)RTEN •LAPPEN ORN ■SHOW DEST jempo wil kerstcross laten opnemen FICP-klassement om wereldbeker ieeing/BDC Iaat Yolendam vissen fiets lukt bij dames Stam/SoYoCo Voortbestaan Soest-Soest onzeker Drie plannen voor squash-accommodatie Feestje Club van Honderd van YYZ'49 STRAAT 491 155-10264 ft PAGINA^ hÉNSDAG 20 NOVEMBER 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 O V E M B E R ureldkampioen Simunek, Baars en De Bie in kerstcross «Si .ÊF «IL 4 mmi FIETSCROSS ^Strater Makelaardij o.g. ATLETIEK Hennie Pot haalt net geen record op 10 kilometer errassende zege Soesters in 'handbalklassieker' HANDBAL ).lympia verslaat Soesters weer in sportzaal de Bunt: 1-3 JÊk VOLLEYBAL Eerste zege voor damesteam van Smeeing/BDC ATLETIEK Zevende plaats voor Pijnenburg Sportraad: "Clubs hebben geen belangstelling meer" Harskamp geniet voorkeur boven Meijer en Business Center SQUASH Dames 2 SoVoCo geeft winst weg m 5-12330. Saxon Wenk Baars Radomir Simunek Danny de Bie |j- en toervereniging Tempo wil dat de jaarlijkse kerstcross in Soest- jnen gaat meetellen voor de wereldbeker van de FICP. Dat puntensys- h zal waarschijnlijk volgend jaar al de Super Prestige Wedstrijden kangen. De clubleiding stelt momenteel alles in het werk om de inter zonale A-wedstrijd onderdeel uit te laten maken van de wereldbeker- |jd. Dat heeft bestuurslid P. Nijhuis meegedeeld. i hebben dit jaar al bekeken of de Itcross in het Super Prestige-klasse- lit kon worden opgenomen, maar we Jben begrepen dat de FICP daarvan lil en een nieuw puntenklassement (invoeren. We gaan proberen de Itcross daaronder te laten vallen." 1 is nog niet bekend of het verzoek ■Tempo, dat nog moet worden inge- md, zal worden gehonoreerd. Ikerstcross is al een internationale (wedstrijd. In de wielerstructuur is •én 'stapje' lager dan de Super Pres- Wedstrijden. Tempo is er opnieuw cslaagd een sterk deelnemersveld te Iracteren. Dat kost de club overi- s dertigduizend gulden. ■donderdag 26 december zullen on landeren wereldkampioen Radomir Simunek en zijn voorganger Henk Baars in Soestduinen aan de start ver schijnen. De Tsjech en de Nederlander moeten het onder anderen opnemen te gen de Belg Danny de Bie, routinier Reinier Groenendaal, Mare van Os- souw en Staf van Bouwel. Ook de win naar van vorig jaar, Frank van Bakel, doet mee. Verder zijn de amateurselec ties van Nederland en België tijdens de 37ste editie van de kerstcross vertegen woordigd, alsmede de Zwitser Herbert Kaelin, Kent Johnson (Verenigde Sta ten), Nico Verhoeven, Huub Kools en de Tsjech Ford. Daarmee voldoet Tem po ruimschoots aan de voorwaarden die gelden voor een internationale A-wedstrijd. Die voorwaarden zijn dat tenminste vijftien professionals rijden en vier nationaliteiten zijn vertegen woordigd. De internationale A-wedstrijd voor professionals en amateurs begint om 14.30 uur. Robert Roest, de Soester be taald voetballer van FC Utrecht, zal het startschot lossen. Monique de Bruin, wereldkampioen op de weg bij de da mes, fungeert als ronde-miss. Het programma van de kerstcross start overigens om 10.30 uur met de ATB mountainbike-wedstrijden. Om 12.00 uur worden de B-amateurs en de vete ranen weggeschoten en om 13.00 uur starten de junioren. De toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden. Kinderen kun nen de kerstcross gratis gadeslaan. Voor, tijdens en na het evenement zijn vijftig vrijwilligers van Tempo actief voor de kerstcross. Soesterbergsetraat 79, Soest. 02155-16151 Hennie Pot van AV Pijnenburg is zon dag tiende geworden in de Wolfska- merloop. Ze benaderde in Huizen haar persoonlijk record met een snelle tijd van 36.52 op de 10 kilometer. Dick Kamerbeek liet in de Veteraan I-klasse veel 'generatiegenoten' achter zich en finishte in 35.33. Erik Klein be vestigde in dezelfde klasse zijn stijgende vorm met een persoonlijk record: 37.11. Corine Wallet bleef slechts luttele se conden verwijderd van haar beste tijd. Ze werd geklokt in 44.07. Adri van de Zon liet 41.01 noteren. In Nijmegen verscheen Henk Wallet aan de start voor de tweede 15-kilome terloop in een serie van drie. In de Ze- venheuvelloop liet hij de klok op 56.11 stilstaan. Iïeing/BDC is er eindelijk in geslaagd af te rekenen met Volendam. 'handbalklassieker1 in het vissersdorp eindigde in een 17-20-zege r de Soesters die daarmee met een slechte traditie braken. Na drie ipetitienederlagen, één gelijkspel en uitschakeling in de beker in de dopen twee seizoenen, bleef Smeeing/BDC ditmaal aan de goede t van de score. Tot 17-17 gaven beide ploegen elkaar niets toe, maar i Mark Vermaak op 17-19 wederom een strafworp stopte, was de pstrijd beslist. eing/BDC startte ongelukkig. Een r Edwin Zoetelief, die de eerste op doel stond, gekeerde bal kwam nden van een vrijstaande Volen- mer die vervolgens de score open- et een door het blok van richting [nderde bal kwam Volendam zelfs 2-0, maar daarna nam jeing/BDC het initiatief over. De w hield Volendam met geconcen- •d verdedigen op afstand en kwam -2 met 4-7 voor. Daarna liep de aanval enige averij op. :ing/BDC leed enkele malen bal- s op, waardoor de thuisclub via de -out de stand omboog in een -oorsprong. itree indam leek het beste uit de kleed- te zijn gekomen. Maar :ing/BDC diende de ploeg weer epliek en na vijf minuten was de gelijk: 10-10. Volendam liep ver- tns steeds een stapje voor, maar :ing/BDC kwam herhaaldelijk jzij. Bij een stand van 13-12 draai- e gasten de rollen om. Ze kwamen 3-15 voor via doelpunten van de gop dreef zijnde Guus Tourné, Ar- .oest en Jos Diemei. De laatste in Volendam zijn rentree, nadat ;n aantal seizoen op non-actief stond in verband met blessures en werkzaamheden Volendam wenste niet bij de pakken te gaan neerzitten en knokte terug tot 15-15. Met 15-16 en 16-17 leek Smeeing/BDC op de goede weg, maar een zeven meter worp betekende 17-17 en toen Wim Steenbakker, ten onrech te, twee minuten straf kreeg, zag het er somber uit voor de ploeg. Maar uitgere kend in ondertalsituatie liet Tourné met een onderhands schot de Volendamse sluitpost vissen en scoorde Arjan Roest in de daaropvolgende aanval 17-19. Strafworp Mark Vermaak, die een week eerder te gen Aalsmeer 2 drie (naar eigen zeggen vier) strafworpen stopte, stond ook in Volendam op de juiste plek. Hij voor kwam dat Volendam uit een strafworp dichterbij kwam, waarna Smeeing/BDC de stand in het eindsig naal naar 17-20 schoot. Dank zij de verrassende zege klom Smeeing/BDC naar de derde plaats. In de eerste competitiehelft moeten de Soesters nog tegen hekkesluiter V en K, Sparta'75 (zevende) en de ongeslagen Mark Vermaak stopte op een cruciaal moment opnieuw een strafworp en droeg daarmee in belangrijke mate bij aan de zege van zijn ploeg op Volen dam. Foto: Goos van der Wilt. koploper AHV Swift.. Bovendien komt zondagmiddag AAC 1899 op bezoek in sporthal Beukendal. De topper tegen de nummer twee uit de eerste divisie be gint om 14.40 uur. drijfswagen-Show, peningstijden zijn: 18.00 uur. er de Dyna 100 Truck mede de Dyna 150 LandCruiser met jzonder praktisch zijn Piek Up met enkele of -aCab voor comfortabel Tiet een open laadbak. 'emer beslist niet mag vagen staat er. de interessante lease- en Hi-Lux Piek Up 4WD (dubbele cabine) 35-240> 5g III vergeten en doorgaan. Dat was farool van Theo Remmerswaal na ■3-nederlaag tegen Olympia Gro- Iedereen in de Bunt had ge- dat de dames van Stam/SoVoCo teleurstellend optreden op de I hadden weggegeven. Remmers- legde aan de hand van cijfers de [er op de zere plek. lechts één op de vier services haalde /SoVoCo enig rendement en dat in de eerste divisie als extreem laag "en aangeduid. Daarnaast kwam w procent van de passes niet goed waardoor de aanval van de volley iers werd lamgelegd. Door de ver- de passes waren de offensieve da- zo doorzichtig, dat Olympia istal al met twee mensen in de blok- ,g hing. En als het Stam/SoVoCo ikte om de bal langs die barricade te toonde de verdediging van de Groningse ploeg zich taai. Voordat Stam/SoVoCo goed en wel in de gaten kreeg dat de wedstrijd was be gonnen, stond Olympia met 0-8 voor. De Soester dames sputterden nog even tegen (8-9), maar zaten onvoldoende in de wedstrijd om de zwakke openingsfa se uit te wissen: 9-15. Hoewel de tweede set met 15-11 werd gewonnen, typeerde Remmerswaal het spel van zijn ploeg in die periode als 'moeizaam'. Om nog maar niet te spre ken over de twee volgende sets die Olympia simpel met 4-15 en 6-15 af maakte. Olympia bracht Stam/SoVo- Co daarmee de eerste thuisnederlaag Vrijwel voortdurend stond Olympia met tweemans blokkering paraat. Irene Koelewijn ondervond het. Foto: Goos van der Wilt. toe. Net als vorig seizoen, toen Stam/ SoVoCo in de Bunt alleen moest capi tuleren tegen dezelfde ploeg. In Gro ningen werden de Soesters vorig sei zoen binnen drie kwartier naar huis ge stuurd. "Je hebt altijd één of twee wedstrijden in een seizoen, die je verknalt. Vandaag (zaterdag-red.) was er zo één. De vast heid in de basishandelingen was er niet. Olympia is voor ons blijkbaar een ver schrikkelijk moeilijke tegenstander, al zijn we niet bang voor ze. Op een gege ven moment waren de speelsters in de time-outs ook onbereikbaar. Je pro beert bij te sturen, maar dat lukte ge woon niet. Je zag het al aan die oogjes", keek Remmerswaal terug. De eerste buit voor de dames van Smeeing/BDC is binnen. Westervo gels werd zondag in eigen huis het slachtoffer van de Soesters die een reeks van vijf nederlagen afbraken: 13-15. De zege van Smeeing/BDC was ver diend. De ploeg ging in Amsterdam overtuigend van start. Gea Stavast verkeerde in goede vorm en schakel de de linker opbouwer van Wester vogels nagenoeg uit. De handbalster scoorde bovendien vijf doelpunten. Na de rust (5-5) kwam Westervogels weliswaar tweemaal voor te staan, maar mede dank zij goed spel van keepster Bea Beijer nam Smeeing/ BDC een 11-14-voorsprong. Die werd niej: meer uit handen gegeven. Atletiekvereniging Pijnenburg heeft in het Belgische Duffel een zevende plaats behaald tijdens de Grote Prijs van Duf fel. Gert de Ruygt liep al na één ronde in de voorste gelederen. Hij kon zijn positie handhaven en finishte als twaalfde, drie plaatsen hoger dan vorig jaar. Dick van den Broek liep een goed opgebouwde race. Dank zij twee sterke ronden, waarin hij veel deelnemers passeerde, eindigde hij als 25ste. Paul van den Brink, van origine geen lange cross-lo per, kon ook tevreden zijn over zijn op treden in Duffel. In een deelnemersveld van tweehonderd atleten finishte hij op het voor hem niet geschikte parkoers op de 72ste plaats. Het drietal werd daar mee zevende in het ploegenklassement. Het voortbestaan van de sportuitwisseling Soest-Soest hangt aan een zijden draad. De Sportraad heeft het gemeentebestuur van Soest ongevraagd geadvi seerd een punt te zetten achter de tweejaarlijkse contacten met de Duitse zuster stad. Volgens Cees Verkerk van de Sportraad is ongeveer tachtig procent van de clubs niet meer geïnteresseerd in de uitwisseling. Uit navraag blijken de menin gen uiteen te lopen. Het gemeentebestuur heeft bij monde van sportwethouder Jan Menne in eerste instantie terughoudend gereageerd. Binnenkort overleggen Menne en als de sportuitwisseling na veertig jaar sportchef Johan Hilhorst met de leden tot de verleden tijd gaat behoren. Voor van de Sportraad over het advies. Ver kerk zegt dat het merendeel van de deelnemende clubs de belangstelling heeft verloren. "De sportuitwisseling is een traditie die uitholt. Zo denken veel verenigingen erover." Wethouder Menne kent de mening van de clubs nog niet. "Maar als dat zo is, is het de moeite waard te onderzoeken of we de sportuitwisseling moeten stop zetten. Maar het is wel bestaand beleid. De Duitsers zijn hier al geweest met een delegatie. Ze zijn al bezig met de voor bereidingen, want de uitwisseling be staat veertig jaar. Dan zou het onvrien delijk zijn als we nu al 'nee' zouden zeg gen". Enthousiast Johan Hilhorst van de afdeling sport en recreatie heeft, naar zijn zeggen, nooit de indruk gehad dat de belangstelling van de verenigingen is afgenomen. "Ze doen elk jaar weer mee. Tegen de tijd dat de uitwisseling nadert, wordt ieder een weer enthousiast. Zo heb ik dat steeds ervaren. Het gaat om meer dan alleen sport. Het is een uitwisseling, waarbij sport als middel wordt ge bruikt." Vertegenwoordigers van de voetbal clubs, AV Pijnenburg, Stam/SoVoCo, The Red Stars en de Mixed Hockey Club zeggen niet rouwig te zullen zijn zitter Leo Verver van Stam/SoVoCo: "Wij zouden het niet erg vinden. Het heeft ons twee jaar geleden veel moeite gekost invulling te geven aan de uitwis seling. Er zijn te weinig vrijwilligers." AV Pijnenburg stuit elke keer op het probleem dat de uitwisseling midden in het seizoen valt. In het voorjaar zijn veel atleten gericht op de competitie en past de uitwisseling niet in het programma. Individueel Voorzitter H.N.P. van Rensen van MHC Soest zegt dat zijn club de uitwis seling wel gezellig vindt, maar dat het niveau van de Duitsers veel lager ligt dan in Soest. "Sporttechnisch gezien is het een goede beslissing datje de uitwis seling beëindigt. Het is beter datje indi vidueel contacten legt in het buitenland en uitwisselingen organiseert met men- sen.van dezelfde leeftijd en hetzelfde ni veau." Een lid van Smeeing/BDC is twee we ken geleden juist naar Soest Duitsland afgereisd om met de plaatselijke hand balvereniging afspraken te maken over de leeftijd van de deelnemende spelers. Bestuurslid Annie Roest: "Wij zouden het leuk vinden als de uitwisseling door gaat. Ieder jeugdlid vindt het leuk. Mensen die tien jaar geleden zijn meeg- weest, hebben het er nu nog over." Namens Shot zegt voorzitter Joop Kok dat de tafeltennissers soms moeite heb ben om genoeg vrijwilligers te strikken. Maar we willen er wel graag mee door gaan." Geannuleerd Op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 mei 1992 worden de Nederlandse Soesters in de Westfaalse Stadt ver wacht. Als het aan de Sportraad ligt, wordt dat bezoek geannuleerd. Een an der argument daarvoor is, dat de Sport raad geen geld van de sport wil aanwen den voor de uitwisseling. "Er is zo wei nig geld om de komende jaren te inves teren, dat we het geld beter kunnen ge bruiken", zegt Verkerk. En René van Zee, eveneens van de Sportraad: "Ei genlijk zouden de kosten niet op de sport moeten worden verhaald, maar uit een algemene pot moeten worden gehaald." De uitwisseling in 1990 kostte Soest 21.000 gulden. Een reis naar de Oos terburen kost meestal ongeveer 12.000 gulden. Een veelgehoorde kritiek is dat de 'bobo's' het grootste deel van het geld opslurpen aan dure etentjes en an dere 'verplichtingen' die inherent zijn aan de functie van 'bobo'. De uitwisseling werd in 1952 voor het eerst gehouden. Burgemeester baron S.P. Bentinck was de initiator achter de sportontmoeting. Tijdens de laatste edities waren elke keer 250 tot driehon derd sporters per plaats betrokken. De Sportraad en het gemeentebestuur zul len binnen afzienbare termijn van ge dachten wisselen over het nut van de in ternationale sportbetrekkingen met Soest. Niet bijster goed spelen en toch bijna winnen van de koploper. Dat over kwam zaterdag het tweede damesteam van Stam/SoVoCo. De ploeg gaf de vijfde en beslissende set na een 'onoverbrugbare' 11-4-voor sprong alsnog uit handen (2-3) en hield daardoor maar één punt over aan het duel.De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Stam/SoVoCo veel punten had te danken aan fouten van Madjoe, dat met dertien punten uit vijf wedstrijden naar Soest was gekomen. In de eerste set leek de thuisclub een ruime zege te boeken, maar na 8-2 werd het 15-11. De twee daaropvolgende sets waren voor Mad joe (twee keer 11-15), waarna Stam/ SoVoCo in de vierde set (15-10) in elk geval één punt veiligstelde. Ad van Woensel dacht vervolgens op rozen te zitten (11-4). Immers, bij het rally- point-systeem is een dergelijke marge nauwelijks te neutraliseren, laat staan om te buigen. Stam/SoVoCo had ech ter plotseling moeite om de ballen bin nen te slaan en verloor alsnog, waar door een verrassing uitbleef. Heren De heren van Stam/SoVoCo hebben de smaak te pakken. Na de eerste over winning op Leos 2 pakte de ploeg vrij dagavond een punt in Bunschoten. En dat terwijl Unicornus aanvankelijk een 2-0-voorsprong had genomen (15-9, 15-13). Met trainer/coach Jan Visser in het veld en de geblesseerde Ruud Wijn als coach knokten de Soesters zich terug. Zonder Han Siemelink (weer vocht in zijn knie) won Stam/SoVoCo de twee volgende sets met 3-15 en 12-15. De gemeente heeft nu al drie verschillende aanvragen liggen voor de bouw van een squash-accommodatie in Soest. Naast J.W. Harskamp van tennispark De Harskamp hebben ook de Soester A. Meijer en Business Center Driebergen plannen. De voorlopige voorkeur van het college gaat uit naar De Harskamp, maar het wil het advies van de sportraad afwach ten, alvorens de knoop door te hakken. Harskamp heeft zijn plannen gewijzigd. Hij wil baan acht, achter een op slagloods van Strumpel, van zijn tennis park opofferen voor een squash-hal. Al vanaf 1985 stelt hij serieuze pogingen in het werk een aantal squash-banen te realiseren, maar de gemeente stelde dat daarmee de landschappelijke waarde van de omgeving te veel zou worden aangetast. In 1990 moest Harskamp opnieuw in de wachtkamer plaatsnemen. Als het industrieterrein Nieuwe Gracht zou worden uitgebreid, zouden de eerder genoemde bezwaren komen te verval len. Nu is besloten dat het industriette- rein, onder de noemer Nieuwe Gracht II, wordt doorgetrokken tot het tennis park, zijn de bezwaren van de gemeente achterhaald. Dé landschappelijke ais üat gebeurt, voorziet speler Dick van der Hammen dat zijn ploeg meer winstkansen heeft in de tweede rayonklasse. De basketballers ont beerden zondag schot- en rebound kracht en verloren met 85-69 van Lu- ba/Leiden 2. waarde van het gebied zal door de be drijven aanzienlijk devalueren. Maar: Harskamp heeft nu concurrentie gekre gen van twee 'concurrenten'. A. Meijer uit Soest wil aan de Toren straat (achter drukkerij Practicum) een hal met vijf squash-banen laten aanleg gen. Hij heeft gezegd dat hij op het ter rein parkeerplaatsen zal realiseren en dat zijn vrouw de exploitatie op zich neemt. Volgens Meijer zouden de buurtbewoners niet negatief hebben ge reageerd op zijn plannen. Ook Business Center Driebergen (BCD) is in de markt. BCD wil acht Op baan acht van De Harskamp ver rijst mogelijk ene squashaccommoda- tie. Foto: Goos van der Wilt. squash-banen en een fitness- en aero bicscentrum bouwen, het liefst 'ergens' tussen Overhees en het Smitsveen. Franchise-nemers zullen worden inge schakeld voor de exploitatie. De afdeling sport en recreatie van de gemeente Soest stelt burgemeester en wethouders voor te kiezen voor het plan van Harskamp, omdat hij al zes jaar probeert een squash-accommoda tie van de grond te krijgen. B en wgeven inderdaad de voorkeur aan Harskamp, maar hebben de sportraad om advies gevraagd. Als dat binnen is, zal het col lege een definitief standpunt innemen. Het ziet er in ieder geval naar uit dat squash-liefhebbers uit Soest binnen af zienbare tijd ook in hun woonplaats aan hun trekken komen en niet meer naar andere gemeenten hoeven uit te wijken. Lansaat stapte na vorig seizoen op ei gen initiatief terug naar het tweede team. Hij blijft wel speelgerechtigd voor de hoofdmacht, maar heeft tot dusver de voorkeur om in het tweede team te spelen. De winst voor de Leiden aren werd ge legd in de laatste vier minuten van de eerste helft. In die fase nam de thuis ploeg een ruime voorsprong: 48-38. In de tweede helft consolideerde Luba/ Leiden de marge. Red Stars probeerde tevergeefs dichterbij te komen en leed de zevende nederlaag in acht duels. Dames De wisselvallige resultaten van het da mesteam van Red Stars zijn onder meer maken met afzeggingen. En als de pre sente speelsters hun dag niet hebben, is Red Stars ook voor zwakkere tegen standers een gemakkelijke prooi. De dames traden vrijdagavond aan te gen Rowic in Dordrecht. Rowic tempo riseerde het snelle spel van Red Stars dat gedurende de eerste helft tegen een kleine achterstand aan keek (24-20). Direct na de hervatting werd de voor sprong vergroot naar twaalf punten. Red Stars kon haar ritme niet meer vin den en zag toe dat Rowic uitliep naar een ruime zege: 60-40. De Club van Honderd van VVZ '49 heeft zaterdag een feest avond gehouden in de kantine van de sportvereniging aan de Eemweg. De leden komen twee keer per jaar bij elkaar. Na de boeren koolmaaltijd kregen ze bezoek van prins Carnaval en zijn ge- volg. De Club van Honderd van VVZ'49 werd in 1989 opgericht tijdens het veertig-jarig bestaan van de vereniging. De Club telt daadwerkelijk honderd leden. Ze schaffen spullen aan die VVZ'49 zelf niet kan betalen, zoals geluidsapparatuur. Om de onderlinge contacten te bearen, houden de leden af en toe een feestje. i i

Soester Courant | 1991 | | pagina 17