artióhoch LShlS~) rf^dtiv Zilveren erepenning Herman Willems Studio Peer speelt 'Mozart' Wilhelminakerkkoor voor het laatst o.l.v. Henk van Monsjou 3AGINA 22 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 SOESTER COURANT PAGINA 23 To Sleep with Anger Huang Tudi Expositie Volksuniversiteit Soest/Soesterberg De lopers van de week Morgenavond in C-drie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Kerstshow zondag bij 'De Tuin' Huldigingen bij Cecilia koor van de Petrus en Pauluskerk Goede start serie huisconcerten L l h l Y\*iv> Schoolvoorstellingen In deze maand november wordt er druk gebruik gemaakt van onze grote zaal. Er zijn veel voorstellingen te zien, onze vrije voorstellingen voor volwassenen en kinderen en de filmvertoningen. Daarnaast wordt de zaal regelmatig ge bruikt voor voorstellingen die door be middeling van het Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming Eemland wor den aangeboden aan de schooljeugd. Dit betreft zowel het basis- als het voortgezet onderwijs. Ook hierin speelt C-drie een belangrijke rol, omdat er el ders in Soest geen zaal te vinden is met dergelijke professionele faciliteiten. Boekenweek 1992 We zijn al weer druk bezig met het orga niseren van activiteiten rond de boe kenweek die van 11 tot en met 21 maart 1992 zal plaatsvinden. Het thema van de Boekenweek luidt: "Het prachtige rijk van Insulinde". Kenners van Multa- tuli zullen direct weten dat daarmee In donesië wordt bedoeld. Wie Multatuli niet zo goed kent, weet het nu ook. In donesië biedt enorm veel mogelijkhe den voor activiteiten. Het SLAS zal ook dan weer met een uitgebreide folder ko men waarin alles voor u op een rijtje zal staan. Deze folder kunt u ongeveer half februari verwachten. gers. Voor- ikussens en De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan hel sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 21 november: 'To sleep with anger' verhaalt van de ontwikkeling die één man teweeg brengt in een verdeelde zwarte familie uit Los Angeles. Familievader Gideon, gepensioneerd, blijft trouw aan de zui delijke gewoonten en tradities, en leidt samen met zijn vrouw Suzie een god vruchtig leven. Gideon heeft altijd geprobeerd zijn zoons op te voeden in de traditie. Junior treedt ook in zijn vaders voet sporen, maar Babe Brother verwerpt Gideons opvattingen volkomen. De fa milie staat op op het punt uiteen te val len, als een oude vriend van Gideon en Suzie onverwacht ten tonele verschijnt. Dit blijkt geen onverdeeld genoegen. Harry brengt allerlei oude bijgeloven en mystieke verhalen, die de familie allang vergeten was, opnieuw tot leven. Hoe langer hij blijft, hoe hoger de familie conflicten rijzen. Wanneer Harry met zijn hele hebben en houden en een schat van folkloristische vertellingen voor Gideons neus staat, behandelt deze hem aanvankelijk al seen lid van de familie. Maar wanneer de buitenstaander zich mengt in de fa milierelatie blijkt zijn invloed net zo magisch te zijn als de aard van zijn ver halen. Op subtiele wijze brengt hij be staande conflicten tot een hoogtepunt, voedt hij het onderlinge wantrouwen en probeert hij uit tot hoever hij met een ie der kan gaan. Als Gideon echter ernstig ziek wordt, staan hij en Harry tegenover elkaar. Regisseur Charles Burnett, geb.1944, groeide op in Los Angeles, studeerde elektronica en werkte bij het Theater Arts Department in L. A. Hij studeerde film aan de UCLA, zijn afstudeerpro ject in 1977 was de korte film "The Horse'. Zijn eerste lange speelfilm 'Kil ler of sheep' kreeg in 1981 de Fioresci- prijs. In 1988 ontving hij de prestigieu ze Mac Arthur Foundation Fellowship, de zgn. 'genius grant.' Aanvang: 20.30 uur. Entree f 6,-; le- den/CJP/Pas-65 f5,-. Dinsdag 26 november Sinds onder Deng Xiaoping de politie ke en culturele dooi inzette, wordt met spanning gekeken naar de ontwikkeling van de filmindustrie in de Volksrepu bliek. Berichten over betere werkom standigheden voor Chinese filmers en het loslaten van verplicht socialistisch realisme bereiken regelmatig het Wes ten, maar films getuigen daarvan nau welijks. De enkele Chinese inzending naar een internationaal festival blijkt nog steeds overgoten te zijn met een sausje moralisme, melodrama en veel opwekkende muziek. 'Gele aarde' van Chen Kaige slaat voor het eerst een an dere nuance. De verhalen die verteld worden, behandelen niet langer alle daagse gebeurtenissen op zich maar het zijn bespiegelingen over de Chinese cultuur en geschiedenis of ze verwijzen er op zijn minst naar. In 'Gele aarde' staat het conflict tussen moderne en tra ditionele cultuur centraal. Het verhaal speelt zich af in het Noor den van de provincie Shaanxi (bekend als Shaanbei) in 1939. De Japans- Chinese oorlog woedt in vele dalen van China, maar niet in dit verafgelegen ge bied. Gu Qing, een maoïstische soldaat vertrekt vanuit het Zuiden naar Shaan xi om volksliedjes te verzamelen als voorbeelden van een Chinese bóeren- cultuur. Hij komt aan in een dorpje en wordt bij een van de armste families on dergebracht; bij een oude weduwnaar, zijn 12-jarige dochter Cui Qiao en haar jongere broer Hankan. Overal waar de soldaat komt, wordt hij getroffen door de schrijnende armoede die in dit on herbergzame landschap heerst. De gele aarde is onvruchtbaar. De bevolking is arm en werkt hard. Gu Qing vindt deze gemeenschap mysterieus, bijna on doordringbaar, en zijn gastgezin is in het algemene zwijgzaam en onbenader baar. Langzaam begint hij het vertrou wen van het verlegen gezin te winnen. Op een dag ervaart hij dat Cui Qiao zal worden uitgehuwelijkt aan een oudere man. Als de bruiloft dichterbij komt wendt zij zich tot hem en vraagt hem haar te helpen. Gu Qing bemerkt dat hij machteloos is... Cui Qiao wordt geconfronteerd met de harde werkelijkheid - het huwelijk - maar onderneemt een laatste poging om aan haar lot te ontsnappen. Ook Hankan verzet zich op zijn manier te gen de traditionele samenleving. Tij dens een rituele regendans wordt de verandering die zich in hem voltrokken heeft zichtbaar. In 'Gele aarde' speelt het landschap een dominante rol. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 6,-; le- den/CJP/Pas-65 f 5,-. Gedurende de maand november wordt in de grote zaal geëxposeerd door de Culemborgse kunstenaar Theo Brigge- man. De getoonde tekeningen hebben betrekking op muziek. Zo is 'On Sjosta- kovich' getekend naar het prachtige, maar melancholieke 13e strijkkwartet van deze componist. Briggeman ervaart veel muziek als een stroom energie, die zijn gevoelens kal meert en activeert en zijn gedachten or dent, In dat opzicht lijkt muziek op an dere kunsten, zoals literatuur en toneel. Met zijn beelden probeert Briggeman de energie te verbeelden, die muziek in hem oproept. Daarbij zoekt hij de beel dende middelen - vormen, lijnen en kleuren - die corresponderen met de klanken. Briggeman gaat daarbij niet alleen uit van zijn verstand, maar even zeer van emotie en intuïtie. Cultureel Creatief Centrum Tentrale ergrendeliïig Achterspoiler in kleur Extra grote achterbumper in kleur voordeel. :res- ijsd. idat otor auw and. Expositie Nog tot en met 30 november is de expo sitie van Ruud Dreyer te bezichtigen in het expocafé. Deze expositie bestaat uit tekeningen in gemengde technieken en heeft allerlei aspecten uit de natuur als onderwerp. Zo zijn er verschillende soorten vogels: roofvogels, eenden, rei gers, meeuwen, roodborstjes, pauwen, uilen en vinken; maar ook eekhoorns, vlinders en katten. Eén tekening is iets afwijkend, die stelt Kasteel Groeneveld voor. Ruud Dreyer is afkomstig uit Baarn, maar is dit jaar naar Almere ver huisd. De tekeningen zijn, inclusief lijst, te koop voor prijzen die variëren van f 65,- tot f 950,-. iVIozart Morgen, 21 november, is in C-drie de voorstelling van Studio Peer te zien die al een jaar lang in vele theaters in het land loopt. En met veel succes. In de cember is het 200 jaar geleden dat de componist Mozart overleed en het hele jaar zijn er allerlei activiteiten rond hem georganiseerd. Studio Peer (Fred Delf- gaauw) heeft ervoor gekozen om niet alleen Mozart in het middelpunt van de belangstelling te zetten, maar vooral zijn relatie tot een andere componist uit die tijd: Antonio Salieri. Heel bijzonder is dat er wordt gespeeld met behulp van poppen. Er is veel aandacht besteed aan de aankleding van de voorstelling: niet I alleen het decor maar ook de kostuums, Ehet haarwerk en de grime zijn prachtig en heel passend voor de tijd waarin dit /stuk is gesitueerd. Kinderbios Op vrijdag 29 november draait in de bios de spannende western voor kinde ren uit de stal van Walt Disney: Sam en Ide paardendieven. Het gaat over twee broers die samen in het 'Wilde Westen' wonen met hun hond Sam. Het jongste jongetje is een oervervelende knul die alleen maar kan zeuren en plagen, i Vooral dieren plagen vindt hij leuk. Zijn oudere broer kan hem helemaal niet aan. Als er weer eens ruzie is, gaat Ide jongste ervandoor op zijn paard, maar wordt dan ontvoerd door de Apa chen. Hoewel dat natuurlijk niet zo leuk is, is het in de film wel lachen geblazen, j want zelfs de Apachen weten geen raad met het onhandelbare jongetje. En Sam, de hond, gaat er natuurlijk achter aan om zijn baasje te redden. Een fan- 1 tastische speelfilm voor kinderen vanaf zeven jaar. De film duurt 90 minuten en t is Nederlands ondertiteld. Sint Nicolaas Op donderdag 5 december is C-drie ge sloten voor publiek vanaf 18.00 uur. Cabaret Herenakkoord Op donderdag 12 december kunt u ge nieten van het cabaret Herenakkoord, bestaande uit zes eigenwijze typetjes die het programma 'Schijnzwanger' opvoe ren. De heren kunnen het nergens over eens worden en vullen de avond met vrolijk gekrakeel, aangename liedjes en absurde sketches met hoge grapdicht heid. Alles bij elkaar belooft dit een hu moristische vertoning te worden die u niet mag missen. Aanvang: 20.30 uur, Toegang f 15,—. Voor houders Pas 65/CJP/JTK f 12,50. Kinderen en poëzie De Stichting Werelddag voor kinderen en poëzie organiseert voor de tweede maal in het kader van de Internationale Organisatie (World Poetry-Childhood Day/Journée Mondiale Poesy-enfan- ce) een poëziewedstrijd voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Dit jaar is het thema: Dromen. Kinderen die er aan mee willen doen, kunnen bij C-drie een deelnameformulier komen halen. Daarop staat precies watje moet doen, waar je je gedicht naar toe kunt sturen en waar en wanneer de prijsuitreiking plaats zal vinden. Dit zal zo rond de Boekenweek in maart '92 zijn. Wordt verwacht 21 november: Studio Peer met Mo zart" 22 november: schoolvoorstelling SKVE 23 november: bios: Sam en de paarden dieven december: expositie aquarellen van Ju dith van Ekris 5 december: C-drie sluit om 18.00 uur 12 december: Cabaret Herenakkoord met "Schijnzwanger" 13 december: bios: De vliegende oli fant Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 lot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en Van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat W, 3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aa n "de lopers van de week"Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Jorrit Rensen Bas van Doorn Gerdie Groothuis Vedelaarpad 53, tel. 18136. Eén van de nieuwe activiteiten van de Volksuniversiteit die in januari '92 van start gaat is de "Zelfhulpgroep voor rouwenden". In deze gesprekskring wordt de mogelijkheid geboden om, onder deskundige begeleiding, met an deren te praten over het verlies van een partner door de dood. Zowel oudere als jongere mensen die hun partner door de dood verloren heb ben, kunnen zich voor de gesprekskring opgeven. Dat kan op het kantoor van de VU of telefonisch. Aanvang: woensdag 8 januari van 10.00 tot 12.00 uur (lx per 14 dagen). Plaats van samenkomst: De Open Hof, Veenbesstraat. Aantal bijeenkomsten: 8. Kosten: f 150,-. Donderdag 21 november Van 9.30 - 11.30 uur: Volwassenenac tiviteit. Gezellig knutselen met andere creatieve grote mensen. Het kost 2,50 gulden, inclusief koffie en materialen. Van 15.45 - 17.45 uur vieren Serge en Magdalena hun veijaardagen. Vrijdag 22 november Vandaag vieren we feest, wantLeo is ja rig! Van 10.00 - 11.30 uur komen groep 1+2 van de KBS Soestdijk orri mee te doen aan het project over water. Ook van 13.30 - 15.00 uur komen groep 1+2 van de KBS Soestdijk. Van 15.45 - 17.45 uur vieren twee kinderen hun feestje. Zondag jl. vond het eerste huisconcert plaats aan de Jac. van Looylaan 2. Deze middag was geheel gewijd aan het cla- vecimbel en de blokfluit. Vooral voor deze instrumenten bewees zich het voordeel van een kleine, goedklinken de ruimte. Iedere nuance in het spel van de musici kwam glashelder over. Hans Mesdag wist zijn toehoorders voortdurend te boeien met zijn overtui gende voordracht van de verschillende werken uit de barokmuziek, o.a. met een sonate van Vivaldi en een sonate van Telemann. Geertruide Mesdag be geleidde haar zoon nauwgezet; de ver schillende fraseringen lieten een prach tig samenspel horen. In een verstilde sfeer klonken de solo-werken voor cla- vecimbel, resp. van Freberger, Duphly en Frescobaldi, met vaart en precisie gespeeld. Na de uitvoering toonden de toehoorders hun belangstelling voor het clavecimbel en kon Geertruide Mesdag o.a. de werking van de verschil lende registers laten horen. Met dit sfeervolle en intieme concert werd de nieuwe reeks huisconcerten ge- C/aveciniste Geertruide Mesdag. start. In januari zal het volgende concert plaatsvinden. De datum en het pro gramma zullen nog bekend worden ge maakt. In een tot de laatste plaats bezette aula van het ziekenhuis Zonnegloren gaf het Wilhelminakerkkoor zondagmid dag een concert ter gelegenheid van zijn dertigjarig bestaan. Doordat de heer Henk van Monsjou, die ruim 29 jaar dit koor heeft geleid, geruime tijd geleden had meegedeeld zijn verbinte nis met het Wilhelminakerkkoor te willen beëindigen, stond het concert vooral in het teken van diens afscheid. Het geboden programma was er het be wijs van hoezeer deze dirigent - tot twee jaar geleden zelf zanger van professie - in staat is een groep welwillende ama teurs vertrouwd te maken met vaak niet eenvoudige werken uit het geestelijke repertoire. Ui de twee ten gehore ge brachte delen uit een mis van Michael Haydn, het 'Kyrie' en het 'Gloria', bleek dat het koor dit werk goed be heerst. Boeiend waren de tegenstellingen, die in het programma waren ingebouwd. Zo werden van psalm 137, een klaag zang van de in ballingschap verkerende joden, twee zeer uiteenlopende toon zettingen uigtgevoerd. Het prachtig a capella gezongen, klagende 'Super flu- mtna Babylonis' van Orlando di Lasso werd gevolgd door het operamatig on stuimige, in vervloeking eindigende 'Prés du fleuve étranger' van Charles Gounod. Dat er ook binnen het oeuvre van één componist grote variatie bestaat bleek uit twee naast elkaar geplaatste werken van Henry Purcell. Tegenover diens troostrijke 'Thou knowest Lord the se- crets of our hearts', een koraal uit be- grafénismuziek, stond het vrolijke, in afwisseling met een klein-koor gezon gen, 'Rejoice in the alord always'. Jong talent Naast de koorwerken bevatte het pro gramma enkele solistische bijdragen. Het 'Sei stille dem Herrn' uit de 'Elias' van Mendelssohn werd gezongen door de alt Heieen Heeres, terwijl de sopraan Evelyne Overtoom het overbekende 'Lascia ch'io pianga la dura sorte'm, een aria uit 'Rinaldo' van Handel, voor haar rekening nam. Samen zongen ze een fraai klinkend, elegant duet van Johann Christian Bach. Uit hun aandeel in het programma bleek nog eens weer hoe veel jong zangtalent, dat over prachtige stemmen beschikt, er in onze omgeving Dirigent Henk van Monsjou, voor het laatst voor zijn Wilhelminakerkkoor. Foto: Goos van der Wilt. aanwezig is. Het instrumentale gedeelte van het concert werd verzorgd door twee orga nisten. De heer Wim Deelen begeleidde de samenzang en liet die voorafgaan door boeiende voorspelen. De begelei ding van koor en solisten was in de ver trouwde handen (en voeten) van de heer Gert Muts. Samen verzorgden bei de heren een sprankelend programma onderdeel met de uitvoering van 'Duet', een orgelwerk voor vier handen van Samuel Wesley. Het populaire en de laatste tijd vaak uitgevoerde 'Hark, Hark, my soul', een werk voor koor, alt en sopraan van Harry Rowe Shelley, ontbrak ook nu niet op het programma. Aan het eind van het concert beloonde het talrijke publiek vooral de scheiden de dirigent, maar ook alle andere mede werkenden, met een hartelijk applaus. Maandag jl. repeteerde het Wilhelmi nakerkkoor voor het eerst onder de lei ding van zijn beoogde nieuwe dirigent, de heer Gert Muts. oneel vak die slechts legant van Bij het Cecilia koor van de Petrus en Pauluskerk werden zondagmorgen vier leden gehuldigd. Herman Willems kreeg de zilveren erepenning, omdat hij 25 jaar lid is van het koor. De onderscheiding, die wordt verleend door de Nederlandse Gregorius Vereniging, werd uitgereikt door pastor J. Houben. Het koor en dirigent Gerard van de Schepop waren getuige van die gelegenheid. Wim Butzelaar en Wout Bakkenes wer den eveneens gehuldigd, vanwege hun 65-jarig lidmaatschap. Bertus Schalakx kreeg een oorkonde, omdat hij al zeventig jaar bij het Cecilia koor zingt. Foto: Goos van der Wilt. Verhuizing Volksuniversiteit Soest/Soesterberg. Het kantoor aan het Kerkplein is op donderdag 21 november i.v.m. de ver huizing gesloten. Vanaf maandag, 25 november, bent u van harte welkom op ons nieuwe adres: Steenhoffstraat 9A (VW-gebouw). Het kantoor is ge opend: maandag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag en don derdagvan 10.00 tot 13.00. Tel. 22195. Kort na de dood van Wolfgang Ama- deus Mozart in december 1791 (bijna 200 jaar geleden) ging in Wenen het praatje als zou hij vergiftigd zijn. De bron van dit gerucht heeft niemand ooit kunnen achterhalen, maar het bleek onuitroeibaar en groeide uit tot één van de beroemdste muziekhistori sche mythen: de strijd tussen Mozart en Antonio Salieri. Dat de moord op Mozart tot de verbeel ding spreekt, blijkt uit de talloze verha len, romans, televisiespelen en films. Nog overstelpender is echter de hoe veelheid wetenschappelijke artikelen en boeken die aan dit onderwerp zijn gewijd, variërend van de meest dubieu ze nazistisch getinte geschriften tot alom geprezen standaardwerken. Hoe wel inmiddels is aangetoond dat het moordcomplot van Salieri tegen Mo zart een verzinsel is, heeft dat geenszins De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Instuif De kinderen van 4 t/m 6 jaar gaan sa men op 27 november versieren met o.a. vlaggetjes en ringslingers. De kinderen van 7 t/m 10 jaar gaan waaierslingers maken. En met z'n allen gaan we cho colademelk maken. De kosten zijn f 1,50. Van 14.00 tot 16.00 uur is ieder een welkom. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Kerst-krea-ochtend De kosten zijn f 2,50, incl. koffie en excl. materialen. U bent op 2, 9, 16 de cember van 9.30 tot 11.30 uur welkom. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987. Instuif Op woensdag 27 november gaan we met alle kinderen van 4 t/m 9 jaar sin terklaasjes en zwarte pietjes maken. Wie kan de mooiste maken? Van 14.00 tot 15.30 uur gaan we plakken, knippen en kleuren. Tot dan! het einde van de mythe betekent. Voor de meeste ménsen is de naam Salieri, zo men hem al kent, onverbiddelijk ver bonden met die van Mozart. En Salieri komt er niet best vanaf. Hij wordt afge schilderd als een door jaloezie verteer de, wraakgierige intrigant, die erop uit is Mozart te vernietigen. Maar wie was Salieri in werkelijkheid? Ten tijde van Mozarts dood was hij een gevierd componist. Hij bekleedde de belangrijke functie van kapelmeester aan het Weense hof en was, als men zijn tijdgenoten mag geloven, een beminne lijk en bescheiden mens. Hij was een middelmatig componist die echter uit stekend met zijn talenten wist te woeke ren. Nog tijdens zijn leven heeft hij meegemaakt hoe zijn werk verouderde en hoe de eeuwigheidswaarde van Mozarts muziek steeds meer werd on derkend. Hij heeft Mozart vierendertig jaar overleefd. In 1825 stierf hij na een zeer langdurige ziekte die hem geeste lijk en lichamelijk heeft gesloopt. In de solo-voorstelling "Mozart" geeft Fred Delfgaauw zijn visie op de relatie Mozart-Salieri. De muziek, zowel van Mozart als van Salieri, loopt als een ro de draad door de handeling heen en vermengt zich met de beeldende vor mentaal waarom Studio Peer bekend staat. We zien Salieri op de laatste dag van zijn leven, geïsoleerd van de buiten wereld en gekweld door hallucinaties en gedachten aan de naderende dood. Hij gaat nog eenmaal terug in zijn herin nering en doet ons verslag van zijn strijd tegen de mythe die rond zijn persoon wordt geweven. Uit alle macht verzet hij zich tegen de rol die hem wordt op gedrongen. Hij wil niet de geschiedenis ingaan als een tweederangs schurk in een macaber roddelverhaaltje. Hij wil voortleven in zijn muziek, als de com ponist Antonio Salieri. En zo wordt zijn strijd tegen de mythe een gevecht tegen de vergetelheid. In "Mozart" laat Stu dio Peer dit even tragische als komische gevecht op een muzikale en beeldende manier zien. "Mozart" begint om 20.30 uur. Toe gangskaarten kosten f 17,50. Voor houders van Pas 65/CJP/JTK f 15,00. Reserveren is mogelijk tijdens kantoor uren op tel. 22188. Zaterdag 23 november Vandaag is het rustig op de boerderij, want de Sint komt Soest bezoeken! Van 13.30-16.00 uur viert alleen Deb- bie haar zevende verjaardag. Van 13.30 uur tot het eind van de mid dag kunnen oudere kinderen helpen bij het voeren en verzorgen van de dieren. Mirjam, onze dierenverzorger, staat klaar om jullie te helpen. Dinsdag 26 november Van 10.00 - 11.30 uur komen groep 3+4 van de KBS Soestdijk voor ons wa terproject, en groep 4 van de KBS Soestdijk komt van 13.30 - 15.00 uur naar ons toe. Woensdag 27 november Van 9.30 - 11.30 uur zijn peuters met hun ouders welkom om te komen spe len, zingen en knutselen. Het kost drie gulden per peuter/ouderpaar, inclusief koffie of limonade. 's Middags van 14.00 - 16.00 uur ko men weer alle kinderen van 4-12 jaar kijken naar het spannende toneelstuk 'Avontuur Aan De Zee'. Aanstaande zondag 24 november wordt in het Soesterbergse restaurant De Tuin weer de traditionele kerst show georganiseerd. De show duurt van 10.00 tot 17.00 uur en tevens wor den er kaarsen verkocht ten bate van geestelijk gehandicapten. De inmiddels in de wijde omgeving be kende show biedt duizend-en-een ideeën voor kerst en trekt jaarlijks hon derden bezoekers uit het hele land. De show staat dit jaar in het teken van de huiselijke gezelligheid. Zo is er een presentatie van een prachti ge keramische kerstgroep door me vrouw Bult uit Amersfoort, verkoopt Greet v.d. Heil kaarsen die door gehan dicapten zijn gemaakt, laat Tik Looman De deelnemers aan de kerstshow bij De Tuin. uit Den Haag haar ongelooflijk mooie arreslee met kerstman zien die ze van een ganzeëi heeft gemaakt, is Yvonne de Kramer aanwezig met fraaie brood deeg-figuren voor in de kerstboom en showt Anneke Vestering de leukste kerstdecoraties (er is bijvoorbeeld voor het eerst een kerstbeer van spanjum). In het restaurant wordt een cocktailkle- ding-modeshow gepresenteerd door Jacqueline en Vogue uit Zeist. Tevens is inschrijving mogelijk voor de kerst-workshops van Tik Looman en Anneke Vestering bij restaurant De Tuin, Rademakerstraat 6 in Soester berg.

Soester Courant | 1991 | | pagina 23