aruóhOCK JZ_ Jeugdtheater Rosa Sonnevanck: 'Hart' Polen n< Heropeningsweek bij Mayindra Rotari Speeldoos WOEN 'EMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINMA/OENSDAG 13 NC Vrijwilligers Vakature Bank Internationale Vrijwilligersdag: een dag voor u! Zaterdagmiddag in C-drie Loterij-uitslag bibliotheek Soester exposeert in Bloemendaal Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Inloopavond van ALSSoesterberg Cabaret in Dorpshuis Soesterberg Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Tweede plaats voor saxofoonkwartet Odeon Soesterberg Henry V Excursies in k Het Asthenisch Syndroom Promotie politierese Het Nederlands Volkstoneel met de musical Heijermans Theater Agenda Centrum >ocafé Xuud Dreyer heb- a van de expositie al /acties ontvangen. De gemengde technieken .nensen aan door de vrolij- kleuren en natuurlijk ook /nderwerpen; vogels, insekten /re dieren. De expositie loopt tot A 30 november. /kenfilmspecial A de kinderbios draait op 15 november /een special boordevol tekenfilmpjes. Deze films zijn zonder tekst en onder steund door schitterende muziek. Ze zijn daarom ook geschikt voor heel jeugdig publiek, vanaf 3 jaar. Aanvang 15.45 uur. Mozart Studio Peer heeft al vele volle zalen ge trokken met deze bijzondere voorstel- lingover de relatie tussen Mozart en Sa- lieri. De muziek loopt als een rode draad door de voorstelling (eigenlijk vanzelfsprekend) en Fred Delfgaauw speelt het met gebruik van poppen (niet zo vanzelfsprekend, maar wel heel mooi). Te zien op 21 november, aan vang 20.30 uur. Wordt verwacht: november: expositie Ruud Dreyer - te keningen 15 nov.: bios: tekenfilmspecial 16 nov.: jeugdtheater Rosa Sonne- vanck met Hart 21 nov.: Studio Peer met Mozart 29 nov.: bios: Sam en de paardedieven december: expositie Judith van Ekris - aquarellen Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Op 7 December is het Internationale Vrijwilligersdag. Deze dag is door de Verenigde Naties uitgeroepen om in de hele wereld aandacht te vragen voor het vele werk van miljoenen vrijwilligers. Ook bij de WB wordt de Internationa le Vrijwilligersdag gevierd, om te laten zien hoeveel werk u met z'n allen doet. Vrijwilligers in de thuiszorg, in (Je buurthuizen, in actiegroepen, in de sport en noem maar op. Die dag staat u in de schijnwerpers. De Internationale Vrijwilligersdag wordt ieder jaar een groter feest. Steeds meer gemeenten, organisaties en vrij willigers doen eraan mee. Grote vierin gen zijn er dit jaar in wel vijf regio's. Dus iedereen kan ernaar toe. De centrale plaatsen zijn: Rotterdam, Maastricht, Hoogeveen, Arnhem en Breda. De Internationale Vrijwilligersdag heeft ieder jaar een ander thema. Dit jaar is dat: "Actief betrokken zijn bij wat er om je heen gebeurt." En dat is natuurlijk waar het allemaal om gaat. Vacatures 2-105: Internationale hulpverleners organisatie vraagt voor het beheer van haar magazijn enige medewerkers. Geïnteresseerden krijgen de zorg toe gewezen voor al het materiaal ten be hoeve van de rampenbestrijding en huishoudelijke dienst. 3-101: Muziekvereniging te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor het spelen van bas, tuba, trombone, slagwerk en hoorn. 4-104: Amnesty International vraagt een vrijwillig(st)er voor het geven van voorlichting aan leerlingen van plaatse lijke scholen. 5-102: Kinderboerderij zoekt geïnte resseerden die, op het terrein van na tuur en milieu, kennis willen overdra gen aan kinderen van basisscholen. Terzake doende kennis is vereist. 7-106: Dezelfde instelling vraagt vrij willigsters voor het voorbereiden en uitvoeren van kinderactiviteiten in sa menwerking met anderen, één tot vijf middagen per week. 7-114: Peuterspeelzaal te Soest vraagt, voor het ondersteunen van haar Jeidsters, enige vrijwillig(st)ers. -Groepsgrootte: 12 tot 17 peuters. 7-134: Stichting Welzijnswerk Soest vraagt vrijwillig(st)ers ter assistentie bij kinderinstuif voor kinderen van vier tot negen jaar op woensdagmiddag. 8-156: Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten in Huis ter Heide vraagt vrijwillig(st)ers voor het begeleiden en hulp bieden bij het tui nieren en bij fietsreparaties. 8-156: Dezelfde instelling vraagt vrij- willig(st)ers voor het tekenen met een groepje, datgene wat ze zelf leuk vin den. Het gaat er niet om de bewoner iets bij te brengen of te corrigeren. 8-158: Dezelfde instelling vraagt meer dan één vrijwillig(st)er voor het wandelen met bewoners over het ter rein en koffiedrinken in het restaurant. Deze taak ligt op elementair niveau; bij opbouwend contract is het 'er zijn' al erg belangrijk (vertrouwen). Vaste rit me gewenst. 8-168: Verpleeg- en reactiverings centrum voor psychogeriatrische pa tiënten zoekt meerdere vrijwillig(st)ers die samen met medewerkers van activi teitenbegeleiding en bewegingsthera pie bewoners begeleiden bij het zwem men (één bewoner wordt door één per soon begeleid). Inlichtingen bij de WB Soest, Smits- weg 311, tel. 12630, dinsdag t/m don derdag 9.00 tot 12.00 uur; in Baarn: Oranjepark 1, iel. 02154-81829, dins dag 9.00 tot 12.00 uur. Op zaterdag 16 november komt het jeugdtheater Rosa Sonnevanck naar C-drie met "Hart", een voorstelling voor kinderen over liefde. Als kind word je op veel van het leven voorbereid: je moet leren lezen, schrij ven, rekenen, kennis opdoen over de wereld omdat je dat later nodig hebt. Maar over de grote gevoelens die bij de liefde horen wordt met bijna geen kind gepraat. Het heftige verlangen, de wan hopige onzekerheid, de verlammende angst om het niet fout te doen: steeds opnieuw moet op dit terrein iedereen dezelfde fouten maken, zelf het wiel uit vinden. "Hart" speelt zich lang geleden af en ver hier vandaan. Zes mensen ontmoeten elkaar, vallen op elkaar, maken hun eerste afspraak, hun eerste ruzie. Het verhaal is niet zo belangrijk; waar het om gaat is: "Hoe voelt het?" Zes spelers laten zien en horen hoe het voelt, pro beren het onzegbare te zeggen, te spe len en te dansen. "Hart" is een voorstelling van zwart flu weel en goudbrokaat, heldere sterren nachten en vurig kloppende harten in een schitterend decor en op het einde krijgen ze elkaar... Rosa Sonnevanck is het nieuwe jeugd theatergezelschap van de provincie Overijssel. De groep heeft duidelijk een eigen speelstijl: een beetje commedia dell'arte, door de maskers en kostuums, weelderig en schitterend. Een spelvorm waarin akteren, musiceren en dansen één geheel worden. Onlangs is Rosa Sonnevanck op verzoek naar de Sovj et- Unie gegaan, waar deze voorstelling op een festival werd gespeeld. De reacties waren overweldigend. De artistieke lei ding van "Hart" is in handen van Flora Verbrugge, de choreografie is van Wies Bloemen, de kostuums zijn van Iris El- strodt en het decor is van de Fondation Froide Fontaine/atelier Opera Forum. De spelers in wisselende bezetting zijn: Azito, Herman van Baar, Wies Bloe men, Annemarie Feltmann, Julian Goldsman, Roland Schankula en Jenny Wilson. De muziek bij "Hart" is een onverwach te combinatie van Verdi's "Requiem" en Bigazzi's "Ti amo", waarin de hevige emoties die bij de eer ste periode van een grote liefde horen puur muzikaal zijn vertaald. In beide gaat het immers over de essentie van het leven: de liefde. "Hart", een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar, begint om 15.00 uur en de toegang is voor iedereen f5,-. Een kaartje reserveren is mogelijk via tel. 22188. Van de loterij ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de open bare bibliotheek zijn vorige week de prijzen bekendgemaakt. De boeken- bonnen zijn toegekend in de drie volgende categorieën: Volwassenen-afdeling le (f 100,-): 860 geel 2e (f 50,-): 736 geel 3e (f 25,-): 520 geel Jeugd-afdeling le (f 50,-): 425 roze 2e (f25,-): 51 roze 3e (f 12,50): 822 blauw Top 25 le (f 100,-): 28 beige 2e (f 50,-): 7 beige 3e (f 25,-): 8 beige De boekenbonnen kunnen worden opgehaald bij de centrale biblio theek aan de Albert Cuyplaan. De Soester kunstenaar Ron van der Maat (Tromslagerpad) exposeert van 22 november tot en met 8 januari wer ken van zijn hand in het hoofdkantoor van de PEN (Energiebedrijf Noord- Holland) in Bloemendaal. Het betreft vooral tekeningen en schilderijen die hij tijdens buitenlandse reizen maakte - Ierland, Portugal, Frankrijk, Rhodos - maar er zijn ook diverse stukken van Soest te bezichtigen. De werken zijn vervaardigd met olie verf, houtskool, conté (zowel in sepia als zwart) en potlood. Naast stukken met olieverf op linnen zijn er ook veel met olieverf op papier; een techniek die v.d. Maat zichzelf heeft aangeleerd en die een indruk van aquarellen bewerk stelligt. De expositie wordt op vrijdag 22 no vember om 15.00 uur geopend en is vervolgens op werkdagen te bezichti gen tussen 9.00 en 16.30 uur. De PEN is gevestigd aan de Ign. Bispincklaan 19 in Bloemendaal. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 14 november Van 9.30 - 11.30 uur: Volwassenenac tiviteit. Gezellig knutselactiviteiten voor grote mensen. Het kost 2,50 gul den inclusief koffie en materialen. Van 10.00 -11.30 uur: Deelname van de Da Costa school aan ons nieuwe natuur project. Van 13.30 - 15.00 uur: andere groep van de Da Costaschool komt meedoen. Van 15.45 - 17.45 uur: Viering van twee verjaardagen. Vrijdag 15 november Van 10.00 - 11.30 uur: Groep 5 en 6 van de Da Costaschool komt meedoen aan het project over water. Van 15.45 - 17.45 uur: Twee jarige kinderen die met 20 vriendjes komen feesten, 's Avonds van 19.00 - 20.30 uur: Kin derdisco. Die is bestemd voor kinderen van 7 tot 13 jaar. We houden altijd wed strijden die met muziek en dansen te maken hebben. Voor de winnaar zijn er dan leuke prijzen. Het kost 1 gulden en tree en er zijn hapjes en drankjes te koop. Zaterdag 16 november Van 13.30 - 16.00 uur: Drie verjaar dagspartijtjes. En deze middag begint met een verhaal van een clown voor de jarigen. Hij zal deze eens toespreken... Van 13.30 uur tot het eind van de mid dag kunnen ouders kinderen helpen met het voeren en verzorgen van de die ren. Miijam, onze dierenverzorgster, staat klaar om jullie de weg te wijzen in dit vak. Dinsdag 19 november Deelname van de Van der Huchtschool aan het natuurprojekt over water. Woensdag 20 november Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/oude rochtend. Op deze gezellige ochtend komen vooral veel moeders met hun peuters spelen. Muziek, knutselen, spelletjes en natuurlijk koffie en limo nade maken er een fijne ochtend van. Kom langs met uw kleintjes. Het kost 3 gulden per ouder/kinderpaar. En dan 's middags natuurlijk onze be kende theatermiddag. Wat zouden de spelers nu weer bedacht hebben? Zeker weten dat het een mooi toneelstuk is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Kom langs en je geniet van 14.00 - 16.00 uur van een bijzondere middag. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Op vrijdag 15 november is er om 20.00 uur weer een inloopavond in het Dorpshuis te Soesterberg; Iedere al leenstaande vanaf 35 jaar is welkom voor een praatje en een drankje. Voor december is er een kerstmaaltijd gepland. Bij voldoende belangstelling wordt een gourmetmaaltijd gehouden op vrijdag 20 december. De kosten hiervan bedragen 15 gulden. Tot 14 de cember kan men zich hiervoor opgeven bij Alleenstaanden Soesterberg (ALSS), tel. 03463-51975. Op zaterdag 23 november a.s. treedt de cabaretgroep 'Het Collectezakken col lectief op in het Dorpshuis te Soester berg. Deze groep is zo'n 20 jaar geleden uit het jeugdwerk van de kerk in Soest ontstaan. Wat 20 jaar geleden als grap (toen heetten ze het Klungelcabaret) begonnen is, is uitgegroeid tot een en thousiaste cabaretgroep, die als ama teurs een goed avondvullend program ma kan brengen. Een programma dat op de eerste plaats niet maatschappe lijk, kritisch/vernieuwend is, maar meer mensen met een lach en soms ook een traan een leuke avond bezorgt. In het programma 'Wie lief heeft, heeft gelijk' komen verschillende zaken aan de orde. Het is een afwisselend pro gramma met dwaze en serieuze liedjes en sketches. Het leven van de koster, maar ook algemene dingen als dieren leed, het milieu, ouder worden en de wisselende stoelgang, worden in hoog tempo voor het voetlicht gebracht. Een programma met een frisse kijk op het dagelijks leven. Ook zal bij het optre den in het Dorpshuis het een en ander aangepast worden. Het programma begint om 20.15 uur, de zaal is open vanaf 19.45 uur. De toe gangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het Dorpshuis en bij de bekende adressen: Sigarenmagazijn T. Majoor en F. van Delft, a f 7,50. In januari start de boeiende cursus "Het oude Egypte, mensen en monumen ten". "Ik zal uitvoerig stilstaan bij Egypte, omdat het meer wonderen be vat dan welk land ook en de grootste kunstwerken te zien geeft die de wereld kent." Op deze manier begint de Griek se geschiedschrijver Herodotus, die in 450 v. Chr. Egypte bezocht, zijn uitge breide beschrijving van het land van de farao's. Al vanaf de Oudheid heeft dit land aan de Nijl, dat zijn bestaan aan de ze rivier dankt en in feite de grootste oa se ter wereld is, de bezoekers geïmpo neerd en gefascineerd met zijn oeroude cultuur. Ook nu nog trekken jaarlijks vele duizenden mensen naar Egypte of bezoeken egyptologische collecties om iets te proeven van een van de oudste beschavingen. In de cursus wordt nader ingegaan op de mensen achter de mo numenten, op hun stijl van leven en op hun vreugden en verdriet. Achtereen volgens komen aan bod: de farao, de sa menleving en de politieke geschiedenis van het land. Ook zal de godsdienst van de Egyptenaren ter sprake komen met uiteraard de nodige aandacht voor de godsdiensthervorming van Achnaton en de zin van uitgebreide begrafenisge- bruiken. Verder wordt aandacht be steed aan de vraag waarom Egyptische kunst eigenlijk geen kunst is en wat dan wèl de functie was an de talloze beelden en reliëfs die teruggevonden zijn. Ten slotte worden de hiërogliefen en de lite ratuur behandeld, waarbij onder meer ook schooloefeningen van leerlingen en liefdesgedichten ter sprake zullen ko men. Onderdeel van de cursus is verder een excursie naar het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, dat één van de mooiste egyptologische collecties in Europa herbergt. Docent: dhr.drs. C. Blokhuis. Aanvang cursus: woensdag, 8 januari, van 20.00 tot 22.00 uur. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 8. Cursusprijs: f 100,- (excl. ex cursie). De cursus "Binnenhuisarchitectuur" helpt u op weg als u graag uw huidige in terieur eens wilt veranderen of als u plannen hebt een nieuw huis in te rich ten. In deze cursus krijgt u nuttige ad viezen over meubelvormen, vloerbe dekking, verlichting en allerlei andere zaken die met woninginrichting te ma ken hebben. Docent: H. Uylenburg. Aanvang cur sus: maandag 6 januari van 19.30 tot 22.00 uur. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 90,-. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg. Het kantoor aan het Kerkplein is geslo ten op maandag 18 en donderdag 21 november. Vanaf 25 november bent u welkom op ons nieuwe adres: Steen- hoffstraat 9A. Tel. 22195. Openingstij den kantoor: maandag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag en donderdag van 10.00 tot 13.00 uur. Het saxofoonkwartet van de muziek vereniging Odeon uit Soesterberg heeft zondag deelgenomen aan de kampioenswedstrijden voor solisten en kleine ensembles. De wedstrijden waren uitgeschreven door de Federa tie van Katholieke Muziekbonden in Nederland (FKM). De wedstrijden vonden plaats in de KRO-studio in Hilversum. Van de wedstrijden werden opnamen gemaakt voor het radioprogramma 'Zin in mu ziek'. Het kwartet, bestaande uit J. van den Berg op sopraan-saxofoon, J. Suk- king op alt-saxofoon, G. Ketser op te nor-saxofoon en H. Sukking op bari ton-saxofoon, was daar op uitnodiging van de FKM na het behalen van de eer ste prijs met promotie tijdens het solis tenconcours op 9 december 1990. Het saxofoonkwartet kwam uit in de eerste afdeling en speelde een stuk van Tschaikowsky: 'Andante du quator no. 1'. Om Nederlands kampioen te wor den moest je minimaal 102 punten be halen. Het saxofoonkwartet behaalde 86.5 punten, goed vooreen verdienste lijke tweede plaats. Dc Vereniging Arlislwck. Siecnhofhlrd.l 46, Soesl, .el. 02155-19577. s.ell zich Is.do. een bijdrage le leveren aan hel socaal-cull ven in Soesl. Door je op le geven als lid isteun e de doelslellingen van 'eren,ging en genie de voordelen van hel lidmaatschap. De koslen bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m jaar en penonen die lol dezelfde hu|sh°uding b^' horen 127,- per jaar. Kon.aktadres ledenadm.™- stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soesl, lel. 12689. Donderdag 14 november: Het verhaal vertelt van een jonge vorst die klem komt te zitten tussen de pressie van zijn adviseurs en zijn geweten. In Branagh's versie krijgt het proces van volwassen-worden van de jonge vorst extra accent in een mooi spektakel. Gé- rard Depardieu was zo onder de indruk van met name het acteerwerk, dat hij de Franse filmdistributeurs opdroeg de film aan te kopen. Zij vonden de film echter niet commercieel genoeg, zodat Depardieu besloot zelf de filmrechten te kopen voor Frankrijk. 'Henry V' wordt gedwongen de strijd gezien maakt hij vanaf de Engelse troo OOk rijkSCOHSUle aanspraak op dit gebied Wanneer k zich in de zomer van 1415 mschewlkTC .r/vAlf 'f om na mislukte onderhandelingen jfN l3 V OCH I recht op te eisen, volgen heel wat dr ma's elkaar op. Dat Frankrijk nie, K,i St atlllOl enige vijand is, blijkt als Heniy nogIltUlJ kZ «.«vaaavj- u tijd een samenzwering ontmaskei i hFnnen zijn eigen hof. De strijd vaneHetspraakmakendedeel'ar eneelse David tegen de machtige Frar'er bevolking mag /ach - s oor se Goliath maakt Henry tot ove/zich laat horen - dan al ov naar maar of dit het allemaal waaroor de Nul-optie in de Stru was blijft ook voor Henry een grotüitsPre.ken'?en aam vraag. Hij ziet wel degelijk in dat jeaaties, die ook om hun deze oorlog maar ook aan alle andfIlvraagd, denkt daa g Meeslepende muziek moet de boOJ reactie van de rtjkscons.de schap van Shakespeare verklanken Jministerie van E de filmbezoeker emotioneel makfe' d"'deh,k Her en er zal dit wat overdadig aDrs.P.J.van Altena hootdv maar indrukwekkend is het wel. Dj ling Planologie van de NS, b geldt eveneens voor de kostuums di, gebreide reactie gegeven o een Oscar verdiende tijdens de afgetatuurvisie-modellen die nu pen uitreiking. staan. Het meest positief be Aanvang: 20.30 uur. Entree f 6,-; Itjhet scenario dat voorziettir den/CJP/Pas-65 f5.-. Scène uit "Henry V" I1CL 3V.UUU1 »v/ ties aan de Stadhoudersla Eempolder, omdat daarin valt op openbaar vervol bouwen en korte afstand to voorzieningen. Bij de ontw de Eempolder wordt de ru: bouw van Soest gunstiger spoorlijn meer centraal t£ zal volgens hem zeker bijd perking van het autogebri Scenario 1IB (Stadhouder ninginnelaan) is minder dat de Koninginnelaan o stand van station Soestdi dat deze lokatie te kort oriëntatie op het NS-ne scenario (Hees en Koninj ogen van NS onaanvaar Dinsdag 19 november: Een asthenisch syndroom staat binnen de wetenschap van de psychiatrie te boek als een toestand, waarin mensen kunnen komen te verkeren na een hefti ge, zenuwschokkende ervaring. Patiën ten met dit syndroom zijn psychisch heel labiel; het ene moment zijn ze on beredeneerd agressief, het volgende volkomen apathisch. U bent dus ge waarschuwd: "Het Astenisch Syn droom" van Kira Moeratova (1934) schetst een beeld van de huidige Sovjet- Unie waar de honden geen brood van lusten. 'Het Asthenisch Syndroom' bestaat uit uit twee in elkaar geschoven episoden waarin verschillende personen gevolgd worden. Het eerste deel gaat over de arts Natasja en haar treurige belevenis sen na de dood van haar man. Als deze film, in zwart-wit, goed op gang is, blij ken we ineens naar een film-in-de-film te hebben gekeken. Het publiek loopt weg uit de zaal met opmerkingen die er op neerkomen dat men voor de getoon de narigheid ook wel thuis hadden kun nen blijven. Hiermee is een groot di lemma van de huidige Sovjet-Unie kernachtig weergegeven. Na de filmvoorstelling blijft de scenarist van de film alleen achter. Met hem gaan we in kleur de straat op. In elkaar over lopende taferelen vormen een van het alledaagse leven. Mensen aan het werk, op straat, thuis, onder vrien den. Normaal gedrag is niet meer te vin den. Er wordt gescholden, geklaagd, gezeurd en gevochten. In de metro laat men elkaar voor lijk liggen. Op de markt slaat men elkaar met vis om de oren. Decadentie dringt de be nauwde huiskamers binnen en tegen het slot eindigt het leven in 'Het Asthe nisch Syndroom' als dat een moorde naar in een dodencel: minutenlang toont Moeratorova treurige honden in een vivisectiekennel. Het in Berlijn bekroonde 'Asthenisch Syndroom' is de derde film waarmee Kira Moeratova problemen kreeg met de autoriteiten. 'Brief encounters' uit 1967 en 'Long farewells' uit 1971 wer den pas in 1986 vrijgegeven. En on danks de glasnost werd ook 'Het Syn droom' met vertraging uitgebracht. De film is dan ook een weergave van de geestelijke en sociale chaos waaraan de huidige Sovjet-burgers ten prooi vallen, 'als vrijgelaten gevangenen die terug verlangen naar hun cel of als ex-patiën ten met heimwee naar de regelmaat in het ziekenhuis.' Aan de basis ligt de menselijke wreedheid waaraan volgens Moeratova nooit iets zal veranderen. En toch noemt zij zichzelf een 'vrolijke pessimist' hetgeen ook doorklinkt in 'Het Asthenisch Syndroom.' Aanvang: 20.30 uur; Entree: f 6,-; le- den/CJP/65-f f 5,-. Het is al weer twee maanden geleden dat er bij Mayindra door een onbeken de persoon alles vernield werd. Vanaf dat moment zijn er vele handen (en hoofden) dag en nacht bezig geweest om Mayindra aan de Kerkstraat in een nieuw ep heel jasje te steken. Het geheel is in een totaal nieuwe outfit gestoken. Zowel binnen als buiten is al les volkomen veranderd. Alles ziet er leuk en gezellig uit, in oud-Engelse stijl. Glaswerk, koperen artikelen, exclusie ve cadeaus van eenvoudig tot chic, voor iedere portemonee. De aandacht wordt meteen getrokken door de heerrijk geu rende bloemblaadjes en oliën. En wat men daar allemaal mee kan doen, laten ze graag zien in Mayindra. Naast de geurtjes zijn er ook verschillende kaar senstandaards, kroonluchters, oliebol- len, aardewerk, sierbakjes etc., die de l komende feestdagen een warm en ge zellig tintje zullen geven. Eer komen nog regelmatig nieuwe artikelen bin nen. Veel artikelen moedigen de eigen creativiteit aan. Naast al deze cadeau artikelen zijn er natuurlijk ook nog dier- proefvriendelijke huidverzorgende produkten. Ook de collectie sieraden is uitgebreid met gouden en goud/tita- nium kettingen en armbanden. In de heropeningsweek zullen er vele leuke aanbiedingen zijn en iedere klant krijgt een aardig presentje. De aanbie dingen gelden t/m zaterdag 16 novem ber. Iedereen is van harte welkom, da gelijks, maar zeker tijdens onze herope ningsweek bij Mayindra aan de Kerk straat, tel. 25599. De Poolse boeren inmiddels teruggekt Nederland uitvoerij velfabrieken en anc Ze waren vorige we Drie reservisten va Soest zijn geprom hoofdagent. Het kreeft, T. Wassei Meij. Reservisten word dens festiviteiten het korps. Gezie ding kan gesprok ligerswerk. In fu wel dezelfde bev time' korpsleder Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 SRWAl '1 Een nieuw muzikaal volkstoneelstuk met: Frits Lambrecht, Maeve van der Steen, Jeröme Reehuis, Annet Nijder, Ben Cramer, Kiki Hessels en Jet van der Meij. Als men volkstoneel zegt, denkt men algauw aan Herman Heijermans. Veel (volks)toneelliefhebbers kennen zijn naam en zijn (meestal) sociaal geladen toneelstukken. Over zijn (privé-)leven weten we in het algemeen bitter weinig. Toch valt er veel over dat leven te ver melden. Hij was niet alleen toneel schrijver, maar vóór die tijd ook nog een genadeloos theaterrecensent. Die later, éénmaal auteur, door collega-re censenten onbarmhartig werd neerge sabeld. In zijn verdere leven zorgde dit voor nogal wat frustraties. Het uitbren gen van toneeisiUKKen onder schuil naam en premières altijd op kerstavond (kritieken verschenen dan pas drie da gen later) zijn daar duidelijke voorbeel den van. Zijn 'Falklandjes' zijn alge meen bekend, maar dat in zijn Berlijnse periode de sensatiejournalistiek hem niet vreemd was, daar zal menigeen van opkijken. Heijermans kon uit sociaal- bewogen woede ontploffen, maar ook uit sentiment. Een welopgevoed bour geois, maar ook was hij lid van de So ciaal-Democratische Arbeiderspartij Veel van deze wetenswaardigheden zijn de leidraad geworden voor een pro- duktie die het publiek op aansprekende maar ook vaak humoristische wijze, meer inzicht zal geven in de turbulente levensjaren van een realist maar tevens een dromer: Heijermans! Donderdag 14 november, 20.15 uur: "Heymans" Muzikaal volkstoneelstuk met o.a. Frits Lambrechts, Ben Kramer, Kiki Hessels e.v.a. Regie: Ton Lutz. Kaarten f 22,50 Pas65/CJP f 20,-. Vrijdag 22 november, 20.15 uur: "Achter de horizon" Nieuw solo-programma van Seth Gaai- kema. Muzikale leiding: Rob Zimmerman. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 26,-. Zaterdag 23 november, 20.15 uur: "The Edge" Optreden van Trestle Theater Compa- ny als maskerade theatergroep. Kaarten f 20,- Pas65/CJP f 18,-. Dinsdag 26 november, 20.15 uur: "Alles of nooit" Theaterprogramma (2e seizoen) van Youp van 't Hek. Kaarten f 30,- ook Pas65/CJP. Donderdag 28 november, 20.15 uur: "Jubileumshow" gebracht door Tineke Schouten. Kaarten f 30,- Pas65/CJP f 28,50. Zaterdag 30 november, 20.15 uur: "Oedipus" Moderne bewerking van een klassieker door RVT uit Antwerpen. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 17,50. Dinsdag 3 december20.15 uur: "Hoog tijd" Toneelstuk met Mary Dresselhuys en John Kraaykamp. Kaarten f 28,50 Pas65/CJP f 26,-. Vrijdag 6 december, 20.15 uur: "Cabaret combinatie" Cabaretprogramma met Reinder van der Naait en Jeroen van Merwijk. Kaarten f 15,- Pas65/CJP f 12,50. Dinsdag 10 december, 20.15 uur: "Een avondje thuis" Solovoorstelling van Herman Wouden berg. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,- Vrijdag 13 december, 20.15 uur: "Een groot misverstand" Theatervoorstelling met Hetty Hey- ting, Michel Sorbach en Martin v.d. Ham. Kaarten f 17,50 Pas65/CJP f 16,-. Donderdag 19 december, 20.15 uur: "Kerstconcert" door het Wolga Kozakkenkoor met in strumentale begeleiding op o.a. origi nele snaarinstrumenten. Kaarten f 27,50 Pas65/CIP f 26,-. Speciale kindervoorstellingen Woensdag 13 november, 14.00 uur: "Willy de Mus" Filmvoorstelling Vanaf 4 jaar. Nederlands gesproken. Kaarten 5,-.

Soester Courant | 1991 | | pagina 14