mm Stars te wisselvallig Uitwedstrijden van Stam/SoYoCo nog niet om over naar huis te schrijven Pools basketbalteam traint in Soest 5Sa Wapen van Smeeing/BDC heet collectief Duinkikkers kopje onder Heren van R MHC Soest vergroot marge Korfbaldemonstratie geslaagd De Duinholers krijgen geen vergoeding reizen en huur BAV HANDBAL Maatregelen bij en aanvulling van eerste damesteam VOLLEYBAL Eerste zege herenteam Stam/SoVoCo j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties VISSEN Meeste vis voor Henk Wessels Hockeyers doen weer goede zaken HOCKEY PAGINA 20' WOENSDAG 13 NOVEMBER 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT Doelman Mark Vermaak plaaggeest voor kampioen Aalsmeer 2:16-11 Driehonderd mensen in Aqua Indoor januari WATERPOLO Ploeg scoort niet in drie overtal-situaties Defensie basketballers laat te wensen over Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat 7 9LSogstJ)2l552l^jST jiember A 5-SeIby (Amers- -eiden-Red Stars (H) /ogels-Smeeing/BDC I ïdam-Smeeing/BDC >oest (D)-Roomburg n-MHC Soest (H) 8 NOVEMBER titie Soester Bowling ip dinsdag (C-drie) Het nieuwe «apen van Smeemg/BDC heet collectief. Dat bleek zondag middag in sporthal Beukendal, waar de Soesters Aalsmeer 2 met 16-11 «trasten. De kampioen in de eerste divisie van vorig seizoen ging met de dillen bloot, omdat Smeemg/BDC een ijzersterke defensie od de been bracht. Bovendien groeide doelman Mark Vermaak uit tot de uitblinker |en dat was niet alleen omdat hij drie strafworpen keerde. "Individueel hebben we natuurlijk veel minder in huis dan Aalsmeer. Dus moet je het in het collectief zoeken", doceer de Piet Diemei. De op voorspraak van deselectie teruggehaalde trainer/coach werkte de laatste weken keihard aan de verdediging van zijn team en dat wierp vrucht af in de krachtmeting met het sterke Aalsmeer 2. De ploeg mocht vo rig seizoen niet naar de eredivisie pro moveren, omdat het eerste team van die vereniging daarin al uitkomt. Die we tenschap stelde Smeeing/BDC in staat zich te revancheren voor de afgang in april. Toen de Soesters in die fase nog alle troeven in handen hadden voor het kampioenschap, werden ze met 25-15 afgedroogd. Held Smeeing/BDC herstelde zich wat dat betreft op ondubbelzinnige wijze. Mark Vermaak stond na afloop te glunderen van plezier. Hij was die middag immers de held van het publiek geworden. Ver- !maak stond bijna voortdurend op de juiste plaats. Geluk? Geluk kun je afdwingen, maar het is vooral het samenspel met de verdedi ging geweest. We hebben afspraken ge maakt. De verdediging stelt zich op een bepaalde manier op en dan weet ik wel ke hoek ik moet kiezen. Dat werkte uit stekend", deelde Vermaak de eer met zijn ploegmakkers. "Op een gegeven moment groei je in de wedstrijd en dan pak je meer ballen. Op deze manier is het net of je een veer in je reet geduwd krijgt"» stelde Vermaak toen zijn per soon weer als onderwerp van gesprek ter bedde werd gebracht. Vermaak liet de regen van complimenten genoeg zaam over zich heenkomen. Van Breukelen Net als Hans van Breukelen, de doel man van PSV en het Nederlands elftal, zegt Vermaak bij te houden voor welke hoek zijn tegenstanders de voorkeur hebben bij een strafworp. "Nee, ik schrijf het niet allemaal op, maar ik ont- hou het wel. Iedere ploeg heeft zijn spe cialist, net zoals Arjan Roest bij ons de strafworpen neemt. Op een gegeven moment weet je in welke hoek iemand wil schieten en dan geef je die hoek een beetje vrij om vervolgens die hoek in te springen." Aalsmeer telde iets verderop het aantal gemiste strafworpen: zes van de tien ze ven-meterworpen troffen geen doel. Vermaak stopte er drie, één bal ver dween naast, één ramde de paal en de scheidsrechter keurde één benutte strafworp af, waarschijnlijk omdat hij de uitgesproken straf bij nader inzien te zwaar vond en het 'cadeautje' aan Aals meer weer innam. Gedisciplineerd Smeeing/BDC speelde bijzonder ge disciplineerd. Dat dat in de eerste helft leidde tot een weinig boeiend schouw spel, deerde eigenlijk niemand. Zo lang het resultaat positief is, bouwt een ploeg krediet op en dat was zondagmiddag het geval. Aalsmeer kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een serieuze schot kans. Pas bij de derde strafworp was het raak, waardoor de stand na vijftien mi nuten weer in evenwicht was: 1-1. Na de pauze (6-4) werd het ook voor het publiek leuk. Aijan Roest, die zich in de eerste 25 minuten had verscholen, van tafeltennisver- len zaterdag in actie, ïoesten beide een in- en. Dat ging de spe- delijk beter af dan de iet eerste team. Baarn met 10-0 van rging het Shot 2. Met Almere-Haven op- van Shot 2 is dat het )elers beschikt. Is er in vorm, dan kan hij lat zijn teamgenoten grijke puntjes zullen er had zaterdag zo'n ukte en hij won voor petitie maar één par- n Elteren had geen >n tweemaal, speelde de bijrol, maar de TC 5 werd opgeëist 'an het gezelschap: -e 11-jarige, water- scoorde zijn eerste klasseen bracht zijn dichter bij het kam- van Schaatsvereni- een persoonlijk re in 50.09 en Marco 1000 meter af in was het ijs aanvan- )dat de tijden op de elen. Later, op de i er een regen van i beste tijden. Per- ïgen waren er voor 3.36.20, Marjolein en Bert Koelewijn 5 3000 meter waren 'gen voor Carl Ver en Peter Hopman itmuntende presta- weekend neergezet Tijdens Geweste ed hij derde totaal ats op de 500 meter 3p de 1500 en 3000 de zondagavond irathon afgesloten. Henriëtte Kuit der- 2-klasse) werd Carl >m Versteeg tweede interen vijfde. Het groep wordt door voerd. j Het blijft moeilijk voor de dames van Stam/SoVoCo om in uitwedstrijden hun normale niveau te balen en punten bijeen te sprokkelen. Na de 3-0-nederlaag te- I gen Drachten staat het voor Theo Remmerswaal vast, dat er iets moet gebeuren. Met Ad van Woensel, de technisch leider van het tweede team, heeft hij afge sproken dat dames 1 in de breedte wordt versterkt met één of twee speelsters uit het tweede. Wie dat wordt, wil hij niet zeggen, omdat de personen in kwestie nog niet door de volleybaltrainer zijn verwittigd. "Bepaalde personen functioneren niet i in uitwedstrijden en dat gaat ten koste van de prestaties. Dat kan zo niet lan ger. We hebben als technische leiding afgesproken, dat we er iemand uit da mes 2 bijnemen. Er moet in ieder geval een tweede spelverdeelster komen." Mariannë Goebertus is de enige spel- maakster bij het eerste. De zeventien jarige Bernique Tool is eigenlijk niet in zetbaar, terwijl Ad van Woensel in het tweede team uit drie spelverdeelsters kan kiezen. Remmerswaal heeft niet gezegd voor welke andere functie hij een verbreding van zijn selectie wenst. Veranderen De zieke Remmerswaal: "Ik had dat al lemaal deze week willen regelen, maar ik moet nu het bed houden. We moeten ook kijken of we wat in dê opstéllirig kunnen veranderen." Volgens de trai ner/coach is Stam/SoVoCo mentaal niet sterk genoeg om op vreemde bo dem het gewenste niveau te halen. "Op het mentale vlak ligt ons grootste pro bleem. Technisch kunnen ze het wel, dat bewijzen ze in de thuiswedstrijden." In sportzaal de Bunt is de ploeg tot gro te daden in staat. Elke tegenstander komt met de schrik in de benen naar het zaaltje aan de Ossendamweg toe, in de wetenschap dat Stam/SoVoCo in de sfeervolle entourage goed volleybalt. Vorig seizoen verspeelde Stam/SoVo- Co slechts vijf van de 33 punten in eigen huis en tot nu toe is de ploeg in de Bunt ongeslagen. Maar elders in het land blij ven de Soester vrouwen onder de maat. En ze reizen wat af. Voor de elf uit wed- strijden leggen ze ongeveer 2.500 kilp- meter af. Maar de uitwedstrijden zijn nog steeds niet om over naar huis te schrijven. Drie uistapjes leverden even zoveel nederlagen op. In Drachten werd Stam/SoVoCo niet weggespeeld, maar op de cruciale mo menten gaf Stam/SoVoCo niet thuis. "In elke set hebben we veel persoonlij ke fouten gemaakt. We kwamen in de eerste en tweede set steeds achter en konden dat niet meer goedmaken", stelde Remmerswaal. Stam/SoVoCo verloor beide sets met 15-12. In de derde set kwamen de gasten zeifs met 7-12 voor. Een stopfout, tweede verkeerde keuzes van spelverdeelster Goebertus en een lamme aanval aan het net leidden ertoe dat Drachten op gelij ke hoogte kwam (12-12). Opnieuw kwam Stam/SoVoCo voor, maar op het eerste setpunt werd de service knul lig uitgeslagen. Drachten kwam er di rect overheen en won met 16-14 de der de set en de wedstrijd. Teleurgesteld Voor dames 2 van Stam/SovoCo ging het licht snel uit in Culemborg. Shot knalde de Soesters in 48 minuten de zaal uit. Met de cijfers 15-10, 15-8 en 15-7 stapte Ad van Woensel diep te leurgesteld naar buiten. Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zei hij hoofd schuddend. Evenals de hoofdmacht is zijn team in uitwedstrijden er nog niet in geslaagd één punt bij elkaar te slaan. Opgelucht haalden de heren van Stam/SoVoCo zaterdagavond adem. Eindelijk was de eerste buit binnen. Slachtoffer van de opleving van de Soesters was Leos 2 uit Leus den. De gasten werden in sportzaal de Bunt weggemept. Behoudens een schoonheidsfoutje in de tweede set (11-15), was Stam/SoVoCo goed op dreef. De eerste en de vierde set werden met 15-3 gewonnen, terwijl de derde set een unieke uitslag kreeg voor de Soesters: 15-0. Trainer/coach Jan Visser kon ein delijk beschikken over Han Sieme- link. De teruggekeerde volleyballer betekende een danige versterking voor de ploeg. Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 De viswedstrijd aan de Vecht was on danks de aanhoudende wind en regen goed te noemen. Er werd over het alge meen veel voorn gevangen. Johan de Vries zorgde in de vroege ochtend voor enige hilariteit door met zijn boot alleen maar rondjes te draaien. Nadat ook hij wist hoe je rechtuit moet varen, kon iedereen recht naar zijn stek varen. Eerste op deze natte morgen was Henk Wessels met 10.90 meter, tweede was Jan Groenewoud met 9.09 meter. Dat deze twee nieuwkomers hoge ogen gaan gooien naar de wintertrofee is bij een ieder nu wel bekend. Voor de heren van MHC Soest stond de uitwedstrijd tegen Nieuwegein op het programma. Het leek erop dat Soest, dat negen plaatsen hoger op de ranglijst staan, een soort kat-en-muis- spel speelde met Nieuwegein. Doel punten aan beide zijde wisselden el kaar af en uiteindelijk won Soest met 3-6. Binnen korte tijd keek Nieuwegein al tegen een 0-2-achterstand aan. Het was Laurens Ros die de score voor Soest opende. Enkele minuten later was het Arjen Buys die uit een één-twee de stand op 0-2 bracht. Kort hierna leidde onoplettendheid in de verdediging van Soest tot de 1-2-stand. In de twintigste minuut was het echter Edwin Ros die uit een afgeschoven strafcorner de mar ge weer op twee punten bracht: 1-3. Dit was tevens de ruststand. Na rust lukte het Soest niet Nieuwegein goed onder druk te zetten. Het was Nieuwegein dat, vrijwel vanaf de afslag, de achterstand terugbracht tot 2-3. Het verschil werd door Arjen Buys al snel weer op twee punten gebracht. In plaats vari de voor sprong te vergroten was het wederom Nieuwegein dat dichterbij kwam: 3-4. Even leek het er zelfs op dat Nieuwe gein door een strafbal op gelijke hoogte zou komen, maar die werd gemist. Zo als al eerder werd oor Soest de marge weer op twee punten gebracht. Het was wederom Arjen Buys die scoorde en de 3-5 liet aantekenen. Uiteindelijk was het Laurens Ros die de eindstand op 3-6 bepaalde. Soest blijft ongeslagen met zeventien punten uit negen wed strijden, en door het gelijke spel van de achtervolgers hebben zij nu een riante voorsprong van vijf punten. kwam te voorschijn en joeg de bal ne gen keer, waarvan vier keer uit een strafworp, tegen het net. Ook Cleem Diemers was ouderwets op dreef. De routinier van Smeeing/BDC kwam drie keer vlijmscherp door in de hoek en scoorde tevens éénmaal na een com binatie door het midden. De acties oogstten waardering bij de aanhang. Aan de overzijde stagneerde de aan- valsmachine van de gasten wederom. De hechte defensie stond op de juiste plaats en bovendien maakten ze veel lijnfouten. In sneltreinvaart liep Smeeing/BDC uit naar 12-4 en leek de wedstrijd met nog zeventien minuten te spelen, beslist. En toch kwam Aalsmeer dichterbij. Op 13-7 stopte Vermaak andermaal een strafworp en op 13-9 voorkwam hij dat een doorgebroken tegenstander scoor de. Arjan Roest schoot het handbalduel vervolgens dicht: 14-9, waarna Smeeing/BDC uiteindelijk met 16-11 won. Daarmee bleef Smeeing/BDC na drie thuiswedstrijden ongeslagen op ei gen bodem. Dat de ploeg in uitwedstrijden nog geen succes heeft geboekt, is Vermaak een raadsel. "Misschien dat het publiek toch een rol speelt. Zoals het vanmid dag ging, is gewoon lekker. Als we zo blijven spelen, kan geen enkele ploeg ons pakken." Korfbalvereniging De Eemvogels heeft zaterdag een succesvolle start gemaakt van het zaalkorfbalseizoen. In drie demonstratiewedstrijden werd het publiek uitstekend vermaakt. Zo'n 300 toeschouwers werden getrakteerd op drie uur korfbaldemonstratie. Eerst kwamen de aspirantenteams van de topclubs DKOD (Heelsum) en Sparta (Nijkerk) in het veld. Sparta bleek duidelijk de betere jeugd in huis te hebben: na een 0-6-ruststand werd het uiteindelijk 2-15. Vervolgens kwam de selectie van orga nisator Eemvogels uit tegen het Amers- foortse MIA. Vooral de Soester korf ballers waren goed op dreef en zij gaven de gasten dan ook geen schijn van kans. Aanvankelijk konden de Amersfoor- ters het tempo nog bijbenen, maar na 2-2 (Rieke Smakman en Kathja Rauch) scoorden tot de pauze alleen nog de Eemvogel-aanvallers. Door doelpun ten van Aukje Mereena (twee), Marco Kuil (twee), Linda Belio en Kathja Rauch was de ruststand maar liefst 8-2. Na doelpunten van opnieuw Kathja Rauch en Marco Kuil, leek Eemvogels gas terug te nemen (10-4). Dat bleek van tijdelijke aard, want Linda Bello, Almar Lijtenng en bons Verduin voer den de stand nog verder op. De eind stand werd hiermee 13-5; een volko men verdiende overwinning voor Eem vogels, dat met vertrouwen de eerste competitiewedstrijd tegen Fortis in kan gaan. Het treffen tussen de selectieteams van DKOD en Sparta was een goede afspie geling van wat het hedendaagse top korfbal te bieden heeft: snel spel met veel afwisseling en uitstekend gebruik van de ruimte. DKOD maakte zijn fa- vorietenrol waar: bij rust stond de ploeg al overtuigend voor met 9-3. Na rust kon Sparta het beter bijbenen. Niette min toonde DKOD met een 15-10-overwinning aan niet voor niets de gedoodverfde favoriet te zijn voor promotie naar de hoofdklasse. De organisatoren van Eemvogels toon den zich na afloop zeer tevreden over het welslagen van de avond. De eerste doelstelling, het promoten van de korf balsport, is zeker gehaald. Of het twee de doel, het aantrekken van nieuwe le den, ook wordt gerealiseerd zal de toe komst moeten uitwijzen. De Duinholers krijgen geen vergoe ding van de gemeente voor de huur van banen en reiskosten. De midget- golfclub maakte die kosten, omdat de baan bij het Soester Natuurbad, gelijk het zwembad, met de grond gelijk is gemaakt. De midgetgolfers hadden om een ver goeding gevraagd, maar de gemeente stelt dat daar geen gehoor aan kan wor den gegeven. Een van de redenen is dat De Duinholers niet aan het passe-par- tout-systeem deelnemen. Daarnaast neen ei, <uuu» uc ^eineeiuc, van Le vu ren nooit overleg plaatsgevonden over eventuele vergoedingen. De reiskosten vallen trouwens toch niet binnen de subsidiëring van sportclubs en -instel lingen. Overigens hebben burgemeester en wethouders nog eens bevestigd dat Paltz Holding (van projectontwikke laar M.A. Taphoorn) heeft toegezegd dat op het terrein aan de Van Weerden Poelmanweg een nieuwe midgetgolf- baan zal worden aangelegd Dames Het damesteam van Smeeing/BDC wacht nog steeds op de eerste overwin ning. De ploeg ontving zondag het re serveteam van de landskampioen en verloor met 12-16. De routine van de gasten gaf de doorslag. De wedstrijd ging tot 10-10 gelijk op, maar toen Smeeing/BDC te veel kansen miste, liep Aalsmeer 2 uit. De weerstand van Gus Toumé opende zondag de score voor Smeeing/BDC. Foto: Herman van Dam. de Soester vrouwen werd daardoor ge broken. heren junioren-HV- s2-Corbulo 7-ll,da- 16, heren 3-Nijenro- HV/DSO 11-14, he- >hot 4-Quick 4 2-8; Huizen 6-Shot 6 2-8; Shot 9-Elan 6 3-7; Shot 11-EMM 12-8- Shot 13-UBTV 10 iars meter, 2. Jan Groe- wak 8.38,4. Willem vanTwillert 7.73,6. heo Bosman 6.74,8. ohan de Vries 5.95 5.95. kilometer over- g 19 januari vindt met de afsluiten- :r- Het parcours de marechaussee- nsterdamsestraat- en ook veel Soes- volledige deelne- kend is, staat het mmeerde atleten rschijnen. De Duinkikkers hebben de thuiswed strijd tegen DOK op ongelukkige wij ze verloren. Dat is de mening van trai ner/coach Cees Limper die de Am sterdamse gasten zondagavond met 6-8 zag winnen in Aqua Indoor. De thuisploeg kreeg in de laatste perio de drie keer een overtal-situatie, maar verzuimde de 6-7-achterstand van dat moment teniet te doen. "We hebben het een beetje weggegeven en kregen bo vendien twee vervelende strafworpen tegen. Verder was het een leuke, vlotte wedstrijd zonder nare dingen." Limper vestigt zijn hoop op de rentree van Cees Thie. De waterpoloër, die be kend staat om zijn brekend en opbou wend werk, heeft zijn schorsing uitgeze ten en kan bij de eerstvolgende wed- De Duinkikkers slaagden er niet in om in drie over tal- situaties te scoren. Het kostte de waterpoloërs de wedstrijd. Foto: Herman van Dam. strijd, volgende week, weer in het water duiken. Anders is het gesteld met Wil lem Hengeveld. De topschutter van De Duinkikkers is nog herstellende van een sleutelbeenbreuk. "Ik verwacht hem voor de kerst niet terug", zegt Limper. "Jammer, want we missen hem erg. We moeten nu met jonge jongens spelen en die hebben toch minder ervaring." Niet de beste ploeg, maar wel slim. Zo typeerde Arend Kok het herenteam van Cangeroes, waarvan Red Stars met 61-98 verloor. De Soesters bleven voor de zesde keer met lege handen achter en bivakkeren met twee wed- strijdpunten onder in de ranglijst. Aanvoerder Kok ziet vooralsnog geen reden tot paniek. "We hebben een nieu we ploeg, we zijn nog niet op elkaar in gespeeld. We hebben nog niet voldoen de getraind. De Amerikanen zijn niet gewend competitie te spelen en de nieu we jongens hebben het moeilijk." Kok bedoelt maar te zeggen dat Red Stars op een bepaald moment zal oog sten en een tweede opeenvolgende de gradatie tijdig zal afwenden. Dan zal de ploeg uit een ander vaatje moeten tap pen dan zaterdag in sporthal Beuken dal. "Je kunt natuurlijk een keer een slechte dag hebben, maar we hebben veel te nonchalant verdedigd. Dat was echt slap", aldus Kok. De Soesters kwamen redelijk uit de startblokken (8-6 na zes minuten), maar speelden wederom te wisselvallig. De gasten uit Utrecht na men daarop een optie op de zege en bouwden de voorsprong uit tot 29-19. Kok: "We leden veel balverlies, Cange roes profiteerde daar goed van." De Utrechters bepaalden met een serie van vier treffers de ruststand op 28-42. Daarna zakte Red Stars in elkaar. "Op de cruciale momenten leden we balver lies en dan is het gebeurd. We zijn niet aan elkaar gewend. Dan moet je kei hard verdedigen en als team gaan spe len, maar dat kwam er niet uit", stelde Kok. Red Stars ontbeert spelers die elke wedstrijd goed zijn voor twintig of meer punten. Jan van Maanen is de enige basketballer die regelmatig dubbele cij fers haalt. Maar, hij verdween vijf minu ten voor tijd ook van het toneel omdat hij weer eens zijn vijfde fout had ge maakt. Op dat moment was van een wedstrijd echter geen sprake meer. Cangeroes leidde met 52-82 en scoorde in vier minuten tijd nog eens zestien punten. De dames van Red Stars hadden zater dagavond twintig minuten nodig om in hun spel te komen. Voor de pauze lukte er nagenoeg niets bij de Soesters, die Cangeroes op bezoek hadden. De fy siek sterke gasten namen een 22-32-voorsprong. In de tweede helft speelde Red Stars agressiever en zag coach Michel van Drie zijn ploeg terugkomen. Met nog De nationale basketbalploeg van Polen was zondagavond even op bezoek in Soest. De selectie trainde twee uur in sport hal Beukendal. De Polen waren in Nederland voor twee oefenwedstrijden te gen het Nederlands team. Beide duels werden door Oranje ge wonnen. De vriendschappelijke ontmoetingen dienden voor Foto: Herman van Dam. de Polen als voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden voor de Europese kampioenschappen tegen Portugal en Israël. De Polen reisden dinsdag naar Portugal en zullen daarna Israël aandoen. vijf minuten op de klok was de stand in evenwicht (47-^7). Daarna bleef het vi zier van Red Stars op scherp staan en won de thuisploeg alsnog met 60-51. jun wn inuuricrt is ue crugcspe ler van Red Stars, die regelmatig scoort. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 1991 | | pagina 21