaat belde. Op een gegeven moment ging hij toch weer rijden. Mijn vriendin kon nog net wegspringen. Ze heeft bij de politie aangifte van poging tot doodslag ge daan. De politie onderzoekt dat nog. Verder heb ik nog geen idee wat de schade is. We schatten ongeveer vijf duizend gulden, maar dat wordt uitge zocht." Els Schelvis hoeft niets te betalen. De rechter heeft in een door haar aange spannen kort geding bepaald, dat de ge meente moet opdraaien voor de kosten. Er komt een schutting en de grond moet worden geëgaliseerd. Het is de vraag of het de moeite loont de tuin opnieuw te beplanten. Dat heeft te maken met het plan voor zes bungalows. Die moeten worden ge realiseerd op het perceel, waar Schelvis woont. De woning moet tegen de vlakte en Schelvis moet verhuizen. Per 1 maart 1992 moet ze met haar kinderen het huis verlaten, maar ze zegt dat de ge meente tot nog toe geen goed alterna tief heeft aangeboden. De eerste wo ning was, aldus Schelvis, te klein. De tweede mocht, aldus Schelvis, niet wor den verhuurd. Proces "Het eerste huis heb ik geweigerd. De gemeente heeft toen een proces aange spannen, maar dat heb ik gewonnen. Van het tweede zegt de woningbouw vereniging dat de gemeente het nooit had mogen aanbieden." "Toen de tuin was vernield, wilde de ge meente ineens over de brug komen. Ik heb toen gewacht op een fatsoenlijk bod, maar dat kwam niet", zegt Els Schelvis. Ze kan nog vier maanden aan de Eigendomweg wonen. Dan wordt de huur opgezegd. "Ik stel geen hoge ei sen, maar ik wil niet in een piepklein huisje zonder tuin gaan wonen. Ik heb nu een vrijstaande woning met veel grond. Bovendien heb ik een werk ruimte nodig, omdat ik thuis yoga-les- sen geef. De gemeente heeft nu echter twee keer een bod gedaan, dat niet reëel Soest de bibliotheek. Ouders chikte boekjes voor ba- ntenboeken, voorlees- i de drie bibliotheken. '2 jaar en ouder) Dan: uit het leven van door Wim Daniëls. *k over de belevenissen ijaar, middelbaar scho- ikt heel wat mee in dit proefwerken, ouders, Jolanda, zijn grote lief de revue. boeken proeven met lucht, "dley. lucht wegen? Of een in de lucht laten zwe- )ek leer je zelfs toveren t staan 10 duidelijke ie je zelf kan doen. ïoek: eenvoudige re- kinderen, door Sigrid e eindelijk eens koken ker vindt! Of je familie et een zelfgemaakte t je daarvoor aan keu- lig hebt, welke bood- ïoet doen en hoe het er gaat zien, vind je in dit ijden: leek Albert Cuyplaan 202 tel. 02155-15210 sn met vrijdagmorgen van n met vrijdagmiddag van dagavond van 18.30-21.00 ïeek Overhees Willaertstraat t, tel. 02155-12468. donderdagmorgen van dag- tot en met vriidagmid- .00 uur. dagavond van 18.30-20.30 eek Soesterberg Dorpsplein sterberg, tel. 03463-52017. donderdagmorgen van dag- en vrijdagmiddag van 18.30-20.30 uur. 'ij inleveren 5 voor mensen die hun boe- e lang thuis hebben. Lever 'j nber in en de boete wordt u den. open haard. Een telefoontje naar één van de onderstaande nummers en u komt op de lijst. Van de geringe vergoe ding die we vragen, kopen we nieuw ge reedschap. De harde kern van de groep - tien man - werkt in iéder géval öm dé vèertien da gen ergens in Soest. Wilt u/jij (m/v) niet tot die kern behoren, maar af en toe wel eens meehelpen, kom dan gerust langs. Wij zorgen voor gereedschap, verzekering, koffie en een unieke sfeer. De werkplek staat soms in de Soester Courant, komt soms via Radio Soest in de ether of via de Kabelkrant op de buis. Even bellen kan ook als deze in formatiebronnen voor u niet toeganke lijk zijn. Het is al eerder gezegd, maar toch nog maar een keer: Werken in de natuur is plezier voor drie! Voor jezelf, voor de natuur en voor de medebeheerders! Nog iets te vragen? Bel Han Hoekstra, tel. 11979, of Ad van den Herik, tel. 20920 te Soest. De knotters namen zaterdag een aan tal wilgen aan de Wieksloot onder han den. Het op de Vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde 32ste Tactical Fighter Squa dron oefent met straaljagers van het ty pe F-15 Eagle op dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 november tot 's avonds 24.00 uur. Gedurende deze da gen zal naar verwachting veel worden gevlogen. Tevens zal het squadron op dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 november tot 's avonds 22.00 uur het avondvliegen beoefenen. Het eveneens op de Vliegbasis Soester berg gestationeerde 298 Squadron gaat op woensdag 6, dinsdag 12, maandag 18 en donderdag 28 november met he likopters avondvliegen tot 's avonds 22.00 uur. Woensdag 27 november is een reserve-dag voor het avondvliegen van het 298 Squadron. erth (l.)en Gijs van Brumrnt t werk. bij de oven. :t zonder trots de vondst »a cent - een "Willem 1" Vï een exemplaar van recents n "Koningin Wilhelminf Dok de gevelsteen krijgt eet 2t museum. 'oor de film" bakte Gijs van i nog een aantal roggebrfr roden en kadetjes. Ze kwa- :htig uit te voorschijn, maai •n over de kwaliteit was de h niet. Dat mocht de prei drukken; de omstanden emaal even proeven van hei brood s. Van al deze titels maaki ek een Top 25, die in de ju- tentoongesteld wordt •ze Top 25 is een prijs ver genen die meedoen krijgen ingen mee naar een vaD de ïen van 100, 50 en 25 gul- ibliotheek en die in de feestweek de heek bezoeken en lid wor- en komen lenen, krijgen een korting op vrijdag 8 november lid de bibliotheek, krijgt een Qg! Dus een jaar lang boe- Dor maar f 17,50. Houders 65 betalen maar f 17,50 en gen een abonnement voorf De PvdA-fractie heeft zich niet laten kennen. Tijdens de begrotingsbehan deling in de gemeenteraad kondigde zij een actie aan om het aantal gereden aotpkilometers daadwerkelijk terug te brengen. De rest van de raad voelde eerlijk gezegd weinig voor zo'n sym bolische actie - en zeker niet voor het opleggen van een gebod "Gij zult hal veren" aan de ambtenaren. Alleen Progressief Soest en Gemeente belangen zagen wel wat in het PvdA-i- deetje, dat aansluit bij de actie "Halveer Autoverkeer" van de vereniging Mi lieudefensie. Het rijk steunt deze actie met subsidie en er doen al enkele pro- Mhcies (Gelderland, Noord-Holland) en gemeenten (Ede en Amstelveen) mee. De rijksoverheid houdt trouwens zelf een campagne onder het motto "De auto kan best een dagje zonder u". l|e PvdA-fractie hoopte de rest van de gemeenteraad per motie mee te krijgen, maar dat mislukte, ook al omdat ver- keers- en milieuwethouder Mieke S^vinkels (D66) er weinig voor voelde. Soest is al bezig met een soortgelijke ac tie (vervoersmanagement) en dat moet minstens 20 procent aan autokilome ters besparen. De andere partijen wa ren het natuurlijk wel heel erg eens met djp strékking van de PvdA-motie. 'Convenant' De PvdA-ers stelden zich niet zo vrij blijvend op en verplichtten zich tot het terugbrengen van het aantal gereden (privé-)kilometers. Om dat te bekrach tigen gingen ze op zoek naar Soester prominenten, die zich op hun beurt ook zo'n inspanningsverplichting on- 5 november geven leerlin- Muziekschool uitvoeringen ,e bibliotheek en in het fl es. Vanaf 19.00 uur. Notarieel vastgelegd Kingma liet notarieel vastleggen op zijn jaarlijkse 18.000 kilometer er 1800 te beparen; Boerkoel hield het op 3000 van de 35.000 (hij beloofde voortaan nog uitsluitend per fiets naar het ge meentehuis te komen), Stekelenburg levert 1596 van haar 16.000 kilometers in en Tonny Haars doet 1200 kilometer van haar jaarlijkse 10.000 kilometer af. Dat gesprek heeft ertoe geleid dat er, voordat er weer een nieuw cursusaan bod wordt gedaan, èerst een soort marktonderzoek) e" zal worden ge houden, waaruit de cursusbehoefte van de Soesterbergers zal moeten blijken. Het onderzoek wordt verricht door C-drie, in samenwerking met Soester- bergs Belang en eventueel ook met de "Vrienden van het Vliegdorp", zoals wethouder Menne wil. Korting voor amateurgezelschap pen. Er komt misschien een zaalhuur- korting voor Soester amateurgezel schappen die bereid zijn alsnog in C-drie te gaan optreden. Op het ogen blik blijven ze daar weg, omdat het po dium te klein is, de akoestiek te slecht en de consumpties te duur. Dat blijkt uit een enquête onder dertien koren, mu ziekgezelschappen en toneelverenigin gen, die allemaal zijn uitgeweken naar andere onderkomens, zoals de Oude Kerk, Artishock en de Vijverhof. Het gemeentebestuur heeft nu voor elkaar gekregen dat er begin volgend jaar een gesprek zal plaatsvinden met alle be trokkenen, om te kijken of er korting gegevn kan worden op de zaalhuur. Als tegenprestatie zouden de gezelschap pen dan jaarlijks moeten optreden in het cultureel centrum. De mogelijkhe den daarvoor zijn overigens nogal bperkt, omdat C-drie alleen op donder dag en vrijdag repetitiemogelijkheden overdag beschikbaar heeft en de avond en meestal ook al vol zitten met allerlei activiteiten. FORMAAT van klelnbeeld dia 10 x 13 of 10 x 10 cm. derwierpen en bereid waren een "con venant" te tekenen. Dat gebeurde maandagavond in het gemeentehuis, ten overstaan van notaris mr. R. Schip pers in Soest, want de sociaal-democra ten nemen de zaak uiterst serieus. De bedoeling van het convenant is elkaar te steunen (en misschien ook een beetje in de gaten te houden). PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel sloot maandagavond een convenant met Sportraad-secretaris Kees Ver kerk; wethouder Frans Kingma ging een overeenkomst aan met mevrouw E. Vischer, directeur van Molenschot; raadslid Wil Stekelenburg deed hetzelf de met gemeentescretaris Wim de Kam en fractie-assistente Tonny Haars te kende samen met politie-adjudant Kees van Stam. Wil Stekelenburg gaf nog een korte toe lichting: "We kunnen vanaf de zijlijn wel roepen dat er veel minder gereden moet worden, maar dan is het niet eer lijk als we zélf steeds achter het stuur blijven zitten. Wij willen de collega's en de ambtenaren graag uitdagen om ons voorbeeld te volgen.Halveren vond ze overigens wel zo'n beetje het meest haalbare. "Wij zijn al tevreden met elke kilometer die minder gereden wordt." Notaris Schippers noteert de kilome terstand van de auto van Wil Stekelen burg. Hun partners bleven niet achter: Ver kerk legde zich vast op 4000 in plaats van 8000 kilometer - hij halveert écht - en mevrouw Vischer streeft naar 3000 kilometer minder dan de 35.000 die ze per jaar rijdt. Van Stam liet weten nog geen flauw idee te hebben hoeveel er van zijn 12.000 kilometer afkan, en De Kam was er niet, zodat de vraag on beantwoord bleef of de man eigenlijk wel een auto heeft. Over eventuele "sancties" op het niet-nakomen van de belofte rept het convenant overigens niet. De partners houden elkaar (en Mi lieudefensie) maandelijks op de hoogte van hun vorderingen. iet College van B. W. is in onder- Ihandeling met de AMEV, de eigenaar ■van het landgoed Pijnenburg, over het herstel van de oude ruiterpaden, maar I dat loopt niet vlot. De AMEV wil o.a. I dat de gemeente daar zo'n 500 gulden 1 per jaar voor neertelt en daar voelt het f College niets voor. I Het College had eerst "vaste" afspra- I ken gemaakt met de betrokken rent- I meester, maar die blijkt inmiddels door I zijn bazen te zijn teruggefloten. Er was overeenstemming over het invoeren I van o.a. de ruiterpenning (met een ge- I deelde opbrengst: 75 voor de ge meente en 25 voor de AMEV), maar dat springt nu allemaal af. Er is ook ver schil van mening oyer het onderhoud van de ruiterpaden. De AMEV heeft intussen een tegen voorstel gedaan, wat weer niet goed ge vallen is bij het gemeentebestuur. Daar in wordt de proefperiode beperkt tot twee jaar (het College wil vijf jaar) en ziet de landgoed-eigenaar ook af van de toelating van aangespannen wagens. Cursusbehoefte. Gezien het teleur stellende aantal belansgtellenden dat zich vorig jaar meldde voor een creatie ve cursus van C-drie in het Dorpshuis in Soesterberg, en het feit dat het er dit jaar nog weer minder zijn, zijn er nieu we afspraken gemaakt tussen het Dorpshuis en het cultureel centrum. De communicatie tussen beide instellingen verliep intussen zo moeizaam dat er een gesprek moest plaatsvinden onder lei ding van wethouder Frans Kingma. FOTO - VIDEO VAN WEEDESTHAAT 85 3761 CO SOEST TELEFOON 02155-1 3917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.00 UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUR. ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5