Hulleman optiek voor. vre&l uzelf ien! (rovak/Hooijer hernieuwd en heropend Beter zien - beter eruit zien. 'Op leven en dood' zondag in Joanneskerk Driedaagse Accuphase-show bij Pol Audio ACCUPHASE SHOW ïrtrouwer X. ritte raadhuis wordt 'groener' Meningen van lezers SOEST: Autobedrijf Bosboom BV., Birkstraat 105, 02155-13256. AUDIO PAGINA 7ENSDAG 20 NOVEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 .000 km 12- 08-8 09-8 10-8 07-9| 02-8 i.OOO km 02-8 07-8 08-8 30 km 11-8 Okm 04-8 9,- Wjr aak aan Soesterbergsestraat uitgebreid voor klanten f igen mist lortanden knokpartij len bekeuringen por hard rijden Herenkleding buit bij snelkraak Auto's total-loss na aanrijding De Haan en van de Kamp \ieuwe eiken en plantenbakken B.V. Wapenvondst in woning Lange Brinkweg Een feestje bij de ANBO Auto op z'n kant Suzuki Swift Hatchback Donderdag 28 november in Nicolaaskerk Bachs 'Hohe Messe' in Baarn Oecumenisch A vondgebed met Jan Ruijter Accountantskantoor J.H. Braber RA 'De audio-zaak waar de mens centraal staat' GROTE JAARLIJKSE n in Uw ruiten graver! 75 x 26. in wit J l x 38. in wit of 75 x 72 x 36. in Bri Hooijer heeft met de heropening zijn zaak aan de Soesterbergse- jat een ingrijpende verbouwing af- bnd. De ijzerhandel, die voortaan [vak/Hooijer heet, is uitgebreid, aak is gesplitst in twee afdelingen: frovak-afdeling voor de particuliere koop en de bouw- en techniekafde- I voor de professionele afnemers. Jjijer beschikt over een gerenom- Ird bedrijf dat in één adem wordt ge- rid met betrouwbaarheid en vak- ischap. Voorheen voelde Hooijer zich niet verbonden met een organisa tie, maar uiteindelijk heeft hij gekozen voor de Provak-formule die in de grote steden reeds een goede reputatie ge niet. Met de winkel is ook het assortiment van de zaak uitgebreid. De entree is ver anderd en behalve de grote bedienings balie, is er achter in de zaak een steun- balie geplaatst. De groothandel van Hooijer is verhuisd naar de grote hal achter de winkel aan de Soesterbergsestraat. 18-jarige jongen uit Soest mist voortanden na een knokpartijtje [de Bosstraat. Hij fietste daar zon- norgen toen hij werd ingehaald Ir twee anderen, die hem de weg ver- jden en hem, de een na de ander, in Igezicht begonnen te stompen. Over laanleiding kon de politie geen uit- jtsel geven. Wel is de identiteit van ■twee jongens bekend. Het onder- c wordt voortgezet. Boesterberg zijn tien automobilisten Grapt op te hard rijden. Zij kunnen K bon verwachten. De radarcontrole ld donderdag plaats op de Kamp- ig. Tussen elf en twaalf uur passeer- a 223 voertuigen, waarvan er één een feheid van 69 kilometer bereikte. Op Kampweg mag niet harder worden eden dan vijftig kilometer per uur. Een onbekende dader heeft vorige woensdag in alle vroegte kans gezien een aantal truien, broeken en colberts te stelen bij een herenmodezaak aan de Van Weedestraat. Hij bleek de deur te hebben vernield maar is vermoedelijk gevlucht omdat het alarm afging. De politie heeft hem niet kunnen achterha len. Bij een botsing op het kruispunt Amersfoortsestraat/Veldmaarschalk Montgomeryweg in Soesterberg wer den beide betrokken auto's zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. De aanrijding ontstond doordat een 80-jarige Soesterberger geen voorrang gaf aan een 23-jarige in woner van Simpelveld. De man ver klaarde later de andere auto in het ge heel niet gezien te hebben. De bestuur ders kwamen met de schrik vrij. CHRISTELIJKE UITVAARTVERZORGING Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen Igroene polyester plantenbakken He trouw/raadzaal van het gemeen- liis zullen worden vervangen door Be betonnen bakken. I gemeentebestuur vindt dat die be- laansluiten bij de strakke architec- 1 van het raadhuis. De groene bak- I werden enige tijd geleden neerge zet, nadat trouwfotografen een verzoek hadden ingediend om bij de entree meer groen aan te brengen. Bij de vijver zullen drie geplante eike bomen worden vervangen. Ze hebben de overplaatsing niet overleefd. Ook op het gazon van het gemeentehuis zullen bomen worden geplant. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Foto: Herman van Dam. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOESTDIJK -TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten De huidige eigenaar van een woning aan de Lange Brinkweg keek vorige week vreemd op toen hij tijdens de ver bouwing achter een muurtje een op merkelijke vondst deed. Hij haalde een luchtbuks en een pistool te voorschijn, compleet met een gevulde patroonhou der. Hoe, wanneer en waarom de wa pens daar verborgen waren is niet dui delijk. De vorige eigenaar van het leeg staande huis is al geruime tijd geleden overleden. De politie sluit niet uit dat de wapens nog afkomstig zijn uit de perio de van de Tweede Wereldoorlog. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Er zou een operette-gezelschap komen, werd ons gezegd, maar wat schetste on ze verbazing!het was het Gabriëli Trio. Voor de pauze vele mooie liederen van Mozart, van Kolman, Lehar en Abra ham. Potpourri uit 'Die Blume von Ha- waii'. De zaal deed daar aardig bij mee, bij dat laatste, vandaar dat Charles Gabriël zijn programma na de pauze maar ver anderde; dus dat de zaal mee mocht neuriën of zingen! Na de pauze kwam men dan ook het prachtige Vilja-lied en het Wolga-lied, een fragment uit de 'Zi geuner Baron', en "O' Sole Mio", "Les Panjola" en "Die Domme Ruiters- man". Aan het eind werd gezongen door Elize ten Broekert en Charles Ga briël, "Niemand liebt dich so wie ich", van Paganini. Charles Gabriël en Elize ten Broekert zongen weer als nooit tevoren. Huyb Doyer aan de vleugel niet te vergeten, wat een pianist! Wij hopen dat hij bij Apollo nog vele concerten mag geven. Hartelijk dank ANBO, voor deze ge slaagde middag. Janny Kaats-van der Rijd Een aan het Nassauplantsoen in Soest logerende dame uit het Duitse Schwar- zenbrück keek zondagmorgen uit het raam en zag dat haar auto, een bestelau to van het type Renault 4, door onbe kenden op z'n kant was gelegd. De wa gen leunde als het ware in de struiken. Ze waarschuwde de politie, die de wa gen weer op zijn wielen zette. Vermoe delijk hebben baldadige jongelui de au to omver gehaald. Hij bleek verder niet beschadigd te zijn. The Giant Suzuki Swift 3-deurs. Al vanaf f 17.995, (exclusief afleverings kosten) SUZUKI De "Hohe Messe" van Bach is een schitterende compositie, die niet vaak 'live' te beluisteren is. Er zijn immers maar weinig amateurgezelschappen die zich wagen aan dit twee uur duren de koorwerk, waarin Johann Sebas- tian Bach van alle uitvoerenden een uiterste inspanning vergt. Koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn hebben onder de bezielende lei ding van Hans Linnartz al eerder bewe zen ruimschoots aan de gestelde hoge eisen te voldoen, maar ook de mede- Werking van vier voortreffelijke vocale solisten zal bijdragen aan een hoog 'luistergenot': sopraan Jitsje Steendam, alt Corrie Pronk, tenor Herman van Kerkhof en bas Bas Ramselaar. Het programma vermeldt als instrumentale solisten Karei Brester, viool; Dieks Vis ser, fluit; Henk Knöps, hobo; Cyrille van Poucke, trompet; Henriëtte Over- beek, cello continuo; en Willem Vonk, orgel. Toegangsbewijzen, tevens programma met volledige tekst en vertaling, kosten f20,- (voor 65+ en CJP-houders f 15,-) en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Den Boer, Laanstraat 69; Holland Interna tional, Brinkzicht 27; Muziekhandel Nijkamp, Laanstraat 109; en Prelude klassieke compact discs, Laanstraat 100A. Natuurlijk ook aan de ingang van de Ni colaaskerk, Kerkstraat, Baarn. Aan vang van het concert 20.00 uur, pauze plm. 21.00-21.30 uur. Met recht een muzikaal evenement! Aanstaande zondagavond - 24 no vember - wordt in de Joanneskerk aan de Willaertstraat (bij C-drie) weer een Oecumenisch Avondgebed gehouden. Het thema is: "Op leven en dood" en als spreker is uitgenodigd Jan Ruijter, coördinator van het Mozeshuis in Am sterdam. Het Oecumenisch Avondgebed wordt voorbereid door een werkgroep van de Raad van Kerken te Soest. Deze werk groep ontstond enkele jaren geleden op initiatief van leden van diverse kerken in Soest, vanuit de overtuiging dat het evangelie iets meer te zeggen heeft over wat er in de samenleving - in het groot en in het klein - aan de hand is dan in de kerken soms het geval lijkt. "Geloof en politiek zijn niet te scheiden. God zal niets veranderen aan maatschappelijk onrecht als wij niet willen dat er iets-ver andert en niet zelf het initiatief daartoe nemen," zoals de werkgroep het om schrijft. De avondgebeden zelf zijn min of meer liturgische bijeenkomsten, waarin een bepaald actueel thema aan de orde wordt gesteld. In de liturgie wordt ge zocht naar eigentijdse vormen, zoals het delen van het brood, als teken van soli dariteit met allen die lijden onder on recht, onderdrukking en verdriet en met allen die opkomen zoals hij door de Schepper is bedoeld. Die solidariteit verplicht tot activiteit, vindt de werkgroep, en daarom worden de meeste avondgebeden afgesloten met een "appèl tot actie" waarmee mensen worden opgeroepen om initia tieven (ook financieel) te steunen. Bevrijding Ook dit seizoen is gekozen voor een se rie-matige aanpak van de avondgebe den. Het centrale thema is: "God wil bevrijding van mensen", naar aanlei ding van het boek "Mensen als verhaal van God" van prof. Schillebeeckx. In het komende avondgebed van zondag 24 november gaat het vooral over vra gen van leven en dood en hoe mensen daarmee kunnen omgaan vanuit het be grip "bevrijding". Aan het avondgebed wordt behalve de werkgroepleden Peter van der Linden en Janny Westdijk ook meegewerkt door Jan Ruijter, coördinator van het Mozeshuis (Mozes en Aaronkerk) in Amsterdam, en de koorgroep van het Oecumenisch Avondgebed met Tjal- iing Roosjen als dirigent en Theo Hes als pianist. Mozeshuis In het Mozeshuis aan het Waterloop- lein in Amsterdam worden o.a. cursus sen gegeven rondom het afscheid van werk, levensvragen, het omgaan met Aids en andere "maatschappelijke prioriteiten". Het gebouw herbergt ook de secretariaten van diverse minder heidsgroepen. De Mozes en Aaronkerk is landelijk bekend geworden als asiel plaats voor vervolgde groepen mensen. De werkgroep is dan ook blij met Jan Ruijters aanwezigheid in het avondge bed en nodigt alle belangstellenden in Soest graag uit voor de bijeenkomst van aanstaande zondagavond in de Joan neskerk, die om 19.00 uur begint. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Deze week - donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 november - staat bij Audio Pol, de bekende audiozaak aan de Laanstraat 101 in Baarn, alles in het teken van een van de meest gere nommeerde audio-merken ter wereld: Accuphase. Tijdens de driedaagse show wordt de complete Accuphase- lijn gepresenteerd, wat op zichzelf al een unieke gebeurtenis is. Echte audio-kenners spreken de naam Accuphase met gepast ontzag uit. Het merk behoort tot de absolute wereldtop en geldt voor velen als de "Rolls-Roy ce" onder de versterkers. In de vakwe reld geldt Accuphase-apparatuur dan ook als de vanzelfsprekende referentie voor de beoordeling van installaties van andere merken. De Accuphase-lijn be staat uit versterkers en cd-spelers, maar kent geen cassettedecks, draaitafels of boxen. De vergelijking met de Rolls-Royce is niet uit de lucht gegrepen, want ook voor Accuphase geldt dat het een merk is met een terechte, in de praktijk bewe zen fameuze combinatie van degelijk heid en vernuft. De Accuphase-appa ratuur kent dan ook geen modieuze snufjes, maar wordt uitsluitend gefabri ceerd met een licht front en een houten kast. Het is apparatuur zonder quasi-ei- gentijdse ijdeltuiterij of opsmuk, een beetje "oubollig" zelfs. De apparatuur wordt met de hand gemaakt. De losse componenten vormen tezamen een bij zonder hoogwaardig produkt, dat niet alleen zeer duurzaam is maar ook een bijzonder hoge inruilwaarde heeft. Wie eenmaal de genoegens van Accuphase heeft ondervonden komt er vermoede lijk ook nooit meer los van. Liefde voor het vak Dat is in elk geval de overtuiging van Hans Pol, eigenaar van de gelijknamige Baarnse audio-zaak. Hij presenteert dit audio-"paradepaardje" met groot ge noegen. In de eerste plaats aan zijn groeiende vaste klantenkring, die hij sinds 1 november vorig jaar heeft opge bouwd, maar uiteraard graag ook aan andere belangstellenden. Pols filosofie getuigt van een grote liefde voor het vak, waarbij kwaliteit voorop staat. "Ik steek heel veel tijd en energie in de mensen die hier komen, en dat vind ik geen enkel bezwaar. In deze zaak staat de mens centraal. Er komen vooral veel liefhebbers die hoge eisen stellen aan hun hifi-apparatuur, en daar speelt dan zoveel om heen." De persoonlijke benadering van Hans Pol is geen slimme verkooptruc, maar is het vanzelfsprekende gevolg van zijn streven naar optimale kwaliteit. "Het uiteindelijke doel is natuurlijk de repro- duktie van het échte concert-gebeuren. Je weet natuurlijk dat dat nooit zal luk ken in een kamer van vier bij vijf meter, maar we streven er wél naar." Vandaar dat Pol niet terugschrikt om veel tijd te besteden aan zijn afnemers en van tijd tot tijd zelfs op huisbezoek gaat. "Je op 21 - 22 - 23 november Over de hele wereld de absolute Top op Hifi-gebied en refe- rentiemerk nummer één. Zeer betrouwbaar en 1och met de nieuwste techniek ver vaardigd. Uiterst geselecteerde componenten. De Rolls-Royce in de Audiowereld en daardoor ook zeer waardevast. De complete lijn versterkers en CD-spelers staat voor u demonstratie-klaar bij Pol Audio in Baarn, Laanstraat 101, tel. 02154-13334. Extra lange koopavond vrjjdag 22 november 1991 19.00 - 22.00 uur. Hans Pol (r.) en Reindert Kregel in de Baarnse audiozaak. Foto: Herman van Dam. moet bij de verkoop van audio-appara- tuur altijd in ogenschouw nemen hoe de inrichting is. Het interieur van de huis kamers is heel anders dan vroeger, vaak strak en modern, en dan klinkt het heel anders." Hij vindt het dan ook helemaal niet erg als de mensen zomaar binnen lopen, niet om te kopen, maar om zich uitgebreid te laten voorlichten. Luisteravonden Pol doet dat niet alleen in de zaak, maar ook door de organisatie van "luister- avonden" in Baarn (in de Herberg van Paulus), samen met de bekende cd-zaak Prélude in Baarn. Pol zorgt dan voor de apparatuur tijdens deze succes volle bijeenkomsten in huiskamer sfeer, waar uitvoerende musici lezingen houden over bepaalde instrumenten. Pas nog organiseerde hij een drukbe zochte luisteravond over de produktie van cd's, waarbij vooral de opname techniek centraal stond, en er staan meer van dat soort bijeenkomsten op het programma. Hans Pol heeft, als het om audio-appa- ratuur gaat, iets van een zendeling in zich. "Weet je, er wordt zo ontzettend veel lucht verkocht op dit gebied. Het belangrijkste is datje plezier hebt van je installatie, of die nu duur is of niet. Dat is bij zo'n kwaliteitsprodukt natuurlijk wel eerder het geval, maar ik verkoop ook graag een gewone midi-set. Toch is er een groeiend aantal muziekliefheb bers dat thuis heel bewust luistert, en er gebeurt heel veel op audio-gebied in Nederland. Wij hebben de meeste cd's en apparatuur per vierkante kilome ter..." Pol zal de mensen niet overdonderen met allerlei technisch verhalen, maar geeft desgewenst wel graag goede voor lichting, daarin bijgestaan door "tech nicus" Reindert Kregel. Hij kan bij voorbeeld doorwrochte verhalen hou den over het belang van snoeren - "die blijven altijd zo'n beetje op de achter grond, maar je kunt het verschil heel goed horen". Luidsprekers Voor de Accuphase-show worden ook de speciale ruimten gebruikt die in de mooie zaak aan de Laanstraat zijn inge richt, zoals de beide luisterstudio's en de speciale geluiddichte ruimte waar hoofdtelefoons kunnen worden be proefd. De apparatuur wordt daar op gesteld en aangesloten op een aantal speciale, zelfs exclusieve luidsprekers, zoals o.a. de nieuwe (Nederlandse) elektrostatische "Final"- luidspreker, wat een primeur is, en andere gerenom meerde merken. De Accuphase-show is te bezoeken op donderdag 21 november van 10.00 tot 18.00 uur, op vrijdag 22 november eveneens van 10.00 tot 18.00 uur maar ook 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 23 november van 10.00 tot 17.00 uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15