GEMAR fflJJK HET OOR- ODEN ?UES de Voor nuttige zaken én laatste trends" Hans Wewer Hairstyling Vorstelijke gift van 125-jarige fa. Mets voor dierentehuis 't Hart >e 'Snuffel-etage' van de Gemar is een dein Soester warenhuis op zichzelf art Kijzer van Blokker Cerruti-brillen exclusief bij Brilcentrum Nota in Soest BOTERMALSE BIEFSTUK JONG BELEGEN GOUDSE KAAS MAGER ROOKSPEK ALLEEN BIJ DE ^WOENSDAG 13 NOVEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 9 ten. Dus de iet alleen in ilijk aanbod I's. Ook als d advies en e maakt de uis uit, jaar gul gebaar. het is nog i weten dat t - t/m het ïuwe jaar - Cheques toe krijgt. oer ƒ500,- n gsc van us op een evisie van t u ƒ100,- 'n cheque een bij de en Snaar. erzilveren raagbaar. Man koopt sigaretten met gestolen cheque Geld bestemd voor inventaris nieuw asiel De meest complete supermarkt. Ook voor St. Nicolaas en andere cadeaus. Kom ook eens kijken op onze snuffel-etage. leest complete supermarkt van Soest' Brandwondencollecte Soest: ruim f 5.300 Klachten bezorging Soester Courant Collectie van befaamde ontwerper Autokraken 500 gram van 13.98 - voor 9ï MEGA KLAPPER VAN ONZE GROENTENAFDEUNG 1 SUPERBINT, EIGENHEIMER RODE PIPO OF BILTSTAR AARDAPPELEN 5 kilo geen 3.98 maar nu extra voordelig Jl%| I voor ff) bvU zonder zwoerd en knars 500 gram voor 98 498 1 kilo van 13.28 voor De Snuffel-etage bij de Gemar staat onder leiding van Wouda van Boeyen. en, echtgenote van Cor van Boeijen, de algemeen bedrijfsleider van de Gemar- gezinsmarkt. In de afgelopen weken is, met mevrouw Van Boeijen als "bezie lende kracht", de etage zelf nog eens grondig onder handen genomen en gereorganiseerd. Het assortiment - toch al een verrassing voor iedereen die voor het eerst een kijkje op de bovenverdie ping neemt - is daarbij nog verder uitge breid en overzichtelijker gemaakt, o.a. met speelgoed en wenskaarten. Wat dat laatste betreft: natuurlijk staat de collectie deze weken al helemaal in het teken van de naderende feestdagen. Er is een grote variatie in kerstkaarten en uiteraard worden daarbij ook post zegels verkocht. Vanaf 1 december worden bij aankoop van de kerstkaar- PARALLELWEG 19 - 3764 BG SOEST - TEL. 02155-17469 Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van W'eedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes- ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkclkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. Bij een sigarenzaak aan de Van Weede- straat vervoegde zich vrijdagmiddag een onbekende man, die een aantal sloffen sigaretten en shag bestelde. Hij wilde betalen met een cheque. De arg waan van de winkelier werd gewekt door het feit dat de cheque op naam stond van een vrouw; bovendien klopte ook de handtekening niet. Hij besloot de politie te bellen, waarop de man ij lings verdween, met achterlating van de cheque en de tabakswaren. De politie stelde na onderzoek vast dat de cheque gestolen was van een inwoonster van het Brabantse Chaam. Het dierentehuis 't Hait, dat binnen afzienbare tijd van de Koningsweg verhuist naar de nieuwe lokatie aan de Eeniweg, kan de toekomst met enig vertrouwen tegemoet zien. Maandag middag j.1. ontving voorzitter D. Keet baas een fors bedrag voor de inventa ris van het nieuwe asiel uit handen van de familie Mets. Onlangs vierde de familie Mets het 125-jarig bestaan van de bekende deli- catessenzaak/wijnkoperij en het offi ciële afscheid van de heer J. Mets Sr. Ter gelegenheid daarvan had de familie haar talrijke relaties en vrienden laten weten dat zij het op prijs zou stellen het medeleven niet in de gebruikelijke vorm - bloemen en cadeaus - te betui gen, maar door middel van een gift, die uiteindelijk bestemd zou zijn voor het Soester dierentehuis. "We houden alle maal erg van beesten," aldus de heer Mets Sr. Aan dat verzoek werd royaal gevolg ge geven en maandagmiddag kon de eind- opbrengst dan ook met een feestelijk tintje worden overhandigd in de zaak aan de Van Weedestraat. Aan de over handiging kwamen zelfs vier "Metsen" te pas: zowel het echtpaar J. Mets senior als junior bood de heer Keetbaas geza menlijk een viertal "enveloppen met in houd" aan, die bestonden uit een aan zienlijk aantal bankbiljetten van hoge waarde. Om redenen van discretie werd het totale bedrag niet bekendgemaakt. De heer Keetbaas nam de vorstelijke gift namens het bestuur van het dieren tehuis graag in ontvangst. Hij liet weten dat het geld gebruikt zal gaan worden voor de inventaris van het nieuwe asiel, want uit het huidige dierentehuis is het meeste niet meer bruikbaar. "We heb ben zo ongeveer drieëneenhalve stoel," Gevieren overhandigt de familie Mets het geldbedrag aan het dierentehuis be stuur. Foto: Herman van Dam. aldus Keetbaas. Aan de Eemweg - de werkzaamheden beginnen vermoedelijk al over een week of vier en zullen naar verwachting tot de zomer van 1992 duren - krijgt het asiel de beschikking over een dagver blijf voor de dierenverzorgsters, een wachtruimte voor het publiek en een kamer voor de dierenarts. De accom modatie wordt geschikt gemaakt voor de opvang van zo'n 120 honden en on geveer 60 katten - tweemaal zoveel als het huidige asiel kan herbergen. Het nieuwe dierentehuis zal overigens de naam "'t Hart" blijven dragen, naar zijn oprichter en voorttrekker C. 't Hart, die enkele jaren geleden overleed. Foto: Goos van der Wilt. Dat de Gemar-gezinsmarkt niet zon- ler reden de "meest complete super- narkt van Soest" wordt genoemd, lankt de gezellige zaak aan de Paral- elweg niet in de laatste plaats aan de vijd en zijd bekende "Snuffel-etage" >p de eerste verdieping. Die mag zon- ler overdrijving een klein Soester wa- enhuis op zichzelf worden genoemd, iïnds 1985 staat de Snuffel-etage onder eiding van mevrouw Wouda van Boeij- ten desgewenst ook kerstzegels ver strekt. De Snuffel-etage biedt daarnaast een enorm assortiment op het gebied van huishoudelijke en cadeau-artikelen. Er is een wei-voorziene afdeling drogiste rij en ook voor de foto-service kan men er terecht, evenals voor tijdschriften, de verhuur van tapijtreinigingsmachines en het "kleinvak": kant, garens, ritsen en allerlei andere fournituren. Ook de "lekkere" hoek, met allerlei snoepjes, mag niet vergeten worden, en vooral niet de drop-bar waaruit de klanten zelf de gewenste hoeveelheid mogen schep pen. Al met al eigenlijk te veel om op te noemen. Stomerij-service Tenslotte mag zeker ook de stomerij- service niet ongenoemd blijven, want deze afdeling onderstreept de Gemar nóg eens dat zij wat de dienstverlening aan de klanten betreft in Soest niet gauw te evenaren is. Deze week staat de stomerij trouwens helemaal volop in de aandacht, want elk tweede kledingstuk kan de voor halve prijs ter reiniging worden aangeboden! Al met al een duidelijke onderstreping van de "compleetheid" van de Gemar. De veel gehoorde opmerking dat je bij de Snuffel-etage van de Gemar kunt krijgen waar anderen in veel gevallen "nee" moeten verkopen, is dan ook be slist geen fabeltje. Wie zich daarvan nog eens wil laten overtuigen moet zeker eens naar binnen stappen aan de Paral lelweg 19. De collecte voor de Nederlandse Brandwondenstichting ("Stel, het is je eigen vel"), die in de week van 27 okto ber tot 2 november is gehouden, heeft in Soest f 5.319,90 opgebracht. De op brengst gaat naar diverse doelen op het gebied van voorlichting en onderzoek. De stichting dankt inwoners, brand weer, EHBO en collectanten voor hun medewerking. Voor nuttige huishoudelijke zaken, ol om eens lekker rond te kijken tussen de nieuwste trends in wonen en deco reren: bij Blokker kan men voor legio zaken terecht. Door de prima organi satie van het moederbedrijf, de goede publicitaire ondersteuning en het boeiende, uitgebreide assortiment, heeft eigenaar Jan Kijzer geen spijl van het feit dat hij bijna tien jaar gele den het bord Tip Top verving door dat van Blokker. Toen Jan Kijzer (63) in 1982 besloot zijn eigen zaak Tip Top deel uit te laten maken van het Blokker-concern, waren de reacties verdeeld. De meeste mensen reageerden positief op de stap van Kij zer. "Anderen niet. Wanneer ze bij voorbeeld een artikel misten, dat we voorheen wel verkochten, lag het na tuurlijk meteen aan Blokker. Zie je nou wel, vroeger had je veel meer, kregen we dan te horen. Het is soms inderdaad een nadeel, dat je alleen bij Blokker mag inkopen," vertelt Kijzer. Voor hemzelf en zijn zakelijke partners - zijn vrouw en zijn zoon Kees - waren er echter zoveel voordelen aan het fran- chisesysteem verbonden, dat de knoop snel was doorgehakt. "Je wordt twee keer per week bevoorraad, zodat 'nee' verkopen veel minder vaak voorkomt. Als zelfstandige kun je daar niet tegen op. Daarnaast zijn er de landelijke ac ties en folders, de goede naamsbekend heid en vooral het feit dat de organisatie van deze onderneming zeer goed in el kaar zit. Natuurlijk is het leuk om naar de beurs te gaan. Aan de andere kant word je er ook doodmoe van. Nu kun nen we veel meer aandacht aan de zaak zelf en aan onze klanten besteden," al dus de Soester ondernemer. Eenheid Blokker stelt strenge eisen aan zowel de bedrijfleiders van de eigen winkels, als aan de franchise-winkels, waaronder de zaak van de familie Kijzer valt. Kijzer is zelf eigenaar van de - inmiddels twee - panden. De indeling, de produkten en bedrijfsfilosofie zijn door Blokker be paald. "Als je er een puinhoop van maakt, word je op je vingers getikt. Het is voor Blokker erg belangrijk, dat de winkels onderling een eenheid vormen. Het moet voor de klant niet uitmaken of hij nu een eigen winkel, of een franchi- se-zaak binnenstapt," vertelt Kijzer. Zijn vrouw en hijzelf houden als een soort vliegende keeps een oogje op de twee zaken. Zoon Kees Kijzer (31) is bedrijfsleider in de zaak aan de Van Weedestraat. Zij zouden hun winkels niet willen ruilen voor een zaak gespe cialiseerd in één produkt. "Juist de ver scheidenheid aan artikelen maakt het interessant," aldus Kijzer jr. Bij Blokker kan men terecht voor huis houdelijke artikelen, luxe artikelen, tuinmeubelen, speelgoed, cadeau-arti kelen, campingbenodigdheden, speel goed en de zaak heeft zelfs een eigen fo toservice. Er wordt door Blokker inge speeld op feestdagen en seizoenen. Wanneer er nieuwe trends in woningin richting zijn, zal men ze zeker ook bij Blokker aantreffen. Romantisch De komende tijd staat de klant onder meer een romantische Blokker te wach ten. "Spiegels en andere artikelen met een romantische bloemenrand of juist vrolijke fruitdecors zijn nu erg in. Wat dat laatste betreft komt Brabantia met een nieuwe lijn koek-, en broodtrom mels en andere huishoudelijke artike len met een fresh-fruit decor," aldus Kijzer jr. Hij is van jongs af aan met het familie bedrijf vertrouwd geraakt. Na zijn mid delbare school startte hij in 1979 onder aan de ladder in het bedrijf van zijn va der en klom langzaam omhoog. Een studie in de avonduren bereidde hem voor op het ondernemersvak. Hij hoopt te zijner tijd het filiaal van zijn ouders over te nemen. De geschiedenis van Blokker in Soest begint in 1982. Al veel eerder, om pre cies te zijn in 1958 kwam Jan Kijzer ("Ikzelf weet echt niet meer wanneer het was. De allereerste omzet weet ik echter nog precies.") met zijn vrouw vanuit Amsterdam naar Soest om een eigen zaak te beginnen. Kijzer was drukker van beroep, maar zocht naar een vak waar meer toekomst in zat. Via een advertentie kwam hij erachter dat er in dit dorp aan de Eem een winkel in huishoudelijke artikelen en speelgoed te koop stond. Veel oude Soesters zul len zich die winkel, Tip Top aan de Soesterbergsestraat, nog herinneren. De zaak werd onder dezelfde naam overgedaan aan de familie Kijzer. "Ik dacht eerst: wat een rare naam, en wilde de letters eraf halen. Maar iedereen in Soest kende Tip Top. Mijn vrouw werd zelfs aangesproken met mevrouw Tip Top...," vertelt Kijzer. Te klein Mevrouw Kijzer runde de eerste tijd de winkel alleen, terwijl haar man nog een aantal jaren als drukker werkzaam bleef. Na vier jaar durfde hij de stap te wagen, zegde zijn baan op en nam een deel van de verantwoordelijkheid van Tip Top op zich. In 1979 verhuisde het familiebedrijf naar de Van Weede straat. Het pand aan de Soesterbergse straat werd veel te klein. Tip Top bleef tot 1982 bestaan. Een tweede Blokker filiaal kwam er in 1984 aan de Zuidpro menade, toen daar een nieuw winkel centrum werd gebouwd. Het mag duidelijk zijn dat de samen werking met Blokker de familie Kijzer prima bevalt. In 1992 loopt het contract met de keten af en moeten zij bepalen of zij opnieuw met de firma in zee gaan. De toekomst van de zaak staat echter al vast. Kijzer sr.: "We gaan zeker door als Blokker. Toen we in 1982 Blokker wer den, heb ik de oude letters 'Tip Top' be waard. Als het niet zou lukken, kon ik altijd weer met mijn eigen zaak verder. Maar ik heb ze een tijdje geleden weg gegooid." Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Een onbekende dader heeft in het weekeinde een auto opengebroken aan de Beatrixlaan. Hij vernielde een ruit en nam de radiocassetterecorder weg. De eigenaar, een 47-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. In het weekeinde werd aan de Burge meester Grothestraat een radio wegge haald uit de auto van een 41-jarige Soester. Dat gebeurde terwijl de portie ren openstonden, omdat de eigenaar bezig was met in- en uitladen. Aan de Rubenslaan werd uit de auto van een 21-jarige inwoonster van Zee- wolde een bedrag van 3000 Belgische francs gestolen. De dader bleek een van de ramen te hebben ingeslagen. VOOR HAAR EN VOOR HEM M.i.v. jan. 1992 knippen wij in de herensalon op vrijdag en zaterdag uitsluitend op afspraak. Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. In de drie speciale lead-modellen komt Cerruti's design-filosofie puur tot uit drukking. Voor het dames- en het he renmodel werd een montuur ontwik keld met cello-binnenrand, een oude techniek, maar opnieuw geïnterpre teerd en voorzien van verrassende de tails. Het derde lead-model is een halve bril van metaal, heeft een soepele belij ning in geheel eigen stijl. De exclusieve "Cerruti 1881 Lunettes"- collectie is in Soest verkrijgbaar bij Bril centrum Nota aan de Van Weedestraat. In de internationale modewereld wordt de naam Cerruti met ontzag uit gesproken. Al een eeuw lang is het een van de topmerken en in die honderd jaar is het Italiaanse familiebedrijfje in textiel uitgegroeid tot een befaamde onderneming met als hoofdkwartier het beroemde Maison de Couture "Cerruti 1881" in Parijs, een begrip voor smaak, kwaliteit en elegance. Het modehuis staat de laatste jaren on der de bezielende leiding van Nino Cer ruti, een van de toonaangevende desig ners van de wereld. De naam "Cerruti" staat dan ook voor onberispelijke kwa liteit, vlotte elegance en luxueuze klas se, sinds kort ook op het gebied van de brillenmode. "Cerruti 1881 Lunettes" is het label voor de Cerruti-brillencollectie van de Rodenstock-fabrieken. Zij bestaat o.m. uit een tiental correctie-modellen, ont worpen door de design-studio in Parijs: een klassieke, elegante gezichtsharmo- nieuze vormgeving die de persoonlijk heid van de drager onderstrepen. Hoofdmotief Ook de kleuren zijn harmonieus: een compleet spectrum van natuurkleuren via allerlei gevlekte variaties tot en met de actuele Cerruti-trendkleuren, waar bij uitsluitend gebruik wordt gemaakt van hoogwaardig materiaal. Typisch is de combinatie van kunststof en metaal, in een kostbare verwerking. Door ge matteerde en gepolijste oppervlakken ontstaat een geraffineerd spel met mat te en glanzende effecten, een hoofdmo tief dat zich in de gehele collectie weer spiegelt.

Soester Courant | 1991 | | pagina 9